kuhinje po mjeri

Post Reply
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#251 Re: kuhinje po mjeri

Post by P308 »

eluna wrote:
P308 wrote::shock: Moja je kuhinja kostala oko 4000KM sa kaljenim staklom umjesto plocica a tri puta je vec od ove...
doduše sve zavisi koje godine si ti radila a koje ona
radio :D u maju 2012. godine :)
terremoto
Posts: 387
Joined: 03/07/2012 19:28

#252 Re: kuhinje po mjeri

Post by terremoto »

Stan je nov,plocice i pod nisam dirala tako je bilo u stanu,nekad mislim staklo umjesto plocica staviti.Bez aparata naravno,aparati su kostali vise od kuhinje.Sve zavisi sta vi hocete,koju visinu elemenata,ja imam i 5 ladica,koliko se sjecam samo jedna ladica je 40 KM pa oni kojekakvi ublazivaci,pa svasta nesto se nabere.Uglavnom to mi je bilo najjeftinije.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#253 Re: kuhinje po mjeri

Post by motorola01 »

simbabimba wrote:Je li sa aparatima 3000?

Lijepa je kuhinja, ali meni je za tako malu kuhinju i 3000 jos uvijek puno :?

Ove cifre od 7 i 8 000 ne kontam uopste s obzirom na dimenzije kuhinjice?????
Vjerovatno je cifra sa aparatima( sa pecnicom i plocom i bez frizidera) i plocicama(i jednim i drugim). Mislim da je nemoguce da je placeno 3000 samo za elemente i plocice( i jedne i druge) jer plocice nisu bas skupe i nema ovdje puno kvadrata(ni jednih ni drugih).
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#254 Re: kuhinje po mjeri

Post by motorola01 »

terremoto wrote:Stan je nov,plocice i pod nisam dirala tako je bilo u stanu,nekad mislim staklo umjesto plocica staviti.Bez aparata naravno,aparati su kostali vise od kuhinje.Sve zavisi sta vi hocete,koju visinu elemenata,ja imam i 5 ladica,koliko se sjecam samo jedna ladica je 40 KM pa oni kojekakvi ublazivaci,pa svasta nesto se nabere.Uglavnom to mi je bilo najjeftinije.
Mislim da si puno platila elemente jer sam i ja nedavno radio kuhinju. Slicna je ovoj samo sto nema ove rucke nego ima rucke na fazon onih starih kuhinja( nekadasnjih) na povlacenje. Isto ima ublazivace i na jednoj strani je duga 160cm, a na drugoj 180 cm i placena je 1500 KM. Sve ukupno je izasla 2500KM ali su radjene i cijevi u zidu, plocice, struja, unitasova cesma, bojler, napa.
terremoto
Posts: 387
Joined: 03/07/2012 19:28

#255 Re: kuhinje po mjeri

Post by terremoto »

To je najpovoljnije sto sam nasla,a ima i kod mene napa samo se ne vidi na slici,zato sto je na izvlacenje.Ja mislim i da uglovi kostaju vise nego da je ravan zid.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#256 Re: kuhinje po mjeri

Post by motorola01 »

terremoto wrote:To je najpovoljnije sto sam nasla,a ima i kod mene napa samo se ne vidi na slici,zato sto je na izvlacenje.Ja mislim i da uglovi kostaju vise nego da je ravan zid.
Moguce jer sto vise ima kojekakvih karafeka, to je skuplja.
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#257 Re: kuhinje po mjeri

Post by simbabimba »

terremoto wrote:Stan je nov,plocice i pod nisam dirala tako je bilo u stanu,nekad mislim staklo umjesto plocica staviti.Bez aparata naravno,aparati su kostali vise od kuhinje.Sve zavisi sta vi hocete,koju visinu elemenata,ja imam i 5 ladica,koliko se sjecam samo jedna ladica je 40 KM pa oni kojekakvi ublazivaci,pa svasta nesto se nabere.Uglavnom to mi je bilo najjeftinije.

