Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by amar1994 »

E eto sad je smece focus :roll:
citroen xm
Posts: 18127
Joined: 17/04/2012 22:57

#27 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by citroen xm »

Nije smeće, ali je daleko od onoga kako ga prikazuju poklonici istog. Što se mene tiče, daleko mu lijepa kuća kao i cijelom evropskom Fordu, ali to je subjektivno.

Nemoj zezat Amare, ne kupuje ferarija. Predlažeš mu Fokusa ko momačko auto, a odvraćaš ga od Alfe koja je za tog Fokusa i alfa i omega momačkog auta.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#28 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by amar1994 »

citroen xm wrote:Nije smeće, ali je daleko od onoga kako ga prikazuju poklonici istog. Što se mene tiče, daleko mu lijepa kuća kao i cijelom evropskom Fordu, ali to je subjektivno.

Nemoj zezat Amare, ne kupuje ferarija. Predlažeš mu Fokusa ko momačko auto, a odvraćaš ga od Alfe koja je za tog Fokusa i alfa i omega momačkog auta.
ok :thumbup:

odvracam od alfe zato sto je 0 bodova sigurna :-) , sasija tj. struktura rinaka :run:



fordina


meni 147 nije ni lijep :skoljka:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#29 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by BarbaDue »

Moja preporuka. Nije za qrčenje al je dobar.

Peugeot 206 SW Pezo 206 SW 2.0 66kw Dizel<br>
Peugeot 206 SW Pezo 206 SW 2.0 66kw Dizel (5.950 KM)<br>
https://www.olx.ba/r/25844045/608266
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#30 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by condy »

Video sve kaže :thumbup:
citroen xm
Posts: 18127
Joined: 17/04/2012 22:57

#31 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by citroen xm »

Ovaj 206 sw je vala ružan, ni 207 nije lijep. Tako da mu džaba dobrota. :)


Ok, Fokus je sigurniji, ali koliko je to bitan parametar kod auta starih 15+ godina koja svakako nisu više u vrhu sa rezultatima bezbjednosti. Ako gledaš to onda kupiš Megana i oprostiš mu sve ostalo. Bar nije truo ko Fokus. :D

Evo, nešto ovakvo recimo.

https://www.olx.ba/artikal/26307173/peugeot-307/
Last edited by citroen xm on 03/08/2017 13:44, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#32 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by amar1994 »

Ne znam ja , pa nije focus mazda :lol: , ja znam jednu porodicu i imaju 2 komada , 99 godista i nisu truhli a zajedno imaju preko 600 hiljada km , 1.6 benzinci 8-)
Last edited by amar1994 on 03/08/2017 13:49, edited 1 time in total.
citroen xm
Posts: 18127
Joined: 17/04/2012 22:57

#33 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by citroen xm »

Mazda i jeste takva zbog Fokusa. :D

Eno editovah prošli post, stavih link za Pežo. :thumbup:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#34 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by tempuser »

citroen xm wrote:Nije smeće, ali je daleko od onoga kako ga prikazuju poklonici istog. Što se mene tiče, daleko mu lijepa kuća kao i cijelom evropskom Fordu, ali to je subjektivno.

Nemoj zezat Amare, ne kupuje ferarija. Predlažeš mu Fokusa ko momačko auto, a odvraćaš ga od Alfe koja je za tog Fokusa i alfa i omega momačkog auta.
Malo i ti sad pretjerujes, da ne idemo sad u detalje koliko imas iskustva s Focusom itd.
Ja nisam poklonih Focusa, kupio sam ga iz racionalnih, a ne emocionalnih razlika i iz prve ruke ti mogu reci da se Focusovo znatno bolje lezanje po krivinama u odnosu na prisjek klase odmah osjeti ako malo ostrije vozis, meni je mana poviseno sjedenje, ali je prednost sto je nesto siri i sto ima vise mjesta naza od VW pandana.
Osim toga si zaboravio stavku budzet, momacka alfa u dobrom stanju se tu ne uklapa.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#35 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by amar1994 »

