Laserska korekcija vida.

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#76 Re: Laserska korekcija vida.

Post by tomyf »

hepek071 wrote:imate laser i u Sarajevu
A gdje? ...zata nisam upoznata koji kvalitetan doktor radi ove operacije
Hook
Posts: 53
Joined: 01/07/2009 01:06

#77 Re: Laserska korekcija vida.

Post by Hook »

zanimljiva tema, posto sam i ja jedan od "coravih" :D

Nego, da li znate da li se moze skinut plus dioptrija, tj. dalekovidnost?
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#78 Re: Laserska korekcija vida.

Post by tomyf »

Ja vec godinama pokusavam naci u Sarajevu bilo kakvu ordinaciju za lasersko uklanjanje vida i uvijek dobijem isti odgovor: "Draga djevojko, a zasto da to radis?" Sto mi je smijesno...
Uglavnom ne znam niti jednu polikliniku u Sarajevu koja to radi...osim gostujuceg Stambuka kojeg covjek nikako ne moze "uhvatiti"u Sarajevu, to je poliklinika Stambuk...bez glavnog doktora:)
maajaa
Posts: 305
Joined: 14/05/2007 16:14

#79 Re: Laserska korekcija vida.

Post by maajaa »

tomyf, stambuk redovno dolazi u sarajevo. nazovi polikliniku, raspitaj se kad stize i zakazi termin za pregled
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#80 Re: Laserska korekcija vida.

Post by tomyf »

maajaa wrote:tomyf, stambuk redovno dolazi u sarajevo. nazovi polikliniku, raspitaj se kad stize i zakazi termin za pregled
zvala , ali zena koja radi tamo mi ne zna nista reci. sva je izgubljena. isto kao da rade "na crno". ona ispituje mene kako sam dosla do njihovog broja.
neraida
Posts: 118
Joined: 24/06/2009 22:47

#81 Re: Laserska korekcija vida.

Post by neraida »

Ja sam skidala diotriju sa laserom i ishod je predivan,ali u mene je dioptrija bila velika.Kapi sa kojima sam kapala oci su samo prve tri sedmice.
Ujutro kada se probudim,netrebam traziti naocale ili traziti sociva,svijet izgleda drugacije.
Nikakvih posljedica.
Last edited by neraida on 10/07/2009 23:09, edited 1 time in total.
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#82 Re: Laserska korekcija vida.

Post by zemo_online »

koliko ja znam, dioptrija se vraca. prije ili poslije.
neraida
Posts: 118
Joined: 24/06/2009 22:47

#83 Re: Laserska korekcija vida.

Post by neraida »

test01 wrote:koliko ja znam, dioptrija se vraca. prije ili poslije.
Mozda,nemogu ti ni potvrditi ni otpovrgnuti,jedino da cekam da vidim.
Hook
Posts: 53
Joined: 01/07/2009 01:06

#84 Re: Laserska korekcija vida.

Post by Hook »

neraida wrote:Ja sam skidala diotriju sa laserom i ishod je predivan,ali u mene je dioptrija bila velika.Kapi sa kojima sam kapala oci su samo prve tri sedmice.
Ujutro kada se probudim,netrebam traziti naocale ili traziti sociva,svijet izgleda drugacije.
Nikakvih posljedica.
jel plus il minus? cuo sam negdje da ne moze plus dioptrija se korigovat laserom, nego samo minus, pa me interesuje, posto je kod mene takav slucaj :D
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#85 Re: Laserska korekcija vida.

Post by TheMule »

Procito sam jednom da kad izvrsis ovu operaciju, ne mozes nositi vise sociva. Jel to tacno? Ako je to istina, to je veliki minus. Recimo jedno ti se oko popravi, a drugo ne, sta onda? Moras naocare.
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#86 Re: Laserska korekcija vida.

Post by tomyf »

neraida wrote:Ja sam skidala diotriju sa laserom i ishod je predivan,ali u mene je dioptrija bila velika.Kapi sa kojima sam kapala oci su samo prve tri sedmice.
Ujutro kada se probudim,netrebam traziti naocale ili traziti sociva,svijet izgleda drugacije.
Nikakvih posljedica.

a gdje si radila? u Sarajevu?
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#87 Re: Laserska korekcija vida.

Post by tomyf »

ma kao sto sam i predpostavljala niko ne zna ni za jednu ordinaciju u Sarajevu.
neraida
Posts: 118
Joined: 24/06/2009 22:47

#88 Re: Laserska korekcija vida.

Post by neraida »

Hook wrote:
neraida wrote:Ja sam skidala diotriju sa laserom i ishod je predivan,ali u mene je dioptrija bila velika.Kapi sa kojima sam kapala oci su samo prve tri sedmice.
Ujutro kada se probudim,netrebam traziti naocale ili traziti sociva,svijet izgleda drugacije.
Nikakvih posljedica.
jel plus il minus? cuo sam negdje da ne moze plus dioptrija se korigovat laserom, nego samo minus, pa me interesuje, posto je kod mene takav slucaj :D

laserom/lasikom se moze i plus i minus skidati.
neraida
Posts: 118
Joined: 24/06/2009 22:47

#89 Re: Laserska korekcija vida.

