Kupovina VWa

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#26 Re: Kupovina VWa

Post by condy »

Ja iskreno nisam znao da Laguna može biti dobra :P :D
autoskolee
Posts: 286
Joined: 13/08/2014 23:00

#27 Re: Kupovina VWa

Post by autoskolee »

amar1994 wrote:
autoskolee wrote:
tempuser wrote:Kad kupujes polovan auto puno ti je bitnije stanje samog auta i kilometraza od toga koje je marke! Sa dobrom si Lagunom mogai biti rahat, a los VW ce te vrlo lako uvaliti da ne znas dje gonis!
E cuj sa DOBROM lagunom si mogo bit rahat a LOS vw tce te uvalit .. ahhahaha :thumbup:
ma ja , vw se ne kvari , na 500000km(250000 vracenih) tek se razradi :-) :lol: :lol: :lol:

Nisi skontao ne hvalim ja vw. Ali jbt kaze DOBRA laguna rahat a LOS vw belaj.. pa dje je tu logika?
Isto sad da kazem nov passat rahat a 2001 laguna krs
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#28 Re: Kupovina VWa

Post by amar1994 »

autoskolee wrote:

Nisi skontao ne hvalim ja vw. Ali jbt kaze DOBRA laguna rahat a LOS vw belaj.. pa dje je tu logika?
Isto sad da kazem nov passat rahat a 2001 laguna krs
nigdje :thumbup:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#29 Re: Kupovina VWa

Post by 530i »

Ako budeš i dalje servisirao po tim nepoznatim i divljim servisima isto te čeka sa bilo kojim autom...turbine se repariraju u Srbiji, Užice, a i oni znaju da imaju reklamaciju. Mora se ispoštovati procedura skidanja, montiranja, pregleda svega...utvrđivanja šta je ispravno, a šta nije itd. itd.

Pošto tvoja pitanja djeluju laički najbolje da angažuješ nekoga da kupi auto s tobom i da ga servisiraš po nekoj preporuci. Jer džaba što je Golf ili Passat 1.9 TDI dobar ako kupiš grob i ako te majstori krenu razvlačit'.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#30 Re: Kupovina VWa

Post by condy »

Sređivao nešto oko broja telefona u telecomu, kupovina auta je mala maca za njihovu proceduru :D

Realno, ovo što kaže @530i je najbolji savjet. Kupovina polovnog auto, starog 9-10 godina, sa ozbiljnom kilometražom, podrazumjeva da kupac bude jako oprezan i izbirljiv. Za to mu je potrebna pomoć nekog ko dobro poznaje ta vozila. Nikad ne može kupiti pored pomoći drugog auto da bude pouzdano kao novo ili puno novije, ali može kupit očuvano auto na kojem neće biti svako malo nekih popravki. Neke stvari se ne mogu popraviti ili iziskuju puno ulaganja i posebno znanje servisera. Npr. problemi sa mjenjačem kad ga treba raspakovati, ili neki problemi sa elektronikom vozila, ako je vozilo bilo poplavljeno ili imalo havariju i sl. Zato, oprez da se ne desi isto kao i sa Lagunom.
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#31 Re: RE: Re: Kupovina VWa

Post by konektovan »

autoskolee wrote:
amar1994 wrote:
autoskolee wrote: E cuj sa DOBROM lagunom si mogo bit rahat a LOS vw tce te uvalit .. ahhahaha [emoji106]
ma ja , vw se ne kvari , na 500000km(250000 vracenih) tek se razradi :-) [emoji38] [emoji38] [emoji38]

Nisi skontao ne hvalim ja vw. Ali jbt kaze DOBRA laguna rahat a LOS vw belaj.. pa dje je tu logika?
Isto sad da kazem nov passat rahat a 2001 laguna krs
Covjek ti je fino napisao, al' ne citas pazljivo o cemu se radi.[emoji6]

poslano sa Sonija Ze
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#32 Re: Kupovina VWa

Post by tempuser »

autoskolee wrote:
amar1994 wrote:
autoskolee wrote:
E cuj sa DOBROM lagunom si mogo bit rahat a LOS vw tce te uvalit .. ahhahaha :thumbup:
ma ja , vw se ne kvari , na 500000km(250000 vracenih) tek se razradi :-) :lol: :lol: :lol:

