kuhinje po mjeri

Post Reply
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#301 Re: kuhinje po mjeri

Post by plain vanilla »

suncica24 wrote:
Ja bih rekla da da (iz iskustva sa klijentima)
kontam da ako cu dati preko 2.000, onda mogu dati i skoro 3, ako ce to znaciti ljespu kuhinju i sto je jso vaznije kvalitetniju i izdrzljiviju. nije to nesto sto se mijenja cesto, valja zivjeti s t im, a kod mene kuhinja bas i nije sporedna prostorija u stanu.

a koliko je neotporan medijapan na struganje i grebanje, jel bas moras kao po jajima paziti ili je dovoljno da se malo pripazi?
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#302 Re: kuhinje po mjeri

Post by suncica24 »

plain vanilla wrote:
suncica24 wrote:
Ja bih rekla da da (iz iskustva sa klijentima)
kontam da ako cu dati preko 2.000, onda mogu dati i skoro 3, ako ce to znaciti ljespu kuhinju i sto je jso vaznije kvalitetniju i izdrzljiviju. nije to nesto sto se mijenja cesto, valja zivjeti s t im, a kod mene kuhinja bas i nije sporedna prostorija u stanu.

a koliko je neotporan medijapan na struganje i grebanje, jel bas moras kao po jajima paziti ili je dovoljno da se malo pripazi?
Malo pripaziti. Ono, ne vuci nozem po vratima :D

Btw, obicno su ploce sjajne, jer se lakiraju, ali moze se raditi i mat varijanta, zavisnosti od velicine kuhinje i efekta, pa i zelje.

(da, medijapan dozvoljava da se ploca prvo obradi, tj. da se uvedu kanalice i utori, pa tek onda boji i lakira, tako da ti sitni detalji, na koje sam npr. ja alergicna :D su u medijapanu po mjeri)
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#303 Re: kuhinje po mjeri

Post by plain vanilla »

suncica24 wrote: Malo pripaziti. Ono, ne vuci nozem po vratima :D

Btw, obicno su ploce sjajne, jer se lakiraju, ali moze se raditi i mat varijanta, zavisnosti od velicine kuhinje i efekta, pa i zelje.

(da, medijapan dozvoljava da se ploca prvo obradi, tj. da se uvedu kanalice i utori, pa tek onda boji i lakira, tako da ti sitni detalji, na koje sam npr. ja alergicna :D su u medijapanu po mjeri)
pa dobro, pazim i inace, prosla kuhinja mi je trajala preko 30 godina :lol:

e sad sam stvarno u dilemi, a sto vise citam, sve manje znam.. nije da imam viska para, ali se bojim da ne uzmem ovu jeftiniju varijantu-iverica-visoki sjaj, pa da se ne pokajem...

ja sam vec bila izabrala ove visoki sjaj, finu 'sarenu' plocu, pa spram toga i boje elemenata. mislim da ce ta ploca presuditi, ne bude li takva u medijapan verziji, uzet cu ivericu :skoljka: :D

hvala ti puno sto mi pomazes
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#304 Re: kuhinje po mjeri

Post by suncica24 »

plain vanilla wrote:
suncica24 wrote: Malo pripaziti. Ono, ne vuci nozem po vratima :D

Btw, obicno su ploce sjajne, jer se lakiraju, ali moze se raditi i mat varijanta, zavisnosti od velicine kuhinje i efekta, pa i zelje.

(da, medijapan dozvoljava da se ploca prvo obradi, tj. da se uvedu kanalice i utori, pa tek onda boji i lakira, tako da ti sitni detalji, na koje sam npr. ja alergicna :D su u medijapanu po mjeri)
pa dobro, pazim i inace, prosla kuhinja mi je trajala preko 30 godina :lol:

e sad sam stvarno u dilemi, a sto vise citam, sve manje znam.. nije da imam viska para, ali se bojim da ne uzmem ovu jeftiniju varijantu-iverica-visoki sjaj, pa da se ne pokajem...

