Kupio bih nesto sa eBay-a

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
zincx
Posts: 1000
Joined: 14/01/2017 16:21
Location: Sarajevo

#15976 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zincx »

Jal su ovi avioni iz Kine prestali slijetati, jal se mom poštaru pokvario Pežo...
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#15977 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by CooK »

Laertes wrote:I opet ponavljam: ja sam poslao onaj PayPal confirmation mailom, kroz tri dana nazvao onaj broj sa obavijesti UIO da provjerim i to je to. Čemu zajebancija u današnjem vaktu sa faxom?
Ne znam jel ti promaklo ili ne citas a komentarises, poslao sam im e-mail pretprosli petak, tacnije prije 9 dana i 100% im je stigao ali posiljka i dalje stoji. To sto su tebi obradili posiljku preko mail-a meni ne znaci nista jer moju nisu a jos im se ni faks ne moze poslati sto potvrdjuje i kolega @maliq53. Znaci trebam ja sad preci 120km i potrositi 40KM goriva u oba pravca pa im odnijeti Paypal racun u Sarajevo za paket od 30KM koji uopste nije trebao ni zavrsiti na carini a sve zato sto su smotani da otvore svaki e-mail ili da poprave faks koji im vec 2 dana ne radi.
User avatar
Laertes
Posts: 4255
Joined: 08/01/2015 18:25

#15978 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Laertes »

CooK wrote:
Laertes wrote:I opet ponavljam: ja sam poslao onaj PayPal confirmation mailom, kroz tri dana nazvao onaj broj sa obavijesti UIO da provjerim i to je to. Čemu zajebancija u današnjem vaktu sa faxom?
Ne znam jel ti promaklo ili ne citas a komentarises, poslao sam im e-mail pretprosli petak, tacnije prije 9 dana i 100% im je stigao ali posiljka i dalje stoji. To sto su tebi obradili posiljku preko mail-a meni ne znaci nista jer moju nisu a jos im se ni faks ne moze poslati sto potvrdjuje i kolega @maliq53. Znaci trebam ja sad preci 120km i potrositi 40KM goriva u oba pravca pa im odnijeti Paypal racun u Sarajevo za paket od 30KM koji uopste nije trebao ni zavrsiti na carini a sve zato sto su smotani da otvore svaki e-mail ili da poprave faks koji im vec 2 dana ne radi.
Dobro ba, nemoj galamiti na mene, nisam ti ja kriv :D
Jesi probao zvati onaj broj sa obavijesti? Meni je teta bila pravo ljubazna...
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#15979 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by CooK »

Laertes wrote:Dobro ba, nemoj galamiti na mene, nisam ti ja kriv :D
Jesi probao zvati onaj broj sa obavijesti? Meni je teta bila pravo ljubazna...
Ma ne galamim jarane nego mi ovi izvukli zivce jer ne znam vise sta da radim da bih im dostavio Paypal racun a ti meni pises da radi mail i da se nema potrebe faksati. Naravno da sam poslao e-mail, cak istog dana kada mi je stiglo ono obavjestenje ali dzaba kada ga nisu otvorili ili su ga otvorili a ignorisu. Probao sam u petak i subotu zvati barem 20 puta ali bezuspjesno, sutra cu probati opet.
EDIT: I nemoj se ljutiti sto ja malo agresivnije pisem, vjeruj mi da bi i ti bio iznerviran da ti paket stoji 11 dana na carini i ti sve zivo probas da bi im dostavio Paypal racun ali ne prolazi. HEJ pa 8-mog je meni dosao paket u BiH a 10-tog je stiglo njihovo obavjestenje i odmah sam skenirao njega i poslao zajedno sa Paypal racunom na njihovu adresu i 9 dana se nista ne dogadja.
Last edited by CooK on 19/11/2017 18:47, edited 2 times in total.
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#15980 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by maliq53 »

Ja cu sutra opet probat faks jer su jednostavno vece sanse od emaila...Ako faks ne bude radio onda saljem email i dosadjivat na telefonu im, jer nema druge..O odlasku njima u Sarajevo mi ne pada na pamet :D
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#15981 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Saka »

Pošaljite meni na mail, ja ću isprintati i odnijeti im na carinu. Prosto mi vas je žao, znam kako je. Pa eto ako ne uspijete ništa javite se na PM. :)
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#15982 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by CooK »

