Kutak za ateističko-religijski trenutak

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Hakiz
Posts: 40561
Joined: 30/07/2015 20:01

#4726 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Hakiz »

:-D

Je li veće poštovanje otvoreno reći ne vjerujem, nego reći vjerujem, a raditi kao da ne vjerujem :lol:
ajdamo
Posts: 1055
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#4727 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by ajdamo »

Većina današnjih vjernika vjeruje samo zbog toga da ne bi otišli u pakao,a ne zato što stvarno vjeruju.
User avatar
Ludzak
Posts: 5508
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#4728 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Ludzak »

basicm wrote: 06/02/2022 12:18
Ludzak wrote: 05/02/2022 22:56

I pored svih tih uzvikivanja tekbira, dječak je nazalost preminuo.

Boga očito ne zanimaju molitve.
A kao po defaultu bi se trebalo primiti sve sto ljudi dove? Na sta bi licilo to?
Koja je onda svrha dove?
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#4729 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by broj dva »

Imaju oni sapuni...
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#4730 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Drekavac22 »

ajdamo wrote: 06/02/2022 13:13 Većina današnjih vjernika vjeruje samo zbog toga da ne bi otišli u pakao,a ne zato što stvarno vjeruju.
nije to bas tako

vjeruje se u Boga prvenstveno jer se vide dokazi za njegovo postojanje, a to vjerovanje u pakao je samo posljedica vjerovanja u Boga jer je nuzno da postoji nagrada i kazna na buducem svijetu kako bi Bog uspostavio svoju absolutnu pravdu nad svim ljudima
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#4731 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by broj dva »

Drekavac22 wrote: 17/02/2022 09:57
ajdamo wrote: 06/02/2022 13:13 Većina današnjih vjernika vjeruje samo zbog toga da ne bi otišli u pakao,a ne zato što stvarno vjeruju.
nije to bas tako

vjeruje se u Boga prvenstveno jer se vide dokazi za njegovo postojanje, a to vjerovanje u pakao je samo posljedica vjerovanja u Boga jer je nuzno da postoji nagrada i kazna na buducem svijetu kako bi Bog uspostavio svoju absolutnu pravdu nad svim ljudima
Koje nedjelo zasluzuje vjecnu kaznu ? Ko je zasluzio milenije paklenih muka ?
I ko zavrsava u paklu, iz kojih razloga ?
U kriscanstvo jedino neoprostivo je nevjera, mozes pobiti pola svjeta i opet otici u raj ako se pokajes. Pravedno, nema sta.
Isam pati od istih mana - bog je ljubomoran i osvetoljubiv sadista koji namece svoju tiraniju kaznama koje su van svake proporcije za nedjela.
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#4732 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Drekavac22 »

broj dva wrote: 17/02/2022 10:41
Drekavac22 wrote: 17/02/2022 09:57

nije to bas tako

vjeruje se u Boga prvenstveno jer se vide dokazi za njegovo postojanje, a to vjerovanje u pakao je samo posljedica vjerovanja u Boga jer je nuzno da postoji nagrada i kazna na buducem svijetu kako bi Bog uspostavio svoju absolutnu pravdu nad svim ljudima
Koje nedjelo zasluzuje vjecnu kaznu ? Ko je zasluzio milenije paklenih muka ?
I ko zavrsava u paklu, iz kojih razloga ?
U kriscanstvo jedino neoprostivo je nevjera, mozes pobiti pola svjeta i opet otici u raj ako se pokajes. Pravedno, nema sta.
Isam pati od istih mana - bog je ljubomoran i osvetoljubiv sadista koji namece svoju tiraniju kaznama koje su van svake proporcije za nedjela.
Koje nedjelo zasluzuje vjecnu kaznu ?
ono sto je Bog rekao da ne oprasta ako se dodje sa tim pred njega na Sudnjem danu, a to je pripisivanje druga u njegovim atributima. to jeste da se vjeruje u drugog boga pored njega jednoga.

Bog kaze, sve cu oprostiti ako hocu ali to necu ako covjek umre sa takvim vjerovanjem....jedino oprasta i to ako se covjek pokaje za zivota Bog oprasta onda i pripisivanje druga (shirk) sve dok je dusa u tijelu.

I ko zavrsava u paklu, iz kojih razloga ?
relativna je to stvar, u pakao se lahko dolazi a takodjer i u Raj se lahko dolazi....sve je do covjeka kako ce se postaviti.

grijesenje koje uzme maha pa mu na Sudnjem danu prevagnu grijesi nad dobrih djelima, takvi idu u Pakao.

a cak i takvi mogu da izadju iz Pakla nakon odradjene kazne.

