Kriterion kino

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#251 Re: Kriterion kino

Post by Truba »

nemam ja ništa protiv "ženskih filmova" pa sinoć sam suzu pustio uz Penny serenade (1941)
nije u tome fol nego konstantno gurate određeni vid filmova...

malo raširite tematiku...

u tesli sam gledao recimo irreversible i red planet :mrgreen:

šta fali nekad drugo pustiti
Kriterion
Posts: 39
Joined: 03/06/2011 22:05

#252 Re: Kriterion kino

Post by Kriterion »

Program od 4 kratka filma ''Prvi put''

Sarajevski otvoreni centar // Fondacija Heinrich Böll //
predstavljaju

filmski ciklus
Sex, Pop and Politics
filmovi koji propituju heteronormativnosti


Prvi put – 4 kratka igrana filma

Doručak
Režija: Alexander Pfeuffer, 2002, Njemačka, 15 min
Boris je zaljubljen u Tila. Međutim, kada treba da se poljube po prvi put, dolazi uljez, na Tilovo oduševljenje i Borisov užas. Da li će ljubomora sve uništiti?

Prijatelji
Režija: Jan Kruger, Njemačka, 2001, 21 min
Dva šesnaestogodišnjaka, Marcos i Johannes, provode dane zajedno družeći se. Bliskost koja nastaje među njima postaje nezgodna za njihovo prijateljstvo.

Ljetna haljina
Režija: Francois Ozon, Francuska, 1996, 15 min
Ljeto je. Sebastien je zaljubljen u pjevačicu Sheilu. Lucia voli dječake, a sve što Luc želi jeste dobiti dobiti preplanuli ten...

Hormoni i drugi demoni
Režija: Sara Johnsen, Norveška, 2000, 26 min
Mnogo je zbunjenosti između queer brata i sestre i njihove žudnje za istim muškarcem – slatkim, plavim Lukasom...


20. septembar 2011, 20:20 sati
Sarajevo, Art kino Kriterion
Obala Kulina bana 2


ULAZ SLOBODAN.
Filmovi titlovani na BHS jezik


****************************************************


Sarajevo Open Centre // Foundation Heinrich Böll //
present

Film Programme
Sex, Pop and Politics
films that question heteronormativity


Erstes Mal – 4 short feature films


Breakfast
Director: Alexander Pfeuffer, Germany, 2002, 15 min.
Boris is smitten with Til. But when they are about to kiss for the first time an interloper joins them. Much to Boris' dismay and Til's delight. Will jealousy ruin everything?

The Whiz Kids
Director: Jan Kruger, Germany, 2001, 21 min.
Two sixteen year old boys, Marcos and Johannes, spend their days racing, wrestling, hanging out, watching videos and playing hide-and-seek at nights. Closeness develops between the two of them, which soon starts to become a calamity to their friendship.

A Summer Dress
Director: Francois Ozon, France, 1996, 15 min
It's summer. Sebastien loves the singer Sheila. Lucia loves boys. And all Luc wants is to get a nice tan...

Hormones and other Demons
Director: Sara Johnsen, Norway, 2000, 26 min
There is much confusion among queer brother and sister and their desire toward the same man – sweet, blue Lukas.



20th September 2011, 8:20pm
Sarajevo, Art Cinema Kriterion
Obala Kulina bana 2

FREE ENTRENCE.
With Bosnian/Croatian/Serbian subtitles.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#253 Re: Kriterion kino

Post by mrgreen »

da definitivno nešto drugačije. malo žešće azije uvesti npr. :-D

p.s. ovo se izgleda igramo gluhih telefona. mi pričamo, ali ni habera s druge strane :D
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#254 Re: Kriterion kino

Post by johnnykola »

kakvi, ba, zenski filmovi!
nemam ni ja nista protiv
da pustaju drugojacije.
i ja bih stijo vidjeti
julien donkey boy, recimo.<3
zanima me sta je s pravima prikazivanja?
ako ih se ne moraju drzati, zbilja
mogu napraviti beton program i izgraditi,
ali bukvalno, filmsku publiku.
stoga pitanje kriterionu:
mozete li na repertoar staviti
sta god zelite?
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#255 Re: Kriterion kino

