Kriterion kino

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Sookie McSue
Posts: 338
Joined: 17/08/2010 13:44
Location: hair of gold and lips like cherries

#176 Re: Kriterion kino

Post by Sookie McSue »

meni je Kriterion kao kino ustvari i bio najbolji na samom početku, kad je bio u kinu Bosni - baš je tamo na Duelu bila puna sala, ko ti je kriv :P
User avatar
Truba
Posts: 81995
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#177 Re: Kriterion kino

Post by Truba »

jesu oni ono Farenhajt 431 pustili u kinu bosna i
Ljubav jedne plavuše?

e to su bila vremena
User avatar
Sookie McSue
Posts: 338
Joined: 17/08/2010 13:44
Location: hair of gold and lips like cherries

#178 Re: Kriterion kino

Post by Sookie McSue »

jeste, jooooooj, Ljubavi jedne plavuše! *zaljubljeni smajli* (Laski jedne plavovlaski, ili tako nešto, sjećam se :lol: )
mislim da su već Dugmetari išli u Obali
User avatar
Truba
Posts: 81995
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#179 Re: Kriterion kino

Post by Truba »

jes jes u obali je bio dobar program... nadam se da im nije vrh jedan film mjesečno :cry: :cry: :cry:

kako se zove onaj film o atomskoj bombi :cry: češki je mislim
sjećam se scene da jedan par vodi ljubav samo u taksiju...
ko zbirka nekih priča omnibus :cry:
User avatar
Sookie McSue
Posts: 338
Joined: 17/08/2010 13:44
Location: hair of gold and lips like cherries

#180 Re: Kriterion kino

Post by Sookie McSue »

pa to je taj :)

Dugmetari, tj. Knoflikari
User avatar
Truba
Posts: 81995
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#181 Re: Kriterion kino

Post by Truba »

nisam znao da je to taj ALI
sjecam se datuma kada sam to gledao
subota 29. sept. 2007
:lol:


evo sad sam prošao kroz slike ponovo... ima i neradnika ali bome ima i dobro plaćenih uposlenika po raznim agencijama upravama ispostavama zavodima ambasadama i tako...
mlađa delikatesna radnja :roll:


sjećam se vremena kad su mene zvali sa akademije da im snimim neki film da si puštaju na predavanjima
eh to su bila vremena kad se svaki film nije mogao nabaviti za pola sata :mrgreen:
User avatar
Sookie McSue
Posts: 338
Joined: 17/08/2010 13:44
Location: hair of gold and lips like cherries

#182 Re: Kriterion kino

Post by Sookie McSue »

izgleda da je taj datum bio pravo bitan (i romantičan) 8)

što se mene tiče, volim film, ne mistificiram ga, uživam u njemu i sve dok Kriterion bude imao iole gledljiv repertoar, ići ću. Ali da su prije bili neuporedivo bolji sa izborom filmova, jesu.

mlađa Delikatesna? a, joooj :lol: ja tamo izlazim otkad se otvorila, pa sam tu uvijek kao kod kuće, ali stvarno ima svega :skoljka:
User avatar
Truba
Posts: 81995
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#183 Re: Kriterion kino

Post by Truba »

ne nego mi je ubijeno najvažnije biće toga dana izvan moga stana s pretenzijom da uđe u stan
mačka :cry: :cry: :cry: :cry: :( :( :( :(

delikatesna zakon :D ako želiš ostati neoženjen :lol: :lol: :lol: :lol:
Kriterion
Posts: 39
Joined: 03/06/2011 22:05

#184 Re: Kriterion kino

Post by Kriterion »

Od 8. - 12. septembra u art kinu Kriterion će se održati sedmica njemačkog filma. Projekcije će počinjati u 18 sati, a cijena ulaznice je 2 KM.