U kriscanstvo jedino neoprostivo je nevjera, mozes pobiti pola svjeta i opet otici u raj ako se pokajes. Pravedno, nema sta.
stvar je da li se covjek iskreno Bogu pokaje ili ne , prije smrti...sve se vrti oko toga.

Bog kroz svoju milost nudi sansu svakome dok god je dusa u tijelu...pa i zlikovcu...ali kada ti posalje andjela smrti da vadi dusu, tad se prica zatvara, nema tu onda vjerujem nevjerujem...niko te vise nista ne pita, nego ides na onaj svijet na sudjenje.
Isam pati od istih mana - bog je ljubomoran i osvetoljubiv sadista koji namece svoju tiraniju kaznama koje su van svake proporcije za nedjela.
stani malo, onaj ko te stvori ima pravo da ti naredjuje sta ces i kako ces...pa nisi ti sam sebe stvorio da sebi dirigujes kako ces da zivis.

Ako te Bog stvorio onda on ima pravo da ti daje instrukcije kako da zivis ili ne zivis, on ti daje zivot i oduzima ti ga, i nece odgovarati ni pred kim za to sta on radi ali ces ti odgovarati pred njim za svoja djela.

on nije nikakav sadista, nego sve radi po pravdi, sudi po pravdi...pa poslije dolazi nagrada ili kazna.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4733 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Bloo »

@MarlboroGold

Evo vratio ti se jaran. :mrgreen:
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#4734 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by belfy »

Drekavac22 wrote: 17/02/2022 10:52
broj dva wrote: 17/02/2022 10:41

Koje nedjelo zasluzuje vjecnu kaznu ? Ko je zasluzio milenije paklenih muka ?
I ko zavrsava u paklu, iz kojih razloga ?
U kriscanstvo jedino neoprostivo je nevjera, mozes pobiti pola svjeta i opet otici u raj ako se pokajes. Pravedno, nema sta.
Isam pati od istih mana - bog je ljubomoran i osvetoljubiv sadista koji namece svoju tiraniju kaznama koje su van svake proporcije za nedjela.
Koje nedjelo zasluzuje vjecnu kaznu ?
ono sto je Bog rekao da ne oprasta ako se dodje sa tim pred njega na Sudnjem danu, a to je pripisivanje druga u njegovim atributima. to jeste da se vjeruje u drugog boga pored njega jednoga.

Bog kaze, sve cu oprostiti ako hocu ali to necu ako covjek umre sa takvim vjerovanjem....jedino oprasta i to ako se covjek pokaje za zivota Bog oprasta onda i pripisivanje druga (shirk) sve dok je dusa u tijelu.

I ko zavrsava u paklu, iz kojih razloga ?
relativna je to stvar, u pakao se lahko dolazi a takodjer i u Raj se lahko dolazi....sve je do covjeka kako ce se postaviti.

grijesenje koje uzme maha pa mu na Sudnjem danu prevagnu grijesi nad dobrih djelima, takvi idu u Pakao.

a cak i takvi mogu da izadju iz Pakla nakon odradjene kazne.

U kriscanstvo jedino neoprostivo je nevjera, mozes pobiti pola svjeta i opet otici u raj ako se pokajes. Pravedno, nema sta.
stvar je da li se covjek iskreno Bogu pokaje ili ne , prije smrti...sve se vrti oko toga.

Bog kroz svoju milost nudi sansu svakome dok god je dusa u tijelu...pa i zlikovcu...ali kada ti posalje andjela smrti da vadi dusu, tad se prica zatvara, nema tu onda vjerujem nevjerujem...niko te vise nista ne pita, nego ides na onaj svijet na sudjenje.
Isam pati od istih mana - bog je ljubomoran i osvetoljubiv sadista koji namece svoju tiraniju kaznama koje su van svake proporcije za nedjela.
stani malo, onaj ko te stvori ima pravo da ti naredjuje sta ces i kako ces...pa nisi ti sam sebe stvorio da sebi dirigujes kako ces da zivis.

