KSBIH ne vidi nacizam?

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
bhpatriot
Posts: 67
Joined: 11/02/2007 17:18

#1 KSBIH ne vidi nacizam?

Post by bhpatriot »

Faza kada se pokazuje otvrena mržnja prema drugom na osnovi nacionalne pripadnosti se definiše kao nacizam. A kada se tome prirodaju koncetracioni logori onda se to naziva fašizam. Zadnjih dana je bilo dosta pljuvanja na sudije koji sude finale BH košarkaške lige iz Širokog Brijega. Jasno, svak kad izgubi ima pravo da krivi suđenje, ali ne zaboravimo prethodne utakmice Bosna i Širokog, gdje pobjeda Bosne može biti sve samo ne sumnjiva.

http://fildzan.info/index.php?option=co ... 0&Itemid=1
bhpatriot
Posts: 67
Joined: 11/02/2007 17:18

#2 nasa sramota

Post by bhpatriot »

sramota od naseg saveza ako zatvar oci a sve ove provokacije
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#3

Post by Umjetnik a »

ovo za zastave je istina
galaxtics
Posts: 94
Joined: 24/05/2007 16:40
Location: bih
Contact:

#4

Post by galaxtics »

ako je sirokom toliko stalo do bih titule i ugleda bih kosarke sto nijedan musliman ne igra u njihovom klubu niti je nikad igro a ko lafo predstavljaju citavu bih!?
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#5

Post by Šandor »

InfraRedRidinghood wrote:
galaxtics wrote:ako je sirokom toliko stalo do bih titule i ugleda bih kosarke sto nijedan musliman ne igra u njihovom klubu niti je nikad igro a ko lafo predstavljaju citavu bih!?
Nacionalni sastav stanovništva - općina Široki Brijeg, popis 1991.

ukupno: 27.160

* Hrvati - 26.864 (98,91%)
* Srbi - 148 (0,54%)
* Bošnjaci - 9 (0,03%)
* Jugoslaveni - 20 (0,07%)
* ostali, neopredijeljeni i nepoznato - 119 (0,45%)


:-) :-) :-) :-) :-) :-)
Galaxtics, backcourt violation :D

Infra scores 3 points :D:D:D

Tačno je to Infra. Ali KK Široki Brijeg je klub sa jakim finansijskim zaleđem a u klubu nemaju niti jednog Bošnjaka ili Srbina iako na ovim prostorima ima mnogo perspektivnih igrača. Posebno Srba koji su harali Evropom i svijetom u razdoblju 1995-2002 onako kako su još samo bivša Jugoslavija, SSSR i USA harali.

Ne bih ovo ni pominjao da je Široki kao Lištica ne tako davno. Ali KK Široki Brijeg teži ka tome da postane veliki klub. Imaju možda i najljepšu dvoranu u BiH u ovom trenutku (ne računajući Zetru). A i dalje vode mahalsku politiku.

Al šta mene to briga. O njihovu glavu već danas nadam se. :D:D:D
saki
Posts: 249
Joined: 21/03/2007 18:40

#6

Post by saki »

Vrlo bitno. Sport i nacionalizam svakako idu ruku pod ruku, zasto mijenjati stanje? :D
strelčevina
Posts: 47
Joined: 03/05/2007 22:19

#7

Post by strelčevina »

galaxtics wrote:ako je sirokom toliko stalo do bih titule i ugleda bih kosarke sto nijedan musliman ne igra u njihovom klubu niti je nikad igro a ko lafo predstavljaju citavu bih!?
Pa ako je ftv stalo do ugleda i realnog stanja stvari, pod hitno bi trebala otpustiti barem 400 Bošnjaka i na njihova mjesta Hrvate i Srbe primiti. Ko će o nacizmu govoriti i pametovati nego komleksaši i neradnici.....
bhpatriot
Posts: 67
Joined: 11/02/2007 17:18

#8 xxx

Post by bhpatriot »

pa s obzirom na procenat stanovnistva mislim da treba izbaciti sa posla odredjen broj hrvata i srba iz ftv ako cemo po toj nekoj logici o procentu stanovnistva,

a pa ko ce reci takve stvari kad nasi bijedni komentatori pocinju da pricaju hrvstaki jezik i ni A ne smiju da kazu kad se sa tribina prolama "gazi balije" herceg bosna, ustase itd.

sta reci drugo nego FUJ, kad u ovoj zemlji se fasizam velica i na tv
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#9

Post by mostarac »

bogami veceras u skenderiji isto bilo, a jos kad nam dusu "razgali" da te nije alija, otisao sam povratit
strelčevina
Posts: 47
Joined: 03/05/2007 22:19

#10 Re: xxx

Post by strelčevina »

bhpatriot wrote:pa s obzirom na procenat stanovnistva mislim da treba izbaciti sa posla odredjen broj hrvata i srba iz ftv ako cemo po toj nekoj logici o procentu stanovnistva,

a pa ko ce reci takve stvari kad nasi bijedni komentatori pocinju da pricaju hrvstaki jezik i ni A ne smiju da kazu kad se sa tribina prolama "gazi balije" herceg bosna, ustase itd.

