kvalitet i cijena peleta u BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Filter
Posts: 8051
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#2426 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Filter »

hercegovina je lijepo mjesto za zivot. ali, jbga, ima jednu manu.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#2427 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by BarbaDue »

Al zato je Goražde negdje između, hercegovačka klima a zemlja bosanska :mrgreen:
Drmr
Posts: 2
Joined: 01/04/2017 12:09

#2428 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Drmr »

Pozdrav svima, da li neko ima iskustva sa kotlovima Stilmetal iz Lafata i ako ima kakva je razlika u odnosu na Termofluks, Termomont i sl?
Sad grijem kucu sa Alfom 20 oko 140m2 drvima i trosim oko 20 metara za sezonu, solidno izolovana kuca na sprat, a zime su ostre. Silom prilika se grijem sa Alfom i to nije pravo rjesenje pa planiram mijenjati sistem na pelet, pa razmisljam koji kotao uzeti i koliko jak treba biti? Vidim da Stilmetal ima od 23kw i 25 kw sto bi mozda bilo odgovarajuce meni kao laiku, a imao bih kod njih i neki popust. Koliku potrosnju peleta mogu ocekivati otprilike? Volio bih cuti neki vas savjet u vezi sa ovim.
Hvala.
SaltCity__
Posts: 46
Joined: 20/10/2016 10:44

#2429 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by SaltCity__ »

Mart 2017
Potrošeno 20 vreća.
120 m2 grijano dobro izolovanog prostora.
Peć Lafat Stilmetal 25 kw.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#2430 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by golfiista »

Akcija pelet Fekry Foča ( top kvalitet ) 220 KM/t , sa prevozom, recimo u SA +25 KM po paleti.
sabanss
Posts: 4601
Joined: 13/08/2006 11:20

#2431 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by sabanss »

golfiista wrote:Akcija pelet Fekry Foča ( top kvalitet ) 220 KM/t , sa prevozom, recimo u SA +25 KM po paleti.
Imas kontakt? To si uzimao sada pa dosao dobar kvalitet?
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#2432 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by golfiista »

sabanss wrote:
golfiista wrote:Akcija pelet Fekry Foča ( top kvalitet ) 220 KM/t , sa prevozom, recimo u SA +25 KM po paleti.
Imas kontakt? To si uzimao sada pa dosao dobar kvalitet?
Imas na netu njihovu stranicu i kontakt, a pelet im je odlican, do sada niko nije imao ni najmanje zamjerke.
sabanss
Posts: 4601
Joined: 13/08/2006 11:20

#2433 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by sabanss »

golfiista wrote:
Imas na netu njihovu stranicu i kontakt, a pelet im je odlican, do sada niko nije imao ni najmanje zamjerke.
Nasao stranicu ali kaze da je Ustikolina, ne Foca? Da li je ovo njihova stranica:

http://fekry.ba/
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#2434 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by golfiista »

sabanss wrote:
golfiista wrote:
Imas na netu njihovu stranicu i kontakt, a pelet im je odlican, do sada niko nije imao ni najmanje zamjerke.
Nasao stranicu ali kaze da je Ustikolina, ne Foca? Da li je ovo njihova stranica:

http://fekry.ba/
To je to. Ustikolina, Foča sve je to tu ;) Slobodno zovi !
shilje
Posts: 47
Joined: 25/03/2016 14:23

#2435 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by shilje »

Drmr wrote:Pozdrav svima, da li neko ima iskustva sa kotlovima Stilmetal iz Lafata i ako ima kakva je razlika u odnosu na Termofluks, Termomont i sl?
Sad grijem kucu sa Alfom 20 oko 140m2 drvima i trosim oko 20 metara za sezonu, solidno izolovana kuca na sprat, a zime su ostre. Silom prilika se grijem sa Alfom i to nije pravo rjesenje pa planiram mijenjati sistem na pelet, pa razmisljam koji kotao uzeti i koliko jak treba biti? Vidim da Stilmetal ima od 23kw i 25 kw sto bi mozda bilo odgovarajuce meni kao laiku, a imao bih kod njih i neki popust. Koliku potrosnju peleta mogu ocekivati otprilike? Volio bih cuti neki vas savjet u vezi sa ovim.
Hvala.
Razliku neznam ovo mi je prva sezona na pelet sa stilmetalom 25 kw nikakve zamjerke apsolutno nemam,pec radila i odradila ovu zimu.To je moje jednogodisnje iskustvo
Drmr
Posts: 2
Joined: 01/04/2017 12:09