Nisi skontao ne hvalim ja vw. Ali jbt kaze DOBRA laguna rahat a LOS vw belaj.. pa dje je tu logika?
Isto sad da kazem nov passat rahat a 2001 laguna krs
Logika je, ako vec moram da ti crtam, da kupovina VW-a ne znaci da se rjesio problema. Ako kupi groba VW-a nije nista napravio, a to ima vise veze sa stanjem auta nego sa godistem.
probook
Posts: 4592
Joined: 13/10/2013 22:38

#33 Re: Kupovina VWa

Post by probook »

I usput zaboravi da je jeftino odrzavanje vw u odnosu na ostale. Prijatelj nedavno na pasatu 2005 god radio lafete, krajnice itd. nzm ti nije sta uglavnom svasta nesto na prednjem dijelu auta i racun oko 1000 KM :)
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#34 Re: Kupovina VWa

Post by Dope_Man »

Earl_TZ wrote:Ozbiljno razmišljam o varijanti benzin+ plin (bez turba naravno) .. Al pošto sam do sada vozio dizela , nešto me strah tog plina .. pa ako mogu dobit vaše savjete ..

Ma druze ovaj renault nije normalan , da izvines kao P je , malo ga povučeš odmah sledeći dan si u servisu ..
Jbg druze, ne znam koliko si se ovako informisao kada si uzimao Lagunu. Ja sam ljetos ganjao auto, nisam imao jasnu sliku pa sam razna gledao, i Laguna mi naleti. Odlicno mi izgledala, ali procitam po netu o njima, malo pitam raju znaju li koga sa Lagunom i na sve strane ljudi samo kazu da na izlazu iz servisa sljedeca stvar vec otkaze, pa se samo okreni i nazad kod majstora (ne bukvalno, ali kontas sta hocu reci). I tako ibjegnem Lagunu koju mi je jedan rodjak nasao. Uglavnom, i po netu, i po majstorima Laguna (sve generacije, a posebno 2) je na prilicno losem glasu sto se tice odrzavanja.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#35 Re: Kupovina VWa

Post by ado-šampion »

Polovne Lagune su na cijeni kao broj manja njemacka auta, to sigurno nije tek tako bez razloga. Logicno je pretpostaviti da tim autima cijena toliko brzo pada jer im nesto fali, medjutim Bosanac cesto konta da je dobro prosao a drugi su levati jer plate skuplje, pa kad krenu problemi aj pomagaj. :-)

Sto se tice VWa, Passat 5 ima jako skup i osjetljiv prednji trap, ako ti ne treba njegov prostor (prije svega gepek), idi na Golfa. Prvo sto je noviji model, drugo 1.9 TDI od 100-105 konja je ok u njemu (za razliku od preteskog Passata), trece osim tipicnih boljki dizelasa to auto je bullet proof. S tim da su prve serije imale jako los kvalitet nekih materijala u unutrasnjosti, ali to ces odmah vidjeti kad sjednes.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#36 Re: RE: Re: Kupovina VWa

Post by amar1994 »

ado-šampion wrote:Polovne Lagune su na cijeni kao broj manja njemacka auta, to sigurno nije tek tako bez razloga. Logicno je pretpostaviti da tim autima cijena toliko brzo pada jer im nesto fali, medjutim Bosanac cesto konta da je dobro prosao a drugi su levati jer plate skuplje, pa kad krenu problemi aj pomagaj. :-)

Sto se tice VWa, Passat 5 ima jako skup i osjetljiv prednji trap, ako ti ne treba njegov prostor (prije svega gepek), idi na Golfa. Prvo sto je noviji model, drugo 1.9 TDI od 100-105 konja je ok u njemu (za razliku od preteskog Passata), trece osim tipicnih boljki dizelasa to auto je bullet proof. S tim da su prve serije imale jako los kvalitet nekih materijala u unutrasnjosti, ali to ces odmah vidjeti kad sjednes.
[emoji106]
Kako skup trap, kaze covjek gore da je 1000KM jeftino za trap [emoji23]
Sta ce mu dizel, po meni mu je bolje golfa 5 1.6fsi :)