sta reci drugo nego FUJ, kad u ovoj zemlji se fasizam velica i na tv
Od 700 uposlenih na ftv ima tridesetak hrvata, i još toliko bošnjaka koji su pristali u ime nacionalne ravnopravnosti na tv. da se izjasne lažno kao hrvati. Tebi je i to puno. E zato im je procenat naplate južno od bradine.... nula.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#11 Re: xxx

Post by mostarac »

strelčevina wrote:
bhpatriot wrote:pa s obzirom na procenat stanovnistva mislim da treba izbaciti sa posla odredjen broj hrvata i srba iz ftv ako cemo po toj nekoj logici o procentu stanovnistva,

a pa ko ce reci takve stvari kad nasi bijedni komentatori pocinju da pricaju hrvstaki jezik i ni A ne smiju da kazu kad se sa tribina prolama "gazi balije" herceg bosna, ustase itd.

sta reci drugo nego FUJ, kad u ovoj zemlji se fasizam velica i na tv
Od 700 uposlenih na ftv ima tridesetak hrvata, i još toliko bošnjaka koji su pristali u ime nacionalne ravnopravnosti na tv. da se izjasne lažno kao hrvati. Tebi je i to puno. E zato im je procenat naplate južno od bradine.... nula.
e vala posteno da ti kazem da si malo pretjerao. Urednistvo u Mostaru od 10 novinara ima 9 novinara hrvata koji nisu bosnjaci koji su se izjasnili ko hrvati i pazi sad - samo jednog bosnjaka, a u sarajevu samo pogledaj dnevnik i informativne emisije pa ces viditi koliko je hrvata. Ja mislim da federalna televizija zaposljava cak i preko 30% hrvata, a u urednickom dijelu mislim da je odnos 50-50. Jesi ti slijep kod ociju ili tu tv ne gledas nikako pa govoris ono sto ti je neko rekao? zasto hdz nikad nije izasao u javnost sa popisom zaposlenih na ftv, pogotovo u urednickom dijelu, koji je jedino i bitan je li tako. Medjutim ja mislim da smeta jedna druga stvar, a to je da na FTV nema onoliko biskupu pericu podobnih hrvata koliko bi on htio. E to je sad vec prica dva i nema veze sa tvojom izjavom.
strelčevina
Posts: 47
Joined: 03/05/2007 22:19

#12

Post by strelčevina »

E dragi Mostarac trebaš znati neke stvari pa onda pričati. U FTV i BiH tv ima zaposlenih preko 1200 ljudi. Od tog broja 1000 su Bošnjaci. To je istina jebi ga ako tebi ne smeta ili ako si slijep to je tvoj problem. Ono što sam rekao da se 30 Bošnjaka u ime nacionalne ravnopravnosti, po direktivi izjasnilo da su Hrvati, to nije istina. Broj tih spodoba koje da bi sačuvali jebeno radno mjesto nije 30 nego 250 ljudi. Slobodno provjeri, pa pametuj do sutra. Niad im niko pretpatu platit neće.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#13

Post by mostarac »

strelčevina wrote:E dragi Mostarac trebaš znati neke stvari pa onda pričati. U FTV i BiH tv ima zaposlenih preko 1200 ljudi. Od tog broja 1000 su Bošnjaci. To je istina jebi ga ako tebi ne smeta ili ako si slijep to je tvoj problem. Ono što sam rekao da se 30 Bošnjaka u ime nacionalne ravnopravnosti, po direktivi izjasnilo da su Hrvati, to nije istina. Broj tih spodoba koje da bi sačuvali jebeno radno mjesto nije 30 nego 250 ljudi. Slobodno provjeri, pa pametuj do sutra. Niad im niko pretpatu platit neće.
ako ti ocekujes da od 1000 upolsenih u RTV domu u Sarajevu bude 500 Hrvata onda se zapitaj malo da li ti je rezon dobar iz prostog razloga sto nema toliko Hrvata montazera, kamermana, i cega sve ne da bi ih se 500 zaposlilo ili bi mozda neki Hrvat otisao iz Mostara u Sa, Drugo, nerezonski je dati nekome, ko tu radi 20 i vise godina otkaz samo da bi se ispunila nacionalna kvota i to je apsurdno i to se nece nikada desiti i ne treba da se desi. Dakle jednom kamermanu naprimjer ce se uruciti otkaz, a covjek radi 25 godina, samo jer nije nacionalno podoban i da bi se ispunio nacionalni balans. To je protivno svim konvencijama o ljudskim pravima. Drugo, bitan je balans u novinarskom i urednickom kadru a on je tu itekako postignut. Jos jednom ti kazem, da pogledas urednistvo FTV u Mostaru i sve ce ti biti jasno.
Posljednje, molio bi te mi nabrojis i das taj spisak imena Bosnjaka koji su se izjasnili ko Hrvati da sacuvaju posao. Da je ovo 1985. godina mozda bi ti i vjerovao, ali 2007. godine neko da se izjasni drugom nacionalnoscu i u tolikom broju je nesto o cemu bi pisali svi mediji i trubile sve rtv stanice u zemlji. Dakle govoris bez ikakvih argumenata

A da ti nisi Veselko Cerkez glavom i bradom :D
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#14

Post by BHG »

sta bi s nacizmom kojeg KSBIH ne vidi???? :D
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#15

Post by fukara_tz »

"ko ne skace tursko govno" pjevase Skripari u Sirokom proslavljajuci titulu...

http://www.youtube.com/watch?v=FPxtZkgibxY
Post Reply