#2436 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Drmr »

shilje wrote:
Drmr wrote:Pozdrav svima, da li neko ima iskustva sa kotlovima Stilmetal iz Lafata i ako ima kakva je razlika u odnosu na Termofluks, Termomont i sl?
Sad grijem kucu sa Alfom 20 oko 140m2 drvima i trosim oko 20 metara za sezonu, solidno izolovana kuca na sprat, a zime su ostre. Silom prilika se grijem sa Alfom i to nije pravo rjesenje pa planiram mijenjati sistem na pelet, pa razmisljam koji kotao uzeti i koliko jak treba biti? Vidim da Stilmetal ima od 23kw i 25 kw sto bi mozda bilo odgovarajuce meni kao laiku, a imao bih kod njih i neki popust. Koliku potrosnju peleta mogu ocekivati otprilike? Volio bih cuti neki vas savjet u vezi sa ovim.
Hvala.
Razliku neznam ovo mi je prva sezona na pelet sa stilmetalom 25 kw nikakve zamjerke apsolutno nemam,pec radila i odradila ovu zimu.To je moje jednogodisnje iskustvo
Koliko kvadrata grijes, koliko si potrosio peleta?
Pozdrav
SaltCity__
Posts: 46
Joined: 20/10/2016 10:44

#2437 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by SaltCity__ »

Drmr wrote:
shilje wrote:
Drmr wrote:Pozdrav svima, da li neko ima iskustva sa kotlovima Stilmetal iz Lafata i ako ima kakva je razlika u odnosu na Termofluks, Termomont i sl?
Sad grijem kucu sa Alfom 20 oko 140m2 drvima i trosim oko 20 metara za sezonu, solidno izolovana kuca na sprat, a zime su ostre. Silom prilika se grijem sa Alfom i to nije pravo rjesenje pa planiram mijenjati sistem na pelet, pa razmisljam koji kotao uzeti i koliko jak treba biti? Vidim da Stilmetal ima od 23kw i 25 kw sto bi mozda bilo odgovarajuce meni kao laiku, a imao bih kod njih i neki popust. Koliku potrosnju peleta mogu ocekivati otprilike? Volio bih cuti neki vas savjet u vezi sa ovim.
Hvala.
Razliku neznam ovo mi je prva sezona na pelet sa stilmetalom 25 kw nikakve zamjerke apsolutno nemam,pec radila i odradila ovu zimu.To je moje jednogodisnje iskustvo
Koliko kvadrata grijes, koliko si potrosio peleta?
Pozdrav
Meni je takodje prva sezoona sa Stilmetal 25kw. Sto rece prethodnik, odradila zimu bez problema. Grijem dvije etaze 120m2 ukupno. Sto se ticee potrosnje to ti je sve individdualno i zavisi od mogih faktora. Prije svega izolacija, stolrija, zeljena temp u kukuci, , vrijeme koliko radi pec, da li grije cijeli dan ili se gasi ...itd.
Ja potrošio 3 t ukupno do sada od 1.10.16. 23 temp u kuci, rezim rada od 16-23 h i ujutro od 05-07h. Vikednodm od 06-23h . Termo izoacija stiropor 10 cm i PVC stolarija.

LP
shilje
Posts: 47
Joined: 25/03/2016 14:23

#2438 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by shilje »

Drmr wrote:
shilje wrote:
Drmr wrote:Pozdrav svima, da li neko ima iskustva sa kotlovima Stilmetal iz Lafata i ako ima kakva je razlika u odnosu na Termofluks, Termomont i sl?
Sad grijem kucu sa Alfom 20 oko 140m2 drvima i trosim oko 20 metara za sezonu, solidno izolovana kuca na sprat, a zime su ostre. Silom prilika se grijem sa Alfom i to nije pravo rjesenje pa planiram mijenjati sistem na pelet, pa razmisljam koji kotao uzeti i koliko jak treba biti? Vidim da Stilmetal ima od 23kw i 25 kw sto bi mozda bilo odgovarajuce meni kao laiku, a imao bih kod njih i neki popust. Koliku potrosnju peleta mogu ocekivati otprilike? Volio bih cuti neki vas savjet u vezi sa ovim.
Hvala.
Razliku neznam ovo mi je prva sezona na pelet sa stilmetalom 25 kw nikakve zamjerke apsolutno nemam,pec radila i odradila ovu zimu.To je moje jednogodisnje iskustvo
Koliko kvadrata grijes, koliko si potrosio peleta?
Pozdrav
3 t i 10 vreca do danas 07.04.17
145m2
izolacija 10 cm stolarija plasticna zamjenjena prije 3 ili 4 g
adoadop
Posts: 146
Joined: 15/04/2015 22:09

#2439 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by adoadop »

Ima li ko iskustva sa peletom Fekry iz Foče ?
Kako sam čuo moze se nabaviti za 240 km sa prevozom.
User avatar
Filter
Posts: 8051
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#2440 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Filter »

adoadop wrote:Ima li ko iskustva sa peletom Fekry iz Foče ?
Kako sam čuo moze se nabaviti za 240 km sa prevozom.

