TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#1526 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by aditon »

almir_tz wrote:
aditon wrote:
almir_tz wrote:Dvojba UHD 4K Samsungov 43 inch-a ili Sony 50 inch-a full hd s androidom?
Naginjem Samsungu, ali kad se naše kablovske (MojaTV na primjer)
nakače na takav televizor može li se desiti da slika bude gora zbog
tako dobrog televizora? Za koliko bi do nas mogao doći 4K signal,
možda glupo pitanje i nešto fulam, ali hajde.
Šta biste vi odabrali?
Kad bi izbor bio Sony, može li se sinkati, tj, sa Samsunga pokrenuti video
na YouTube da ide na Sonyju. Čitam da Sony moguće ima loš
odziv kod igranja igrica (manje-više to), ali kači li mu tad delay još šta.
Možda najbolje ići sa Samsungom, imao sam ga do sad i interfejs mi je bio ok.
ne znam sam.
Hvala puno unaprijed na infu!
Ti prvo moraš sebi da razlučiš šta ti treba od TV-a. Da li je to slika, veličina panela smrt opcije, 3D opcije, sve pobrojano ili šta već. Nakon toga može pristupiti kupovini TV-a. Trebao si ostaviti tačne modele ova dva TV-a da bi ti se moglo sugerirati za ovaj ili onaj model.

4K signal još dugo neće biti standard u svijetu a pogotovo kod nas. Da si u Japanu, izbor bi bio jednostavan bar u tom pogledu. Nećeš imati bolju sliku s UHD TV-om pogotovo na SD kanalima. Obzirom da si pretplatnik Moja TV, a obzirom da imaju svega 10 HD kanala onda ti UHD i ne znači previše. Nemaš previše sadržaja ni na netu u 4k rezoluciji.
Što se igara tiče, traži TV koji ima "igrači mod" međutim nečeš primjetiti nikakav delay ili nešto slično mislim niti s jednim od ta dva televizora.
Sony ima najbolji panel i samim tim sliku, međutim sam kvalitet slike zavisi od modela do modela. Nisam imao iskustva s android televizorima ali znam da u jednoj firmi koja prodaje televizore na reklamaciji imaju brdo televizora s android platformom. Po meni je bolja opcija uzeti android box ako ti je već android toliko bitan.
Hvala puno unaprijed na pomoći. Ovo je Sony od 50 incha:

http://picresize.com/images/tasdfsd.jpg

a Samsung je ue48ju6472. Moja greška, čini se da je ovaj Samsung 48 incha.
da, samsung je 48" odnosno oko 5cm kraći od Sonya ali na tvom mjestu, blagu bi prednost dao Samsungu. Međutim koji god da se odlučiš mislim da nečeš pogriješiti
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#1527 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by almir_tz »

Hvala obojici!
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#1528 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

almir_tz wrote:Hvala obojici!
Eto ja sam odabrao Samsung 48JU6472 a objasnio sam ti u postu prije kakav je.
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#1529 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by almir_tz »

MTV wrote:
almir_tz wrote:Hvala obojici!
Eto ja sam odabrao Samsung 48JU6472 a objasnio sam ti u postu prije kakav je.
Izvini, nisam vidio. 99% ću ići sa Samsungom. Da, on je 1499.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#1530 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

almir_tz wrote: Izvini, nisam vidio. 99% ću ići sa Samsungom. Da, on je 1499.
Ja se nisam pokajao uzeo sam ga u januaru za istu cijenu u Tehnomagu/mobilmediji. Jednu sedmicu u februaru je bio jeftiniji mogao se uzeti za 1389 KM pa su cigani vratili cijenu.
Javi utiske kakav ti je naravno ako ga uzmes :)
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#1531 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by almir_tz »

Hvala još jednom. Javim. :)
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#1532 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

evo malo oko oled modela što je na sniženju u stanića

http://www.benchmark.rs/artikal/test_lg ... deo-4118/1

primjetno je oduševljenje :izet:
eh, da je bar još malo jeftiniji...
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#1533 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nepass »

MTV wrote:.
Pazario ju6872
Jucer sam malo "cackao" smart opcije mi se svidjaju, lagano za koristiti. Trazenje kanala je komplikovanije nego kod lg kojeg imam. Jedva sam "ubo".
Prebacivanje nekako brze ide tj pojavljivanje kanala dok se opis sadrzaja mjenja kasno npr utakmica zavrsila nakon 30 min jos stoji da se igra. Kod lg se to do sad nije dogadjalo.
Ima game mod ali ne mogu ga koristiti (valjda moram upaliti ps i uci na hdmi, nisam stigao probati). Slika je znatno bolja nego na lg.
Pa cemo vidjeti kako ce dalje slusati :)
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#1534 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by aditon »

zomri wrote:evo malo oko oled modela što je na sniženju u stanića

http://www.benchmark.rs/artikal/test_lg ... deo-4118/1

primjetno je oduševljenje :izet:
eh, da je bar još malo jeftiniji...

