Kutak za anti - VW trenutak

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#1 Kutak za anti - VW trenutak

Post by bach »

Radio sam pet godina u blizini ASA servisa na Alipašinu. Svaki dan sam pored te firme prolazio i o nekoliko puta i mogu reći da je bilo vrlo živo. Svakodnevno su na šlepovima dovlačili nevjerovatan broj novijih Audija A6, Passata, škoda Oktavija, Golfova, novijih Fabija...Nisam doduše vidio niti jednom Polo da ga je dovukao šlep ali možda je do mene...

Dok se vozim cestama naše lijepe BiH, nije mi teško vidjeti koji to automobili najćešće stoje pored puta s a podignutom haubom i vlasnikom koji čupa kose zbog belaja koji gaje zadesio. Najviše auta koja su iz nekog razloga stala je iz Vw grupacije. Ako šlep služba tegli neko auto koje je ispustilo dušu, to je u najvećem broju neka Škoda, neki audi noviji ili golf...

Pretprošle sam godine bio svjedok scene kada je sredovječnom gospodinu stao audi kod BBI-a, u krajnoj lijevoj traci u Radićevoj. Zamislite sada očajnog čovjeka, čovjeka koji bi sata samog sebe pojeo od muke i koji bi uradio nešto a ne može ništa da uradi...Tako je izgledao ovaj očajni vlasnik novog audija A6 dok je uzalud pokušavao upaliti svoju limenu kantu koju je plati bruku para.

Gledam neki dan, kao pješak, pored mene prolazi Audi a4, čini mi se posljednje serije, i jedna neobična slika. Vozač jednom rukom vozi a drugom drži otvorena vrata u vožnji. Bilo mi to smiješno, ali mi znalci kažu da je na uadiju vjerovatno crkla elektronika te čovjek ne može spustiti prozor niti upaliti klimu.

Davno je prošlo vrijeme Bube, Golfa dvojke i Audija 80. Škode neći ni da špominjem. Fabije iz 2008. danas su u fazi raspada. Rođak je te 2008. kupio Fabiju koja se nakon 3 godine ne baš tako intenzivne vožnje - raspala. Zamislite da u autu vozite 100 lonaca koji se sudaraju, škripe...Tako je u ovoj fabiji škripalo i cvililo sve što može da cvili, krcka i lupka. Zatim naivni role uzme još jednu koja je isto tako nakon tri četiri godine počela pokazivati znakove raspada...Danas se rođak voza u novijoj Opel Astri. VW koncern više nikada...

I onda se VV -u desi ovo.


http://autoklub.jutarnji.hr/produbljuje ... -/1423307/

ne treba mnogo pameti da se zaključi i skonta da VW već godinama prodaje iste automobile, iste motore, da "šminka" stare modele i predstavlja ih kao nove...VW je tako postao dosadan, nekreativan, copy - paste koncern koji kopira samog sebe. Njihovi su auto dosadnog dizajna, lošeg kvaliteta i skupi su za ono što nude...Godinama VW nije ponudio ništa vrijedno spomena. Volio bih da me neko demantuje u ovome...

Zašto je VW skrenuo sa staze kreativnosti i kvaliteta i završio pred zidom? Bolje reći pred bankrotom zbog svoje ljenosti...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2 Re: Kutak za anti - VW trenutak

Post by insomnia78 »

Nisi u formulu uracunao zastupljenost fauvea u nas? :lol:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3 Re: Kutak za anti - VW trenutak

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Sada ćeš vidjeti na PIK-u Golfova 6 i 7 u pola cijene. :mrgreen:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#4 Re: Kutak za anti - VW trenutak

Post by Ommadawn »

Da će ga koštati, koštat će ga. Ali da će bankrotirati ne vjerujem. VW je ogromna firma, s jakom pozicijom na svjetskom auto-tržištu i ovo ga može samo poljuljati.

A što se tiče dizajna slažem se! Inače sam do nedavno posjedovao VW auta i bio prilično zadovoljan no kad sam riješio da mijenjam bio sam u konfuziji.

Nedavno vozim sestrinog Passata iz 2009 i stičem utisak da mi je interijer nekako jeftin. Kad bih birao, odabrao bih radije Škodu Superb koja je jeftinija a nekako elegantnija unutra.

