TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
sexo
Posts: 15
Joined: 24/03/2014 12:37

#2026 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by sexo »

Pozdrav svima!

Imam priliku kupiti sljedeći TV jako povoljno:
http://www.sharp.eu/av/product/6240-2/5 ... 55cfe6242e
http://www.univerzalno.com/proizvod/sha ... 55cfe6242e
Mene bi koštao 889 KM (produženje ugovora kod Eroneta).
Molim vas za mišljenje o TV-u. Inače sam prosječan korisnik, i stavio bih ga u dnevnu sobu (udaljenost cca. 3m). Na njemu bih gledao 1080p filmove i sport...
Hvala unaprijed na komentarima.
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#2027 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by moke_31 »

sexo wrote:Pozdrav svima!

Imam priliku kupiti sljedeći TV jako povoljno:
http://www.sharp.eu/av/product/6240-2/5 ... 55cfe6242e
http://www.univerzalno.com/proizvod/sha ... 55cfe6242e
Mene bi koštao 889 KM (produženje ugovora kod Eroneta).
Molim vas za mišljenje o TV-u. Inače sam prosječan korisnik, i stavio bih ga u dnevnu sobu (udaljenost cca. 3m). Na njemu bih gledao 1080p filmove i sport...
Hvala unaprijed na komentarima.
Na prvu po specifikacijama djeluje super, ima svega, čini mi se i 3D ako sam dobro vidio, sve tunere, smart (bez obzira kakav je uvijek možeš kupiti dobar box za 80 KM i riješiti taj problem), dobra dijagonala i vrlo primamljiva cijena, ali ne znam za sliku, koji panel TV koristi a to ti je najbitnije. Jebo priključke i razne karafeke ako je slika loša. Pokušaj naći neku recenziju na netu, ja sam sad gledo na rtings.com i nema recenzije za ovaj model. Možda @zomri zna nešto više o sharpovim televizorima pa ti on da više informacija.
sexo
Posts: 15
Joined: 24/03/2014 12:37

#2028 Re: RE: Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by sexo »

moke_31 wrote:
sexo wrote:Pozdrav svima!

Imam priliku kupiti sljedeći TV jako povoljno:
http://www.sharp.eu/av/product/6240-2/5 ... 55cfe6242e
http://www.univerzalno.com/proizvod/sha ... 55cfe6242e
Mene bi koštao 889 KM (produženje ugovora kod Eroneta).
Molim vas za mišljenje o TV-u. Inače sam prosječan korisnik, i stavio bih ga u dnevnu sobu (udaljenost cca. 3m). Na njemu bih gledao 1080p filmove i sport...
Hvala unaprijed na komentarima.
Na prvu po specifikacijama djeluje super, ima svega, čini mi se i 3D ako sam dobro vidio, sve tunere, smart (bez obzira kakav je uvijek možeš kupiti dobar box za 80 KM i riješiti taj problem), dobra dijagonala i vrlo primamljiva cijena, ali ne znam za sliku, koji panel TV koristi a to ti je najbitnije. Jebo priključke i razne karafeke ako je slika loša. Pokušaj naći neku recenziju na netu, ja sam sad gledo na rtings.com i nema recenzije za ovaj model. Možda @zomri zna nešto više o sharpovim televizorima pa ti on da više informacija.
Puno hvala na odgovoru. 3d nema ali mi i ne treba. Slabo testova na netu ima, ali naso sam neki za slican model i slika ne bi trebala biti losa. No, zelio bih cuti iz prve ruke od nekoga tko se razumije.

Poslano sa mog HTC One M9 koristeći Tapatalk
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4479
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#2029 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by VladaFBiH »

fortaleza wrote:
VladaFBiH wrote:dolazi li i u obzir polovan tv? za slicne pare na pik-u mozes naci puno bolji i veci tv (uglavnom se može svaka cijena fino oboriti)... jedino ako se bojis polovnog TV-a...
Ne mislim uzimati polovan tv pošto mi je garancija jedan od bitnijih stvari, posebno kad su u pitanju nepoznatije marke.

Mislim da ću ići na Vox 40yd100, pošto mogu iskoristiti određeni popust izići će me oko 400 KM, a poslije priključim i android box za smart, garancija je 3 godine.
pa zato sam te i pitao jer polovan možeš kupiti neki brand name (nedavno sam vidio na piku Sony 50", smart, 3d,model 2014. godina za cca 850KM ga neko prodaje) a ovako uzimaš no-name... i slažem se da je garancija bitna stavka kada kupuješ pogotovo kad kupuješ no-name proizvode
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#2030 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by aditon »

moke_31 wrote:
sexo wrote:Pozdrav svima!

