TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#1826 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Dady »

Pa evo X850x serija je 4k i ima Android i 3D.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#1827 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nepass »

Mentalna Higijena wrote:ne odgovori niko valjaju li ovi vizio tv išta?
Pa po ovim stranicama koje se bave ocjenjivanjem tv vizio je u vrhu. Nema ih u evropi tako da ja jos ni jedan nisam vidio live.
Treba vidjeti izdrzljivost, nema servisa nigdje.
Ako je dosta jwftino ja bih pazario
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#1828 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by aditon »

da imam priliku kupio bih Vizio Tv sebi. Odlični su u svakom pogledu, a što se cijena tiče, kao i kod svakog proizvođača imaš low i high end modele. Ako želiš više informacija o Vizu, posjeti njihovu web stranicu. Dakle, izbor ti je jasan, ako imaš priliku dobiti taj tv, nemoj se dvoumiti i prihvati ga objeručke :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#1829 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zlo zlo »

ja evo nekoliko dana imam ovaj sharp 55ticu, prezadovoljna sam zasad :D

https://www.otto.de/p/sharp-lc-55cfe624 ... 194937-M24
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1830 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by supercali »

Dady wrote:Pa evo X850x serija je 4k i ima Android i 3D.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Koji tv konkretno ima svo troje zajedno u jednom televizoru
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#1831 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by aditon »

zlo zlo wrote:ja evo nekoliko dana imam ovaj sharp 55ticu, prezadovoljna sam zasad :D

https://www.otto.de/p/sharp-lc-55cfe624 ... 194937-M24
Sharp rulezzz :)

Ovdje kod nas možeš neke low-end modele kupiti ali generalno njihova quadron tehnologija (mislim da se tako zove) definitivno pravi razliku u slici u odnosu na konkurenciju.
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#1832 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Herr Flick »

Imam TV Vivax koji ima problema sa reprodukcijom digitalnog signala,tj kanala preko DVB-C tunera...Do kablvoske nije,jer sam nosio na 4 razlicita prikljucaka po kuci i ista stvar,na 2 druga TV-a Grunding i Samsung radi sve,samo na ovom steka...E sad moje pitanje je,posto TV ima garanciju na 24 mjeseca da li ce mi uvaziti reklamaciju na taj problem,jer je do TV-a a ne do mene?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#1833 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by irac300 »

Herr Flick wrote:Imam TV Vivax koji ima problema sa reprodukcijom digitalnog signala,tj kanala preko DVB-C tunera...Do kablvoske nije,jer sam nosio na 4 razlicita prikljucaka po kuci i ista stvar,na 2 druga TV-a Grunding i Samsung radi sve,samo na ovom steka...E sad moje pitanje je,posto TV ima garanciju na 24 mjeseca da li ce mi uvaziti reklamaciju na taj problem,jer je do TV-a a ne do mene?
Pa naravno da podliježe. Sve što ne radi, a nije uzrokovano fizičkim oštećenjem podliježe garanciji. Nazovi ti njih i reci nek' ga odvuku ili ga poprave na licu mjesta.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#1834 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zlo zlo »

aditon wrote:
zlo zlo wrote:ja evo nekoliko dana imam ovaj sharp 55ticu, prezadovoljna sam zasad :D

https://www.otto.de/p/sharp-lc-55cfe624 ... 194937-M24
Sharp rulezzz :)

