led rasvjeta

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Hakiz
Posts: 40532
Joined: 30/07/2015 20:01

#51 Re: led rasvjeta

Post by Hakiz »

hrle1976 wrote:
Sarah S wrote:Zanima me kakvo je osvjetljenje led lampi od 3W i 220V sa toplim bijelim svjetlom, mlijecne. Inace, ove lampe sam gledala u Eglu i razmisljam da li da ih kupim. Da li to sto su mlijecne utjece na jacinu svjetlosti koju sire? Unaprijed hvala!

Kazu da je dobro za okolis, licno nisam ubjedjen u tu teoriju ali eto, neka bude. Stetno za oci maksimalno ali dzaba raji pricati. Drzava ce izmisliti 100 razloga, ako ne, lobisti ce kupiti rad koji tacno kaze ono sto oni zele da kaze, samo da se plasira na trziste. Opet, kad je rijec o ustedi, ljudima ce iskopti oci samo neka se pod svaku cijenu stedi odnosno pravi profit.
U svakom slučaju, bolje LED nego cFL.

A dok je Kine, nema bojazni od nestašice sijalica sa žarnom (volfram) niti. Šta god Merkelova rekla :)

Pa, ko šta voli.
User avatar
mayab
Posts: 27173
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#52 Re: led rasvjeta

Post by mayab »

"Otkrio" sam izvrsnu ponudu LED sijalica, a i svjetiljki, plafonjera, panela, te lustera po odlicnim cijenama u prodavnici MASS Light (preko puta EP BiHu nizu radnji niže zavoda socijalnog), ternutno ima LED SIJALICA NA AKCIJI, i sto je najbolje , daju trogodisnju garanciju!Definitivno sam komplet osvjetljenje u kuci prebacio na LED.
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#53 Re: led rasvjeta

Post by Last December »

mayab wrote:"Otkrio" sam izvrsnu ponudu LED sijalica, a i svjetiljki, plafonjera, panela, te lustera po odlicnim cijenama u prodavnici MASS Light (preko puta EP BiHu nizu radnji niže zavoda socijalnog), ternutno ima LED SIJALICA NA AKCIJI, i sto je najbolje , daju trogodisnju garanciju!Definitivno sam komplet osvjetljenje u kuci prebacio na LED.
Može cijena na PP
Ci-Nick
Posts: 5178
Joined: 15/03/2015 17:38

#54 Re: led rasvjeta

Post by Ci-Nick »

Moja iskustva sa LED rasvjetom su loša,..
Svjetlo je OK ali trajnost je katastrofalna, plaćao po 16 KM LED lampe, čini mi se osram ( na kutiji piše životni vijek 20 godina :lol: ) i prva je crkla već poslije desetak dana a ostalih četiri u narednih godinu dana,... kad sračunam koliko je to kwh mogle su one praistorijske da rade bar tri godine za isti novac.
Prije par mjeseci kupio u Njemačkoj dvije, zasad su OK pa ćemo vidjeti da li su trajnije za Njemačko tržište.
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#55 Re: RE: Re: led rasvjeta

Post by zdruzdjo »

mayab wrote:"Otkrio" sam izvrsnu ponudu LED sijalica, a i svjetiljki, plafonjera, panela, te lustera po odlicnim cijenama u prodavnici MASS Light (preko puta EP BiHu nizu radnji niže zavoda socijalnog), ternutno ima LED SIJALICA NA AKCIJI, i sto je najbolje , daju trogodisnju garanciju!Definitivno sam komplet osvjetljenje u kuci prebacio na LED.
Ali s razumiju ko mara u kriv quratz u toj radnji.
Trazio sam ubodnu led sijalicu na 12 volti.
Ona poooooojma nema sta je to volt. Ja zapjenio. Vadi mi nekakve sijalic na 220 volti i gleda im snagu u watima i govori kako nema od 12 ni jednu.
User avatar
mayab
Posts: 27173
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#56 Re: led rasvjeta

Post by mayab »

