TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#3401 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

thekupus wrote:Sony 55 W755C radi ko dusa, zna li iko koliko sad kosta u nasim radnjama?
Vjerujem da super radi a tesko da ces naci koliko sad kosta u radnjama jer je model iz 2015-te i vjerovatno je rasprodat do sad.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#3402 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by kokuz_sa »

Savjet treba


Uzeti led tv do nekih 500KM i za oko 100 jos android box..

Ili ganjat smart tv?
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#3403 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

kokuz_sa wrote:Savjet treba


Uzeti led tv do nekih 500KM i za oko 100 jos android box..

Ili ganjat smart tv?
Sve zavisi sta ti treba. Ako ti treba screen mirroring, bezicno prikazivanje video sadrzaja i fotografija na televizoru i pustanje youtube sadrzaja na televizoru preko smartphone youtube aplikacije onda uzimas smart TV. Ako ti treba gledanje video sadrzaja preko Kodija i ostalo sto pruza android box onda uzimas njega.
Ako ti treba sve u jednom onda uzimas android smart TV.
arelinho
Posts: 305
Joined: 23/06/2012 16:15

#3404 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by arelinho »

Na kraju sam uzeo sebi TV Sony 43" KD43XD8077 4K Android i mogu reći da sam za sada zadovoljan. Hvala @CooK na pomoći. :-D
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#3405 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

arelinho wrote:Na kraju sam uzeo sebi TV Sony 43" KD43XD8077 4K Android i mogu reći da sam za sada zadovoljan. Hvala @CooK na pomoći. :-D
Dobar izbor i da ti dugo traje. Pozdrav. :thumbup:
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#3406 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by IcedFlame »

Koja bi bila alternativa (ili nasljednik) Sony-jevog W705 modela?
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#3407 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

IcedFlame wrote:Koja bi bila alternativa (ili nasljednik) Sony-jevog W705 modela?
Sonyjeva W70 serija je izasla 2013 godine i imala je nasljednike u 2014 i 2015 sto mozes vidjeti po slovima na kraju modela(A=2013, B=2014, C=2015). Navedena serija posle C modela nije izlazila u D i E modelima odnosno nije imala "predstavnike" za 2016 i 2017 godinu. Neke alternative su WD75 i WE75 serije ali je W70 serija ipak bila malo bolja.
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#3408 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by IcedFlame »

CooK wrote:
IcedFlame wrote:Koja bi bila alternativa (ili nasljednik) Sony-jevog W705 modela?
Sonyjeva W70 serija je izasla 2013 godine i imala je nasljednike u 2014 i 2015 sto mozes vidjeti po slovima na kraju modela(A=2013, B=2014, C=2015). Navedena serija posle C modela nije izlazila u D i E modelima odnosno nije imala "predstavnike" za 2016 i 2017 godinu. Neke alternative su WD75 i WE75 serije ali je W70 serija ipak bila malo bolja.
Hvala! :thumbup:
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3409 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zippoo87 »

IcedFlame wrote:Koja bi bila alternativa (ili nasljednik) Sony-jevog W705 modela?
ja ovaj model kupio prosle godine u ovo vrijeme otprilike i ne mislim ga mijenjati zadugo :D
velicina je 48 inca
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#3410 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

zippoo87 wrote:
IcedFlame wrote:Koja bi bila alternativa (ili nasljednik) Sony-jevog W705 modela?
ja ovaj model kupio prosle godine u ovo vrijeme otprilike i ne mislim ga mijenjati zadugo :D
velicina je 48 inca
Vecina ljudi je zadovoljno Sony-jevim televizorima jer imaju veoma visoku kontrolu kvalitete a problemi jedino nastaju u nepoznavanju materije odnosno izboru neadekvatnog panela za odredjene potrebe. Tako npr neko kupi Sony TV sa IPS panelom a mislio ga je najvise koristiti za gledanje filmova i serija pa kada vidi katastrofalan kontrast i losu crnu boju na IPS panelu onda pljuje Sony i govori da ne valja a ustvari njemu treba TV sa VA panelom. Ili druga situacija gdje neko kupi Sony TV sa VA panelom a prisiljen ga je gledati iz velikog ugla pa kada vidi kako ruzno izgleda VA panel iz ugla veceg od 30 stepeni onda pljuje Sony a ustvari njemu treba TV sa IPS panelom. Kada neko zna koji mu panel treba i kupuje Sony TV sa tim panelom 99% ce biti zadovoljan. To se odnosi na Sony-jeve televizore serije 7 ili vise dok za manje odnosno jeftinije serije(4, 5 i 6) to nuzno i ne mora da bude tako jer u tim serijama vec postoji mogucnost manjih propusta kod svih velikih brendova pa tako i kod Sony-ja.
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3411 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zippoo87 »

