Kupovina laptopa - savjeti

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
marketleader
Posts: 393
Joined: 03/04/2010 22:56

#1 Kupovina laptopa - savjeti

Post by marketleader »

Pozdrav forumasi.
Nesto se razmisljam o kupovini laptopa i onako gledao sam modele i cijene na stranicama, pa reko da koji savjet ulovim.
Gledajući veličine display-a, odlučio sam se za 17'' onako da imam za gledanje filmova, valjda nece previse biti teska masina za nositi?! Inace trazim solidan laptop,da nije gamerski, ne treba mi neka boli glava konfiguracija, vaznija mi je npr. baterija,izrada,izgled i sl.
Zanima me koja marka je najbolja, sto se tice izrade,baterija, cijene i to?
Zanima me zna li iko koji maloprodavac u Sarajevu je najpovoljniji sto se tice ponude laptopa?
Zahvaljujem na svakom savjetu.
User avatar
motachjointa
Posts: 843
Joined: 27/06/2007 00:49

#2 Re: Kupovina laptopa - savjeti

Post by motachjointa »

marketleader wrote:Pozdrav forumasi.
Nesto se razmisljam o kupovini laptopa i onako gledao sam modele i cijene na stranicama, pa reko da koji savjet ulovim.
Gledajući veličine display-a, odlučio sam se za 17'' onako da imam za gledanje filmova, valjda nece previse biti teska masina za nositi?! Inace trazim solidan laptop,da nije gamerski, ne treba mi neka boli glava konfiguracija, vaznija mi je npr. baterija,izrada,izgled i sl.
Zanima me koja marka je najbolja, sto se tice izrade,baterija, cijene i to?
Zanima me zna li iko koji maloprodavac u Sarajevu je najpovoljniji sto se tice ponude laptopa?
Zahvaljujem na svakom savjetu.
idi u imtec uzmi acera, nekog iz serije 5737, 5738 itd. za milju i sto i neces se pokajati, uzmi 15,6 siroki ekran, 3 do 4 gige rama, grafika minimum 512 mb, a i super mu je izgled... Ja imam dva komada 5737z i 5738z i rade ko sat iako se skoro nikad ne gase, baterija bude maksimum nekih 1,5 sat.
User avatar
marketleader
Posts: 393
Joined: 03/04/2010 22:56

#3 Re: Kupovina laptopa - savjeti

Post by marketleader »

motachjointa wrote:
marketleader wrote:Pozdrav forumasi.
Nesto se razmisljam o kupovini laptopa i onako gledao sam modele i cijene na stranicama, pa reko da koji savjet ulovim.
Gledajući veličine display-a, odlučio sam se za 17'' onako da imam za gledanje filmova, valjda nece previse biti teska masina za nositi?! Inace trazim solidan laptop,da nije gamerski, ne treba mi neka boli glava konfiguracija, vaznija mi je npr. baterija,izrada,izgled i sl.
Zanima me koja marka je najbolja, sto se tice izrade,baterija, cijene i to?
Zanima me zna li iko koji maloprodavac u Sarajevu je najpovoljniji sto se tice ponude laptopa?
Zahvaljujem na svakom savjetu.
idi u imtec uzmi acera, nekog iz serije 5737, 5738 itd. za milju i sto i neces se pokajati, uzmi 15,6 siroki ekran, 3 do 4 gige rama, grafika minimum 512 mb, a i super mu je izgled... Ja imam dva komada 5737z i 5738z i rade ko sat iako se skoro nikad ne gase, baterija bude maksimum nekih 1,5 sat.
Evo sad razgledam po imtec-ovoj stranici. cini mi se da mi je neko govorio da su najpovoljniji, sad haj znaj. Ja bi drug radije 17''.
User avatar
marketleader
Posts: 393
Joined: 03/04/2010 22:56

#4 Re: Kupovina laptopa - savjeti

Post by marketleader »

Kakav je ovaj?
ACER eMachines eMG725

http://www.dginformatika.com/index.php? ... 2&Itemid=6

1006 KM

EDIT: LINK STAVIO
stubborn_d0nkey
Posts: 67
Joined: 24/05/2010 09:53

#5 Re: Kupovina laptopa - savjeti

Post by stubborn_d0nkey »

Ja bi ti preporucio toshiba satellite. Ja imam A505-S6980. Medu najboljim, ako ne najbolji laptop u svojoj "klasi"
4 giga rama, 500gb hd, core duo... A baterija! uh 12-cell. Sada mi je oko 85% a predvida preko 4ipo sata (znaci oko 5 ipo, malo manje, kada je pun), a rasvjeta mi je na maksimum! Moze nekih 6-7 pa i vise ako je rasvjeta na minimum.