Ci-Nick wrote:Moja iskustva sa LED rasvjetom su loša,..
Svjetlo je OK ali trajnost je katastrofalna, plaćao po 16 KM LED lampe, čini mi se osram ( na kutiji piše životni vijek 20 godina :lol: ) i prva je crkla već poslije desetak dana a ostalih četiri u narednih godinu dana,... kad sračunam koliko je to kwh mogle su one praistorijske da rade bar tri godine za isti novac.
Prije par mjeseci kupio u Njemačkoj dvije, zasad su OK pa ćemo vidjeti da li su trajnije za Njemačko tržište.
A sta je sa garancijom, do sada sam kupovao V-tac ledice na koje imam 2 godine garancije, imam ih koje vec rade godinu, sada nadjoh ove gore navedene, 3 godine garancije i povoljna cijena (Ledica od 9,5 W , 806 lumena svjetlosnog toka, 5,20 KM), takodje, jako sam zadovoljan kolicinom svjetla koje daju!
Probao sam one od 2700 Kelvina boje svjetla, te su žućkaste, slične boje svjetla kao klasicna žarulja, a sada sam uzeo ove od 4000 Kelvina, sto je čista bijela boja , i ne bih preporucio veće vrijednosti za kucu jer ode u plavo.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#57 Re: led rasvjeta

Post by Streptokok »

Imate li iskustva sa kineskim led-om?

Mislim na one tipa kukuruz. Ja sam narucio tri komada za 9 km.
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#58 Re: led rasvjeta

Post by starii »

Streptokok wrote:Imate li iskustva sa kineskim led-om?

Mislim na one tipa kukuruz. Ja sam narucio tri komada za 9 km.
kupio prije pola godine sa ebay, rade ok..racun za struju manji, kontam jos naruciti, jest da su dvije crkle ali sve u svemu zadovoljan :-D

Image
Image
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#59 Re: led rasvjeta

Post by Streptokok »

starii wrote:
Streptokok wrote:Imate li iskustva sa kineskim led-om?

Mislim na one tipa kukuruz. Ja sam narucio tri komada za 9 km.
kupio prije pola godine sa ebay, rade ok..racun za struju manji, kontam jos naruciti, jest da su dvije crkle ali sve u svemu zadovoljan :-D

Image
Image
pa kad prije pocrkase
User avatar
mayab
Posts: 27173
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#60 Re: led rasvjeta

Post by mayab »

Imao sam i ja tih kineskih sa neta, takodje bilo crkavanja,i uz to nisam bio zadovoljan obećenom kolicinom svjetla (kineska posla :D ) ali kako gore napisah, kako sam ove ou Sa otkrio sa 3 god garancijom i povoljnom cijenom, nikad vise kupovanje ledica na netu...
Ci-Nick
Posts: 5178
Joined: 15/03/2015 17:38

#61 Re: led rasvjeta

Post by Ci-Nick »

mayab wrote:
Ci-Nick wrote:Moja iskustva sa LED rasvjetom su loša,..
Svjetlo je OK ali trajnost je katastrofalna, plaćao po 16 KM LED lampe, čini mi se osram ( na kutiji piše životni vijek 20 godina :lol: ) i prva je crkla već poslije desetak dana a ostalih četiri u narednih godinu dana,... kad sračunam koliko je to kwh mogle su one praistorijske da rade bar tri godine za isti novac.
Prije par mjeseci kupio u Njemačkoj dvije, zasad su OK pa ćemo vidjeti da li su trajnije za Njemačko tržište.
A sta je sa garancijom, do sada sam kupovao V-tac ledice na koje imam 2 godine garancije, imam ih koje vec rade godinu, sada nadjoh ove gore navedene, 3 godine garancije i povoljna cijena (Ledica od 9,5 W , 806 lumena svjetlosnog toka, 5,20 KM), takodje, jako sam zadovoljan kolicinom svjetla koje daju!
Probao sam one od 2700 Kelvina boje svjetla, te su žućkaste, slične boje svjetla kao klasicna žarulja, a sada sam uzeo ove od 4000 Kelvina, sto je čista bijela boja , i ne bih preporucio veće vrijednosti za kucu jer ode u plavo.
Ne razumijem kako bi koristio garanciju,.. ne vjerujem da je dovoljan račun i crknuta žarulja jer nema ni garancijskog lista, ni serijskog broja,.. uz to ne isplati mi se svaki put kad neka pregori tražiti račun i ići u FIS Vitez gdje sam ih kupio.
Nisam nikad reklamisao ni vrijednije stvari,.. halali i baci,..
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#62 Re: led rasvjeta

Post by hrle1976 »

I ako cu se opet ponoviti. Da potvrdim.

