Laik bira psa za kucu :/

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#26 Re: Laik bira psa za kucu :/

Post by chengaba »

febo_acm wrote:Ti kažeš da su njemački ovčari loše naravi? To apsolutno nije tačno. Druga stvar, ako je pas čuvar onda i treba da ujeda... Dobar čuvar nije maza, već oštar pas. Njemački ovčar se, kao i svaki drugi pas, može socijalizovati do te mjere da bude bezopasan za druge pse. Ja imam američkog stafforda i to je pašče toliko socijalizovano da je to čudo. A da ne idem u detalje kakve se gluposti pišu o ovoj rasi. Pustim je na livadu i skače sa maltezerima, labradorima, šnacuerima... Sve je do socijalizacije i vlasnika. Ako psa uzimaš isključivo zbog djece, onda uzmi labradora.
Ajd pročitaj živ bio šta sam napisao. Normalno da se može svaki socijalizovati, govorio sam o specifičnostima pasa koji su generacijama birani da rade (imam radnu rasu pa govorim čovjeku kako ide ako bi izabrao njemačkog ovčara za kojeg neće da dobije displaziju kukova sa 7 godina, a to su obično radne linije vučjaka). Rekao je kakav mu čuvar treba, i upravo ne takav kakav si ti naveo. Njemački ovčari su fenomenalni psi, ali na njegovom mjestu bih ja odabrao labradora...
User avatar
febo_acm
Posts: 10241
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#27 Re: Laik bira psa za kucu :/

Post by febo_acm »

zlokruhovic wrote:
Čuj treba da ujeda?? :shock: , pa ne živi u srednjem veku gde tumaraju čopori gladnih vukova ili kojekavi razbojnici gde treba na život i smrt da se brani kuća,stoka i ukućani.

Ja mogu da razumem ljude koji imaju staforde i pitbulove ali tako da ih nenadano dobiju , ali kad neko ih uzme baš zbog toga šta oni jesu kao rasa , onda sam vrlo sumnjičav prema toj osobi jer ne kontam motive za imanje tog psa.

Moja sestra iz BG je na savskom keju brutalno izujedana od rotvajlera , i vlasnik je istu priču pričao kao i ti samo što je ovaj put slegao ramenima,bio izgubljen i šatro začuđen sa rečima :"Šta mu bi" , i naravno nije kažnjen kako doliči jer živim u bruci od države.

I za vas koji imate te pse treba uvesti specijalnu dozvolu kao za oružje i bez korpe da to pašče ne ide nikad van kuće.

Nemački ovčar je OK pas ali sa njime se mora uvek raditi i biti na oprezu.

Ja ne bi mogao živeti sasobom da ne daj bože moj Isidor nekog ujede , a i nisu svi ljudi "Šaptači psima" i nemaju vreman za socijalizaciju već se većina pasa prepušta stihiji tako da je većina pasa prepušteno svojem karakteru.
Da, treba da ujeda. Pas čuvar čuva ličnu imovinu i dobra na privatnoj imovini i treba da ujeda. Pogotovo jer ima ovih narkomančića koji upadaju u kuće i avlije i kradu šta stignu.
Dalje, mene ne zanima šta ti misliš i staffordima i pittovima i njihovim vlasnicima. Da ima vlasnika debila koji prave sranja ima i takve treba na robiju po kratkom postupku. staffordi su divne životinje, a i pittovi ako se koriste u prave svrhe. Ja nisam nikakav balavac već sam sa svojih 29 godina formirana ličnost i životinja mi ne služi da se kur*im okolo.

Evo kako kulturan narod koristi ove "bull" rase:



VIDI TRČE BEZ BRNJICA U BLIZINI LJUDI, OMG!!! :roll: :roll:

Staffordi su sjajne životinje, ali nažalost mi živimo u takvom društvu koje je puno predrasuda i koje ove pse koristi u druge svrhe.
chengaba wrote:
Ajd pročitaj živ bio šta sam napisao. Normalno da se može svaki socijalizovati, govorio sam o specifičnostima pasa koji su generacijama birani da rade (imam radnu rasu pa govorim čovjeku kako ide ako bi izabrao njemačkog ovčara za kojeg neće da dobije displaziju kukova sa 7 godina, a to su obično radne linije vučjaka). Rekao je kakav mu čuvar treba, i upravo ne takav kakav si ti naveo. Njemački ovčari su fenomenalni psi, ali na njegovom mjestu bih ja odabrao labradora...
Nisam ništa loše mislio... Relax :D Na kraju sam mu i ja preporučio labradora.
User avatar
febo_acm
Posts: 10241
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#28 Re: Laik bira psa za kucu :/