Previše su dosadni, nema više onog okretanja za novim modelom kao nekada.
User avatar
basicm
Posts: 10482
Joined: 16/01/2012 21:38

#5 Re: Kutak za anti - VW trenutak

Post by basicm »

Zadnji vw za kojim sam se okretao je bio corrado.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#6 Re: Kutak za anti - VW trenutak

Post by Danguba »

Prodajem Pasata B6 TDI...zainteresovani ako ih ima neka se jave na pp.

p.s. ne dimi softvera mi :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7 Re: Kutak za anti - VW trenutak

Post by amar1994 »

samo je steta sto su na enterijer lamborghinija prenijeli taj izgled jeftinoce i svoj dosadni dizajn,bez obzira koliko bio jednostavan i funkcionalan :zjev:
Image
Image

zadnji pravi lambo:
Image
Image 8-)
razlika je ocigledna
citroen xm
Posts: 18129
Joined: 17/04/2012 22:57

#8 Re: Kutak za anti - VW trenutak

Post by citroen xm »

A što Bah opali po njima, ni ja ne bih tako. :lol:

Da se ne lažemo, ne volim ih ni ja nimalo. Mogao bih satima nabrajati ono što mi se ne sviđa kod njih i u čemu nisu ono za šta se dobro prodaju, ali miljama su oni daleko od bankrota. Ovaj udarac će ih jako zaboliti, ali neće ih ubiti.

Što se mene tiče, neka ostanu jaki jer mnogo ljudi tu zarađuje svoj novac, ali izuzetno mi je drago što su švaboljupci konačno zaćutali. Ovo je autogol sa pola terena u 93. minutu.
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#9 Re: Kutak za anti - VW trenutak

Post by junior3 »

Imam jednog vw-a pa se nesmijem puno zajebavat' ovih dana po forumu. :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#10 Re: Kutak za anti - VW trenutak

Post by Edin H. »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Sada ćeš vidjeti na PIK-u Golfova 6 i 7 u pola cijene. :mrgreen:

Pa da, Bosanci su mahom kupovali VW dizel vozila zbog razvijene ekoloske svjesti i tvrdnje da su smanjili zagadjenje :izet:
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#11 Re: Kutak za anti - VW trenutak

Post by junior3 »

Majku im, pa čim ja kupim auto, mjesec dana posle cijene padnu. Neko će najebati. :D
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#12 Re: Kutak za anti - VW trenutak

Post by Nabucco »

amar1994 wrote:samo je steta sto su na enterijer lamborghinija prenijeli taj izgled jeftinoce i svoj dosadni dizajn,bez obzira koliko bio jednostavan i funkcionalan :zjev:
Image
Audijev volan, navigacija, klima, pa donekle i brzinomjer....

Identicna navigacija i skoro identicna klima ( 100% sam ubjeđen da je ima i identicna klima u nekim paketima opreme a4ke)
Image

Mada u posljednim verzijama nema ama baš ništa slicno nekom VAG autu :D
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#13 Re: Kutak za anti - VW trenutak

Post by bach »

Ovo je bio das auto

Image
User avatar
mayab
Posts: 27183
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#14 Re: Kutak za anti - VW trenutak

Post by mayab »

insomnia78 wrote:Nisi u formulu uracunao zastupljenost fauvea u nas? :lol:
Da, to je itekako morao uzeti u obzir, ovako samo prilicno neosnovana antiVW propaganda :-?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#15 Re: Kutak za anti - VW trenutak

Post by spreca »

Svako auto ce jednog dana postati opel :lol: ...........nesto se je jaro na njih plaho naljutio......evo vozam Pasata vec 6 godina ...samo redovni servisi i to je sve
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#16 Re: Kutak za anti - VW trenutak

Post by madner »

Pa Opel je dugo vremena bio dio jace grupacije i imao je boljke upravo zbog ovog sto VW danas prolazi.

Kina, Evropa i USA imaju totalno razlicite zahtjeve, a oni bi da budu svakom loncu poklopac.
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#17 Re: Kutak za anti - VW trenutak

Post by frngla »

Veću količinu gluposti odavno nisam pročitao...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#18 Re: Kutak za anti - VW trenutak

Post by insomnia78 »

Al' ocajni gospodin je najjaci :D
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#19 Re: Kutak za anti - VW trenutak

Post by ado-šampion »

Masa Fabija sto 1 sto 2 u gradu, sve voze uredno, samo se njegovom rodji dvije raspale. :D Garant ga je neko dobro osihirio. :-)

Prvi post je napisan puno tendeciozno i s velikom dozom neupucenosti. Ko da je postavljac zaspao 1992. i probudio se prije 5 dana i nabrzinu prelistao sta je to VW radio zadnjih 10 godina. :-)

Da je VW ostao na Passatu i Audiju 80, danas ne bi imali Audi kakav imamo, tj. premium brend. :-) Ne bi imali VW koji je vjerovatno blizi premiumu nego i jedno drugo konfekcijsko auto.

