Laserska korekcija vida.

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Starlove
Posts: 46
Joined: 14/04/2011 22:23

#126 Re: Laserska korekcija vida.

Post by Starlove »

Obavezno cu javiti rezultate, jer stvarno mi je dosta sociva. Zvali su me da dogovorimo termin za pregled da se utvrdi da li sam kandidat za operaciju i onda aBd :)
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#127 Re: Laserska korekcija vida.

Post by zemo_online »

prk je navodno bolja metoda od lasika jer ti ne pravi flap koji nikad do kraja ne zarasta.
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#128 Re: Laserska korekcija vida.

Post by mayab »

Operacija bila u subotu oko podne u novootvorenoj klinici "Svjetlost" u Sa. Odmah po ustajanju sa op.kreveta sam vidio ostro bez naocala, samo kao kroz blago matirano staklo.Nakon sto sam odspavao 2-3 sata kod kuce , i to je nestalo.Auto sam vozio vec u nedelju uvece (ujutro je bila prva kontrola), na posao otisao u utorak.Dvije vrste kapljica po njihovoj preporuci redovno stavljati, ove jedne jos sedmicu, a druge do mjesec dana.Pregled opet za mjesec dana.
Na danasnjem pregledu ustanovljeno da mi je dioptrija 0 i da su oci u redu-bez tragova operacije!
Svi uposlenici su ljubazni i prijatni, te kompetentni, uostalom kako je i za ocekivati u jednoj privatnoj klinici.
Moja preporuka koga nerviraju naocale i sociva i ko ima para, jasam dobro prosao u pola cijene :thumbup:
lalemali
Posts: 169
Joined: 03/07/2006 13:31

#129 Re: Laserska korekcija vida.

Post by lalemali »

mayab wrote:Operacija bila u subotu oko podne u novootvorenoj klinici "Svjetlost" u Sa. Odmah po ustajanju sa op.kreveta sam vidio ostro bez naocala, samo kao kroz blago matirano staklo.Nakon sto sam odspavao 2-3 sata kod kuce , i to je nestalo.Auto sam vozio vec u nedelju uvece (ujutro je bila prva kontrola), na posao otisao u utorak.Dvije vrste kapljica po njihovoj preporuci redovno stavljati, ove jedne jos sedmicu, a druge do mjesec dana.Pregled opet za mjesec dana.
Na danasnjem pregledu ustanovljeno da mi je dioptrija 0 i da su oci u redu-bez tragova operacije!
Svi uposlenici su ljubazni i prijatni, te kompetentni, uostalom kako je i za ocekivati u jednoj privatnoj klinici.
Moja preporuka koga nerviraju naocale i sociva i ko ima para, jasam dobro prosao u pola cijene :thumbup:

Koliko para?
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#130 Re: Laserska korekcija vida.

Post by zemo_online »

mayab wrote:Operacija bila u subotu oko podne u novootvorenoj klinici "Svjetlost" u Sa. Odmah po ustajanju sa op.kreveta sam vidio ostro bez naocala, samo kao kroz blago matirano staklo.Nakon sto sam odspavao 2-3 sata kod kuce , i to je nestalo.Auto sam vozio vec u nedelju uvece (ujutro je bila prva kontrola), na posao otisao u utorak.Dvije vrste kapljica po njihovoj preporuci redovno stavljati, ove jedne jos sedmicu, a druge do mjesec dana.Pregled opet za mjesec dana.
Na danasnjem pregledu ustanovljeno da mi je dioptrija 0 i da su oci u redu-bez tragova operacije!
Svi uposlenici su ljubazni i prijatni, te kompetentni, uostalom kako je i za ocekivati u jednoj privatnoj klinici.
Moja preporuka koga nerviraju naocale i sociva i ko ima para, jasam dobro prosao u pola cijene :thumbup:

fino da nemas nikakvih problema nakon operacije i da je operacija uspjela.
htio bi te pitati koliku si imao dioptriju i kakav ti je vid pod umjetnim svjetlom ,npr.kada vozis auto po mraku,gledas tv u mraku ??
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#131 Re: Laserska korekcija vida.