citroen xm wrote:Mazda i jeste takva zbog Fokusa. :D

Eno editovah prošli post, stavih link za Pežo. :thumbup:
:lol: :kiss:

dobri su pezoi , ja bi dodao 406 i 2.0hdi , oni zadnji 2003 i 2004 , dobra su to auta :)
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#36 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by dgL_ »

amar1994 wrote:Ne znam ja , pa nije focus mazda :lol: , ja znam jednu porodicu i imaju 2 komada , 99 godista i nisu truhli a zajedno imaju preko 600 hiljada km , 1.6 benzinci 8-)
A ja sam ih 100 vidio truhle zadnje obrve (citaj ne postoje) zato ti pada u vodu teorija :)
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#37 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by ado-šampion »

Ma Focus je auto koje se kupuje 100% racionalno, kakvo uzivanje kakvi bakraci. Mozda kad se usporedi s Pezoima, Citroenima, Opelima, itd, ima tu neku dozu zanimljivosti u voznji, ali to je to. Alfa je nesto sasvim drugo i Alfa je u premium segmentu gdje se gledaju totalno razlicite stvari i gdje su stvari kao ponuda prostora, prakticnost i upotrebljivost zadnje rupe na sviralu.

Ali covjek ionako rece da nece Alfu...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#38 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by amar1994 »

cuj teorija , doduse u hercegovini se voze , pa mozda zato nisu , stvarno je strasno uradit to , jebo je povrsinska hrdja ako su motor i mehanika odlicni :-)

najveci je problem sto bi ljudi da se vozaju , a da marke ne uloze , hrdja se koliko ja znam sanira kad krene , a ne kad pojede sve :-) :-)

uostalom i golfovi truhnu , peta vrata i prednje obrve , passati isto , polo isto , caddy :-) , audi a3 isto :lol: i opet ti vlasnici ne zele da saniraju kad krene , Hoooooeeej ima na otpadu u drugoj boji pa ga necu farbat , koga jebe nek bude ko cirkus :-)


edit:@Ado, sta je to 147 poseban , meni licno ruzna naprijed , unutra jos gora , evo na crash testu , taj auto samo istinski ljubitelji kupuju :thumbup:
a to da je premium jest al u panjevima , vise je volvo premium nego alfa :lol:

nemoj mi samo pricu o naprednosti vjesanja(koje ne moze da traje ni blizu) jer je focus tu dobar , dobroj limariji(nista bolje nego ostali) , odlicni su 1.9 motori :thumbup:
Last edited by amar1994 on 03/08/2017 14:04, edited 2 times in total.
citroen xm
Posts: 18127
Joined: 17/04/2012 22:57

#39 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by citroen xm »

406 je odličan, ali ta auta u dobrom stanju su već u oglasima rijetka. Prešlo je to masu kilometara. Ali ako nađe dobrog može se usrećiti. Ali to je već neka druga klasa, nije ono što momak traži. 307 je mjera. :thumbup:
tempuser wrote:
Malo i ti sad pretjerujes, da ne idemo sad u detalje koliko imas iskustva s Focusom itd.
Ja nisam poklonih Focusa, kupio sam ga iz racionalnih, a ne emocionalnih razlika i iz prve ruke ti mogu reci da se Focusovo znatno bolje lezanje po krivinama u odnosu na prisjek klase odmah osjeti ako malo ostrije vozis, meni je mana poviseno sjedenje, ali je prednost sto je nesto siri i sto ima vise mjesta naza od VW pandana.
Osim toga si zaboravio stavku budzet, momacka alfa u dobrom stanju se tu ne uklapa.
Ma ja niti sam predložio Alfu, niti bi. Nego eto poklopilo se tako da je ona pomenuta. MAda mislim da dobra 147 može da se kupi za 6500 KM. Ali da se knapira i da se potrefi.

