Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Poll ended at 11/04/2009 19:22

Lavlja kandza
6
19%
Zeder
15
47%
Houdini Lock
11
34%
 
Total votes: 32

Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#51 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by Tuzla111 »

>??
ja1977
Posts: 642
Joined: 10/06/2008 11:56

#52 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by ja1977 »

Tuzla111 wrote:Pozdrav.
Ugradio sam u megane-a neku zastitu pa bi volio ozbiljna misljenja.
Kakva je ovo zastita i koliko je pouzdana.
Naime, elektricar mi je ugradio neki mali kompjutercic ispod haube i dao mi je neki kao daljinski. Ako je taj daljinski dalje od 4 metra od auta onda se kao auto ugasi, ne moze se voziti. Platio 180KM.

Volio bi da cujem da li je neko imao iskustva sa ovim. Takodjer bi volio da znam sta ako se baterije istrose u daljinskom? Elktricar rece kao pravice alarm drugaciji zvuk ako su baterije istrosene pa da se zamjene.

Hvala.
Elektricar ti je nije ugradio nikakav kompjutercic nego obicni VF prijemnik. Radi na principu da kartica (sto ti kazes daljinski) mora biti u krugu od 4-5 m od prijemnika. Ukoliko nije, prijemnik prekida protok struje na zici na kojoj je stavljen (obicno na dovod goriva) i motor se gasi nakon nekih 20 s.
Kada das kontakt i kada prijemnik prepozna karticu cuje se zvucni signil. Kada se istrosi baterija, odnosno oslabi signal, cuje se drugaciji zvuk (beeb, beeb) kao znak da je baterija losa. Ovo se moze desiti i u toku voznje, pa bi uvijek trebao imati rezervnu bateriju u autu.
Inace u SA ugradnja ove "zastitie" kosta oko 100 KM

Nadam se da sam pomogao
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#53 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by Tuzla111 »

ja1977 wrote:
Tuzla111 wrote:Pozdrav.
Ugradio sam u megane-a neku zastitu pa bi volio ozbiljna misljenja.
Kakva je ovo zastita i koliko je pouzdana.
Naime, elektricar mi je ugradio neki mali kompjutercic ispod haube i dao mi je neki kao daljinski. Ako je taj daljinski dalje od 4 metra od auta onda se kao auto ugasi, ne moze se voziti. Platio 180KM.

Volio bi da cujem da li je neko imao iskustva sa ovim. Takodjer bi volio da znam sta ako se baterije istrose u daljinskom? Elktricar rece kao pravice alarm drugaciji zvuk ako su baterije istrosene pa da se zamjene.

Hvala.
Elektricar ti je nije ugradio nikakav kompjutercic nego obicni VF prijemnik. Radi na principu da kartica (sto ti kazes daljinski) mora biti u krugu od 4-5 m od prijemnika. Ukoliko nije, prijemnik prekida protok struje na zici na kojoj je stavljen (obicno na dovod goriva) i motor se gasi nakon nekih 20 s.
Kada das kontakt i kada prijemnik prepozna karticu cuje se zvucni signil. Kada se istrosi baterija, odnosno oslabi signal, cuje se drugaciji zvuk (beeb, beeb) kao znak da je baterija losa. Ovo se moze desiti i u toku voznje, pa bi uvijek trebao imati rezervnu bateriju u autu.
Inace u SA ugradnja ove "zastitie" kosta oko 100 KM

Nadam se da sam pomogao
Hvala mnogo. Naravno da si pomoga.
Ima rezervna baterija dobio sam sa tom karticom.
Da li ovo ista moze pomoci u zastiti auta od kradje?
ja1977
Posts: 642
Joined: 10/06/2008 11:56

#54 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by ja1977 »

E to moras pitati lopove :D

U svakom slucaju bolje ista nego nista, mada mislim da to ne moze biti zamjena za dobar alarm (to sada ugradjuhju kao opciju uz Cobru) ili mehanicku zastitu (Hudiny)
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#55 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by Tuzla111 »