Btw.
Ako se kupi 1.9tdi obavezno chipovat na 130-150ks [emoji12]
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#37 Re: Kupovina VWa

Post by Ned071 »

Ja bih pogledao i oktavije. Isti motor, puno prostora, prakticna. Za passat su cijene lafeta dobro snizene u zadnje vrijeme. Nije vise prestrasno...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#38 Re: Kupovina VWa

Post by tempuser »

ado-šampion wrote:Polovne Lagune su na cijeni kao broj manja njemacka auta, to sigurno nije tek tako bez razloga. Logicno je pretpostaviti da tim autima cijena toliko brzo pada jer im nesto fali, medjutim Bosanac cesto konta da je dobro prosao a drugi su levati jer plate skuplje, pa kad krenu problemi aj pomagaj. :-)
Jest kad bi sva manji njemacki auti bili VW Golf.
Ford i Opel ako nisu u istom nivou onda ne bjeze puno cjenom Renaultu, pa ni ostalim franzucima tj ne-njemcima. Bas ti je onako naivan djeciji rezon, svemu sto nije VW nesto fali... :-)
Bosanac konta da je dobro prosao i kad kupi Golfa koji ga u BiH do registracije dosao onoliko koliko kosta Golf sa tom "kilometrazom" u DE.
Last edited by tempuser on 21/09/2016 23:00, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#39 Re: Kupovina VWa

Post by amar1994 »

:lol: :D
zakuhava se opet o "velikom" proizvodjacu :mrgreen: :run:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#40 Re: Kupovina VWa

Post by 530i »

I Golf 5 ima svojih fabričkih falinki, ali kad je Ado šampion onda nek se iskaže i na djelima i neka ti nađe dobrog golfa...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#41 Re: Kupovina VWa

Post by amar1994 »

zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#42 Re: Kupovina VWa

Post by zrakomlat »

Ja trazim renola bemzinca, eventualno opela, niko me shvata ozbiljno. ne mogu da nadjem majstora da odemo pogledati auto kad naletim na nesto :lol: ima fabija dobra, 2001 ko lutka, sdi, ne trosi :D, ćetvorku trazi 66kw, nema boljeg motora, ide, ne trosi, ne kvari se :fazlija:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#43 Re: Kupovina VWa

Post by Tomahawk11 »

Ne znam vala, ja te Fabije ne bih dzaba, gledam kod nas sluzbene (one troklipnjace), sad jel sto su sluzbene, pa ishabane, a opet kad pogledam kilometrazu, a osjecaj ko da je auto preslo pola miliona.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#44 Re: Kupovina VWa

Post by tempuser »

zrakomlat wrote:Ja trazim renola bemzinca, eventualno opela, niko me shvata ozbiljno. ne mogu da nadjem majstora da odemo pogledati auto kad naletim na nesto :lol: ima fabija dobra, 2001 ko lutka, sdi, ne trosi :D, ćetvorku trazi 66kw, nema boljeg motora, ide, ne trosi, ne kvari se :fazlija:
Ja sam nekad davno imao sluzbenu upravo tu 1,9 SDI 2002 godina Elegance... Daleko od toga da je neki trkac, ali je meni bas nekako legao taj auto...
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#45 Re: Kupovina VWa

Post by zrakomlat »

tempuser wrote:
zrakomlat wrote:Ja trazim renola bemzinca, eventualno opela, niko me shvata ozbiljno. ne mogu da nadjem majstora da odemo pogledati auto kad naletim na nesto :lol: ima fabija dobra, 2001 ko lutka, sdi, ne trosi :D, ćetvorku trazi 66kw, nema boljeg motora, ide, ne trosi, ne kvari se :fazlija:
Ja sam nekad davno imao sluzbenu upravo tu 1,9 SDI 2002 godina Elegance... Daleko od toga da je neki trkac, ali je meni bas nekako legao taj auto...
Sve OK, daleko sam i ja od trkača i nemam ništa protiv ovih auta i motora.
Htio sam samo reći da me apsolutno svi odgovaraju od kupovine nečega što nije VW i srodne firme, s dizel motorom, ko da ću njihove pare potrošit. A svi su ko pokretač teme čuli da su to najbolji motori, švabo se zajebo što je tako dobre napravio, ne kvare se :D
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#46 Re: Kupovina VWa