CooK wrote:
zippoo87 wrote:
IcedFlame wrote:Koja bi bila alternativa (ili nasljednik) Sony-jevog W705 modela?
ja ovaj model kupio prosle godine u ovo vrijeme otprilike i ne mislim ga mijenjati zadugo :D
velicina je 48 inca
Vecina ljudi je zadovoljno Sony-jevim televizorima jer imaju veoma visoku kontrolu kvalitete a problemi jedino nastaju u nepoznavanju materije odnosno izboru neadekvatnog panela za odredjene potrebe. Tako npr neko kupi Sony TV sa IPS panelom a mislio ga je najvise koristiti za gledanje filmova i serija pa kada vidi katastrofalan kontrast i losu crnu boju na IPS panelu onda pljuje Sony i govori da ne valja a ustvari njemu treba TV sa VA panelom. Ili druga situacija gdje neko kupi Sony TV sa VA panelom a prisiljen ga je gledati iz velikog ugla pa kada vidi kako ruzno izgleda VA panel iz ugla veceg od 30 stepeni onda pljuje Sony a ustvari njemu treba TV sa IPS panelom. Kada neko zna koji mu panel treba i kupuje Sony TV sa tim panelom 99% ce biti zadovoljan. To se odnosi na Sony-jeve televizore serije 7 ili vise dok za manje odnosno jeftinije serije(4, 5 i 6) to nuzno i ne mora da bude tako jer u tim serijama vec postoji mogucnost manjih propusta kod svih velikih brendova pa tako i kod Sony-ja.
meni su upravo na ovoj temi preporucili ovaj model i kupio sam ga online,jos je bio na nekoj akciji,tako da sam i ustedio

onda mi je kasnije jedan kolega sa ove teme poslao i kalibracijske postavke i generalno ja sam zadovoljan,iako slabo gledam tv i programe
sada vecinom gledam u drugoj sobi,gdje je tv spojen sa racunarom i samo bacim sliku na tv (lg 32),zavalim se u krevet i laganica,upalim kodi ili pustim film.
iako i ovaj LG prikazuje solidnu sliku,panel mu je ostecen,ima bruku zutih mrlja po sebi ali nekako ne obracam paznju na to
dok su na Sony-ju boje tako prirodne i uopste nisu prenaglasene,slika je odlicna,posebno HD sadrzaj
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#3412 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

Koji tv predlazete oko 600 km , 40 inca ... ?
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#3413 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

zippoo87 wrote:
CooK wrote:
zippoo87 wrote: ja ovaj model kupio prosle godine u ovo vrijeme otprilike i ne mislim ga mijenjati zadugo :D
velicina je 48 inca
Vecina ljudi je zadovoljno Sony-jevim televizorima jer imaju veoma visoku kontrolu kvalitete a problemi jedino nastaju u nepoznavanju materije odnosno izboru neadekvatnog panela za odredjene potrebe. Tako npr neko kupi Sony TV sa IPS panelom a mislio ga je najvise koristiti za gledanje filmova i serija pa kada vidi katastrofalan kontrast i losu crnu boju na IPS panelu onda pljuje Sony i govori da ne valja a ustvari njemu treba TV sa VA panelom. Ili druga situacija gdje neko kupi Sony TV sa VA panelom a prisiljen ga je gledati iz velikog ugla pa kada vidi kako ruzno izgleda VA panel iz ugla veceg od 30 stepeni onda pljuje Sony a ustvari njemu treba TV sa IPS panelom. Kada neko zna koji mu panel treba i kupuje Sony TV sa tim panelom 99% ce biti zadovoljan. To se odnosi na Sony-jeve televizore serije 7 ili vise dok za manje odnosno jeftinije serije(4, 5 i 6) to nuzno i ne mora da bude tako jer u tim serijama vec postoji mogucnost manjih propusta kod svih velikih brendova pa tako i kod Sony-ja.
meni su upravo na ovoj temi preporucili ovaj model i kupio sam ga online,jos je bio na nekoj akciji,tako da sam i ustedio