Gdje se mogu nabaviti naljepnice ''hudini lok'' za prozore? Il multilok il nesto tako, ne zeder.
Pokusavao sam na pik-u al ima samo zeder.
Ma nije golf, megane je, bolje ista nego nista. Jos koja fejk naljepnica i siguran sam :D kad ce ih na istom parkingu biti jos 2 najmanje bez ikakve zastite.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#56 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by Tuzla111 »

ja1977 wrote:E to moras pitati lopove :D

U svakom slucaju bolje ista nego nista, mada mislim da to ne moze biti zamjena za dobar alarm (to sada ugradjuhju kao opciju uz Cobru) ili mehanicku zastitu (Hudiny)
Ma nevjerujem ja u te alarme prave. njih uvijek mogu onesposobiti. Kontam se ovo ne mogu ni onesposobiti kad ne znaju sta je, a kao da ce se igrati i traziti sta je razlog pa se auto ugasilo nedaj Boze.
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#57 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by klixoris »

Tuzla111 wrote: Hvala mnogo. Naravno da si pomoga.
Ima rezervna baterija dobio sam sa tom karticom.
Da li ovo ista moze pomoci u zastiti auta od kradje?
To ti je primarno zastita od otimanja auta. Znaci ako ti lopov uz prijetnju oruzjem otme auto (skupa sa kljucevima unutra), cim se udalji od tebe preko 5m, auto ce mu se ugasiti za nekih 30 sec.
Ja sam imao istu stvar u svom autu ali se na kraju nisam mogao pomiriti sa cinjenicom da mi glavno napajanje procesora motora prolazi kroz "kinesku napravu" tako da sam to na kraju skinuo. Jednostavno nisam htio da razmisljam hoce li ta jeftina kineska naprava odluciti da crkne negdje na sred ceste i auto se ugasi....

Sto se tice zastite od kradje, najbitnije je sakriti modul koji se veze za instalaciju auta. Modul ima samo 6 zica a za njegovo onesposobljavanje je dovoljno presjeci samo jednu zicu (masu) koja ide na njega i to je to, auto pali...
Mesaya
Posts: 60
Joined: 29/01/2008 15:16

#58 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by Mesaya »

Ljudi da malo ozivim temu s pitanjem, ima li mozda neka nova mehanicka zastita na trzistu bolja od ove 3 navedene? :-D
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#59 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by mirzadelibasic »

Mesaya wrote:Ljudi da malo ozivim temu s pitanjem, ima li mozda neka mehanicka zastita na trzistu bolja od ove 3 navedene? :-D
neki dan moj drug u Seata Ibizu ugradi električnu blokadu i zablokira mu dotok struje u auto i dobro funkcionira. Što se tiče ovih mehaničkih zaštita, ja korisim zeder i jednom su mi obili auto i taj zeder me spasio.
Mesaya
Posts: 60
Joined: 29/01/2008 15:16

#60 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by Mesaya »

mirzadelibasic wrote:
Mesaya wrote:Ljudi da malo ozivim temu s pitanjem, ima li mozda neka mehanicka zastita na trzistu bolja od ove 3 navedene? :-D
neki dan moj drug u Seata Ibizu ugradi električnu blokadu i zablokira mu dotok struje u auto i dobro funkcionira. Što se tiče ovih mehaničkih zaštita, ja korisim zeder i jednom su mi obili auto i taj zeder me spasio.
Ja isto imam Zeder i Cobrin alarm, tu sam kombinaciju koristio na 2 auta vec i nikada nisam imao problema
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#61 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by mirzadelibasic »

I ja ipak ostajem vjeran Zederu, al neki dan mi ovaj kolega priča da su lopovi skontali slabosti Zedera. Malo više im vremena treba da ga odblokiraju, ali ipak uspjevaju.
Mesaya
Posts: 60
Joined: 29/01/2008 15:16

#62 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by Mesaya »

mirzadelibasic wrote:I ja ipak ostajem vjeran Zederu, al neki dan mi ovaj kolega priča da su lopovi skontali slabosti Zedera. Malo više im vremena treba da ga odblokiraju, ali ipak uspjevaju.
Koja je verzija u pitanju bila, ova nova ima zatvoreni cilindar i duzi kljuc
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#63 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by mirzadelibasic »