Saka wrote:Pošaljite meni na mail, ja ću isprintati i odnijeti im na carinu. Prosto mi vas je žao, znam kako je. Pa eto ako ne uspijete ništa javite se na PM. :)
Hvala na dobroj volji. Ja cu pokusavati da im nekako dostavim Paypal izvod jos 2-3 dana pa ako ne uspijem javim ti se a poslacu ti i 2 dolara za cokoladu ako koristis PayPal. :D Hvala jos jednom. ;)
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#15983 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by maliq53 »

Jutros oko 10 probao na faks nije radio...Oko 11 nazavao na broj faksa i javio se covjek kaze vise ne radi nego sto radi faks pa ga pitam pa gdje cu poslat kaze probaj email on radi..Sad sam poslao na email pa cemo vidjet svakako cu im dosadjivat na telefonu da provjere da li je stiglo...U najgorem slucaju @Saka tebi cu poslat skenirano ako ostalo ne upali :D :D
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#15984 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by un1ted »

Lakse ti je poslati postom preporuceno, 3KM dodje za 24h.
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#15985 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by CooK »

maliq53 wrote:Jutros oko 10 probao na faks nije radio...Oko 11 nazavao na broj faksa i javio se covjek kaze vise ne radi nego sto radi faks pa ga pitam pa gdje cu poslat kaze probaj email on radi..Sad sam poslao na email pa cemo vidjet svakako cu im dosadjivat na telefonu da provjere da li je stiglo...U najgorem slucaju @Saka tebi cu poslat skenirano ako ostalo ne upali :D :D
I ja sam ih zvao i konacno uspio dobiti i dali su mi isti odgovor. Znaci nisu sposobni popraviti faks vec 4 dana. A koliko im radi e-mail odnosno koliko ga koriste govori cinjenica da je danas deseti dan otkad sam im ja poslao e-mail i jos mi paket stoji kod njih. Na pitanje zasto mi to nije vec zavrseno jer sam poslao mail prije 10 dana samo mi je dat odgovor da ce biti zavrseno i nisu htjeli nista objasnjavati niti imali potrebu izviniti se.
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#15986 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by holowey »

un1ted wrote:Lakse ti je poslati postom preporuceno, 3KM dodje za 24h.
preporuceno sa povratnicom iako ni to nije nikakva garancija jer ako dodje do spora moras dokazivati sadrzaj posiljke poslane preporuceno...nije se sa rogatima bosti...
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#15987 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by maliq53 »

CooK wrote: I ja sam ih zvao i konacno uspio dobiti i dali su mi isti odgovor. Znaci nisu sposobni popraviti faks vec 4 dana. A koliko im radi e-mail odnosno koliko ga koriste govori cinjenica da je danas deseti dan otkad sam im ja poslao e-mail i jos mi paket stoji kod njih. Na pitanje zasto mi to nije vec zavrseno jer sam poslao mail prije 10 dana samo mi je dat odgovor da ce biti zavrseno i nisu htjeli nista objasnjavati niti imali potrebu izviniti se.
Ma sprdaju se sa ljudima jer izgleda moze im se. Ne mogu shvatiti da im je toliko tesko raditi jednostavan posao :roll:
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#15988 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

Stigao mi artikal koji je navodno trebao da stigne iz Malezije a na kraju je stigao iz Kine. Naručeno 02.11. stiglo danas, nije loše 18 dana, tako da sad ne znam da li da mu stavim malo slabiju ocjenu zato što je lagao o zemlji slanja.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#15989 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by victom »

Mehemed wrote:Stigao mi artikal koji je navodno trebao da stigne iz Malezije a na kraju je stigao iz Kine. Naručeno 02.11. stiglo danas, nije loše 18 dana, tako da sad ne znam da li da mu stavim malo slabiju ocjenu zato što je lagao o zemlji slanja.
kao prvo, ti si pogrešno pretpostavio, da pošiljke brže stižu iz malezije, nego iz kine.
manje više to je sve ublizu.
štaviše, na pošiljku iz malezije sam se jednom načekao oko 60 dana, što je puno u poređenju sa kinom.

ako si zadovoljan sa artiklom, daj mu odmah 5 stars, da te ne gnjavi kasnije.
Nemaš ništa od toga, što mu daš manju ocjenu.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:17, edited 2 times in total.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#15990 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by boshniak »

