TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#1501 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Nepass »

aurora313 wrote:Ma dajte... do jučer ste gledali programe na zrnastim ekranima, a danas se ne može bez OLED-a ili kako se to već marketinški zove. Isto kao sa 1500KM telefonima: Ej mati, kasnim na ručak!

Kupi se Sony, 32 ili 42 inča, i uživa. Ostatak para u banku.
Ja do jucer guzonju gledao sad kupujem nov tv i hocu nesta extra da uzmem. Da mogu bio bi to tv od 5k. Ali posto ne moze bice od 1800 :)
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#1502 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

zomri wrote:
skafiskafsnjak wrote:Ovako je sada kod mene... guzonja rullzzz :lol:

Image

eto vidiš, ima čak i ambient light :mrgreen:
Obratiti paznju na logo kanala - Hayat HD :lol:
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#1503 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

zomri wrote:
https://technoshop.ba/proizvodi/tv-i-au ... 920v-2036/

oled, ultra hd, podržava hdr i hevc
jedino cijenu ne podržava :lol:
Opa bato. Sve je super samo cijena :-)
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#1504 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

MTV wrote:
zomri wrote:
https://technoshop.ba/proizvodi/tv-i-au ... 920v-2036/

oled, ultra hd, podržava hdr i hevc
jedino cijenu ne podržava :lol:
Opa bato. Sve je super samo cijena :-)
da, vjerovatno može nešto niže za jednokratno plaćanje, ali opet je puno. s druge strane, nije da ne vrijedi.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#1505 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

MTV wrote:
zomri wrote:
skafiskafsnjak wrote:Ovako je sada kod mene... guzonja rullzzz :lol:

Image

eto vidiš, ima čak i ambient light :mrgreen:
Obratiti paznju na logo kanala - Hayat HD :lol:
HD nego sta hahaha. Treba da stoji Hayat FHD hahahahah
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#1506 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

zomri wrote: da, vjerovatno može nešto niže za jednokratno plaćanje, ali opet je puno. s druge strane, nije da ne vrijedi.
Vrijedi samo bi bilo bolje za nas obicne smrtnike da je jeftiniji.
skafiskafsnjak wrote: Obratiti paznju na logo kanala - Hayat HD :lol:
HD nego sta hahaha. Treba da stoji Hayat FHD hahahahah[/quote]
:thumbup:
Stavis u oglasnik prodajem CRT HD televizor i stavis par slika sa hayat hd, face hd i jos poneki. Mozda se neko upeca :lol: :lol:

Inace imao sam isti takav TV.
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#1507 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by vicious »

ma mene nerviraju ovi marketinški folovi, na iste priče su nas do juče fatali da kupujemo LED umjesto starih LCD :D
savršen prikaz boje, oštra slika bez zamućenosti blablabla
e sad ti isti LED qurcu ne valjaju, treba OLED :D

mislim, ne sumnjam ja da je to super i da je bolje, ali s ovim cijenama... ne znam, pretjerano mi je to. do nekih 3000 još i mogu nekako shvatiti (ne bih ja dao, ali eto razumijem da neko hoće) :lol:
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#1508 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

vicious wrote:ma mene nerviraju ovi marketinški folovi, na iste priče su nas do juče fatali da kupujemo LED umjesto starih LCD :D
savršen prikaz boje, oštra slika bez zamućenosti blablabla
e sad ti isti LED qurcu ne valjaju, treba OLED :D

mislim, ne sumnjam ja da je to super i da je bolje, ali s ovim cijenama... ne znam, pretjerano mi je to. do nekih 3000 još i mogu nekako shvatiti (ne bih ja dao, ali eto razumijem da neko hoće) :lol:
razumijem šta govoriš, rebranding običnog lcd ekrana u led vrhunska je prodaja muda pod bubrege. isto kao i ovo sad quantum dot ovo ono. šuplja.

međutim, oled nije iz te priče i riječ je stvarno o *suštinskoj* promjeni a ne nekoj tamo kozmetičkoj. ovo je za tanke ekrane bukvalno ono što je za katodaše bilo prelazak sa crnobijele na kolor - kvantni skok u tehnologiji.

da ovo skontaš dovoljno je da vidiš jedan uživo i sve bi ti bilo jasno. kad ih usporediš sa onim što nude lcdi istog cjenovnog ranga, ovi su zapravo vrlo jeftini. mislim, crna je toliko savršena da kad staviš crni image na ekran misliš da je tv ugašen :izet: idealan za filmofile, kontrast veći nego u kinu itd
Last edited by zomri on 30/05/2016 17:31, edited 1 time in total.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#1509 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by animals »