Filmovi koji će biti prikazani su:
08.09. Jedan moj prijatelj, režija: Sebastian Schipper
09.09. Istina ili izazov, režija: Jan-Martin Scharf, Arne Nolting
10.09. Polska Love Serenade, režija: Monika Anna Wojtyllo
11.09. Nestali - Warchild, režija: Christian Wagner
12.09. Crossing the Bridge. The Sound of Istanbul, režija: Fatih Akin

*Igrani film „Jedan moj prijatelj“
Njemačka 2006. godine, 84 min.
Režija: Sebastian Schipper

Karl i Hans su dva veoma različita prijatelja. Karl je mladi, inovativni matematičar i na putu da ostvari sjajnu karijeru. Njegov život je obilježen dosadom. Za vrijeme jednog radnog nalog sreće Hansa, koji viškom energije i svojom snalažljivošću uvlači Karla u svoj svijet, svijet brzih automobila, zabave i prijateljstva.

*Igrani film „Istina ili izazov“
Njemačka 2004, 90 min.
Režija: Jan-Martin Scharf, Arne Nolting

Priča o odrastanju u društvu u kojem je uspjeh mjerilo svega. Osamnaestogodišnja Annika mora napustiti školu zato što ponovo nije uspjela savladati gradivo do kraja školske godine tako da nema šanse da maturira. Nema dovoljno hrabrosti da roditeljima kaže istinu. Godinu dana ih zavarava da i dalje ide u školu. Dok ubija vrijeme upozna ljubav svog života.

*Igrani film „Polska Love Serenade“
Njemačka 2004.godine, 75 min.
Režija: Monika Anna Wojtyllo

Nešto prije Božićne proslave Max i Anna se voze manje ili više dobrovoljno u trošnom VW golfu kroz Poljsku. Dok budući advokat Max u Poljskoj istražuje porodični posjed, studentkinja Anna želi da joj ukradu njenog trošnog golfa kako bi naplatila novac od osiguranja. Iako ni jedno od njih to ne želi, završe na tradicionalnoj poljskoj božićnoj proslavi gdje se zbliže.

*Igrani film „Nestali – Warchild“
Njemačka 2006.godine, 103 min.
Režija: Christian Wagner

Mlada majka za vrijeme rata u Bosni gubi dijete. Mnogo godina kasnije saznaje da joj je dijete još živo, te da živi kod roditelja koji su je usvojili. Ilegalno otputuje u Njemačku gdje pronalazi svoju kćerku Aidu koja se sada zove Kristina. Odnos sa usvajateljima je komplikovan, čak i Aidin biološki otac ne može pomoći u ovoj situaciji. Na kraju se roditelji moraju vratiti bez svoje kćerke.

*Dokumentarni film „Crossing the Bridge. The Sound of Istambul“
Njemačka 2005. godine, 91 min.
Režija: Fatih Akin

Fatih Akin zajedno sa Alexanderom Hackeom krenuo je u Instanbul, kako bi istražio kulturne, muzičke korjene u svojoj domovini: rok, hip-hop, arabeske, elekronski zvuci i klasična turska muzika, izgleda da se svi ovi muzički pravci ovdje spajaju. Ova dva umjetnika posjetila su veoma različite bendove, provodili su vrijeme sa muzičarima na ulicama u različitim kvartovima. Prisustvovali su i virtuozno sviranoj romskoj muzici.



From the 8th until the 12th of September, in the art cinema KRITERION there will be a week dedicated to German films. The films will be shown at 6 p.m, and the ticket price will be 2 BAM.

Films that will be shown are:
08.09. Ein Freund Von Mir, director: Sebastian Schipper
09.09. Truth or Dare, director: Jan-Martin Scharf, Arne Nolting
10.09. Polska Love Serenade, director: Monika Anna Wojtyllo
11.09. Warchild, director: Christian Wagner
12.09 Crossing the Bridge. The Sound of Istanbul, director: Fatih Akin

*Film, “Ein Freund Von Mir”
Germany 2006, 84 min.
Director: Sebastian Schipper

Karl and Hans are two very different friends. Karl is a young, innovative mathematician and is on his way to pursue a brilliant career. His life is filled with boredom. One working day he randomly meets Hans, who with his energy and wittiness pulls Karl into his world. A world filled with fast cars, parties and friends.

*Film, “ Truth or Dare”
Germany 2004, 90 min.
DirectorL Jan-Martin Scharf, Arne Nolting

A story about growing up in a society where success is everything. Eighteen year old Annika is forced to leave school because she was unable to pass all her classes by the end of the year, and therefor she was not able to graduate. She is not courageous enough to confront her parents and tell the truth. For a whole year she tricks them and lies to them that she is still going to school. While she is “killing her time”, she meets the love of her life.

