Kuna

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#26 Re: Kuna

Post by Danguba »

spreca wrote:
KENJAC wrote: Bez zajebancije :? :? :? , daj molim te neki link ili sl. A ako si vec iz struke je'l i sahat po pravopisu ?
Sory za off !
Sahat kula ili je Sat kula
...ako 'asan tako kaze. :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#27 Re: Kuna

Post by spreca »

Danguba wrote:
spreca wrote:
KENJAC wrote: Bez zajebancije :? :? :? , daj molim te neki link ili sl. A ako si vec iz struke je'l i sahat po pravopisu ?
Sory za off !
Sahat kula ili je Sat kula
...ako 'asan tako kaze. :lol:
'uso to moze da potvrdi.....a halija vrda nesto :lol:
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#28 Re: Kuna

Post by avetinja »

Poslovica kaže: "Bošnjače, gdje god možeš u riječi ubaciti slovo h, ti ubaci."
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#29 Re: Kuna

Post by Danguba »

avetinja wrote:Poslovica kaže: "Bošnjače, gdje god možeš u riječi ubaciti slovo h, ti ubaci."
a druga kaze, izbaci ga(H) po svaku cijenu ma kako ispalo. :D
Tarzo
Posts: 307
Joined: 09/08/2015 18:22

#30 Re: Kuna

Post by Tarzo »

Brđanin ga guta gdje stigne. :wink:
Labirint
Posts: 1964
Joined: 24/06/2013 14:37

#31 Re: Kuna

Post by Labirint »

Čuj kuna voli napolitanke :D :D Jbt, šta naš narod neće sve skontat, svaka čast :) 8)
ST11
Posts: 677
Joined: 09/03/2015 12:24

#32 Re: Kuna

Post by ST11 »

Labirint wrote:Čuj kuna voli napolitanke :D :D Jbt, šta naš narod neće sve skontat, svaka čast :) 8)
Labirint izvini. Malo sam lost in translation, shvatio sada :thumbup:
Zaista je moras hvatati na jaje i napolitanku, jer to valjda ni jedna druga zivotinja ne jede, inace se nadje u zamci sve drugo, najcesce susjedove macke :).
Last edited by ST11 on 06/09/2016 06:53, edited 4 times in total.
amrq7u
Posts: 166
Joined: 26/01/2016 20:00
Location: Sarajevo

#33 Re: Kuna

Post by amrq7u »

//
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#34 Re: Kuna

Post by Hadzi Lojo »

Jednom sam gledao (Discovery-traperi na Aljasci) kako se rjesavaju dosadnih grizlija. Koriste male karnistere napunjene amonijakom i objese na trijem ispred kuce. Karnistere namazu slaninom, tako da medo zagrize isti i kada mu se amonijak raspe po njuski nikada mu vise ne naumpadne da dodje.Ja sam isprobao sa dosadnim mackama i lisicama koje mi dolaze u bastu. Umjesto malih karnistera koje koriste traperi koristio sam balone napunjene amonijakom i objesio na grane iznad zemlje. Balone sam namazao komadom dzigerice. Uvece je bio urnebes, samo da cujete to mjaukanje i cijukanje, ima vec dvije godine nema ni jedne bestije.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#35 Re: Kuna

Post by Hadzi Lojo »

Jednom sam dzukelu neku otjero na sljedeci nacin:
uzmes veci alu ili pocincani lim barem 50x50 cm i njega skopcas na nulu, a na taj lim stavis stari tanjir i u njega kakvu kobasicu kroz koju nabodes ogoljenu zicu koja se skopca na fazu i to sve fino ukljucis na struju. Da vidis frke i cike nikada im vise ne naumpadne dolaziti. Mozda da to stavis na tavan , mora upaliti sigurno, samo pazi da tebe ne zdrma!
A za cetnike imam posebne patente, to necu otkriti!
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#36 Re: Kuna

Post by Ommadawn »

Hadzi Lojo wrote:Jednom sam dzukelu neku otjero na sljedeci nacin:
uzmes veci alu ili pocincani lim barem 50x50 cm i njega skopcas na nulu, a na taj lim stavis stari tanjir i u njega kakvu kobasicu kroz koju nabodes ogoljenu zicu koja se skopca na fazu i to sve fino ukljucis na struju. Da vidis frke i cike nikada im vise ne naumpadne dolaziti. Mozda da to stavis na tavan , mora upaliti sigurno, samo pazi da tebe ne zdrma!
A za cetnike imam posebne patente, to necu otkriti!
Moj drug prije nekih 12 godina dobio nazad svoju kuću u BL. U kući njegovog komšije je živio nekakav junačina iz Grahova koji je imao dvije džukele i huškao ih svaki put kada bio ovaj izašao iz kuće, pogotovo kad bi ovaj probao srediti dvorište. Trpio je on to 10-ak dana i krenuo nazad za Swe. Ostavio za cuke po komad mesa koje su pojeli u sekundi. To im je bio zadnji obrok. Uzeo čovjek staklo, istucao ga sitno i ubacio u meso.
Junačina je također jedno vrijeme trpio užasan smrad u svom Yugi.
Post Reply