Post by Truba »

ne mora azija
žestoka je i francuska te stara italija prije šupaka za zaštitu životinja :D i raznih kvazimoralnih cenzura
Kriterion
Posts: 39
Joined: 03/06/2011 22:05

#256 Re: Kriterion kino

Post by Kriterion »

johnnykola wrote:kakvi, ba, zenski filmovi!
nemam ni ja nista protiv
da pustaju drugojacije.
i ja bih stijo vidjeti
julien donkey boy, recimo.<3
zanima me sta je s pravima prikazivanja?
ako ih se ne moraju drzati, zbilja
mogu napraviti beton program i izgraditi,
ali bukvalno, filmsku publiku.
stoga pitanje kriterionu:
mozete li na repertoar staviti
sta god zelite?
Moramo imati prava za svaki film koji pustimo.
Kriterion
Posts: 39
Joined: 03/06/2011 22:05

#257 Re: Kriterion kino

Post by Kriterion »

Azija u oktobru

User avatar
Richard Wagner
Posts: 1138
Joined: 30/04/2011 11:18

#258 Re: Kriterion kino

Post by Richard Wagner »

prevario sam se, nisam pročitao naslov :D
Last edited by Richard Wagner on 14/09/2011 16:18, edited 2 times in total.
User avatar
Richard Wagner
Posts: 1138
Joined: 30/04/2011 11:18

#259 Re: Kriterion kino

Post by Richard Wagner »

johnnykola wrote:kakvi, ba, zenski filmovi!
nemam ni ja nista protiv
da pustaju drugojacije.
i ja bih stijo vidjeti
julien donkey boy, recimo.<3
zanima me sta je s pravima prikazivanja?
ako ih se ne moraju drzati, zbilja
mogu napraviti beton program i izgraditi,
ali bukvalno, filmsku publiku.
stoga pitanje kriterionu:
mozete li na repertoar staviti
sta god zelite?
TEBI Treba oduzeti enter :D
Kriterion
Posts: 39
Joined: 03/06/2011 22:05

#260 Re: Kriterion kino

Post by Kriterion »

Richard Wagner wrote:
Kriterion wrote:Azija u oktobru

HOĆE OVO STVARNO BITI???
Ugovor je potpisan. Bice u oktobru :)
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#261 Re: Kriterion kino

Post by Truba »

nije lose
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#262 Re: Kriterion kino

Post by mrgreen »

jupi :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#264 Re: Kriterion kino

Post by ultima_palabra »

johnnykola wrote:kakvi, ba, zenski filmovi!
nemam ni ja nista protiv
da pustaju drugojacije.
i ja bih stijo vidjeti
julien donkey boy, recimo.<3
zanima me sta je s pravima prikazivanja?
ako ih se ne moraju drzati, zbilja
mogu napraviti beton program i izgraditi,
ali bukvalno, filmsku publiku.
stoga pitanje kriterionu:
mozete li na repertoar staviti
sta god zelite?
:lol: Kralju :thumbup:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#265 Re: Kriterion kino

Post by johnnykola »

ultima_palabra wrote:
johnnykola wrote:kakvi, ba, zenski filmovi!
nemam ni ja nista protiv
da pustaju drugojacije.
i ja bih stijo vidjeti
julien donkey boy, recimo.<3
zanima me sta je s pravima prikazivanja?
ako ih se ne moraju drzati, zbilja
mogu napraviti beton program i izgraditi,
ali bukvalno, filmsku publiku.
stoga pitanje kriterionu:
mozete li na repertoar staviti
sta god zelite?
:lol: Kralju :thumbup:
:-D

a ova prepucavanja "sjo, hamo, vid' mu glave!!!"
i to su stvarno nidje veze.
da sam se time bavio jos od samih pocetaka
sff-a nikad nijednog filma na njemu ne bih pogledao.
dodjes, pogledas film i razgulis, ne bavis se ljudima u kriterionu.
kazes samo hvala u sebi ili njima kad su prikazali film koji te zanima.
ipak je dozivljaj u kinu vidjeti film
koji je tonbe.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#266 Re: Kriterion kino