Post by febo_acm »

Genije wrote:Zbog vas sa stafordima, pitbulima i sličnim opasnim rasama, koji "znate da on neće ujesti" prinuđeni smo nositi oružje.
To što su oni vama slatki i dragi, ne znači da neće ujesti ukoliko mu duhne, životinja ko životinja - primjera bezbroj na netu...
Osim toga, ostali nisu dužni da žive u strahu od vaših zvijeri i da razmišljaju hoće li ili neće napasti njih ili njihovo dijete.
Koga nas, znamo li se mi? Jesi li ti negdje vidio mog stafforda da hoda bez povodca, a u zadnje vrijeme i bez brnjice? Što se mene tiče nosajte i bombe ne zanimate me uopšte... Ne postoje opasne rase, postoje opasni vlasnici. Davno dokazano.
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#29 Re: Laik bira psa za kucu :/

Post by chengaba »

febo_acm wrote: Da, treba da ujeda. Pas čuvar čuva ličnu imovinu i dobra na privatnoj imovini i treba da ujeda. Pogotovo jer ima ovih narkomančića koji upadaju u kuće i avlije i kradu šta stignu.
A zavisi druže. Ako neko ima imanje koje treba da čuva i sl., onda mu je takav pas odličan. Ali evo ja imam kuću sa baštom, ali u koju svake sedmice ulazi nova osoba. A pošto ima uvijek neko tu, treba pas koji je teritorijalan i upozorava, ali koji ne bi ujeo za živu glavu. :D
Samo ne pomažemo nikako čovjeku sa ovim offtopicom jebiga :)
febo_acm wrote: Ne postoje opasne rase, postoje opasni vlasnici. Davno dokazano.
Postoje, ja pekinezere ne diram godinama, bez obzira kako bezopasna bila gospođa koja ga vodi :D :D
User avatar
febo_acm
Posts: 10241
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#30 Re: Laik bira psa za kucu :/

Post by febo_acm »

Ma @genije samo cu reci grohotom se smijem na tvoje komentare :D Super si, imas lajk od mene.

@Chengaba
To nije cuvar, to je onda samo alarm :) Pa vidis da je do gospodje, gospodja dopustila da ujeda :D

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
User avatar
zlokruhovic
Posts: 1446
Joined: 26/12/2013 16:41

#31 Re: Laik bira psa za kucu :/

Post by zlokruhovic »

Genije wrote:Zbog vas sa stafordima, pitbulima i sličnim opasnim rasama, koji "znate da on neće ujesti" prinuđeni smo nositi oružje.
To što su oni vama slatki i dragi, ne znači da neće ujesti ukoliko mu duhne, životinja ko životinja - primjera bezbroj na netu...
Osim toga, ostali nisu dužni da žive u strahu od vaših zvijeri i da razmišljaju hoće li ili neće napasti njih ili njihovo dijete.
Svi su samouvereni do prvog puta kad mu se desi da mu taj pas nekog ujede , e onda ide ..tuc-muc...šta mu bi...puf-paf .... , i naravno niko od njih ne preuzima krivicu potpuno jer su uvek sigurni da je sve do samog čoveka i da su ga oni odlično vaspitali i socijalizirali tako da će napad verovatno okarakterisati kao elementarnu nepogodu ili da je ušao đavo u njega.

Potpuno si u pravu da ljudi nisu dužni da žive u strahu zato što šetaju parkovima , pa kad bi samo jedan takav lanuo na sestrinu ćerkicu glavu bi gazdi otkinuo a ovoga iz utoke momentalno eutanizirao.