Imam priliku kupiti sljedeći TV jako povoljno:
http://www.sharp.eu/av/product/6240-2/5 ... 55cfe6242e
http://www.univerzalno.com/proizvod/sha ... 55cfe6242e
Mene bi koštao 889 KM (produženje ugovora kod Eroneta).
Molim vas za mišljenje o TV-u. Inače sam prosječan korisnik, i stavio bih ga u dnevnu sobu (udaljenost cca. 3m). Na njemu bih gledao 1080p filmove i sport...
Hvala unaprijed na komentarima.
Na prvu po specifikacijama djeluje super, ima svega, čini mi se i 3D ako sam dobro vidio, sve tunere, smart (bez obzira kakav je uvijek možeš kupiti dobar box za 80 KM i riješiti taj problem), dobra dijagonala i vrlo primamljiva cijena, ali ne znam za sliku, koji panel TV koristi a to ti je najbitnije. Jebo priključke i razne karafeke ako je slika loša. Pokušaj naći neku recenziju na netu, ja sam sad gledo na rtings.com i nema recenzije za ovaj model. Možda @zomri zna nešto više o sharpovim televizorima pa ti on da više informacija.
Tv u koji se ugradi haman-kardon zvuk, ne može ne valjati :D Šalu na stranu, Sharp kao marka je odličan. Nisam siguran jel ugrađen quadron prikaz slike, inače sharpov patent. U svakom slučaju, tv vrijedi svaki marke i više od toga, da ja uzimam tv u ovom mometu, za te novce, ne bih se dva puta zamislio.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#2031 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

Moram priznati da ne poznajem televizore ove marke, već ih dugo nisam nigdje vidio. Čuo sam da su dobra opcija i to je to. E sad vazda ima začkoljica jer ih dijelom proizvodi i turski Vestel čiji se paneli nisu pokazali baš najpouzdanijima

"Sharp as Sharp Home Appliances Europe, Sharp Corporation (Japanese brand) white goods for Europe are manufactured under license from the brand owner. Rebadged flagship Servis models."

https://en.wikipedia.org/wiki/Vestel
sexo
Posts: 15
Joined: 24/03/2014 12:37

#2032 Re: RE: Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by sexo »

zomri wrote:Moram priznati da ne poznajem televizore ove marke, već ih dugo nisam nigdje vidio. Čuo sam da su dobra opcija i to je to. E sad vazda ima začkoljica jer ih dijelom proizvodi i turski Vestel čiji se paneli nisu pokazali baš najpouzdanijima

"Sharp as Sharp Home Appliances Europe, Sharp Corporation (Japanese brand) white goods for Europe are manufactured under license from the brand owner. Rebadged flagship Servis models."

https://en.wikipedia.org/wiki/Vestel
Na ovom linku sam nasao da je panel AQUOS i da je made in Japan. Ovo je za Srbiju i ne znam znaci li to da su svi paneli od ovog tv-a na nasem podrucju iz Japana.

http://www.ekupi.rs/Content/Print.aspx?ID=330043
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#2033 Re: RE: Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

sexo wrote:
zomri wrote:Moram priznati da ne poznajem televizore ove marke, već ih dugo nisam nigdje vidio. Čuo sam da su dobra opcija i to je to. E sad vazda ima začkoljica jer ih dijelom proizvodi i turski Vestel čiji se paneli nisu pokazali baš najpouzdanijima

"Sharp as Sharp Home Appliances Europe, Sharp Corporation (Japanese brand) white goods for Europe are manufactured under license from the brand owner. Rebadged flagship Servis models."

https://en.wikipedia.org/wiki/Vestel
Na ovom linku sam nasao da je panel AQUOS i da je made in Japan. Ovo je za Srbiju i ne znam znaci li to da su svi paneli od ovog tv-a na nasem podrucju iz Japana.

http://www.ekupi.rs/Content/Print.aspx?ID=330043
Vjerovatno jesu ako je isti model. Ništa onda, ako ti se sviđa i ima garanciju od min 3 godine, kupi.
Protocol
Posts: 32
Joined: 29/09/2011 19:53

