kviz potjera

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#876 Re: kviz potjera

Post by Saian »

peepeep wrote:Pa organizujte, jbt. Svi bi nešto ali nemoj da ja. Hoćete kvizaški savez? Organizujte se, isto ko i Hrvati.
Fer inaf :thumbup: :)


Gleda li ko veceras? Morana stigla 16, al sceri, dabogda da nisu shiljili. rikTash je znao onima tamo do 3, 4 u sebi izbrojat prije sljedeceg pitanja, ako bi tacan odgovor na prethodno dosao prebrzo. Dodje mi da batalim koncept teskog pitanja i samo izmjerim Tarikovu "brzinu i smushenost" prilikom izgovaranja, citanja pitanja i prihvacanja odgovora. :oops: :komi:
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#877 Re: kviz potjera

Post by peepeep »

Večerašnja emsija je još jednom pokazala da se Hrvati ne libe od štimanja kviza. Ofirni su više, nekada se k'o zajebe pa ne stigne 6-7 pitanja a večeras je 16 i to sa jednom greškom. K'o iz topa, ni ne pita lik do kraja - ona zna. Možda su joj njezina pitanja postavljali ili nešto... ono je smiješno.
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#878 Re: kviz potjera

Post by fortaleza »

Produkcija dosta racuna kako i koga pustiti da pobjedi. Jer recimo ako se skupe 2-3 jako dobra igraca te medju njima jedan vrstan igrac i svi uzeli srednje ponude onda im se isplati da ih puste jer ce taj igrac drugi put potencijalno vise love uzeti. Dalje, prate oni i gledanost pa kad vide da krene opadati onda puste malo veci iznos. Prolaz je oko 27% kod igraca koji se vrate s lovom.

S druge strane to i nije bas toliko lose kako je na srpskoj verziji iz milijun razloga. Al sto je gadljivo kako srpski voditelj navija za lovca. I atalno govori "nas tragac". Fuj...

Poslano sa mog HTC Desire 816 koristeći Tapatalk
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#879 Re: kviz potjera

Post by Idemedosumom »

Onaj peško reče jeb... na brzo poteznim haha :-D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#880 Re: kviz potjera

Post by Banksy »

Saian wrote:
Gleda li ko veceras? Morana stigla 16, al sceri, dabogda da nisu shiljili. rikTash je znao onima tamo do 3, 4 u sebi izbrojat prije sljedeceg pitanja, ako bi tacan odgovor na prethodno dosao prebrzo. Dodje mi da batalim koncept teskog pitanja i samo izmjerim Tarikovu "brzinu i smushenost" prilikom izgovaranja, citanja pitanja i prihvacanja odgovora. :oops: :komi:
jedan, dva, tri... toooočnoooooo...

+ lakša pitanja,

+ pitanja dugih, složenih rečenica za takmičare u odnosu na proste za lovca,

baš pretjeruju...
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#881 Re: kviz potjera

Post by Saian »

Banksy wrote:
Saian wrote:
Gleda li ko veceras? Morana stigla 16, al sceri, dabogda da nisu shiljili. rikTash je znao onima tamo do 3, 4 u sebi izbrojat prije sljedeceg pitanja, ako bi tacan odgovor na prethodno dosao prebrzo. Dodje mi da batalim koncept teskog pitanja i samo izmjerim Tarikovu "brzinu i smushenost" prilikom izgovaranja, citanja pitanja i prihvacanja odgovora. :oops: :komi:
jedan, dva, tri... toooočnoooooo...

+ lakša pitanja,

+ pitanja dugih, složenih rečenica za takmičare u odnosu na proste za lovca,

baš pretjeruju...

Pa to, pocne njima citat' pitanje, ja izadjem nacijepam metar drva, vratim se i cujem Tarika, prvo u sebi 3,2,1, pa toooocno :D majke mi, nema nista lakse nego izmjerit' duzinu lera izmedju Tarika i takmicara, i baska Tarika i lovca. Ja nesto kont'o kao tezina pitanja, a to kad skontam je zapravo presofisticirano za ovaj barabluk i otimachinu. No jel, cim uhvatim vremena :D
sikstinajn
Posts: 1438
Joined: 15/01/2017 19:21

#882 Re: kviz potjera

Post by sikstinajn »

Saian wrote: ja izadjem nacijepam metar drva
tvoje je da se staviš u poziciju lovca i takmičara(množina) u potjeri.



lovac tipa međeral- sučević objektivno raspolaže opštim znanjem koje će u igri potjere teško sustići 100-njak takvih kao što si ti, i zna ko je svezo Kekeca za bukvu.
zna i ko je zapalio žito!

ili 50 onih koji znaju o raznim oblastima duplo više od tebe.

ili.....10 onih koji znaju koji je jedini evropski ergativni jezik.

