Kupovina stana - savjeti

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#26 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by Tomahawk11 »

Nije nuzno da stari stan po defaultu zahtjeva renoviranje.
Stan koji sam kupio je starogradnja, stolarija nova bila u njemu, sto bih je mijenjao?!
Laminat isto tako nov.
Minimum ulaganja u vidu krecenja i farbanja vanjske strane prozora zastitnom bojom.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#27 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by mali_milojica »

Tomahawk11 wrote:Nije nuzno da stari stan po defaultu zahtjeva renoviranje.
Stan koji sam kupio je starogradnja, stolarija nova bila u njemu, sto bih je mijenjao?!
Laminat isto tako nov.
Minimum ulaganja u vidu krecenja i farbanja vanjske strane prozora zastitnom bojom.
Kod mene je slicno bilo. Stan od 60 kvadrata platio sam 80k.
Stolarija vanjska nova,jedan od dva balkona zatvoren.
Unutrasnja stolarija dobra,samo je prefarbao.
Laminat nov.
Kuhinja,plocice nove,jos prijasnji gazda uradio prelijep sank.
Jedino sto sam uradio kod useljenja jeste krecenje,nova ulazna vrata i stavio nove automatske osigurace.
Jedino sta bih sada trenutno imao uraditi jeste kupatilo i to planiram uskoro,a vjerujem da za nekih 5000 mogu uraditi po svojim nekim zeljama.
Kupovina starogradnje donosi i trosak poreza na promet nekretninama od 5% i treba i to racunati. Dok kod novogradnje toga nema,jer se prilikom kupovine placa PDV.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#28 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by Truba »

mogu misliti kakav je osjećaj kupiti svoj stan :| :| :|
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#29 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by Tomahawk11 »

Black swan wrote:mogu misliti kakav je osjećaj kupiti svoj stan :| :| :|
Zar ti nemas svoj stan?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#30 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by mali_milojica »

Black swan wrote:mogu misliti kakav je osjećaj kupiti svoj stan :| :| :|
Meni je veci dojam ostavilo to kad sam farbao nesto svoje,radio oko toga,cistili poslije starog gazde,pa biras kakvu ces kuhinju,kakvu ces spavacu,kakva ces ulazna vrata,bijelu tehniku.
Kupovinu stana sam morao obaviti brzo,jer se covjeku zurilo,tako da i ne znam sta me snaslo u tih mjesec dana :D :lol:
damirc_sa
Posts: 395
Joined: 22/12/2012 15:55

#31 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by damirc_sa »

ado_7 wrote:U procesu sam informisanja oko kupovine stana, pa sve informacije, savjeti, upute, pomoc, bilo sta su dobro dosle i pozeljne. :bih:

Budzet je 55-75 hiljada.
Naravno cijena igra veliku ulogu, i ne zelim da bacam pare na neke fiktivne cijene po m2.
Lokacijom nisam ogranicen, ali vise gledam od cvile do ilidze.
Trenutno razmisljam o novogradnji, ali ako bi nasao neki povoljan u starogradnji, ne bi imao nista protiv.
Pozeljno je da stan ima spavacu sobu, dakle kvadrature oko 40m2.

E sad, kao opcije za novogradnju imam u vidu sljedece lokacije:

Nina-stan:___________1600/1800m2
Miljacka:____________1750KM/m2
Nova Otoka:_________ 2000KM/m2
Ekoing, nggroup:_____ 1700/1800KM/m2
Izvor:_______________ 1800m2

E sad vasa iskustva (mozda neko vec zivi u ovim zgradama), savjeti, upute, sta pripaziti, kako se postaviti, kao i koliki se popusti mogu dobiti za ove lokacije u odnosu na trazene cijene, bilo kakve informacije o kvalitetu radova, dobrim stranama zgradama, losim, pisite :-)

U ovoj zgradi ekoing su mi zanimljivi stanovi, pa ako imate informacije, zasto se to toliko cekalo da bi se tek sad nasli u prodaji (vjerovatno papiri nisu ok) podijelite, posto o toj zgradi bas malo znam.

