Laguna II - zamajac

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31559
Joined: 16/04/2011 18:46

#1 Laguna II - zamajac

Post by skafiskafsnjak »

Da li ima neko iskustva s ovim ? da li je mijenjao i koliko ga je kostalo ?

Uglaavnom, mijenjacu vjerovatno sve - od zamajaca, korpe i cilindra kvacila, lamele , lezaja ...

hvala :)
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#2 Re: Laguna II - zamajac

Post by ElDzidziIbnDzo »

Ja cu malo otici u off,ali zelim nesto reci.
Nekako mi ispalo usput da zamjenim na zeninom VW-u kompletan set. Medjutim odlucim se ja mjesto plutajuceg za obicni zamajac.Naslusao se 1001 pricu kako ce auto da se trese,kako ne valja kako ovo kako ono,ja zamjenio i nisam mogao da vjerujem po mome subjektivnom misljenju koliko je ugodnije voziti nego sa plutajucim zamajcem. Uglavnom mekse kvacilo i mnogo toga je bolje. Eh sad ja znam da ce se vjerovatno javiti forumski i strucnjaci i poceti pricu o inzinjerima iz fabrike itd,ali uglavnom ako ti je trenutno plutajuci zamajac i ako za tvoje vozilo postoji mogucnost ugradnje obicnog,moja preporuka ti je da ugradis obicni.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#3 Re: Laguna II - zamajac

Post by ranger »

mislim da nije stvar u dilemi fiksni/plutajuci, vec u cinjenici da si promijenio set i samim tim je auto ugodniji za voznju.
da si stavio i fabricki predvidjen plutajuci imao bi istu pricu, jer i treba nov set da se ponasa tako kako se ponasa...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31559
Joined: 16/04/2011 18:46

#4 Re: Laguna II - zamajac

Post by skafiskafsnjak »

Upravo to, auto je ugodnije za voziti jer je stavio novi set, makar obicni bio.
Da sad poslije toga stavi plutajuci, tek bi onda razliku primjetio .
User avatar
ned424
Posts: 448
Joined: 07/08/2009 09:07

#5 Re: Laguna II - zamajac

Post by ned424 »

Evo sa drugog foruma ako ti sta znaci?
Ja sam vidio da moze da se ubaci obicni set kvacila bez plivajuceg zamajca na 1.9 dci motore, a ubacuje se set kvacila od jednog Mastera. Tu naravno zbog velikog obrtnog momenta trpi mjenjac, al ako se covjek potrudi da bude njezniji nece nikakve posljedice da ima.
A i ja imam isti problem na Astri 17 cdti i moram to rijesiti!
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31559
Joined: 16/04/2011 18:46

#6 Re: Laguna II - zamajac

Post by skafiskafsnjak »

Ma stavicu plutajuci i to je. NE da se meni eksperimentisati .
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#7 Re: Laguna II - zamajac

Post by sema911s »

cek ti ces da budes njeznjij,., poo tebi imaju njezniji i suprotno od toga Nm,. bogca vam poljubim
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#8 Re: Laguna II - zamajac

Post by ElDzidziIbnDzo »

ranger wrote:mislim da nije stvar u dilemi fiksni/plutajuci, vec u cinjenici da si promijenio set i samim tim je auto ugodniji za voznju.
da si stavio i fabricki predvidjen plutajuci imao bi istu pricu, jer i treba nov set da se ponasa tako kako se ponasa...
Donekle je tako,donekle nije.Jer postojao je hejbet komentara na tu temu,kako nakon ugradnje fiksnog zamajca auto trese,mjenjac zapinje i svakakve nekakve negativne pojave.Meni nema apsolutno nikakve negativnosti nakon ugradnje.

Ali da ne trolam temu :)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31559
Joined: 16/04/2011 18:46

#9 Re: Laguna II - zamajac

Post by skafiskafsnjak »

Ma ja sam odlucio staviti opet plutajuci ... ne da se meni eksperimentisati . Ja sam peh ... i kakav sam , meni nesto ne bi uredu bilo kada bih stavio fiksni :D
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#10 Re: Laguna II - zamajac

Post by Sodom1 »

Kako se manifestuje auto kad ode plutajuci zamajac?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#11 Re: Laguna II - zamajac

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

ElDzidziIbnDzo wrote:
ranger wrote:mislim da nije stvar u dilemi fiksni/plutajuci, vec u cinjenici da si promijenio set i samim tim je auto ugodniji za voznju.
da si stavio i fabricki predvidjen plutajuci imao bi istu pricu, jer i treba nov set da se ponasa tako kako se ponasa...
Donekle je tako,donekle nije.Jer postojao je hejbet komentara na tu temu,kako nakon ugradnje fiksnog zamajca auto trese,mjenjac zapinje i svakakve nekakve negativne pojave.Meni nema apsolutno nikakve negativnosti nakon ugradnje.