Mesaya wrote:
mirzadelibasic wrote:I ja ipak ostajem vjeran Zederu, al neki dan mi ovaj kolega priča da su lopovi skontali slabosti Zedera. Malo više im vremena treba da ga odblokiraju, ali ipak uspjevaju.
Koja je verzija u pitanju bila, ova nova ima zatvoreni cilindar i duzi kljuc
E ne znam ti to reći.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#64 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by todd_smith »

Gdje se u Sarajevu radi Zeder? Cuo sam da ima na Dobrinnji? Gdje tacno? Koliko kosta? Ima li ko broj telefona?
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#65 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by Nabucco »

todd_smith wrote:Gdje se u Sarajevu radi Zeder? Cuo sam da ima na Dobrinnji? Gdje tacno? Koliko kosta? Ima li ko broj telefona?
http://www.zederbih.com/


Mada bi ja ipak razmislio o ugradnji Hudini Locka.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#66 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by semirsar »

Nabucco wrote:
todd_smith wrote:Gdje se u Sarajevu radi Zeder? Cuo sam da ima na Dobrinnji? Gdje tacno? Koliko kosta? Ima li ko broj telefona?
http://www.zederbih.com/


Mada bi ja ipak razmislio o ugradnji Hudini Locka.
Houdini 520 KM, vrijedi li to bas toliko u odnosu na Zeder koji je 350 KM?
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#67 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by johntra »

Mislim da kod Hudinija za tu cijenu dobiješ i onu elektronsku blokadu, zato i jeste razlika u cijeni takva..može se samo posebno ugraditi ta elektronska blokada...ona je 140 KM ili tu negdje sa cijenom, slagaću...ne znam da li se može samo Hudini ugraditi, bez te blokade...
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#68 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by semirsar »

Pitao sam, samo mehanicka blokada se ugradjuje po toj cijeni, dok kod zedera, koliko znam, ima i elektro blokada.
E sad, turit houdini i platit' 520KM i jopet stra'ovat' jer ne znas da l' vjerovat' majstoru da NIKAD bas nikad nije ni jedan obit', il' turit' zeder od 350KM i za tu razliku cijene dodati neki lijevi alarm i parkirati auto nedje dje nece biti bas usamljeno, jer i za zeder ako se mere obit, ipak treba vremena... a dok ga on obija nek i njemu alarm bubnjice obija, ha ja.
Lijepi divlji zapad :bih: jos nam samo vigilanti fale.
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#69 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by Nabucco »

Elektronska blokana kod zedera nije osmišljena da zaštiti od krađe , već iskljucivo da ne bi greškom krenuo voziti auto, a da volan ostane zakljucan. I
Zeder i Hudiny rade istu stvar, i jedno i drugo nije moguce obiti za 5 minuta ( osim ako nema ključ ). Ovisi o modelu auta, na neki zeder bolje paše, na neke hudini, na jaranovom golfu 6 brava od zedera je odma pored papucica gasa, tako da posto je malo puniji mora zakljucavati iz vana, jer se ne može previti) :D . :D . I dobro razmisli kada ti ponude zamjenu tvoje letve volana, sa letvom volana na koju je ugrađen Zeder ;)
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#70 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by semirsar »

Nabucco wrote:Elektronska blokana kod zedera nije osmišljena da zaštiti od krađe , već iskljucivo da ne bi greškom krenuo voziti auto, a da volan ostane zakljucan. I
Zeder i Hudiny rade istu stvar, i jedno i drugo nije moguce obiti za 5 minuta ( osim ako nema ključ ). Ovisi o modelu auta, na neki zeder bolje paše, na neke hudini, na jaranovom golfu 6 brava od zedera je odma pored papucica gasa, tako da posto je malo puniji mora zakljucavati iz vana, jer se ne može previti) :D . :D . I dobro razmisli kada ti ponude zamjenu tvoje letve volana, sa letvom volana na koju je ugrađen Zeder ;)
I opet se vracamo na pitanje u prvom postu, sta je bolje?
Mene bas zanima cime se opravdava razlika u cijeni, mora se reci da cifra nije bas minorna. Nek se zeder recimo moze obiti, treba vremena ali se moze obiti, ali ko ce se s tim, po sata, sat vremena, zezati nasred ulice?
Ovo boldirano, ne znam kakav je kljuc za houdini, ali znam kakav je za zeder, moze li se to kopirati?
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#71 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by Nabucco »

