Kvacilo ne odvaja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
kojot1
Posts: 209
Joined: 05/10/2018 22:44

#1 Kvacilo ne odvaja

Post by kojot1 »

Imam problem na autu, a to je da nekad ne mogu da izbacim ili ubacim u brzinu. Obicno problem prave 1,2 i rikverc. I najcesce na semaforu ili kad stojim. A ponekad lagano zakrci kad menjam. Desava se i u voznji ali cesce. Kvacilo mi se ne vraca do kraja svaki put.
Zamenjen cilindar u kabini i nista, ista stvar. Recimo svako deseto saltanje u prvu, rikverc ili iz njih pravi problem. U voznji od druge do seste brzine upada kao u sir.

Sta sad, majstori kod kojih sam bio nemaju neku ideju sta da radim. Plivajuci je dobar sigurno, a kvacilo nije potroseno. Hvata odmah na pocetku.
shofer
Posts: 51
Joined: 31/03/2019 18:00

#2 Re: Kvacilo ne odvaja

Post by shofer »

set kvacila mjenjati, potisna losa i promjenit majstora
adisonE
Posts: 158
Joined: 17/04/2008 20:16

#3 Re: Kvacilo ne odvaja

Post by adisonE »

Ja koliko sam shvatio, tesko ti uklapa 1,2,R a ostale brzine normala sto bi moglo znaciti da su sinhroni otisli . Mozes kvacilo kroz pod stisnut nece uklopit u brzinu..
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#4 Re: Kvacilo ne odvaja

Post by commendatore »

pokusaj za pocetak vidjet jel imas ulja u sistemu i da ti neko odzraci kvacilo pa tek onda ove stotine maraka za xamjenu kvacila
kojot1
Posts: 209
Joined: 05/10/2018 22:44

#5 Re: Kvacilo ne odvaja

Post by kojot1 »

Radjeno je ozracivanje, nista. Onda zamenjen cilindar u kabini i isto.

A kaze majstor da nije do menjaca ni do plivajuceg. Da su sinhroni ne bi nikad ulazio u brzinu. Nego saltam 100 km normlno i onda zabode. I osetim da lagano vuce iako je stisnuto kvacilo. Nekad nece iz brzine nekad nece u brzinu. Na vecim brzinama je ok. Ponekad malo zakrci treca al uglavnom prva i rikverc 90 posto slucajeva.

Neko mi rece da je radilica dobila zazor, jel moze to da bude ili je najgori scenario set kvacila? Koliko je set za 2.0tdi?
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3534
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#6 Re: Kvacilo ne odvaja

Post by JavierBosnia »

kojot1 wrote:Radjeno je ozracivanje, nista. Onda zamenjen cilindar u kabini i isto.

A kaze majstor da nije do menjaca ni do plivajuceg. Da su sinhroni ne bi nikad ulazio u brzinu. Nego saltam 100 km normlno i onda zabode. I osetim da lagano vuce iako je stisnuto kvacilo. Nekad nece iz brzine nekad nece u brzinu. Na vecim brzinama je ok. Ponekad malo zakrci treca al uglavnom prva i rikverc 90 posto slucajeva.

Neko mi rece da je radilica dobila zazor, jel moze to da bude ili je najgori scenario set kvacila? Koliko je set za 2.0tdi?
Jel zagrebe? Slušao sam nešto majstora neka korpa može biti, ali je rješenje jedino kaže set kvačila. Oko 600 KM mislim
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#7 Re: Kvacilo ne odvaja

Post by commendatore »

kojot1 wrote:Radjeno je ozracivanje, nista. Onda zamenjen cilindar u kabini i isto.

A kaze majstor da nije do menjaca ni do plivajuceg. Da su sinhroni ne bi nikad ulazio u brzinu. Nego saltam 100 km normlno i onda zabode. I osetim da lagano vuce iako je stisnuto kvacilo. Nekad nece iz brzine nekad nece u brzinu. Na vecim brzinama je ok. Ponekad malo zakrci treca al uglavnom prva i rikverc 90 posto slucajeva.

Neko mi rece da je radilica dobila zazor, jel moze to da bude ili je najgori scenario set kvacila? Koliko je set za 2.0tdi?

vidi jos birac brzina i to eto
kojot1
Posts: 209
Joined: 05/10/2018 22:44

#8 Re: Kvacilo ne odvaja

Post by kojot1 »

Dal moze da bude do nosaca motora ili menjaca, posto mi motor malo radi napred nazad kad se dodaje gas. Pa da ne ostane nesto ukljesteno. Samo da nije radilica otisla, ako je set zamenicu ga i miran sam dok je kod mene.
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#9 Re: Kvacilo ne odvaja

Post by preludezalude »

Ma kakva radilica...
Polazna tacka u prici sa majstorom treba da ti bude to da auto vuce iako je stisnuta papucica kvacila.
kojot1
Posts: 209
Joined: 05/10/2018 22:44

#10 Re: Kvacilo ne odvaja

Post by kojot1 »

Zna on to, zna da ne odvaja. Al cudno je u celoj prici da lepo radi i onda zapne jednom u 50 saltanja, onda ponovo pritisnem i onda upadne u brzinu i onda lepo radi neko vreme i opet. Papucicu mi vraca do pola, i malo je tvrdje. Al hvata na pocetku, ne cuje se, lepo vuce... I ceo auto je u odlicnom stanju i ne deluje mi da je kvacil otislo.
User avatar
Deriguz
Posts: 636
Joined: 30/07/2009 21:29

#11 Re: Kvacilo ne odvaja

Post by Deriguz »