Mehemed wrote:Stigao mi artikal koji je navodno trebao da stigne iz Malezije a na kraju je stigao iz Kine. Naručeno 02.11. stiglo danas, nije loše 18 dana, tako da sad ne znam da li da mu stavim malo slabiju ocjenu zato što je lagao o zemlji slanja.
Ma ne peglaj se ako je sve uredno daj mu 5*, a svejedno to nema veze jer npr. kad posalju artikal iz kine holandskom postom to izgleda kao da je poslato iz holandije, čak je i kao pošiljaoc navedena adresa PObox u holandiji.
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#15991 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Saka »

CooK wrote:
Saka wrote:Pošaljite meni na mail, ja ću isprintati i odnijeti im na carinu. Prosto mi vas je žao, znam kako je. Pa eto ako ne uspijete ništa javite se na PM. :)
Hvala na dobroj volji. Ja cu pokusavati da im nekako dostavim Paypal izvod jos 2-3 dana pa ako ne uspijem javim ti se a poslacu ti i 2 dolara za cokoladu ako koristis PayPal. :D Hvala jos jednom. ;)
Ma ne trebaš mi ništa slati, samo se organizujte zajedno, da jednom odem i odnesem za sviju đuture.
I ne trebate mi slati poštom već na mail, ja ću isprintati, to je par papira, nije knjiga. :)
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#15992 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by boshniak »

Dobra stara vremena od prije 2-3 god kad se sve zavrsi za dan, danas dođe na carinu sutra tebi pismo i isti dan im profaksas i posalju ti do kraja dana, već treci dan posiljka kod tebe, sad zna da stoji po 3-4 i vise dana i da ne pregledaju posiljku.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#15993 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

boshniak wrote:
Mehemed wrote:Stigao mi artikal koji je navodno trebao da stigne iz Malezije a na kraju je stigao iz Kine. Naručeno 02.11. stiglo danas, nije loše 18 dana, tako da sad ne znam da li da mu stavim malo slabiju ocjenu zato što je lagao o zemlji slanja.
Ma ne peglaj se ako je sve uredno daj mu 5*, a svejedno to nema veze jer npr. kad posalju artikal iz kine holandskom postom to izgleda kao da je poslato iz holandije, čak je i kao pošiljaoc navedena adresa PObox u holandiji.
Dobro to. Ovdje je u oglasu pisalo "Item location: Malaysia, Malaysia" i platio sam oko 0.90$ više nego da sam naručio drugi na kojem je pisalo China(jer sam mislio da će brže stići iz Malezije u odnosu na Kinu), a pošiljka je poslata iz Kine nekom Turskom poštom. Bukvalno sam dao oko 0.90$ više (12.32$ u odnosu na 11.39$) zato što je na napisao Malaysia umjesto Kina pa se zbog toga razmišljam da mu dam 4 umjesto 5 zvijezdica. Dao sam jaranu mikrofon jer sam naručio za njeg pa čekam da testira da vidim radi li kako bi trebalo da radi.
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#15994 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by CooK »

Mehemed wrote:
boshniak wrote:
Mehemed wrote:Stigao mi artikal koji je navodno trebao da stigne iz Malezije a na kraju je stigao iz Kine. Naručeno 02.11. stiglo danas, nije loše 18 dana, tako da sad ne znam da li da mu stavim malo slabiju ocjenu zato što je lagao o zemlji slanja.
Ma ne peglaj se ako je sve uredno daj mu 5*, a svejedno to nema veze jer npr. kad posalju artikal iz kine holandskom postom to izgleda kao da je poslato iz holandije, čak je i kao pošiljaoc navedena adresa PObox u holandiji.
Dobro to. Ovdje je u oglasu pisalo "Item location: Malaysia, Malaysia" i platio sam oko 0.90$ više nego da sam naručio drugi na kojem je pisalo China(jer sam mislio da će brže stići iz Malezije u odnosu na Kinu), a pošiljka je poslata iz Kine nekom Turskom poštom. Bukvalno sam dao oko 0.90$ više (12.32$ u odnosu na 11.39$) zato što je na napisao Malaysia umjesto Kina pa se zbog toga razmišljam da mu dam 4 umjesto 5 zvijezdica. Dao sam jaranu mikrofon jer sam naručio za njeg pa čekam da testira da vidim radi li kako bi trebalo da radi.
Daj ba ne sitnicari, doslo ti za 18 dana a ti covjeku hoces da smanjujes dojam. Preko mjesec dana se ceka na posiljke iz Kine a tebi je doslo za 18 dana i siguran sam da je unutar Estimated delivery perioda. Radi ovakvih gluposti naseg naroda sve manje kineza i salje u BiH.
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#15995 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