61 stranica, i jos nisu kupili televizor :D
ma samo da je leden, svejedno je, koji.. :D
ko da avion kupuju, koliko savjeta i pametovanja :-)
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#1510 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nedims »

animals wrote:61 stranica, i jos nisu kupili televizor :D
ma samo da je leden, svejedno je, koji.. :D
ko da avion kupuju, koliko savjeta i pametovanja :-)
Svakom svoje...ti kupi TV koji tebi odgovara i u cjenovnom rangu koji mozes podnjeti. Sa svakim tvojim izborom ja se apsolutno slazem...ali...
Ja tezim bivsoj plazmi, sada njusim OLED itd. i cekam da cijene spadnu na neku normalnu cjenovnu razinu...pristupacnu, ne samo meni, nego svima. I zato se pisu postovi i nadam se da ce se nastaviti pisati, jer nas ti postovi informisu i usmjeravaju.
Naprimjer...evo u Hrvatsko je vec zapoceo pad cijena OLED-a. Sada ce to doci i kod nas. Nestrplivi, tj. oni koji su otisli u ducan i kupili ono sto im je prodavac uvalio...grisce nokte i tek tada ce saznati da su se zajebali...
http://www.emmezeta.hr/aktualno/vrijedn ... le_2014_05
http://hdtelevizija.com/2014/05/28/cije ... to-padaju/
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#1511 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by nedims »

I da nadodam za one koje to interesuje:
http://www.t3.com/features/best-tv-4k-hd
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#1512 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

nedims wrote:
animals wrote:61 stranica, i jos nisu kupili televizor :D
ma samo da je leden, svejedno je, koji.. :D
ko da avion kupuju, koliko savjeta i pametovanja :-)
Svakom svoje...ti kupi TV koji tebi odgovara i u cjenovnom rangu koji mozes podnjeti. Sa svakim tvojim izborom ja se apsolutno slazem...ali...
Ja tezim bivsoj plazmi, sada njusim OLED itd. i cekam da cijene spadnu na neku normalnu cjenovnu razinu...pristupacnu, ne samo meni, nego svima. I zato se pisu postovi i nadam se da ce se nastaviti pisati, jer nas ti postovi informisu i usmjeravaju.
Naprimjer...evo u Hrvatsko je vec zapoceo pad cijena OLED-a. Sada ce to doci i kod nas. Nestrplivi, tj. oni koji su otisli u ducan i kupili ono sto im je prodavac uvalio...grisce nokte i tek tada ce saznati da su se zajebali...
http://www.emmezeta.hr/aktualno/vrijedn ... le_2014_05
http://hdtelevizija.com/2014/05/28/cije ... to-padaju/
odličan post :thumbup:

sniženja su već krenula, kontam da bi mogli i ovi modeli niže klase ići na sniženje u narednih par dana do evropskog.
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1513 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mayab »

User avatar
jogurt_
Posts: 179
Joined: 30/04/2016 17:17
Contact:

#1514 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by jogurt_ »

Šta mislite za OLED od LG Electronics ? :razz:

Za Evropsko prvenstvo u Francuskoj :shock: :shock: :shock:
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#1515 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

dobar :thumbup:

ima i pionir kuro na piku za male pare :izet:

http://www.olx.ba/artikal/21166620/lcd-plazma-pionir/

(nema daljinski) :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#1516 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by skafiskafsnjak »

zomri wrote:
dobar :thumbup:

ima i pionir kuro na piku za male pare :izet:

http://www.olx.ba/artikal/21166620/lcd-plazma-pionir/

(nema daljinski) :mrgreen:

649 KM , da ovo nije malo poskupo.... sudeci po ivicama, star je kao moj s30e...
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#1517 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

jest malo poskupo, ali ne piše koji je model. šta znaš može bit vt60 pa je onda bagatela :D
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1518 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mayab »

To je stvar pregovaranje, a činjenica je da se za te pare ne može kupiti TV sa boljom slikom....
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#1519 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

mayab wrote:To je stvar pregovaranje, a činjenica je da se za te pare ne može kupiti TV sa boljom slikom....
upravo :thumbup:
napisah ranije, ta se slika ne može dobiti ni za 3000km danas. naravno ako je tv očuvan i dobro uhodan u početku.
samoTEgledam
Posts: 719
Joined: 10/03/2011 16:36
Contact:

#1520 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by samoTEgledam »

Što ložite ljude ovim starudijama, kako će se neko nasukati :D
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#1521 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by almir_tz »

