La la Land

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#1 La la Land

Post by lijepa u dusi »

Ja sam odusevljena ovim filmom, posebno muzikom u filmu, detaljima, trudom glumaca da nauce fascinantne stvari za potrebe filma, pricom filma, zavrsetkom, svime...

Ocjena na IMDb 8.7 :thumbup:

La La Land received critical acclaim upon its release and is regarded as one of the best films of 2016. Critics praised Chazelle's screenplay and direction, Gosling and Stone's performances, Justin Hurwitz's musical score, and the film's musical numbers. At the 89th Academy Awards, the film was nominated for a record-tying fourteen Oscars, including Best Picture, Best Director, Best Actor (Gosling), Best Actress (Stone) and two Best Original Songs, "Audition (The Fools Who Dream)" and "City of Stars". The film also won in every category it was nominated for at the 74th Golden Globe Awards with a record-breaking seven wins.

Temu pravim kao mjesto za kritiku, ideje sta je moglo, trebalo drugacije, komentare itd.
Pa opletite :)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7434
Joined: 16/01/2007 23:38

#2 Re: La la Land

Post by banjaluka078 »

Strašno razočarana. Jedva čekala da završi. Njena gluma još i nekako, Ryan jedan te isti izraz lica u svim filmovima. Jedini dobar dio filma je ono malo džeza.
A odrasla sam na filmovima u kojima se pjevalo i plesalo.
Ovaj kao da je pravljen samo da bude nominovan.
Ne vidim čemu taj hype oko ovog filma.
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#3 Re: La la Land

Post by Sanchez22 »

Odustao nakon 20 minuta :zjev:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#4 Re: La la Land

Post by KB9 »

ne pada mi na pamet gledat te mjuzikle

pozoriste je za takve stvari
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#5 Re: La la Land

Post by listopad »

Sto ti je PR industrija. :lol:
User avatar
Pandakonda
Posts: 4384
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#6 Re: La la Land

Post by Pandakonda »

KB9 wrote:ne pada mi na pamet gledat te mjuzikle

pozoriste je za takve stvari
Pogledao sam film i mjuzikl stil ima samo na par scena. I ja sam isto tako mislio ali sam se pozitivno iznenadio.
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#7 Re: La la Land

Post by aratet »

KB9 wrote:ne pada mi na pamet gledat te mjuzikle

pozoriste je za takve stvari
Ovo nije ni mjuzikl, poprilicno sam razocaran.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#8 Re: La la Land

Post by jasko_ba »

Ali 14 oskar nominacija za ovaj film. :lol: :-) :roll:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#9 Re: La la Land

Post by Jack Be Nimble »

Ma ovo je isto ko Artist prije nekoliko godina. Padne takav film iz svemira, pokupi Oskara i niko vise ni rijeci ne kaze o tom filmu.
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#10 Re: La la Land

Post by dale cooper »

Nisam gledao film pa ne mogu komentarisati, ali ovo mi je bilo smiješno:



Haman da fanovi filma u Americi ne vole kritike na isti. :D
User avatar
hopi
Posts: 5699
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#11 Re: La la Land

Post by hopi »

eto i ja sam ga pogledao, iako nije baš moj stil, ali eto zavolio sam goslinga iz filma drive

ovo je mi je bio jedan osrednji, prosječni film, sve je bilo fino, gledivo od priče, pjevanja (barem ga nema previše), glume. Po meni ok film, i ništa više ,ne znam šta konkretno ga čini tako dobrim pa i ta visoka ocjena. Možda i prevelika očekivanja.
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#12 Re: La la Land

Post by aratet »

Kad se sjetim Goslinga u filmu Drive, ona scena u liftu, vidi tipu pistolj u mantilu, okrece se izljubi se s curom pa onda se okrece i u istom momentu onesposobljava tog lika s pistoljem koji je u tom momentu krenuo na njeg. :lol:
Gluplju scenu u zivotu nisam vidio.
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#13 Re: La la Land

Post by listopad »

aratet wrote:Kad se sjetim Goslinga u filmu Drive, ona scena u liftu, vidi tipu pistolj u mantilu, okrece se izljubi se s curom pa onda se okrece i u istom momentu onesposobljava tog lika s pistoljem koji je u tom momentu krenuo na njeg. :lol:
Gluplju scenu u zivotu nisam vidio.
Bezveze film. A glede Goslinga, svaki par godina se digne hype oko nekog glumca. Film u kojem me je kao glumac odusevio je The Believer. To je jedan od njegovih prvih filmova.