pitanja za lovce i tim potjere su najčešće (ne uvijek) težinski ravnomjerno raspoređena.

of korrrz...menadžment kviza drži do tog da mu pita ne bude skuplja od teVsije.

lovci su ipak baška likovi i posebna vrsta ljudskih stvorenja.

i da...ako si nacijepao drva tačno onoliko koliko, uzimajući prosjek, znaš tačnih odgovora u dnevnom emitovanju potjere, pošteno priznaj da ti nije bilo niti za odlage

Bojiš li se istini pogledat u oči?

da ne neda

khhahkghahaha
Last edited by sikstinajn on 15/02/2017 23:02, edited 1 time in total.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#883 Re: kviz potjera

Post by sabina1 »

Večeras je bilo sve ok , lijepu lovu podijeliše...

Mada je drugi takmičar (u narandžastoj rolci) u prvom dijelu svog nastupa prije lovca imao baš ali baš teška pitanja.
(A Tarik je napomenuo da je ranije u drugom kvizu sa sa istom rolkom osvojio lijep iznos novca)

PS pitanje za jezikoznalce - da li je u književnom hrvatskom jeziku jedini ispravan izraz za rolku - dolčevita :shock: ?
Labirint
Posts: 2001
Joined: 24/06/2013 14:37

#884 Re: kviz potjera

Post by Labirint »

sabina1 wrote:Večeras je bilo sve ok , lijepu lovu podijeliše...

Mada je drugi takmičar (u narandžastoj rolci) u prvom dijelu svog nastupa prije lovca imao baš ali baš teška pitanja.
(A Tarik je napomenuo da je ranije u drugom kvizu sa sa istom rolkom osvojio lijep iznos novca)

PS pitanje za jezikoznalce - da li je u književnom hrvatskom jeziku jedini ispravan izraz za rolku - dolčevita :shock: ?
Taman na fonu komentara nekog od ranije na ovoj stranici što je fino primjetio da kada ostanu dva takmičara sa dobrim znanjem ( kao sinoć) bez "po' muke" rastale iznos da im više ne dolaze. Mada moglo se primjetiti na Krešinom licu da mu je krivo bilo, baš ono ko dijete neko kad mu uzmeš igračku... :roll:
Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#885 Re: kviz potjera

Post by Rosso »

https://www.youtube.com/channel/UCLiRay ... BoCEcUUjmg

Ko nije znao na ovom kanalu možete pogledati epizodu Potjere koju ste propustili.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#886 Re: kviz potjera

Post by Muhamed Đakmić »

Nekad sam frapiran koliko bude lakih pitanja za lovca i teških za takmičare.

Neki dan su ženi oduzeli odgovor radi greške u jednom slovu, država Grenada je bila u pitanju, ona je rekla Granada. Mislim ok, pošteno je, fulila si, ali prošlo je bar 5 sekundi dok je nisu ispravili :D
elk
Posts: 2804
Joined: 14/08/2006 12:03

#887 Re: kviz potjera

Post by elk »

Ali je srpska potjera odron brate.sta je ono?naku sirotinju dovedu,svi samo srednju uzimaju,dosta pitanja na nivou desetogodisnjeg djeteta,voditelj neutjesno nezanimljiv,tragaci,osim milorada(mislim da se tako zove),smijesni...
a nagrade :lol: dvojica se rastalise veceras,po 500 evrica.dok plate porez i bus kartu za povratak kuci,mogu jos flasu mastike i fisek cvaraka da uzmu.da pocaste familiju za dobitak.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#888 Re: kviz potjera

Post by cassius »

elk wrote:Ali je srpska potjera odron brate.sta je ono?naku sirotinju dovedu,svi samo srednju uzimaju,dosta pitanja na nivou desetogodisnjeg djeteta,voditelj neutjesno nezanimljiv,tragaci,osim milorada(mislim da se tako zove),smijesni...
a nagrade :lol: dvojica se rastalise veceras,po 500 evrica.dok plate porez i bus kartu za povratak kuci,mogu jos flasu mastike i fisek cvaraka da uzmu.da pocaste familiju za dobitak.
Haha i ja sam gledao sinoc srpsku. Prosjek pitanja na kraju koja odgovore, 20 :D cak im sinoc i tragac onaj iz Mi nismo Andjeli, govori Kako je u engleskoj nivo jedva 10 ,a ovdje kaze 20 :D
Kad uporedis da ovi na hrvatskoj znaju dobit fine pare , ovi ovamo jedva saberu po 1000 :D sinoc eto 130 000 dinara njih dvojica :lol: :lol:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#889 Re: kviz potjera

Post by Idemedosumom »

Šta bi, bolji su od nas :D
Labirint
Posts: 2001
Joined: 24/06/2013 14:37

#890 Re: kviz potjera

Post by Labirint »

