kviz potjera

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#926 Re: kviz potjera

Post by Altsa »

Pa realno Morana i jeste najslabija od svih lovaca i ako je ona meni bas simpaticna.
Dzontra_Volta
Posts: 6486
Joined: 20/01/2011 11:10

#927 Re: kviz potjera

Post by Dzontra_Volta »

Iako Morana izgleda najslabija od svih, znam da je HRT nekad izbacio statistiku (govorimo o periodu kad je lovac bio Mirko Miočić) i da svi podjednako pobjeđuju, odnosno gube.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#928 Re: kviz potjera

Post by cyprus »

Dzontra_Volta wrote:Iako Morana izgleda najslabija od svih, znam da je HRT nekad izbacio statistiku (govorimo o periodu kad je lovac bio Mirko Miočić) i da svi podjednako pobjeđuju, odnosno gube.
Mislim da se balans značajno narušio sa dolaskom Međerala... Mislim da on nije izgubio više od 3-4 puta...
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#929 Re: kviz potjera

Post by It_is_a_Leclerc »

Ali ne treba zaboraviti da je Morana svojevremeno imala jedan dugi niz nepobjedivosti, gdje je uništavala ekipe sa 16 odgovora.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#930 Re: kviz potjera

Post by dezurni_ucenik »

It_is_a_Leclerc wrote:Ali ne treba zaboraviti da je Morana svojevremeno imala jedan dugi niz nepobjedivosti, gdje je uništavala ekipe sa 16 odgovora.

isto tako (nekad zimus) Morana na ekipinih 10tak tacnih odgovara, jedva uspjela da odgovori na 4. Izgleda uhvati ih neki moment pa zastekaju. To se da primjetiti i kod Kotige. Jednostavno, vidis mu na licu da se izgubio i da ga hvata lagana panika kad netacno odgovori na dva pitanja. A Medjeral ubi, cijepa, dere.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#931 Re: kviz potjera

Post by kakavdanakneiskustvu »

dezurni_ucenik wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Ali ne treba zaboraviti da je Morana svojevremeno imala jedan dugi niz nepobjedivosti, gdje je uništavala ekipe sa 16 odgovora.

isto tako (nekad zimus) Morana na ekipinih 10tak tacnih odgovara, jedva uspjela da odgovori na 4. Izgleda uhvati ih neki moment pa zastekaju. To se da primjetiti i kod Kotige. Jednostavno, vidis mu na licu da se izgubio i da ga hvata lagana panika kad netacno odgovori na dva pitanja. A Medjeral ubi, cijepa, dere.

sve zna,ja sve kontam da na sva sportska pitanja bas i nece bas na svako tacno odgovoriti ali jbg zna i to
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#932 Re: kviz potjera

Post by dezurni_ucenik »

kakavdanakneiskustvu wrote:
dezurni_ucenik wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Ali ne treba zaboraviti da je Morana svojevremeno imala jedan dugi niz nepobjedivosti, gdje je uništavala ekipe sa 16 odgovora.

isto tako (nekad zimus) Morana na ekipinih 10tak tacnih odgovara, jedva uspjela da odgovori na 4. Izgleda uhvati ih neki moment pa zastekaju. To se da primjetiti i kod Kotige. Jednostavno, vidis mu na licu da se izgubio i da ga hvata lagana panika kad netacno odgovori na dva pitanja. A Medjeral ubi, cijepa, dere.

sve zna,ja sve kontam da na sva sportska pitanja bas i nece bas na svako tacno odgovoriti ali jbg zna i to

meni se cini da je on tanak u filmovima.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#933 Re: kviz potjera

Post by cyprus »

kakavdanakneiskustvu wrote:
dezurni_ucenik wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Ali ne treba zaboraviti da je Morana svojevremeno imala jedan dugi niz nepobjedivosti, gdje je uništavala ekipe sa 16 odgovora.

isto tako (nekad zimus) Morana na ekipinih 10tak tacnih odgovara, jedva uspjela da odgovori na 4. Izgleda uhvati ih neki moment pa zastekaju. To se da primjetiti i kod Kotige. Jednostavno, vidis mu na licu da se izgubio i da ga hvata lagana panika kad netacno odgovori na dva pitanja. A Medjeral ubi, cijepa, dere.

sve zna,ja sve kontam da na sva sportska pitanja bas i nece bas na svako tacno odgovoriti ali jbg zna i to
Ma ofuli on nekad i relativno lagana sportska pitanja... Al kako sam reče, najtanji je u filmu...