*Film, “Polska Love Serenade”
Germany 2004, 75 min.
Director: Monika Anna Wojtyllo

A bit before a Christmas party Max and Anna are driving through Poland in a less fuel consuming VW Golf. While a future lawyer Max, in Poland, investigates a family estate, college student Anna wants someone to steal the Golf so that the insurance company would pay them money. Even though neither of them want to, they end up at a Christmas party where they get closer to each other.

*Film, “Warchild”
Germany 2006, 103 min.
Director: Christian Wagner

During the war, a young mother from Bosnia losses her child. Many years later she find out that her child is alive and the she lives with the adoptive parents. She illegally travels to Germany where she finds her daughter Aida who is now called Kristina. Relationship with the adoptive parents is complicated, and even Aida’s biological father could not help with the situation. At the end the parents must return back without their daughter.

*Film, “Crossing the Bridge. The Sound of Istanbul”
Germany 2005, 91 min.
Director: Fatih Akin


Fatih Akin together with Alexander Hacke travels to Istanbul to explore the cultural and music roots in their homeland: rock, hip-hop, arabesques, electronic sounds and classic Turkish music seem to all be combined together. The two artist were introduced to various bands, they spent time with the street musicians in different areas of the city. They also attended the virtuously played Roma music.
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#185 Re: Kriterion kino

Post by harač »

Volio bih da organizuju projekciju "The Tree of Life" T. Malicka, koji počinje u regionu u septembru, a ne vidim da ga cinemacity uopće ima u vidu po najavama (istina, nije za široke narodne mase)
Irvinovo stado
Posts: 293
Joined: 04/06/2011 10:55
Location: In the land of the Free

#186 Re: Kriterion kino

Post by Irvinovo stado »

Znaci sad ste poceli i da naplacujete te sedmice filma, koje su u MP-u bile djaba.

Ali dobro, barem nije skupo...

Inace, Tree of Life je obavezan i ako ne bude igrao negdje u Sarajevu, onda mi nismo nikakav filmski grad vec obicna rupetina... :D

I da, filmovi sa sedmice njemackog filma su uglavnom beze... Ako niste culi, njemacka kinematografija ima puno boljih fiolmova :oops:
User avatar
snukey
Posts: 65
Joined: 25/06/2010 20:30

#187 Re: Kriterion kino

Post by snukey »

CVIKERASH wrote:
bandini wrote:
CVIKERASH wrote:Jednom bio kad su Goribor svirali prije mjesec i pol.Neljubazno osoblje(prave se vazni ,neljubazni prema ljudima koji su tu prvi put),onda gomila likova "vidite me ja sam bitan mnogo" ,gomila stranaca sumnjive sexualne orijentacije ,raznoraznih smrkadzija i slicno.

Sto ce reci : KRITERION-NEVER AGAIN.Ima mjesta u Sarajevu gdje puno opustenije i bolja atmosfera nego u ovom "bosnjackom klubu fejkera". Bolja su mi i kino Bosna i Galerija Boris Smoje.


au bogami i kino bosna je prepuno svega i svacega

U aprilu je znalo doci sumnjivih likova.Ali ih vise nisam primjecivao.Vjerovatno ih privukla cijena pica.Al poenta je da tamo nema likova tipa moja omiljena postapalica "i shit you not" i slicnih gluposti.
.
Last edited by snukey on 11/04/2012 11:58, edited 1 time in total.
User avatar
Richard Wagner
Posts: 1138
Joined: 30/04/2011 11:18

#188 Re: Kriterion kino

Post by Richard Wagner »

Lik koji kaže I shit you not izlazi po cijelom gradu. Sve što je radi je izlaženje. Nehljeb.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#189 Re: Kriterion kino

Post by mrgreen »

sta vas briga koji klinac sta radi neki nebitan tip.. ili bilo ko. kompleksi.

a treba malo podebljati kriterije za izbor filmova, sve neki prosjek :)
User avatar
Vrteska
Posts: 661
Joined: 23/05/2010 05:10
Location: iza tebe

#190 Re: Kriterion kino

Post by Vrteska »