Dvojba UHD 4K Samsungov 43 inch-a ili Sony 50 inch-a full hd s androidom?
Naginjem Samsungu, ali kad se naše kablovske (MojaTV na primjer)
nakače na takav televizor može li se desiti da slika bude gora zbog
tako dobrog televizora? Za koliko bi do nas mogao doći 4K signal,
možda glupo pitanje i nešto fulam, ali hajde.
Šta biste vi odabrali?
Kad bi izbor bio Sony, može li se sinkati, tj, sa Samsunga pokrenuti video
na YouTube da ide na Sonyju. Čitam da Sony moguće ima loš
odziv kod igranja igrica (manje-više to), ali kači li mu tad delay još šta.
Možda najbolje ići sa Samsungom, imao sam ga do sad i interfejs mi je bio ok.
ne znam sam.
Hvala puno unaprijed na infu!
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#1522 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by aditon »

almir_tz wrote:Dvojba UHD 4K Samsungov 43 inch-a ili Sony 50 inch-a full hd s androidom?
Naginjem Samsungu, ali kad se naše kablovske (MojaTV na primjer)
nakače na takav televizor može li se desiti da slika bude gora zbog
tako dobrog televizora? Za koliko bi do nas mogao doći 4K signal,
možda glupo pitanje i nešto fulam, ali hajde.
Šta biste vi odabrali?
Kad bi izbor bio Sony, može li se sinkati, tj, sa Samsunga pokrenuti video
na YouTube da ide na Sonyju. Čitam da Sony moguće ima loš
odziv kod igranja igrica (manje-više to), ali kači li mu tad delay još šta.
Možda najbolje ići sa Samsungom, imao sam ga do sad i interfejs mi je bio ok.
ne znam sam.
Hvala puno unaprijed na infu!
Ti prvo moraš sebi da razlučiš šta ti treba od TV-a. Da li je to slika, veličina panela smrt opcije, 3D opcije, sve pobrojano ili šta već. Nakon toga može pristupiti kupovini TV-a. Trebao si ostaviti tačne modele ova dva TV-a da bi ti se moglo sugerirati za ovaj ili onaj model.

4K signal još dugo neće biti standard u svijetu a pogotovo kod nas. Da si u Japanu, izbor bi bio jednostavan bar u tom pogledu. Nećeš imati bolju sliku s UHD TV-om pogotovo na SD kanalima. Obzirom da si pretplatnik Moja TV, a obzirom da imaju svega 10 HD kanala onda ti UHD i ne znači previše. Nemaš previše sadržaja ni na netu u 4k rezoluciji.
Što se igara tiče, traži TV koji ima "igrači mod" međutim nečeš primjetiti nikakav delay ili nešto slično mislim niti s jednim od ta dva televizora.
Sony ima najbolji panel i samim tim sliku, međutim sam kvalitet slike zavisi od modela do modela. Nisam imao iskustva s android televizorima ali znam da u jednoj firmi koja prodaje televizore na reklamaciji imaju brdo televizora s android platformom. Po meni je bolja opcija uzeti android box ako ti je već android toliko bitan.
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#1523 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by almir_tz »

aditon wrote:
almir_tz wrote:Dvojba UHD 4K Samsungov 43 inch-a ili Sony 50 inch-a full hd s androidom?
Naginjem Samsungu, ali kad se naše kablovske (MojaTV na primjer)
nakače na takav televizor može li se desiti da slika bude gora zbog
tako dobrog televizora? Za koliko bi do nas mogao doći 4K signal,
možda glupo pitanje i nešto fulam, ali hajde.
Šta biste vi odabrali?
Kad bi izbor bio Sony, može li se sinkati, tj, sa Samsunga pokrenuti video
na YouTube da ide na Sonyju. Čitam da Sony moguće ima loš
odziv kod igranja igrica (manje-više to), ali kači li mu tad delay još šta.
Možda najbolje ići sa Samsungom, imao sam ga do sad i interfejs mi je bio ok.
ne znam sam.
Hvala puno unaprijed na infu!
Ti prvo moraš sebi da razlučiš šta ti treba od TV-a. Da li je to slika, veličina panela smrt opcije, 3D opcije, sve pobrojano ili šta već. Nakon toga može pristupiti kupovini TV-a. Trebao si ostaviti tačne modele ova dva TV-a da bi ti se moglo sugerirati za ovaj ili onaj model.

