Kriterion kino

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#201 Re: Kriterion kino

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 21/03/2016 22:40, edited 1 time in total.
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#202 Re: Kriterion kino

Post by black »

bandini wrote:

vec se pretvorilo
otisao jednom ne mozes disati od "alternativaca", promasenih glumaca, netalentovanih muzicara, likova sa fotoaparatima koji pokusavaju da ubijede ljude da njihove slike imaju umjetnicku vrijednost i tako dalje.
steta, ideja je bila stvarno dobra ali tako to kod nas zavrsi, mada podrzavam kriterion jer moze se ponekad i otici pogledat dobar film ako ne obracas paznju na ove gore pomenute
nadam se samo da neces tako nesto i za mene pomisliti, cesto sam sa fotoaparatom (po gradu ili tako), bavim se fotografijom (jos od prije digitale) ali ne ubrajam sebe u ove danasnje '(h)altere' :mrgreen:
Kriterion
Posts: 39
Joined: 03/06/2011 22:05

#203 Re: Kriterion kino

Post by Kriterion »

Film „Negdje“ je na programu od 08. - 14. septembra u terminu od 20:20 sati. Cijena karte iznosi 5 KM, dok studenti uz pokaz indeksa/studentske ID kartice kartu mogu kupiti za 4 KM.


„Negdje“ je u potpunosti napisala i režirala Sofia Coppola, dobitnica Oskara za film „Izgubljeni u prijevodu“ iz 2003. godine. Coppola ističe kako je ovaj film inspirisan njenim privatnim životom i djetinjstvom koje je imala, kao kćerka Francis Ford Coppole.

„Negdje“ je premijerno prikazan na filmskom festivalu u Veneciji 2010. godine, gdje je i osvojio nagradu za najbolji film festivala. Film se dotakao jako zanimljive, odnosa između oca i kćerke, a također nudi humoristični pristup pitanju uspjeha u Hollywoodu.

Film „Negdje“ prati glumca Johnny Marca i njegov oporavak od manje povrede. Unatoč novcu i slavi, Marco je zarobljen u egzistencijalnoj krizi. Bivša žena mu ostavlja njihovo dijete na čuvanje, a Marco po prvi put u životu sazrijeva i prihvata odgovornost.

Quentin Tarantino, predsjednik žirija festivala u Veneciji 2010. godine, smatra da film odmah osvaja srca i umove gledatelja, već nakon prvih minuta filma. Drugi kritičari se slažu da je Coppola fantastičan reditelj, uspjela je u jednom filmu gledateljima prikazati utjecaje okoline na odnose kćerke i oca. Minimalizam filma je osvojio srca, ne samo kritičara, već i gledatelja.

Sinopsis: Hollywoodski glumac, koji muku muči sa svojom karijerom, preispituje svoj život kada ga nenadano posjeti njegova 11-godišnja kćerka. Taj će posjet promijeniti sve u glumčevom životu. I, ima li uopće u njegovom pomalo razuzdanom životu mjesta za ozbiljan posao oca?

Opšte informacije:

Režija: Sofia Coppola
Scenarist: Sofia Coppola
Uloge: Stephen Dorff, Elle Fanning, Chris Pontius
Zemlja produkcije: SAD
Trajanje: 97 min.

User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#204 Re: Kriterion kino

Post by Truba »

nismo mi tamo neki :mrgreen:
Kriterion
Posts: 39
Joined: 03/06/2011 22:05

#205 Re: Kriterion kino

Post by Kriterion »

Image
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#206 Re: Kriterion kino

Post by bandini »

A jedan wrote:
CVIKERASH wrote:
bandini wrote:[quote="


ako ti je ovo potencijalno mjesto za izaci, bolje ostani sa starcima gledaj dnevnik

