Kraljevi ex-yu kosarke

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#951 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by kakavdanakneiskustvu »

KB9 wrote:znaci fakticki zahvalno je na osnovu kratkog perioda napisat da je najbolji ikad al nije zahvalno napisat da nije :-)

ma da ne okolisamo,budalastina je napisati pored novickog da je petrovic najbolji evropljanin svih vremena,najblaze receno budalastina,dirk je 6. strijelac nba svih vremena,mvp nba ,mvp finala nba,u top 5 je najboljih na svojoj poziciji u vecini izbora koji se mogu naci na netu,a ja jedem laptop ako postoje dva ozbiljna teksta u kojima je petrovic u top 15 igraca na svojoj poziciji svih vremena
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#952 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by hrasno38 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
KB9 wrote:znaci fakticki zahvalno je na osnovu kratkog perioda napisat da je najbolji ikad al nije zahvalno napisat da nije :-)
ma da ne okolisamo,budalastina je napisati pored novickog da je petrovic najbolji evropljanin svih vremena,najblaze receno budalastina,dirk je 6. strijelac nba svih vremena,mvp nba ,mvp finala nba,u top 5 je najboljih na svojoj poziciji u vecini izbora koji se mogu naci na netu,a ja jedem laptop ako postoje dva ozbiljna teksta u kojima je petrovic u top 15 igraca na svojoj poziciji svih vremena
Ha stvarno druze si nevjerovatan....pa Lebronu je najbolji Petrovic...nekome je Novicki....nekome je Kukoc...nekom Gasol....nekome Divac....ali sve krasi jedna osobina da su bili ili su vrhunski igraci. Ja opet ponavljam da je neposteno ocjenjivati nekoga ko nema ravnopravan broj godina sa ostalim koje nabrajamo ali otici u NBA 88 godine i 98 godine je jednostavno nebo i zemlja i tada kada je Drazen igrao ili bolje reci dvije godine kasnije bijelci su jos uvijek uveliko samo grijali klupe. Tada nije lako bilo biti u startnoj petorci i najbolji strijelac jednog NBA kluba.
Last edited by hrasno38 on 17/08/2016 22:01, edited 1 time in total.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#953 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by KB9 »

pa isto tako je jos nepostenije prema ostalima ukivat ga u zvijezde zbog smrti i preuvelicavat

to i jest poenta svega, niko ne spori da je drazen bio igracina vec samo da nije bio takva igracina ko mit koji se stvorio
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#954 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by kakavdanakneiskustvu »

KB9 wrote:pa isto tako je jos nepostenije prema ostalima ukivat ga u zvijezde zbog smrti i preuvelicavat

to i jest poenta svega, niko ne spori da je drazen bio igracina vec samo da nije bio takva igracina ko mit koji se stvorio
bio je fantastican igraz za euro okvire,i u nba je dosao do 3. petorke,sto tad nije bilo nimalo lako pored hrpe odlicnih bekova,ali najbolji evropljanin je mozda i mogao biti do pojave novickog,gasola,pa i parkera,sad to jednostavno nije,cinjenice tako govore
User avatar
souly
Posts: 36
Joined: 12/02/2013 18:37

#955 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by souly »

ljudi, pa posvetimo s umjetnosti... pošto sam ja likovnjak...
i komparirajmo...
neki tamo levi luzeri i oponašatelji uzeli su više popularnosti i kinte no stvarni inovatori...
primjeri su Dali, Pikaso, Leonardo...
ne kažem da su,braćo, loši, al' đe su oni on Ingresa, Caravaggia, Masaccia... ( verovatno niste čuli al' tako to ide)
relativnoje to... košarica je više nebitna...
a ća se Dražena tiče - nikad ga nisan dobija 1 na 1, al' 3 na 3 sam jeba čak i ja...
pronađite Draženov citat iz prvih intervjua zašto je počeja igrat košaricu - Kićanović, Delibašić i Slavnić su za njega izmislili košaricu... nikad nije igra lako ka oni, Kukija da ne pominjem...
ovo je za lika koji se zove hrasno38 - Dražen je popularniji od Branka Skroče, al' da je bolji? i veći???
isto ka i Piccaso od Caravaggia...
s ovim može da se ne složite, al' to je jedino ća možete...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#956 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by mali_milojica »