Ovdje kod nas možeš neke low-end modele kupiti ali generalno njihova quadron tehnologija (mislim da se tako zove) definitivno pravi razliku u slici u odnosu na konkurenciju.
zadnjih par mjeseci trazili tv, sharpove nigdje nije bilo u ponudi.
ovo ...Izletila mi ponuda u eronetu kod produženja onog home tv trio paketa, kojeg imam zbog arena sport kanala jer drugog izbora nemamo, pa bar ovo :D
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#1835 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Herr Flick »

irac300 wrote:
Herr Flick wrote:Imam TV Vivax koji ima problema sa reprodukcijom digitalnog signala,tj kanala preko DVB-C tunera...Do kablvoske nije,jer sam nosio na 4 razlicita prikljucaka po kuci i ista stvar,na 2 druga TV-a Grunding i Samsung radi sve,samo na ovom steka...E sad moje pitanje je,posto TV ima garanciju na 24 mjeseca da li ce mi uvaziti reklamaciju na taj problem,jer je do TV-a a ne do mene?
Pa naravno da podliježe. Sve što ne radi, a nije uzrokovano fizičkim oštećenjem podliježe garanciji. Nazovi ti njih i reci nek' ga odvuku ili ga poprave na licu mjesta.
Nazvao sam,rekli su da donesem :-D
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#1836 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Dady »

supercali wrote:
Dady wrote:Pa evo X850x serija je 4k i ima Android i 3D.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Koji tv konkretno ima svo troje zajedno u jednom televizoru
X8505C, X8507C, X8508C, X8509C, SD8005 - ovo su sve proslogodisnji modeli.
Ovogodišnji HDR modeli XD85xx nemaju 3D izuzev premium modela XD9305, XD9405 i ZD9.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#1837 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by fortaleza »

Zanima me koji tv uzeti od ovih jeftinjaka, do 450 KM za sobe. Bitno je da ima T2 tuner, pvr funkciju, ci slot i dijagonala što moguće veća za te novce. :D

Kakvi su ovi Bauhn televizori od 40'', iziđe 450 KM?
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#1838 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by fortaleza »

Iko? :D

Gdje ima kupiti ovaj tv u BiH?

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=36915
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#1839 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by IcedFlame »

fortaleza wrote:Zanima me koji tv uzeti od ovih jeftinjaka, do 450 KM za sobe. Bitno je da ima T2 tuner, pvr funkciju, ci slot i dijagonala što moguće veća za te novce. :D

Kakvi su ovi Bauhn televizori od 40'', iziđe 450 KM?
Zamalo ne kupih maloprije. Za ove pare, ako je pola specifikacija tacno, mislim da ne moze bolje :)
FullHD, 40", DVB-C/S/T2, CI+, WiFi, 8ms Response, pise cak i da je D-LED, Smart, 3xHDMi, USB - PVR... jedino sto nigdje nisam nasao nista konkretno za ovaj model, osim da ih Aldi prodaje sirom evrope. Na kutiji pise 3 godine garancija, ali nisam provjerio.

Cini mi se da je identican kao onaj Sencor sto je neko ranije postavio.
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#1840 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by fortaleza »

IcedFlame wrote:Zamalo ne kupih maloprije. Za ove pare, ako je pola specifikacija tacno, mislim da ne moze bolje :)
FullHD, 40", DVB-C/S/T2, CI+, WiFi, 8ms Response, pise cak i da je D-LED, Smart, 3xHDMi, USB - PVR... jedino sto nigdje nisam nasao nista konkretno za ovaj model, osim da ih Aldi prodaje sirom evrope. Na kutiji pise 3 godine garancija, ali nisam provjerio.

Cini mi se da je identican kao onaj Sencor sto je neko ranije postavio.
Po stranim forumima (uglavnom britanskim) pišu da je kvaliteta slike prosječna, da je zvuk užasan i da bi bilo poželjno spojiti dobre zvučnike na tv jer je to najlošija strana ovog tv-a. Ima ih i koji su tv vraćali te neki kojima je brzo crkao. Smart tv ima samo osnovne funkcije, you tube, facebook te sporo korištenje interneta. PVR se kod nekih pokazao dobar, kod nekih ne, sa eksternim diskom radi dobro, ali s USB flash memorijom onako pa do lošeg.

To su više manje sve loše stvari koje su navedene.