ja sam vec bila izabrala ove visoki sjaj, finu 'sarenu' plocu, pa spram toga i boje elemenata. mislim da ce ta ploca presuditi, ne bude li takva u medijapan verziji, uzet cu ivericu :skoljka: :D

hvala ti puno sto mi pomazes
Pa ako si vec dizajnirala kuhinju sa plocama od iverice (s visokim sjajem), i elementi se uklopili na osnovu dizajna ploce, nemoj mijenjati.
Ako je stolar dobar, ne bi se trebala pokajati.
Medijapan jeste opcenito bolji, ali nije bolji u svakom slucaju i pod svaku cijenu (tj. ako vec imas dobar dizajn i dobrog majstora, ne vidim sta ces dobiti-izgubiti ;) )

Edit: Nema na cemu. For real :)
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#305 Re: kuhinje po mjeri

Post by channel10 »

Da li sam dobro shvatio: postoji mat, visoki sjaj, akril ( jos veci sjaj :D ) i medijapan?! Prvo troje je sve iverica?

Ako je tako, kolika je onda razlika u cijeni izmedju akrila i medijapana?
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#306 Re: kuhinje po mjeri

Post by Danguba »

channel10 wrote:Da li sam dobro shvatio: postoji mat, visoki sjaj, akril ( jos veci sjaj :D ) i medijapan?! Prvo troje je sve iverica?

Ako je tako, kolika je onda razlika u cijeni izmedju akrila i medijapana?
da ti ja ne objasnjavam, procitaj... :D

http://www.mojakuhinja.com.hr/kuhinje/m ... li-i-okovi
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#307 Re: kuhinje po mjeri

Post by Ramzess Veliki »

Meni je ovaj tip kuhinje najbolje uređen:
Image
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#308 Re: kuhinje po mjeri

Post by channel10 »

Danguba wrote:
channel10 wrote:Da li sam dobro shvatio: postoji mat, visoki sjaj, akril ( jos veci sjaj :D ) i medijapan?! Prvo troje je sve iverica?

Ako je tako, kolika je onda razlika u cijeni izmedju akrila i medijapana?
da ti ja ne objasnjavam, procitaj... :D

http://www.mojakuhinja.com.hr/kuhinje/m ... li-i-okovi
Hvala :) :thumbup:
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#309 Re: kuhinje po mjeri

Post by Matijevic_Vlado »

pa dobro kupuje li iko kuhinju od punog drveta?
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#310 Re: kuhinje po mjeri

Post by Danguba »

Matijevic_Vlado wrote:pa dobro kupuje li iko kuhinju od punog drveta?
zasto bi kupovao i da je mora gledati narednih 20 god. :D

najprakticnije su ove sa frontovima od mediapana. nakon izvjesnog vremena mozes i sam a mozes i sva vrata poskidati i nekoga zamoliti da ti presprica u zeljenu boju...pa opet kada ti dosadi, samo boju promijenis.
User avatar
_Reds_
Posts: 9324
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#311 Re: kuhinje po mjeri

Post by _Reds_ »

Koliko je kaljeno staklo u Kirstalu i koliko se ceka?? I biti ima li gdje povoljnije ??

I jel dolaze oni na kucnu adresu uzeti mjere
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#312 Re: kuhinje po mjeri

Post by channel10 »

Prije nekih godinu dana je bilo od 80 do 110KM po kvadratnom metru, u zavisnosti od debljine. Najbolje je da ih nazoves i saznas odmah sve :) .
User avatar
peradetlic2
Posts: 11
Joined: 14/10/2010 14:29

#313 Re: kuhinje po mjeri

Post by peradetlic2 »

Evo preporuka od mene, momci rade kuhinje i plakare i kupatilske elemente, 065/200-135.
Gandra_1
Posts: 622
Joined: 10/05/2013 10:03

#314 Re: kuhinje po mjeri

Post by Gandra_1 »

Može li mi neko objasniti sta ovim majstorima sto rade kuhinje znaci "Dužni metar" po kojem utvrđuju cijenu.

Da li se tu misli na metar kuhinje i gornjeg i donjeg elementa, sa svim okovima, zatvaracima itd...
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#315 Re: kuhinje po mjeri

Post by Danguba »

Gandra_1 wrote:Može li mi neko objasniti sta ovim majstorima sto rade kuhinje znaci "Dužni metar" po kojem utvrđuju cijenu.