:shock: :shock: :shock:

ne kontam :? :? :? kako si to uspjela a ni masinu za pranje posudja ne vidim?

Msilim, svako zna svoje, ali u tolišni prostor sljuljati toliko novaca za neki prosječan estetski dojam :-? ne kontam :?:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#258 Re: kuhinje po mjeri

Post by mO k3 »

simbabimba wrote:
terremoto wrote:Stan je nov,plocice i pod nisam dirala tako je bilo u stanu,nekad mislim staklo umjesto plocica staviti.Bez aparata naravno,aparati su kostali vise od kuhinje.Sve zavisi sta vi hocete,koju visinu elemenata,ja imam i 5 ladica,koliko se sjecam samo jedna ladica je 40 KM pa oni kojekakvi ublazivaci,pa svasta nesto se nabere.Uglavnom to mi je bilo najjeftinije.

:shock: :shock: :shock:

ne kontam :? :? :? kako si to uspjela a ni masinu za pranje posudja ne vidim?

Msilim, svako zna svoje, ali u tolišni prostor sljuljati toliko novaca za neki prosječan estetski dojam :-? ne kontam :?:
Prosjecni estetski dojam?
Ne treba ponizavati tudje ,meni se kuhinja svidja i mislim da joj je masina za sudje ispod sudopera ,ako se ne varam
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#259 Re: kuhinje po mjeri

Post by simbabimba »

Ne ponizavam Boze sacuvaj, vec rekoh da je kuhinja lijepa, ali po mom misljenju nije toliko lijepa koliko je placena.
User avatar
L.e.g
Posts: 724
Joined: 30/04/2009 09:27

#260 Re: kuhinje po mjeri

Post by L.e.g »

terremoto wrote:Image
Image

Slican raspored.....5000 KM .....bez aparata....od toga 2000 korpe, tandemi, aventosi......
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#261 Re: kuhinje po mjeri

Post by CaneBos »

simbabimba wrote:Ne ponizavam Boze sacuvaj, vec rekoh da je kuhinja lijepa, ali po mom misljenju nije toliko lijepa koliko je placena.
Tacno..lijepa kuhinja cistih linija bez nekih preseravanja, ali 3000KM..sreco moja, taj tuzlak te dobro zapalio za to sto ti je napravio. :-?
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#262 Re: kuhinje po mjeri

Post by simbabimba »

L.e.g wrote:
terremoto wrote:

Slican raspored.....5000 KM .....bez aparata....od toga 2000 korpe, tandemi, aventosi......

Ma bjezi :-)

Bolje te pare investirati u jos koji kvadrat stana / kuhinje konkretno :roll:
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#263 Re: kuhinje po mjeri

Post by eluna »

simbabimba wrote:
L.e.g wrote:
terremoto wrote:

Slican raspored.....5000 KM .....bez aparata....od toga 2000 korpe, tandemi, aventosi......

Ma bjezi :-)

Bolje te pare investirati u jos koji kvadrat stana / kuhinje konkretno :roll:
slažem se ............. to se sve može za daleko manje novca uraditi

ne znam koliko naplaćuju samo kantiranje ivica ti što rade, ali znam da je 2,5 KM po metru dužnom u jednoj firmi u sarajevu ......doneseš svoje ploče (mora biti malo više od predviđene dimenzije) i oni ti samo kantiraju
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#264 Re: kuhinje po mjeri

Post by motorola01 »

