Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Poll ended at 11/04/2009 19:22

Lavlja kandza
6
19%
Zeder
15
47%
Houdini Lock
11
34%
 
Total votes: 32

Mesaya
Posts: 60
Joined: 29/01/2008 15:16

#1 Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by Mesaya »

Iskustva, sugestije??
Last edited by Mesaya on 12/02/2009 19:58, edited 1 time in total.
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by Qler »

houdini
keso brava, vece isustvo, sigurnija...
User avatar
dast
Posts: 137
Joined: 12/03/2008 11:16
Location: Selo Sarajevo
Contact:

#3 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by dast »

Lavlja ti je za starija auta tipa golf 2 i sl., za novija preporucujem zeder u kombinaciji sa multilokom i miran si...
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#4 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by cico x »

a mult lock?
Mesaya
Posts: 60
Joined: 29/01/2008 15:16

#5 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by Mesaya »

cico x wrote:a mult lock?
Mult-lock je beze pravo, prema policijskim izvjestajima dosta je auta s mult-lockom ukradeno i to jednostavno samo ga naprskaju i zalede a onda razbiju, a uostalom sta god se stavlja na mijenjac po pravilu nije dobro, ovi kod nas kako ugrađuju mogu ti fino sjebati mijenjac
nelo
Posts: 227
Joined: 04/12/2006 22:58

#6 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by nelo »

Vala se burgija (kako sam čuo) i za onaj hudiny lock pa ti dođe na isto......
al u svakom slučaju sigurnije je blokada volana od blokade mjenjača....... :idea:
User avatar
dast
Posts: 137
Joined: 12/03/2008 11:16
Location: Selo Sarajevo
Contact:

#8 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by dast »

E ovako... Znam neke ljude i znam na sta nece sigurno ici, tako da znam sta govorim...
Multilock novi, zadnje izdanje u kombinaciji sa zederom i miran si... Ako si fanatik imam i momka za auto alarme, profesionalac i stavlja sisteme koji se kod nas ne mogu kupiti...
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#9 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by simbabimba »

...
User avatar
dast
Posts: 137
Joined: 12/03/2008 11:16
Location: Selo Sarajevo
Contact:

#10 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by dast »

simbabimba wrote:E, a znate li ako se (bilo koja od ovih brava) ugradjuje na novo auto pod garancijom, je li to u koliziji sa garancijom, tipa tamo ti neko drljo po osovini volana a ti sad reklamiras auto da ti ga u garanciji popravljamo....?
Ma ja recimo znam da ako se odlucis uzeti kasko na novo auto (neke auto kuce daju prvu godinu besplatno), ta osiguravajuca kuca ti ugradi besplatno multilock... I ako ti se prilikom pokusaja pljacke vozila nesto razjebe to ces naravno ti morati platiti, jer nema te garancije na svijetu koja ce i to pokriti... Naravno opet ovisno od kasko paketa, postoje klauzule i na stetu nastalu prilikom pokusaja odudjivanja vozila, pa bi vjerovatno mogao naknadu dobiti... Ali od proizvodjaca zastite, ili auto kuce neces sigurno moci besplatno dobiti popravku na te stvari... A na sve ostalo garancija na auto normalno da vazi...
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#11 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by valter.ba »

nelo wrote:Vala se burgija (kako sam čuo) i za onaj hudiny lock pa ti dođe na isto......
al u svakom slučaju sigurnije je blokada volana od blokade mjenjača....... :idea:
Hudiny ne moze burgijati jer je brava tako napravljena da se samo zavrti zajedno sa borerom :)
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#12 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by simbabimba »

Bilo kakva ugradnja mimo ovlastenog servisa ponistava garanciju. Tako su mi rekli u ASA autu. Oni ugradjuju cobru i multilock i to je u ok, ali ako odem da ugradim hudiny gubim garanciju na auto, iako ne kontam kakve veze ta ugradnja ima sa garncijom koju daju na motor, boju i karoseriju???

Uzeli smo ful kasko pa eto...
User avatar
potpuni stranac
Posts: 807
Joined: 13/03/2008 09:54
Location: Lost at space and time

#13 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by potpuni stranac »

simbabimba wrote:Bilo kakva ugradnja mimo ovlastenog servisa ponistava garanciju. Tako su mi rekli u ASA autu. Oni ugradjuju cobru i multilock i to je u ok, ali ako odem da ugradim hudiny gubim garanciju na auto, iako ne kontam kakve veze ta ugradnja ima sa garncijom koju daju na motor, boju i karoseriju???