Ja sam narucio robu iz Engleske i platio vise samo da mi to stigne za 7-10 dana maksimalno, i posaljem upite je l ide iz Engleske ili Kine i potvrdi da roba iz ide iz Engleske, da bi se zuti batica napravio pametan i bez obavjesti posalje iz Kine. Nakon 10 dana otvorim slucaj i zatrazim novac sa naznakom da je roba oznacena da je u Engleskoj, tako mi je vratio novac. Istu stvar kupim kod drugog stigne mi na adresu, a 10 -tak dana poslije stigne i prvi.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#15996 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by Mehemed »

CooK wrote: Daj ba ne sitnicari, doslo ti za 18 dana a ti covjeku hoces da smanjujes dojam. Preko mjesec dana se ceka na posiljke iz Kine a tebi je doslo za 18 dana i siguran sam da je unutar Estimated delivery perioda. Radi ovakvih gluposti naseg naroda sve manje kineza i salje u BiH.
Jbg, znalo mi je doći i za 10 dana iz Kine. Nije bilo estimateda na ovoj narudžbi. Čekam da jaran testira pa ću mu dati 5 zvijezdica ako bude sve uredno, opet nisam ja dao pare iz džepa, jaran je.
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#15997 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by CooK »

Mehemed wrote:
CooK wrote: Daj ba ne sitnicari, doslo ti za 18 dana a ti covjeku hoces da smanjujes dojam. Preko mjesec dana se ceka na posiljke iz Kine a tebi je doslo za 18 dana i siguran sam da je unutar Estimated delivery perioda. Radi ovakvih gluposti naseg naroda sve manje kineza i salje u BiH.
Jbg, znalo mi je doći i za 10 dana iz Kine. Nije bilo estimateda na ovoj narudžbi. Čekam da jaran testira pa ću mu dati 5 zvijezdica ako bude sve uredno, opet nisam ja dao pare iz džepa, jaran je.
Ma da, ako sve bude ispravno ostavi mu 5 zvjezdica.
User avatar
nagibSA
Posts: 894
Joined: 19/10/2017 01:21

#15998 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by nagibSA »

Tako i treba Mehemede, ja bi' lupio 4* svakako i da radi sve. :D :bih: Nema veze sto je jaran dao pare, nemoj ga svlaciti u ledinu, ipak zayebao te je za nepuni $.
User avatar
makaranka
Posts: 581
Joined: 18/01/2009 13:42
Location: novo sarajevo

#15999 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by makaranka »

skafiskafsnjak wrote:Kakvim se stvarima sluze ...

Nasao case za monitel, pise UK uredno, dostava najdalje do 12.11.2017. A nema shippinga, skontam ja da je to Kinez idiot, ali stavio UK ...
Kupim ja to sve ok ... stoji 12.11. Sad usao, nema Estimate delivery.... hahahahaha . Znaci ocekuj za mjesec.

E kako slatko cu da stavim negativan da nije ni svjestan :mrgreen:
Kako ti je zavrsio slucaj? Imam slicnu situaciju, narucila case za tablet, pise da salje iz Manchester UK, naruceno 2.11, a estimated delivery 10.11 prosa a paketa nigdi. Pisala mu poruku, trazi da sacekam jos dan. Nikad mi ovolko dugo nije kasnilo iz UK, sad se sve mislim da je zajeb....
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#16000 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by skafiskafsnjak »

makaranka wrote:
skafiskafsnjak wrote:Kakvim se stvarima sluze ...

Nasao case za monitel, pise UK uredno, dostava najdalje do 12.11.2017. A nema shippinga, skontam ja da je to Kinez idiot, ali stavio UK ...
Kupim ja to sve ok ... stoji 12.11. Sad usao, nema Estimate delivery.... hahahahaha . Znaci ocekuj za mjesec.

E kako slatko cu da stavim negativan da nije ni svjestan :mrgreen:
Kako ti je zavrsio slucaj? Imam slicnu situaciju, narucila case za tablet, pise da salje iz Manchester UK, naruceno 2.11, a estimated delivery 10.11 prosa a paketa nigdi. Pisala mu poruku, trazi da sacekam jos dan. Nikad mi ovolko dugo nije kasnilo iz UK, sad se sve mislim da je zajeb....
mah, kad sam narucio , ovaj je uklonio datum ... Tebi to mozda slucajno kasni.

Ali rekao sam mu, ako mi ne dodje za 15-ak dana max, hocu refund. Rekao da nije prob.
Al et sacekat cu malo vise, pa cemo vidjeti
Post Reply