:bih: :run: :bih:
Prenijet cu ti svoje iskustvo. Tek prije tri mjeseca sam konacno uspio rijesiti stambeno pitanje i nema zgrade i novogradnje gdje nisam otisao i obisao. Uglavnom sto se tice novogradnje sve je to u 5 deka, po meni cak najpovoljniji stanovi sa najboljim rasporedom prostorija su bile zgrade od Penny plus-a. Sto se tice stanova u Izvoru prije dvije godine sam sjedio sa ljudima koji prave tu zgradu i zaista kada su mi pokazivali projekat bio sam odusevljen kako ce to sve na kraju izgledati i koliko znam ta je zgrada trebala biti useljena jos u ljeto prosle godine ali nesto su kasnili sa radovima i cijena im je bila jaka od 1800 KM/m2.

Na kraju sam kupio stan u Otesu, jednostavno izletilo je preko poznanika da sam kupio dvoetazni stan od 85 kvadrata za 68000. Zgrada je izgradjena 1985 ali ipak smatram da je i ta stara gradnja u nekim segmentima bolja nego ova danasnja novogradnja.
Ono sto znam jeste da u Otesu ima jos dosta praznih stanova i to dobrih dvosobnih i vecih koji se mogu kupiti za cijenu do 70000.
Malo se raspitaj i pogledaj jer ako imas auto iz Otesa si za 2 minuta na Ilidzi a pjeske ti treba nekih 10-tak minuta.
zekoslav85
Posts: 115
Joined: 24/11/2015 19:21

#32 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by zekoslav85 »

Ma samo se drzi novogradnje, neces morati ulagati jos dodatnog novca za renoviranje...za parking svi imaju problema, kao da mora biti ispod prozora moze i malo dalje.

kupis nov stan, uselis se s novim stvarima i miran si nekoliko godina...
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#33 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by gidra »

moj otac je prije 10 godina kupio u Otesu plac od 307 kvadratnih metara za 10 hiljada KM, a prodao ga prošle godine za 35 hiljada :D
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#34 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by bit101 »

Da li neko moze reci koliko se otprilike krece m2 na Dobrinji, recimo za stan u izvornom stanju, na potezu ulica Grada Bakua, Emila Zole, Salke Nazecica, Trg Sarajevske Olimpijade? Da li je 1500 KM realna cijena, ili je niza? Ima li neko iskustva?
I kakva je kvaliteta stanova generalno, u tom dijelu, posebno u ulicama Salke Nazecica i Trg Sarajevske Olimpijade? Cini mi se da su te zgrade gradjene krajem 70-ih, ako se ne varam?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#35 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by mali_milojica »

bit101 wrote:Da li neko moze reci koliko se otprilike krece m2 na Dobrinji, recimo za stan u izvornom stanju, na potezu ulica Grada Bakua, Emila Zole, Salke Nazecica, Trg Sarajevske Olimpijade? Da li je 1500 KM realna cijena, ili je niza? Ima li neko iskustva?
I kakva je kvaliteta stanova generalno, u tom dijelu, posebno u ulicama Salke Nazecica i Trg Sarajevske Olimpijade? Cini mi se da su te zgrade gradjene krajem 70-ih, ako se ne varam?
Ne vrijedi.
Ali to sam ja,mozda nekome vrijedi.
Ja ne bih dao vise od 1200, a toliko ce ga procjeniti svaki vjestak,cak i onaj opstinski.
User avatar
mk ultra
Posts: 19468
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#36 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by mk ultra »

gidra wrote:moj otac je prije 10 godina kupio u Otesu plac od 307 kvadratnih metara za 10 hiljada KM, a prodao ga prošle godine za 35 hiljada :D
jebote koliko onda vrijedi mojih 500m^2 blizu svega :mrgreen:

moram malo te cijene nekretnina da pofatam
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#37 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by Truba »