Post by ultima_palabra »

johnnykola wrote:
ultima_palabra wrote:
johnnykola wrote:kakvi, ba, zenski filmovi!
nemam ni ja nista protiv
da pustaju drugojacije.
i ja bih stijo vidjeti
julien donkey boy, recimo.<3
zanima me sta je s pravima prikazivanja?
ako ih se ne moraju drzati, zbilja
mogu napraviti beton program i izgraditi,
ali bukvalno, filmsku publiku.
stoga pitanje kriterionu:
mozete li na repertoar staviti
sta god zelite?
:lol: Kralju :thumbup:
:-D

a ova prepucavanja "sjo, hamo, vid' mu glave!!!"
i to su stvarno nidje veze.
da sam se time bavio jos od samih pocetaka
sff-a nikad nijednog filma na njemu ne bih pogledao.
dodjes, pogledas film i razgulis, ne bavis se ljudima u kriterionu.
kazes samo hvala u sebi ili njima kad su prikazali film koji te zanima.
ipak je dozivljaj u kinu vidjeti film
koji je tonbe.
Ma u pravu si, naletiću i ja jednom do Kriteriona... pa i po cijenu da mi neko kaže "ne serem ti se" 8-)
Kriterion
Posts: 39
Joined: 03/06/2011 22:05

#267 Re: Kriterion kino

Post by Kriterion »

Ko je** Laibach?

U subotu, 01. oktobra u art kinu Kriterion nastupaju Melodrom, Moveknowledgement, We Can't Sleep At Night, Smetnjak i Multipraktik. Nastup počinje u 22 sata. Cijena ulaznice je 4 KM.

U jugoslovenskim osamdesetima kulturna razmjena se odvijala u svim pravcima. Danas legendarni bendovi su dolazili iz svih regionalnih središta i bili su jednako popularni kako u Beogradu i Ljubljani, tako i u Sarajevu, Zagrebu ili Skoplju. Često se govori kako u Sloveniji ne postoje bendovi poput Laibach, Pankrti, Miladojka Youneed, Videosex. Međutim, oni ih itekako imaju.
Grupa Melodrom sa grupom Laibach ne dijeli samo glavni vokal, pjevačica Mina je drugi vokal Laibach-a. Oni također dijele i konceptualnu zrelost i dark estetiku.
We Can't Sleep At Night su vanbračna djeca buntovničkog punk hedonizma Pankrta i nestašnog indie rocka novog doba.
Urbani fankrock Miladojke, Moveknowledgement sad se nadograđuju sa hip hop-om, dub-om, indie rock-om i dance ritmikom u eksplozivni miks trenutne angažovane muzike sa plesnim nabojem.
Ako nekome fali još punk-trash-disko atmosfera Videosex-a, ona će biti prisutna u audio-vizuelnim akcijama DJ/VJ ekipa Smetnjak i Multipraktik.

Melodrom
Ako bi se Laibach rodio kao žensko, bio bi Melodrom. U deset godina na sceni i sa tri albuma, bend je zauzeo suverenu poziciju na slovenačkoj sceni, putem pjevačice Mine su se povezali sa Laibach-om, Mina je od 2006. godine njihov drugi vokal.

Moveknowledgement
Moweknowledgement mogu svirati muzičke instrumente, itekako mogu. Hip hop, indie rock, dub i funk nikad nisu tako dobro zvučali zajedno. Bend ima ima iza sebe 10 godina koncerata i 4 albuma. Posljednji, ovogodišnji „pump Down“ kroz tekstove, muziku i vizuelno zrači njihovu karakterističnu sci-fi estetiku, bizarne retro-futurizme i mistiku novog doba.

