Lanci za snijeg

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#26 Re: Lanci za snijeg

Post by 530i »

Jutros klasika, par golfova dvica hladno piče sa lancima, ali iznenađenje je bio i jedan passat 6 karavan. Valjda gospoda neće da prlja ruke ili ne zna....o gospodi koja gratis voza snijeg po haubama, krovima, farovima i sl. da ne pričam, to više nije neobično.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#27 Re: Lanci za snijeg

Post by bitanga_sa_otesa »

jedan takav gospodin neocisceni sa meganeom karavanom me umalo sinoc nije pokupio...i ne obazire se ni na blicanje ni sviranje....svakakvi imbecili danas voze aute to je za nepovjerovati...
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#28 Re: Lanci za snijeg

Post by jefferson »

Sarayman wrote:
jefferson wrote:Ja svake sedmcie vozim po vrlo jebenim cestama na nekih 2500-3000m, snijeg pada bar 3-4 danas sedmicno, i iako imam Thule lance, nikad nisam imao potrebu da ih koristim sa dobrim zimskim gumama.
Ja sam prije 3 dana imao situaciju da i pored dobrih zimskih guma, ne mogu savladati uspon od nekih 10% (sto i nije puno!). Snijega bilo 3 cm, ispod poledica po asfaltu. Gume Dunlop Wintersport iz 2012. Umalo auto nisam ostetio jer mi je non stop klizao u stranu, jedva ga okrenem i morao sam nazad..
Vjeruj mi da sam ja jednom prosle godine samo preko prevoja koji je oko 3500m visok morao da se vratim da uhvatim zalet jer je neki idiot i to u Toyoti Land Cruiser stao ispred mene kada je prosao (malo ga zanjelo) krivinu, a ja se tacno nasao na sredini krivini na jebenom usponu.
Inace, ne mogu se sjetiti osim toga da sam morao neku vratolomiju izvoditi ne bil prosao sa autom.
Osim toga, raja se boji da ce zaglaviti, a ne kako ce zakociti. Meni fakat ljudi koji voze na ljetnim gumama i slicno nisu jasni ni sekunde.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#29 Re: Lanci za snijeg

Post by walk_M-A-N »

Post Reply