Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#1 Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by TRANCE »

Večeras mi se desila nevjerovatna scena (dobro, možda i ne tako nevjerovatna u našem gradu) :mrgreen:
Naime, čekam s djevojkom tramvaj kod SCC-a, prilazi mi čovjek od 40-50 godina, pijan k'o zemlja što bi rekli i napada flašom bez ikakvog razloga ili povoda. Odbranim se i zahvaljujući prisebnosti djevojke ne eskaliram dalje situaciju, jer znamo da bih ja vjerovatno bio krivac pred našim zakonom ako ga prebijem, ne daj bože usmrtim i sl.
To i nije toliko nevjerovatno, jer takve stvari se dešavaju svugdje u svakom gradu i državi, međutim ono što je nevjerovatno je reakcija policije uživo na tom mjestu, a to mislim da se ne bi desilo ni u jednoj državi na planeti.
Da skratim, odmaknem se od pijanca unatrag i slučajno vidim policijsko auto kako ide prema meni najbližom trakom gdje su tramvajske šine. Mašemo im da stanu s udaljenosti od metar, rekoh u sebi super, taman da ga uhapse i riješimo se opasnosti od budale, međutim oni samo prođoše pored nas i stadoše autom na crveno svjetlo na semaforu dvadesetak metara dalje. Opet mislim možda nas nisu shvatili, potrčimo do auta, mašemo im da otvore prozor, neće da otvore. Tek nakon mog kucanja od prozor policijskog auta otvaraju isti, i to toliko plašljivo i s ustručavanjem da je policajac skoro glavom legao u krilo svog kolege vozača, valjda bojeći se da ga ne napadnem, šta li... Obojica policajaca imaju tridesetak godina, u uniformama, sa značkama, znači radno im vrijeme, patroliraju regularno. Objasnimo problem, pitaju gdje je taj što vas je napao, pokažemo im, oni bace pogled, kad sad pijanac pred njihovim očima 20 metara dalje nasrće na drugog čovjeka, okreće se i viče "ma šta će oni, hebla te tvoja policija".
Na sve to oni samo rekoše "ma ništa to" i krenuše zatvoriti prozor. Govorim kako ništa, napao nas, pred vašim očima napada drugog čovjeka i vi govorite "ništa to", kaže najbolje je ako baš hoćete da vi nazovete informacije, pa tražite broj policijske stanice Centar, pa onda njih nazovite, pa će oni ili nekog poslati ili zovnuti vas u prostorije da naprave zapisnik... Vidim ništa od njih, pitam ih da zovnu jedinicu za podršku ako već oni neće da riješe problem, jer znam da je ta jedinica možda jedina spremna da se obračuna ako ništa barem s tim sitnim pijancima i klošarima, kažu "ih ne možemo mi to", te brže-bolje zatvoriše prozor i nagaziše po gasu.
Ostadoh opet sam sa djevojkom, pijanac viče "aaa eto ti tvoje policije hebla te policija", mi produžismo dalje, jer mi ne pada na pamet da gubim vrijeme dajući izjave u stanici koje će završiti u kanti ili nekoj prašnjavoj fascikli, a on ostade da i dalje psuje i napada slučajne prolaznike na tramvajskoj u centru grada.
Poenta priče: ili šta trenirajte ili se naoružajte ili ne izlazite iz kuće, jer policija vas neće braniti sve i da vas ubiju pred njima.
User avatar
mullersmichael
Posts: 227
Joined: 13/11/2012 03:01

#2 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by mullersmichael »

Ti kao da ne zivis u Sarajevu... divlji zapad prijatelju
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#3 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by muhafuca »

ma samo specijalne jedinice vrijede tu para koje se trose na njih.

Ovo sto ide u prasinare (obicna regularna policija - ne znam kako ih vi tamo zovete) uglavnom se uspije stelom zaposliti jer je budjetski posao i sta ocekivati od njih. Sta mislis sto ih nikad nema u blizini kad se belaj desava. Sklone se kao i obican civil dok belaj prodje , pa kad bude bezbjedno dosetaju da popisu sta se desilo.