We Can't Sleep At Night
We Can’t Sleep At Night su neukrotivi mangupi slovenačke prvo-je-bio-punk-potom-indie-rock scene. Interpol, MGMT i New Young Pony Club jednog dana će moći reći da su im We Can’t Sleep At Night svirali kao predgrupa.

Smetnjak
Njihov muzički izraz, zgusnut u sintaksu techno - rock, besramno se podvrgava najglupljim zahtjevima trenutaka, dok njihova dražesna grafička ambalaža vješto krije oskudicu sadržaja.

MULTIPRAKTIK Collective
Bakto i Borka su veterani ljubljanske DJ scene, članovi ekipe Good Foot, koja je specijalizovana za retro žanrove funk-a, soul-a, afrobeat-a, a i za neke savremene reinkarnacije tih scena.

Koala™
Anže Sekelj / Koala™ je u žvi u Ljubljani kao AV umjetnik, koji radi i istražuje prije svega na području videa i projekcija. U posljednje vrijeme je najaktivniji u razvijanju vizuelnih slika mnogobrojnim stranim muzičarima na području elektronske muzike. Trenutno je najviše okupiran razvojem video produkcije u kreativnom dvojcu How Do I Computer.

FŠK & Linx
Boštjan Čadež - Fšk uvaženi je autor na sceni klupske kulture, kako kod kod nas, tako i u inostranstvu. Radi na području generisane elektronske slike, procesiranja video signala i stvaranja interaktivnih korisničkih sredina. Sa svojom igricom Line Rider uspješan je i na globalnom tržištu.

User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#268 Re: Kriterion kino

Post by johnnykola »

trazio za skinuti. nidje ga na mapi.
kao, ima na torentima.
ne skidam preko njih.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#269 Re: Kriterion kino

Post by Truba »

wow kako kategoričan momak
to bi isto bilo kad bih rekao
ne koristim autobuse u prevozu samo trolejbus :lol:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#270 Re: Kriterion kino

Post by johnnykola »

komi, draskovic i noz. :D
filecrop.com i megaupload linkovi na njemu - majka. :-D
Kriterion
Posts: 39
Joined: 03/06/2011 22:05

#271 Re: Kriterion kino

Post by Kriterion »

Film je na programu od 22. - 28. septembra u terminu od 18 sati. Cijena ulaznice je 4 KM, a za studente uz pokaz indeksa 3 KM.

Film „Policijski, pridjev“ je rumunska drama, koji je osvojio specijalnu nagradu žirija na filmskom festivalu u Kanu 2009. godine. „Policijski, pridjev“ je režirao Corneliu Porumboiu i film je izabran za rumunskog kandidata za filmsku nagradu Oskar 2010. godine. Film govori o policajcu na tajnom zadataku koji dolazi u veliku moralnu dilemu, da li će zbog malo hašiša zatvoriti mladića?


Sinopsis:
Cristi je policajac na tajnom zadatku, koji odbija uhapsiti mladića zbog nuđenja hašiša dvojici svojih školskih kolega. Nuđenje droge je kažnjivo zakonom, ali Cristi vjeruje da će se taj zakon promijeniti i ne želi da mu život mladića, kojeg smatra neodgovornim, bude na savjesti. No, za njegove nadređene riječ 'savjest' ima potpuno drugo značenje...

Informacije o filmu:
Žanr: krimi, drama
Trajanje: 113 minuta
Godina izdanja: 2009.
Uloge: Dragos Bucur, Vlad Ivanov, Ion Stoica
Režija: Corneliu Porumboiu


The film is going to be shown from the 22nd until the 28th of September, 6 p.m. The ticket price will be 4 BAM, while students will be able to buy it at a price of 3 BAM if they show their student ID’s.

The film “Police, Adjective” is a Romanian drama which won the special judges award at the Cannes Film Festival in 2009. “Police, Adjective” is directed by Corneliu Porumboiu, and is chosen to run for the Romanian candidate for the Academy Award in 2010. The film is about a policeman on a secret mission who comes in a huge moral dilemma- will he arrest a guy for possessing a bit of hash?