Ako te Bog stvorio onda on ima pravo da ti daje instrukcije kako da zivis ili ne zivis, on ti daje zivot i oduzima ti ga, i nece odgovarati ni pred kim za to sta on radi ali ces ti odgovarati pred njim za svoja djela.

on nije nikakav sadista, nego sve radi po pravdi, sudi po pravdi...pa poslije dolazi nagrada ili kazna.
ovo boldano je ono sto je prvo upitno, a ovo sto ofarbah ne stoji nikako zajedno. naravno da je sadista. onda je cak 99% roditelja bolje od njega, jer ne bi oduzeli zivot svom djetetu sta god da uradi, a da ne pricam tek o nekom mucenju svog djeteta... dok to njemu sasvim lako ide. jel tako?

sad ces ti reci kako je on postavio pravila sta se smije, a sta se ne smije, a ja onda moram reci da i roditelji isto tako djetetu govore sta smije i sta ne smije, pa kazna opet ne bude toliko sadisticka i disproporcionalna...
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5653
Joined: 04/08/2020 19:22

#4735 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by -Chesterfield- »

belfy wrote: 17/02/2022 20:12
Drekavac22 wrote: 17/02/2022 10:52



ono sto je Bog rekao da ne oprasta ako se dodje sa tim pred njega na Sudnjem danu, a to je pripisivanje druga u njegovim atributima. to jeste da se vjeruje u drugog boga pored njega jednoga.

Bog kaze, sve cu oprostiti ako hocu ali to necu ako covjek umre sa takvim vjerovanjem....jedino oprasta i to ako se covjek pokaje za zivota Bog oprasta onda i pripisivanje druga (shirk) sve dok je dusa u tijelu.




relativna je to stvar, u pakao se lahko dolazi a takodjer i u Raj se lahko dolazi....sve je do covjeka kako ce se postaviti.

grijesenje koje uzme maha pa mu na Sudnjem danu prevagnu grijesi nad dobrih djelima, takvi idu u Pakao.

a cak i takvi mogu da izadju iz Pakla nakon odradjene kazne.




stvar je da li se covjek iskreno Bogu pokaje ili ne , prije smrti...sve se vrti oko toga.

Bog kroz svoju milost nudi sansu svakome dok god je dusa u tijelu...pa i zlikovcu...ali kada ti posalje andjela smrti da vadi dusu, tad se prica zatvara, nema tu onda vjerujem nevjerujem...niko te vise nista ne pita, nego ides na onaj svijet na sudjenje.



stani malo, onaj ko te stvori ima pravo da ti naredjuje sta ces i kako ces...pa nisi ti sam sebe stvorio da sebi dirigujes kako ces da zivis.

Ako te Bog stvorio onda on ima pravo da ti daje instrukcije kako da zivis ili ne zivis, on ti daje zivot i oduzima ti ga, i nece odgovarati ni pred kim za to sta on radi ali ces ti odgovarati pred njim za svoja djela.

on nije nikakav sadista, nego sve radi po pravdi, sudi po pravdi...pa poslije dolazi nagrada ili kazna.
ovo boldano je ono sto je prvo upitno, a ovo sto ofarbah ne stoji nikako zajedno. naravno da je sadista. onda je cak 99% roditelja bolje od njega, jer ne bi oduzeli zivot svom djetetu sta god da uradi, a da ne pricam tek o nekom mucenju svog djeteta... dok to njemu sasvim lako ide. jel tako?

sad ces ti reci kako je on postavio pravila sta se smije, a sta se ne smije, a ja onda moram reci da i roditelji isto tako djetetu govore sta smije i sta ne smije, pa kazna opet ne bude toliko sadisticka i disproporcionalna...
Daruje život. A smrt je samo putovanje iz jedne dimenzije u drugu.
A meleci uzimaju dušu.
Grijehe oprašta. Ali ako si ti meni bio dužan na ovom svijetu ili mi pobio porodicu na pravdi Boga, ne bi bilo pravedno na onom svijetu da prođeš nekažnjeno.

I mi nismo Božija djeca.
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#4736 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by belfy »

mogao si, vala, i neki odgovor dati, a ne pisati uprazano. sve sto si napisao nema veze sa mojim postom. ja se nadam da ce te Smrle bolje uputiti svojim odgovorom na moj post.
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#4737 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Drekavac22 »

belfy wrote: 17/02/2022 20:12
Drekavac22 wrote: 17/02/2022 10:52



ono sto je Bog rekao da ne oprasta ako se dodje sa tim pred njega na Sudnjem danu, a to je pripisivanje druga u njegovim atributima. to jeste da se vjeruje u drugog boga pored njega jednoga.