Sve u svemu, za gledanje tv-a, korištenje T2 i S2 tunera + CI+ utor specifikacije izgleda odlično. Jedino ne znam jel se T2 zemaljski programi i kabelski programi mogu postaviti na jednu listu programa, to bi bilo odlično kad bi tako radilo. Jel kabel sa sva tri izvora s,t,c može biti istovremeno priključen na tv? Za sve eventualne probleme koji nastanu tu je 3 godine garancije i to ne od neke piljare tipa univerzalno koji ponekad ne uvaže garanciju već puno jačeg igrača, konzum ne bi trebao praviti probleme prilikom ostvarivanja garancije. Ovo me i privuklo i sve su prilike da ću ga uzeti jer nisam zahtjevan puno, do sad koristim 15 godina star CRT. :-D

Al to je čudno, nema baš o ovom tv-u po netu puno informacija, te se slabo i prodaje kod nas.

edit: Šta misliš o ovim televizorima u usporedbi s Bauhnom?

http://www.genelec.ba/tesla-tv-j32e601b ... roid-44-p2

http://www.ekupi.ba/VOX-LED-TV-32YSD600 ... 10713.aspx
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#1841 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by IcedFlame »

fortaleza wrote: Al to je čudno, nema baš o ovom tv-u po netu puno informacija, te se slabo i prodaje kod nas.

edit: Šta misliš o ovim televizorima u usporedbi s Bauhnom?

http://www.genelec.ba/tesla-tv-j32e601b ... roid-44-p2

http://www.ekupi.ba/VOX-LED-TV-32YSD600 ... 10713.aspx

Tesla mi je bio prvi izbor, dok nije bahno ovaj Bauhn :D
Vodeci se nekakvom logikom da im je mobitel koji sam imao priliku testirati, samo preimenovan kinez (iNew v3), i da su u njemu (lupam sad, ali nisam daleko) sharp ekran, sony camera, sony baterija, i da za hrvatsko trziste postoji Noa N4, koji je takodje na isti fazon, puno lakse bi se odlucio na kupovinu da znam sta je u pozadini i Tesla tv-a.

Problem je sto nemas pojma sta ce te zapasti, a da ne govorimo o tome koji/ciji panel koriste ovi tv-i. Manje vise, svi ovi no-name su neki prepakovani kinez, sa znackom nekog veceg uvoznika, trgovackog lanca i sl. i dosta ih ima identicnih modela, ali se negdje zovu Sencor, negdje Vivax, Vox, Fox, Tesla... Svi oni koriste necije panele, ali rado bih da znam je li LG, Sharp, Panasonic, Samsung i sl. Ne sumnjam da ce raditi posao i da tu za prosjecnog korisnika nema neke ekstremno vidljive razlike. Rado bih ja Sony Wx05 seriju, ali pola cijene bi platio samo na ime i razvikan model, sto za moje potrebe nema bas smisla.
95% ljudi (i ovo je optimisticna cifra) koji se vode (samo) logikom da su ime i cijena sinonim za kvalitet - nemaju pojma sta je kalibracija slike, i tuga te uhvati kad vidis na kakvim podesavanjima gledaju - analognu kablovsku ili eventualno kakav divx :lol:

Meni ne trebaju smart i 3D funkcije, prezivjecu i bez WiFi, TV bi svakako bio spojen na kompjuter kao sekundarni monitor, tako da i ove kritike za Bauhn zvuk mi ne igraju nikakvu ulogu. Ispod 40" ne bih isao, i HD Ready nisam ni gledao uopste. Jedini Vox koji sam gledao je model 40YD100, a pored njega i Vivax TV-40LE91T2. Kod oba slicne specifikacije kao Bauhm, s tim da nemaju nikakve smart funkcije niti WiFi, a Tesla nema 40" nego ili 32 ili 43", koji je cijenom vec premasio budzet, izbor se sveo na ova tri modela:

- Vivax Imago TV-40LE91T2 - 489 KM
- Vox TV-40YD100 - 499 KM
- Bauhn B40-63FHDSF - 449 KM