Prosto ne mogu da shvatim samouverenost njihovih vlasnika , a tek ne mogu da skontam motive za držanje takvih pasa , tj.mogu jer jedini motivi su mačo-gluposti i osećaj muške moći kad su sa njima.
User avatar
febo_acm
Posts: 10241
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#32 Re: Laik bira psa za kucu :/

Post by febo_acm »

Internet klosaru ne zanimas me ni ti, a ni od sestre kcerkica, a ni utoke... Te klosarije furaj na citulji. Tako je tuzno citati ove komentare tipa ja bi glavu otkinuo ovo ono... Ako se sretnemo, bujrum, probaj :) To je sve sto cu ti reci. Ne bi bio ni prvi, a ni zadnji. Napisao sam da nosim brnjicu keru u zadnje vrijeme i opet pise neke referate i slicno. Ja svoju zivotinju pustim na livadu gdje nema ljudi da skace sa kerovim cijim vlasnicima to ne smeta. Nisam nikad napisao sa pustim kera u parku koji je pun djece, ljudi i tako neke traume stvaram kod ljudi. Znaci pisete gluposti i mene tu konretno ubacujete.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
User avatar
zlokruhovic
Posts: 1446
Joined: 26/12/2013 16:41

#33 Re: Laik bira psa za kucu :/

Post by zlokruhovic »

febo_acm wrote:Internet klosaru ne zanimas me ni ti, a ni od sestre kcerkica, a ni utoke... Te klosarije furaj na citulji. Tako je tuzno citati ove komentare tipa ja bi glavu otkinuo ovo ono... Ako se sretnemo, bujrum, probaj :) To je sve sto cu ti reci. Ne bi bio ni prvi, a ni zadnji. Napisao sam da nosim brnjicu keru u zadnje vrijeme i opet pise neke referate i slicno. Ja svoju zivotinju pustim na livadu gdje nema ljudi da skace sa kerovim cijim vlasnicima to ne smeta. Nisam nikad napisao sa pustim kera u parku koji je pun djece, ljudi i tako neke traume stvaram kod ljudi. Znaci pisete gluposti i mene tu konretno ubacujete.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Nisam mislio konkretno na tebe , i nemoj se naći uvređen zato što vlasnicima takvih pasa nikako ne mogu verovati jer praksa je pokazala drugačije , i nikako ne mogu da razumem motive za držanje takvog psa jer postoje vagon drugih miroljubivih i pitomih rasa plus pametnijih i nadasve lepših.

Kad sam pominjao ćerkicu mislio sam i na njenu majku koja je bila izujedana od strane rota , i vlasnik je sličan tvom profilu bio , nije nasilnik i mafijaš ali je bez osnova bio samouveren u svog psa i naravno mislio je da je mit kako napadaju pitovi i rotovi već da su uvek gazde krive.

Za mene je lično veliki rizik imati takvog psa pa makar mu stavljao brnjicu non-stop , jer bar 1% rizika može dovesti da pas nekad nečije dete ili odraslog napadne , e ja sa taskvim šta ne bi mogao živeti sam sa sobom , ali vidim da bi ti mogao pa zato radiš taj rizik poričući studije o time psima kao mitomaniju.

http://www.b92.net/ljubimac/psi.php?nav_id=687959
User avatar
febo_acm
Posts: 10241
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#34 Re: Laik bira psa za kucu :/

Post by febo_acm »

Moj ker je mlad, donedavno stene bio. Zaustavila me policija, opomenula i od tada sve po propisima.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#35 Re: Laik bira psa za kucu :/

Post by pakica_ »

u zadnje vrijeme lili noHa brnju jer je tek napunila godinu, dakle bila je stene i 'ta ce joj..
malo je glupo suditi o nekome na osnovu psa.. evo ja sam zensko udomih jedno straaaaasnog dobermana i jednu straaaaaasnu mjesanku, pa ako je i on opasna pasmina hebi ga onda sam i ja hahar :lol:
kazete pas moze da poludi pa da krene ujedat, a ne pitate se zasto.. evo moj pas vise ne "mirise" djecu, zato sto ga zahebavaju.. prije su ga mazili i gnjavili, sad to ne dam, jer ne zelim da prepadne icije dijete zbog par malih idiota iz mahale koji ga driblaju.. zbog tih malih idiota, moj pas sad haman i u granap ide sa brnjicom, a samim tim se njemu zatvaraju vrata tj. zvalje za odbranu i sebe, a i mene u ne daj Boze situacijama.. i cula sam vec pricu: djeca su to, sta oni znaju.. nisu to maksumi od 4-5 godina, to su kenjci od 12-13.. sve bih ja to snjurom od usisivaca!!
User avatar
febo_acm
Posts: 10241
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#36 Re: Laik bira psa za kucu :/