Bog kaze, sve cu oprostiti ako hocu ali to necu ako covjek umre sa takvim vjerovanjem....jedino oprasta i to ako se covjek pokaje za zivota Bog oprasta onda i pripisivanje druga (shirk) sve dok je dusa u tijelu.




relativna je to stvar, u pakao se lahko dolazi a takodjer i u Raj se lahko dolazi....sve je do covjeka kako ce se postaviti.

grijesenje koje uzme maha pa mu na Sudnjem danu prevagnu grijesi nad dobrih djelima, takvi idu u Pakao.

a cak i takvi mogu da izadju iz Pakla nakon odradjene kazne.




stvar je da li se covjek iskreno Bogu pokaje ili ne , prije smrti...sve se vrti oko toga.

Bog kroz svoju milost nudi sansu svakome dok god je dusa u tijelu...pa i zlikovcu...ali kada ti posalje andjela smrti da vadi dusu, tad se prica zatvara, nema tu onda vjerujem nevjerujem...niko te vise nista ne pita, nego ides na onaj svijet na sudjenje.



stani malo, onaj ko te stvori ima pravo da ti naredjuje sta ces i kako ces...pa nisi ti sam sebe stvorio da sebi dirigujes kako ces da zivis.

Ako te Bog stvorio onda on ima pravo da ti daje instrukcije kako da zivis ili ne zivis, on ti daje zivot i oduzima ti ga, i nece odgovarati ni pred kim za to sta on radi ali ces ti odgovarati pred njim za svoja djela.

on nije nikakav sadista, nego sve radi po pravdi, sudi po pravdi...pa poslije dolazi nagrada ili kazna.
ovo boldano je ono sto je prvo upitno, a ovo sto ofarbah ne stoji nikako zajedno. naravno da je sadista. onda je cak 99% roditelja bolje od njega, jer ne bi oduzeli zivot svom djetetu sta god da uradi, a da ne pricam tek o nekom mucenju svog djeteta... dok to njemu sasvim lako ide. jel tako?

sad ces ti reci kako je on postavio pravila sta se smije, a sta se ne smije, a ja onda moram reci da i roditelji isto tako djetetu govore sta smije i sta ne smije, pa kazna opet ne bude toliko sadisticka i disproporcionalna...
naravno da je sadista
sadista je neko ko uziva u bolu i patnji drugoga, Bog ne uziva u tome...zato i nije sadista.

onda je cak 99% roditelja bolje od njega, jer ne bi oduzeli zivot svom djetetu sta god da uradi
smrt je prirodni proces, prebacivanje iz jednog svijeta u drugi...da nema smrti, opsti bi pakao nastao na zemlji zbog tjeskobe, pa zamisli samo se ljudi radjaju a niko ne umire, desetine milijardi ljudi , zbijeni, svak svakom puse za vratom....kakav bi samo to uzas bio da nema smrti...i da se ne ostavlja prostor drugima, mladjima


Za tebe znaci oduzeti zivot, a to u sustini znaci kao kad bi ja tebe uzeo za ruku i prebacio te iz manje prostorije u vecu prostoriju, znaci transfer iz jednog svijeta u drugi, tako isto i sa smrti, tvoja dusa napusti tijelo i putuje na drugi veci svijet, tamo na drugom svijetu ce se opet konektovati sa novostvorenim tvojim tijelom kad nastupi Sudnji dan.

dok to njemu sasvim lako ide. jel tako?
nikoga ne kaznjava nepravedno, svako ko fasuje, fasuje po zasluzi.
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#4738 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by broj dva »

Za nekog ko ne uziva u patnji malo previse patnje proizvodi.
Kako zovemo osobe koje odgajaju kroz strah,nasilje i ucjene ? E to je taj abrahamov bog - samo strah, kazne, nasilje, ludilo.
Od satane do Joba, od Sodome do Gomore, pd egipatskih prvorodjenih do plenema judeje, lista onih koje je bog sjebo je dugacka.
Opisan je kao narcisodan psihopata,nije mi jasno da ga neko "obozava" ili smatra milosnim. Govno od covjeka sto bi se reklo.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4739 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote: 17/02/2022 19:08 @MarlboroGold

Evo vratio ti se jaran. :mrgreen:
:D

Eh et nemojte ga sad ponovo banovati pored kamaru drugih klonova koji slobodno pisu vec duzi period. Vec sam jednom imao tu primjedbu.
Last edited by MarlboroGold on 18/02/2022 08:56, edited 2 times in total.
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#4740 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Drekavac22 »

broj dva wrote: 18/02/2022 08:06 Za nekog ko ne uziva u patnji malo previse patnje proizvodi.
Kako zovemo osobe koje odgajaju kroz strah,nasilje i ucjene ? E to je taj abrahamov bog - samo strah, kazne, nasilje, ludilo.
Od satane do Joba, od Sodome do Gomore, pd egipatskih prvorodjenih do plenema judeje, lista onih koje je bog sjebo je dugacka.
Opisan je kao narcisodan psihopata,nije mi jasno da ga neko "obozava" ili smatra milosnim. Govno od covjeka sto bi se reklo.
Objasnit cu ti situaciju
Za nekog ko ne uziva u patnji malo previse patnje proizvodi.
Uzrok za patnju u paklu su iskljucivo tvoje ruke, znaci covjek ako zaglavi u paklu kriv je sam za to.