Vivax ima najkracu garanciju (2g), Vox u prvoj godini 'no matter what' + 2g, a Bauhn 3g, i ima wifi i daljinski sa tastaturom :)
Nemam pojma gdje bih mogao u radu vidjeti bilo koji od ovih modela...
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#1842 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by fortaleza »

IcedFlame wrote:Meni ne trebaju smart i 3D funkcije, prezivjecu i bez WiFi, TV bi svakako bio spojen na kompjuter kao sekundarni monitor, tako da i ove kritike za Bauhn zvuk mi ne igraju nikakvu ulogu. Ispod 40" ne bih isao, i HD Ready nisam ni gledao uopste. Jedini Vox koji sam gledao je model 40YD100, a pored njega i Vivax TV-40LE91T2. Kod oba slicne specifikacije kao Bauhm, s tim da nemaju nikakve smart funkcije niti WiFi, a Tesla nema 40" nego ili 32 ili 43", koji je cijenom vec premasio budzet, izbor se sveo na ova tri modela:

- Vivax Imago TV-40LE91T2 - 489 KM
- Vox TV-40YD100 - 499 KM
- Bauhn B40-63FHDSF - 449 KM

Vivax ima najkracu garanciju (2g), Vox u prvoj godini 'no matter what' + 2g, a Bauhn 3g, i ima wifi i daljinski sa tastaturom :)
Nemam pojma gdje bih mogao u radu vidjeti bilo koji od ovih modela...
Ovako na prvu Bauhn izgleda ima najbolje specifikacije, dodatno wifi, tastaturu kao i kobajagi smart opcija, a ujedno je i najjeftiniji i ima S2 tuner. Ne mogu pronaći nikakav manual od ovog modela.

Vivax i Vox to nemaju, ali izgledaju mi kao sigurniji izbor, a dosta su više rašireni. Jedini Bauhn koji se prodaje kod nas je upravo u Konzumu, a ovaj model "ne postoji" na europskom tržištu izuzev Belgije, a tamo je jako jeftin. Po stranim forumima baš i nisu zadovoljni, ali vjerujem da je većina reviewa zahtjevnije populacije. :mrgreen:

Odlučio bih se za Bauhn da sam uvjeren da zvučnici nisu tako kritični, te da je sve uredu s podešavanjem tunera, slikom, 3 godine garancije je veliki plus... Wifi te smart opcija više manje nebitna, znam da će mi svakako zadavati glavobolje jer vjerujem da ni procesor na ovom tv-u nije čemu. A i recording programa mi je također bitna stavka.

Probat ću sutra, prekosutra probati pronaći ove modele u radu kao i Teslu te ih usporediti. Znam da ovog Vivaxa nudi Eronet na svojim paketima uz pretplatu tako da ne bi trebao biti loš po pitanju prikaza slike ili nekih grešaka, nekom svojom logikom. :-D
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#1843 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by IcedFlame »

Rovim i ja, pa sta uspijem naci :)

Evo za TESLA TV J32E601B2 sam nasao da koristi procesor/maticnu plocu SIS231.pt85, koji je pored Vivaxa, ugradjivan u Hisense i TCL tv :)

Druga zanimljiva stvar je softver kod Bauhn Tv-a, koji je ustvari Veon. O njemu se dosta toga moze naci, ali i dalje ne znam koji je tacno model.

Image
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#1844 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by AmirBaa »

gdje ima ovih Bauhn televizora kod nas da odem vidjeti sta kako :D ? Jos uvijek se dvoumim da li teslu uzeti :roll:
User avatar
bosnian batman
Posts: 270
Joined: 28/05/2016 12:36

#1845 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by bosnian batman »