Sookie McSue wrote:p.s. “I can’t explain myself, I’m afraid, Sir, because I’m not myself you see.” je citat iz Alise u Zemlji čuda. Pročita li se štagod?
Znam dobro odakle je citat, ali ipak, hvala što ste spomenuli za one koji ne znaju. Dalo bi se sada komentarisati o Alisi i značenju citata, ali ono zbog čega sam spomenula taj citat i zbog čega mi je bilo presmiješno je to da jedan ASISTENT FINANSIJA postavlja taj citat kao nešto što ga opisuje na zvaničnoj web prezentaciji mjesta na kom radi. :-) :-) :-) Ne da zvuči neozbiljno, nego joj ja ne bih dala da koordinira sa dvadeset maraka. :-) :-)
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#191 Re: Kriterion kino

Post by bandini »

jeste imamo komplekse zbog likova koji govore I shit you not, ili zbog tragicnih pubertetlija
da imam komplekse prema njima vjerovatno bi i ja vec bio na slucajevima x, da opet svjedok ima sta da prica
kako sam skocio sa avazovog tornja
poenta je da su od potencijalno dobrog mjesta napravili djubre u veoma kratkom vremenskom periodu,
od filmova koji se pustaju, do spodoba koje se tamo okupljaju
tebi ako to ne smeta svaka cast, meni itekako smetaju
a ko je napravio, pa tragicne pubertetlije, propali umjetnici, full cool likovi i ostala vesela druzina

a vjerujem da njima i ne smeta sto ovako pricamo o njima, pa oni mene vjerovatno smatraju nekom seljacinom sto slusa sabana il sta vec, al ako me oni smatraju seljacinom to mi govori da sam na pravom putu
User avatar
Vrteska
Posts: 661
Joined: 23/05/2010 05:10
Location: iza tebe

#192 Re: Kriterion kino

Post by Vrteska »

Ma postujem ja ljude koji mogu da se ne osvrcu na okolinu tako, da odu, gledaju film, i nista... Problem je sto, kad mi je atmosfera neugodna, ne mogu ni boraviti na tom prostoru... I odmah se javljaju sa pitanjima: zašto komentarišete uposlenike, kompleksaši, itd. Kako vidim, tema je Kriterion (sve), valjda imamo pravo dati svoje mišljenje na datu temu ili? Uposlenici cine dio, pokretacku snagu nekog prostora, zasto ih ne bismo smjeli komentarisati? Meni su ovi svi gore navedeni primjer neke nadobudnosti, necega sto ja nikako ne volim u ljudima... I presmijesni su mi. Jer da se ne bih nervirala, smijem se onome sto ne mogu popraviti. I sta ces. :-D
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#193 Re: Kriterion kino

Post by bandini »

Vrteska wrote:Ma postujem ja ljude koji mogu da se ne osvrcu na okolinu tako, da odu, gledaju film, i nista... Problem je sto, kad mi je atmosfera neugodna, ne mogu ni boraviti na tom prostoru... I odmah se javljaju sa pitanjima: zašto komentarišete uposlenike, kompleksaši, itd. Kako vidim, tema je Kriterion (sve), valjda imamo pravo dati svoje mišljenje na datu temu ili? Uposlenici cine dio, pokretacku snagu nekog prostora, zasto ih ne bismo smjeli komentarisati? Meni su ovi svi gore navedeni primjer neke nadobudnosti, necega sto ja nikako ne volim u ljudima... I presmijesni su mi. Jer da se ne bih nervirala, smijem se onome sto ne mogu popraviti. I sta ces. :-D

upravo tako, potpisujem sve
ako se ne osjecam ugodno u nekom prostoru, dzaba svi filmovi ovog svijeta, meni je sranje
a i ovi puleni su JAVNO predstavili sebe i opisali se
ne znam sta je bila njihova namjera, jer nije ni smijesno, ni cool, ni orginalno, jednostavno je retardirano
i ako se oni ne srame toga, onda ih zaboli neka stvar sta mi ovdje pisemo
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#194 Re: Kriterion kino

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 21/03/2016 22:40, edited 1 time in total.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#195 Re: Kriterion kino