Ako te Bog upozorava da ne ides tim putem koji vodi u provaliju Pakla, i poziva sebi u svoju Milost, a ti odmahnes rukom, ma pusti ti to, sta ti znas Boze kako cu ja zivjet, vodi ti svoja posla....i onda ako se strovalis ko je tu kriv a Bog te prije upozoravao kroz objavu...znaci covjek ce sam sebe kriviti u Paklu.

Kako zovemo osobe koje odgajaju kroz strah,nasilje i ucjene ?
U Islamu Bog odgaja kroz nadu/milost i strah

Znaci Bog poziva ljude u svoju milost, u svoj Raj, u vjecno uzivanje u Raju, a isto tako prijeti onima koji zlo cine po zemlji i sebi i drugima i drustvu, i okolini
E to je taj abrahamov bog - samo strah, kazne, nasilje, ludilo.
e pa nije samo strah kazne, nasilje, ludilo, to izbaci iz glave


evo sta Bog iz Kurana porucuje covjecanstvu preko Muhammeda, i naredjuje da prenese to covjecanstvu pa kaze:

39:53 Reci(im Muhammede): "O robovi moji koji ste se prema sebi ogriješili, ne gubite nadu u Allahovu milost! Allah će, sigurno, sve grijehe oprostiti; On, doista, mnogo prašta i On je milostiv."

a da ti pokazem i Boziji govor kroz hadis, kako on sebe vidi i kako na nas gleda

Ebu Zerr el-Gifari r.a. kazuje da je Allahov Poslanik s.a.v.s. prenosi da Uzvišeni Allah kaže: 'Robovi Moji, Ja sam Sebi zabranio nasilje , i vama ga ucinio zabranjenim, pa ne cinite jedni drugima nepravdu. Robovi Moji, svi ste vi zalutali osim onoga koga Ja uputim, pa tražite da vas uputim i Ja cu vas uputiti. Robovi Moji, svi ste vi gladni osim onoga koga Ja nahranim, pa tražite da vas nahranim i Ja cu vas nahraniti. Robovi Moji, svi ste vi neodjeveni osim onoga koga Ja odjenem, pa tražite da vas odjenem i Ja cu vas odjenuti. Robovi Moji, vi griješite i nocu i danju, a Ja sve grijehe opraštam, pa tražite da vam oprostim. Robovi Moji, vi nikada ne možete doci do onoga što bi meni koristilo pa da Mi koristite. Robovi Moji, kada bi svi vi, i prvi i zadnji, i ljudi i džini, imali srce najpobožnijeg covjeka, to ništa ne bi povecalo Moju vlast. Robovi Moji, kada bi svi vi, i prvi i zadnji, i ljudi i džini, imali srce najveceg griješnika, to ništa ne bi umanjilo Moju vlast. Robovi Moji, kada biste se svi vi, i prvi i zadnji i ljudi i džini, sakupili na jedno mjesto, pa Mi svi uputili molbe i Ja udovoljio svacijoj molbi, to ne bi umanjilo Moju vlast ni koliko se umanji more kada se u njega zamoci igla. Robovi Moji, sve je do vaših djela koje vam Ja zapisujem, a potom cu vam za njih dati odgovarajucu naknadu. Pa ko zatekne dobro neka zahvali Allahu, a ko zatekne loše neka kori samoga sebe.' Bilježe Muslim (Tirmizi i Ibn Madždže).


da li tebi ovo sto On prica izgleda samo strah, kazne, nasilje, ludilo?
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4741 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by MarlboroGold »

Dobrodosao nazad Smrcak :kiss:
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#4742 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Drekavac22 »

MarlboroGold wrote: 18/02/2022 08:54 Dobrodosao nazad Smrcak :kiss:
hvala druze :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4743 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote: 18/02/2022 08:51
Bloo wrote: 17/02/2022 19:08 @MarlboroGold

Evo vratio ti se jaran. :mrgreen:
:D

Eh et nemojte ga sad ponovo banovati pored kamaru drugih klonova koji slobodno pisu vec duzi period. Vec sam jednom imao tu primjedbu.
Dobro, Halide GenjČe.