Post by febo_acm »

zlokruhovic wrote:
febo_acm wrote:Internet klosaru ne zanimas me ni ti, a ni od sestre kcerkica, a ni utoke... Te klosarije furaj na citulji. Tako je tuzno citati ove komentare tipa ja bi glavu otkinuo ovo ono... Ako se sretnemo, bujrum, probaj :) To je sve sto cu ti reci. Ne bi bio ni prvi, a ni zadnji. Napisao sam da nosim brnjicu keru u zadnje vrijeme i opet pise neke referate i slicno. Ja svoju zivotinju pustim na livadu gdje nema ljudi da skace sa kerovim cijim vlasnicima to ne smeta. Nisam nikad napisao sa pustim kera u parku koji je pun djece, ljudi i tako neke traume stvaram kod ljudi. Znaci pisete gluposti i mene tu konretno ubacujete.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Nisam mislio konkretno na tebe , i nemoj se naći uvređen zato što vlasnicima takvih pasa nikako ne mogu verovati jer praksa je pokazala drugačije , i nikako ne mogu da razumem motive za držanje takvog psa jer postoje vagon drugih miroljubivih i pitomih rasa plus pametnijih i nadasve lepših.

Kad sam pominjao ćerkicu mislio sam i na njenu majku koja je bila izujedana od strane rota , i vlasnik je sličan tvom profilu bio , nije nasilnik i mafijaš ali je bez osnova bio samouveren u svog psa i naravno mislio je da je mit kako napadaju pitovi i rotovi već da su uvek gazde krive.

Za mene je lično veliki rizik imati takvog psa pa makar mu stavljao brnjicu non-stop , jer bar 1% rizika može dovesti da pas nekad nečije dete ili odraslog napadne , e ja sa taskvim šta ne bi mogao živeti sam sa sobom , ali vidim da bi ti mogao pa zato radiš taj rizik poričući studije o time psima kao mitomaniju.

http://www.b92.net/ljubimac/psi.php?nav_id=687959
Moram se naci uvrijedjen jer se obracas meni. Poredis me sa likom koji je pustio rotta kojo je izgrizao zenu. Govoris mi indirektno da sam manijak. Ja imam zenu, majku, sestru i svi oni su u kontaktu sa mojim psom non stop. Nikad problem. Vlasnik tog rotta treba krivicno da odgovara ili da ga neko propisno izudara. Ja kazem moj stafford je bezopasan, ali moj staffrod je na povodcu. I da je opasan nema priliku da pravi probleme. Gdje sam napisao da moj ker ima priliku da ugrize dijete ili nekoga? Staffordi su divne zivotinje ko zna sa njima. Ja ne zagovaram to da oni hodaju slobodni po ulici. Ako zakon nalaze da se nose brnjice ja to moram postovati, iako se ne slazem sa tim. Staffordi su zivotinje koje prvenstveno mogu biti agresivne prema drugim zivotnjima. Imas predrasuse prema rasi i generalizujes stvari. Kavkaski ovcar, kangal, azijat, rott, doberman... Nisu opasne rase, ali stafford je opasan. To mi je komicno.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
User avatar
mbenz
Posts: 987
Joined: 18/06/2013 16:26

#37 Re: Laik bira psa za kucu :/

Post by mbenz »

Definitivno morski pas , netrebas ga cistiti ,vodati ,prskati protiv buha ,pelcovati, dresirati , a jede meso kao i pujdo, samo ti je akvarium malo skuplji ali sta je tu je :thumbup:
Allicia
Posts: 18
Joined: 10/10/2014 21:22

#38 Re: Laik bira psa za kucu :/

Post by Allicia »

Ja imam labradora. Lijep pas, poslusan, pametan, interesantan. Sve 5tica. :izet:
cuj_lafe
Posts: 2
Joined: 11/10/2014 14:11

#39 Re: Laik bira psa za kucu :/

Post by cuj_lafe »

Usvoji lutalicu nekog bolje ti je.
Allicia
Posts: 18
Joined: 10/10/2014 21:22

#40 Re: Laik bira psa za kucu :/

Post by Allicia »

febo_acm wrote:
zlokruhovic wrote:
Čuj treba da ujeda?? :shock: , pa ne živi u srednjem veku gde tumaraju čopori gladnih vukova ili kojekavi razbojnici gde treba na život i smrt da se brani kuća,stoka i ukućani.