onda mi je kasnije jedan kolega sa ove teme poslao i kalibracijske postavke i generalno ja sam zadovoljan,iako slabo gledam tv i programe
sada vecinom gledam u drugoj sobi,gdje je tv spojen sa racunarom i samo bacim sliku na tv (lg 32),zavalim se u krevet i laganica,upalim kodi ili pustim film.
iako i ovaj LG prikazuje solidnu sliku,panel mu je ostecen,ima bruku zutih mrlja po sebi ali nekako ne obracam paznju na to
dok su na Sony-ju boje tako prirodne i uopste nisu prenaglasene,slika je odlicna,posebno HD sadrzaj
Ne kontam, zasto gledas na manjem i losijem LG-u kada imas taj veci i bolji Sony? :?
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#3414 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

skafiskafsnjak wrote:Koji tv predlazete oko 600 km , 40 inca ... ?
Sta ces najvise gledati na televizoru i da li ces ga gledati direktno ili pod uglom?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#3415 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

CooK wrote:
skafiskafsnjak wrote:Koji tv predlazete oko 600 km , 40 inca ... ?
Sta ces najvise gledati na televizoru i da li ces ga gledati direktno ili pod uglom?
Nije meni, ali znam. Uglavnom digitalna , ponekad neki film sa usb i to je to . A ugao ... pa uglavnom ce biti pod 90 ehehe . Znaci pravo : )
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3416 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zippoo87 »

CooK wrote:
zippoo87 wrote: Ne kontam, zasto gledas na manjem i losijem LG-u kada imas taj veci i bolji Sony? :?
vec sam odgovorio djelimicno
jedan razlog je sto budem u drugoj sobi,sony je u dnevnoj i nije prikopcan na racunar
a drugi je sto je lg spojen sa racunarom,pa uglavnom gore pustim utakmicu ili neki program a dole na monitoru radim ostalo ili pustim gore na tvu kodi i gledam program,seriju ili film
koristim opciju extend
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#3417 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

zippoo87 wrote:
CooK wrote:
zippoo87 wrote: Ne kontam, zasto gledas na manjem i losijem LG-u kada imas taj veci i bolji Sony? :?
vec sam odgovorio djelimicno
jedan razlog je sto budem u drugoj sobi,sony je u dnevnoj i nije prikopcan na racunar
a drugi je sto je lg spojen sa racunarom,pa uglavnom gore pustim utakmicu ili neki program a dole na monitoru radim ostalo ili pustim gore na tvu kodi i gledam program,seriju ili film
koristim opciju extend
:thumbup:
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#3418 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

skafiskafsnjak wrote:
CooK wrote:
skafiskafsnjak wrote:Koji tv predlazete oko 600 km , 40 inca ... ?
Sta ces najvise gledati na televizoru i da li ces ga gledati direktno ili pod uglom?
Nije meni, ali znam. Uglavnom digitalna , ponekad neki film sa usb i to je to . A ugao ... pa uglavnom ce biti pod 90 ehehe . Znaci pravo : )
Posto ce se pravo gledati televizor a koristice se i za filmove onda biras neki TV sa VA panelom radi boljeg kontrasta i realnije crne boje. Samo trebas odmah znati da za 600KM za 40 inci ne mozes naci i dobar brend i neku jaku seriju tog brenda. Tu ti je izbor izmedju dobrog brenda nize serije i nekog loseg brenda tipa Telefunken, Tesla, Vivax, itd... Neki moj izbor za taj novac i tu velicinu bi bio: https://domod.ba/shop/proizvod/samsung- ... /SM40K5102
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#3419 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