Dok god prolazi stela za posao u policiji, tako ce ti bit.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#4 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by mali_balon »

A policijska stanica 100m odatle, da si upamtio makar ime policajca ili registraciju auta pa pored pjanca prijavis i njih dvojicu, da si to sve objasnio sefu smjene ili ovaj tekst kopirao pa ga sa tim imenima li registracijom posaljes nekom u MUP....mozda bi to vise pilo vode nego ovako....
A neko ti vec rece ti ko da zivis u najuredjenijem drustvu i drzavi na svijetu....i nisu to kukavice oni su gori od kukavica to su uhljebi...
bumerangss
Posts: 4474
Joined: 12/01/2015 16:47

#5 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by bumerangss »

Pa bice nam tako dok svi kao ti "sta cu ja zvati, prijava ce zavrsiti u kanti za smece..." Trebao si odma nazvati 122 i ti imas dokaz da si zvao i u mkoliko sati i reci im to da im kolege nisu htjele izaci iz auta... mislim nesta prvo mi moramo mjenjati odnos prema drzavi i drzavnim uhljebima kao sto su policajci da bi ocekivali neki rezultat a ne samo forumati po klix-u :!:
bumerangss
Posts: 4474
Joined: 12/01/2015 16:47

#6 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by bumerangss »

mali_balon wrote:A policijska stanica 100m odatle, da si upamtio makar ime policajca ili registraciju auta pa pored pjanca prijavis i njih dvojicu, da si to sve objasnio sefu smjene ili ovaj tekst kopirao pa ga sa tim imenima li registracijom posaljes nekom u MUP....mozda bi to vise pilo vode nego ovako....
A neko ti vec rece ti ko da zivis u najuredjenijem drustvu i drzavi na svijetu....i nisu to kukavice oni su gori od kukavica to su uhljebi...
Bravo, isto mislimo :thumbup:
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#7 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by TRANCE »

mali_balon wrote:A policijska stanica 100m odatle, da si upamtio makar ime policajca ili registraciju auta pa pored pjanca prijavis i njih dvojicu, da si to sve objasnio sefu smjene ili ovaj tekst kopirao pa ga sa tim imenima li registracijom posaljes nekom u MUP....mozda bi to vise pilo vode nego ovako....
A neko ti vec rece ti ko da zivis u najuredjenijem drustvu i drzavi na svijetu....i nisu to kukavice oni su gori od kukavica to su uhljebi...
Baš sam razmišljao o zapisivanju registracije auta dok u isto vrijeme gledam hoće li ovaj pogoditi flašom mene ili djevojku :-)
Sa šefovima smjena i stanica također imam bajno iskustvo, jer mi je majka zajedno s predstavnikom stanara išla šefu stanice da nakon bezbroj poziva policiji zbog derneka i kupleraja u susjednom stanu koji su se održavali u gluho doba noći konačno nešto riješe, pa im šef rekao kako imaju prečeg posla i da ih više kao policiju ne uznemiravaju :lol: Doduše, u pitanju je druga stanica, da budem do kraja pošten i iskren, ali ne vjerujem da je i kod ovih u Centru bolja situacija.
I svjestan sam i gdje živim i kako se zapošljavaju: učlane se u vladajuću stranku, nađu kome će dati 10 hiljada KM mita i hop eto ih u policiji, plata sigurna, a očigledno ne moraju ništa raditi. Ali sam naivno mislio da će im možda proraditi barem neki ljudski nagon da pomognu drugome u nevolji. Hebo mene, ja se mogu i sam odbraniti, ali vide izbezumljenu curu kojoj se oduzele noge od straha, vide čovjeka kojeg ovaj direktno napada u tom trenutku i na sve to kažu "ma ništa to", zavale se u sjedište od auta i produže dalje. Pa da barem na moju molbu izvade motorolu i zovnu pojačanje ako su kukavice, valjda od 2040 zaposlenih u MUP-u kantona imaju nekog ko smije izaći pred pijance i klošare, već ni to nisu u stanju. A jedini imaju ovlaštenja da reaguju, jer prema našem zakonu nemaš pravo ni na samoodbranu kako treba, već samo možeš pobjeći, plus što imaju i tehnička sredstva da šta urade: pendreke, suzavce, pa na kraju krajeva i pištolje, jer da tako neko krene u SAD-u, Francuskoj, Britaniji i sl. napadati redom prolaznike, potrajao bi možda minut i tu bi mu kraj bio. Čak bi tako vjerovatno završio i u Iraku, Kongu i ostalim državama trećeg svijeta, ali kod nas je to izgleda bezazleno i sasvim ok da bi se patrolirajuća policija mučila da reaguje.
Da kod nas neka budala zareda ulicom kalašem prolaznike kao što se u svijetu dešava, pobio bi komotno 500 ljudi dok bi oni skupili hrabrosti da šta urade. Mevlid pucao u gradu, trebalo im 20 minuta da se uopšte pojave, a 3 sata da smisle šta će sa njim.
Ako su već kukavice ili nesposobni (čast izuzecima), dajte nam zakon kao u Teksasu i Arizoni, pa ćemo mi građani riješiti problem sigurnosti u gradu, nije frka.
RatRodRob
Posts: 141
Joined: 04/08/2017 12:34