Ali da ne trolam temu :)
A kada je prodaš hoćeš li reći da si ugradio to što si ugradio te da idući vlasnik bude "nježniji" ili ćeš se prilikom prodaje ušutiti? :oops:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31559
Joined: 16/04/2011 18:46

#12 Re: Laguna II - zamajac

Post by skafiskafsnjak »

Sodom1 wrote:Kako se manifestuje auto kad ode plutajuci zamajac?
kao prvo, cuje se "kuckanje" kada mijenjas brzine ... bar je meni to prvo bilo. Onda, kasnije, malo teze odvajas kvacilo - cesto auto trzne ono . Majstori provjeravaju tako sto stisnu kvacilo do onog dijela gdje odvaja i drze tu - i ako se osjete jace vibracije - pokvaren je.

Majstor u servisu mi je pri gasenju skontao - kada gasim auto - cudan zvuk se zacuje . Kad bas ode, pri paljenju ce se auto tresti pravo - tako su mi rekli .

Uglavnom, rekao mi je da se mogu jos navozati, bar jos 70 000km kako on kaze ... ali cim imadnem pare, mijenjacu ja to .
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#13 Re: Laguna II - zamajac

Post by ElDzidziIbnDzo »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
ElDzidziIbnDzo wrote:
ranger wrote:mislim da nije stvar u dilemi fiksni/plutajuci, vec u cinjenici da si promijenio set i samim tim je auto ugodniji za voznju.
da si stavio i fabricki predvidjen plutajuci imao bi istu pricu, jer i treba nov set da se ponasa tako kako se ponasa...
Donekle je tako,donekle nije.Jer postojao je hejbet komentara na tu temu,kako nakon ugradnje fiksnog zamajca auto trese,mjenjac zapinje i svakakve nekakve negativne pojave.Meni nema apsolutno nikakve negativnosti nakon ugradnje.

Ali da ne trolam temu :)
A kada je prodaš hoćeš li reći da si ugradio to što si ugradio te da idući vlasnik bude "nježniji" ili ćeš se prilikom prodaje ušutiti? :oops:
Nema sta biti njezniji ili ne.Auto nema nikakvih negativnih pojava nakon ugradnje i to je to.Kod plutajuceg zamajca su ''federi'' izmedju dvije ploce,kod fiksnog su opruge na lameli to sto ''trpi''.Dokazano da plutajuci zamajac nije rijesen i da je bolje rijesenje fiksni.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#14 Re: Laguna II - zamajac

Post by goran16v »

Kako se bogati svi ti inzinjeri koji i dan danas ugradjuju plutajuci zamajce ne sjetise da je fixni bolje rjesenje?!?!?!?!
Odma' u ponedjeljak zovi BMW, Renault , VW, sve redom i milijarder si!
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31559
Joined: 16/04/2011 18:46

#15 Re: Laguna II - zamajac

Post by skafiskafsnjak »

goran16v wrote:Kako se bogati svi ti inzinjeri koji i dan danas ugradjuju plutajuci zamajce ne sjetise da je fixni bolje rjesenje?!?!?!?!
Odma' u ponedjeljak zovi BMW, Renault , VW, sve redom i milijarder si!
a isto tako treba znati da je njima u interesu da ti prije zamjenis auto ili zamajac :D
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#16 Re: Laguna II - zamajac

Post by Sodom1 »

Servisi vole kad se ode kod njih,da te deru kao janjca :izet:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31559
Joined: 16/04/2011 18:46

#17 Re: Laguna II - zamajac

Post by skafiskafsnjak »

Sodom1 wrote:Servisi vole kad se ode kod njih,da te deru kao janjca :izet:
ko je rekao da cu u servis .
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#18 Re: Laguna II - zamajac

Post by Sodom1 »

skafiskafsnjak wrote:
Sodom1 wrote:Servisi vole kad se ode kod njih,da te deru kao janjca :izet:
ko je rekao da cu u servis .
Ne zna se sta je gore ili servis ili ovi kvazi majstori.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#19 Re: Laguna II - zamajac

Post by Sodom1 »

Jednostavno ja nemam dobro iskustvo s ovim avlijanerima.Ono sto mogu reci za ovlasteni servis jedino Toyotin servis u BL,decki su bili profesionalni,fina je usluga bila,ne preskupa.
Opel servis u Sa,nula bodova ,bolje da ne postoje
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31559
Joined: 16/04/2011 18:46

#20 Re: Laguna II - zamajac

Post by skafiskafsnjak »

Imam prijatelja koji radi u Guma M servisu i koji ima takodjer ima isto auto godinama. Prema tome, ne znam ko moze biti strucniji od njega ... Jedino oni u Francuskoj u Renaultu :-)
Post Reply