Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#51 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by JThomas »

igramo se države :lol:
Seyfo
Posts: 4330
Joined: 23/08/2011 14:12

#52 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by Seyfo »

Provalili mi klosari u auto (tad sam imao golf 2) i nista nisu ukrali,onako. Medjutim pet auta pored takodje obili,hvataju se ljudi za glavu,jednom liku ukrali komplet alat za rad iz gepeka,stakla porazbijali. Ja najbolje prosao,usli u auto da nisu nista razbili. Dodje policija,"ma sta cemo zapisnik praviti". Kaze lik "eno serafciger njihov ostao u mom autu,uzmes otiske",kaze drot "ma kakve otiske,znamo ko su". U tom momentu poce padati kisa i drotovi nece da kisnu,kazu "odosmo mi,ne mozemo vam pomoci".Dok sjedaju u auto,kazu"mi bi najvise voljeli da ih uhvatite na djelu i ubijete ko stoku". Dok odlaze,nas nekoliko vlasnika obijenih auta ostadosmo na kisi,i ja iz ocaja viknuh"pa dokle ovako??". Kad ovaj drot na vrhu odgovara "kad onima na vrhu pocnu djecu otimat". Sta reci a ne zaplakati
nidjevezesazivotom
Posts: 8
Joined: 02/08/2017 15:04

#53 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by nidjevezesazivotom »

kod mene bio pokusaj provale, provalio lik na terasu ali nije uspio u kucu...regularno pozovem policiju, dosla dvojica i ide prica...kaze stariji drot "pa gospodine mozete li misliti da su mom sinu uzeli pare za uzinu pred skolom....mom sinu!? (ogromna kolicina cudjenja)" a drugi dodaje "pa sta hocete, vidite gdje ste okacili farmerke da se suse (na svojoj terasi!!) vi njih mamite s takvim stvarima...." .....o uzimanju otisaka ili nekog ocekivanog policijiskog posla naravno nije bilo ni rijeci....ja u cudu ostao...pokupio farmerke i u kucu :shock: :?
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#54 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by vješalica »

Slijedeci primjere naseg mentaliteta da je policija reagovala kako mi inace mastamo preko TV primjera i filmova otvorena bi bila tema kako je to neljudski i nehumano jer pjancura ima svoje dostojanstvo itd itd

Inace sitni klosari dzepari i pjandure unistavaju kvalitet zivota drasticno smanjuju standarde u drustvu
Takvim ne treba policija jer samo gube vrijeme jer uz pomoc raznih pravnicicica uhljebasa po advokatskim kancelarijama isti brze izadju iz suda i tuzilastva nego sto su usli
Samo organizovani otpor u mraku sa tim olosem je jedino rjesenje nek sjede u kolicima pa nek klosare po gradu
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58448
Joined: 03/08/2010 19:04

#55 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by kakavdanakneiskustvu »

vješalica wrote:Slijedeci primjere naseg mentaliteta da je policija reagovala kako mi inace mastamo preko TV primjera i filmova otvorena bi bila tema kako je to neljudski i nehumano jer pjancura ima svoje dostojanstvo itd itd

I ljudska prava
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#56 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by vješalica »

Upravo tako
User avatar
Dope_Man
Posts: 7760
Joined: 03/06/2016 16:31

#57 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by Dope_Man »

Uz pravo ide i odgovornost. Krsenjem tudjih prava i sami gubimo odredjena prava.

Inace, donekle slicnu slituaciju iz uvodnog posta, ali bez nasilja ipak, sam imao u tramvaju nedavno. Ulazi lik pijan, jos u ruci nosi pivu (a takvih svaki dan po jedan cini mi se). Nije nasilan ili nista, ali u sred dana po ovoj vrucini samo gledam kako doci do svog odredista, a on odje baljezgari neke gluposti i ispija pivu, jasno se vidi da smeta ljudima oko njega i da se sklanjaju. A onda je jos i muziku pustio na mobitelu, dabome na zvucnik da svi mi mozemo uzivati.