#2034 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Protocol »

mozel mi ko reci kakvi su philips televizori.
mene tacno interesuje PHILIPS 43PUS6401, neki dan sam ga isprobao u jednoj radnji bas mi se svidio u svakom smislu..kako hardver tako i softvare...
samo ne znam dal oni imaju kakvih kvarova i da li philips ima podrsku za magic remote i slicne stvari.. ???
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#2035 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

Protocol wrote:mozel mi ko reci kakvi su philips televizori.
mene tacno interesuje PHILIPS 43PUS6401, neki dan sam ga isprobao u jednoj radnji bas mi se svidio u svakom smislu..kako hardver tako i softvare...
samo ne znam dal oni imaju kakvih kvarova i da li philips ima podrsku za magic remote i slicne stvari.. ???
Philipsi generalno nisu za preporučiti jer uglavnom plaćaš više nego kod drugih proizvođača i utisak je da se više kvare.
zippoo87
Posts: 15624
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2036 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zippoo87 »

evo sada upali tv i ima novi update
sony kdl48w705c je sada na verziji 3001 EUA
ne znam sta donosi ova verzija i da li ispravlja sta ili ubrzava
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3351
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#2037 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Dupli_skalp »

zomri wrote:
Protocol wrote:mozel mi ko reci kakvi su philips televizori.
mene tacno interesuje PHILIPS 43PUS6401, neki dan sam ga isprobao u jednoj radnji bas mi se svidio u svakom smislu..kako hardver tako i softvare...
samo ne znam dal oni imaju kakvih kvarova i da li philips ima podrsku za magic remote i slicne stvari.. ???
Philipsi generalno nisu za preporučiti jer uglavnom plaćaš više nego kod drugih proizvođača i utisak je da se više kvare.
a koji su po tebi generalo za preporučiti i koji imaju utisak da se kvare manje?

:)
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#2038 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

Pisali smo po temi, ali evo da ponovimo:

LED/LCD - Sony, Samsung;
OLED - LG;
Plazma - Pioneer, Panasonic.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#2039 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by semirsar »

zippoo87 wrote:evo sada upali tv i ima novi update
sony kdl48w705c je sada na verziji 3001 EUA
ne znam sta donosi ova verzija i da li ispravlja sta ili ubrzava
a dugo je potrajalo, nije ko windows, al, eto :mrgreen:
ako skontas sta smo dobili ili fasovali javi :thumbup:
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3351
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#2040 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Dupli_skalp »

zomri wrote:Pisali smo po temi, ali evo da ponovimo:

LED/LCD - Sony, Samsung;
OLED - LG;
Plazma - Pioneer, Panasonic.
ja dosad nisam naletio na sony, samsung da mu rade titlovi "out of box".

svaki LG koji sam testirao rade bez problema "out of box".

tako da bih ja u prvu kolonu obavezno stavio i LG.


btw, gdje su toshiba i grundig sada po kvaliteti?
Last edited by Dupli_skalp on 05/10/2016 13:02, edited 1 time in total.
Variola Vera
Posts: 225
Joined: 27/09/2016 22:57

#2041 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Variola Vera »

LG je zakon tv
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#2042 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

Ja imam drugo iskustvo. Imam LG OLED i titlovi nisu radili out of the box.

A generalno, ako nije drugačije naznačeno, ovdje pod kvalitetom televizora podrazumijevam kvalitet slike. Sve ostalo se može korigovati, zvuk zvučnim sistemom ili soundbarom, smart opcije nekim hdmi dongle-om itd.

LG i Panasonic su u ovim nižim cjenovnim razredima kvalitetom ipak za klasu ispod Samsunga i Sonyja. A pošto ovdje raja mahom traže tv do 1500km izbor pada uglavnom na Sony ili Samsung.
zippoo87
Posts: 15624
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2043 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zippoo87 »