Synopsis:
Cristi is a policeman on a secret mission who refuses to arrest a young man for offering hash to 2 of his school colleagues. Drug offering is punishable by law, but Cristi believes that that law will be changed, and he doesn’t want the life of a young man ,whom he finds not guilty, to be on his conscious. However, the word “consciousness” for him has a whole different meaning…

Film Information

Genre: crimi, drama
Duration: 113 min.
Year: 2009
Cast: Dragos Bucur, Vlad Ivanov, Ion Stoica
Director: Corneliu Porumboiu

Kriterion
Posts: 39
Joined: 03/06/2011 22:05

#272 Re: Kriterion kino

Post by Kriterion »

Film je na programu od 22. - 25. septembra u terminu od 20:20 sati. Cijena ulaznice je 5 KM, a za studente uz pokaz indeksa 4 KM.

Koncertni film Juliana Schnabel-a predstavlja legendarnog Lou Reeda koji uživo izvodi svoj kultni album „Berlin“. Lou Reed je jedan od osnivača grupe Velvet Underground i čovjek odgovoran za legendarne rock pjesme kao što su „Sweet Jane“ i „Walk on the Wild Side“. Reditelj nominiran za Oscara, Julian Schnabel, uspješno je uhvatio historijski trenutak kada je Reed po prvi put uživo izveo svoj legendarni album iz 1973. godine, „Berlin“.

Sinopsis:
Lou Reed je jedan od osnivača grupe Velvet Underground i čovjek odgovoran za legendarne rock pjesme kao što su 'Sweet Jane' i 'Walk on the Wild Side'. Reditelj nominiran za Oscara, Julian Schnabel, uspješno je uhvatio historijski trenutak kada je Reed po prvi put uživo izveo svoj legendarni album iz 1973., „Berlin“. Gromki rogovi, tugaljiva gitara i anđeoski glasovi hora Brooklyn Youth Chorus daju nevjerojatnu snagu i život Reedovim razorno iskrenim stihovima u ovoj „iznimno snažnoj izvedbi“ prema riječima kritičara.


Informacije o filmu:
Žanr: dokumentarni film
Trajanje: 85 minuta
Godina izdanja: 2007.
Uloge: Lou Reed, Emmanuelle Seigner, Fernando Saunders, Sharon Jones, Antony Hegarty
Režija: Julian Schnabel


The film is going to be shown from the 22nd until the 25th of September, 8:20 p.m. The ticket price will be 5 BAM, while students will be able to buy it at a price of 4 BAM if they show their student ID’s.

The concert movie from Julian Schnabel represents the life of the legendary Lou Reed, who performs live his famous album “Berlin”. Lou Reed is one of the founds of the band the Velvet Underground and is the man responsible for the legendary songs such as “Sweet Jane” and “ Walk on the Wild Side”. The director nominated for the Academy Award, Julian Schnabel, successfully captured the historical moment when Reed for the first time performed his legendary album from 1973, “Berlin”.

Synopsis:
Lou Reed is one of the founds of the band the Velvet Underground and is the man responsible for the legendary songs such as “Sweet Jane” and “ Walk on the Wild Side”. The director nominated for the Academy Award, Julian Schnabel, successfully captured the historical moment when Reed for the first time performed his legendary album from 1973, “Berlin”. The sadness of the guitar and the angelic voices of the Brooklyn Youth Chorus choir give an incredible strength and life to Reeds honest lyrics in this exceptionally powerfull performance- as the critics would say.

Film Information

Genre: documentary
Duration: 85 min.
Year: 2007
Cast: Lou Reed, Emmanuelle Seigner, Fernando Saunders, Sharon Jones, Antony Hegarty
Director: Julian Schnabel






Zbog velikog interesovanja Another Year u vecernjem terminu...

