TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#301 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

Kolika je mjesecna pretplata?

edit:nasao sam.
T-pain
Posts: 420
Joined: 20/05/2008 16:39

#302 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by T-pain »

Pozz, htio bih uzeti neki tv koji koristio za gaming i naletio sam na toshiba 40L2450 koji je pravo jeftin. Moze li mi neko reci generalno kakva je toshiba kao tv, jel kvarljiva, da li su boje ok i slicno ?! Svako misljenje dobrodoslo
lokalni_razdjevicar
Posts: 675
Joined: 06/02/2013 10:33

#303 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by lokalni_razdjevicar »

Ja imam samsung 40h6240 I nikom nebi preporucio te televizore.vise je na servisu nego kod mene. Sto dalje od samsunga.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#304 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by UnscarD »

ranger wrote:ljudi treba mi preporuka:
ja trenutno zagledam ove
http://www.pik.ba/artikal/12903236/shar ... c39ld145v/

http://www.pik.ba/artikal/15186708/toshiba-40/

i nekakav grundig u beko shopu na Ilidzi...
Ima li ko da preporuci od ovih?
Ja bih prije isao na Sharp ili Toshibu ... Grunding se radi u Vestelu Turska - ista fabrika koja radi i Beko ...mislim ne mora da znaci da je los jer u ovoj klasi TV-a ne mozes bas puno da ocekujes. Ovo su najeftiniji na trzistu ali posto znam da ce cijene skakati jos, vjeruj da ovo nije uopste losa cijena za 40" TV.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#305 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by ranger »

ihh uzo ja davno, grundig bijeli, tv ko bombona, jos me u nekoj kombinaciji izaso 600KM.
gledam filmove, tekme u HD, sve sto jedan tv treba da radi, bar sto se mene tice :thumbup:
da kucnem u drvo..
lokalni_razdjevicar
Posts: 675
Joined: 06/02/2013 10:33

#306 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by lokalni_razdjevicar »

ja odnio tv na reklamaciju u kimtec prije 15 dana i još niko ne zove. ima li neko da je duže čekao?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#307 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

eh zakonski rok je 45 dana ... poslije toga se mozes zaliti :D
lokalni_razdjevicar
Posts: 675
Joined: 06/02/2013 10:33

#308 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by lokalni_razdjevicar »

skafiskafsnjak wrote:eh zakonski rok je 45 dana ... poslije toga se mozes zaliti :D
45 dana.??? pa to je maltretranje
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#309 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Qler »

Nije TV, ali neki dan sam kupio Home Theatre Sony BDV E4100 :) i mogu vam reci da se nisam sekunde pokajao :) 499KM platio i vrijedi :) Preporodio sam TV. Mislio sam ga mijenjati da uzmem neki smart TV zbog youtube da djete moze crtane gledati, ovako sam sve ubio u jednom :)

http://www.sony.ba/electronics/sveobuhv ... /bdv-e4100
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#310 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by irac300 »

lokalni_razdjevicar wrote:
skafiskafsnjak wrote:eh zakonski rok je 45 dana ... poslije toga se mozes zaliti :D
45 dana.??? pa to je maltretranje
Jbg, tako ti je zakonski, piše ti i u garantnom listu. Nakon 45 dana, možeš zahtjevati novi uređaj, ako ti ne poprave taj. Jedino da ih zoveš svaki dan i dosađuješ, ne bi li se aktivirali i riješili ti problem.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#311 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Amazonka27 »

lokalni_razdjevicar wrote:Ja imam samsung 40h6240 I nikom nebi preporucio te televizore.vise je na servisu nego kod mene. Sto dalje od samsunga.
Pa i ja imam Samsung ali se ne bi slozila sa tobom. Mi smo uzeli 50H6400 i to je zvijer od TV-a. Ako te zezaju u servisu, obrati se direktno Samsungu sa problemom. Znam par slucajeva kada su moje kolege s posla imale problem oko garancije i automobila i ovlasteni ih serviser zezao...dok se ovaj nije obratio direktno proizodjacu.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#312 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by UnscarD »

Qler wrote:Nije TV, ali neki dan sam kupio Home Theatre Sony BDV E4100 :) i mogu vam reci da se nisam sekunde pokajao :) 499KM platio i vrijedi :) Preporodio sam TV. Mislio sam ga mijenjati da uzmem neki smart TV zbog youtube da djete moze crtane gledati, ovako sam sve ubio u jednom :)

http://www.sony.ba/electronics/sveobuhv ... /bdv-e4100
Dobar odlican...povezi u USB tastaturu (ako vec nisi) i SMART ce funkcionisati odlicno ....1000W neces moci ni blizu iskoristiti osim ako nemas bas bas tolerantne komsije ...ja sam isto to gledao ali ne mogu vise kablova po kuci a i SMART mi ne treba uopste, pa sam se odlucio za neki bazni soundbar sad za sad ali cu to mjenjati za bolji model uskoro. I ovaj bazni u odnosu na TV zvucnike (kakvi god da su jer moji su na TVu pravo dobri) bas pokaze razliku ali 60W je ipak malo za derneka :) neki 200-300W kada naleti povoljno ce da zaplati .