#8 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by RatRodRob »

Murija ti je uniformisana mafija, da bi neki drot reagovao trebaš znati koji ga mafijaš plaća, među njima ih ima koji primaju po 3 plaće, jednu daje država, drugu mafija a treću zaradi od kazni.

Ali što reče Texas je zakon :D

GRANDMA FROM TEXAS DISCOVERS SAGGY-PANTS THUGS IN HER HOME DELIVERS INSTANT JUSTICE

http://www.disclose.tv/news/grandma_fro ... ice/139908
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14643
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#9 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by DaysleepeR »

da si rekao ja imam pištolj i sad ću da upucam onu budalu, stali bi i intervenisali

pa i ženama u New Yorku govore da u slučaju silovanja ne viču "help" nego "fire" jer pozivi u pomoć ne piju vode
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#10 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by TRANCE »

I da ne bude zabune, ne očekujem ja ništa od pisanja na Klixu i znam da to naravno neće ništa promijeniti s aspekta sigurnosti u gradu. Htio sam samo upozoriti druge da vam policija u većini slučajeva NEĆE pomoći čak i ako se zateknu na licu mjesta dok imate problem.
Jer većina naroda još uvijek ima uvriježeno mišljenje da policija dobro radi svoj posao, ali da sudstvo pušta kriminalce na slobodu i daje male kazne. A u stvarnosti, ne valjaju ni policija, ni sudovi, ni krivični zakon.
Također neki imaju i mišljenje kako imamo premalo policajaca, pa ne mogu jadni sve stići na terenu. Prema zadnjim podacima, u kantonu je bilo 2040 zaposlenih u MUP-u, što je imajući u vidu broj stanovnika u kantonu prema zadnjem popisu, 49,3 zaposlenih u policiji na 10 hiljada stanovnika. Prosjek npr. za američke gradove od 200 do 500 hiljada stanovnika je 24,4 na 10 hiljada stanovnika, što znači da naših ima duplo više nego što je prosjek na zapadu. Sad što većina od njih ne radi ništa, to je druga stvar, a ima ih toliko da skoro svaka ulica u gradu može imati patrolnog policajca 24 sata dnevno u sve tri smjene da je normalne države i šefova koji bi ih upregnuli da rade svoj posao.
RatRodRob
Posts: 141
Joined: 04/08/2017 12:34

#11 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by RatRodRob »

TRANCE wrote:I da ne bude zabune, ne očekujem ja ništa od pisanja na Klixu i znam da to naravno neće ništa promijeniti s aspekta sigurnosti u gradu. Htio sam samo upozoriti druge da vam policija u većini slučajeva NEĆE pomoći čak i ako se zateknu na licu mjesta dok imate problem.
Jer većina naroda još uvijek ima uvriježeno mišljenje da policija dobro radi svoj posao, ali da sudstvo pušta kriminalce na slobodu i daje male kazne. A u stvarnosti, ne valjaju ni policija, ni sudovi, ni krivični zakon.
Također neki imaju i mišljenje kako imamo premalo policajaca, pa ne mogu jadni sve stići na terenu. Prema zadnjim podacima, u kantonu je bilo 2040 zaposlenih u MUP-u, što je imajući u vidu broj stanovnika u kantonu prema zadnjem popisu, 49,3 zaposlenih u policiji na 10 hiljada stanovnika. Prosjek npr. za američke gradove od 200 do 500 hiljada stanovnika je 24,4 na 10 hiljada stanovnika, što znači da naših ima duplo više nego što je prosjek na zapadu. Sad što većina od njih ne radi ništa, to je druga stvar, a ima ih toliko da skoro svaka ulica u gradu može imati patrolnog policajca 24 sata dnevno u sve tri smjene da je normalne države i šefova koji bi ih upregnuli da rade svoj posao.
Buraz murija je uniformisana mafija, kad to skontaš biće ti lakše.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18699
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#12 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by SmokingMan »