pa da, jedno 2500-3000 KM jeftiniji :D

vjerujem da će do naredne godine OLED biti oko 2k, tj nadam se
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#1535 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

aditon wrote:
zomri wrote:evo malo oko oled modela što je na sniženju u stanića

http://www.benchmark.rs/artikal/test_lg ... deo-4118/1

primjetno je oduševljenje :izet:
eh, da je bar još malo jeftiniji...

pa da, jedno 2500-3000 KM jeftiniji :D

vjerujem da će do naredne godine OLED biti oko 2k, tj nadam se
i ja sam to mislio ali oni su potpuno u premium segmentu tržišta do otvaranja nove fabrike. prvi televizori iz ove fabrike će najkasnije 2018 :sad:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#1536 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by aditon »

zomri wrote:
aditon wrote:
zomri wrote:evo malo oko oled modela što je na sniženju u stanića

http://www.benchmark.rs/artikal/test_lg ... deo-4118/1

primjetno je oduševljenje :izet:
eh, da je bar još malo jeftiniji...

pa da, jedno 2500-3000 KM jeftiniji :D

vjerujem da će do naredne godine OLED biti oko 2k, tj nadam se
i ja sam to mislio ali oni su potpuno u premium segmentu tržišta do otvaranja nove fabrike. prvi televizori iz ove fabrike će najkasnije 2018 :sad:
vidjet ćemo šta će biti. Kad su izašli UHD televizori, bili su jako skupi, preskupi, međutim njihova cijena je veoma brzo pala, praktično u roku od godinu dana. Isto je bilo i s 3D televizorima. Ne vjerujem da im je produkcija OLED displeya toliko skupa da ne mogu spustiti cijene. po meni je to više razlog ekskluzivnost OLED-a tj da se ovi bogati mogu i dalje odvajati od gureme jer oni koji keša imaju spremni su dati +10k, npr., na TV
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#1537 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

:thumbup:

upravo tako. ostaju u premium segmentu tržišta; jednostavno može im se. prava ekspanzija kreće sa novom fabrikom i oled ekranima za mobitele. za nas filmo/videofile ostaju varijante keširanja ili čekanja još najmanje 2 godine.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#1538 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Amazonka27 »

ima li kod nas kuputi daljinski sa velikim tipkama za starije osobe
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#1539 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

Nepass wrote:
MTV wrote:.
Pazario ju6872
Jucer sam malo "cackao" smart opcije mi se svidjaju, lagano za koristiti. Trazenje kanala je komplikovanije nego kod lg kojeg imam. Jedva sam "ubo".
Prebacivanje nekako brze ide tj pojavljivanje kanala dok se opis sadrzaja mjenja kasno npr utakmica zavrsila nakon 30 min jos stoji da se igra. Kod lg se to do sad nije dogadjalo.
Ima game mod ali ne mogu ga koristiti (valjda moram upaliti ps i uci na hdmi, nisam stigao probati). Slika je znatno bolja nego na lg.
Pa cemo vidjeti kako ce dalje slusati :)
Nisam te shvatio ovo sa vremenom, jel koristis preko DVB-C telemach? To sam nastimao, na starom TV kad sam bio na HS-u, tako sto sam vrijeme prebacivao sa GMT +1 na GMT +2 ili tako nesto i tad je fino radilo.
Zavisi i od utakmica jer kanali neazuriraju odma epg, vec ga rade unaprijed.

Trazenje kanala sigurno si navikao na LG pa bilo koja promjena izgleda tesko, tako bi imeni bilo. Navikao sam na Samsung i sad da uzmem sony, LG ili neki lijevi. To je stvar navike.

Game mode kod mene radi kad gledam TV jer ide preko resivera (HDMI kabl Logosoft Super TV). Tako da game mode sigurno radi preko HDMI kabla.