Tad mi je prekipilo i prisao sam mu i rekao da ugasi, i usput mu oteo pivu iz ruke i bacio u korpicu za smece. Sve to lijepo posmatra mr. policeman koji sjedi par sjedista iza i zaboli ga sto ovaj citavom tramvaju stvara dodatnu nervozu pored ovog pakla od vrucina. U toj situaciji ocekujem da mu kao sluzbeno lice u uniformi bar pridje i kaze da to nije uredu, i da iskulira do svoje stanice bez baljezganja.. al hebe se njemu.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#58 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by Streptokok »

Dope_Man wrote:Uz pravo ide i odgovornost. Krsenjem tudjih prava i sami gubimo odredjena prava.

Inace, donekle slicnu slituaciju iz uvodnog posta, ali bez nasilja ipak, sam imao u tramvaju nedavno. Ulazi lik pijan, jos u ruci nosi pivu (a takvih svaki dan po jedan cini mi se). Nije nasilan ili nista, ali u sred dana po ovoj vrucini samo gledam kako doci do svog odredista, a on odje baljezgari neke gluposti i ispija pivu, jasno se vidi da smeta ljudima oko njega i da se sklanjaju. A onda je jos i muziku pustio na mobitelu, dabome na zvucnik da svi mi mozemo uzivati.

Tad mi je prekipilo i prisao sam mu i rekao da ugasi, i usput mu oteo pivu iz ruke i bacio u korpicu za smece. Sve to lijepo posmatra mr. policeman koji sjedi par sjedista iza i zaboli ga sto ovaj citavom tramvaju stvara dodatnu nervozu pored ovog pakla od vrucina. U toj situaciji ocekujem da mu kao sluzbeno lice u uniformi bar pridje i kaze da to nije uredu, i da iskulira do svoje stanice bez baljezganja.. al hebe se njemu.
treba prvo razumjeti složenu i nefunkcionalnu strukturu policije u bih. recimo policajci granicne policije i direkcije za koordinaciju nisu nadlezni za jrm. sad je pitanje koji policajac je bio u tramvaju.

žalosno i tužno, ali takve su nadležnosti i struktura policije.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7760
Joined: 03/06/2016 16:31

#59 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by Dope_Man »

Znam da postoje nadleznosti i sve to. Ovo je bio obicni policajac, nije granicar ili neki treci. Jedino sto je mogao biti je izvan regiona svoje policijske stanice s obzirom da je bio u tramvaju pretpostavljam da je to bio povratak s posla, ili mozda odlazak na posao.

U svakom slucaju nosis tu hebenu uinformu koja ti daje odredjena prava i satro autoritet, pa bar u takvoj bezazlenoj situaciji mozes covjeka opomenuti da se u tramvaju ne ispija piva niti se slusa muzika na zvucnik. To bi bilo sasvim dovoljno od njega i ne trazi nikakvu bitnu intervenciju.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58448
Joined: 03/08/2010 19:04

#60 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by kakavdanakneiskustvu »

Dope_Man wrote:Znam da postoje nadleznosti i sve to. Ovo je bio obicni policajac, nije granicar ili neki treci. Jedino sto je mogao biti je izvan regiona svoje policijske stanice s obzirom da je bio u tramvaju pretpostavljam da je to bio povratak s posla, ili mozda odlazak na posao.

U svakom slucaju nosis tu hebenu uinformu koja ti daje odredjena prava i satro autoritet, pa bar u takvoj bezazlenoj situaciji mozes covjeka opomenuti da se u tramvaju ne ispija piva niti se slusa muzika na zvucnik. To bi bilo sasvim dovoljno od njega i ne trazi nikakvu bitnu intervenciju.
Da,donekle je ok ocekivati da tako postupi neko ko je policajac nebitno sto je mozda zavrsio smjenu,ali s druge strane sto bi to radio kad mu je vjerovatno pun klinac sefova koji mu stalno govore nemoj ovog,nemoj onog,zalbi gradjana na sve i svasta jer smo sad demokratska drzava pa se smije svasta policajcu reci itd.
Last edited by kakavdanakneiskustvu on 11/08/2017 14:18, edited 1 time in total.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#61 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by S4mpion »

U neku ruku, razumijem i policajce, prepun grad fegeta spremnih da izvuku telefon i naprave kvalitetan snimak s naslovom "policijska brutalnost", tu sva priča završava.