Post by ado-šampion »

tempuser wrote:
ado-šampion wrote:Polovne Lagune su na cijeni kao broj manja njemacka auta, to sigurno nije tek tako bez razloga. Logicno je pretpostaviti da tim autima cijena toliko brzo pada jer im nesto fali, medjutim Bosanac cesto konta da je dobro prosao a drugi su levati jer plate skuplje, pa kad krenu problemi aj pomagaj. :-)
Jest kad bi sva manji njemacki auti bili VW Golf.
Ford i Opel ako nisu u istom nivou onda ne bjeze puno cjenom Renaultu, pa ni ostalim franzucima tj ne-njemcima. Bas ti je onako naivan djeciji rezon, svemu sto nije VW nesto fali... :-)
Bosanac konta da je dobro prosao i kad kupi Golfa koji ga u BiH do registracije dosao onoliko koliko kosta Golf sa tom "kilometrazom" u DE.
Pogledaj cijene polovnih Focusa, Astri i Laguna recimo na Kramaru pa onda pricaj. Ja ne znam auto u srednjoj klasi da je polovno jeftino za kupiti kao Laguna. Cak i drugi Francuzi, C5, 508, koji isto imaju velik pad cijene, izadju znacajno vise. Tako da, sigurno nisam lupio napamet. Zapravo, ovo gore sto si citirao i nije bas tacno, nisu polovne Lagune na cijeni kao broj manja njemacka auta, nego su ISPOD. :-)

Ne znam odakle si izvukao da svemu sto nije VW nesto fali, covjek je pitao za VW, ima Lagunu s kojom nije zadovoljan, pa sam nasao shodnim da ta dva proizvodjaca i komentarisem.
Realno s rangom auta koje postavljac gleda, a to su 12-15 godina stara auta s dizelskim motorima, znaci realno s 300-400 hiljada na satu, tako da koje god kupi velika sansa je da ce biti zajeb. Za malo para sve je isti qrac, nema jeftino a dobro, ali ipak je bolje gledati ono gdje je sansa za zajeb koliko toliko manja. Pritom, sta god procitas o Laguni 2 lako je zakljuciti da je to zajeb i prije nego sto das pare :D . Ali jbg, covjek hoce ladju za 3-4 hiljade. :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#47 Re: Kupovina VWa

Post by amar1994 »

ado-šampion wrote:
tempuser wrote:
ado-šampion wrote:Polovne Lagune su na cijeni kao broj manja njemacka auta, to sigurno nije tek tako bez razloga. Logicno je pretpostaviti da tim autima cijena toliko brzo pada jer im nesto fali, medjutim Bosanac cesto konta da je dobro prosao a drugi su levati jer plate skuplje, pa kad krenu problemi aj pomagaj. :-)
Jest kad bi sva manji njemacki auti bili VW Golf.
Ford i Opel ako nisu u istom nivou onda ne bjeze puno cjenom Renaultu, pa ni ostalim franzucima tj ne-njemcima. Bas ti je onako naivan djeciji rezon, svemu sto nije VW nesto fali... :-)
Bosanac konta da je dobro prosao i kad kupi Golfa koji ga u BiH do registracije dosao onoliko koliko kosta Golf sa tom "kilometrazom" u DE.
Pogledaj cijene polovnih Focusa, Astri i Laguna recimo na Kramaru pa onda pricaj. Ja ne znam auto u srednjoj klasi da je polovno jeftino za kupiti kao Laguna. Cak i drugi Francuzi, C5, 508, koji isto imaju velik pad cijene, izadju znacajno vise. Tako da, sigurno nisam lupio napamet. Zapravo, ovo gore sto si citirao i nije bas tacno, nisu polovne Lagune na cijeni kao broj manja njemacka auta, nego su ISPOD. :-)