Urbo ili Turbo????!??!? Ostao je nedorecen. :lol: .I shit you not. :lol: :lol: :lol:

p.s.@A jedan a koji ti bjese??Scifi fanatik il tragicni pubertetlija ... :lol:
ne, nisam nista fulao, imas Turbo folk i ovaj novi Urbo folk. to su ti ovi sto nose aparate oko vrata da neko pomisli da su artsy fartsy fotografi, trebe sa cvikama bez stakala :lol: modno osvjestena mladja populacija lezihljebovica i pro ispijaca kafa na trend mjestima.
ocigledno ste fulali poentu posta, nisam se dobro izrazio
"vazda isti likovi prave smijalicu od potencijalnih mjesta za izac" nisam mislio na vas "pljuvace :-D " na ovoj temi nego na vazda iste face iz bosne, kriteriona il bilo kojeg mjesta koje je in :lol: cim skontam da su oni provalili neku kotu odmah slijedi isparavanje :-D
ma uostalom sta se imam objasnjavat o tamo nekim :run:

pa brate stvarno se nisi jasno izrazio, jer ja sam iz tvog posta razumio da si ti jedan od ovih "I shit you not" likova, zato sam i rekao da je bolje da ostanes gledati dnevnik
moje duboko izvinjenje
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#207 Re: Kriterion kino

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 21/03/2016 22:41, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#208 Re: Kriterion kino

Post by Truba »

i shit you not
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#209 Re: Kriterion kino

Post by madnessa »

A jedan wrote:you shit we shit all shit big shit :D
Image

Nemojte previše shit, jer je redukcija vode...
otsam
Posts: 363
Joined: 14/06/2011 10:36

#210 Re: Kriterion kino

Post by otsam »

ko si ti?? nisi art al voliš srat, jel to ? :D
Mr Hiccup
Posts: 273
Joined: 05/01/2009 23:54

#211 Re: Kriterion kino

Post by Mr Hiccup »

prijatelj mi je dao link na jedan post sa ove teme, a ja kad ga procitah nisam mogao da izdrzim, a da ne procitam od prve do zadnje stranice i sve sto mogu reci je:

bandini, cvikerash i a jedan - imate gajbu pive od mene ako vas nekad negdje sretnem, i to svi po jednu :lol:

ni sam ne bih dao bolji opis kreatura koje obitavaju oko ovog i jos nekih slicnih objekata. I SHIT YOU NOT. :lol:

suma sumarum - od turbo folka je gori samo urbo folk. na trece mjesto bih mozda jos dodao zalizane idiote u majicama i kosuljama duginih boja sa velikim konjem na prsima i brojem na ledjima, laHnenim pantAlama i sa sve koznim papucama na nogama. a to sve opasano torbicom koja ide preko pasa(koja se do prije par godina zvala pederusa i smatrala se ofirnom pojavom, a sad je itekako popularna) i TESPIHOM oko vrata koji vam ga dodje kao slag na tortu. iako oni sebe nazivaju sminkom(naglasak je na brzom izgovaranju) i predstavljaju se kao nadasve urAbani, za razliku od posjetilaca kriteriona ponose se sto im zivot nije sjeban i nisu neshvaceni. no to nije tema nase danasnje emisije koja se zove izvoriste... :run:

e sto se ismijah, 'bem ti ljeljak. :D
otsam
Posts: 363
Joined: 14/06/2011 10:36

#212 Re: Kriterion kino

Post by otsam »

Mr Hiccup wrote:prijatelj mi je dao link na jedan post sa ove teme, a ja kad ga procitah nisam mogao da izdrzim, a da ne procitam od prve do zadnje stranice i sve sto mogu reci je:

bandini, cvikerash i a jedan - imate gajbu pive od mene ako vas nekad negdje sretnem, i to svi po jednu :lol:

ni sam ne bih dao bolji opis kreatura koje obitavaju oko ovog i jos nekih slicnih objekata. I SHIT YOU NOT. :lol:

suma sumarum - od turbo folka je gori samo urbo folk. na trece mjesto bih mozda jos dodao zalizane idiote u majicama i kosuljama duginih boja sa velikim konjem na prsima i brojem na ledjima, laHnenim pantAlama i sa sve koznim papucama na nogama. a to sve opasano torbicom koja ide preko pasa(koja se do prije par godina zvala pederusa i smatrala se ofirnom pojavom, a sad je itekako popularna) i TESPIHOM oko vrata koji vam ga dodje kao slag na tortu. iako oni sebe nazivaju sminkom(naglasak je na brzom izgovaranju) i predstavljaju se kao nadasve urAbani, za razliku od posjetilaca kriteriona ponose se sto im zivot nije sjeban i nisu neshvaceni. no to nije tema nase danasnje emisije koja se zove izvoriste... :run:

e sto se ismijah, 'bem ti ljeljak. :D
kakve predrasude
User avatar
Richard Wagner
Posts: 1138
Joined: 30/04/2011 11:18