Led mozda jeste dobar za okolis, manje energije i tako to. Inace za oci, kao da buljisu u tv u punom mraku. Setao sam u praku gdje su javnu rasvijetlu postavili sa tim led lampama, jedva gledas, sve moras u zemlju gledati. No, svijet se bakce gluparijama pa je ovo samo jedna od brojnih, te zagrijavanja i p.m.

Ja led nebi uzeo ni da mi dzaba nudis, bi kad bi napravili da je normalno svijetlo, a ne da bljesti da te oci bole danima.

Sve u svemu sa moje strane skroz ne savrsen produkat na trzistu, od kojeg ce za koju godinu da svi alamruju, steti vid itd.
Hakiz
Posts: 40532
Joined: 30/07/2015 20:01

#63 Re: led rasvjeta

Post by Hakiz »

hrle1976 wrote:I ako cu se opet ponoviti. Da potvrdim.

Led mozda jeste dobar za okolis, manje energije i tako to. Inace za oci, kao da buljisu u tv u punom mraku. Setao sam u praku gdje su javnu rasvijetlu postavili sa tim led lampama, jedva gledas, sve moras u zemlju gledati. No, svijet se bakce gluparijama pa je ovo samo jedna od brojnih, te zagrijavanja i p.m.

Ja led nebi uzeo ni da mi dzaba nudis, bi kad bi napravili da je normalno svijetlo, a ne da bljesti da te oci bole danima.

Sve u svemu sa moje strane skroz ne savrsen produkat na trzistu, od kojeg ce za koju godinu da svi alamruju, steti vid itd.
Na javnoj rasvjeti uglavnom stavljaju sijalice koje daju hladno svetlo. Zato je to tako. U sobi u kojoj sada sjedim je LED sijalica sa toplim svjetlom. I ugodna je, ništa lošija od stare dobre sijalice sa žarnom niti.
User avatar
mayab
Posts: 27173
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#64 Re: led rasvjeta

Post by mayab »

Hakiz wrote:
hrle1976 wrote:I ako cu se opet ponoviti. Da potvrdim.

Led mozda jeste dobar za okolis, manje energije i tako to. Inace za oci, kao da buljisu u tv u punom mraku. Setao sam u praku gdje su javnu rasvijetlu postavili sa tim led lampama, jedva gledas, sve moras u zemlju gledati. No, svijet se bakce gluparijama pa je ovo samo jedna od brojnih, te zagrijavanja i p.m.

Ja led nebi uzeo ni da mi dzaba nudis, bi kad bi napravili da je normalno svijetlo, a ne da bljesti da te oci bole danima.

Sve u svemu sa moje strane skroz ne savrsen produkat na trzistu, od kojeg ce za koju godinu da svi alamruju, steti vid itd.
Na javnoj rasvjeti uglavnom stavljaju sijalice koje daju hladno svetlo. Zato je to tako. U sobi u kojoj sada sjedim je LED sijalica sa toplim svjetlom. I ugodna je, ništa lošija od stare dobre sijalice sa žarnom niti.
:lol: Tako je, pa neću valjda kupiti one plavičaste , k'o što likovi stave China ksenone na auto :-)
@Ci-Nick upravo tako, za potraznju po garanciji ti je dovoljna crknuta sijalica i račun, provjereno, kolega imao slučaj, dobio novu bez puno priče, ja nisam imao takav slučaj za sada - sad, jbga, nezgodno ako trebas ici iz Sa u Vitez, zato kupuj gdje živiš ako računaš na to
Hakiz
Posts: 40532
Joined: 30/07/2015 20:01