Danas ne mogu da vjerujem da Kotiga nije znao odgovor Boljšoj teatar... Pa ja koji nemam pojma o pozorištima, muzejima i sličnoj visokoj kulturi sam iz topa ispalio Boljšoj :-D
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#934 Re: kviz potjera

Post by It_is_a_Leclerc »

Kotiga samo ima problem sa "overthinking" procesom. Nekad bukvalno najjednostavnije pitanje fula jer ide izmišljati neke odgovore, zamke i slično.
Krešo je tu puno stabilniji. A inače, jednom je Krešo rekao da mu je film najslabije područje, ali da je sad krenuo u gledanje klasika i svih velikih i poznatih filmova da to nadoknadi. :D
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#935 Re: kviz potjera

Post by sunceKOtepsija »

It_is_a_Leclerc wrote:Ali ne treba zaboraviti da je Morana svojevremeno imala jedan dugi niz nepobjedivosti, gdje je uništavala ekipe sa 16 odgovora.
pitanje je koliko se moze zivit na lovorikama stare slave? ne postoji hall of fame Lovaca, ovdje vlada zakon jaceg, ili si lovac ili lovina...mnogi lovci su prosli kroz potjere u raznim inacicama sirom svijeta, rijetki su opstali, mnogi su se okusali s druge strane i danas ih niko ne spominje niti pamti...ovaj kviz ne oprasta greske, pogreske, dekocentraciju...nema izgovora-ili si lovac ili lovina, nazalost lovci u hr potjeri su jako slabi-ali to ne dolazi do izrazaja zbog vecinom slabih ekipa i raznoraznih manipulacija (od brzine citanja pitanja, do manipulacije osvjetljenjem) na zapadu ovakvi ne bi opstali ni pet emisija...
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#936 Re: kviz potjera

Post by dezurni_ucenik »

Koliko sam primjetio (po pricama takmicara) kod njih u Hrvatskoj svako selo ima pub takmicenje
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#937 Re: kviz potjera

Post by Krokodajl »

Dean i biologija, nekad me bude sramota, ali književnost i "ostalo" rastura.

Meni je kod Kreše najsmješnije bilo prije par epizoda, nisam mogao da vjerujem da ne zna za mjesec Linburg, još tvrdi ta nikad nije čuo za taj izraz, a lik inače radi pri Hrvatskom jezikoslovnom institutu :D

Dean zna dosta toga ali njegov problem je što on na svako pitanje razmišlja, on ima to negdje u memoriji i pokušava se sjetiti, Krešo sa druge strane ako ne zna iz prve on odma kaže dalje, a poslije se sjeti odgovora, ali ako ne zna na prvu ni ne pokušava.

Što se tiče preksinoć, kod Morane su bila teža pitanja ali Bože moj, a ona je napravila i onu grešku kada je rekla Boka Kotorska iako je odma znala da to nije grad, a igrač koji vjerovatno nije imao pojma odgovor je naravno odgovorio Kotor na osnovu te Moranine pogreške i vratio ju korak unazad, ali dobro, dešava se.

Sinoć, tragikomična igra one posljednje igračice, a u završnoj potjeri su napravili par pogrešaka i gluposti, recimo odgovor na ono "prema kojoj životinji se zove prepreka za tenkove" i igrač odgovara "ježobran"
Labirint
Posts: 1997
Joined: 24/06/2013 14:37

#938 Re: kviz potjera

Post by Labirint »

Bez dvojbe da je Međeral "najpotkovaniji" al' mislim i da mu je najviše krivo kada izgubi,pa se razmaše rukama i nekako postidi, cijenim da ne podnosi baš najbolje poraze :D Zbog toga mi je ovaj Kotiga najdraži, plus još dobro se "tovari" sa Filipovićem, neka zdrava zahebancija i podjebi... :izet:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#939 Re: kviz potjera

Post by dezurni_ucenik »

Labirint wrote:Bez dvojbe da je Međeral "najpotkovaniji" al' mislim i da mu je najviše krivo kada izgubi,pa se razmaše rukama i nekako postidi, cijenim da ne podnosi baš najbolje poraze :D Zbog toga mi je ovaj Kotiga najdraži, plus još dobro se "tovari" sa Filipovićem, neka zdrava zahebancija i podjebi... :izet:

Kotiga i Tarik su i privatno prijatelji. Zato i djeluju onako opusteni sa zajebancijama. Jes da znaju nekad i hinjavi ispadati prema takmicarima. Sjecam se kad je jedan takmicar rekao da ne prati Sex i grad, a Tarik mu onako ironicno odgovori u fazonu: "ma da da, prava muskarcina, ne gleda sex i grad, ajde Deane zavrsi ovo".
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#940 Re: kviz potjera