Post by poznanik »

Postoji li vjerovatnoća ili realna mogućnost povrata dioptrije ili stanja oka od prije korekcije?
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#132 Re: Laserska korekcija vida.

Post by mayab »

test01 wrote:
mayab wrote:Operacija bila u subotu oko podne u novootvorenoj klinici "Svjetlost" u Sa. Odmah po ustajanju sa op.kreveta sam vidio ostro bez naocala, samo kao kroz blago matirano staklo.Nakon sto sam odspavao 2-3 sata kod kuce , i to je nestalo.Auto sam vozio vec u nedelju uvece (ujutro je bila prva kontrola), na posao otisao u utorak.Dvije vrste kapljica po njihovoj preporuci redovno stavljati, ove jedne jos sedmicu, a druge do mjesec dana.Pregled opet za mjesec dana.
Na danasnjem pregledu ustanovljeno da mi je dioptrija 0 i da su oci u redu-bez tragova operacije!
Svi uposlenici su ljubazni i prijatni, te kompetentni, uostalom kako je i za ocekivati u jednoj privatnoj klinici.
Moja preporuka koga nerviraju naocale i sociva i ko ima para, jasam dobro prosao u pola cijene :thumbup:

fino da nemas nikakvih problema nakon operacije i da je operacija uspjela.
htio bi te pitati koliku si imao dioptriju i kakav ti je vid pod umjetnim svjetlom ,npr.kada vozis auto po mraku,gledas tv u mraku ??
Na jednom oku bilo skoro 5, drugo preko 2!
Ne primjecujem probleme po mraku
Dzonikola
Posts: 58
Joined: 16/05/2011 16:50

#133 Re: Laserska korekcija vida.

Post by Dzonikola »

test01 wrote:prk je navodno bolja metoda od lasika jer ti ne pravi flap koji nikad do kraja ne zarasta.
Jedna moja prijateljica je otisla na pregled prije par meseci. Sve je bilo ok, ali ona nije mogla da se otme utisku da ne kaze ljekaru da je radila PRK prije par godina. Ljekar nije skontao da je uopste imala operaciju. Kod LASIKA flap nekad ne zaraste lepo, ali to se ne desava vrhunskim ljekarima, majstorima struke. Informisi se o PRK slobodno u ordinaciji SEFIC, evo i tacne strane http://www.sefic.ba/index.php?a=operacije.
Dzonikola
Posts: 58
Joined: 16/05/2011 16:50

#134 Re: Laserska korekcija vida.

Post by Dzonikola »

Kod Sefica sigurno ne bi bila pokusni kunic jer intervencije ne rade Sefici vec radi dr Mirko Jankov iz Beograda (laserfocus). Bez lazne skromnosti za njega mogu da kazem da ima najvise laserskih intervencija u regionu ukljucujuci i Hrvatsku. On povremeno svrati do Sarajeva, mislim da je poslednji put bio 30og maja.
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#135 Re: Laserska korekcija vida.

Post by Filter »

Dzonikola wrote:Kod Sefica sigurno ne bi bila pokusni kunic jer intervencije ne rade Sefici vec radi dr Mirko Jankov iz Beograda (laserfocus). Bez lazne skromnosti za njega mogu da kazem da ima najvise laserskih intervencija u regionu ukljucujuci i Hrvatsku. On povremeno svrati do Sarajeva, mislim da je poslednji put bio 30og maja.
valjda ce opet krajem mjeseca doci...
Dzonikola
Posts: 58
Joined: 16/05/2011 16:50

#136 Re: Laserska korekcija vida.

Post by Dzonikola »

Bice najave na sajtu ordinacije http://www.sefic.ba/ i na sajtu http://www.laserfocus.eu/, zvao sam ordinaciju. Ko je dokon u cekanju ili mu nedostaje informacija moze da poseti ovaj Youtube kanal. Vecina stvari je tu. Zasto da pisem iz glave i lupetam kad covek ima svoj kanal na youtube-u.
http://www.youtube.com/user/LaserFocusEye. Kontam da odgovara i na pitanja, neki momak je dobio odgovor.
Jecajecaa
Posts: 3
Joined: 13/09/2012 09:39

#137 Re: Laserska korekcija vida.