Kod baterija je najvaznije koliko cellova ima. sto vise to duze traje. Laptopi obicno dodu s 6, nekih s 9 ali moj ima 12 zato tako traje


Provjerio sam i na minimum, 5h 37 min /84 %
User avatar
marketleader
Posts: 393
Joined: 03/04/2010 22:56

#6 Re: Kupovina laptopa - savjeti

Post by marketleader »

stubborn_d0nkey wrote:Ja bi ti preporucio toshiba satellite. Ja imam A505-S6980. Medu najboljim, ako ne najbolji laptop u svojoj "klasi"
4 giga rama, 500gb hd, core duo... A baterija! uh 12-cell. Sada mi je oko 85% a predvida preko 4ipo sata (znaci oko 5 ipo, malo manje, kada je pun), a rasvjeta mi je na maksimum! Moze nekih 6-7 pa i vise ako je rasvjeta na minimum.

Kod baterija je najvaznije koliko cellova ima. sto vise to duze traje. Laptopi obicno dodu s 6, nekih s 9 ali moj ima 12 zato tako traje


Provjerio sam i na minimum, 5h 37 min /84 %
EE to je dobra stvar. Evo nasao sam ga u nekoj radnji za 1620 KM. inace nisam planirao preko 1100 ili 1200KM, ali to mi se svidja sa baterijom, vidim 12 cell,ccc. A drug sta kazes za onaj acer sto sam gore stavio? Kakvi su inace acer laptopi sto se tice baterije i izrade?
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7 Re: Kupovina laptopa - savjeti

Post by udrch »

marketleader wrote:
stubborn_d0nkey wrote:Ja bi ti preporucio toshiba satellite. Ja imam A505-S6980. Medu najboljim, ako ne najbolji laptop u svojoj "klasi"
4 giga rama, 500gb hd, core duo... A baterija! uh 12-cell. Sada mi je oko 85% a predvida preko 4ipo sata (znaci oko 5 ipo, malo manje, kada je pun), a rasvjeta mi je na maksimum! Moze nekih 6-7 pa i vise ako je rasvjeta na minimum.

Kod baterija je najvaznije koliko cellova ima. sto vise to duze traje. Laptopi obicno dodu s 6, nekih s 9 ali moj ima 12 zato tako traje


Provjerio sam i na minimum, 5h 37 min /84 %
EE to je dobra stvar. Evo nasao sam ga u nekoj radnji za 1620 KM. inace nisam planirao preko 1100 ili 1200KM, ali to mi se svidja sa baterijom, vidim 12 cell,ccc. A drug sta kazes za onaj acer sto sam gore stavio? Kakvi su inace acer laptopi sto se tice baterije i izrade?
Za 1200 možeš kupiti mislim samo Acer 17", ali neka te to ne odbija, jer je Acer dosta pouzdan, ali nemoj iMachine, uzmi Aspire seriju, mislim da je sad aktuelan Aspire 7715Z (T4400, 4GB, 500GB) ili ASPIRE 7736ZG (T4300, 2GB, 320GB i odvojena grafika GS210)..
Ovo sa 12cell baterijom je extra, ali tu bateriju plaćaš prilikom kupovine najmanje 300 KM plus, nemoj misliti da je dobiješ gratis..standardna baterija je 6cell i traje nekih 1,5 do 3h, zavisi kako je koristiš i šta radiš..
User avatar
marketleader
Posts: 393
Joined: 03/04/2010 22:56

#8 Re: Kupovina laptopa - savjeti

Post by marketleader »

Evo nasao sam ovaj Acer Aspire 7715Z za 1069KM,
Intel Pentium Dual-Core T4300 2,10 GHz, 3GB RAM, 320GB HDD, DVD±RW DL, GLAN, WLAN, WebCam, card reader, 17,3" display

a Acer Aspire 7736ZG za 1185KM...
Intel Pentium Dual-Core T4300 2,10 GHz, 2GB RAM, 320GB HDD, NVIDIA GeForce G210M 512MB DDR3, DVD±RW DL, WLAN, Bluetooth, Webcam, 17,3 display
Isplati li se dati 100 KM vise za ovaj drugi? Ima gigu rama manje, i graficka nije integrisana, vec je nvidia...
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#9 Re: Kupovina laptopa - savjeti