Toj firmi mozes odnijeti sav materijal koji kupis i odaberes, odneses im mjere koje zelis i oni ti to fino sve odrade. Kad zavrse, dodjes po to i nosis kuci na sklapanje. Prodjes dobro dobro jeftinije, ali ipak to sve treba znati. Cuo sam da ima majstora, pa cak i jedna firma koja ti dodje i sve premjeri i dogovori sa tobom. Nakon toga odu kupiti sav materijal i odnesu ga toj firmi koja sve to izreze i pripremi. Kad zavrse, plate im i dodju tebi da ti montiraju :D . Bukvalno ti naplate svoju uslugu, da se ti ne patis, ali ti je bas naplate kao da su je oni pravili :D . Ti mislis oni sve odradili, a ustvari oni bili samo jako skupa veza izmedju materijala u veleprodaji i neke stolarske firme.
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#265 Re: kuhinje po mjeri

Post by eluna »

motorola01 wrote:Toj firmi mozes odnijeti sav materijal koji kupis i odaberes, odneses im mjere koje zelis i oni ti to fino sve odrade. Kad zavrse, dodjes po to i nosis kuci na sklapanje. Prodjes dobro dobro jeftinije, ali ipak to sve treba znati. Cuo sam da ima majstora, pa cak i jedna firma koja ti dodje i sve premjeri i dogovori sa tobom. Nakon toga odu kupiti sav materijal i odnesu ga toj firmi koja sve to izreze i pripremi. Kad zavrse, plate im i dodju tebi da ti montiraju :D . Bukvalno ti naplate svoju uslugu, da se ti ne patis, ali ti je bas naplate kao da su je oni pravili :D . Ti mislis oni sve odradili, a ustvari oni bili samo jako skupa veza izmedju materijala u veleprodaji i neke stolarske firme.
:thumbup: tamam tako :D
terremoto
Posts: 387
Joined: 03/07/2012 19:28

#266 Re: kuhinje po mjeri

Post by terremoto »

simbabimba wrote:
terremoto wrote:Stan je nov,plocice i pod nisam dirala tako je bilo u stanu,nekad mislim staklo umjesto plocica staviti.Bez aparata naravno,aparati su kostali vise od kuhinje.Sve zavisi sta vi hocete,koju visinu elemenata,ja imam i 5 ladica,koliko se sjecam samo jedna ladica je 40 KM pa oni kojekakvi ublazivaci,pa svasta nesto se nabere.Uglavnom to mi je bilo najjeftinije.

:shock: :shock: :shock:

ne kontam :? :? :? kako si to uspjela a ni masinu za pranje posudja ne vidim?

Msilim, svako zna svoje, ali u tolišni prostor sljuljati toliko novaca za neki prosječan estetski dojam :-? ne kontam :?:
Masina za sudje ima,na desnoj strani ispod cesme,tu je sve sto mi treba.
User avatar
L.e.g
Posts: 724
Joined: 30/04/2009 09:27

#267 Re: kuhinje po mjeri

Post by L.e.g »

Da malo branim svoju stranu ;-)

rucke na kuhinji 80-100 KM
sokla alu 50 KM
sudoper ( korito) 120-150 KM
baglame 50 KM
vodilice za ladice -ak0 je tandem box 350 KM za 5 ladica
nosaci visece 30 KM
amortizeri za visece 4x10=40 KM
stakloe za staklena vrata 20 KM
lajsna za radnu plocu 50 KM
prelazne lajsne za radnu plocu 30 KM
sarafi, nosaci polica......30 KM

za korpus ove kuhinje treba sigurno 3 table iverice ( sa rezanjem i obicnim kantom) 500 KM
za vrata ( izgledaju mi da su visoki sjaj treba minimalno dvije ploce ( duplo manje a duplo skuplje od obicnih ) i ako je kant visoki sjaj sve cca. 700 KM

dva majstora jedan dan da je sastave u proizvodnji i jedan dan da je postave na adresi 200 KM
gorivo,kazna za policiju ( obavezna gdje god krenes s kombijem) 60 KM
............do sad sve cca 2500 KM.......nisam racunao struju, rad masina, da treba zaraditi za doprinose i jos 100 drugih stavki....tako da je realnije da je 4000 KM nego 3000 KM
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#268 Re: kuhinje po mjeri