Uhvatili pljačkaše benzinske, ubili hljeb u njima, sutradan "odgovorni" građani, vjerovatno mlakonje koje ništa u životu nisu postigle, zahtijevaju odgovornost policije, "Gdje ćeš tući kriminalce! Kako se usuđuješ!"
User avatar
jazzer
Posts: 7154
Joined: 20/12/2004 14:44

#62 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by jazzer »

Evo mog iskustva s policijom..prije koju godinu ukralo mi auto, prijavio policiji,
bio u stanici, dao izjavu, auto na interpolovu potjernicu..inspektor ili sta je vec mi savjetuje
da pokusam i sam doci do auta a oni ce mi svakako javiti ako ga nadju (naravno da ga nisu nasli)..

kako to vec ide, zovu mene iz RS, ugovaramo predaju para, mjesto gdje cu preuzeti auto..

Necu vam siljiti kako je prosla ta primopredaja al' ne dao Bog nikome.

Po preuzimanju auta odmah kod majstora, ne moze auto da upali (brava odvaljena),
popravljaj brave, mijenjaj volan i sl. Tako da nisam ni prijavio pronalazak auta. Sto zaboravim i uraditi.

Narednih tri mjeseca ja vozim auto po Sarajevu, BiH..dakle vozim auto koje je na
interpolovoj potjernici. Niko me od murije ni pogledao nije a ne zaustavio.

Nakon ta tri mjeseca, pricajuci s jaranom o toj kradji i proceduri, on me podsjeti
da odem u stanicu i prijavim da sam pronasao auto, sto sam i uradio. Naravno, bio sam
kriv sto nisam odmah to uradio jer, kako rece drot, uzurpiram im vrijeme i resurse jer ga oni, pobogu, traze
a auto kod mene. Htjedoh ga pitati ''gdje ga trazite'' al' mi je bilo mucno s njima se naduravati.
Darko12
Posts: 73
Joined: 15/02/2012 13:44

#63 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by Darko12 »

S4mpion wrote:U neku ruku, razumijem i policajce, prepun grad fegeta spremnih da izvuku telefon i naprave kvalitetan snimak s naslovom "policijska brutalnost", tu sva priča završava.

Uhvatili pljačkaše benzinske, ubili hljeb u njima, sutradan "odgovorni" građani, vjerovatno mlakonje koje ništa u životu nisu postigle, zahtijevaju odgovornost policije, "Gdje ćeš tući kriminalce! Kako se usuđuješ!"
Jarane moj, ne traži niko od policije da lomi kičmu ni poštenim građanima ni lopovima, samo ga uhapsi i u slučaju potrebe primijeni neophodnu silu. Staviš čovjeku lisice na ruku i u stanicu. Zar je neophodno lomiti kosti pri privođenju i time nedostatak efikasnog rada pravdati strahom od reakcija javnosti na policijsku brutalnost. :-) Odgovornost policije uvijek treba tražiti, gdje god djeluju suprotno zakonu. Zakon ti nalaže obavezu da zaštitiš građanje, a i da se suzdržiš od lomljenja privedenih, jer nije svako ko je priveden automatski kriv, a i da je kriv ima sud, ali očito je kod nas prisutna tendencija da je policajac tri u jednom i policija i tužilaštvo i sud.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#64 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by S4mpion »

Darko12 wrote:
S4mpion wrote:U neku ruku, razumijem i policajce, prepun grad fegeta spremnih da izvuku telefon i naprave kvalitetan snimak s naslovom "policijska brutalnost", tu sva priča završava.