Post by Jecajecaa »

Ja sam skinula dioptriju laserskim putem, metodom Lasik. Prezadovoljna sam, imala sam dioptriju -4,75 i - 4,25 i sada sam se rešila dioptrije i kristalno jasno vidim. Dva dana nakon operacije sam se vec vratila na posao i super se osecam. Zahvaljujuci dr Mirku Jankovu sada ne moram vise da nosim sociva i naocare. Ovaj doktor je odlican! Ja sam se operisala u Beogradu u Laserfocus centru. Dr Mirko radi tamo i u Sarajevu u klinici Dr Seftic, to sam saznala pa se moj brat iz Sarajeva operisao tamo. Oboje smo prezadovolji!
Last edited by Jecajecaa on 03/12/2012 12:45, edited 1 time in total.
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#138 Re: Laserska korekcija vida.

Post by Decerto »

Jecajecaa wrote:Ja sam skinula dioptriju laserskim putem, metodom Lasik. Prezadovoljna sam, imala sam dioptriju -4,75 i - 4,25 i sada sam se rešila dioptrije i kristalno jasno vidim. Dva dana nakon operacije sam se vec vratila na posao i super se osecam. Zahvaljujuci dr Mirku Jankovu sada ne moram vise da nosim sociva i naocare. Ovaj doktor je odlican! Ja sam se operisala u Beogradu u Laserfocus centru. Dr Mirko radi tamo i u Sarajevu u klinici Dr Seftic, to sam saznala pa se moj brat iz Sarajeva operisao tamo. Oboje smo prezadovolji!

Da ne pravim novu temu,kod Dr.Seftica pise da je lasik operacija 1500 km,da li je to 1500 po oku ili za oba ?
User avatar
princess Leia
Posts: 68
Joined: 23/08/2005 12:07
Location: Alderaan

#139 Re: Laserska korekcija vida.

Post by princess Leia »

po oku.
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#140 Re: Laserska korekcija vida.

Post by ema_ »

Koje cijene :shock: .

Ja sam u Egiptu radila u vrhunskoj očnoj poliklinici i koštalo me ravnih hiljadu km ukupno sa svime. Za te pare, možete sebi uplatit i ljetovanje i operaciju :-D .
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#141 Re: Laserska korekcija vida.

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Ja se kanim i kanim i kanim da odem na pregled u Svjetlost. Ne znam sto odugovlacim, malo mi zao i para a nisam ni sigurna da li bi bila kandidat za operaciju jer mi je dioptrija -1,25 na oba oka, doduse bila proslo ljeto. Cini se kao mala dioptrija međutim ne nosim naocale van kancelarije ali onda nista i ne vidim i dok dođem do stana glava me razvaljuje.
Trabaju mi rijeci ohrabrenja, imam kolegu koji je radio kod njih korekciju vida i on je prezadovoljan ali mu je i dioptrija bila dosta veća :roll:

Ako skupim hrabrosti i para javit cu kako je proslo. :D
User avatar
Truba
Posts: 81666
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#142 Re: Laserska korekcija vida.

Post by Truba »

nekad mi je bila 1999. -1 pa onda za 5 godina minus 1.5 pa opet za pet godina minus 2
sad je oko -2.5 i -2.75 već skoro 6 godina
iskreno budući da su oči u pitanju ne bih ništa radio
totalno mi je svejedno imam li ili nemam naočale
presko,čio sam tu kompleks fazu a i prije mi nije smetalo a sad ono pogotovo

razumijem ljude koji to žele
kažu da je bezbolno
međutim s obzirom na moj stil života vjerujem da bi se opet vratilo nakon nekoliko godina čitanja i gledanja ekrana
a kažu da da ne može više od 2 puta :D da se operiše
User avatar
macmoodan
Posts: 346
Joined: 14/09/2013 14:27

#143 Re: Laserska korekcija vida.