Post by dezurni_ucenik »

E jebi ga, ne mozes na pitanje "nastavi stih: ne moras biti..." odgovoriti sa "pametan i jak" i ocekivati prolaz dalje. Izuzev onog treceg ucesnika losi danas pravo. A Tarikovo komentarisanje ucesnikovog izgleda "mami ste lijepi garant" je kretensko.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#941 Re: kviz potjera

Post by Jara »

dezurni_ucenik wrote:Koliko sam primjetio (po pricama takmicara) kod njih u Hrvatskoj svako selo ima pub takmicenje
Hoćemo u BiH pub kvizove! :bih:
Kako to izgleda, vidio neko?
Last edited by Jara on 23/04/2017 05:27, edited 1 time in total.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#942 Re: kviz potjera

Post by cyprus »

Jesmo li mi stvarno toliko anti-kvizaški nastrojena država, da evo iz godine u godinu nikome ne pada na um da pokrene neki pristojan kviz na našim TV stanicama? Jel to stvarno nema interesa za nešto tako među gledaocima?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#943 Re: kviz potjera

Post by It_is_a_Leclerc »

cyprus wrote:Jesmo li mi stvarno toliko anti-kvizaški nastrojena država, da evo iz godine u godinu nikome ne pada na um da pokrene neki pristojan kviz na našim TV stanicama? Jel to stvarno nema interesa za nešto tako među gledaocima?
Naravno da ima. No, evo objektivno - koja bi ti to televizija ovdje organizirala na nekom pristojnom nivou (ne pričam o onima na TV Slon što hvataju ljude po cesti da im odgovaraju na pitanja i daju im četke za nagradu) ? To je skupo. Lakše je nabacati reflektora, malo pleksiglasa, voditeljicu, tri-četiri "zvijezde" u žiriju - i bog te veselio - talent takmičenje svjetskih razmjera. Sponzori se otimaju za takve formate u ovoj nesretnoj zemlji gdje svi samo žele da budu pjevači (i političari).

Apropo kviz scene u BiH generalno, tragično je da još uvijek nema volje i interesa da se u četiri-pet većih bh. gradova naprave neke, ako ne sedmične, onda mjesečne kviz aktivnosti, kakve u Hrvatskoj regularno postoje već godinama. Sa pub kvizovima koji su bodovani od hrvatskog kviz saveza, i koji donose bodove za učestvovanje na državnom takmičenju. Ako ćemo baš mak na konac, kod nas bi trebalo krenuti od pravljenja pravih pubova (kojih u originalnom smislu valjda imaju tri-četiri u cijeloj državi), pa onda pub kvizova

Dakle, ima jako puno ljudi koji mnogo čitaju, prate, informišu se i znaju, i koji bi vrlo rado sudjelovali ili na pub ili na televizijskom kivzu. Nažalost, nargile i narodnjaci su u obje opcije još uvijek isplativija i široj publici prihvatljivija solucija.
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#944 Re: kviz potjera

Post by peepeep »

It_is_a_Leclerc wrote:
cyprus wrote:Jesmo li mi stvarno toliko anti-kvizaški nastrojena država, da evo iz godine u godinu nikome ne pada na um da pokrene neki pristojan kviz na našim TV stanicama? Jel to stvarno nema interesa za nešto tako među gledaocima?
Naravno da ima. No, evo objektivno - koja bi ti to televizija ovdje organizirala na nekom pristojnom nivou (ne pričam o onima na TV Slon što hvataju ljude po cesti da im odgovaraju na pitanja i daju im četke za nagradu) ? To je skupo. Lakše je nabacati reflektora, malo pleksiglasa, voditeljicu, tri-četiri "zvijezde" u žiriju - i bog te veselio - talent takmičenje svjetskih razmjera. Sponzori se otimaju za takve formate u ovoj nesretnoj zemlji gdje svi samo žele da budu pjevači (i političari).