Ja mogu da razumem ljude koji imaju staforde i pitbulove ali tako da ih nenadano dobiju , ali kad neko ih uzme baš zbog toga šta oni jesu kao rasa , onda sam vrlo sumnjičav prema toj osobi jer ne kontam motive za imanje tog psa.

Moja sestra iz BG je na savskom keju brutalno izujedana od rotvajlera , i vlasnik je istu priču pričao kao i ti samo što je ovaj put slegao ramenima,bio izgubljen i šatro začuđen sa rečima :"Šta mu bi" , i naravno nije kažnjen kako doliči jer živim u bruci od države.

I za vas koji imate te pse treba uvesti specijalnu dozvolu kao za oružje i bez korpe da to pašče ne ide nikad van kuće.

Nemački ovčar je OK pas ali sa njime se mora uvek raditi i biti na oprezu.

Ja ne bi mogao živeti sasobom da ne daj bože moj Isidor nekog ujede , a i nisu svi ljudi "Šaptači psima" i nemaju vreman za socijalizaciju već se većina pasa prepušta stihiji tako da je većina pasa prepušteno svojem karakteru.
Da, treba da ujeda. Pas čuvar čuva ličnu imovinu i dobra na privatnoj imovini i treba da ujeda. Pogotovo jer ima ovih narkomančića koji upadaju u kuće i avlije i kradu šta stignu.
Dalje, mene ne zanima šta ti misliš i staffordima i pittovima i njihovim vlasnicima. Da ima vlasnika debila koji prave sranja ima i takve treba na robiju po kratkom postupku. staffordi su divne životinje, a i pittovi ako se koriste u prave svrhe. Ja nisam nikakav balavac već sam sa svojih 29 godina formirana ličnost i životinja mi ne služi da se kur*im okolo.

Evo kako kulturan narod koristi ove "bull" rase:



VIDI TRČE BEZ BRNJICA U BLIZINI LJUDI, OMG!!! :roll: :roll:

Staffordi su sjajne životinje, ali nažalost mi živimo u takvom društvu koje je puno predrasuda i koje ove pse koristi u druge svrhe.
chengaba wrote:
Ajd pročitaj živ bio šta sam napisao. Normalno da se može svaki socijalizovati, govorio sam o specifičnostima pasa koji su generacijama birani da rade (imam radnu rasu pa govorim čovjeku kako ide ako bi izabrao njemačkog ovčara za kojeg neće da dobije displaziju kukova sa 7 godina, a to su obično radne linije vučjaka). Rekao je kakav mu čuvar treba, i upravo ne takav kakav si ti naveo. Njemački ovčari su fenomenalni psi, ali na njegovom mjestu bih ja odabrao labradora...
Nisam ništa loše mislio... Relax :D Na kraju sam mu i ja preporučio labradora.
ja se ne sjecam da sam vidio ovakve pse da hodaju ulicom bez dvije brnjice nigdje osim kod nas u BiH. A i prava zivotinja su nam, veca od prava ljudi i vise se prica o lutalicama i njihovim pravima nego o gladnim ljudima u Kalesiji, Maglaju itd. Koji nemaju krov nad glavom. Volim zivotinje, imam psa ali sve ima neku normalni mjeru. :bih:
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#41 Re: Laik bira psa za kucu :/

Post by una_bo »

zlokruhovic wrote:
Genije wrote:Zbog vas sa stafordima, pitbulima i sličnim opasnim rasama, koji "znate da on neće ujesti" prinuđeni smo nositi oružje.

Potpuno si u pravu da ljudi nisu dužni da žive u strahu zato što šetaju parkovima , pa kad bi samo jedan takav lanuo na sestrinu ćerkicu glavu bi gazdi otkinuo a ovoga iz utoke momentalno eutanizirao.