4K signal još dugo neće biti standard u svijetu a pogotovo kod nas. Da si u Japanu, izbor bi bio jednostavan bar u tom pogledu. Nećeš imati bolju sliku s UHD TV-om pogotovo na SD kanalima. Obzirom da si pretplatnik Moja TV, a obzirom da imaju svega 10 HD kanala onda ti UHD i ne znači previše. Nemaš previše sadržaja ni na netu u 4k rezoluciji.
Što se igara tiče, traži TV koji ima "igrači mod" međutim nečeš primjetiti nikakav delay ili nešto slično mislim niti s jednim od ta dva televizora.
Sony ima najbolji panel i samim tim sliku, međutim sam kvalitet slike zavisi od modela do modela. Nisam imao iskustva s android televizorima ali znam da u jednoj firmi koja prodaje televizore na reklamaciji imaju brdo televizora s android platformom. Po meni je bolja opcija uzeti android box ako ti je već android toliko bitan.
Hvala puno unaprijed na pomoći. Ovo je Sony od 50 incha:

http://picresize.com/images/tasdfsd.jpg

a Samsung je ue48ju6472. Moja greška, čini se da je ovaj Samsung 48 incha.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#1524 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

almir_tz wrote:Dvojba UHD 4K Samsungov 43 inch-a ili Sony 50 inch-a full hd s androidom?
Naginjem Samsungu, ali kad se naše kablovske (MojaTV na primjer)
nakače na takav televizor može li se desiti da slika bude gora zbog
tako dobrog televizora? Za koliko bi do nas mogao doći 4K signal,
možda glupo pitanje i nešto fulam, ali hajde.
Šta biste vi odabrali?
Hvala puno unaprijed na infu!
Ja sam odabrao samsung 48"Ju6472 4K. (1499 KM)
Kanale gledam preko Logosofta IPTV i njihovog resivera koji sve stanca u 1920x1080i. Naravno da je slika na FTV katastrofa jer taj kanal je zapeo u analognom dobu. Grozna je i na TV Vogosca, Slon Extra, OTV valentino.
full HD kanali kao Hayat HD, BHT HD (kad je bila eurovizija i bilo sto imaju u HD), Eurosport HD, Arena Sport HD, MTV Live HD, Face HD, Al Jazzera HD i Al Jazzera Balkan HD slika je vrh, vrhova. Youtube u 4k boli glava.
FOX, RTL HR, RTL DE, HRT mi je bolja slika nego sto je bila na starom samsungu 32" HD redy (1368x1768i). Presao sam sa HD redy na Ultra HD TV. FHD sam "preskocio".
Imas li uopste na Mojoj TV HD resiver ili obicni SD? Ako je SD resiver slika ti nece biti nesto ako imas HD resiver SD kanali bice OK. Resiver sam bio prikljucio i preko scart kabla i HDMI kabla i naravno HDMI je najbolje.

Ultra HD kanale mozes gledati ako imas na TV-u DVB-S2 i satelitsku. Imam Dvb-s2 a nemam satelitsku, prozor okrenut tako da nefata satelit. jbg.

Mogao bi gledati da kod nas postoji uoste 4K kanal putem DVB T2 i HEVC H.265 standarda. Medjutim kod nas jos nema nikakve digitale. Npr ovaj moj TV je sreman i za hrvatski prelazak sa DVB-T mpeg4 (HEVC H.264) na DVB-T2 (HEVC H.265) koji ce se desiti 2020-2012.

Sto se tice kablovske, sve kablovske u BiH i regionu koriste standard DVB-C mpeg4, koji se i ugradjuju u televizore. Po informacijama sa interneta (sad jesu li tacne) DVB-C je ustanju ponuditi samo Full HD kanale na modulaciji 256QAM dok standard DVB-C2 koji se ni neugradjuje jos u televizore bio u stanju najnormalnije emitirati Ultra HD (4K) kanale i to na modulaciji 4096 QAM. Postoje u prodaji takvi resiveri kao i IPTV resiveri al su dosta skupi, kao sto bi za operatere trenutno bilo skupa nadogradnja na DVB-C2.

Svoj bi mijenjao samo za veci npr 55" al budzet to nedozvoljava. Ja sam odabrao a sta ces ti to samo ti znas :)
Jesam sta pomogao? Ili dodatno zbunio?!
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#1525 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

almir_tz wrote:
Hvala puno unaprijed na pomoći. Ovo je Sony od 50 incha:

http://picresize.com/images/tasdfsd.jpg

a Samsung je ue48ju6472. Moja greška, čini se da je ovaj Samsung 48 incha.
koji je ovo levat pravio screenshot pa nije sklonio strelicu miša :lol:

nije loš nijedan tv, s tim da dalje sve ovisi šta ti treba. benefite uhd na toj dijagonali ćeš vidjeti jedino da ga koristiš kao monitor, znači da ga gledaš sa metar.
sony generalno ima najbolji odziv (radi plejke), tako da ne znam odakle ti to da je slab. čak i da si profi gejmer ne bi trbeao imati nekih problema što se toga tiče.

po meni izbor bi bio sony za neku generalnu upotrebu, mada nećeš pogriješiti ni sa jednim.
Post Reply