#65 Re: led rasvjeta

Post by Hakiz »

Ako kome šta znači, ja sam svoje kupio u Eglo, 9 ili 9,5 KM (zaboravio tačnu cijenu) za sijalice sa više od 1.000 lux. To kao glavne, zamijenio sijalice koje su imale 100 W sa njima. Takođe sam njihove kupio kao zamjenu i za sijalice manje snage. Koristim ih već druga godina, i za sada je sve OK.
Hakiz
Posts: 40532
Joined: 30/07/2015 20:01

#66 Re: RE: Re: led rasvjeta

Post by Hakiz »

zdruzdjo wrote:
mayab wrote:"Otkrio" sam izvrsnu ponudu LED sijalica, a i svjetiljki, plafonjera, panela, te lustera po odlicnim cijenama u prodavnici MASS Light (preko puta EP BiHu nizu radnji niže zavoda socijalnog), ternutno ima LED SIJALICA NA AKCIJI, i sto je najbolje , daju trogodisnju garanciju!Definitivno sam komplet osvjetljenje u kuci prebacio na LED.
Ali s razumiju ko mara u kriv quratz u toj radnji.
Trazio sam ubodnu led sijalicu na 12 volti.
Ona poooooojma nema sta je to volt. Ja zapjenio. Vadi mi nekakve sijalic na 220 volti i gleda im snagu u watima i govori kako nema od 12 ni jednu.
Slično se meni desilo kada sam ušao u prodavnicu alata, dakle ne u prodavnicu u kojoj prodaju svašta, pa usput i alat, nego specijalizovana prodavnica alata. I tražio frikcioni odvijač. Ljudi nisu bili sigurni da li ih zezam, ali, u svakom slučaju, nikad nisu čuli za to. Profesionalci, kada ih slušaš prodali bi led Eskimu, sve lafo znaju o alatima. A nikada nisu čuli za frikcioni odvijač.
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#67 Re: RE: Re: RE: Re: led rasvjeta

Post by zdruzdjo »

Hakiz wrote: Slično se meni desilo kada sam ušao u prodavnicu alata, dakle ne u prodavnicu u kojoj prodaju svašta, pa usput i alat, nego specijalizovana prodavnica alata. I tražio frikcioni odvijač. Ljudi nisu bili sigurni da li ih zezam, ali, u svakom slučaju, nikad nisu čuli za to. Profesionalci, kada ih slušaš prodali bi led Eskimu, sve lafo znaju o alatima. A nikada nisu čuli za frikcioni odvijač.
Pa jarane prodajes rasvjetna tjela. I dvije jedinice koje imas su volt i watt. I obije su striktno vezane za rasvjetna tjela. I obije se srecu na svakom rasvjetnom tjelu.
Ne dao bog da sam joj rekao sifru grla ili mozda nesto o lumenima Ili boji svjetla.

Haj sto ona ne zna, ali mi je gazda interesantan koji ih drzi na takvom radnom mjestu. Pa ne prodajes kruske ili jabuke.
Ja izasao odmah.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#68 Re: RE: Re: RE: Re: led rasvjeta

Post by Streptokok »

zdruzdjo wrote:
Hakiz wrote: Slično se meni desilo kada sam ušao u prodavnicu alata, dakle ne u prodavnicu u kojoj prodaju svašta, pa usput i alat, nego specijalizovana prodavnica alata. I tražio frikcioni odvijač. Ljudi nisu bili sigurni da li ih zezam, ali, u svakom slučaju, nikad nisu čuli za to. Profesionalci, kada ih slušaš prodali bi led Eskimu, sve lafo znaju o alatima. A nikada nisu čuli za frikcioni odvijač.
Pa jarane prodajes rasvjetna tjela. I dvije jedinice koje imas su volt i watt. I obije su striktno vezane za rasvjetna tjela. I obije se srecu na svakom rasvjetnom tjelu.
Ne dao bog da sam joj rekao sifru grla ili mozda nesto o lumenima Ili boji svjetla.