Post by udrch »

marketleader wrote:Evo nasao sam ovaj Acer Aspire 7715Z za 1069KM,
Intel Pentium Dual-Core T4300 2,10 GHz, 3GB RAM, 320GB HDD, DVD±RW DL, GLAN, WLAN, WebCam, card reader, 17,3" display

a Acer Aspire 7736ZG za 1185KM...
Intel Pentium Dual-Core T4300 2,10 GHz, 2GB RAM, 320GB HDD, NVIDIA GeForce G210M 512MB DDR3, DVD±RW DL, WLAN, Bluetooth, Webcam, 17,3 display
Isplati li se dati 100 KM vise za ovaj drugi? Ima gigu rama manje, i graficka nije integrisana, vec je nvidia...
Ti odluči drug isplati li se..ako ti treba grafika isplati se, a ako ti ne treba onda ne isplati..
hipisizik
Posts: 145
Joined: 31/07/2009 21:56

#10 Re: Kupovina laptopa - savjeti

Post by hipisizik »

Ljudi, na kakvom glasu su toshibe? Kontam da kupim nesto oko 1500-1700 KM ..17,3" mi je bitno zbog Visual Studia :)..Vrtiti ce se tu i sql server, i jos ponesto, a samo ponekad i PES2010 :-D Nekako u ponudi imteca i plus-a ima ponajvise toshiba..hp mi se nesto ne kupuje (mada ne znam zasto:) )..Kakav je ovaj TOSHIBA SAT L555-121 i3 330M 2,13GHz, 4GB, 320GB, ATI HD512MB, 17,3", BT, CAM, HDMI ?
missko
Posts: 11434
Joined: 22/02/2008 13:22

#11 Re: Kupovina laptopa - savjeti

Post by missko »

Za prenosno racunalo ti je dovoljna velicina do 16,4 inca a ostalo je sve potesko i baterija kod velikog ekrana se prazni puno brze. HP nikad pa oni prave printere al laptop uzmi toshiba ili sony i uzivanju nikad kraja i nakod 5 godina stil i izgled im je aktuelan.
hipisizik
Posts: 145
Joined: 31/07/2009 21:56

#12 Re: Kupovina laptopa - savjeti

Post by hipisizik »

missko wrote:Za prenosno racunalo ti je dovoljna velicina do 16,4 inca a ostalo je sve potesko i baterija kod velikog ekrana se prazni puno brze. HP nikad pa oni prave printere al laptop uzmi toshiba ili sony i uzivanju nikad kraja i nakod 5 godina stil i izgled im je aktuelan.
Ok, sad sam jos vise 'zagrizao' za toshibu :)
User avatar
marketleader
Posts: 393
Joined: 03/04/2010 22:56

#13 Re: Kupovina laptopa - savjeti

Post by marketleader »

missko wrote:Za prenosno racunalo ti je dovoljna velicina do 16,4 inca a ostalo je sve potesko i baterija kod velikog ekrana se prazni puno brze. HP nikad pa oni prave printere al laptop uzmi toshiba ili sony i uzivanju nikad kraja i nakod 5 godina stil i izgled im je aktuelan.
Ja evo sad kontam DELL, vidio na njihovoj stranici ponude,pa kontam uzeti preko nekoga u inostranstvu. da me ne ogule za porez i to...ali imaju monstrume od mashina sto jes jes,onako ja sastavio konf boli glava 700 eura.
i3 2,13ghz 3mb cache, ati radeon hd 4650 1gb, 250gb hdd, 2gb ddr3 ram, webcam 2mp,windows home.... i tako to.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#14 Re: Kupovina laptopa - savjeti

Post by udrch »