Čuj imao primjedbu. :lol:

Zapamtit cemo ovo kad krenu zalbe. :mrgreen:
Škobo Habu
Posts: 9051
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#4744 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Škobo Habu »

Drekavac22 wrote: 18/02/2022 08:52

U Islamu Bog odgaja kroz nadu/milost i strah

Znaci Bog poziva ljude u svoju milost, u svoj Raj, u vjecno uzivanje u Raju, a isto tako prijeti onima koji zlo cine po zemlji i sebi i drugima i drustvu, i okolini

Konstrukt Raja je imao svoj smisao prije 2000 godina, danas uopšte ne.

Ono što se nudi u Raju danas je ispod svih prosjeka. Rijeke mlijeka, meda, vina, seksulanog uživanja i besmrtnost su passe za svakog ko koristi vlastiti mozak.

Užasno dosadno mjesto.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#4745 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by saint_mirad »

MarlboroGold wrote: 18/02/2022 08:54 Dobrodosao nazad Smrcak :kiss:
he is back. :stolica1:
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#4746 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Drekavac22 »

Škobo Habu wrote: 18/02/2022 10:37
Drekavac22 wrote: 18/02/2022 08:52

U Islamu Bog odgaja kroz nadu/milost i strah

Znaci Bog poziva ljude u svoju milost, u svoj Raj, u vjecno uzivanje u Raju, a isto tako prijeti onima koji zlo cine po zemlji i sebi i drugima i drustvu, i okolini

Konstrukt Raja je imao svoj smisao prije 2000 godina, danas uopšte ne.

Ono što se nudi u Raju danas je ispod svih prosjeka. Rijeke mlijeka, meda, vina, seksulanog uživanja i besmrtnost su passe za svakog ko koristi vlastiti mozak.

Užasno dosadno mjesto.
Konstrukt Raja je imao svoj smisao prije 2000 godina, danas uopšte ne.
opis raja kakav je opisan u kuranu i hadisu, je vrh vrhova, i ljudski um ne moze bolje smisliti od toga kako je opisano.
Ono što se nudi u Raju danas je ispod svih prosjeka.
onda ti nisi sustinski shvatio sta se kaze tu.

Rijeke mlijeka, meda, vina, seksulanog uživanja i besmrtnost su passe za svakog ko koristi vlastiti mozak.

na prvu tebi se to cini, maaah sta je ovo, beze stvarno

ali moras da znas neke detalje pa ces da cijenis ovo sto pise i shvatis koliko je to fascinantno.


Rijeke meda, mlijeka i vina...zar ti mislis da je to mlijeko kao ovo mlijeko, med kao ovaj med, vino kao ovo vino...niposto

razlika je ogromna u svemu samo je naziv isti.

recimo da zamocis prst u jednu od ovih rijeka ovih pica, i izvadis prst i sa tim prstom dodjes na zemlju, miris sa tog prsta bi osjetila cijela planeta zemlja...zbog inteziteta, mirisa, okusa, i hladnoca tih nekih pica.

Je li se to moze sporediti onda ne moze nikako. ti moras da poznajes sve detalje opisane da bi mogao kvalitetan sud donositi.

Ako bi rekli mlijeko je isti kao ovo mlijeko, pa naravno junace da ni mene kao vjernika to ne bi nista privlacilo, cuj mlijeko sta je to specijalno.


Od Ibn- Abbasa prenosi se da je rekao: “Allah će im ugodnim učiniti vino i bit će posljednje što će piti vino zapečaćeno mošusom.” Od Ebu ed-Derda‘a prenosi se da je, u vezi sa kur'anskim riječima: “…čiji će pečat mošus biti”, rekao: “To je bijeli napitak, poput srebra, koji će posljednji piti. Kad bi neko s ovog svijeta u njega zamočio prst pa izvadio, svako živo stvorenje na Zemlji osjetilo bi njegov miris.”

je li to onda isto pice vina kao na zemlji, niposto.

eh zasto se onda obecavaju rijeke pica raznovrsnih ukusa i mirisa u raju?

Pa upravo da te motivise da prestanes ovdje piti alkholna pica da bi dobio nagradu u Raju da tamo pijes pica koja nece uticati na razum, davati mucnine i ostale belaje...nego cisti ugodjaj.

seksulanog uživanja
stani malo covjece, pa seksualna uzivanja su jedno od najvecih uzivanja na ovom svijetu

pa ako u Raju ima seks izmedju supruznika, ali ne seks kao na ovom svijetu, nego daleko intezivni orgazam, drugotrajni orgazam..to se onda ne moze sporediti sa ovim seksom ovdje.