Post by macmoodan »

Radio prije mjesec dana u Svjetlosti, -3,5 mi je bila dioptrija na oba oka, sada vidim savršeno :shock:

Doktori Bohač, Alikadić-Husović, Pašalić, Pjano, Grišević, svi prva liga, prezadovoljan sam :thumbup:
Ljuska_u_BaklaFi wrote:Ja se kanim i kanim i kanim da odem na pregled u Svjetlost. Ne znam sto odugovlacim, malo mi zao i para a nisam ni sigurna da li bi bila kandidat za operaciju jer mi je dioptrija -1,25 na oba oka, doduse bila proslo ljeto. Cini se kao mala dioptrija međutim ne nosim naocale van kancelarije ali onda nista i ne vidim i dok dođem do stana glava me razvaljuje.
Trabaju mi rijeci ohrabrenja, imam kolegu koji je radio kod njih korekciju vida i on je prezadovoljan ali mu je i dioptrija bila dosta veća :roll:

Ako skupim hrabrosti i para javit cu kako je proslo. :D
Koliko dugo imaš tu dioptriju?
edgar13
Posts: 2
Joined: 01/12/2016 08:19

#144 Re: Laserska korekcija vida.

Post by edgar13 »

Ovo je mozda drugi put da nesto ovako javno komentarise, ali jednostavno sam morao odgovoriti na ovo temu pa mozda nekom i pomognem u razmišljanju.Moj vam je savjet ko se odluci na ovu operaciju da se dobro informise, ali ne kod ovih poliklinika sto rade operacije, nego drugih očnih doktora i ljudi koji su vec radili pa da vam prenesu svoja iskustva.

Ja sam radio skidanje dioptrije kod dr. Sefica(koja je bila oko -3, u nekom vremenskom periodu od prije pola godine),moje licno misljenje je da to ne vrijedi tih para i truda, a sad cu obrazloziti i zasto!

Prvo kad dodjete da se informisete, kazu vam da je to jedan bezbolan prosec, da sutra odmah radite, igrate lopte.....Odmah da vam kazem nista od toga.Prvih sedam dana je pravi horor, oci vas peku, svaki pola sata kapate vjestacke suze i antibiotske kapi, a glava puca.Tablete za bolove i umirenje nek vam budu pri ruci!

Taj doktor sto dodje iz srbije je najslabija karika u lancu.Dodje, odradi(uzme pare) i ode.Mislim da je puno bitnija dokrotica Sefic(koja je vrlo ljubazna i divna zena), jer bilo sta da krene po zlu, njoj se obracate, njega nema.

I ono glavno, vid mi se popravio vrlo malo, da ne kazem nikako!!MOzda treba da prodje jos neki vremenski period, ali ja sad za sad nisam zadovoljan.O finansijskom dijelu ne bih govorio, jer je to stvar izbora, tj. niko vas ne tjera.
Ovo je moje misljenje, i opet ponavljam da se dobro informisete i ne zalijecete kao ja grlom u jagode.
Procitao sam negdje gore, neko je napisao, kad pomnožite broj ljudi sa cifrom, ispade kao i sve u zivotu da je finansijke prirode!!!????
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#145 Re: Laserska korekcija vida.

Post by developer10 »

.
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#146 Re: Laserska korekcija vida.

Post by mayab »

edgar13 wrote:Ovo je mozda drugi put da nesto ovako javno komentarise, ali jednostavno sam morao odgovoriti na ovo temu pa mozda nekom i pomognem u razmišljanju.Moj vam je savjet ko se odluci na ovu operaciju da se dobro informise, ali ne kod ovih poliklinika sto rade operacije, nego drugih očnih doktora i ljudi koji su vec radili pa da vam prenesu svoja iskustva.

Ja sam radio skidanje dioptrije kod dr. Sefica(koja je bila oko -3, u nekom vremenskom periodu od prije pola godine),moje licno misljenje je da to ne vrijedi tih para i truda, a sad cu obrazloziti i zasto!

Prvo kad dodjete da se informisete, kazu vam da je to jedan bezbolan prosec, da sutra odmah radite, igrate lopte.....Odmah da vam kazem nista od toga.Prvih sedam dana je pravi horor, oci vas peku, svaki pola sata kapate vjestacke suze i antibiotske kapi, a glava puca.Tablete za bolove i umirenje nek vam budu pri ruci!

Taj doktor sto dodje iz srbije je najslabija karika u lancu.Dodje, odradi(uzme pare) i ode.Mislim da je puno bitnija dokrotica Sefic(koja je vrlo ljubazna i divna zena), jer bilo sta da krene po zlu, njoj se obracate, njega nema.