Post by neraida »

tomyf wrote:
neraida wrote:Ja sam skidala diotriju sa laserom i ishod je predivan,ali u mene je dioptrija bila velika.Kapi sa kojima sam kapala oci su samo prve tri sedmice.
Ujutro kada se probudim,netrebam traziti naocale ili traziti sociva,svijet izgleda drugacije.
Nikakvih posljedica.

a gdje si radila? u Sarajevu?

Ne,vani.
neraida
Posts: 118
Joined: 24/06/2009 22:47

#90 Re: Laserska korekcija vida.

Post by neraida »

TheMule wrote:Procito sam jednom da kad izvrsis ovu operaciju, ne mozes nositi vise sociva. Jel to tacno? Ako je to istina, to je veliki minus. Recimo jedno ti se oko popravi, a drugo ne, sta onda? Moras naocare.

To ti nemogu reci,a ovdje je tako ako izvrsis operaciju lasekom ili lasikom poslije imas 5 kontrola,nakon 4 dana,nakon 14 dana,nakon mjesec,nakon dva i nakon 4 i onda ako rezultat nije savrsen izvrsise korekcija.

To nezna dali mozes ili ne ili dali se vraca...uzivaj dok moze i nerazmisljaj o vracanju dioptrije. :)))))
User avatar
sistem
Posts: 650
Joined: 04/06/2008 19:09

#91 Re: Laserska korekcija vida.

Post by sistem »

test01 wrote:koliko ja znam, dioptrija se vraca. prije ili poslije.
dioptrija se moze vratiti prvih mjeseci, i to mali dio, recimo 10% - 15%
rezultat je kasnije stabilan. kod mene evo vec 7 godina.
TheMule wrote:Procito sam jednom da kad izvrsis ovu operaciju, ne mozes nositi vise sociva. Jel to tacno? Ako je to istina, to je veliki minus. Recimo jedno ti se oko popravi, a drugo ne, sta onda? Moras naocare.
sociva se mogu nositi, koliko se sjecam nakon nekih 6 mjeseci.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#92 Re: Laserska korekcija vida.

Post by Skyfox »

na-drini-granica
Posts: 4
Joined: 07/10/2009 22:38

#93 Re: Laserska korekcija vida.

Post by na-drini-granica »

AdnanSA wrote:Ne vidim dobro na daljinu minus 1,5 je dioptrija i naočale su mi odavno dosadile.
Ima li neko iskustava o tome gdje,kako, koliko dugu traje i koliko košta.
Hvala lijepa na mogućuim odgovorima.
Ja ti definitivno NE bi preporucio oci korigirati kod te malene dioptrije. Dugorocne posljedice nisu dovoljno proucene da bi se moglo sa sigurnoscu to preporuciti. rizik je veci od koristi.
1,5 dpt nije nista
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#94 Re: Laserska korekcija vida.

Post by Qler »

E juce sam slusao na Radio 8, doktor iz klinike Svijetlost iz Zg-a otvara u Sarajevu kliniku. Pricao o laseru, o operaciji, pa sam se malo zainteresovao, i narucio sam se na kontrolu, tj. odlucio sam da odem na operaciju. Pa me zanima da li ima neko ko je to vec odradio, da mi iz prve ruke kaze, sta i kako to funkcionise, koliko traje oporavak, da li se vid skroz ispravi, ja imam oko -1,75 dioptriju i mislim da mi je oko 1.25 taj neki cilindar, to nisam siguran... U glavnom, sta mislite generalno o tome, sada kada je vec ispraksana operacija? Jos sam se narucio u prvih 100 :) pa imam 50% popusta :D
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#95 Re: Laserska korekcija vida.

Post by Karabaja »

Kako te života ti nije hastra? :D ja to nešto ne smijem
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#96 Re: Laserska korekcija vida.

Post by Qler »

Ko ne riskira ne profitira :).. a evo gledam po netu, jebi ga, 1% je sansa da nesto ne uspije, valjda nisam toliki peh :)
Last edited by Qler on 27/04/2011 14:24, edited 1 time in total.
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#97 Re: Laserska korekcija vida.

Post by Karabaja »

puno je 1%
previše
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#98 Re: Laserska korekcija vida.

Post by Truba »

hm zar ti nije premala dioptrija za laser
ja sam mislio da tek iznad 2-3 rade...
il je i ta tehnologija napredovala
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#99 Re: Laserska korekcija vida.

Post by Ma.Le.Na »

Karabaja wrote:puno je 1%
previše
i jeste puno..to je svaki 100ti covjek :roll:
zar je moguce da je tako velik postotak??
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#100 Re: Laserska korekcija vida.

Post by Qler »

Kazu da je taj procenat daleko manji ako je doktor odradio preko 700 zahvata... ovaj iz ove svjetlosti pise da je uradio preko 30.000 operacija, sto laserskih sto drugih... tako da i tu ima utjehe. Ali opet, idem na kontrolu, pa konsultacije, pa cemo vidjeti.
Post Reply