Moguce da je korpa otisla i zbog toga ne odvaja dobro. Lamela i dalje moze biti u dobrom stanju i hvatati na prvu, ali ako je korpa otisla teze upada u rikverc i prvu, i cuje se struganje kao da mjenjas bez kvacila. Kada ponovis kvacilo obicno lakse ide, ili u slucaju rikverca kada sinhronizujes tako sto ubacis prvo u neku drugu brzinu pa onda u rikverc.
User avatar
kabal1337
Posts: 7799
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#12 Re: Kvacilo ne odvaja

Post by kabal1337 »

Pomjeri auto malo naprijed ili unazad kada nece u brzinu, pomaze da zupci lakse "nalegnu"
kojot1
Posts: 209
Joined: 05/10/2018 22:44

#13 Re: Kvacilo ne odvaja

Post by kojot1 »

kabal1337 wrote:Pomjeri auto malo naprijed ili unazad kada nece u brzinu, pomaze da zupci lakse "nalegnu"
To i radim i tako se vadim iz neprijatne situacije kad zakucam na semaforu.
kojot1
Posts: 209
Joined: 05/10/2018 22:44

#14 Re: Kvacilo ne odvaja

Post by kojot1 »

Deriguz wrote:Moguce da je korpa otisla i zbog toga ne odvaja dobro. Lamela i dalje moze biti u dobrom stanju i hvatati na prvu, ali ako je korpa otisla teze upada u rikverc i prvu, i cuje se struganje kao da mjenjas bez kvacila. Kada ponovis kvacilo obicno lakse ide, ili u slucaju rikverca kada sinhronizujes tako sto ubacis prvo u neku drugu brzinu pa onda u rikverc.
Upravo tako. Lepo opisano.

Poceo sam da ubacujem u drugu pa iz nje u prvu i tako lepo upada uglavnom.

Mislio sam da mu palim lamelu jedno par dana da se malo stanji. Skracen joj je vek, ali koliko god da predje usteda je. 20 000 km da ide dosta.
shofer
Posts: 51
Joined: 31/03/2019 18:00

#15 Re: Kvacilo ne odvaja

Post by shofer »

ma pali buraz , fauve je to, samo ce se popraviti,.gdhe ces mjenjat nesto, nisi lud....
User avatar
kabal1337
Posts: 7799
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#16 Re: Kvacilo ne odvaja

Post by kabal1337 »

Ako ti je tvrdo kvacilo lamela pri kraju
kojot1
Posts: 209
Joined: 05/10/2018 22:44

#17 Re: Kvacilo ne odvaja

Post by kojot1 »

Pa nije mekano. Al kako lepo salta 50 puta i onda jednom nece.

Mislim zamenicu ja set i mislim da je to resenje, al opet malo mi cudno kako to.
User avatar
Deriguz
Posts: 636
Joined: 30/07/2009 21:29

#18 Re: Kvacilo ne odvaja

Post by Deriguz »

Vidi ima li ikakve razlike u prvih kilometar voznje dok je auto jos hladno, i onda obrati paznju kako salta nakon nekih desetak kilometara gradske voznje sa dosta saltanja. Moguce da ti u pocetku bez problema odvaja jer je set kvacila hladan, i prilikom odvajanja (a svakako se radi o par cenata i kad je set u odlicnom stanju) ima dovoljno lufta. Zatim kada se zagrije od saltanja i trenja, metal se od vrucine siri, a kako je korpa losa i slabo pritisce tu vise nema prostora i skoro kao da i nisi stisnuo kvacilo.
kojot1
Posts: 209
Joined: 05/10/2018 22:44

#19 Re: Kvacilo ne odvaja

Post by kojot1 »

E pa primetio sam da kad je hladan teze ide, a kad se zagreje onda je bolje. Ali nije velika razlika. Danas sam nogom vratio kvacilo posto mi se vraca do pola. Vratio sam do kraja i dobio sam onaj pravi osecaj punog hoda i malo je bolje radilo, al opet ne kako treba.
User avatar
Deriguz
Posts: 636
Joined: 30/07/2009 21:29

#20 Re: Kvacilo ne odvaja

Post by Deriguz »

Ako kazes da je zamjenjen cilindar, onda jedino da nije odzracen kako treba, a treba oba cilindra pogledati i glavni i pomocni.
Last edited by Deriguz on 20/04/2019 22:23, edited 1 time in total.
User avatar
Deriguz
Posts: 636
Joined: 30/07/2009 21:29

#21 Re: Kvacilo ne odvaja

Post by Deriguz »

.
kojot1
Posts: 209
Joined: 05/10/2018 22:44

#22 Re: Kvacilo ne odvaja

Post by kojot1 »

Zamenjen i ozracen. Sad sam se dogovorio sa majstorom da skine menjac i da utvrdi sta je i onda da menjamo. A da li moze da utvrdi sta je? Ili na kraju opet mora da se menja redom?
User avatar
mayab
Posts: 27017
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#23 Re: Kvacilo ne odvaja

Post by mayab »

Koji je auto, koja godina , koliko je prešao !?
kojot1
Posts: 209
Joined: 05/10/2018 22:44

#24 Re: Kvacilo ne odvaja

Post by kojot1 »

Pasat b6 2006, presao 125000 ¿¿¿. Al je kao iz salona i prosto mi ne ide da je kvacilo lose. Al ko zna... Sad sam isao na malo duzi put i na pocetku je zezao a dalje je saltao bukvalno malim prstom upada u brzine u voznji. Samo eto u mestu malo zeza...
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#25 Re: Kvacilo ne odvaja

Post by 530i »

2006. je bila prije 13 godina :-)
Post Reply