Mene zanima kakav je HDR?! To moj nema.
jel 50" za 1750?!
I nadam se da si zadovoljan.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#1540 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nepass »

Npr udjes na tv chanels i kako listas pise sta trenutno ide na kanalu. A to zavrsilo prije 20-30min. Na lg u minutu pokaze koliko je proslo emisije.
Lg upalio i odmah se snasao na ovom mi je trebalo duze. Lakse sam se snasao sa smarthub nego trazenjem kanala a prvo nikad nisam koristio.
Jos nisam ufrstuljio gdje traziti app za download.
Hdr sumnjam da moje oko moze skontati, nisam jos ni kalibraciju slike napravio. Valjda danas stignem.
Pustao sam sinoc hd film i slika je nevjerovatna, bar za moje oko. Danas cu fifu u hd pustiti sa sports mode on dok oci ne prokrvare :D

Sto jos ne valja i ne znam koji se mozak toga sjetio, kablovska se ukljucuje sa strane a ne direkt u ledja kao kod starih tv. Jedva sam jucer ukopcao.
I to je taj, ta cjena. Nisu htjeli spustiti ni marke.
Inace je to cjena za kupovinu preko neta u radnji je 1999.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31540
Joined: 16/04/2011 18:46

#1541 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

Sta mislite, hoce li biti nekih snizenja sad.... posto prvenstvo pocinje ... ? Naso sam tv, konto sam iduce sedmice da kupim... ili je pametnije sacekati malo...
samoTEgledam
Posts: 719
Joined: 10/03/2011 16:36
Contact:

#1542 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by samoTEgledam »

skafiskafsnjak wrote:Sta mislite, hoce li biti nekih snizenja sad.... posto prvenstvo pocinje ... ? Naso sam tv, konto sam iduce sedmice da kupim... ili je pametnije sacekati malo...
Koji model?
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#1543 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by aditon »

skafiskafsnjak wrote:Sta mislite, hoce li biti nekih snizenja sad.... posto prvenstvo pocinje ... ? Naso sam tv, konto sam iduce sedmice da kupim... ili je pametnije sacekati malo...
Sniženja već ima, ima i nekih drugih pogodnosti ukoliko kupiš tv na ovom ili onom mjestu. Kako mi plaćamo najveće marže kod ovih naših dilera tehnike, tako su ta sniženja u principu beznačajna jer i nakon sniženja opet plaćamo više nego da tv kupujemo vani. Npr gledajući ovaj jedan model lg-a od 55" koji se u BiH prodaje u prosjeku 2000KM s tim da sam kod pojedinih vidio i 2200 da košta, u Hrvatskoj isti model možeš kupiti za tačno 1615 KM dok u zapadnim zemljama taj isti model košta imeđu 1200 i 1500 KM.

Dakle koliko god da oni nešto kao snize, to će i dalje biti mnogo skuplje nego je to u EU bez ikakvih sniženja... :-) Al recimo da će biti sniženja i da ćemo ustvari bolje proći nego da smo tv kupovali prije mjesec dana :lol:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#1544 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by aditon »

Nepass wrote:Npr udjes na tv chanels i kako listas pise sta trenutno ide na kanalu. A to zavrsilo prije 20-30min. Na lg u minutu pokaze koliko je proslo emisije.
Lg upalio i odmah se snasao na ovom mi je trebalo duze. Lakse sam se snasao sa smarthub nego trazenjem kanala a prvo nikad nisam koristio.
Jos nisam ufrstuljio gdje traziti app za download.
Hdr sumnjam da moje oko moze skontati, nisam jos ni kalibraciju slike napravio. Valjda danas stignem.
Pustao sam sinoc hd film i slika je nevjerovatna, bar za moje oko. Danas cu fifu u hd pustiti sa sports mode on dok oci ne prokrvare :D

Sto jos ne valja i ne znam koji se mozak toga sjetio, kablovska se ukljucuje sa strane a ne direkt u ledja kao kod starih tv. Jedva sam jucer ukopcao.
I to je taj, ta cjena. Nisu htjeli spustiti ni marke.
Inace je to cjena za kupovinu preko neta u radnji je 1999.
Nisam siguran da li ispravnost tj tačnost epg-a ima veze s modelom televizora. Ja koristim CAM modul i na pojednim kanalima se nekad dešava da nemam tačne podatke, odnosno ako u 21:00 treba početi neka emisija a na satu je 21:03, zna se desiti da i dalje stoje podaci od emisije koja se završila u 21:00...da li je to do tv-a ili do nečeg drugog ne znam ali nisam primjetio da i nakon pola sata je neispravan epg..obično je to do 5 minuta...