Teslu ni za živu glavu, kod mene rođak uzeo, ujeda se eno za guzicu
samo da se upali TV čeka po nekoliko minuta, da prebaci na drugi program isto tako....
srpsko govno pravo, kad su srbi znali šta napravit....ako je yugo i stojadin bio auto, onda je i ovo TV
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#1846 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by kakaljin »

bosnian batman wrote:Teslu ni za živu glavu, kod mene rođak uzeo, ujeda se eno za guzicu
samo da se upali TV čeka po nekoliko minuta, da prebaci na drugi program isto tako....
srpsko govno pravo, kad su srbi znali šta napravit....ako je yugo i stojadin bio auto, onda je i ovo TV
A Tesla automobil :D :D :D

To uopste nije Srbijanski proizvod
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#1847 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by aditon »

Mislim da je kupovina televizora gore pobrojanih marki bacanje novaca. Razumijem da cijena nekog proizvoda najviše određuje šta čemo kupiti ali u konkretnim slučajevima se graniči s ludošću jer davati novce na ovo je ravno bacanju novaca niz vodu. Ja lično nikad ove "bau bau šau" tv-e ne bih kupovao, čak niti razmišljao istim. Mislim da je bolje dodati još toliko novca pa kupiti kud i kamo bolji proizvod. Ali opet, to je moje mišljenje.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1848 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Qler »

ima li kakva preporuka za 1500-2000KM neki oko 50'' 4k :D
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#1849 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by aditon »

Qler wrote:ima li kakva preporuka za 1500-2000KM neki oko 50'' 4k :D
Samsung UE49KU6402UXXH

Možda jedan prijedlog. Također, od brendova gledaj Sony, Sharp, Panasonic u tom cjenovnom rangu. U svakom slučaju, najbolje ti je pronaći nekoliko modela vodeći se cijenom, onda svkako možeš upoređivati te modele te se odlučiti za onaj koji ti najviše odgovara. Mislim da bi ti kvalitet slike trebao biti prioritet pa sve ostalo.
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#1850 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by fortaleza »

AmirBaa wrote:gdje ima ovih Bauhn televizora kod nas da odem vidjeti sta kako :D ? Jos uvijek se dvoumim da li teslu uzeti :roll:
U Konzumu.
bosnian batman wrote:Teslu ni za živu glavu, kod mene rođak uzeo, ujeda se eno za guzicu
samo da se upali TV čeka po nekoliko minuta, da prebaci na drugi program isto tako....
srpsko govno pravo, kad su srbi znali šta napravit....ako je yugo i stojadin bio auto, onda je i ovo TV
Kinesko govno, :mrgreen: da bogdo da je srpsko, to bi značilo da i mi ovdje nešto proizvodimo.
IcedFlame wrote:Rovim i ja, pa sta uspijem naci :)

Evo za TESLA TV J32E601B2 sam nasao da koristi procesor/maticnu plocu SIS231.pt85, koji je pored Vivaxa, ugradjivan u Hisense i TCL tv :)

Druga zanimljiva stvar je softver kod Bauhn Tv-a, koji je ustvari Veon. O njemu se dosta toga moze naci, ali i dalje ne znam koji je tacno model.
Evo upravo sam ga maloprije malo testirao, upalili televizor, media centar radi jako dobro, pauziranje premotavanje, a čita i titlove koji su dosta veliki, znači tu nema problema. Kvaliteta slike nije čemu, izgleda malo isprana, siva, kao da boje nisu žive (možda je do postavki) ali je također problem što sam pustio "full HD" upscalirani film iz 2000-te te neku SD seriju. Vjerujem da bi s pravim HD-om ili DVB signalom bilo bolje. Kabelsku nisam isprobao jer nema kabelske u trgovini. Daljinski ima tipke s obje strane, na drugoj tipkovnica.

Sučelje je dosta jednostavno za korištenje bez nekog prevelikog broja opcija, a u manualu nisu navedene sve specifikacije. Garancija 3 godine u Technomagu. Ono s čim sam se iznenadio je zvuk za koji nisam primjetio da je uopće loš, al bio sam pustio .mp3 s usb-a, ne znam kakav bi bio na živom programu.
Post Reply