Uzeli smo ful kasko pa eto...
a ima, da izbiju jos koju banku.
User avatar
dast
Posts: 137
Joined: 12/03/2008 11:16
Location: Selo Sarajevo
Contact:

#14 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by dast »

simbabimba wrote:Bilo kakva ugradnja mimo ovlastenog servisa ponistava garanciju. Tako su mi rekli u ASA autu. Oni ugradjuju cobru i multilock i to je u ok, ali ako odem da ugradim hudiny gubim garanciju na auto, iako ne kontam kakve veze ta ugradnja ima sa garncijom koju daju na motor, boju i karoseriju???

Uzeli smo ful kasko pa eto...
Chuj gubis garanciju ako ugradis zeder... :lol: :lol: :lol: :lol:

Pa to je smijesno! No sad kad imas full kasko boli te uvo, ne moras toliko brinuti, mada se podrazumijeva da neku zastitu stavis, pa eto,i cobra nije losa, ali multilock bih ja licno preporucio...
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#15 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by TheGodfather001 »

Gubis garanciju na dio koje je izmjenjen, odnosno razlikuje se od fabrickog stanja. Ne gubis garanciju na vozilo, vec gubis garanciju na izmjenjeni dio, a u slucaju zedera gubis garanciju na letvu volana i na bosch bravu.
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#16 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by simbabimba »

Ma eto da znate, tuke koje im prodaju vozila pojam nemaju i sto znaju mrsko im je reci. Meni je ta u salonu tako rekla, a kad smo se malo raspitali rekli su nam da se garancija gubi na upravljacki dio auta (jer se brava tu i postavlja).

ALI, ne daj mi Boze doci u situaciju da se s njima ubjedjujem na sta imam ili nemam garanciju jer je svako u kombinaciji s njima DONJI.
User avatar
potpuni stranac
Posts: 807
Joined: 13/03/2008 09:54
Location: Lost at space and time

#17 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by potpuni stranac »

simbabimba wrote:Ma eto da znate, tuke koje im prodaju vozila pojam nemaju i sto znaju mrsko im je reci. Meni je ta u salonu tako rekla, a kad smo se malo raspitali rekli su nam da se garancija gubi na upravljacki dio auta (jer se brava tu i postavlja).

ALI, ne daj mi Boze doci u situaciju da se s njima ubjedjujem na sta imam ili nemam garanciju jer je svako u kombinaciji s njima DONJI.
pa eto ako je baš dobra, i to bi se dalo istrpiti. :D
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#18 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by simbabimba »

:D :D :D

Nego, on-topic imal ko houdiny lock?
ePegasus
Posts: 113
Joined: 14/01/2009 20:26

#19 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by ePegasus »

..
Last edited by ePegasus on 16/06/2010 15:04, edited 1 time in total.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#20 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by Lesli Eldridž »

Kupi lavlju landžu i miran si. Čim je vide na volanu odu dalje, gdje je lakše...
ePegasus
Posts: 113
Joined: 14/01/2009 20:26

#21 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by ePegasus »

..
Last edited by ePegasus on 16/06/2010 15:04, edited 1 time in total.
User avatar
Discball
Posts: 490
Joined: 31/10/2006 09:56

#22 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by Discball »

Moj savjet je okanite se mehaničkih zaštita, jer se jako lako otvaraju, nešto sam napisao o tome i na temi "Zaštita od krađe", u pravilu se ove sve otvaraju za 20tak sekundi sa alatom koji se može ponijeti sa sobom u jakni...
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#23 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by Lesli Eldridž »

Discball wrote:Moj savjet je okanite se mehaničkih zaštita, jer se jako lako otvaraju, nešto sam napisao o tome i na temi "Zaštita od krađe", u pravilu se ove sve otvaraju za 20tak sekundi sa alatom koji se može ponijeti sa sobom u jakni...
Može se to otvoriti.Za zeder znam da je otvaran, a lavlja kandža nije otvarana, iako se može otvoriti. Al' kad čujem od raje da od drugarice raranove tetke sa golfa A4 je skinut volan i lavlja, ospem se. Još se to nije desilo, jer se ne može skinuti volan pod kandžom. A sama kandža se otvori za 30 sekundi, k'o i svaka brava. Kako su to jeftinija kola onda se i manje kradu... Zeder je na malo skupljim kolima i bogami ih je otvarano...
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#24 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by video »

Lesli Eldridž wrote:Kupi lavlju landžu i miran si. Čim je vide na volanu odu dalje, gdje je lakše...
Ma kakva lavlja kanza - isto ko kakav fizikaner sa istom !!!
Ugradi brate Hudini lock (koja ima svajcarski cilinder keso 2000) i to je to :-)
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#25 Re: Lavlja kandza, Zeder ili Houdini lock

Post by Lesli Eldridž »

Ma ne kažem da se ne može otvoriti, ali odbija ih u startu.
Post Reply