Film "Još jedna godina" je na programu od 26. - 28. septembra u terminu od 20:20 sati. Cijena ulaznice je 5 KM, dok studenti uz pokaz indeksa kartu mogu kupiti za 4 KM.

User avatar
vicious
Posts: 6862
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#273 Re: Kriterion kino

Post by vicious »

Kriterion wrote: Koncertni film Juliana Schnabel-a predstavlja legendarnog Lou Reeda koji uživo izvodi svoj kultni album „Berlin“. Lou Reed je jedan od osnivača grupe Velvet Underground i čovjek odgovoran za legendarne rock pjesme kao što su „Sweet Jane“ i „Walk on the Wild Side“. Reditelj nominiran za Oscara, Julian Schnabel, uspješno je uhvatio historijski trenutak kada je Reed po prvi put uživo izveo svoj legendarni album iz 1973. godine, „Berlin“.

Sinopsis:
Lou Reed je jedan od osnivača grupe Velvet Underground i čovjek odgovoran za legendarne rock pjesme kao što su 'Sweet Jane' i 'Walk on the Wild Side'. Reditelj nominiran za Oscara, Julian Schnabel, uspješno je uhvatio historijski trenutak kada je Reed po prvi put uživo izveo svoj legendarni album iz 1973., „Berlin“. Gromki rogovi, tugaljiva gitara i anđeoski glasovi hora Brooklyn Youth Chorus daju nevjerojatnu snagu i život Reedovim razorno iskrenim stihovima u ovoj „iznimno snažnoj izvedbi“ prema riječima kritičara.


Informacije o filmu:
Žanr: dokumentarni film
Trajanje: 85 minuta
Godina izdanja: 2007.
Uloge: Lou Reed, Emmanuelle Seigner, Fernando Saunders, Sharon Jones, Antony Hegarty
Režija: Julian Schnabel
Ovo boldirano nije tačno. Album jeste snimljen 1973. godine, ali koncerti u ovom filmu su iz 2006.
Možda je cijeli album tada prvi put sviran uživo "u komadu", ali tu nema ništa historijsko. Pjesme sa ovog albuma su svih ovih godina itekako svirane na koncertima, tako da bi ovo trebalo malo korigovati jer navodi na pogrešan zaključak.
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#274 Re: Kriterion kino

Post by bandini »

Mr Hiccup wrote:prijatelj mi je dao link na jedan post sa ove teme, a ja kad ga procitah nisam mogao da izdrzim, a da ne procitam od prve do zadnje stranice i sve sto mogu reci je:

bandini, cvikerash i a jedan - imate gajbu pive od mene ako vas nekad negdje sretnem, i to svi po jednu :lol:

ni sam ne bih dao bolji opis kreatura koje obitavaju oko ovog i jos nekih slicnih objekata. I SHIT YOU NOT. :lol:

suma sumarum - od turbo folka je gori samo urbo folk. na trece mjesto bih mozda jos dodao zalizane idiote u majicama i kosuljama duginih boja sa velikim konjem na prsima i brojem na ledjima, laHnenim pantAlama i sa sve koznim papucama na nogama. a to sve opasano torbicom koja ide preko pasa(koja se do prije par godina zvala pederusa i smatrala se ofirnom pojavom, a sad je itekako popularna) i TESPIHOM oko vrata koji vam ga dodje kao slag na tortu. iako oni sebe nazivaju sminkom(naglasak je na brzom izgovaranju) i predstavljaju se kao nadasve urAbani, za razliku od posjetilaca kriteriona ponose se sto im zivot nije sjeban i nisu neshvaceni. no to nije tema nase danasnje emisije koja se zove izvoriste... :run:

e sto se ismijah, 'bem ti ljeljak. :D

a druze drago mi je sto te nasmijasmo, al sta ces
kad pogledas ukupnu situaciju oko kriteriona mozes ili plakati il okrenuti na zajebanciju pa se nasmijat
a sto se tice gajbe pive, to se ne odbija :D :D
Kriterion
Posts: 39
Joined: 03/06/2011 22:05

#275 Re: Kriterion kino

Post by Kriterion »

Film "Koncert" je na programu od 29.09. - 05.10. u terminu od 18 sati. Cijena ulaznice je 4 KM, a za studente 3 KM.