Haj sto ona ne zna, ali mi je gazda interesantan koji ih drzi na takvom radnom mjestu. Pa ne prodajes kruske ili jabuke.
Ja izasao odmah.
da je bila kakva dobra koka sa fonasi ne bi ti tako brzo izjurio. Cak bi se i ponudio da joj sve na tenane objasnis.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#69 Re: led rasvjeta

Post by hrle1976 »

mayab wrote:
Hakiz wrote:
Ja led nebi uzeo ni da mi dzaba nudis, bi kad bi napravili da je normalno svijetlo, a ne da bljesti da te oci bole danima.

Sve u svemu sa moje strane skroz ne savrsen produkat na trzistu, od kojeg ce za koju godinu da svi alamruju, steti vid itd.
Na javnoj rasvjeti uglavnom stavljaju sijalice koje daju hladno svetlo. Zato je to tako. U sobi u kojoj sada sjedim je LED sijalica sa toplim svjetlom. I ugodna je, ništa lošija od stare dobre sijalice sa žarnom niti.
:lol: Tako je, pa neću valjda kupiti one plavičaste , k'o što likovi stave China ksenone na auto :-)
@Ci-Nick upravo tako, za potraznju po garanciji ti je dovoljna crknuta sijalica i račun, provjereno, kolega imao slučaj, dobio novu bez puno priče, ja nisam imao takav slučaj za sada - sad, jbga, nezgodno ako trebas ici iz Sa u Vitez, zato kupuj gdje živiš ako računaš na to[/quote]

Te Hid Xenon su zabranili u brojnim drzavama, jednostavno ih moras demontirati ili izgasiti skroz, ako imas druga. Sto se led tice ja pojman nemam koje vi imate, no ove sto mogu da kupim u obicnim marketima u D. su dovoljne za reflektore.
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#70 Re: RE: Re: RE: Re: led rasvjeta

Post by zdruzdjo »

Streptokok wrote: da je bila kakva dobra koka sa fonasi ne bi ti tako brzo izjurio. Cak bi se i ponudio da joj sve na tenane objasnis.
Ma ne bih.
Javasluk i gloopost me nerviraju i kod koke sa fonasi i kod amidzinice od 50-ak.

Nepun kilometar dalje u 100-metarki slicna radnja
covjek sa mnom gledao lumene, wate.....savjetovao.....milina.
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#71 Re: led rasvjeta

Post by Fauja Singh »

mayab wrote:"Otkrio" sam izvrsnu ponudu LED sijalica, a i svjetiljki, plafonjera, panela, te lustera po odlicnim cijenama u prodavnici MASS Light (preko puta EP BiHu nizu radnji niže zavoda socijalnog), ternutno ima LED SIJALICA NA AKCIJI, i sto je najbolje , daju trogodisnju garanciju!Definitivno sam komplet osvjetljenje u kuci prebacio na LED.
Jucer sam bio u ovoj radnji i kupio 7 sijalica, cijena je 6.5 po komadu

Grlo E27
1060 lm
11.2 W
80 CRI
Ugao osvjetljenja 240°
boja svjetlosti 2700K.

Tri godine je garancije, naravno cuvati racun.
Malo je reci da sam odusevljen kako svijetle, kod mene u stanu su bile sijalice od 60w i ove su definitivno jace, ali ne toliko da umaraju oci.
Za lampe sam uzeo e14, one su 5.9 W i cijena im je 6.25 KM
Sto neko rece, s ovakvim cijenama i garancijom od 3 godine nema smisla kupovati od kineza na ebay-u.
Hakiz
Posts: 40532
Joined: 30/07/2015 20:01

#72 Re: led rasvjeta

Post by Hakiz »

Prije 2 dana u Eglo:

1050 lux, E27, 3300K, 11 ili 13W (ekvivalent 75 W) - 7,50 KM
1520 lux, E27, 3300K, 16W (ekvivalent 100W) - 10 KM

5 godina garancije, 15.000 sati i 15.000 uključivanja. Tako piše na pakovanju.

