kviz potjera

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#951 Re: kviz potjera

Post by kakavdanakneiskustvu »

cyprus wrote:
mistek wrote:Prikazano fudbalskim rječnikom, u tom segmenut, mi smo Gibraltar, a Hrvati su Njemačka. Bilo kakvo poređenje je smiješno. Kakvi pub kvizovi kod nas, pitanja su smiješna (barem ono što znam). Pitanja tipa koje jezero je između Jordana i Izraela, zastava na slici (Singapur), između koga se vodio Krimski rat, godina bostonske čajanke i sl. :D Da stvar bude gora, odgovori ponuđeni.

Hrvati imaju organizovan savez, milion takmičenja i stotine registrovanih igrača. Zvanična pub takmičenja se održavaju u 30 gradova. Eh sad, koliko je tu još nezvaničnih. Zanimljivo, Kotiga je na državnoj rang listi 2., Krešo 6., a Morana 13. :D Mada, pitanja na tim takmičenjima su, za moj ukus, dobro jači level od potjere. Evo primjer pitanja sa državnog: http://www.hrkviz.hr/prvenstva/ekipno-d ... a-pitanja/ Meni je, lično, ovo poteško :D Trećina pitanja koje znam.
Sličan sam...

Sport 4/15 (razočarenje)
Umjetnost 3/15
Društvo 8/15
Svijet 10/15
Znanost 5/15
Zabava 5/15

Moradoh se testirat :mrgreen:


preteska pitanja
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#952 Re: kviz potjera

Post by Jara »

Meni su daleko lakša pitanja u "Potjeri" nego ova pabovska... :run: .
mistek
Posts: 3386
Joined: 23/05/2010 15:16

#953 Re: kviz potjera

Post by mistek »

cyprus wrote:
mistek wrote:Prikazano fudbalskim rječnikom, u tom segmenut, mi smo Gibraltar, a Hrvati su Njemačka. Bilo kakvo poređenje je smiješno. Kakvi pub kvizovi kod nas, pitanja su smiješna (barem ono što znam). Pitanja tipa koje jezero je između Jordana i Izraela, zastava na slici (Singapur), između koga se vodio Krimski rat, godina bostonske čajanke i sl. :D Da stvar bude gora, odgovori ponuđeni.

Hrvati imaju organizovan savez, milion takmičenja i stotine registrovanih igrača. Zvanična pub takmičenja se održavaju u 30 gradova. Eh sad, koliko je tu još nezvaničnih. Zanimljivo, Kotiga je na državnoj rang listi 2., Krešo 6., a Morana 13. :D Mada, pitanja na tim takmičenjima su, za moj ukus, dobro jači level od potjere. Evo primjer pitanja sa državnog: http://www.hrkviz.hr/prvenstva/ekipno-d ... a-pitanja/ Meni je, lično, ovo poteško :D Trećina pitanja koje znam.
Sličan sam...

Sport 4/15 (razočarenje)
Umjetnost 3/15
Društvo 8/15
Svijet 10/15
Znanost 5/15
Zabava 5/15

Moradoh se testirat :mrgreen:
Ja sam samo u sportu bolji. :D 8/15, mada sam znao i da je McRae, ali helikopter jok, a i par je na vrh jezika :D Sve ostalo si >= :-D
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#954 Re: kviz potjera

Post by hipija »

Šteta što nema ovog čovjeka u Potjeri. Po meni najjači kvizaš na ex yu području. Najmlađi i višestruki pobjednik Kviskoteke, ubjedljivo dobio Mirka. Mislim da bi i u ovoj formi kviza bio daleko najbolji lovac. Enciklopedija iz Splita- Robert Pauletić.

Image
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#955 Re: kviz potjera

Post by Jara »

hipija wrote:Šteta što nema ovog čovjeka u Potjeri. Po meni najjači kvizaš na ex yu području. Najmlađi i višestruki pobjednik Kviskoteke, ubjedljivo dobio Mirka. Mislim da bi i u ovoj formi kviza bio daleko najbolji lovac. Enciklopedija iz Splita- Robert Pauletić.