Post by mrgreen »

nisam bila dovoljno jasna. ovdje ne samo da se govorilo o uposlenicima kriteriona, vec je puna tema izvakanih mahalskih prica o propalim umjetnicima, navodnim babinim sinovima, dubini njihovog dzepa, te koliko i kako oni vremena provode po raznim kaficima. to je znak ozbiljnih kompleksa i opterecenosti.

to sto na sajtu pise i meni je neukusno, ali i nije razlog za toliku dramu. u kino sam usla jednom, gledala film i sta mi je u mraku moglo biti neugodno? na partije jos ne odoh da vidim sastav ljudi. ako mi bude neugodno bice samo jos jedno od xy mjesta na koja ne idem, a necu imati potrebu da serem o tome po forumu.

mislim da im treba samo bolji izbor filmova, aktualnih ali ne mainstream, nekih starijih kvalitetnih i sto raznovrsnije. sve ostalo je nevazno.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#196 Re: Kriterion kino

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 21/03/2016 22:40, edited 1 time in total.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#197 Re: Kriterion kino

Post by mrgreen »

pogresno... nemam veze s tim ljudima. a nisam se pronasla ni u jednoj od navedenih kategorija. samo ne mogu ove price :-)
User avatar
Richard Wagner
Posts: 1138
Joined: 30/04/2011 11:18

#198 Re: Kriterion kino

Post by Richard Wagner »

mrgreen wrote:sta vas briga koji klinac sta radi neki nebitan tip.. ili bilo ko. kompleksi.

a treba malo podebljati kriterije za izbor filmova, sve neki prosjek :)
Ma nemoj ba da ti ja ba!
Kriterion
Posts: 39
Joined: 03/06/2011 22:05

#199 Re: Kriterion kino

Post by Kriterion »

10. SEPTEMBAR

Jameson vam predstavlja: Patrick Kelleher and his Cold Dead Hands koncert počinje u 23 sata. Cijena karte za koncert je 5 KM.

Oficijelni pokrovitelj Jameson Irish Whiskey je osigurao promotivne cijene Jameson pića na koncertu Patrick Kellehera u Sarajevu.

Povodom izdavanja Patrickovog drugog albuma Golden Syrup (Osaka, 2011) on i njegove kolege će održati tri koncerta u bližoj regiji: 8.9. u zagrebačkoj Tvornici, 10.9. u sarajevskom art kinu Kriterionu i 12.9. u beogradskom UK Parobrod.

Patrick Kelleher je najuspješniji mladi muzičar u Irskoj u protekle dvije godine. U Irskoj je već legenda i inspiracija za čitav val mladih DIY muzičara kućne radinosti, album „You Look Cold“ je sasvim samoproduciran u Patrickovom domu, na albumu su korištene 32 sprave za stvaranje zvukova (ukljućujući i jedna vrata), i mnogo je puta proglašen irskim albumom 2009. godine. Patrick se vraća ovog ljeta sa još boljim, drugim, albumom Golden Syrup (Osaka, 2011), a čak ima čitav bend iza sebe (Cold Dead Hands) i puno ga više zanima kako natjerati ljude na ples uz njegov ghost disco.

School Tour je solo projekt Gerarda Duffya koji dolazi iz Donegala, Irske. Gerrard Duffy je zaljubljenik u osamdesete, čovjek koji je uz Patricka Kellehera od dana kad je on slušao Rorya Gallahera i Shakiru. Kroz School Tour, Gerard je dosada objavio jedan EP i jednu split tape veoma lijepe i tajanstvene muzike.

Catscars je solo projekt Robyn Bromfield, članice Cold Dead Hands i Children Under Hoof, inspiriran coldwave, synth pop, i ambijentalnom muzikom, te naravno, mačkama. Catscars je izdala svoje debi album „Construction“ u februaru 2011. godine. Započela je rad na svom solo projektu kasne 2009. godine i nastupala je u raznolikim prilikama i festivalima.

User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#200 Re: Kriterion kino

Post by bandini »

A jedan wrote:zagonetna rijec je urbo folk
vazda isti likovi prave smijalicu od potencijalnih mjesta za izac
katastrofa su realno, bas za sprdnje, evo smijem im se hhahahah, levati

ako ti je ovo potencijalno mjesto za izaci, bolje ostani sa starcima gledaj dnevnik
Post Reply