Ne znam odakle si izvukao da svemu sto nije VW nesto fali, covjek je pitao za VW, ima Lagunu s kojom nije zadovoljan, pa sam nasao shodnim da ta dva proizvodjaca i komentarisem.
Realno s rangom auta koje postavljac gleda, a to su 12-15 godina stara auta s dizelskim motorima, znaci realno s 300-400 hiljada na satu, tako da koje god kupi velika sansa je da ce biti zajeb. Za malo para sve je isti qrac, nema jeftino a dobro, ali ipak je bolje gledati ono gdje je sansa za zajeb koliko toliko manja. Pritom, sta god procitas o Laguni 2 lako je zakljuciti da je to zajeb i prije nego sto das pare :D . Ali jbg, covjek hoce ladju za 3-4 hiljade. :)
fsi :thumbup:
al bh srce kaze dizel pa makar zgazen :P :bih:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#48 Re: Kupovina VWa

Post by mali_milojica »

ado-šampion wrote:
tempuser wrote:
ado-šampion wrote:Polovne Lagune su na cijeni kao broj manja njemacka auta, to sigurno nije tek tako bez razloga. Logicno je pretpostaviti da tim autima cijena toliko brzo pada jer im nesto fali, medjutim Bosanac cesto konta da je dobro prosao a drugi su levati jer plate skuplje, pa kad krenu problemi aj pomagaj. :-)
Jest kad bi sva manji njemacki auti bili VW Golf.
Ford i Opel ako nisu u istom nivou onda ne bjeze puno cjenom Renaultu, pa ni ostalim franzucima tj ne-njemcima. Bas ti je onako naivan djeciji rezon, svemu sto nije VW nesto fali... :-)
Bosanac konta da je dobro prosao i kad kupi Golfa koji ga u BiH do registracije dosao onoliko koliko kosta Golf sa tom "kilometrazom" u DE.
Pogledaj cijene polovnih Focusa, Astri i Laguna recimo na Kramaru pa onda pricaj. Ja ne znam auto u srednjoj klasi da je polovno jeftino za kupiti kao Laguna. Cak i drugi Francuzi, C5, 508, koji isto imaju velik pad cijene, izadju znacajno vise. Tako da, sigurno nisam lupio napamet. Zapravo, ovo gore sto si citirao i nije bas tacno, nisu polovne Lagune na cijeni kao broj manja njemacka auta, nego su ISPOD. :-)

Ne znam odakle si izvukao da svemu sto nije VW nesto fali, covjek je pitao za VW, ima Lagunu s kojom nije zadovoljan, pa sam nasao shodnim da ta dva proizvodjaca i komentarisem.
Realno s rangom auta koje postavljac gleda, a to su 12-15 godina stara auta s dizelskim motorima, znaci realno s 300-400 hiljada na satu, tako da koje god kupi velika sansa je da ce biti zajeb. Za malo para sve je isti qrac, nema jeftino a dobro, ali ipak je bolje gledati ono gdje je sansa za zajeb koliko toliko manja. Pritom, sta god procitas o Laguni 2 lako je zakljuciti da je to zajeb i prije nego sto das pare :D . Ali jbg, covjek hoce ladju za 3-4 hiljade. :)
Mislim da postavljac teme opet srlja u zajeb. Vjerovatno ima nekih 8000. Extra cifra za zajebat se na autu starom 12 godina. Nek ne misli da je Passat ili G5 imun na riknjavanje turbine,dizne,zamajca i dijelove ovjesa.
Po mom misljenju je bolje da ide na Passata,cini mi se da ce za te pare naci bolji primjerak nego Golf.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#49 Re: Kupovina VWa

Post by ado-šampion »

@Amar

Ma i FSI ima problema s diznama cini mi se. Najgore sto je Golfa 5 tesko naci benzinca bilo kakvog i cak i ako nadjes dobar nema za 6-7 hiljada. Najbolje onda Golf 4 1.6, njih ima i za te pare se moze uzeti dobar. Nevjervatno, ali ljudi na PIKu TRAZE Golfa 4 benzin do 7 hiljada. :-)

Jbg Golf 4 1.6 nije Laguna, relativno slabo ide, trosi, ali ako ubodes fin primjerak velika je sansa da neces visiti po majsorima sto bi nekome s autom starijim od 12 godina trebao biti osnovni cilj. Valjda.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#50 Re: Kupovina VWa

Post by Tomahawk11 »

Benzin se sad trazi zbog prebacivanja na plin.
Malo je onih koji uzimaju da bi vozili na benzin.
Post Reply