Apropo kviz scene u BiH generalno, tragično je da još uvijek nema volje i interesa da se u četiri-pet većih bh. gradova naprave neke, ako ne sedmične, onda mjesečne kviz aktivnosti, kakve u Hrvatskoj regularno postoje već godinama. Sa pub kvizovima koji su bodovani od hrvatskog kviz saveza, i koji donose bodove za učestvovanje na državnom takmičenju. Ako ćemo baš mak na konac, kod nas bi trebalo krenuti od pravljenja pravih pubova (kojih u originalnom smislu valjda imaju tri-četiri u cijeloj državi), pa onda pub kvizova

Dakle, ima jako puno ljudi koji mnogo čitaju, prate, informišu se i znaju, i koji bi vrlo rado sudjelovali ili na pub ili na televizijskom kivzu. Nažalost, nargile i narodnjaci su u obje opcije još uvijek isplativija i široj publici prihvatljivija solucija.
:thumbup:

Iskreno do bola. Ljudi koji bi trebali da se bave ovim, ne žele alternativu (onoga čime se sada bave - nargilom i narodnjacima). I to je suština priče i suština, generalno pričajući, svega kada je Bosna i Hercegovina u pitanju.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#945 Re: kviz potjera

Post by Muhamed Đakmić »

Imamo nekoliko pub kvizova, mada ja ne idem, ali jaran me ubi sa pozivima, on stalno ide na to. Koliko su dobri i kvalitetni, to ne bih znao fakat. Uglavnom, mislim da privlače solidan interes.
mistek
Posts: 3386
Joined: 23/05/2010 15:16

#946 Re: kviz potjera

Post by mistek »

Prikazano fudbalskim rječnikom, u tom segmenut, mi smo Gibraltar, a Hrvati su Njemačka. Bilo kakvo poređenje je smiješno. Kakvi pub kvizovi kod nas, pitanja su smiješna (barem ono što znam). Pitanja tipa koje jezero je između Jordana i Izraela, zastava na slici (Singapur), između koga se vodio Krimski rat, godina bostonske čajanke i sl. :D Da stvar bude gora, odgovori ponuđeni.

Hrvati imaju organizovan savez, milion takmičenja i stotine registrovanih igrača. Zvanična pub takmičenja se održavaju u 30 gradova. Eh sad, koliko je tu još nezvaničnih. Zanimljivo, Kotiga je na državnoj rang listi 2., Krešo 6., a Morana 13. :D Mada, pitanja na tim takmičenjima su, za moj ukus, dobro jači level od potjere. Evo primjer pitanja sa državnog: http://www.hrkviz.hr/prvenstva/ekipno-d ... a-pitanja/ Meni je, lično, ovo poteško :D Trećina pitanja koje znam.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#947 Re: kviz potjera

Post by kakavdanakneiskustvu »

htrvatska je sredjerna drzava,kod nas da na bht podje nekakav kviz moralo bi zadovoljiti prvo sve nacionalne omjere,interese
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#948 Re: kviz potjera

Post by Jara »

Muhamed Đakmić wrote:Imamo nekoliko pub kvizova, mada ja ne idem, ali jaran me ubi sa pozivima, on stalno ide na to. Koliko su dobri i kvalitetni, to ne bih znao fakat. Uglavnom, mislim da privlače solidan interes.
Đe to, u BiH?
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#949 Re: kviz potjera

Post by Muhamed Đakmić »

Jara wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Imamo nekoliko pub kvizova, mada ja ne idem, ali jaran me ubi sa pozivima, on stalno ide na to. Koliko su dobri i kvalitetni, to ne bih znao fakat. Uglavnom, mislim da privlače solidan interes.
Đe to, u BiH?
Da, u Sarajevu. Imaju minimalno dva sedmična pub kviza, možda i više.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#950 Re: kviz potjera

Post by cyprus »

mistek wrote:Prikazano fudbalskim rječnikom, u tom segmenut, mi smo Gibraltar, a Hrvati su Njemačka. Bilo kakvo poređenje je smiješno. Kakvi pub kvizovi kod nas, pitanja su smiješna (barem ono što znam). Pitanja tipa koje jezero je između Jordana i Izraela, zastava na slici (Singapur), između koga se vodio Krimski rat, godina bostonske čajanke i sl. :D Da stvar bude gora, odgovori ponuđeni.

Hrvati imaju organizovan savez, milion takmičenja i stotine registrovanih igrača. Zvanična pub takmičenja se održavaju u 30 gradova. Eh sad, koliko je tu još nezvaničnih. Zanimljivo, Kotiga je na državnoj rang listi 2., Krešo 6., a Morana 13. :D Mada, pitanja na tim takmičenjima su, za moj ukus, dobro jači level od potjere. Evo primjer pitanja sa državnog: http://www.hrkviz.hr/prvenstva/ekipno-d ... a-pitanja/ Meni je, lično, ovo poteško :D Trećina pitanja koje znam.
Sličan sam...

Sport 4/15 (razočarenje)
Umjetnost 3/15
Društvo 8/15
Svijet 10/15
Znanost 5/15
Zabava 5/15

Moradoh se testirat :mrgreen:
Post Reply