Tomahawk11 wrote:
Black swan wrote:mogu misliti kakav je osjećaj kupiti svoj stan :| :| :|
Zar ti nemas svoj stan?
nemam
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#38 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by Truba »

gidra wrote:moj otac je prije 10 godina kupio u Otesu plac od 307 kvadratnih metara za 10 hiljada KM, a prodao ga prošle godine za 35 hiljada :D
mi imamo zemlje 3500 u istocnom sarajevu
realna cijena je 30 km po kvadratu a imamo i sve prikljucke
medjutim niko se ne doseljava niti ima narod para tako da se ne isplati prodavati
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#39 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by Naslovnica »

damirc_sa wrote:
ado_7 wrote:U procesu sam informisanja oko kupovine stana, pa sve informacije, savjeti, upute, pomoc, bilo sta su dobro dosle i pozeljne. :bih:

Budzet je 55-75 hiljada.
Naravno cijena igra veliku ulogu, i ne zelim da bacam pare na neke fiktivne cijene po m2.
Lokacijom nisam ogranicen, ali vise gledam od cvile do ilidze.
Trenutno razmisljam o novogradnji, ali ako bi nasao neki povoljan u starogradnji, ne bi imao nista protiv.
Pozeljno je da stan ima spavacu sobu, dakle kvadrature oko 40m2.

E sad, kao opcije za novogradnju imam u vidu sljedece lokacije:

Nina-stan:___________1600/1800m2
Miljacka:____________1750KM/m2
Nova Otoka:_________ 2000KM/m2
Ekoing, nggroup:_____ 1700/1800KM/m2
Izvor:_______________ 1800m2

E sad vasa iskustva (mozda neko vec zivi u ovim zgradama), savjeti, upute, sta pripaziti, kako se postaviti, kao i koliki se popusti mogu dobiti za ove lokacije u odnosu na trazene cijene, bilo kakve informacije o kvalitetu radova, dobrim stranama zgradama, losim, pisite :-)

U ovoj zgradi ekoing su mi zanimljivi stanovi, pa ako imate informacije, zasto se to toliko cekalo da bi se tek sad nasli u prodaji (vjerovatno papiri nisu ok) podijelite, posto o toj zgradi bas malo znam.

:bih: :run: :bih:
Prenijet cu ti svoje iskustvo. Tek prije tri mjeseca sam konacno uspio rijesiti stambeno pitanje i nema zgrade i novogradnje gdje nisam otisao i obisao. Uglavnom sto se tice novogradnje sve je to u 5 deka, po meni cak najpovoljniji stanovi sa najboljim rasporedom prostorija su bile zgrade od Penny plus-a. Sto se tice stanova u Izvoru prije dvije godine sam sjedio sa ljudima koji prave tu zgradu i zaista kada su mi pokazivali projekat bio sam odusevljen kako ce to sve na kraju izgledati i koliko znam ta je zgrada trebala biti useljena jos u ljeto prosle godine ali nesto su kasnili sa radovima i cijena im je bila jaka od 1800 KM/m2.

Na kraju sam kupio stan u Otesu, jednostavno izletilo je preko poznanika da sam kupio dvoetazni stan od 85 kvadrata za 68000. Zgrada je izgradjena 1985 ali ipak smatram da je i ta stara gradnja u nekim segmentima bolja nego ova danasnja novogradnja.
Ono sto znam jeste da u Otesu ima jos dosta praznih stanova i to dobrih dvosobnih i vecih koji se mogu kupiti za cijenu do 70000.
Malo se raspitaj i pogledaj jer ako imas auto iz Otesa si za 2 minuta na Ilidzi a pjeske ti treba nekih 10-tak minuta.
Ako mene pitaš, znajući kako je Otes prošao u ratu i koliko je bio razrušen, ne znam kako i na koji način da su obnovili one zgrade, ja bih to zaobišao.
Neka se niko ne uvrijedi, pls.
peli
Posts: 122
Joined: 30/04/2012 09:22