Toshiba je moj trenutni laptop..nemam nekog pogovora, dobar, dobra tastaura, monitor extra, kućište jako, bez pregrijavanja, jedino bar meni ne odgovara raspored gdje su USB portovi, mrežni izlaz i punjač baterije..
Sad mi ti kablovi smetaju, kod Asusa su mi svi bili pozadi, pa ih nisam ni primjećivao, a sad su mi sa strane..i mala mi je tipka enter i shift, a njih nekako ponajviše koristim :D ..
Nemoj da ti ogadim, brand je extra..
hipisizik
Posts: 145
Joined: 31/07/2009 21:56

#15 Re: Kupovina laptopa - savjeti

Post by hipisizik »

udrch wrote:Toshiba je moj trenutni laptop..nemam nekog pogovora, dobar, dobra tastaura, monitor extra, kućište jako, bez pregrijavanja, jedino bar meni ne odgovara raspored gdje su USB portovi, mrežni izlaz i punjač baterije..
Sad mi ti kablovi smetaju, kod Asusa su mi svi bili pozadi, pa ih nisam ni primjećivao, a sad su mi sa strane..i mala mi je tipka enter i shift, a njih nekako ponajviše koristim :D ..
Nemoj da ti ogadim, brand je extra..
Ma ne brini ,neces :)..Nemam vremena danas,al sutra ga kupujem cim izadjem s posla:)
sakop
Posts: 179
Joined: 24/07/2009 14:13
Location: ---s-a-r-a-j-e-v-o---

#16 Re: Kupovina laptopa - savjeti

Post by sakop »

po meni
1. nov ili polovan isto ti se vata (od pravih ljudi polovan)
2. procesor je bitan i veličina memorije
3. sve ostalo su nijanse
4. svi informatičari imaju HP model pa se ogranici samo na HP

nije mi jasno zasto ljudi kupuju nove laptope cca 1200 KM pa nadalje kad u BiH nema ovlaštenih servisera koliko ja znam (a to nije mala lova),no ko ne zna šta je kvalitet nek kupi skupo :)
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#17 Re: Kupovina laptopa - savjeti

Post by hakazvaka »

sakop wrote:po meni
1. nov ili polovan isto ti se vata (od pravih ljudi polovan)
2. procesor je bitan i veličina memorije
3. sve ostalo su nijanse
4. svi informatičari imaju HP model pa se ogranici samo na HP

nije mi jasno zasto ljudi kupuju nove laptope cca 1200 KM pa nadalje kad u BiH nema ovlaštenih servisera koliko ja znam (a to nije mala lova),no ko ne zna šta je kvalitet nek kupi skupo :)
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#18 Re: Kupovina laptopa - savjeti

Post by udrch »

hakazvaka wrote:
sakop wrote:po meni
1. nov ili polovan isto ti se vata (od pravih ljudi polovan)
2. procesor je bitan i veličina memorije
3. sve ostalo su nijanse
4. svi informatičari imaju HP model pa se ogranici samo na HP

nije mi jasno zasto ljudi kupuju nove laptope cca 1200 KM pa nadalje kad u BiH nema ovlaštenih servisera koliko ja znam (a to nije mala lova),no ko ne zna šta je kvalitet nek kupi skupo :)
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
Evo ga još jedan biser..ovako kratak post, a ovako velik broj savjeta..za nepovjerovati..
Samo ja se ne slažem sa jednim dijelom :D ..ako je bitan samo procesor i memorija, kako to da ljudi se najviše žale na matičnu ploču laptopa i obično kad ona crkne, a laptop van garancije ne isplati se popravljati laptop..
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#19 Re: Kupovina laptopa - savjeti

Post by Dady »

udrch wrote:
hakazvaka wrote:
sakop wrote:po meni
1. nov ili polovan isto ti se vata (od pravih ljudi polovan)
2. procesor je bitan i veličina memorije
3. sve ostalo su nijanse
4. svi informatičari imaju HP model pa se ogranici samo na HP

nije mi jasno zasto ljudi kupuju nove laptope cca 1200 KM pa nadalje kad u BiH nema ovlaštenih servisera koliko ja znam (a to nije mala lova),no ko ne zna šta je kvalitet nek kupi skupo :)
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
Evo ga još jedan biser..ovako kratak post, a ovako velik broj savjeta..za nepovjerovati..
Samo ja se ne slažem sa jednim dijelom :D ..ako je bitan samo procesor i memorija, kako to da ljudi se najviše žale na matičnu ploču laptopa i obično kad ona crkne, a laptop van garancije ne isplati se popravljati laptop..
Odosmo mi sa teme. Ne znam kakva su vam iskustva sa servisom, ali evo sa Dell-om nisam imao nikada problema. Ovo mi je drugi laptop Latitude serije. Kod prvog mi je zamjenjen DVD Drive, te LCD kojeg sam ja polomio sve u garanciji, uz zamjenski laptop dok servis traje. Sa ovim drugim nisam imao problema evo vec treca godina, napominjem da i ovaj prvi jos uvijek radi, a zaduzio ga je moj 4-o godisnji sin :)