Uhvatili pljačkaše benzinske, ubili hljeb u njima, sutradan "odgovorni" građani, vjerovatno mlakonje koje ništa u životu nisu postigle, zahtijevaju odgovornost policije, "Gdje ćeš tući kriminalce! Kako se usuđuješ!"
Jarane moj, ne traži niko od policije da lomi kičmu ni poštenim građanima ni lopovima, samo ga uhapsi i u slučaju potrebe primijeni neophodnu silu. Staviš čovjeku lisice na ruku i u stanicu. Zar je neophodno lomiti kosti pri privođenju i time nedostatak efikasnog rada pravdati strahom od reakcija javnosti na policijsku brutalnost. :-) Odgovornost policije uvijek treba tražiti, gdje god djeluju suprotno zakonu. Zakon ti nalaže obavezu da zaštitiš građanje, a i da se suzdržiš od lomljenja privedenih, jer nije svako ko je priveden automatski kriv, a i da je kriv ima sud, ali očito je kod nas prisutna tendencija da je policajac tri u jednom i policija i tužilaštvo i sud.
Kako to misliš "ima sud"?

S druge strane, zakon je takav da krivci u ogromnom broju slučajeva nisu krivi, eno svjež slučaj Energopetrol i Brankovic sa kompanijom, pare nestale, niko nije kriv, sud u službi SDA.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5938
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#65 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by studiorum_tuzlaensis »

Ma kakva policija. Poštujem Zakon maksimalno, ali kad me zaustavi na ulici ili u autu, prema njemu se mogu odnosit samo kao prema slugi sistema i keru koji podvija rep kad mu šintor naredi. Manji su od makovog zrna kad ga prvom ozbiljnom rečenicom "KOJI JE RAZLOG ZAUSTAVLJANJA?" spustiš na zemlju.

Naravno da nikad ne pristajem ni na kakav pretres niti dajem bilo kakve informacije o bilo kome. Samo im kažem, imate procedure i naloge, pribavite i češljaj.


Pokretaču teme hvala za ovu priču. Uvijek "u se i u svoje kljuse". Izbjeći fizički kontakt gdje god je moguće, ali ako te fizički neko maltretira glavu mu otkini, pusti posljedice kraju tada. Svaka čast za pribranost, ja bi mu na vrat skočio, sestremi.
Darko12
Posts: 73
Joined: 15/02/2012 13:44

#66 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by Darko12 »

S4mpion wrote:
Darko12 wrote:
S4mpion wrote:U neku ruku, razumijem i policajce, prepun grad fegeta spremnih da izvuku telefon i naprave kvalitetan snimak s naslovom "policijska brutalnost", tu sva priča završava.

Uhvatili pljačkaše benzinske, ubili hljeb u njima, sutradan "odgovorni" građani, vjerovatno mlakonje koje ništa u životu nisu postigle, zahtijevaju odgovornost policije, "Gdje ćeš tući kriminalce! Kako se usuđuješ!"
Jarane moj, ne traži niko od policije da lomi kičmu ni poštenim građanima ni lopovima, samo ga uhapsi i u slučaju potrebe primijeni neophodnu silu. Staviš čovjeku lisice na ruku i u stanicu. Zar je neophodno lomiti kosti pri privođenju i time nedostatak efikasnog rada pravdati strahom od reakcija javnosti na policijsku brutalnost. :-) Odgovornost policije uvijek treba tražiti, gdje god djeluju suprotno zakonu. Zakon ti nalaže obavezu da zaštitiš građanje, a i da se suzdržiš od lomljenja privedenih, jer nije svako ko je priveden automatski kriv, a i da je kriv ima sud, ali očito je kod nas prisutna tendencija da je policajac tri u jednom i policija i tužilaštvo i sud.
Kako to misliš "ima sud"?

S druge strane, zakon je takav da krivci u ogromnom broju slučajeva nisu krivi, eno svjež slučaj Energopetrol i Brankovic sa kompanijom, pare nestale, niko nije kriv, sud u službi SDA.
Znači od danas policija treba da presuđuje na licu mjesta pendrekom po zubima, ta će tužilaštvo i sud. Upravo zbog te priče i dešavaju se situacije da čovjek umre u policijskoj marici, jer mu neki kriminalac u uniformi presudi na licu mjesta. Zamisli da neko tvoje dijete isprebija zbog pogrešne riječi ili psovke. Siguran sam da tada ne bi ovako pisao.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#67 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by pinkman »

S4mpion wrote:
Darko12 wrote:
S4mpion wrote:U neku ruku, razumijem i policajce, prepun grad fegeta spremnih da izvuku telefon i naprave kvalitetan snimak s naslovom "policijska brutalnost", tu sva priča završava.