Andrej Filipov je bio čudo od djeteta - slavni dirigent Boljšoj Orkestra, najvećeg orkestra u Rusiji. Danas kao 50-godišnjak, on je još uvijek u Boljšoju, no kao čistač. Tijekom komunističke ere otpušten je, jer se nije želio riješiti židovskih svirača. No, kada u Boljšoj stigne faks iz Pariza s pozivom na koncert, Andrej dobiva ludu ideju: okupit će stare glazbene kolege koji sada žive po Moskvi kao taksisti, prodavači na buvljaku ili radnici na porno filmovima, te će otići na koncert, glumeći da su još uvijek članovi Boljšoja.

Istovremeno, Andrej želi nastupiti zajedno sa slavnom violinisticom Anne-Marie Jacquet - a za to ima i svoje lične razloge...Na kraju Andrej i prijatelji uspjevaju otići u Pariz, i to kao 'Boljšoj orkestar'. Hoće li uspjeti zasvirati pred iskusnom publikom?

Informacije:

Žanr: komedija, drama
Trajanje: 119 minuta
Godina izdanja: 2009.
Uloge: Aleksej Guskov, Dmitri Nazarov, Mélanie Laurent
Režija: Radu Mihaileanu
Zemlja produkcije: Francuska, Italija, Rumunija




Film "Koncert" je na programu od 29.09. - 05.10. u terminu od 18 sati. Cijena ulaznice je 4 KM, a za studente 3 KM.

Andrej Filipov je bio čudo od djeteta - slavni dirigent Boljšoj Orkestra, najvećeg orkestra u Rusiji. Danas kao 50-godišnjak, on je još uvijek u Boljšoju, no kao čistač. Tijekom komunističke ere otpušten je, jer se nije želio riješiti židovskih svirača. No, kada u Boljšoj stigne faks iz Pariza s pozivom na koncert, Andrej dobiva ludu ideju: okupit će stare glazbene kolege koji sada žive po Moskvi kao taksisti, prodavači na buvljaku ili radnici na porno filmovima, te će otići na koncert, glumeći da su još uvijek članovi Boljšoja.

Istovremeno, Andrej želi nastupiti zajedno sa slavnom violinisticom Anne-Marie Jacquet - a za to ima i svoje lične razloge...Na kraju Andrej i prijatelji uspjevaju otići u Pariz, i to kao 'Boljšoj orkestar'. Hoće li uspjeti zasvirati pred iskusnom publikom?

Informacije:

Žanr: komedija, drama
Trajanje: 119 minuta
Godina izdanja: 2009.
Uloge: Aleksej Guskov, Dmitri Nazarov, Mélanie Laurent
Režija: Radu Mihaileanu
Zemlja produkcije: Francuska, Italija, Rumunija

Film "Dobar, loš, šašav" je na programu od 29.09. - 05.10. u terminu od 20:20 sati. Cijena ulaznice je 5 KM, a za studente 4 KM.

Park Do-won 'Dobri' (Woo-sung Jung) je lovac na glave, Park Chang-yi 'Loši' (Byung-hun Lee) je nemilosrdni ubojica, a Yoon Tae-goo ' Šašavi' (Kang-ho Song) je profesionalni pljačkaš s devet života.

Do-won, Chang-yi i Tae-goo su uključeni u otkačenim međusobnim nadmetanjima za mapu skrivenog blaga.

Informacije:

Žanr: akcija, vestern
Trajanje: 139 minuta
Godina izdanja: 2008.
Uloge: Kang-ho Song, Byung-hun Lee, Woo-sung Jung, Je-mun Yun, Seung-su Ryu, Young-chang Song
Režija: Ji-woon Kim
Zemlja produkcije: Južna Koreja

Post Reply