To sto si platio za njega je odlicna cijena jer taj model je oko 750 KM ...to se neko zajebo dobro ...
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#313 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by iTo »

Amazonka27 wrote:
lokalni_razdjevicar wrote:Ja imam samsung 40h6240 I nikom nebi preporucio te televizore.vise je na servisu nego kod mene. Sto dalje od samsunga.
Pa i ja imam Samsung ali se ne bi slozila sa tobom. Mi smo uzeli 50H6400 i to je zvijer od TV-a. Ako te zezaju u servisu, obrati se direktno Samsungu sa problemom. Znam par slucajeva kada su moje kolege s posla imale problem oko garancije i automobila i ovlasteni ih serviser zezao...dok se ovaj nije obratio direktno proizodjacu.

mozda ovaj njegov i ne valja , nije isti panel kao kod tebe... tvoj 50" panel ne proizvodi samsung nego AUO koji je u zadnji par godina presisao samsungove panele :)
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#314 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Amazonka27 »

iTo wrote:
Amazonka27 wrote:
lokalni_razdjevicar wrote:Ja imam samsung 40h6240 I nikom nebi preporucio te televizore.vise je na servisu nego kod mene. Sto dalje od samsunga.
Pa i ja imam Samsung ali se ne bi slozila sa tobom. Mi smo uzeli 50H6400 i to je zvijer od TV-a. Ako te zezaju u servisu, obrati se direktno Samsungu sa problemom. Znam par slucajeva kada su moje kolege s posla imale problem oko garancije i automobila i ovlasteni ih serviser zezao...dok se ovaj nije obratio direktno proizodjacu.

mozda ovaj njegov i ne valja , nije isti panel kao kod tebe... tvoj 50" panel ne proizvodi samsung nego AUO koji je u zadnji par godina presisao samsungove panele :)
pa kaze "sto dalje od Samsunga" :D a vjeruj mi da svaki put kad nesto kupujem pregledam sve recenzije, videa, iskustva i ocjene korisnika...toliko da smaram prvo sebe pa sve ostalo. Neki dan kupujem multipraktik od 150 KM...hocu-necu...sat i po oko radnje na kafi nakacena na 3G rovim po netu...i na kraju da kupim...udje lik u radnju i kaze ovaj frizider i posto je ovaj usisivac - daj i njega :D Fino me bi stid :D
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#315 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by bull21 »

iTo wrote:
Amazonka27 wrote:
lokalni_razdjevicar wrote:Ja imam samsung 40h6240 I nikom nebi preporucio te televizore.vise je na servisu nego kod mene. Sto dalje od samsunga.
Pa i ja imam Samsung ali se ne bi slozila sa tobom. Mi smo uzeli 50H6400 i to je zvijer od TV-a. Ako te zezaju u servisu, obrati se direktno Samsungu sa problemom. Znam par slucajeva kada su moje kolege s posla imale problem oko garancije i automobila i ovlasteni ih serviser zezao...dok se ovaj nije obratio direktno proizodjacu.

mozda ovaj njegov i ne valja , nije isti panel kao kod tebe... tvoj 50" panel ne proizvodi samsung nego AUO koji je u zadnji par godina presisao samsungove panele :)
Odakle ti ova informacija? Svi koji su imali priliku da ih uporede kažu da je Samsung bolji (ima toplije boje i bolji ugao gledanja). Jedino što sada AUO počinje da zauzima tržiše jer ga je i Sony krenuo koristiti.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#316 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Qler »

UnscarD wrote:
Qler wrote:Nije TV, ali neki dan sam kupio Home Theatre Sony BDV E4100 :) i mogu vam reci da se nisam sekunde pokajao :) 499KM platio i vrijedi :) Preporodio sam TV. Mislio sam ga mijenjati da uzmem neki smart TV zbog youtube da djete moze crtane gledati, ovako sam sve ubio u jednom :)

http://www.sony.ba/electronics/sveobuhv ... /bdv-e4100
Dobar odlican...povezi u USB tastaturu (ako vec nisi) i SMART ce funkcionisati odlicno ....1000W neces moci ni blizu iskoristiti osim ako nemas bas bas tolerantne komsije ...ja sam isto to gledao ali ne mogu vise kablova po kuci a i SMART mi ne treba uopste, pa sam se odlucio za neki bazni soundbar sad za sad ali cu to mjenjati za bolji model uskoro. I ovaj bazni u odnosu na TV zvucnike (kakvi god da su jer moji su na TVu pravo dobri) bas pokaze razliku ali 60W je ipak malo za derneka :) neki 200-300W kada naleti povoljno ce da zaplati .

To sto si platio za njega je odlicna cijena jer taj model je oko 750 KM ...to se neko zajebo dobro ...