CooK wrote:
skafiskafsnjak wrote:
CooK wrote:

Posto ce se pravo gledati televizor a koristice se i za filmove onda biras neki TV sa VA panelom radi boljeg kontrasta i realnije crne boje. Samo trebas odmah znati da za 600KM za 40 inci ne mozes naci i dobar brend i neku jaku seriju tog brenda. Tu ti je izbor izmedju dobrog brenda nize serije i nekog loseg brenda tipa Telefunken, Tesla, Vivax, itd... Neki moj izbor za taj novac i tu velicinu bi bio: https://domod.ba/shop/proizvod/samsung- ... /SM40K5102

Opet bolje dobar brend sa slabijom serijom, nego obratno.

A kada bi se kriterij spustio na 32 inca, tu bi se moglo nesto kvalitetnije ?
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2536
Joined: 16/06/2014 20:33

#3420 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Dosadno mii »

Sta bi vi uzeli do 1800
Koju marku?
Koja radnja u sarajevu nudi najbolje i najpovoljnije?
Hvala na odg


Recimo od ovih koji je najbolji

https://www.mobilmedia.ba/televizori.ht ... ekrana=179
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#3421 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by semirsar »

Dosadno mii wrote:Sta bi vi uzeli do 1800
Koju marku?
Koja radnja u sarajevu nudi najbolje i najpovoljnije?
Hvala na odg


Recimo od ovih koji je najbolji

https://www.mobilmedia.ba/televizori.ht ... ekrana=179
http://en.tab-tv.com/?p=12043
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#3422 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by semirsar »

User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#3423 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

Dosadno mii wrote:Sta bi vi uzeli do 1800
Koju marku?
Koja radnja u sarajevu nudi najbolje i najpovoljnije?
Hvala na odg


Recimo od ovih koji je najbolji

https://www.mobilmedia.ba/televizori.ht ... ekrana=179
Najpovoljnije su Mobilmedia (jos ako imas u familiji penzionera zadnja subota u mjesecu uz cek od penzije i licnu penzionera dobijes 10% popusta na cjelokupni asortiman proizvoda, TV, laptopi, mobiteli, klime, frizideri, ves masine) i domod.
Nisi tacno naveo sta hoces Android, Ne android, velicinu jel marka Sony.

U domodu je npr produzena akcija (mozda je i istekla) na Samsung 55MU6172 za 1300 KM 55", Smart TV, 4K, 3 HDMI, 2 USB, DVB-T2/C/S2.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#3424 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

User avatar
Dosadno mii
Posts: 2536
Joined: 16/06/2014 20:33

#3425 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Dosadno mii »

MTV wrote:
Dosadno mii wrote:Sta bi vi uzeli do 1800
Koju marku?
Koja radnja u sarajevu nudi najbolje i najpovoljnije?
Hvala na odg


Recimo od ovih koji je najbolji

https://www.mobilmedia.ba/televizori.ht ... ekrana=179
Najpovoljnije su Mobilmedia (jos ako imas u familiji penzionera zadnja subota u mjesecu uz cek od penzije i licnu penzionera dobijes 10% popusta na cjelokupni asortiman proizvoda, TV, laptopi, mobiteli, klime, frizideri, ves masine) i domod.
Nisi tacno naveo sta hoces Android, Ne android, velicinu jel marka Sony.

U domodu je npr produzena akcija (mozda je i istekla) na Samsung 55MU6172 za 1300 KM 55", Smart TV, 4K, 3 HDMI, 2 USB, DVB-T2/C/S2.
Svejedno mi je za marku al ucinilo mi se da je sony najbolji.

I to ovaj
https://www.mobilmedia.ba/tv-sony-kd-55xd7005baep.html

Pa kontam imal neki bolji za te pare neka dr marka i sl
Post Reply