Sve je hype i reklama. Publici se ne dopusta da sama procijeni kvalitet nego ih se bombarduje sa svih strana PR kampanjom dok odredjeni film prihvate kao "remek djelo". Ova nominacija za 14 Oscara potvrdjuje sve to i dokazuje da je Hollywood postao jedna ogromna farsa. Slave i hvale sami sebe. Neki dan sam gledao Whiplash koji je isto rezirao ovaj Damien Chazelle. Htio sam da vidim da li je zaista u pitanju mladi talent vrijedan paznje, no ubrzo sam shvatio da gledam nekakvu mjesavinu karate filma iz 80ih i scena iz Full Metal Jacketa koje prikazuju obuku marinaca, samo sve to u kontekstu studenata muzicke akademije sto opet nema veze sa realnoscu.

Hollywoodu zelim sto brzu smrt, jer i on je najvecim dijelom odgovoran za smrt filma i nestanak zrele i kriticne publike koja se pretvorila u obicne potrosace kojima mozes prodati svako sranje sa atraktivnim celebrity "glumcima" i fensi vizualnim efektima.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66191
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14 Re: La la Land

Post by _BataZiv_0809 »

listopad wrote: Sve je hype i reklama. Publici se ne dopusta da sama procijeni kvalitet nego ih se bombarduje sa svih strana PR kampanjom dok odredjeni film prihvate kao "remek djelo". Ova nominacija za 14 Oscara potvrdjuje sve to i dokazuje da je Hollywood postao jedna ogromna farsa. Slave i hvale sami sebe. Neki dan sam gledao Whiplash koji je isto rezirao ovaj Damien Chazelle. Htio sam da vidim da li je zaista u pitanju mladi talent vrijedan paznje, no ubrzo sam shvatio da gledam nekakvu mjesavinu karate filma iz 80ih i scena iz Full Metal Jacketa koje prikazuju obuku marinaca, samo sve to u kontekstu studenata muzicke akademije sto opet nema veze sa realnoscu.

Hollywoodu zelim sto brzu smrt, jer i on je najvecim dijelom odgovoran za smrt filma i nestanak zrele i kriticne publike koja se pretvorila u obicne potrosace kojima mozes prodati svako sranje sa atraktivnim celebrity "glumcima" i fensi vizualnim efektima.
Neki dan naslov na klixu: Sjajne vijesti!.......Snima se nastavak nekog filma :lol: Dobro to su marketinske agencije smislile, ali fakat komicno zvuci :lol:

Sto se tice hypea i reklame, to je tacno.

Da nije tolike reklame i pumpanja tesko da bih ga pogledao. Ako nista zato sto mjuzikli i nisu bas moja solja caja.

A manje vise (ne)svjesno sam upao u zamku silne promocije i odlucio se da ga pogledam prije nekih koji vec duze cekaju na svoj red.

Opet kazem ne treba biti povrsan, pa a priori odbijati, ali ako bih ga i pogledao samoincijativno, bez ovoliko reklame, to bi sigurno bilo nekad iduce godine :D

A buduci da cesto biram filmove po kategoriji nominovanih za oskara, tacno sam primjetio koliko kriteriji variraju i koliko ima "nezasluzenih" oskara.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#15 Re: La la Land

Post by spreca »

Ako nema ono u ono da ne gledam dzaba :mrgreen:
Post Reply