Što se tiče aplikacija za download, kao i na svakom tv-u mora biti app store/market a koje se nalaze medju smart opcijama. Mislim da tu nema previše lutanja, vjerovatno samo nisi vidio. Nego polako, novi je tv, znam kad nešto novo uzmeš pa se ko malo dijete obraduješ, ne znaš gdje bi prije :lol:

Nego, gdje si kupio tv?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31540
Joined: 16/04/2011 18:46

#1545 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

samoTEgledam wrote:
skafiskafsnjak wrote:Sta mislite, hoce li biti nekih snizenja sad.... posto prvenstvo pocinje ... ? Naso sam tv, konto sam iduce sedmice da kupim... ili je pametnije sacekati malo...
Koji model?
Samsung 48H6400
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#1546 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nepass »

aditon wrote:
Nepass wrote:Npr udjes na tv chanels i kako listas pise sta trenutno ide na kanalu. A to zavrsilo prije 20-30min. Na lg u minutu pokaze koliko je proslo emisije.
Lg upalio i odmah se snasao na ovom mi je trebalo duze. Lakse sam se snasao sa smarthub nego trazenjem kanala a prvo nikad nisam koristio.
Jos nisam ufrstuljio gdje traziti app za download.
Hdr sumnjam da moje oko moze skontati, nisam jos ni kalibraciju slike napravio. Valjda danas stignem.
Pustao sam sinoc hd film i slika je nevjerovatna, bar za moje oko. Danas cu fifu u hd pustiti sa sports mode on dok oci ne prokrvare :D

Sto jos ne valja i ne znam koji se mozak toga sjetio, kablovska se ukljucuje sa strane a ne direkt u ledja kao kod starih tv. Jedva sam jucer ukopcao.
I to je taj, ta cjena. Nisu htjeli spustiti ni marke.
Inace je to cjena za kupovinu preko neta u radnji je 1999.
Nisam siguran da li ispravnost tj tačnost epg-a ima veze s modelom televizora. Ja koristim CAM modul i na pojednim kanalima se nekad dešava da nemam tačne podatke, odnosno ako u 21:00 treba početi neka emisija a na satu je 21:03, zna se desiti da i dalje stoje podaci od emisije koja se završila u 21:00...da li je to do tv-a ili do nečeg drugog ne znam ali nisam primjetio da i nakon pola sata je neispravan epg..obično je to do 5 minuta...

Što se tiče aplikacija za download, kao i na svakom tv-u mora biti app store/market a koje se nalaze medju smart opcijama. Mislim da tu nema previše lutanja, vjerovatno samo nisi vidio. Nego polako, novi je tv, znam kad nešto novo uzmeš pa se ko malo dijete obraduješ, ne znaš gdje bi prije :lol:

Nego, gdje si kupio tv?
Tehnomag
Kao da je do tv jer lg to odradi kako treba dok ovaj kaska.
Upraticu veceras ali sto kazes ne znam sta prije :)
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#1547 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nepass »

skafiskafsnjak wrote:
samoTEgledam wrote:
skafiskafsnjak wrote:Sta mislite, hoce li biti nekih snizenja sad.... posto prvenstvo pocinje ... ? Naso sam tv, konto sam iduce sedmice da kupim... ili je pametnije sacekati malo...
Koji model?
Samsung 48H6400
Isprati u domodu jer su bas za ove 6400 rekli da ce snizavati jer hoce da ih se rjese.
Ako mi nisu slagali
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31540
Joined: 16/04/2011 18:46

#1548 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

Cuj da ih se rijese hahahaha . Upratit cu , hvala :)
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#1549 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

"Da ih se riješe" :-)
Ne zvuči dobro jer su poznati da prvo pokušavaju pakovati sa izloga pa tek kad insistiraš onda kažu "pa eto imamo i u skladištu pa ćete čekati itd".

Upamtite, kupovina tv-a sa izloga po punoj cijeni *nikada* i *ni pod kojim uslovima*. Reći će vam nešto tipa "ovo ti je sigurno da radi", "kutija je lutrija", "svaki ima garanciju pa i ovaj sa izloga" ali jednostavno ne pristajte na to ako nije upola cijene. Morate biti čvrsti i nepopustljivi da ne bi završili sa gomilom problema. Neke druge stvari mogu sa izloga, ali tv sa stotinama sati u shop modu - nikad.
samoTEgledam
Posts: 719
Joined: 10/03/2011 16:36
Contact:

#1550 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by samoTEgledam »

skafiskafsnjak wrote:
Samsung 48H6400
ispod 1250 sumnjam da će ko moći ići a da je tv ok, da nije bio izložen i sl.
Post Reply