ove sezone sam koristio njihov, odlican.
sad sam opet narucio od njih. tona je 220KM, prevoz do SA je 25-30KM po toni.
uplatis kod njih i ceka se do dva mjeseca na isporuku.
Pljosko
Posts: 77
Joined: 02/08/2009 23:16

#2441 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Pljosko »

Ljudi, koliki popust daje Kovan za pelet na ovom sajmu u Gracanici sto ce biti krajem mjeseca?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2442 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Maraschino »

Pljosko wrote:Ljudi, koliki popust daje Kovan za pelet na ovom sajmu u Gracanici sto ce biti krajem mjeseca?
To ti ne moze ni hodza iz Dubrava rec. :)

Odes pa vidis. Ima puno izlagaca i proizvodjaca.
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#2443 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Pitarrr82 »

Filter wrote:
adoadop wrote:Ima li ko iskustva sa peletom Fekry iz Foče ?
Kako sam čuo moze se nabaviti za 240 km sa prevozom.

ove sezone sam koristio njihov, odlican.
sad sam opet narucio od njih. tona je 220KM, prevoz do SA je 25-30KM po toni.
uplatis kod njih i ceka se do dva mjeseca na isporuku.

Jutros zovem, 4 mjeseca se ceka
User avatar
Filter
Posts: 8051
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#2444 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Filter »

Pitarrr82 wrote: Jutros zovem, 4 mjeseca se ceka
nije ni to predugo. neka donesu do septembra, taman...
User avatar
vedo_dz
Posts: 85
Joined: 13/11/2011 13:39

#2445 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by vedo_dz »

Pozdrav forumaši kupio sam thermoflux pelling 35 kw i ostalo za grijanje al mi nije jasno kako radi termostat seltron t1 dali neko ima iskustva sa ovom markom i jel ovo valja za pec na pelet jel nekontam pise idu baterije pa onda ide kabal bar sam ja tako skontao molim vaše iskustvo o ovoj marki i ovom modelu
Muskolo
Posts: 43
Joined: 27/01/2017 14:53

#2446 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Muskolo »

Kolko se ceka ovaj pelet Fekry Foca, 2 ili 3 mjeseca, i koja mu je cijena. Jesu li poceli fuseriti, hvala.
profatr
Posts: 440
Joined: 23/07/2016 07:01

#2447 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by profatr »

Pozdrav svima,
razmisljam u kupnji peći na pelet umjesto špareta na drva.
Ako mi možete pomoći odgovorima na sljedeće nedoumice:
- mogu li koristiti postojeći dimnjak, zidani 16x16 cm star 30 tak godina?
- koliko pec na pelet prlja dimnjak u usporedbi sa sparetom na drva?
- moze li pec na pelet zapaliti dimnjak, sto mi se vise puta desilo sa sparetom i bilo je prilicno traumaticno iskustvo?

Unaprijed vam hvala
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2448 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Maraschino »

profatr wrote:Pozdrav svima,
razmisljam u kupnji peći na pelet umjesto špareta na drva.
Ako mi možete pomoći odgovorima na sljedeće nedoumice:
- mogu li koristiti postojeći dimnjak, zidani 16x16 cm star 30 tak godina?
- koliko pec na pelet prlja dimnjak u usporedbi sa sparetom na drva?
- moze li pec na pelet zapaliti dimnjak, sto mi se vise puta desilo sa sparetom i bilo je prilicno traumaticno iskustvo?

Unaprijed vam hvala
Mozes slobodno na taj dimnjak prikljuciti kotao na pelet.

Bitno je samo da ga dobro ocistis i moze ti jos 30 god trajati sa peletom. Vrlo malo ili skoro nikako ne prlja dimnjak a o zapaljenju nema govora.
Kotao na pelet ne zahtjeva nikakve posebne dimnjake nego neki dimovod koji mozes odmah iz kotlovnice izbaciti vani(ako imas uslove za to).
p.s. da sam na tvom mjestu ja bih u taj dimnjak stavio roru(sulunar) i izveo dim vani.
Muskolo
Posts: 43
Joined: 27/01/2017 14:53

#2449 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by Muskolo »

Gdje najpovoljnije kupiti pelet u Sarajevu, hvala. :sax:
adoadop
Posts: 146
Joined: 15/04/2015 22:09

#2450 Re: kvalitet i cijena peleta u BiH

Post by adoadop »

Muskolo wrote:Gdje najpovoljnije kupiti pelet u Sarajevu, hvala. :sax:
Bienergy, jer daje garanciju na kvalitet. Svašta je bilo ove zime.
Post Reply