Problema ima itekako, ali se problemi posmatraju malo plitko, uglavnom namjerno, jer su pogodni za pljuvanje a i konkurencija svakako dobro iskoristi da to sve fino podeblja. VW se dosta srozao sto se tice kvaliteta, ne sad, nego ima tome preko 10 godina sigurno, to na kraju krajeva pokazuju i statistike pouzdanosti, ali ruku na srce ima i gorih od njega, a da koriste tehnologiju staru 15 godina. Ko radi taj i grijesi. VW je prvi krenuo s malim turbo-benzincima. Prvi su krenuli s brzim mjenjacima s duplim kvacilom. To je sve u ovom periodu zadnjih 10-15 godina.

Sad nek mi neko objasni, biti inovativan a zadrzati kvalitet u vrijeme krize, kad se brendovi hladno gase, ili propadaju pa se drze na aparatima, to i nije bas toliko jednostavno zar ne? Kvalitet nije konstanta da se posmatra tako plitko. Toyota jeste pouzdana, ali ruku na srce, osim hibridne tehnologije, sta je Toyota ponudila inovativno u zadnjih 15-20 godina? Pa jbt u 2015. godini oni polako (ali sigurno :D ) pocinju ubacivati turbo-benzince u svoje auta, u vrijeme kad su drugi proizvodjaci vec skoro u potpunosti presli na turbo-benzince i izbacili atmosferske iz ponude. A to je samo jedan primjer. Kad se pogledaju liste pouzdanosti, prvih 7-8 s liste, cast rijetkim izuzecima, nista novo ne nude, nista svoje ne nude, samo kopiraju od drugih. Sto tu onda treba da cudi pouzdanost?

Jos jedna stvar. Jako cesto se povlaci prica o precijenjenosti i kako ne vrijedi pare koje se trazi. Prvo, to je u startu pobijeno pozicijom na trzistu. Kako moze biti precijenjeno nesto sto ide ko halva? Drugo, apsurdno je za nekog ko ima auto od 5-10 hiljada, i to mu je limit, tvrditi da je nesto od 40 hiljada precijenjeno. Naravno, moze se komentarisati, pa reci da tom autu od 40 hiljada u poredjenju s drugim slicnim autima ne valja ovo ili ono, ali da neko ustvrdi da nesto ne vrijedi i da je precijenjeno mora biti u poziciji da to isto kupi, tj. da da svoje pare. Inace je apsurdno o tome pricati. A na ovom forumu se na prste jedne ruke mogu nabrojati oni koji su bili u poziciji da za svoje pare kupe jednako star (ili nov) i usporediv VW pa su uzeli nesto drugo.

Elem, hajde diskusije i sve to, ali nikako ne mogu da shvatim toliku brigu za necim toliko nebitnim konkretnoj indiviui, a jos vise ne mogu da shvatim toliko hejterstvo, jadno na sta ljudi trose energiju.

Prvi post je zicer za pljuvanje realno, ali eto ja nisam pljuvac, tako da su ostaviti drugima da se istresu. :D
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#20 Re: Kutak za anti - VW trenutak

Post by madner »

VW, Toyota i GM ne mogu nikako biti premium. :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#21 Re: Kutak za anti - VW trenutak

Post by Bakir1 »

jel kompletan GM?
kakav je premijum inace ispod 3000 ccm :D
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#22 Re: Kutak za anti - VW trenutak

Post by mad_max_ba »

.
Last edited by mad_max_ba on 15/01/2018 15:59, edited 2 times in total.
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#23 Re: Kutak za anti - VW trenutak

Post by mad_max_ba »

.
Last edited by mad_max_ba on 15/01/2018 15:59, edited 1 time in total.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#24 Re: Kutak za anti - VW trenutak

Post by madner »

Isto sto i Audi i Lexus, jako ljepo upakovana Skoda/Opel/Toyota :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#25 Re: Kutak za anti - VW trenutak

Post by insomnia78 »

Al' pazi "logike"
Iz "fauvea" priznaju da su varali na 11 miliona modela al' jok, namjesta im Amer
Post Reply