#40 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by peli »

xx
Last edited by peli on 30/05/2016 21:37, edited 2 times in total.
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#41 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by gidra »

peli wrote:
svakako najbolja opcija je novogradnja. Isto kao i sve ostalo, najbolje je novo.
Sto se tice novogradnje sve je to ista kvaliteta gradnje. Izvor ti je na najvećoj raskrižju u gradu. A kasnit ce i sa izgradnjom ostalim lamelama. Miljacka ti je rasprodana.
Zašto je bolja novogradnja? Poznajem neke ljude, nadničare koji su radili po građevini za ove gazde što prave zgrade po Sarajevu i sami kažu da je pola stanova fušeraj i da je na brzinu sklepano.
Imam 26 godina i 2 godine sam tražio stan da kupim sebi, nisam žurio a imao sam keš i sve sam obišao od Tibre, Dobrinje, novogradnje po Čenigć Vili i htjedoh na kraju kupiti pored Kumrovca ali ne uzeh zbog nekih drugih okolnosti. Čekao sam priliku i na kraju sasvim slučajno uzeh na Dolac Malti u zgradi koja je kvalitetnija od sve ijedne poslijeratne novogradnje. Zgrada je nova kifla, 2 sprat, sva od fasadne cigle, nehumano je kako je toplo, moraju se prozori otvarati a još stolarija loša, komšije se apsolutno ne čuju, parkinga na Malti na bacanje. Sad planiram na ljeto aBd da uložim oko 15-20 hiljada u renoviranje. A platio sam ga samo 1850 KM po kvadratu jer je gorilo čovjeku a ja pare imao spremne, imam ponudu da ga prodam 15 hiljada više nego što sam ga platio...
Znači, po meni, je najbolje kupiti u kvalitetnoj predratnoj starogradnji kao što je gradnja po Dobrinji, Vojničko Polje, Hrasno (A. Sacirebegovic, Brace Ribar-male zgrade), okvirno zgrade koje su pravljene poslije 70tih godina, i imati pare za dobro renoviranje. Najbolje je sam sebi i po svom.
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#42 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by gidra »

mk ultra wrote:
gidra wrote:moj otac je prije 10 godina kupio u Otesu plac od 307 kvadratnih metara za 10 hiljada KM, a prodao ga prošle godine za 35 hiljada :D
jebote koliko onda vrijedi mojih 500m^2 blizu svega :mrgreen:

moram malo te cijene nekretnina da pofatam
Ma zemlja je tito, stari tada htio uzeti par dunuma ali mu majka nije dala :D , a poslije niklo kompletno naselje sa svom infrastrukturom...
Eh a da znate koje su se pare po Bojniku i Ahatovićima uzele. Srbi nekada prije prodavali 1m za 1 KM, sad se sve prodalo Arapima.
neki
Posts: 6684
Joined: 17/02/2005 07:57

#43 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by neki »

gidra wrote:
peli wrote:
svakako najbolja opcija je novogradnja. Isto kao i sve ostalo, najbolje je novo.
Sto se tice novogradnje sve je to ista kvaliteta gradnje. Izvor ti je na najvećoj raskrižju u gradu. A kasnit ce i sa izgradnjom ostalim lamelama. Miljacka ti je rasprodana.
Zašto je bolja novogradnja? Poznajem neke ljude, nadničare koji su radili po građevini za ove gazde što prave zgrade po Sarajevu i sami kažu da je pola stanova fušeraj i da je na brzinu sklepano.
Imam 26 godina i 2 godine sam tražio stan da kupim sebi, nisam žurio a imao sam keš i sve sam obišao od Tibre, Dobrinje, novogradnje po Čenigć Vili i htjedoh na kraju kupiti pored Kumrovca ali ne uzeh zbog nekih drugih okolnosti. Čekao sam priliku i na kraju sasvim slučajno uzeh na Dolac Malti u zgradi koja je kvalitetnija od sve ijedne poslijeratne novogradnje. Zgrada je nova kifla, 2 sprat, sva od fasadne cigle, nehumano je kako je toplo, moraju se prozori otvarati a još stolarija loša, komšije se apsolutno ne čuju, parkinga na Malti na bacanje. Sad planiram na ljeto aBd da uložim oko 15-20 hiljada u renoviranje. A platio sam ga samo 1850 KM po kvadratu jer je gorilo čovjeku a ja pare imao spremne, imam ponudu da ga prodam 15 hiljada više nego što sam ga platio...
Znači, po meni, je najbolje kupiti u kvalitetnoj predratnoj starogradnji kao što je gradnja po Dobrinji, Vojničko Polje, Hrasno (A. Sacirebegovic, Brace Ribar-male zgrade), okvirno zgrade koje su pravljene poslije 70tih godina, i imati pare za dobro renoviranje. Najbolje je sam sebi i po svom.
Isto mišljenje kao ti sam imao sve dok me u građevinskoj firmi u kojoj sam radio nisu postavili da pratim renoviranja stanova koja su se izvodila. Svega sam se nagledao prilikom rušenja zidova, dizanja estriha, mijenjanja instalacija...i to u tzv "elitnim" naseljima kao sto su Ciglane i Breka..s obzirom da i sad vršim nadzor nad novogradnjom, takve pojave u današnjoj novogradnji su nezamislive koliko god nakaradne bile po pitanju dispozicije stanova i koeficijenta izgradjenosti
peli
Posts: 122
Joined: 30/04/2012 09:22