I ono glavno, vid mi se popravio vrlo malo, da ne kazem nikako!!MOzda treba da prodje jos neki vremenski period, ali ja sad za sad nisam zadovoljan.O finansijskom dijelu ne bih govorio, jer je to stvar izbora, tj. niko vas ne tjera.
Ovo je moje misljenje, i opet ponavljam da se dobro informisete i ne zalijecete kao ja grlom u jagode.
Procitao sam negdje gore, neko je napisao, kad pomnožite broj ljudi sa cifrom, ispade kao i sve u zivotu da je finansijke prirode!!!????
Kod tebe to očigledno nije uspjelo, sigurno da ima neki procenat neuspjesnih intervencija , tako jednostavno mora biti!
A druga priča je, zasto je to tako "ispalo", dali je pregled prije lose i nekvalitetno odradjen, ili su te svjesno savjetovali da si kandidat, da bi uzeli pare, to se ne zna!
Isto tako , ja nisam imao bolove kako ti to opisujes, uostalom gore sve pise, iz 2011. godine.Kapi tzv. vjestacke suze sam kapao jos dva mjeseca, i od tada vise nije bilo potrebe!U krugu bliskih prijatelja i poznanika znam jos 3 osobe koje su isto uradile, i sve je za 10
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#147 Re: Laserska korekcija vida.

Post by miki27A »

edgar13: da bi bilo uspjesno dioptrija mora biti stabilna najmanje godinu dana.
Kod mene je dioptrija bila -5.5 i -4 nekih 5 godina kad sam se odlucila na korekciju (Svjetlost u Banja Luci, ja iz Sarajeva)
Evo napunila 5 godina od lasera u oktobru, nikakvih poteskoca.
Na samom pregledu (onom detaljnom) se saznaju svi detalji oko cijelog procesa i zarastanja: osjecaj kao peckanja u ocima (vrlo kratko, mozda dan), da se sljedecih sedam dana moraju stavljati kapi i vjestacke suze, pazljivo umivanje... kad je kontrola, ma sve u detalje objasnjeno. Kod mene je ovo radjeno u subotu, ja sam u ponedeljak vec bila na poslu.
aida25
Posts: 671
Joined: 25/02/2011 12:42

#148 Re: Laserska korekcija vida.

Post by aida25 »

Pozdrav, interesuju me cijene laserskog skidanja dioptr u Sarajevu, gledam na stranici poliklinike Svjetlost 1000 km po oku, ima li možda negdje u Sa jeftinije a da je sigurno? Isto moja dioptrija je -3.25 na oba oka, raste svake godine po 0.25 na pregledu, mada čini mi se da je sad stala, na pregledu još nisam bila, ako neko zna, da li bih mogla biti kandidat za operaciju ako je sad stala a prošle godine u ovo vrijeme je porasla za 0.25?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#149 Re: Laserska korekcija vida.

Post by uglavnomja »

aida25 wrote:Pozdrav, interesuju me cijene laserskog skidanja dioptr u Sarajevu, gledam na stranici poliklinike Svjetlost 1000 km po oku, ima li možda negdje u Sa jeftinije a da je sigurno? Isto moja dioptrija je -3.25 na oba oka, raste svake godine po 0.25 na pregledu, mada čini mi se da je sad stala, na pregledu još nisam bila, ako neko zna, da li bih mogla biti kandidat za operaciju ako je sad stala a prošle godine u ovo vrijeme je porasla za 0.25?

nigdje neces naci jeftinije. a sigurno je 100%

drugo, za tvoj problem te mora pregladati doktor, ima kod njih u poliklinici, pa ce ti reci sta i kako.
sve ide kao na traci, dodjes, vec u cekaonici dobijes kapi, onda kod doktora i dijagnoza i termin za operaciju, ako je moguca ... sve za pola sata. to kosta mislim 100 markica, pregled prije operacije
numizmatic
Posts: 533
Joined: 24/12/2011 00:47

#150 Re: Laserska korekcija vida.

Post by numizmatic »

Ništa nije sigurno 100%
Post Reply