Post by sema911s »

sda ste me prepale i ako nisam strasiv kako smo mi nasu kuhinju elemente,.napravili za 1000km
arhitektica nam nacrtala kuhinju za 100KM,. mjere i sve to sto ide,. otisli u peni u vogosci ljui nam isjekli kantirali, kod njih kupili ruckice, baglame, i to sto ide,.,i nas dvoje sarafe zavrtali, lijepili, rezali,(ukakali na dva mjesta al dobro je),., jos nam oni dovukli na adresu te ploce,.,
kuhinja je na U i duzine je 1,5M sa 2M sa visecim elementima iste duzine samo sirine 45cm
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#269 Re: kuhinje po mjeri

Post by motorola01 »

Kakvih sve radnih ploha za kuhinje ima i kako im se krecu cijene? Ovdje prvenstveno mislim na radne plohe na koje se moze spustiti topla ili vruca serpa? Koji je to materijal i koja mu je cijena u odnosu na ovaj standardni koji vecina uzima?
User avatar
james_bond_007
Posts: 1
Joined: 19/10/2013 17:01

#270 Re: kuhinje po mjeri

Post by james_bond_007 »

Meni se cini je da je vise nego dobra cijena za ovoliku kuhinju. Mislim ja covjek korektan i da bi ta kuhinja bar 1000-1500KM kostala u bilo kojoj firmi. Mozes li mi molim te poslati broj mobitela tog Tuzlanskog majstora imao bih jedan posao za njega? Kako bih mogao doci do njega? Ili ako neko zna nekog dobrog majstora koji nije preskup trebao bih nesto narauciti od njega. Hvala puno
User avatar
lord-executioner
Posts: 463
Joined: 29/09/2008 22:40

#271 Re: kuhinje po mjeri

Post by lord-executioner »

Molim da mi neko dostavi putem poruke ili u p.p. kontakt-podatke nekog majstora ili firme u Sarajevu koja radi kaljeno staklo za kuhinje (ukljucujuci i montazu), hvala unaprijed :)
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#272 Re: Odg: kuhinje po mjeri

Post by romeomoraprezivjeti »

lord-executioner wrote:Molim da mi neko dostavi putem poruke ili u p.p. kontakt-podatke nekog majstora ili firme u Sarajevu koja radi kaljeno staklo za kuhinje (ukljucujuci i montazu), hvala unaprijed :)
Ramaglas

poslano s moga Sonija Ze:-D
umihana
Posts: 19
Joined: 09/04/2014 15:15

#273 Re: kuhinje po mjeri

Post by umihana »

posto imamo malu kuhinju i nemamo prostora bas za veliki sto gledala sam na inernetu varijanu sklopivog stola ili leptir sto pa da vidim sa vam dali neko zna gdje ih ima u sarajevu kupiti, znam da je muz takakv sto vidio u prodavnici ambijenta ili kako se vec zvala na zadnjem spratu bbi centra al je cijena bila oko 700 KM sto je previse.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#274 Re: kuhinje po mjeri

Post by Ma.Le.Na »

mislim da vam je lakse napraviti takav stol
otidji u schachermayer i tamo se raspitaj kakvi okovi ti trebaju za takav stol
radnici tamo su jako ljubazni, posebno kada vide da sam nesto pravis :)
umihana
Posts: 19
Joined: 09/04/2014 15:15

#275 Re: kuhinje po mjeri

Post by umihana »

Ma.Le.Na wrote:mislim da vam je lakse napraviti takav stol
otidji u schachermayer i tamo se raspitaj kakvi okovi ti trebaju za takav stol
radnici tamo su jako ljubazni, posebno kada vide da sam nesto pravis :)

hvala ti bas nesto i kontamo da napravimo jer cak imamo i materijal koji nam je ostao od kuhinje jer nam frizider nije stao u predvidjeni prostor pa smo to skinuli a ostalo drvo :-D :-D
Post Reply