#44 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by peli »

xx
Last edited by peli on 30/05/2016 21:38, edited 2 times in total.
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#45 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by gidra »

peli wrote:
gidra wrote:
peli wrote:
svakako najbolja opcija je novogradnja. Isto kao i sve ostalo, najbolje je novo.
Sto se tice novogradnje sve je to ista kvaliteta gradnje. Izvor ti je na najvećoj raskrižju u gradu. A kasnit ce i sa izgradnjom ostalim lamelama. Miljacka ti je rasprodana.
Zašto je bolja novogradnja? Poznajem neke ljude, nadničare koji su radili po građevini za ove gazde što prave zgrade po Sarajevu i sami kažu da je pola stanova fušeraj i da je na brzinu sklepano.
Imam 26 godina i 2 godine sam tražio stan da kupim sebi, nisam žurio a imao sam keš i sve sam obišao od Tibre, Dobrinje, novogradnje po Čenigć Vili i htjedoh na kraju kupiti pored Kumrovca ali ne uzeh zbog nekih drugih okolnosti. Čekao sam priliku i na kraju sasvim slučajno uzeh na Dolac Malti u zgradi koja je kvalitetnija od sve ijedne poslijeratne novogradnje. Zgrada je nova kifla, 2 sprat, sva od fasadne cigle, nehumano je kako je toplo, moraju se prozori otvarati a još stolarija loša, komšije se apsolutno ne čuju, parkinga na Malti na bacanje. Sad planiram na ljeto aBd da uložim oko 15-20 hiljada u renoviranje. A platio sam ga samo 1850 KM po kvadratu jer je gorilo čovjeku a ja pare imao spremne, imam ponudu da ga prodam 15 hiljada više nego što sam ga platio...
Znači, po meni, je najbolje kupiti u kvalitetnoj predratnoj starogradnji kao što je gradnja po Dobrinji, Vojničko Polje, Hrasno (A. Sacirebegovic, Brace Ribar-male zgrade), okvirno zgrade koje su pravljene poslije 70tih godina, i imati pare za dobro renoviranje. Najbolje je sam sebi i po svom.
kako znate da je se kvalitetnije gradilo prije 30 godina?
Ne znam kako se gradilo, ali znam da se gradilo po nekim normama i standardima koji su bili u taj vakat. Dispozicija, debljina zidova, broj stanova po spratu, parking i svi ostali prateći objekti. Ne kažem da nema i ima dobre i kvalitetne novogradnje ali je puno ove lošije.
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#46 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by Radio Sarajevo »

Moja sestra je kupila stan u Domoinvestu na Dobrinji i oduševljena je. Ja sam bio nedavno i stan je fakat mrak. Jest da je kvadrat dvije hiljade, ali je odličan.