Image
E, otiša čovik u političare...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#956 Re: kviz potjera

Post by Banksy »

... gdje se baš i nije proslavio...
User avatar
dembele
Posts: 2747
Joined: 19/06/2014 09:15

#957 Re: kviz potjera

Post by dembele »

Gostovao kod Aleksandra u "Nedjeljom u 2". Bilo prilično žestoko, ali da bi razvalio u Potjeri vjerovatno bi.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#958 Re: kviz potjera

Post by Better Man »

Možda je na neki način uključen u kviz oko smišljanja pitanja, pa ne smije učestvovati. Ali sigurno kad bi bio bilo lovac bilo učesnik da bi pocijepao kviz.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#959 Re: kviz potjera

Post by It_is_a_Leclerc »

Pa Pauletić je savjetnik u ministarstvu turizma. Politička funkcija. I ne smije učestvovati u Potjeri. Sukob interesa.
Sad je bio kandidat za gradonačelnika Splita ispred MOST-a ali se povukao iz trke.

Elem, što se pitanja sa hrvatskog kviz prvenstva tiče - ovo ne samo da je preteško, već je u pitanju klasično pre*eravanje, slobodno mogu reći. Mislim, ovo su takvi detalji i takve logičke začkoljice, da je stvarno iznad mogućnosti velike većine kvizaša. Plus, vidim da su pitanja sastavljali timovi od po četiri-pet ljudi, tako da je malo i nerealno da se očekuje da jedna osoba zna odgovore na sve to.

P.S. Greška u pitanju na koje je tačan odgovor mezar. Nisu Muslimani, nego muslimani.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#960 Re: kviz potjera

Post by Jara »

Banksy wrote:... gdje se baš i nije proslavio...
Da, zbog neprimjerenih izjava i stavova...
Šteta. Dokaz da znanje ne podrazumijeva i mudrost.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#961 Re: kviz potjera

Post by Jara »

Muhamed Đakmić wrote:
Jara wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Imamo nekoliko pub kvizova, mada ja ne idem, ali jaran me ubi sa pozivima, on stalno ide na to. Koliko su dobri i kvalitetni, to ne bih znao fakat. Uglavnom, mislim da privlače solidan interes.
Đe to, u BiH?
Da, u Sarajevu. Imaju minimalno dva sedmična pub kviza, možda i više.
Hvala. Hajde kad te već jaran zove pa nam opiši kako to izgleda! :)
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#962 Re: kviz potjera

Post by dezurni_ucenik »

U Brew pubu u Sarajevu budu ti kvizovi, u Zenici ima Edoteka ali pojma nemam kakva budu pitanja.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#963 Re: kviz potjera

Post by cyprus »

mistek wrote:
cyprus wrote:Sličan sam...

Sport 4/15 (razočarenje)
Umjetnost 3/15
Društvo 8/15
Svijet 10/15
Znanost 5/15
Zabava 5/15

Moradoh se testirat :mrgreen:
Ja sam samo u sportu bolji. :D 8/15, mada sam znao i da je McRae, ali helikopter jok, a i par je na vrh jezika :D Sve ostalo si >= :-D
Ma neka pitanja sam čisto nabo...

Al gdje si ti nabro osam iz sporta? :mrgreen: Ja znam ovo za badminton, Thurama (sviđa mi se pitanje pravo), Montoyu (prelagano) i Kanadu za curling (najdraži mi je to sport sa ZOI-a :-D )... Za ovu gimnastičarku sam znao da se zove Oksana (zapazio sam je na ovoj olimpijadi), ali joj se prezimena ne bih sjetio do sudnjeg dana... Što se tiče McRaea, isti sam ti...
It_is_a_Leclerc wrote:Elem, što se pitanja sa hrvatskog kviz prvenstva tiče - ovo ne samo da je preteško, već je u pitanju klasično pre*eravanje, slobodno mogu reći. Mislim, ovo su takvi detalji i takve logičke začkoljice, da je stvarno iznad mogućnosti velike većine kvizaša. Plus, vidim da su pitanja sastavljali timovi od po četiri-pet ljudi, tako da je malo i nerealno da se očekuje da jedna osoba zna odgovore na sve to.
Pa tako se, ako se ne varam, sastavljaju pitanja za sve kvizove... Npr. ja mogu kompetentan samo za sastavljanje ozbiljnih pitanja iz geografije (eventalno još i fudbala), dok iz ostaliih oblasti to mogu biti samo pitanja for dummies... Također, u ovim pub kvizovima se često takmiče ekipe, tako da se obično ne očekuje od jednog čovjeka da zna sve... U tom slučaju moraju pitanja biti ovako zavrnuta... Mada slažem se, mogli su ubaciti i pokoje lakše pitanje...
mistek
Posts: 3386
Joined: 23/05/2010 15:16