Što se Fokusa tiče nemam lična iskustva sem vožnje, ali ako ja mogu glatko sa svojim autom da kršim propise dovoljno za oduzimanje vozačke, a da ne osjećam nelagodnost vožnje, može vala i sa svakim kompaktom iz te generacije. Sve preko je suvišno. ZA neki poseban užitak se kupuju auta drugog tipa. Mana Fokusa prve generacije su mi sjedišta i limarija, koja očigledno jeste u problemu. Nije to kao Eskort iz 89., ali je vrlo sklona hrđanju. To sam vidio na mnogo fokusa svojim očima, a nije da je baš svaki havarisan i to na istim mjestima.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#40 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by ado-šampion »

Alfa sa 147 cjenovno cilja na premium segment. Sad koliko je to uspjesan model ili nije to je druga stvar.

Premium je trzisni segment i auta se u njega svrstavaju po cijeni, a koliko je neki model premium (citaj: dobar u tom segmentu) ili nije, to se vidi po trzisnom rezultatu.

Ja nisam ljubitelj Alfi, ali mislim sjedi u 147 i sjedi u Focusa sve ce ti se samo kazati. Totalno drukcija auta. Alfa za vozace, Focus za racionalne.

Nisam uopste ulazio generalno u pricu koliko je Focus dobar auto ili nije - ako vec hoces meni trica djeluje kao generalno jako dobro ukomponovano auto u svom segmentu.
Last edited by ado-šampion on 03/08/2017 14:09, edited 1 time in total.
Leon16v
Posts: 5790
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#41 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by Leon16v »

Samo znam da ti Focusi peglaju rupe i neravnine po cesti :-D

A ja kontam gledati Megana 2, sa 2.0 motorom od 136 KS, ali slabo raja o njima piše.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#42 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by amar1994 »

ado-šampion wrote:Alfa sa 147 cjenovno cilja na premium segment. Sad koliko je to uspjesan model ili nije to je druga stvar.

Premium je trzisni segment i auta se u njega svrstavaju po cijeni, a koliko je neki model premium (citaj: dobar u tom segmentu) ili nije, to se vidi po trzisnom rezultatu.

Ja nisam ljubitelj Alfi, ali mislim sjedi u 147 i sjedi u Focusa sve ce ti se samo kazati. Totalno drukcija auta. Alfa za vozace, Focus za racionalne.
eh pa meni je isto :o
citroen xm
Posts: 18127
Joined: 17/04/2012 22:57

#43 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by citroen xm »

amar1994 wrote:cuj teorija , doduse u hercegovini se voze , pa mozda zato nisu , stvarno je strasno uradit to , jebo je povrsinska hrdja ako su motor i mehanika odlicni :-)

najveci je problem sto bi ljudi da se vozaju , a da marke ne uloze , hrdja se koliko ja znam sanira kad krene , a ne kad pojede sve :-) :-)

uostalom i golfovi truhnu , peta vrata i prednje obrve , passati isto , polo isto , caddy :-) , audi a3 isto :lol: i opet ti vlasnici ne zele da saniraju kad krene , Hoooooeeej ima na otpadu u drugoj boji pa ga necu farbat , koga jebe nek bude ko cirkus :-)


edit:@Ado, sta je to 147 poseban , meni licno ruzna naprijed , unutra jos gora , evo na crash testu , taj auto samo istinski ljubitelji kupuju :thumbup:
a to da je premium jest al u panjevima , vise je volvo premium nego alfa :lol:

nemoj mi samo pricu o naprednosti vjesanja(koje ne moze da traje ni blizu) jer je focus tu dobar , dobroj limariji(nista bolje nego ostali) , odlicni su 1.9 motori :thumbup:
Ih Hercegovina, pa dole ni Fićo ne trune. :wink: Pominjao sam davno na forumu da su poznatom čovjeku u Austriji nakon 7 godina mijenjali sva vrata na Fokusu. Razmisli o tome. :thumbup: Nije lako sanirati neke stvari, a još ako korozija krene sa unutrašnje strane kako često kreće, ode to u beskonačnost. I pokenjam se na auto novije generacije kome nakon par godina od proizvodnje treba čačkati po limariji, pa taman bilo i ko zrno graška.