Neće policija,a ne bi ni ljudi pritekli u pomoć,to je surova stvarnost.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#13 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by bingov buraz »

Kako se usuđuješ nazvati ih kukavicama,oni su svojim iskustvom procijenili nivo prijetnje i odlučili da nema potrebe za angažovanjem i trošenjem dragocjenih resursa na trivijalne stvari :mrgreen:
RatRodRob
Posts: 141
Joined: 04/08/2017 12:34

#14 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by RatRodRob »

bingov buraz wrote:Kako se usuđuješ nazvati ih kukavicama,oni su svojim iskustvom procijenili nivo prijetnje i odlučili da nema potrebe za angažovanjem i trošenjem dragocjenih resursa na trivijalne stvari :mrgreen:
Tako je ko iz alan forda a irfan nefić isti inspektor Brok :lol:
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#15 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by TRANCE »

RatRodRob wrote:
TRANCE wrote:I da ne bude zabune, ne očekujem ja ništa od pisanja na Klixu i znam da to naravno neće ništa promijeniti s aspekta sigurnosti u gradu. Htio sam samo upozoriti druge da vam policija u većini slučajeva NEĆE pomoći čak i ako se zateknu na licu mjesta dok imate problem.
Jer većina naroda još uvijek ima uvriježeno mišljenje da policija dobro radi svoj posao, ali da sudstvo pušta kriminalce na slobodu i daje male kazne. A u stvarnosti, ne valjaju ni policija, ni sudovi, ni krivični zakon.
Također neki imaju i mišljenje kako imamo premalo policajaca, pa ne mogu jadni sve stići na terenu. Prema zadnjim podacima, u kantonu je bilo 2040 zaposlenih u MUP-u, što je imajući u vidu broj stanovnika u kantonu prema zadnjem popisu, 49,3 zaposlenih u policiji na 10 hiljada stanovnika. Prosjek npr. za američke gradove od 200 do 500 hiljada stanovnika je 24,4 na 10 hiljada stanovnika, što znači da naših ima duplo više nego što je prosjek na zapadu. Sad što većina od njih ne radi ništa, to je druga stvar, a ima ih toliko da skoro svaka ulica u gradu može imati patrolnog policajca 24 sata dnevno u sve tri smjene da je normalne države i šefova koji bi ih upregnuli da rade svoj posao.
Buraz murija je uniformisana mafija, kad to skontaš biće ti lakše.
Pretpostavljam za ove na visokim položajima u policiji, jer ko zna koliko je još neotkrivenih Rama:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/bivsi-k ... /160301114
Ali eto kao nešto sam se nadao od ovih nižih, mladih, friško zaposlenih policajaca (pa makar i sa štelom), misliš to puno energije, elana za rad i želje za dokazivanjem u dvadesetim i tridesetim godinama života, kad ono klinac :run:
Last edited by TRANCE on 10/08/2017 08:38, edited 1 time in total.
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#16 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by TRANCE »

SmokingMan wrote:Neće policija,a ne bi ni ljudi pritekli u pomoć,to je surova stvarnost.
To da, malo dalje dok ovaj napada prolaznike 100 ljudi sjedi u bašti u Metropolisu i posmatra situaciju uz lagani srk kafe. Valjda kontaju neće do njih doći, a ako dođe, branit će ih konobar :lol:
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#17 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by Streptokok »

tako su i meni kad sam imao saobraćajnu nesreću (auto stoji na mjestu nesreće, a ovaj drugi upravo pobjegao), tada nije još bilo mobitela, prošli pored mene. vele nisu nadležni, pa reko pozovite stanicom one koji jesu, kažu ne mogu nego da ja odem u stanicu i prijavim.

od tada nemam više nikakvih iluzija.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#18 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by JThomas »

naravno da je floskula da ijedna karika sistema bolje radi svoj posao od druge. jer mjesto odakle se kontroliše je isto, ciljevi su isti, i načini na koje se radi su isti.