Da li se tu misli na metar kuhinje i gornjeg i donjeg elementa, sa svim okovima, zatvaracima itd...
Tako bi trebalo da bude ALI odmah ce biti ''koje okove zelite? mi imamo ove ali ovi su kvalitetniji i skuplji. imamo ovu plocu ali imamo i drugih koje su skuplje, pa rucke, amortizeri...''. Sve im nesto dodatno.

Najbolje je da se sve na pocetku definise pa da se razgovara o duznom metru.
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#316 Re: kuhinje po mjeri

Post by rovac13 »

Najveca glupost je slusati cijene o duznom metru kuhinje.......isto se desilo i kad sam smo mi radili kuhinju......i sad ponovo za roditelje.

Sta se desava...........prvo nacrtam kuhinju......prvi put mi je bila potrebna i mala pomoc od jednog od tih majstora ,tek toliko da mi skrene paznju sta mora sta ne mora i koliko.........kad sam kuhinju definisao u najmanji detalj onda krenem od jednog do drugog sa skicom.

1. kod prvog metar kuhinje mdf 550KM....kazu skup....vec mi je radio prezadovoljan iskusan detaljan itd.......kosta 1380KM....farbani mdf....iverica bi bila nesto oko 1100 -1200 KM ne sjecam se tacno

2. kod drugog metar kuhinje mdf 450KM......ova ista kuhinja kosta u iverici 1600KM.......akril i farbani mdf su bili jos skuplji naravno

3. kod treceg metar kuhinje mdf 400KM......ista kuhinja u iverici 1550KM...itd

Dakle covjek kod kojeg je najskuplji metar kuhinje je bio najpovoljniji........pustite suplju pricu o niskoj cijeni metra kuhinje.........pretpostavljam da je ovaj koji nam je vec radio malo i napravio povoljniju ponudu.......ali skoro 400KM jeftinija kuhinja jedna te ista je previse.

Sta se desi.......onaj sto ima cijenu metar kuhinje 400 KM racuna ugao dva puta......ne izbija iz metraze npr ono gdje dolazi perilica pecnica i slicno.......pa izadje skuplja kuhinja u konacnici nego kod onog najskupljeg po metrazi......zato sto on ne racune u metrazu one dijelove gdje ne ugradjuje skoro nista.

Ne dopustite da vas neko levati :-D
User avatar
Reglan
Posts: 4834
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: bordo-bijeli

#317 Re: kuhinje po mjeri

Post by Reglan »

Ima li ko u gradu da radi TDF garniture po mjeri, samo sto meni treba TTF garnitura. Da nije plaho skup. :D
Neko preporuku :-D
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#318 Re: kuhinje po mjeri

Post by eluna »

za izvrsno uređane kuhinje, ali i ostalo od pločastog materijala, a po povoljnim cijenama nazovite 061-559-159

lik radi i u evropi
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#319 Re: kuhinje po mjeri

Post by eluna »

rovac13 wrote:Najveca glupost je slusati cijene o duznom metru kuhinje.......isto se desilo i kad sam smo mi radili kuhinju......i sad ponovo za roditelje.

Sta se desava...........prvo nacrtam kuhinju......prvi put mi je bila potrebna i mala pomoc od jednog od tih majstora ,tek toliko da mi skrene paznju sta mora sta ne mora i koliko.........kad sam kuhinju definisao u najmanji detalj onda krenem od jednog do drugog sa skicom.

1. kod prvog metar kuhinje mdf 550KM....kazu skup....vec mi je radio prezadovoljan iskusan detaljan itd.......kosta 1380KM....farbani mdf....iverica bi bila nesto oko 1100 -1200 KM ne sjecam se tacno

2. kod drugog metar kuhinje mdf 450KM......ova ista kuhinja kosta u iverici 1600KM.......akril i farbani mdf su bili jos skuplji naravno

3. kod treceg metar kuhinje mdf 400KM......ista kuhinja u iverici 1550KM...itd

Dakle covjek kod kojeg je najskuplji metar kuhinje je bio najpovoljniji........pustite suplju pricu o niskoj cijeni metra kuhinje.........pretpostavljam da je ovaj koji nam je vec radio malo i napravio povoljniju ponudu.......ali skoro 400KM jeftinija kuhinja jedna te ista je previse.

