TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
hemy
Posts: 19
Joined: 06/12/2013 15:28

#3026 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by hemy »

pomoc pri kupnji TV do 1500 KM
velicina ekrana 55
koji uzeti
samsung 55K5502
sony 55W755
vase preporuke od ova dva ili nesto trece :?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3027 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by agent_zero »

Taj drugi.
User avatar
thekupus
Posts: 6811
Joined: 25/06/2011 22:38

#3028 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by thekupus »

Sve preporuke za Sony, kupljen u Decembru 2015., nikad ni najmanjeg problema, odlican tv!
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#3029 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by kakaljin »

Sony preporuka, jer ja imam 50w755
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#3030 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Paulaner »

Kupujem roditeljima tv pa sam u dilemi..Za iste pare i vrijeme garancije biram izmedju Samsungovog led tv i Vivax smart tv-android,brojeve modela ne znam.
Jel imao neko iskustvo sa ovim Vivaxom,sumnjivo mi da toliko vise nude od Samsunga,bar na papiru :skoljka:

Edit: evo nasao sam ta 2 modela

Vivax 32" LED ANDROID WiFi Smart TV 32LE74SM
Samsung 32" LED 32J4000
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#3031 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by peepeep »

Samsungove slabije modele izbjegavaj pod svaku cijenu. Nisu im ni skuplji nešto uber ali jeftinije ne bih nikome preporučio da kupe.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#3032 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by semirsar »

Paulaner wrote:Kupujem roditeljima tv pa sam u dilemi..Za iste pare i vrijeme garancije biram izmedju Samsungovog led tv i Vivax smart tv-android,brojeve modela ne znam.
Jel imao neko iskustvo sa ovim Vivaxom,sumnjivo mi da toliko vise nude od Samsunga,bar na papiru :skoljka:

Edit: evo nasao sam ta 2 modela

Vivax 32" LED ANDROID WiFi Smart TV 32LE74SM
Samsung 32" LED 32J4000
Mene zanima koliko su ti stari roditelji, sta njima znaci ovaj android i wifi, da li bi se snasli s tim kerefekama koje nude ovi smart televizori?
Vidim da cijena za ovaj aparat se krece oko 380KM, mozda da nadjes neki bez androida i smart funkcije a bolji za novac koji mislis izdvojiti.
evo ti link recenzije za ovaj vivax http://hdtelevizija.com/2016/09/28/viva ... recenzija/
O kojoj cifri je rijec pa da kolege forumasi daju prijedloge.
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#3033 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Paulaner »

semirsar wrote:
Paulaner wrote:Kupujem roditeljima tv pa sam u dilemi..Za iste pare i vrijeme garancije biram izmedju Samsungovog led tv i Vivax smart tv-android,brojeve modela ne znam.
Jel imao neko iskustvo sa ovim Vivaxom,sumnjivo mi da toliko vise nude od Samsunga,bar na papiru :skoljka:

Edit: evo nasao sam ta 2 modela

Vivax 32" LED ANDROID WiFi Smart TV 32LE74SM
Samsung 32" LED 32J4000
Mene zanima koliko su ti stari roditelji, sta njima znaci ovaj android i wifi, da li bi se snasli s tim kerefekama koje nude ovi smart televizori?
Vidim da cijena za ovaj aparat se krece oko 380KM, mozda da nadjes neki bez androida i smart funkcije a bolji za novac koji mislis izdvojiti.
evo ti link recenzije za ovaj vivax http://hdtelevizija.com/2016/09/28/viva ... recenzija/
O kojoj cifri je rijec pa da kolege forumasi daju prijedloge.
Upravo zbog toga sam se odlucio za ovaj obicni Samsung..Ne treba njima ovaj smart,imaju tablet za te stvari a tv neka bude tv.
Hvala na pomoci :thumbup:
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#3034 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Kiki_Musampa »

Pomoc ljudi,treba mi savjet koja prava kao kupac imam.
Prije 6 mjeseci kupio sam u Technoshopu LG tv,koji sam nakon samo 2 mjeseca vratio zbog kvara ekrana.Nisu imali vise taj model ,pa su mi uvalili neki low end LG tv,jer nisam u mogucnosti da doplacujem.Sada,nakon jos 3 mjeseca,i ovaj je crko.Kako da se rijesim smeca od LG televizora,i kakva prava ja imam?Ili je opet standardno,t v na popravak,pa opet par sedmica bez televizora itd...
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#3035 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by iz Mostara »