S tim da je ova od 1520 lux osjetno većih dimenazije od ove prve, i puno veća od standardne 100W sijalice sa žarnom niti, tako da treba obratiti pažnju može li "ući" u rasvjetna tijela. Grlo nije problem, ali ako je rasvjetno tijelo manjih dimenzija možda sijalica fizički neće stati.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#73 Re: led rasvjeta

Post by aditon »

Sarah S wrote:Zanima me kakvo je osvjetljenje led lampi od 3W i 220V sa toplim bijelim svjetlom, mlijecne. Inace, ove lampe sam gledala u Eglu i razmisljam da li da ih kupim. Da li to sto su mlijecne utjece na jacinu svjetlosti koju sire? Unaprijed hvala!
slučajno naletih na ovu temu. ja sam u svom stanu uradio komplet LED rasvjetu u kombinaciji bjelog i žutog svjetla ali prevashodno bijelog. Evo već tri godine nisam imao nikakvih problema, niti jedna nije izgorila ili nešto slično. Najveći broj rasvjetnih tijela mi je upravo snage 3W a to bi bilo otprilike 30tak Watti klasične sijalice uz bijelu boju svjetla to zaista ima i više nego dovoljno luxa. Mene je rasvjeta koštala nešto manje od 1000 KM i zadovoljan sam istom. Također imam i rasvjetna tjela snage 1W ali zaista mnogo više luxa imam nego bi iko to očekivao. Najbolje da prije kupovine isprobate LED lampe koje mislite kupiti i na licu mjesta vidite rezultate. Još bi dodao da je ukupna snaga svih rasvjetnih tijela u mom stanu 158 W. Dakle, kao sijalica i pol od 100W :)
User avatar
mayab
Posts: 27173
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#74 Re: led rasvjeta

Post by mayab »

aditon wrote:
Sarah S wrote:Zanima me kakvo je osvjetljenje led lampi od 3W i 220V sa toplim bijelim svjetlom, mlijecne. Inace, ove lampe sam gledala u Eglu i razmisljam da li da ih kupim. Da li to sto su mlijecne utjece na jacinu svjetlosti koju sire? Unaprijed hvala!
slučajno naletih na ovu temu. ja sam u svom stanu uradio komplet LED rasvjetu u kombinaciji bjelog i žutog svjetla ali prevashodno bijelog. Evo već tri godine nisam imao nikakvih problema, niti jedna nije izgorila ili nešto slično. Najveći broj rasvjetnih tijela mi je upravo snage 3W a to bi bilo otprilike 30tak Watti klasične sijalice uz bijelu boju svjetla to zaista ima i više nego dovoljno luxa. Mene je rasvjeta koštala nešto manje od 1000 KM i zadovoljan sam istom. Također imam i rasvjetna tjela snage 1W ali zaista mnogo više luxa imam nego bi iko to očekivao. Najbolje da prije kupovine isprobate LED lampe koje mislite kupiti i na licu mjesta vidite rezultate. Još bi dodao da je ukupna snaga svih rasvjetnih tijela u mom stanu 158 W. Dakle, kao sijalica i pol od 100W :)
To je to, tako nekako je i kod mene :thumbup:
svemirska_vjeverica
Posts: 311
Joined: 11/12/2011 22:32
Location: Donji Cevljanovici
Contact:

#75 Re: led rasvjeta

Post by svemirska_vjeverica »

hrle1976 wrote:I ako cu se opet ponoviti. Da potvrdim.

Led mozda jeste dobar za okolis, manje energije i tako to. Inace za oci, kao da buljisu u tv u punom mraku. Setao sam u praku gdje su javnu rasvijetlu postavili sa tim led lampama, jedva gledas, sve moras u zemlju gledati. No, svijet se bakce gluparijama pa je ovo samo jedna od brojnih, te zagrijavanja i p.m.

Ja led nebi uzeo ni da mi dzaba nudis, bi kad bi napravili da je normalno svijetlo, a ne da bljesti da te oci bole danima.

Sve u svemu sa moje strane skroz ne savrsen produkat na trzistu, od kojeg ce za koju godinu da svi alamruju, steti vid itd.
izvor, ili cula kazala?
Post Reply