Raj je tjelesna i dusevna uzivanja, ostavi se bludnicenja na zemlji, pa imaj samo seks u braku i dobit ces nagradu u Raju da imas seks sa svojim suprugama koliko ih budes ozenio...sta je tu problem ako ti se obecavaju uzivanja koja su daleko bolja, intezivnija, mnogobrojnija, mastovitija nego na zemlji?
i besmrtnost
pa ko to ne bi volio biti mlad i besmrtan u Raju, vjecno uzivanje, zdrav, mlad, nikad star, uvijek sretan a ne nesretan, ljudi moji zar se moze kukati sto ce se biti besmrtno u Raju, sta je ovo sa ovim narodom ljudi moji :D :-)

znaci ti vrline raja smatras "passe"

kako moze biti rijeke pica, seks i besmrtnost passe, kad je to sad toliko aktuelno na ovom svijetu da je tesko nesto aktuelnije naci u nasem modernom svijetu

ko to ovdje od onih sto piju ne vole pica alkhola, ko to ne voli seks , a ko to ne bi volio da duze zivi na zemlji ali da je dobrog zdravlja i imetka...pa vidis da svako ide u teretane, hrani se zdravo, kako bi ocuvao zdravlje i sto duze zivio :D

neshvatljivo je to da se vrline raja smatraju staromodnim stvarima...a sad su vise nego aktuelni.

pica, seks i besmrtnost nikad nije staromodno...to ce uvijek aktuelno biti do Smaka svijeta.

pa ako Bog obecava sve to legalno u Raju koje su poboljsane verzije kako to onda moze biti lose

zamisli se zivis prije 100 godina kada su se ovakva auta vozila
Image

i neko ti kaze u Raj uces imati auta...i ti kontas samo ovakva auta ces biti u raju da se vozaju..a ne znas da ce mozda ovakva biti
Image

tako isto i sa svim stvarima, Bog obecava da ce sve ove stvari daleko bolje biti u Raju nego sto su ovdje na zemlji...mozda ce neke stvari slicnog izgleda biti sto se tice hrane ali ce im ukus inteezivniji i mirisljiviji biti nego na zemlji.
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#4747 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Drekavac22 »

saint_mirad wrote: 18/02/2022 10:37
MarlboroGold wrote: 18/02/2022 08:54 Dobrodosao nazad Smrcak :kiss:
he is back. :stolica1:
vratio se iz mrtvih, uskrsno :D

Ko to kaze da nema prozivljenja poslije smrti :-D
Škobo Habu
Posts: 9051
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#4748 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Škobo Habu »

Drekavac22 wrote: 18/02/2022 11:19
Sve ovo smisla ako je Dragi Allah uveo 5G mrežu u Dženetu.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4749 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote: 18/02/2022 10:28
MarlboroGold wrote: 18/02/2022 08:51
:D

Eh et nemojte ga sad ponovo banovati pored kamaru drugih klonova koji slobodno pisu vec duzi period. Vec sam jednom imao tu primjedbu.
Dobro, Halide GenjČe.

Čuj imao primjedbu. :lol:

Zapamtit cemo ovo kad krenu zalbe. :mrgreen:
Imao u svojstvu kreatora teme 😁

koju si ti otvorila i prebacila offtopic postove ovdje, ali to nije bitno :razz:
Hakiz
Posts: 40561
Joined: 30/07/2015 20:01

#4750 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by Hakiz »

Drekavac22 wrote: 18/02/2022 11:19
Škobo Habu wrote: 18/02/2022 10:37

Konstrukt Raja je imao svoj smisao prije 2000 godina, danas uopšte ne.

Ono što se nudi u Raju danas je ispod svih prosjeka. Rijeke mlijeka, meda, vina, seksulanog uživanja i besmrtnost su passe za svakog ko koristi vlastiti mozak.

Užasno dosadno mjesto.
Konstrukt Raja je imao svoj smisao prije 2000 godina, danas uopšte ne.
opis raja kakav je opisan u kuranu i hadisu, je vrh vrhova, i ljudski um ne moze bolje smisliti od toga kako je opisano.
Ono što se nudi u Raju danas je ispod svih prosjeka.
onda ti nisi sustinski shvatio sta se kaze tu.