Kiki_Musampa wrote:Pomoc ljudi,treba mi savjet koja prava kao kupac imam.
Prije 6 mjeseci kupio sam u Technoshopu LG tv,koji sam nakon samo 2 mjeseca vratio zbog kvara ekrana.Nisu imali vise taj model ,pa su mi uvalili neki low end LG tv,jer nisam u mogucnosti da doplacujem.Sada,nakon jos 3 mjeseca,i ovaj je crko.Kako da se rijesim smeca od LG televizora,i kakva prava ja imam?Ili je opet standardno,t v na popravak,pa opet par sedmica bez televizora itd...
:lol: :lol: :lol: providno do jaja
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#3036 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Kiki_Musampa »

iz Mostara wrote:
Kiki_Musampa wrote:Pomoc ljudi,treba mi savjet koja prava kao kupac imam.
Prije 6 mjeseci kupio sam u Technoshopu LG tv,koji sam nakon samo 2 mjeseca vratio zbog kvara ekrana.Nisu imali vise taj model ,pa su mi uvalili neki low end LG tv,jer nisam u mogucnosti da doplacujem.Sada,nakon jos 3 mjeseca,i ovaj je crko.Kako da se rijesim smeca od LG televizora,i kakva prava ja imam?Ili je opet standardno,t v na popravak,pa opet par sedmica bez televizora itd...
:lol: :lol: :lol: providno do jaja
Ne kontam sta??Prosvijetli me?!?
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#3037 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by iz Mostara »

Kiki_Musampa wrote: Ne kontam sta??Prosvijetli me?!?
Uživaj u televizoru :D
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#3038 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Kiki_Musampa »

O...bi u skokovima,ako nemas sta pametno reci.
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#3039 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by iz Mostara »

Kiki_Musampa wrote:O...bi u skokovima,ako nemas sta pametno reci.
probaj ovaj

Image
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#3040 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Kiki_Musampa »

Ponavljam pitanje,jer je kolega "iz mostara" malo skrenuo...sa teme:

Pomoc ljudi,treba mi savjet koja prava kao kupac imam.
Prije 6 mjeseci kupio sam u Technoshopu LG tv,koji sam nakon samo 2 mjeseca vratio zbog kvara ekrana.Nisu imali vise taj model ,pa su mi uvalili neki low end LG tv,jer nisam u mogucnosti da doplacujem.Sada,nakon jos 3 mjeseca,i ovaj je crko.Kako da se rijesim smeca od LG televizora,i kakva prava ja imam?Ili je opet standardno,t v na popravak,pa opet par sedmica bez televizora itd...

Ps:samo me interesuju moja prava kao kupca,hvala unaprijed.
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#3041 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by iz Mostara »

Kiki_Musampa wrote:Ponavljam pitanje,jer je kolega "iz mostara" malo skrenuo...sa teme:

Pomoc ljudi,treba mi savjet koja prava kao kupac imam.
Prije 6 mjeseci kupio sam u Technoshopu LG tv,koji sam nakon samo 2 mjeseca vratio zbog kvara ekrana.Nisu imali vise taj model ,pa su mi uvalili neki low end LG tv,jer nisam u mogucnosti da doplacujem.Sada,nakon jos 3 mjeseca,i ovaj je crko.Kako da se rijesim smeca od LG televizora,i kakva prava ja imam?Ili je opet standardno,t v na popravak,pa opet par sedmica bez televizora itd...

Ps:samo me interesuju moja prava kao kupca,hvala unaprijed.
http://mp.ks.gov.ba/sites/mp.ks.gov.ba/ ... vine_0.pdf
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#3042 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Kiki_Musampa »

Hvala,prisjedas mi na muku bez razloga.Koliko god nevjerovatno zvucalo,to je istina.Izvinjavam se i za ono o...bi,huja me dere jos uvijek.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3043 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zippoo87 »

pa trazi ponovo isti model kao sto je bio prvi TV,moraju negdje imati u drugoj radnji ili na lageru
ako ti budu sta solili pamet,zaprijeti inspekcijom,obducmenom i ostalim...bilo je price oko ovog prije par mjeseci ovdje,pokusaj vratiti unazad 30-40 stranica pa pronaci sta

uglavnom ne popustaj i trazi ono sto si platio i slobodno budi malo agresivan i zagalami...kod nas lijepo nista ne prolazi
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#3044 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by bit101 »

Jel ko od vlasnika Sony TV-ova ovih dana dobio Android 6.0.1 update? Meni sinoc dodje. Malo su promijenili UI, i cini mi se da je sada dosta brze (otvaranje Discover menija, TV guide i slicno).
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#3045 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by moke_31 »

bit101 wrote:Jel ko od vlasnika Sony TV-ova ovih dana dobio Android 6.0.1 update? Meni sinoc dodje. Malo su promijenili UI, i cini mi se da je sada dosta brze (otvaranje Discover menija, TV guide i slicno).
Instaliro ga ja ima mjesec i više preko USB-a, kad je puštena ona prva problematična verzija, ja srećom nisam imo problema. Odziv je mnogo brži i malo su preuredili interfejs. Neke stvari su kao popravili ali i zeznuli. Sad možeš dodavati kanale u favorite direktno iz Acion menija ali ih ne možeš premještati. Stavili su pokretanje 3D opcije u nativnoj video aplikaciji, u Kodiju i drugim video playerima i dalje ne može.

Sad se pojavljuje dupli info o kanalu jedan iposd drugog kad prebaciš kanal. Možeš sad koristiti USB kao internu memoriju.