#964 Re: kviz potjera

Post by mistek »

Znao: Južna Koreja, badminton, Međimurska, Thuram, pikado, Montoja, Mladost, karling.
Čudi me da nisi znao Mladost, a i ovu Koreju. Često bude inserta s te Olimpijade, one neke emisije o Kitićevoj, pa nedavno i o onoj ženskoj iz Mostara, zaboravio sam joj ime :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#965 Re: kviz potjera

Post by kakavdanakneiskustvu »

mistek wrote:Znao: Južna Koreja, badminton, Međimurska, Thuram, pikado, Montoja, Mladost, karling.
Čudi me da nisi znao Mladost, a i ovu Koreju. Često bude inserta s te Olimpijade, one neke emisije o Kitićevoj, pa nedavno i o onoj ženskoj iz Mostara, zaboravio sam joj ime :D

jasna merdan kolar
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#966 Re: kviz potjera

Post by dulekrele »

Jara wrote:
hipija wrote:Šteta što nema ovog čovjeka u Potjeri. Po meni najjači kvizaš na ex yu području. Najmlađi i višestruki pobjednik Kviskoteke, ubjedljivo dobio Mirka. Mislim da bi i u ovoj formi kviza bio daleko najbolji lovac. Enciklopedija iz Splita- Robert Pauletić.

Image
E, otiša čovik u političare...
I to posto govno od politicara.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#967 Re: kviz potjera

Post by kakavdanakneiskustvu »

bio je govno i kao novinar
Dzontra_Volta
Posts: 6486
Joined: 20/01/2011 11:10

#968 Re: kviz potjera

Post by Dzontra_Volta »

Kako Tarik nervira sa onim svojim: "Ne morate saptati" kad se takmičari konsultuju kad lovac pogriješi. Ja mislim da bih mu opsovao nešto u po' emisije. :twisted:
Pa konju jedan, pusti ljude nek se konsultuju kako im je lakše! . Ovako im samo remeti koncentraciju i oduzima vrijeme.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#969 Re: kviz potjera

Post by dezurni_ucenik »

Dzontra_Volta wrote:Kako Tarik nervira sa onim svojim: "Ne morate saptati" kad se takmičari konsultuju kad lovac pogriješi. Ja mislim da bih mu opsovao nešto u po' emisije. :twisted:
Pa konju jedan, pusti ljude nek se konsultuju kako im je lakše! . Ovako im samo remeti koncentraciju i oduzima vrijeme.
:thumbup: e bas. Tacno bih mu rekao "ajd svoj ti pos'o ganjaj" ili "vajdu ga".
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7829
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#970 Re: kviz potjera

Post by Idemedosumom »

Lovac se nalazi u stisci, naredno pitanje: koje se boje nalaze na zastavi Makedonije? :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#971 Re: kviz potjera

Post by Banksy »

https://www.youtube.com/watch?v=WpTdTJsS8zI

Vardar, boje Makedonije, Kim Basinger, Iž, paštunski, mišići, makete, Jennifer Lopez, Vučjak... Poštenije bi bilo da su rekli, eto, ne damo vam pare i voz.
Baš se ne može gledati.
Dzontra_Volta
Posts: 6486
Joined: 20/01/2011 11:10

#972 Re: kviz potjera

Post by Dzontra_Volta »

Image
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#973 Re: kviz potjera

Post by dezurni_ucenik »

Steta
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#974 Re: kviz potjera

Post by kakavdanakneiskustvu »

Za manje od minut dean 11 tacnih odgovora
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#975 Re: kviz potjera

Post by peepeep »

Sranje. Više ih neću ni gledati jer je ovo smiješno bilo.
Post Reply