Uhvatili pljačkaše benzinske, ubili hljeb u njima, sutradan "odgovorni" građani, vjerovatno mlakonje koje ništa u životu nisu postigle, zahtijevaju odgovornost policije, "Gdje ćeš tući kriminalce! Kako se usuđuješ!"
Jarane moj, ne traži niko od policije da lomi kičmu ni poštenim građanima ni lopovima, samo ga uhapsi i u slučaju potrebe primijeni neophodnu silu. Staviš čovjeku lisice na ruku i u stanicu. Zar je neophodno lomiti kosti pri privođenju i time nedostatak efikasnog rada pravdati strahom od reakcija javnosti na policijsku brutalnost. :-) Odgovornost policije uvijek treba tražiti, gdje god djeluju suprotno zakonu. Zakon ti nalaže obavezu da zaštitiš građanje, a i da se suzdržiš od lomljenja privedenih, jer nije svako ko je priveden automatski kriv, a i da je kriv ima sud, ali očito je kod nas prisutna tendencija da je policajac tri u jednom i policija i tužilaštvo i sud.
Kako to misliš "ima sud"?

S druge strane, zakon je takav da krivci u ogromnom broju slučajeva nisu krivi, eno svjež slučaj Energopetrol i Brankovic sa kompanijom, pare nestale, niko nije kriv, sud u službi SDA.
Pa to sto sudovi cesto pustaju na slobodu, ne znaci da su dva policajca trebala "bjezati" od ove pijanice.

Recimo kad je bilo sudjenje za stan, oslobodjen je jer nije bilo originalne dokumentacije, a to sto je nije bilo nema nikakve veze sa sudom. Zasto je sad oslobodjen pojma nemam, ali mozda je nesto slicno.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#68 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by vješalica »

Dope_Man wrote:Znam da postoje nadleznosti i sve to. Ovo je bio obicni policajac, nije granicar ili neki treci. Jedino sto je mogao biti je izvan regiona svoje policijske stanice s obzirom da je bio u tramvaju pretpostavljam da je to bio povratak s posla, ili mozda odlazak na posao.

U svakom slucaju nosis tu hebenu uinformu koja ti daje odredjena prava i satro autoritet, pa bar u takvoj bezazlenoj situaciji mozes covjeka opomenuti da se u tramvaju ne ispija piva niti se slusa muzika na zvucnik. To bi bilo sasvim dovoljno od njega i ne trazi nikakvu bitnu intervenciju.
Vjeruj koji god je bio morao je nastupiti kao autoritet
Kreten je ometao na javnom mjestu i diskusija zavrsena
Ne bi se osusio ako je intervenisao
Tako isto je mogao biti pozar ili neko hitno stanje on bi glat mogao da kulira
Prije par godina vozim se tramvajem i,neki s kreteni tukli n sred raskrsnice i vidio je to sve policajac (stariji gospodin) odmah je trazio da mu se otvore vrata,to se svakako desavalo izmedju stanica i u prolazu...
Ali ove novokomponovane generacije temeruta koji su primljeni samo gone ladju cosku nece da se petljaju i zamjere jer svi znaju u mahali da je babin temerut dobio posao na vezu i ako se nakurazi negdje da ce dobiti samar u lice,ili su se pare dale
I vjeruj poznjaem covjeka koji godinama radi na Akademiji, tako da znam da ih sigurno ovakvim gadostima ne ucr vec suprotno,ali cim izadju na duznost (a ne na posao) oni gude drugacije, nazalost
rimsa91
Posts: 113
Joined: 21/07/2017 14:17

#69 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by rimsa91 »

Ove nove generacije policajaca osim čast izuzetcima kao što je Specijalna FUP-a i Alfa tim MUP KS jednom riječju CIRKUSANTI. Imaju uslove najbolje u državi, 1300 KM platu, a sigurno najgori radni učinak. Ne treba nam statistika da nas u to uvjeri u Sarajevu je katastrofa baš zbog njihovog nerada. Mislim da je ZDK primjer kantona u kojem policija radi svoj posao a to pokazuju utakmice reprezentacije pa i ona akcija pomoć na cesti na M 17. Ovi naši trutovi samo služe da ih zakitiš "cvajom" i da im u Mujaniću ili Veneri uplatiš da jedu.