Dakle, ispravili su nešto bugova i uveli par poboljšanja, ali sve u svemu tanko. Najveći dobitak je brži odziv i nema štopanja ili bezveznih restartovanja.
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#3046 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by bit101 »

moke_31 wrote:
bit101 wrote:Jel ko od vlasnika Sony TV-ova ovih dana dobio Android 6.0.1 update? Meni sinoc dodje. Malo su promijenili UI, i cini mi se da je sada dosta brze (otvaranje Discover menija, TV guide i slicno).
Instaliro ga ja ima mjesec i više preko USB-a, kad je puštena ona prva problematična verzija, ja srećom nisam imo problema. Odziv je mnogo brži i malo su preuredili interfejs. Neke stvari su kao popravili ali i zeznuli. Sad možeš dodavati kanale u favorite direktno iz Acion menija ali ih ne možeš premještati. Stavili su pokretanje 3D opcije u nativnoj video aplikaciji, u Kodiju i drugim video playerima i dalje ne može.

Sad se pojavljuje dupli info o kanalu jedan iposd drugog kad prebaciš kanal. Možeš sad koristiti USB kao internu memoriju.

Dakle, ispravili su nešto bugova i uveli par poboljšanja, ali sve u svemu tanko. Najveći dobitak je brži odziv i nema štopanja ili bezveznih restartovanja.
Da, ovo sam primijetio. Sad imam skroz malo vremena da procitam info o kanalu. Moze li se jedan od ova dva info-a iskljuciti, jesi li nasao gdje?

A dosta mi sto su bar brzinu povecali, dosta manje stopanja, posebno kad se otvara TV guide. Takodjer sta sam primijetio, sad se pojavljuje obavijest kada se promijeni mod favorita (recimo kad izadjes iz TV guide-a), ta obavijest se prije nije pojavljivala pa kad ponovo otvoris taj guide otvori se sa svim kanalima (a ne sa onim Favorites koje si prvobitno odabrao). Sad bar znas da je promijenio.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#3047 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Kiki_Musampa »

zippoo87 wrote:pa trazi ponovo isti model kao sto je bio prvi TV,moraju negdje imati u drugoj radnji ili na lageru
ako ti budu sta solili pamet,zaprijeti inspekcijom,obducmenom i ostalim...bilo je price oko ovog prije par mjeseci ovdje,pokusaj vratiti unazad 30-40 stranica pa pronaci sta

uglavnom ne popustaj i trazi ono sto si platio i slobodno budi malo agresivan i zagalami...kod nas lijepo nista ne prolazi
Jos nikakvih vijesti.Od 4 mjeseca u 2017 godini ja sam skoro mjesec bez tva u kuci.Zvao sam jucer udruzenje za zastitu potrosaca TK.Ona zena nema pojma,govori mi da je dobro sto se pokvario,sad ce morati ugraditi bolji dio...wtf. Zvao sam i njihovu centralu,kaze im sef,neki Bojan,da se to desava i da samo servis moze odobriti zamjenu. Uglavnom,na fin nacin nema fajde...
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#3048 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by drug_profi »

Kiki_Musampa wrote:
zippoo87 wrote:pa trazi ponovo isti model kao sto je bio prvi TV,moraju negdje imati u drugoj radnji ili na lageru
ako ti budu sta solili pamet,zaprijeti inspekcijom,obducmenom i ostalim...bilo je price oko ovog prije par mjeseci ovdje,pokusaj vratiti unazad 30-40 stranica pa pronaci sta

uglavnom ne popustaj i trazi ono sto si platio i slobodno budi malo agresivan i zagalami...kod nas lijepo nista ne prolazi
Jos nikakvih vijesti.Od 4 mjeseca u 2017 godini ja sam skoro mjesec bez tva u kuci.Zvao sam jucer udruzenje za zastitu potrosaca TK.Ona zena nema pojma,govori mi da je dobro sto se pokvario,sad ce morati ugraditi bolji dio...wtf. Zvao sam i njihovu centralu,kaze im sef,neki Bojan,da se to desava i da samo servis moze odobriti zamjenu. Uglavnom,na fin nacin nema fajde...
Ako imas kakvog pravnika da sastavi dopis toj radnji/servisu sa prijetnjom tuzbom zbog krsenja tog i tog clana, uz isticanje zahtjeva za odstetu, ako u roku x dana ne dobijes ispravan tv odgovarajuce vrijednosti i kvaliteta.
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3049 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by konektovan »

Kod mene tv sam se ugasi i upali, pocelo od jucer, i to bude 3-4 puta kontinuirano. Smart opcija ne radi, sve moguce aplikacije nestale sa izbornika, samo jedna prazna kocka ostala. :D
Sta da mu radim, majkz mu njegovu?! kako sam ga kupio sranje se stalno pogorsava, ponajvise problemi sa smart opcijom, a sad se poceo i gasiti. Je li neko zna, postoji li neka pouzdana varijanta reset tv-a????
Philips 49" PFS5301 je u pitanju,...
NediM17
Posts: 21686
Joined: 05/11/2009 11:49

#3050 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by NediM17 »

Pogledaj ima li koji novi update za tvoj TV. Ja sam isto imao problema sa svojim Philipsom, ali sam ih kontaktirao, prvo su mi dali neku beta verziju koja je bila musicava, i nakon sto je izasla finalna verzija sve radi za 10. :thumbup:
Post Reply