međutim ja ovako očite slučajeve ipak prijavim, pa makar nikad ništa ne bilo. sjedi napiši pet redova pošalji poštom, ništa te ne košta.

osim poštarine :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#19 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by Tomahawk11 »

Šta da prijavi? Dvojica NN policajaca, u NN autu, tako i tako :mrgreen:
Da ima tablice, imena, bilo šta, pa da potkuje prijavu.
Ovako iz šupljeg u prazno.
Stihy
Posts: 143
Joined: 26/07/2003 00:00
Contact:

#20 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by Stihy »

Zbog tog načina rada ( ne radeći ništa) svake godine broj izvršenih kaznenih djela u padu :bih:
80% kaznenih djela policija svjesno ignoriše, rekao bih organizirano.
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#21 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by kritichar »

Danas svako ima fotoaparat na telefonu, trebao si bar slikat to auto sa registracijom ako ništa drugo i pijanca
odeš u policiju s tim ili postaviti ovdje, došlo bi to do njih
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#22 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by Logovan »

TRANCE wrote:Večeras mi se desila nevjerovatna scena (dobro, možda i ne tako nevjerovatna u našem gradu) :mrgreen:
Naime, čekam s djevojkom tramvaj kod SCC-a, prilazi mi čovjek od 40-50 godina, pijan k'o zemlja što bi rekli i napada flašom bez ikakvog razloga ili povoda. Odbranim se i zahvaljujući prisebnosti djevojke ne eskaliram dalje situaciju, jer znamo da bih ja vjerovatno bio krivac pred našim zakonom ako ga prebijem, ne daj bože usmrtim i sl.
To i nije toliko nevjerovatno, jer takve stvari se dešavaju svugdje u svakom gradu i državi, međutim ono što je nevjerovatno je reakcija policije uživo na tom mjestu, a to mislim da se ne bi desilo ni u jednoj državi na planeti.
Da skratim, odmaknem se od pijanca unatrag i slučajno vidim policijsko auto kako ide prema meni najbližom trakom gdje su tramvajske šine. Mašemo im da stanu s udaljenosti od metar, rekoh u sebi super, taman da ga uhapse i riješimo se opasnosti od budale, međutim oni samo prođoše pored nas i stadoše autom na crveno svjetlo na semaforu dvadesetak metara dalje. Opet mislim možda nas nisu shvatili, potrčimo do auta, mašemo im da otvore prozor, neće da otvore. Tek nakon mog kucanja od prozor policijskog auta otvaraju isti, i to toliko plašljivo i s ustručavanjem da je policajac skoro glavom legao u krilo svog kolege vozača, valjda bojeći se da ga ne napadnem, šta li... Obojica policajaca imaju tridesetak godina, u uniformama, sa značkama, znači radno im vrijeme, patroliraju regularno. Objasnimo problem, pitaju gdje je taj što vas je napao, pokažemo im, oni bace pogled, kad sad pijanac pred njihovim očima 20 metara dalje nasrće na drugog čovjeka, okreće se i viče "ma šta će oni, hebla te tvoja policija".
Na sve to oni samo rekoše "ma ništa to" i krenuše zatvoriti prozor. Govorim kako ništa, napao nas, pred vašim očima napada drugog čovjeka i vi govorite "ništa to", kaže najbolje je ako baš hoćete da vi nazovete informacije, pa tražite broj policijske stanice Centar, pa onda njih nazovite, pa će oni ili nekog poslati ili zovnuti vas u prostorije da naprave zapisnik... Vidim ništa od njih, pitam ih da zovnu jedinicu za podršku ako već oni neće da riješe problem, jer znam da je ta jedinica možda jedina spremna da se obračuna ako ništa barem s tim sitnim pijancima i klošarima, kažu "ih ne možemo mi to", te brže-bolje zatvoriše prozor i nagaziše po gasu.
Ostadoh opet sam sa djevojkom, pijanac viče "aaa eto ti tvoje policije hebla te policija", mi produžismo dalje, jer mi ne pada na pamet da gubim vrijeme dajući izjave u stanici koje će završiti u kanti ili nekoj prašnjavoj fascikli, a on ostade da i dalje psuje i napada slučajne prolaznike na tramvajskoj u centru grada.
Poenta priče: ili šta trenirajte ili se naoružajte ili ne izlazite iz kuće, jer policija vas neće braniti sve i da vas ubiju pred njima.
Ma standardna priča sa naših ulica. Ovo je normalno za nas. Da su izašli iz auta i uhapsili ga, bilo bi čudo. :oops:

A ovo boldirano, tačno ne vjerujem da su ti ovo rekli. :lol: :lol: Ja budala, jebem ti.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8267
Joined: 25/05/2013 23:49

#23 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by apsidejzi »

SmokingMan wrote:Neće policija,a ne bi ni ljudi pritekli u pomoć,to je surova stvarnost.
Zasto bi?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#24 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by Alfons Kauders »

TRANCE wrote:Večeras mi se desila nevjerovatna scena (dobro, možda i ne tako nevjerovatna u našem gradu) :mrgreen:
Naime, čekam s djevojkom tramvaj kod SCC-a, prilazi mi čovjek od 40-50 godina, pijan k'o zemlja što bi rekli i napada flašom bez ikakvog razloga ili povoda. Odbranim se i zahvaljujući prisebnosti djevojke ne eskaliram dalje situaciju, jer znamo da bih ja vjerovatno bio krivac pred našim zakonom ako ga prebijem, ne daj bože usmrtim i sl.
To i nije toliko nevjerovatno, jer takve stvari se dešavaju svugdje u svakom gradu i državi, međutim ono što je nevjerovatno je reakcija policije uživo na tom mjestu, a to mislim da se ne bi desilo ni u jednoj državi na planeti.
Da skratim, odmaknem se od pijanca unatrag i slučajno vidim policijsko auto kako ide prema meni najbližom trakom gdje su tramvajske šine. Mašemo im da stanu s udaljenosti od metar, rekoh u sebi super, taman da ga uhapse i riješimo se opasnosti od budale, međutim oni samo prođoše pored nas i stadoše autom na crveno svjetlo na semaforu dvadesetak metara dalje. Opet mislim možda nas nisu shvatili, potrčimo do auta, mašemo im da otvore prozor, neće da otvore. Tek nakon mog kucanja od prozor policijskog auta otvaraju isti, i to toliko plašljivo i s ustručavanjem da je policajac skoro glavom legao u krilo svog kolege vozača, valjda bojeći se da ga ne napadnem, šta li... Obojica policajaca imaju tridesetak godina, u uniformama, sa značkama, znači radno im vrijeme, patroliraju regularno. Objasnimo problem, pitaju gdje je taj što vas je napao, pokažemo im, oni bace pogled, kad sad pijanac pred njihovim očima 20 metara dalje nasrće na drugog čovjeka, okreće se i viče "ma šta će oni, hebla te tvoja policija".
Na sve to oni samo rekoše "ma ništa to" i krenuše zatvoriti prozor. Govorim kako ništa, napao nas, pred vašim očima napada drugog čovjeka i vi govorite "ništa to", kaže najbolje je ako baš hoćete da vi nazovete informacije, pa tražite broj policijske stanice Centar, pa onda njih nazovite, pa će oni ili nekog poslati ili zovnuti vas u prostorije da naprave zapisnik... Vidim ništa od njih, pitam ih da zovnu jedinicu za podršku ako već oni neće da riješe problem, jer znam da je ta jedinica možda jedina spremna da se obračuna ako ništa barem s tim sitnim pijancima i klošarima, kažu "ih ne možemo mi to", te brže-bolje zatvoriše prozor i nagaziše po gasu.
Ostadoh opet sam sa djevojkom, pijanac viče "aaa eto ti tvoje policije hebla te policija", mi produžismo dalje, jer mi ne pada na pamet da gubim vrijeme dajući izjave u stanici koje će završiti u kanti ili nekoj prašnjavoj fascikli, a on ostade da i dalje psuje i napada slučajne prolaznike na tramvajskoj u centru grada.
Poenta priče: ili šta trenirajte ili se naoružajte ili ne izlazite iz kuće, jer policija vas neće braniti sve i da vas ubiju pred njima.
Odvalis im retrovizor s Golfa.

Mislim, to sam ja prosli put uradio. :D

PS

Ako kome treba suvozacki retrovizor za Golfa V, mislim da ga negdje imam
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72883
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#25 Re: Kukavice u policiji Kantona Sarajevo

Post by Velkoski »

samo mma brte moi
Post Reply