semirsar wrote:
zippoo87 wrote:evo sada upali tv i ima novi update
sony kdl48w705c je sada na verziji 3001 EUA
ne znam sta donosi ova verzija i da li ispravlja sta ili ubrzava
a dugo je potrajalo, nije ko windows, al, eto :mrgreen:
ako skontas sta smo dobili ili fasovali javi :thumbup:
nikakvu razliku jos uvijek nisam primjetio :D
jucer sam gledao prvi put film sa titlovima na ovom sonyju i radili su,ali se mora odabrati onaj decoder a ima ih 10ak,da prikazuje kvacice
slova su prilicno sitna i ne mogu se podesavati kao na LGju
nije sada da se ne moze citati,jer je televizor velik ali godilo bi da su malo veca
ja imam pored ovog i stari LG tv,i na LGjevima je najbolje izveden media player za sve formate
i za muziku i za filmove,jer ima puno podesavanja
vjerujem da je to jos bolje rijeseno na ovim smart TVima sa OS3.0 sistemom
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#2044 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by semirsar »

zippoo87 wrote:
semirsar wrote:
zippoo87 wrote:evo sada upali tv i ima novi update
sony kdl48w705c je sada na verziji 3001 EUA
ne znam sta donosi ova verzija i da li ispravlja sta ili ubrzava
a dugo je potrajalo, nije ko windows, al, eto :mrgreen:
ako skontas sta smo dobili ili fasovali javi :thumbup:
nikakvu razliku jos uvijek nisam primjetio :D
jucer sam gledao prvi put film sa titlovima na ovom sonyju i radili su,ali se mora odabrati onaj decoder a ima ih 10ak,da prikazuje kvacice
slova su prilicno sitna i ne mogu se podesavati kao na LGju
nije sada da se ne moze citati,jer je televizor velik ali godilo bi da su malo veca
ja imam pored ovog i stari LG tv,i na LGjevima je najbolje izveden media player za sve formate
i za muziku i za filmove,jer ima puno podesavanja
vjerujem da je to jos bolje rijeseno na ovim smart TVima sa OS3.0 sistemom
Pravo da ti kazem, ni ja ne upratih nista novo.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2045 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by agent_zero »

zippoo87 wrote:na LGjevima je najbolje izveden media player za sve formate
Upravo ono o čemu ja govorim. Samsung i Sony tu dosta kaskaju.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2046 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by supercali »

Sony je do prije 2-3 godine svoju neku foru koja ih je do tada kostala glave a onda su se valjda opametili pa sada udovoljavaju kupcima koliko toliko
zippoo87
Posts: 15624
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2047 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zippoo87 »

supercali wrote:Sony je do prije 2-3 godine svoju neku foru koja ih je do tada kostala glave a onda su se valjda opametili pa sada udovoljavaju kupcima koliko toliko
a ne razumijem da je toliko tesko razviti media player
eto neka ga kopiraju od LGa uz neke dizajnerske promjene i svi sretni
LG iz 2010. godine ima bolji media player nego sony flagship iz 2015.
tu nema logike sekunde :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2048 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by supercali »

Ima tu vise od razvijanja playera
Guranje svojih formata i sl
Nije sony velika kompanija jer prodaje televizije radie i sl nego i zbog intelektualnog vlasnistva
Oni su na bluray formatu zaradili vise nego sto ce na tv-ima za 10 godina
Onda jos svasta nesta se tu progura od kojekakvih zastita fazona preko novih standarda s pravom na patent itd itd
Valjda skontali da su ovaj rat "izgubili" i onda promjenili pricu malo
zippoo87
Posts: 15624
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2049 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zippoo87 »

supercali wrote:Ima tu vise od razvijanja playera
Guranje svojih formata i sl
Nije sony velika kompanija jer prodaje televizije radie i sl nego i zbog intelektualnog vlasnistva
Oni su na bluray formatu zaradili vise nego sto ce na tv-ima za 10 godina
Onda jos svasta nesta se tu progura od kojekakvih zastita fazona preko novih standarda s pravom na patent itd itd
Valjda skontali da su ovaj rat "izgubili" i onda promjenili pricu malo
to sve nema veze sa tehnickom izvedbom media playera
svaka kompanija ima patente i svasta nesto,ja govorim o tehnickoj izvedbi,ne vjerujem da neko renomea sony ili samsung ne mogu napraviti dobar player
naprave panel koji daje vrhunsku sliku a ne mogu nesto tipa player
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2050 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by supercali »

Kako nema veze?
Guranjem svojih formata i svasta nesto moze biti lose kad tu dodas vanjske faktore
Evo nas recimo sada mi pocnemo stavljati u taj player formate koji su standard a skinuli sa torrenta i naravno nesto ne valja steka klinac palac i nama je taj player bezveze a kad stavis njihov format koji je tesko dostupan onda sve radi i sl zajebancije
Post Reply