A ko je primljen najbolje će pokazat da objave imena i prezimena zaposlenih policajaca pa bi se vidjelo šta ima familije.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#70 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by vješalica »

rimsa91 wrote:Ove nove generacije policajaca osim čast izuzetcima kao što je Specijalna FUP-a i Alfa tim MUP KS jednom riječju CIRKUSANTI. Imaju uslove najbolje u državi, 1300 KM platu, a sigurno najgori radni učinak. Ne treba nam statistika da nas u to uvjeri u Sarajevu je katastrofa baš zbog njihovog nerada. Mislim da je ZDK primjer kantona u kojem policija radi svoj posao a to pokazuju utakmice reprezentacije pa i ona akcija pomoć na cesti na M 17. Ovi naši trutovi samo služe da ih zakitiš "cvajom" i da im u Mujaniću ili Veneri uplatiš da jedu.

A ko je primljen najbolje će pokazat da objave imena i prezimena zaposlenih policajaca pa bi se vidjelo šta ima familije.
Kako se ogleda kvalitet specijalne dovoljan je prilog na klixu o odabiru kandidata i ko je sve primljen
Za 13 mjeseci obuke od svakog se moze napraviti masina i utrenirati osim onih draaticnih slucajeva na 150 visine 200kg tezine i slicnih stanja
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#71 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by vješalica »

rimsa91 wrote:Ove nove generacije policajaca osim čast izuzetcima kao što je Specijalna FUP-a i Alfa tim MUP KS jednom riječju CIRKUSANTI. Imaju uslove najbolje u državi, 1300 KM platu, a sigurno najgori radni učinak. Ne treba nam statistika da nas u to uvjeri u Sarajevu je katastrofa baš zbog njihovog nerada. Mislim da je ZDK primjer kantona u kojem policija radi svoj posao a to pokazuju utakmice reprezentacije pa i ona akcija pomoć na cesti na M 17. Ovi naši trutovi samo služe da ih zakitiš "cvajom" i da im u Mujaniću ili Veneri uplatiš da jedu.

A ko je primljen najbolje će pokazat da objave imena i prezimena zaposlenih policajaca pa bi se vidjelo šta ima familije.
Kako se ogleda kvalitet specijalne dovoljan je prilog na klixu o odabiru kandidata i ko je sve primljen
Za 13 mjeseci obuke od svakog se moze napraviti masina i utrenirati osim onih draaticnih slucajeva na 150 visine 200kg tezine i slicnih stanja
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#72 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by vješalica »

rimsa91 wrote:Ove nove generacije policajaca osim čast izuzetcima kao što je Specijalna FUP-a i Alfa tim MUP KS jednom riječju CIRKUSANTI. Imaju uslove najbolje u državi, 1300 KM platu, a sigurno najgori radni učinak. Ne treba nam statistika da nas u to uvjeri u Sarajevu je katastrofa baš zbog njihovog nerada. Mislim da je ZDK primjer kantona u kojem policija radi svoj posao a to pokazuju utakmice reprezentacije pa i ona akcija pomoć na cesti na M 17. Ovi naši trutovi samo služe da ih zakitiš "cvajom" i da im u Mujaniću ili Veneri uplatiš da jedu.