Rijeke mlijeka, meda, vina, seksulanog uživanja i besmrtnost su passe za svakog ko koristi vlastiti mozak.

na prvu tebi se to cini, maaah sta je ovo, beze stvarno

ali moras da znas neke detalje pa ces da cijenis ovo sto pise i shvatis koliko je to fascinantno.


Rijeke meda, mlijeka i vina...zar ti mislis da je to mlijeko kao ovo mlijeko, med kao ovaj med, vino kao ovo vino...niposto

razlika je ogromna u svemu samo je naziv isti.

recimo da zamocis prst u jednu od ovih rijeka ovih pica, i izvadis prst i sa tim prstom dodjes na zemlju, miris sa tog prsta bi osjetila cijela planeta zemlja...zbog inteziteta, mirisa, okusa, i hladnoca tih nekih pica.

Je li se to moze sporediti onda ne moze nikako. ti moras da poznajes sve detalje opisane da bi mogao kvalitetan sud donositi.

Ako bi rekli mlijeko je isti kao ovo mlijeko, pa naravno junace da ni mene kao vjernika to ne bi nista privlacilo, cuj mlijeko sta je to specijalno.


Od Ibn- Abbasa prenosi se da je rekao: “Allah će im ugodnim učiniti vino i bit će posljednje što će piti vino zapečaćeno mošusom.” Od Ebu ed-Derda‘a prenosi se da je, u vezi sa kur'anskim riječima: “…čiji će pečat mošus biti”, rekao: “To je bijeli napitak, poput srebra, koji će posljednji piti. Kad bi neko s ovog svijeta u njega zamočio prst pa izvadio, svako živo stvorenje na Zemlji osjetilo bi njegov miris.”

je li to onda isto pice vina kao na zemlji, niposto.

eh zasto se onda obecavaju rijeke pica raznovrsnih ukusa i mirisa u raju?

Pa upravo da te motivise da prestanes ovdje piti alkholna pica da bi dobio nagradu u Raju da tamo pijes pica koja nece uticati na razum, davati mucnine i ostale belaje...nego cisti ugodjaj.

seksulanog uživanja
stani malo covjece, pa seksualna uzivanja su jedno od najvecih uzivanja na ovom svijetu

pa ako u Raju ima seks izmedju supruznika, ali ne seks kao na ovom svijetu, nego daleko intezivni orgazam, drugotrajni orgazam..to se onda ne moze sporediti sa ovim seksom ovdje.

Raj je tjelesna i dusevna uzivanja, ostavi se bludnicenja na zemlji, pa imaj samo seks u braku i dobit ces nagradu u Raju da imas seks sa svojim suprugama koliko ih budes ozenio...sta je tu problem ako ti se obecavaju uzivanja koja su daleko bolja, intezivnija, mnogobrojnija, mastovitija nego na zemlji?
i besmrtnost
pa ko to ne bi volio biti mlad i besmrtan u Raju, vjecno uzivanje, zdrav, mlad, nikad star, uvijek sretan a ne nesretan, ljudi moji zar se moze kukati sto ce se biti besmrtno u Raju, sta je ovo sa ovim narodom ljudi moji :D :-)

znaci ti vrline raja smatras "passe"

kako moze biti rijeke pica, seks i besmrtnost passe, kad je to sad toliko aktuelno na ovom svijetu da je tesko nesto aktuelnije naci u nasem modernom svijetu

ko to ovdje od onih sto piju ne vole pica alkhola, ko to ne voli seks , a ko to ne bi volio da duze zivi na zemlji ali da je dobrog zdravlja i imetka...pa vidis da svako ide u teretane, hrani se zdravo, kako bi ocuvao zdravlje i sto duze zivio :D

neshvatljivo je to da se vrline raja smatraju staromodnim stvarima...a sad su vise nego aktuelni.

pica, seks i besmrtnost nikad nije staromodno...to ce uvijek aktuelno biti do Smaka svijeta.

pa ako Bog obecava sve to legalno u Raju koje su poboljsane verzije kako to onda moze biti lose

zamisli se zivis prije 100 godina kada su se ovakva auta vozila
Image

i neko ti kaze u Raj uces imati auta...i ti kontas samo ovakva auta ces biti u raju da se vozaju..a ne znas da ce mozda ovakva biti
Image

tako isto i sa svim stvarima, Bog obecava da ce sve ove stvari daleko bolje biti u Raju nego sto su ovdje na zemlji...mozda ce neke stvari slicnog izgleda biti sto se tice hrane ali ce im ukus inteezivniji i mirisljiviji biti nego na zemlji.
To nam pričaš iz iskustva ili si čitao i ljudi ti pričali?
Post Reply