Prosto ne mogu da shvatim samouverenost njihovih vlasnika , a tek ne mogu da skontam motive za držanje takvih pasa , tj.mogu jer jedini motivi su mačo-gluposti i osećaj muške moći kad su sa njima.
nemoj da je vodiš u park, vodi je u igraonicu. to je sad in.
zbog takvih divljaka koji nose pištolje i razno oružje u park, u tržni centar, itd. pogotovo kad šetaju s djecom mi se prosto povraća. šta to dEte da nauči od tebe?
User avatar
febo_acm
Posts: 10241
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#42 Re: Laik bira psa za kucu :/

Post by febo_acm »

.
User avatar
arman1
Posts: 5365
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#43 Re: Laik bira psa za kucu :/

Post by arman1 »

Prije par mjeseci nabavljen Puli(n) Hr. ovčar. Aktivan pas koji je animirao cijelu ulicu. Ko goć priđe kapiji ili ogradi bude glasno najavljen. Ne ujeda ali ako nisi u tom momentu raspoložen za igru skloni se, neće te popustiti dok ga bar ne pomaziš. Dok goć ima nekog od ljudi u blizini raspoložen za igru i maženje. Jeftin u nabavci izdržljiv i otporan.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20544
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#44 Re: Laik bira psa za kucu :/

Post by Bullet Tooth Tony »

Ja imao sarplaninca , jednog , drugog , 1996 imao njemackog ovcara ... Niko mi ne cuva kucu kao ovaj Dodz kojeg trenutno imam ( sam mi dosao pred vrata ) znaci grize resetke od boksa kad neko vrata od avlije otvori :D

Ustvari zavisi za sta ti treba .... Ako ti treba dobar drugar labrador ili tako nesto ... ako ces nesto da cuci cami u zasjedi tornjak , sarplaninac ili tao nesto ... :D
lokalni_razdjevicar
Posts: 675
Joined: 06/02/2013 10:33

#45 Re: Laik bira psa za kucu :/

Post by lokalni_razdjevicar »

AmorJuve wrote:Pozdrav svima,

Trenutno sam u fazi selidbe iz stana u kucu i planiram kupiti nabaviti kako god psa za dvoriste. Iskustva imam samo sa francuskom pudlom, i to je to, mali pas koji ti ne moze praviti probleme strasne. Vecina vas ovdje ima pse pa vas molim za savjet. Biram izmedju Labradora i Njemackog Ovcara, Labradora preferiram radi djece jer smatram da im ne bi trebao naskoditi nikada, ali opet svi kazu da su kao cuvari jako losi(mada bi meni pas slusio kao alarm, dovoljno je da laje na nepoznate). Ovcara me malo strah jer se radi o maloj djeci, a citao sam da znaju postati i agresivni. Ponavljam ne znam nista o psima i nemam iskustva zato me postedite provokatorskih i glupavih komentara. Molio bi za svaki dobronamjeran savjet. Hvala
bolje ti je izaberi zenu za kuce a ne džukelu
User avatar
febo_acm
Posts: 10241
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#46 Re: Laik bira psa za kucu :/

Post by febo_acm »

Kako si samo inteligentan... Nakon 8 mjeseci odgovaraš na post. Razmišljao si sve do sada?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18187
Joined: 11/02/2013 11:32

#47 Re: Laik bira psa za kucu :/

Post by Ramzess Veliki »

Bullet Tooth Tony wrote:Ja imao sarplaninca , jednog , drugog , 1996 imao njemackog ovcara ... Niko mi ne cuva kucu kao ovaj Dodz kojeg trenutno imam ( sam mi dosao pred vrata ) znaci grize resetke od boksa kad neko vrata od avlije otvori :D

Ustvari zavisi za sta ti treba .... Ako ti treba dobar drugar labrador ili tako nesto ... ako ces nesto da cuci cami u zasjedi tornjak , sarplaninac ili tao nesto ... :D
Ili ako hoće da cuko veselo maše repićem dok komšija ništa ne sluteći uđe opušteno na kapiju pa ga poslije skupljaju razbacanog na hektar zemlje - argentino doga. :thumbup:
Doooobar cuko, doooobar. :D
nespora
Posts: 86
Joined: 23/10/2008 10:44
Location: svijetla strana mjeseca

#48 Re: Laik bira psa za kucu :/

Post by nespora »

Labradora, jer je danas veoma teško naći čistokrvnog njem. ovčara.
Post Reply