Ali eto ako mogu pomoci covjeku, kome treba 17" radi filmova neka baci pogled na Dell Studio 17.
Moj ti je savijet ako laptop nosis svaki dan idi na manji display.
9 cell battery je sasvim dovoljna za moje potrebe.
User avatar
marketleader
Posts: 393
Joined: 03/04/2010 22:56

#20 Re: Kupovina laptopa - savjeti

Post by marketleader »

Dady wrote: Odosmo mi sa teme. Ne znam kakva su vam iskustva sa servisom, ali evo sa Dell-om nisam imao nikada problema. Ovo mi je drugi laptop Latitude serije. Kod prvog mi je zamjenjen DVD Drive, te LCD kojeg sam ja polomio sve u garanciji, uz zamjenski laptop dok servis traje. Sa ovim drugim nisam imao problema evo vec treca godina, napominjem da i ovaj prvi jos uvijek radi, a zaduzio ga je moj 4-o godisnji sin :)

Ali eto ako mogu pomoci covjeku, kome treba 17" radi filmova neka baci pogled na Dell Studio 17.
Moj ti je savijet ako laptop nosis svaki dan idi na manji display.
9 cell battery je sasvim dovoljna za moje potrebe.
Eh bas sam oko bacio na ovaj novi model dell studio 17,(( 17,3'' HD, proc i3 2,13ghz 3mb cache, ati radeon hd 4650 1gb, 250gb hdd, 2gb ddr3 ram, webcam 2mp, bluetooth, wireless, dvd-rw, baterija 6cel)) 713 eura iz italije.
A prije toga sam razgledao po internet stranicama ovih domaćih maloprodavaca,i skontao da za 1400KM ovdje kod nas ne mozes uzeti u pola dobar...
User avatar
Azamo
Posts: 556
Joined: 05/07/2007 17:33
Location: GPS signal lost...
Contact:

#21 Re: Kupovina laptopa - savjeti

Post by Azamo »

marketleader wrote:Pozdrav forumasi.
Nesto se razmisljam o kupovini laptopa i onako gledao sam modele i cijene na stranicama, pa reko da koji savjet ulovim.
Gledajući veličine display-a, odlučio sam se za 17'' onako da imam za gledanje filmova, valjda nece previse biti teska masina za nositi?! Inace trazim solidan laptop,da nije gamerski, ne treba mi neka boli glava konfiguracija, vaznija mi je npr. baterija,izrada,izgled i sl.
Zanima me koja marka je najbolja, sto se tice izrade,baterija, cijene i to?
Zanima me zna li iko koji maloprodavac u Sarajevu je najpovoljniji sto se tice ponude laptopa?
Zahvaljujem na svakom savjetu.

ACER eMachines eMG725-442G25Mi DC T4400 2.2GHz/2GB/250GB/17,3"/CR/CAM 1006 KM

HP 4710s VC435EA C2D T5870 2.1GHz/2GB/250GB/ATI HD4330 512/17,3"/BT/CAM 1242KM

TOSHIBA SAT L550-15F DC T4300 2.1GHz/3GB/320GB/17,3"/CR/CAM/E-SATA 1261KM

NOT TOSHIBA SAT L550-1CM DC T4400 2.2GHz/4GB/320GB/17,3"/CAM/HDMI/eSATA/2g 1211KM

Ovo su cijene za keš.A što se tiče nosanja ovakvog laptopa to ti ne bi nikako preporučio jer odvali ruke i rame,bolje ti je kupiti manji laptop i monitor
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#22 Re: Kupovina laptopa - savjeti