Imajući u vidu da naše bajne "televizije" nemaju ni jedan jebbeni kviz ( ah pardon ima ono nešto na hajatu sa onim debelim ) nemamo se baš pravo izrugivati komšijama , mada objektivno sam koncept i realizacija kod hrvata i kod vučićevih je nebo i zemlja :-) :-)
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#891 Re: kviz potjera

Post by peepeep »

Labirint wrote:Imajući u vidu da naše bajne "televizije" nemaju ni jedan jebbeni kviz ( ah pardon ima ono nešto na hajatu sa onim debelim ) nemamo se baš pravo izrugivati komšijama , mada objektivno sam koncept i realizacija kod hrvata i kod vučićevih je nebo i zemlja :-) :-)
Kako da imamo kvizove kad naši nemaju vremena od kmečanja? Kmee kmee, okreneš na dnevnik "gledali ste dnevnik unatoč tome što do današnjeg dana nije riješeno pitanje TV pretplate" i tako svaki jebeni put. Iako ja plaćam tih 7,50 km svaki mjesec i još dam na kafu čovjeku kad mi donese onu uplatnicu i to samo zato što su oni toliko nesposobni da je jedini način da platiš pretplatu ili da ti donese na kućna vrata ili da odeš do njih pa da uplatiš. Ne daj Bože da se uvede da se plaća preko banke ili interneta ili da ti pošalju račun kao i svi drugi, neeeeee, naše ovce moraju biti drugačije po svemu. Hrvati su loši kada je kviz u pitanju ali kakav god da je, bolje je išta nego ništa. A zasigurno je bolje od Srba.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#892 Re: kviz potjera

Post by Idemedosumom »

Jel ono bila neka imitacija milijunaša kod nas, na obnu ako se ne varam? :lol:
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#893 Re: kviz potjera

Post by peepeep »

Idemedosumom wrote:Jel ono bila neka imitacija milijunaša kod nas, na obnu ako se ne varam? :lol:
Image

Ja budala još googlam da vidim na šta je to ličilo :-)
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#894 Re: kviz potjera

Post by Idemedosumom »

Sjećam se da je nešto poput kviza bilo na FTVu podavno, Ognjen i neka hanuma voditelji bili. Jesmo mi jadni :-)
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#895 Re: kviz potjera

Post by bingov buraz »

Idemedosumom wrote:Jel ono bila neka imitacija milijunaša kod nas, na obnu ako se ne varam? :lol:
I pitanja na koja ima vise tacnih odgovora da mogu manipulisati.Vinko Stefanec vodio :mrgreen:
Labirint
Posts: 2001
Joined: 24/06/2013 14:37

#896 Re: kviz potjera

Post by Labirint »

Da, naslov je i bio takav naravno ne po licenci i od mogućih milion maraka kontam da je najveći dobitak bio 5 glava ili tako nekako :D Od svih poslijeratnih "kvizova" jedino je onaj upitnik (mislim da se tako zvao) sa Bešlagićem i Pavlovićem izgledao obećavajuće al' i to je bilo kratkog daha. Suma sumarum nama ni kvizovi ne trebaju kad ionako gro populacije ne bi prešao "prvi prag" :D :D
Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#897 Re: kviz potjera

Post by Rosso »

Kviz "Šta je tu je" koji se nekad davno prikazivao na FTV-u meni je bio interesantan. :D Segmedina Srna je bila jedna od voditeljica...
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#898 Re: kviz potjera

Post by wewa »



nema dalje.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#899 Re: kviz potjera

Post by dezurni_ucenik »

Popokatepetl.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#900 Re: kviz potjera

Post by Muhamed Đakmić »

Labirint wrote:Da, naslov je i bio takav naravno ne po licenci i od mogućih milion maraka kontam da je najveći dobitak bio 5 glava ili tako nekako :D Od svih poslijeratnih "kvizova" jedino je onaj upitnik (mislim da se tako zvao) sa Bešlagićem i Pavlovićem izgledao obećavajuće al' i to je bilo kratkog daha. Suma sumarum nama ni kvizovi ne trebaju kad ionako gro populacije ne bi prešao "prvi prag" :D :D
Imamo mi dovoljno populacije koja može preći prvi prag, to i jeste problem sa našim kvizovima, što ne možeš dati više od nekoliko hiljada KM, pa izmanipulišeš ljude da ispadnu mulci.

Ako me sjećanje dobro služi, najveća nagrada u milijunašu je bila 4000 KM za nekog penzionisanog generala ili tako nešto, a došao do pitanja od haman pola miliona ili tako nešto.

Btw, kod nas je prag bio džoker, dok su kod Hrvata regularno postojali pragovi nakon svakih nekoliko pitanja.
Post Reply