semirsar wrote:
Nabucco wrote:Elektronska blokana kod zedera nije osmišljena da zaštiti od krađe , već iskljucivo da ne bi greškom krenuo voziti auto, a da volan ostane zakljucan. I
Zeder i Hudiny rade istu stvar, i jedno i drugo nije moguce obiti za 5 minuta ( osim ako nema ključ ). Ovisi o modelu auta, na neki zeder bolje paše, na neke hudini, na jaranovom golfu 6 brava od zedera je odma pored papucica gasa, tako da posto je malo puniji mora zakljucavati iz vana, jer se ne može previti) :D . :D . I dobro razmisli kada ti ponude zamjenu tvoje letve volana, sa letvom volana na koju je ugrađen Zeder ;)
I opet se vracamo na pitanje u prvom postu, sta je bolje?
Mene bas zanima cime se opravdava razlika u cijeni, mora se reci da cifra nije bas minorna. Nek se zeder recimo moze obiti, treba vremena ali se moze obiti, ali ko ce se s tim, po sata, sat vremena, zezati nasred ulice?
Ovo boldirano, ne znam kakav je kljuc za houdini, ali znam kakav je za zeder, moze li se to kopirati?

Ma ne znam, jedina razlika je sto je Zeder izmislio balkanac, dok hudini ima malo vecu grupaciju iza sebe. I Hudini je svjetski prend, dok je Zeder balkanski :D . Svaki kljuc se može kopirati, tako da se može bez problema i jedan i drugi kopirati. Jedini plus koji ja dajem za Hudini je taj sto smatram da su malo ozbiljniji od ovih sto ugrađuju zedere. Realno u BiH imaš 20ak radnji koji rade zedera ( svaki malo jaci servis) , dok Hudini rade samo ovlašteni.
generation
Posts: 28
Joined: 11/03/2010 19:26

#72 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by generation »

Pa finta i jest da ga je osmislio balkanac, jer balkanski lopovi kradu auta kod nas. :roll:
Sto se tice ove zastite Hudiny, koliko vidim nije ovo svjetski brend nego sarajevski na logo-u mu pise "bravar".. ili grijesim negdje..
pipi-duga-carapa
Posts: 259
Joined: 25/11/2013 02:13

#73 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by pipi-duga-carapa »

Mene moj majstor blijedo gledao kad sam mu rekao da sam ugradio Hudini.
Dobar je Hudini nema šta, po meni, bolji nego Zeder.
Ali mi reče, "ti ovog svog tenkića da ostaviš sa otvorenim vratima i ne zaštićenog - ko će ti ga uzet??? " :lol: :lol: :lol:
Al neka, nisam htio razmišljati. Sve u svemu, topla preporuka za Hudini.
Mala zamjerka je da ste morali kupovati kod njih one nove naljepnice sa hologramom po 10KM,
jer stare su se odlijepile vrl obrzo. Malo je to neozbiljno prema svim svojim starim klijentima.
Trebali su > ko im dođe i bude tražio < od starih mušterija sa instaliranim Hudinijem dati BESPLATNO te naljepnice.
Eto to. Što se tiče zaštite sami vrh!
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#74 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by taureg71 »

kod mene na sceniku sa zakljucanim zederom upalis auto, ali tako pisti nesto da nema sanse da mozes voziti, valjda namjestili da ne krenes voziti sa zakljucanim... :mrgreen:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#75 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by quarterback »

generation wrote:Pa finta i jest da ga je osmislio balkanac, jer balkanski lopovi kradu auta kod nas. :roll:
Sto se tice ove zastite Hudiny, koliko vidim nije ovo svjetski brend nego sarajevski na logo-u mu pise "bravar".. ili grijesim negdje..
pa hudini ti je sarajevski servis za brave, kljuceve i sl
Post Reply