Sta se desi.......onaj sto ima cijenu metar kuhinje 400 KM racuna ugao dva puta......ne izbija iz metraze npr ono gdje dolazi perilica pecnica i slicno.......pa izadje skuplja kuhinja u konacnici nego kod onog najskupljeg po metrazi......zato sto on ne racune u metrazu one dijelove gdje ne ugradjuje skoro nista.

Ne dopustite da vas neko levati :-D
cijena po metru je samo fazon da vas dovuku u salon :run:
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#320 Re: kuhinje po mjeri

Post by _Astra_ »

Ko ima malo vremena i zelje - dogovori s majstorom cijenu samo da mu uradi krojnu listu i montazu.
Onda pravac shopovi koji prodaju materijale, okove, rasvjetu...
I dobijes to sto trazis po realnoj cijeni...
LikeLike
Posts: 1923
Joined: 10/09/2013 15:59

#321 Re: kuhinje po mjeri

Post by LikeLike »

Znam da nije tema za zidne krevete, ali ako se neko razumije neka odgovori.

Imam pitanje za malo upucenije. Zelim da ubacim zidni krevet u stan. Vidio sam da perfektno to rade Andalus(AR Partner doo), ali cijena zidnog kreveta dimenzija 160x200cm iveral visoki sjaj dodje 2300KM, dok je cijena istog samo obicni iveral bez sjaja 1700KM. Da li je uredu da razlika u cijeni izmedju iverala visokog sjaja i obicnog bude tolika???

U primus Balkan sam zidni krevet istih dimenzija, iveral visoki sjaj nasao za 1000KM.

Eh sad ono sto me zabrinjava i u sta nisam siguran. Gledao sam par videa od Andalusa i zidni krevet se dize i spusta bez ikakvog napora i sile, dok se u Primusu moras malo napregnuti, dosta je teze. U primusu sam vidio da imaju plinski amortizeri dok u andalusu ima neki drugi sistem.

Da li mi moze neko objasniti u cemu je razlika pa je u Andalusu toliko lakse podici i spustiti krevet. Koliko su kvalitetni ovi mehanizmi sa plinskim amortizerima? Sta je zapravo bolje od ovo dvoje ? Da li se isplati platiti toliko skuplje. Krevet necu najvjerovatnije koristiti vise od 6-7 godina. Garancija u Primusu je 2 godine, u Andalusu 3 godine.
Huremika
Posts: 70
Joined: 04/04/2013 02:04

#322 Re: kuhinje po mjeri

Post by Huremika »

Da li poznajete nekog majstora koji se bavi izradom kaljenog stakla za kuhinju, ove cijene koji nudi Ramaglas su van svake pameti. LP
LikeLike
Posts: 1923
Joined: 10/09/2013 15:59

#323 Re: kuhinje po mjeri

Post by LikeLike »

Jel ima neko da preporuci dobrog majstora koji radi kuhinje po mjeri?
User avatar
dostavljac
Posts: 316
Joined: 15/06/2015 21:22

#324 Re: kuhinje po mjeri

Post by dostavljac »

LikeLike wrote:Jel ima neko da preporuci dobrog majstora koji radi kuhinje po mjeri?

imam ja svog kuma ;) , radi i bavi se time...i meni je uradjena kuhinja ako hoces dam ti broj nazoves ga i na licu mjesta sve saznas ;)
LikeLike
Posts: 1923
Joined: 10/09/2013 15:59

#325 Re: kuhinje po mjeri

Post by LikeLike »

dostavljac wrote:
LikeLike wrote:Jel ima neko da preporuci dobrog majstora koji radi kuhinje po mjeri?

imam ja svog kuma ;) , radi i bavi se time...i meni je uradjena kuhinja ako hoces dam ti broj nazoves ga i na licu mjesta sve saznas ;)
Posalji broj u privatne poruke i ako imas slike da vidim kuhinje koje je radio :)
Post Reply