Ja ću prvom prilikom kupiti jedan od stanova u prizemlju ako im ostane u narednih 4-5 mjeseci. Ima jedan od 33 kvadrata, k'o bombona.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#47 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by Thorgerson »

Radio Sarajevo wrote:Moja sestra je kupila stan u Domoinvestu na Dobrinji i oduševljena je. Ja sam bio nedavno i stan je fakat mrak. Jest da je kvadrat dvije hiljade, ali je odličan.

Ja ću prvom prilikom kupiti jedan od stanova u prizemlju ako im ostane u narednih 4-5 mjeseci. Ima jedan od 33 kvadrata, k'o bombona.
2000?!

To je previse ba...mislim sta god da su ugradjivali, kanton ba prodaje zgradu 300m dalje (mozda i na boljoj lokaciji) po 1.600 za mlade?

Znas sta je 400 KM po kvadratu. :shock: Ako je uzela bubam stan od 60m2, da je uzela ovamo ostalo bi joj 25k!

Mislim prolazio sam pored te zgrade, obicna zgradica, ne vidim po cemu bi tu kvadrat trebao biti 400 KM skuplji nego na Dobrinji 5. Jos si tu blizi aerodromu, vise buke, prasine.

Za te pare mozes urediti stan da zvizdi samo tako, najskuplje stvari da ubacis, namjestaj, tehniku...mogla je kupit stan i plus auto od 25k.

:skoljka:
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#48 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by gidra »

2000 KM za stan na Dobrinji? :-)
Da je svemirski objekat previše je za tu lokaciju.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#49 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by vryzas »

bit101 wrote:Da li neko moze reci koliko se otprilike krece m2 na Dobrinji, recimo za stan u izvornom stanju, na potezu ulica Grada Bakua, Emila Zole, Salke Nazecica, Trg Sarajevske Olimpijade? Da li je 1500 KM realna cijena, ili je niza? Ima li neko iskustva?
I kakva je kvaliteta stanova generalno, u tom dijelu, posebno u ulicama Salke Nazecica i Trg Sarajevske Olimpijade? Cini mi se da su te zgrade gradjene krajem 70-ih, ako se ne varam?
Tu negdje oko 1350-1400 KM, 50 KM gore-dole u zavisnosti od kvadrature stana, a kvalitet je ok.
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#50 Re: Kupovina stana - savjeti

Post by Radio Sarajevo »

Thorgerson wrote:
Radio Sarajevo wrote:Moja sestra je kupila stan u Domoinvestu na Dobrinji i oduševljena je. Ja sam bio nedavno i stan je fakat mrak. Jest da je kvadrat dvije hiljade, ali je odličan.

Ja ću prvom prilikom kupiti jedan od stanova u prizemlju ako im ostane u narednih 4-5 mjeseci. Ima jedan od 33 kvadrata, k'o bombona.
2000?!

To je previse ba...mislim sta god da su ugradjivali, kanton ba prodaje zgradu 300m dalje (mozda i na boljoj lokaciji) po 1.600 za mlade?

Znas sta je 400 KM po kvadratu. :shock: Ako je uzela bubam stan od 60m2, da je uzela ovamo ostalo bi joj 25k!

Mislim prolazio sam pored te zgrade, obicna zgradica, ne vidim po cemu bi tu kvadrat trebao biti 400 KM skuplji nego na Dobrinji 5. Jos si tu blizi aerodromu, vise buke, prasine.

Za te pare mozes urediti stan da zvizdi samo tako, najskuplje stvari da ubacis, namjestaj, tehniku...mogla je kupit stan i plus auto od 25k.

:skoljka:
E pa ona više nije mlada, tako da nije mogla uzeti taj stan za mlade.

Sad sam provjerio, kvadrat je bio 1900 KM, i baš sam uporedio obje zgrade, i vjeruj mi ova Domoinvestova je mnogo, mnogo bolja i vrijedi svake pare. Takođe, imaju odličan raspored, pa nema gubljenja kvadrata u nekim hodnicima i sl., tako da na kraju to izađe čak na isto para.

Uzela je trosoban stan od 48 kvadrata koji bi negdje drugo bio 55 ili 60 kvadrata. Ako bih birao kvalitet ili prazne kvadrate, radije bih kvalitet.
Post Reply