MobilMedia, neka akcija bila.. ja dosao po sound bar izasao sa ovim :) imam BT tastaturu, bas cu probati, nije mi palo na pamet da vidim radi li to :)
lokalni_razdjevicar
Posts: 675
Joined: 06/02/2013 10:33

#317 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by lokalni_razdjevicar »

Qler wrote:Nije TV, ali neki dan sam kupio Home Theatre Sony BDV E4100 :) i mogu vam reci da se nisam sekunde pokajao :) 499KM platio i vrijedi :) Preporodio sam TV. Mislio sam ga mijenjati da uzmem neki smart TV zbog youtube da djete moze crtane gledati, ovako sam sve ubio u jednom :)

http://www.sony.ba/electronics/sveobuhv ... /bdv-e4100
koliko para i gdje si kupio?
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5620
Joined: 12/10/2014 01:12

#318 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skupljac_zeljeza »

UnscarD wrote: ....1000W neces moci ni blizu iskoristiti osim ako nemas bas bas tolerantne komsije ...
Nema šanse. Meni nekako odšetalo na maksimum na kućnom kinu od 850W dok sam nešto namješto i dok sam se snašao i vratio, tu minutu niti sam disao niti mi srce radilo. :mrgreen:
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#319 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Qler »

lokalni_razdjevicar wrote:
Qler wrote:Nije TV, ali neki dan sam kupio Home Theatre Sony BDV E4100 :) i mogu vam reci da se nisam sekunde pokajao :) 499KM platio i vrijedi :) Preporodio sam TV. Mislio sam ga mijenjati da uzmem neki smart TV zbog youtube da djete moze crtane gledati, ovako sam sve ubio u jednom :)

http://www.sony.ba/electronics/sveobuhv ... /bdv-e4100
koliko para i gdje si kupio?

Napisao sam i jedno i drugo :) ali evo opet 499KM MobilMedia, neko snizenje bilo...


a ja vala pojacam, i njih, a i na racunaru Z-2300 Logitech :D naravno ne pojacavam mimo kucnog reda, ali kad je "javno" vrijeme, jebaji ga, veselo :) a i kcerkica mi voli muziku pa nas dvoje skacemo po kuci :)
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#320 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by UnscarD »

Qler wrote:
UnscarD wrote:
Qler wrote:Nije TV, ali neki dan sam kupio Home Theatre Sony BDV E4100 :) i mogu vam reci da se nisam sekunde pokajao :) 499KM platio i vrijedi :) Preporodio sam TV. Mislio sam ga mijenjati da uzmem neki smart TV zbog youtube da djete moze crtane gledati, ovako sam sve ubio u jednom :)

http://www.sony.ba/electronics/sveobuhv ... /bdv-e4100
Dobar odlican...povezi u USB tastaturu (ako vec nisi) i SMART ce funkcionisati odlicno ....1000W neces moci ni blizu iskoristiti osim ako nemas bas bas tolerantne komsije ...ja sam isto to gledao ali ne mogu vise kablova po kuci a i SMART mi ne treba uopste, pa sam se odlucio za neki bazni soundbar sad za sad ali cu to mjenjati za bolji model uskoro. I ovaj bazni u odnosu na TV zvucnike (kakvi god da su jer moji su na TVu pravo dobri) bas pokaze razliku ali 60W je ipak malo za derneka :) neki 200-300W kada naleti povoljno ce da zaplati .

To sto si platio za njega je odlicna cijena jer taj model je oko 750 KM ...to se neko zajebo dobro ...

MobilMedia, neka akcija bila.. ja dosao po sound bar izasao sa ovim :) imam BT tastaturu, bas cu probati, nije mi palo na pamet da vidim radi li to :)
Ne znam da li ce BT tast. raditi ali bi trebala da radi obicna wirless na USB....tako bar pise u specifikacijama a nisam imao priliku da probam.
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#321 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by frngla »

Qler wrote:Nije TV, ali neki dan sam kupio Home Theatre Sony BDV E4100 :) i mogu vam reci da se nisam sekunde pokajao :) 499KM platio i vrijedi :) Preporodio sam TV. Mislio sam ga mijenjati da uzmem neki smart TV zbog youtube da djete moze crtane gledati, ovako sam sve ubio u jednom :)

http://www.sony.ba/electronics/sveobuhv ... /bdv-e4100

Ja bio trznuo na Samsungov wireless soundbar, jbt skuplji od ovog kina XD ovo cu ganjati definitivno
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#322 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Qler »

Imam i jednu i drugu :) na PS3 ova tastaura je radila, a software je skoro identican, ja samo nemam dio za igre :)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#323 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by supercali »

mislim da ti nece raditi tastaura nikako nijedna bar je takav slucaj sa tv-ima sony
sad je li ista prica sa kucnim kinima ne znam mada ako je ista firma valjda je isto
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#324 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Qler »

Kino ima BT, pa mozda zbog toga, a probat cu i obicnu wireless tasturu... lakse je traziti po youtube nego sa daljinskim...
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#325 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Heller »

Ja preporučujem Toshibu iz ličnog iskustva što se tiče brandova, e sad modeli...
Post Reply