A ko je primljen najbolje će pokazat da objave imena i prezimena zaposlenih policajaca pa bi se vidjelo šta ima familije.
Kako se ogleda kvalitet specijalne dovoljan je prilog na klixu o odabiru kandidata i ko je sve primljen
Za 13 mjeseci obuke od svakog se moze napraviti masina i utrenirati osim onih draaticnih slucajeva na 150 visine 200kg tezine i slicnih stanja
bumerangss
Posts: 4445
Joined: 12/01/2015 16:47

#73 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by bumerangss »

dembele wrote:Sve je to posljedica smjene Irfana "Šiškice" Nefića. Sigurnosna situacija na području Kantona Sarajevo nikada više neće biti zadovoljavajuća."

Image
Zna li ko gdje je sad on?

Sigurno je unaprijedjen u nekog šefica ako nije prešao u BHTelecom, Elektroprivredu... :run:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#74 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by S4mpion »

Darko12 wrote:
S4mpion wrote: Kako to misliš "ima sud"?

S druge strane, zakon je takav da krivci u ogromnom broju slučajeva nisu krivi, eno svjež slučaj Energopetrol i Brankovic sa kompanijom, pare nestale, niko nije kriv, sud u službi SDA.
Znači od danas policija treba da presuđuje na licu mjesta pendrekom po zubima, ta će tužilaštvo i sud. Upravo zbog te priče i dešavaju se situacije da čovjek umre u policijskoj marici, jer mu neki kriminalac u uniformi presudi na licu mjesta. Zamisli da neko tvoje dijete isprebija zbog pogrešne riječi ili psovke. Siguran sam da tada ne bi ovako pisao.
Opet te pitam, o kakvom sudu pričaš?

A što se slučaja "marica" tiče, ne maslaj.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#75 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by vješalica »

Darko12 wrote: Znači od danas policija treba da presuđuje na licu mjesta pendrekom po zubima, ta će tužilaštvo i sud. Upravo zbog te priče i dešavaju se situacije da čovjek umre u policijskoj marici, jer mu neki kriminalac u uniformi presudi na licu mjesta. Zamisli da neko tvoje dijete isprebija zbog pogrešne riječi ili psovke. Siguran sam da tada ne bi ovako pisao.
nije poenta u presuđivanju na licu mjesta
danas hahari i klošari najnormalnije imaju slobodu ponašanja i prema policiji
u tom slučaju policija je kriva jer nju sačinjavaju (barem dobrim dijelom) likovi koji su štelama i vezama došli da rade
i tako je logično da kriminalac radi u tom slučaju šta hoće i kako hoće,jer takvi službenici za koje se zna danas kako budu primljeni, iz njih se ne može izvući kvalitet i sposobnost i šlif za taj posao,tako da su i skloni uzimanju mita i ostalim budalaštinama,ne mogu se postaviti profesionalno i kao autoritet prema takvim kretenima

nadalje ovdje je problem "demokratizacije" društva u kojoj ljudi smatraju da im je apsolutno sve dopušteno i u svemu traže opravdanje
kada budu kažnjeni onda ide tura razočarenja i traženja izgovora

i ono najvažnije kada prema šljaki i ološu najzadnje sorte policija postupi represivno
onda opet ide tura kritike,jer jebote kako smiju oni tako,kako se pravi policijska država
danas su neljudi više zabrinuti o ishodu sa nekim pobješnjelim narkomančinom koji je od šoka umro u marici
nego što ta ista luda narkomančina može nekoga u nastupu huje i ludila nalupati na ulici ili nekome djetetu nanijeti zlo

s koje god strane okreneš uvijek ima neka neosnovana (pretežno ) kritika javnosti na njihov rad kad su u pitanju obračuni sa ološem
a svi bi klali i ubijali kad takva ološ učini nekome nešto nažao

i nemoj boga ti miješati slučaj luđaka na kombiju jer u nekoj drugoj državi bi ga smaknuli sa krova u roku minute i ne bi nikoga ucjenjivao svojim ponašanjem kao što je to radio, sa slučajem ovog momka i pjančure na ulici i nereagovanja službenika

ps
zašto bi ičije normalno dijete psovalo i "pogrešno" govorilo nešto nekom policijskom službeniku?
što ima pravo što je demokratija i što tamo neki službenik ne valja?

i zvučiš ko klon sa druge teme koji brani narkomana
samo kažem :)
Post Reply