Što se tiče Alfe, pa bar je po dizajnu miljama ispred Fokusa. Kako spolja, tako i unutra.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#44 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by amar1994 »

Leon16v wrote:Samo znam da ti Focusi peglaju rupe i neravnine po cesti :-D

A ja kontam gledati Megana 2, sa 2.0 motorom od 136 KS, ali slabo raja o njima piše.
pa normalno da pegla , kad znaju podesit auto :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#45 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by amar1994 »

citroen xm wrote:
amar1994 wrote:cuj teorija , doduse u hercegovini se voze , pa mozda zato nisu , stvarno je strasno uradit to , jebo je povrsinska hrdja ako su motor i mehanika odlicni :-)

najveci je problem sto bi ljudi da se vozaju , a da marke ne uloze , hrdja se koliko ja znam sanira kad krene , a ne kad pojede sve :-) :-)

uostalom i golfovi truhnu , peta vrata i prednje obrve , passati isto , polo isto , caddy :-) , audi a3 isto :lol: i opet ti vlasnici ne zele da saniraju kad krene , Hoooooeeej ima na otpadu u drugoj boji pa ga necu farbat , koga jebe nek bude ko cirkus :-)


edit:@Ado, sta je to 147 poseban , meni licno ruzna naprijed , unutra jos gora , evo na crash testu , taj auto samo istinski ljubitelji kupuju :thumbup:
a to da je premium jest al u panjevima , vise je volvo premium nego alfa :lol:

nemoj mi samo pricu o naprednosti vjesanja(koje ne moze da traje ni blizu) jer je focus tu dobar , dobroj limariji(nista bolje nego ostali) , odlicni su 1.9 motori :thumbup:
Ih Hercegovina, pa dole ni Fićo ne trune. :wink: Pominjao sam davno na forumu da su poznatom čovjeku u Austriji nakon 7 godina mijenjali sva vrata na Fokusu. Razmisli o tome. :thumbup: Nije lako sanirati neke stvari, a još ako korozija krene sa unutrašnje strane kako često kreće, ode to u beskonačnost. I pokenjam se na auto novije generacije kome nakon par godina od proizvodnje treba čačkati po limariji, pa taman bilo i ko zrno graška.

Što se tiče Alfe, pa bar je po dizajnu miljama ispred Fokusa. Kako spolja, tako i unutra.
:D :D

ja znam da cu ovoga farbat za 6-7 god zbog svog ceifa i vjerovatno stavit prozirne folije preko , ogrebotine i stone chipove ne mogu gledat a planiram zadrzat :thumbup:

ma kako kome , meni ne , al opet ja imam cudan ukus :-)
citroen xm
Posts: 18127
Joined: 17/04/2012 22:57

#46 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by citroen xm »

MA ok, o ukusima je suvišno raspravljati, ne znam ni što se peglamo. :D Ako mi se nešto ne sviđa niko me ne može ubijediti da kupim.

Nego što ćeš farbati? Mislim iz ćeifa možeš odmah. A sumnjam da ćeš je voziti još 15 godina. :-D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#47 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by amar1994 »

citroen xm wrote:MA ok, o ukusima je suvišno raspravljati, ne znam ni što se peglamo. :D Ako mi se nešto ne sviđa niko me ne može ubijediti da kupim.

Nego što ćeš farbati? Mislim iz ćeifa možeš odmah. A sumnjam da ćeš je voziti još 15 godina. :-D
apsolutno :thumbup:

Znam na sta ce licit :D , to sam prihvatio kad se kupovala, ma ima ruznih ogrebotina sa strane i prednji branik od kamencica , ma ruzno a crna pa se sve vidi , trenutno poora nemam , jer bi htio skupa i fabratt i folije :thumbup: , a za to treba ipak 2500KM :-) :-) :run:

Barem 10 jos ako bude slusala :-D , ne bi je dao nema sanse :) a Bgmi treba i porodicu osnovat :thumbup:

Ovako ti ja sve isplaniram unaprijed :lol:
Last edited by amar1994 on 03/08/2017 14:24, edited 3 times in total.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#48 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by tempuser »

citroen xm wrote:406 je odličan, ali ta auta u dobrom stanju su već u oglasima rijetka. Prešlo je to masu kilometara. Ali ako nađe dobrog može se usrećiti. Ali to je već neka druga klasa, nije ono što momak traži. 307 je mjera. :thumbup:
tempuser wrote:
Malo i ti sad pretjerujes, da ne idemo sad u detalje koliko imas iskustva s Focusom itd.
Ja nisam poklonih Focusa, kupio sam ga iz racionalnih, a ne emocionalnih razlika i iz prve ruke ti mogu reci da se Focusovo znatno bolje lezanje po krivinama u odnosu na prisjek klase odmah osjeti ako malo ostrije vozis, meni je mana poviseno sjedenje, ali je prednost sto je nesto siri i sto ima vise mjesta naza od VW pandana.
Osim toga si zaboravio stavku budzet, momacka alfa u dobrom stanju se tu ne uklapa.
Ma ja niti sam predložio Alfu, niti bi. Nego eto poklopilo se tako da je ona pomenuta. MAda mislim da dobra 147 može da se kupi za 6500 KM. Ali da se knapira i da se potrefi.

Što se Fokusa tiče nemam lična iskustva sem vožnje, ali ako ja mogu glatko sa svojim autom da kršim propise dovoljno za oduzimanje vozačke, a da ne osjećam nelagodnost vožnje, može vala i sa svakim kompaktom iz te generacije. Sve preko je suvišno. ZA neki poseban užitak se kupuju auta drugog tipa. Mana Fokusa prve generacije su mi sjedišta i limarija, koja očigledno jeste u problemu. Nije to kao Eskort iz 89., ali je vrlo sklona hrđanju. To sam vidio na mnogo fokusa svojim očima, a nije da je baš svaki havarisan i to na istim mjestima.
Ne znam cemu u prici Focus 1 kad se za ove pare elementarno kupuje Focus 2 koji nema tih problema.
Kod Focusa nema nekih posenih uzitaka osim to malo bolje drzanje ceste u odnosu na konkurente i ako to spojijs sa nekim tim kompakt dizajnom uz par poteza, neke lijepe ali 16" i sl mozes napraviti solidan momacki auto.
citroen xm
Posts: 18127
Joined: 17/04/2012 22:57

#49 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by citroen xm »

amar1994 wrote: Znam na sta ce licit :D , to sam prihvatio kad se kupovala, ma ima ruznih ogrebotina sa strane i prednji branik od kamencica , ma ruzno a crna pa se sve vidi , trenutno poora nemam , jer bi htio skupa i fabratt i folije :thumbup: , a za to treba ipak 2500KM :-) :-) :run:

Barem 10 jos ako bude slusala :-D , ne bi je dao nema sanse :) a Bgmi treba i porodicu osnovat :thumbup:

Ovako ti ja sve isplaniram unaprijed :lol:
Samo naprijed. :thumbup:
tempuser wrote:
Ne znam cemu u prici Focus 1 kad se za ove pare elementarno kupuje Focus 2 koji nema tih problema.
Kod Focusa nema nekih posenih uzitaka osim to malo bolje drzanje ceste u odnosu na konkurente i ako to spojijs sa nekim tim kompakt dizajnom uz par poteza, neke lijepe ali 16" i sl mozes napraviti solidan momacki auto.

Ma eto, ovde ga najviše pominjaše.

Onaj ko zna šta radi i radi sa ukusom, može skoro od svakog auta napraviti lijpu cjelinu. :thumbup:
User avatar
Deriguz
Posts: 637
Joined: 30/07/2009 21:29

#50 Re: Kupovina manjeg "gradskog" auta (C klasa)

Post by Deriguz »

Eh, vidite kako ste opet lijepo otisli u off topic :D

Manite se Alfe i Focusa. Dajte malo o Meganu i Pezou se tako lijepo raspisite :D Npr koji motor bi bilo bolje uzeti od benzinaca. mada sam se naslusao dosta dobrih stvari kod 307 o dizelu 2.0 66 kw. pa eto taj ulazi u konkurenciju takodjer. Bez filtera i plivajuceg zamajca
Post Reply