Post by mahalas505 »

missko wrote:Za prenosno racunalo ti je dovoljna velicina do 16,4 inca a ostalo je sve potesko i baterija kod velikog ekrana se prazni puno brze. HP nikad pa oni prave printere al laptop uzmi toshiba ili sony i uzivanju nikad kraja i nakod 5 godina stil i izgled im je aktuelan.
Ovo da HP ne pravi dobre laptope je stereotip. Da li si mozda radio na business seriji HP laptopa? Tipa npr. nc6400 ili noviji?
Generalno, bitno je gledati pojedine modele proizvodaca, a ne sam brend, jer skoro svaki proizvodac ima svoje "crne" serije.
Ono sto bih ja gledao kod laptopa je garanacija,odnosno duzina iste i kvalitet ovlastenog servisa, ostalo su licne/subjektivne preference.
hipisizik
Posts: 145
Joined: 31/07/2009 21:56

#23 Re: Kupovina laptopa - savjeti

Post by hipisizik »

Kakogod, ja sam toshibu l555-121 kupio, pa sta bude :) btw, 1730+ torba =1800 km.
MaXXaX
Posts: 171
Joined: 08/04/2010 23:13

#24 Re: Kupovina laptopa - savjeti

Post by MaXXaX »

mahalas505 wrote: Generalno, bitno je gledati pojedine modele proizvodaca, a ne sam brend, jer skoro svaki proizvodac ima svoje "crne" serije.
Ono sto bih ja gledao kod laptopa je garanacija,odnosno duzina iste i kvalitet ovlastenog servisa, ostalo su licne/subjektivne preference.
Upravo tako.

Onako fino i detaljnije objasnjenje kod kupovine laptopa i sta je potrebno uzeti u obzir imas na http://www.laptopical.com/buying-guide.html

U Imtecu ima (po meni) dobra ponuda za Toshiba Satellite L550-19Q,1450 KM

Code: Select all

Toshiba Satellite L550-19Q PSLW0E-03G00RY4, Display: 17,3'', Rezolucija: 1600x900, Intel Pentium Dual-Core T4400, 2,20GHz,RAM: 2 x 2048 MB, HDD: 500GB, VGA: Intel GMA 4500M up to 1759MB, DVD±RW DL, 1x 10/100 Ethernet, WLAN: 802.11a/b/g, Card reader, WebCam 1.3, e-Sata, USB 2.0x3, OS: Windows® 7 Home Premium, Garancija: 2god.
Cijena samog Windowsa 7 home premium je oko 280 KM,kad to odbijes ostaje prilicno dobra konfiguracija za nekih oko 1200 KM sa dvije godine garancije.Pored njih imas Kimtec kao ovlasteni servis za Toshibu u BiH pa i u njihovim prodavnicama mozes vjerovatno naci ovaj ili slican model za nesto manje novca.
Sretno u svakom slucaju :)
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#25 Re: Kupovina laptopa - savjeti

Post by Dady »

marketleader wrote:
Dady wrote: Odosmo mi sa teme. Ne znam kakva su vam iskustva sa servisom, ali evo sa Dell-om nisam imao nikada problema. Ovo mi je drugi laptop Latitude serije. Kod prvog mi je zamjenjen DVD Drive, te LCD kojeg sam ja polomio sve u garanciji, uz zamjenski laptop dok servis traje. Sa ovim drugim nisam imao problema evo vec treca godina, napominjem da i ovaj prvi jos uvijek radi, a zaduzio ga je moj 4-o godisnji sin :)

Ali eto ako mogu pomoci covjeku, kome treba 17" radi filmova neka baci pogled na Dell Studio 17.
Moj ti je savijet ako laptop nosis svaki dan idi na manji display.
9 cell battery je sasvim dovoljna za moje potrebe.
Eh bas sam oko bacio na ovaj novi model dell studio 17,(( 17,3'' HD, proc i3 2,13ghz 3mb cache, ati radeon hd 4650 1gb, 250gb hdd, 2gb ddr3 ram, webcam 2mp, bluetooth, wireless, dvd-rw, baterija 6cel)) 713 eura iz italije.
A prije toga sam razgledao po internet stranicama ovih domaćih maloprodavaca,i skontao da za 1400KM ovdje kod nas ne mozes uzeti u pola dobar...
Jesi li porvjerio u kodeksu koja je cijena kod njih ovoga modela. vidim stoje na akciji neki Studio modeli ali bez cijene. Moja firma inace s njima posluje i za npr. 3-godisnju garanciju dobijemo jos dodatnu godinu gratis.
Post Reply