Necu reci da je Drazen najbolji evropski igrac ikada,da ne bih ulazio u polemike,ali meni je najdrazi. Ne zato sto je prerano otisao,nego sto je u njemu bilo sadrzano sve najbolje. Kao osoba,kao igrac,kao radnik,kao vodja,kao karakter,kao sportski mangup. Nije velicina samo u titulama,broju koseva,asistencija,skokova i ostalog. Dzaba metar preko ramena,kad su muda malena.
Takvi igraci se rijetko radjaju.
Kukoc je bio veci talent od njega,ali nije bio vodja kao Drazen,nije bio radnik kao Drazen. Bilo koji igrac iz te generacije se nije mogao mjeriti sa Drazenom. Kad je bilo guravo,lopta se davala Drazenu. Kad je trebalo povuci lopta se davala Drazenu. Kad je trebalo biti fakin na terenu,prvi je bio Drazen. U kompletu mu niko nije mogao prici.
Titula sa Sibenkom (koja im je kasnije oduzeta) je nesto slicno kao titula Leicstera prosle godine. Najveci zajeb KK Bosna od postanka. Sve je bilo dogovoreno sa njim da dodje u Sarajevo,placeno mu i unaprijed nesto,pocascen autom (tada Golfom1) i jos dosta toga,a onda ista ta Bosna mu uzme titulu ispred nosa pod cudnim okolnostima. Covjek sve poklone vrati,pare vrati i ode u Cibonu i ostalo je istorija.
Gledati njegovu karijeru samo kroz NBA je degutantno. Prvo,igrao je tamo samo 4 godine,premalo da pokaze sve svoje sposobnosti,mada je i u tako kratkom periodu ostavio neizbrisiv trag.
Drugo,biti evropljanin u NBA krajem 80-ih i pocetkom 90-ih je bilo gore nego biti crnac u istoj toj NBA 1950-ih.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#957 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by Fudo387 »

souly wrote:ljudi, pa posvetimo s umjetnosti... pošto sam ja likovnjak...
i komparirajmo...
neki tamo levi luzeri i oponašatelji uzeli su više popularnosti i kinte no stvarni inovatori...
primjeri su Dali, Pikaso, Leonardo...
ne kažem da su,braćo, loši, al' đe su oni on Ingresa, Caravaggia, Masaccia... ( verovatno niste čuli al' tako to ide)
relativnoje to... košarica je više nebitna...
a ća se Dražena tiče - nikad ga nisan dobija 1 na 1, al' 3 na 3 sam jeba čak i ja...
pronađite Draženov citat iz prvih intervjua zašto je počeja igrat košaricu - Kićanović, Delibašić i Slavnić su za njega izmislili košaricu... nikad nije igra lako ka oni, Kukija da ne pominjem...
ovo je za lika koji se zove hrasno38 - Dražen je popularniji od Branka Skroče, al' da je bolji? i veći???
isto ka i Piccaso od Caravaggia...
s ovim može da se ne složite, al' to je jedino ća možete...
Ma daj bjezi...
:lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#958 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by kakavdanakneiskustvu »

mali_milojica wrote:Necu reci da je Drazen najbolji evropski igrac ikada,da ne bih ulazio u polemike,ali meni je najdrazi. Ne zato sto je prerano otisao,nego sto je u njemu bilo sadrzano sve najbolje. Kao osoba,kao igrac,kao radnik,kao vodja,kao karakter,kao sportski mangup. Nije velicina samo u titulama,broju koseva,asistencija,skokova i ostalog. Dzaba metar preko ramena,kad su muda malena.
Takvi igraci se rijetko radjaju.
Kukoc je bio veci talent od njega,ali nije bio vodja kao Drazen,nije bio radnik kao Drazen. Bilo koji igrac iz te generacije se nije mogao mjeriti sa Drazenom. Kad je bilo guravo,lopta se davala Drazenu. Kad je trebalo povuci lopta se davala Drazenu. Kad je trebalo biti fakin na terenu,prvi je bio Drazen. U kompletu mu niko nije mogao prici.
Titula sa Sibenkom (koja im je kasnije oduzeta) je nesto slicno kao titula Leicstera prosle godine. Najveci zajeb KK Bosna od postanka. Sve je bilo dogovoreno sa njim da dodje u Sarajevo,placeno mu i unaprijed nesto,pocascen autom (tada Golfom1) i jos dosta toga,a onda ista ta Bosna mu uzme titulu ispred nosa pod cudnim okolnostima. Covjek sve poklone vrati,pare vrati i ode u Cibonu i ostalo je istorija.
Gledati njegovu karijeru samo kroz NBA je degutantno. Prvo,igrao je tamo samo 4 godine,premalo da pokaze sve svoje sposobnosti,mada je i u tako kratkom periodu ostavio neizbrisiv trag.
Drugo,biti evropljanin u NBA krajem 80-ih i pocetkom 90-ih je bilo gore nego biti crnac u istoj toj NBA 1950-ih.