#213 Re: Kriterion kino

Post by Richard Wagner »

Kriterion wrote:Image
ša je ovo baaa
miss v
Posts: 389
Joined: 12/02/2011 14:45

#214 Re: Kriterion kino

Post by miss v »

..
Last edited by miss v on 26/12/2013 19:48, edited 1 time in total.
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#215 Re: Kriterion kino

Post by harač »

Richard Wagner wrote:
Kriterion wrote:Image
ša je ovo baaa
priprema za epileptični napad
User avatar
Richard Wagner
Posts: 1138
Joined: 30/04/2011 11:18

#216 Re: Kriterion kino

Post by Richard Wagner »

Arane, men muka.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#217 Re: Kriterion kino

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 21/03/2016 22:41, edited 1 time in total.
User avatar
Al Swearengen
Posts: 77
Joined: 26/06/2011 20:32

#218 Re: Kriterion kino

Post by Al Swearengen »

Jel imate u planu prikazivat The Artist? Jer sumnjam da će bit u multipleksu.

Image

http://www.imdb.com/title/tt1655442/
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#219 Re: Kriterion kino

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 21/03/2016 22:41, edited 1 time in total.
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#220 Re: Kriterion kino

Post by markioni »

E moj Reufe... djeca nam se smiju......
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#221 Re: Kriterion kino

Post by markioni »

CVIKERASH wrote:
bandini wrote:
CVIKERASH wrote::lol: :lol: :lol: :lol:

Sto se ismijasmo...

Evo jos bisera :

Location menadžer. Dugogodišnji apsolvent na Fakultetu za Saobraćaj i Komunikacije u Sarajevu. Strastveni poklonik umjetnosti sa naglaskom na sedmu i nauke, sa naglaskom na špekulativnu. Inače jako nekomunikativna i namrgođena osoba. Bavio se svim i svačim u životu, i dalje pokusava da nauči i radi što je više moguce stvari, i upozna što više različitih ljudi/kultura. Tragični pubertetlija zaglavljen u tijelu odraslog čovjeka.

ovo ko da je pisao Delboy kad je otisao u agenciju za spajanje parova pa im ostavio ovakve informacije...


:lol:

Farmaceut behind DJ decks, student na Farmaceutskom fakultetu u Sarajevu, u Kriterionu zaposlen kao Bar manager.


Koji carevi ....

da je neko namjerno pokusao da skupi ovakvu grupu degenerika mislim da mu ne bi poslo za rukom
fakat im se divim na neki nacin
u potpisu
tragicni pubertetlija :D
Treba i za ovakve stvari biti umjetnik .... :lol:
pa nece kad ih neka koka pita sta rade u zivotu odgovorit da prodaju karte i lijepe plakate :) ovako ipak zvuci ...na nekom nivou lol
otsam
Posts: 363
Joined: 14/06/2011 10:36

#222 Re: Kriterion kino

Post by otsam »

hahahahah
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#223 Re: Kriterion kino

Post by shin »

Neki dan ja prolazim pored, kad upada treba u gumenim cizmama (da ne napominjem da je vani +30°C, i da je zadnji oblak prosao prije pola godine). Rekoh tiho u sebi ''upravo prodje stereotip pored mene'' :D

Image
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55673
Joined: 15/12/2008 16:53

#224 Re: Kriterion kino

Post by ultima_palabra »

Eki Hard Rock Cafe :-) Pa to je običan restoran, isto kao McD ili Zmaj recimo :D
Post Reply