slazem se,ali kako porediti njega i npr. novickog kad novicki nije igrao u evropi ako ne kroz nba karijere?
mfeed
Posts: 362
Joined: 11/06/2013 19:42

#960 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by mfeed »

mali_milojica wrote:Najveci zajeb KK Bosna od postanka. Sve je bilo dogovoreno sa njim da dodje u Sarajevo,placeno mu i unaprijed nesto,pocascen autom (tada Golfom1) i jos dosta toga,a onda ista ta Bosna mu uzme titulu ispred nosa pod cudnim okolnostima. Covjek sve poklone vrati,pare vrati i ode u Cibonu i ostalo je istorija.
Gledati njegovu karijeru samo kroz NBA je degutantno. Prvo,igrao je tamo samo 4 godine,premalo da pokaze sve svoje sposobnosti,mada je i u tako kratkom periodu ostavio neizbrisiv trag.
Drugo,biti evropljanin u NBA krajem 80-ih i pocetkom 90-ih je bilo gore nego biti crnac u istoj toj NBA 1950-ih.
ne znam odakle ti taj info, nista nije bilo dogovoreno sa drazenom, on nikad nije bio zaintersovan za bosnu, znam to pouzdano jer sam jedno vrijeme tamo trenirao te poznavao dvojicu trenera. najblizi dovodjenu u bosnu od tih zvijezda je bio paspalj koji je proveo mjesec dana u sarajevu I napravio ogroman hotelski ceh za bosnu , pokupio se za beograd te potpisao za partizan.

sto se tice nba, portland je godinama besplatno lijecio sabonisa samo da zaigra za njih, danilovic je odmah zaigrao za prvu petorku a za divca je medzik rekao da su nakon prvog treninga vidjeli kakvog su igraca dobili. priznajem, nije bio hajp kao u doba onog debila milicica ali daleko od toga da je bio aparthejd za evropljane. drazen nije imao srece, dosao je u tim gdje je bilo boljih igraca od njega.

inace ovdje u ameriki nema nikakvih dvojbi, naj evropljanin svih vremena je dirk I to zato sto je bio kljucni igrac svog tima za nba titulu. nakon dirka pocinje prica sta bi bilo kad bi bilo, tj. da je sabonis dosao zdrav I igrao u nba, kao bio bi naj svih vremena. drazen, kukoc, radja I divac se pominju u tom kontekstu kao znacajni igraci ali nista vise od toga.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#961 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by mali_milojica »

mfeed wrote:
mali_milojica wrote:Najveci zajeb KK Bosna od postanka. Sve je bilo dogovoreno sa njim da dodje u Sarajevo,placeno mu i unaprijed nesto,pocascen autom (tada Golfom1) i jos dosta toga,a onda ista ta Bosna mu uzme titulu ispred nosa pod cudnim okolnostima. Covjek sve poklone vrati,pare vrati i ode u Cibonu i ostalo je istorija.
Gledati njegovu karijeru samo kroz NBA je degutantno. Prvo,igrao je tamo samo 4 godine,premalo da pokaze sve svoje sposobnosti,mada je i u tako kratkom periodu ostavio neizbrisiv trag.
Drugo,biti evropljanin u NBA krajem 80-ih i pocetkom 90-ih je bilo gore nego biti crnac u istoj toj NBA 1950-ih.
ne znam odakle ti taj info, nista nije bilo dogovoreno sa drazenom, on nikad nije bio zaintersovan za bosnu, znam to pouzdano jer sam jedno vrijeme tamo trenirao te poznavao dvojicu trenera. najblizi dovodjenu u bosnu od tih zvijezda je bio paspalj koji je proveo mjesec dana u sarajevu I napravio ogroman hotelski ceh za bosnu , pokupio se za beograd te potpisao za partizan.

sto se tice nba, portland je godinama besplatno lijecio sabonisa samo da zaigra za njih, danilovic je odmah zaigrao za prvu petorku a za divca je medzik rekao da su nakon prvog treninga vidjeli kakvog su igraca dobili. priznajem, nije bio hajp kao u doba onog debila milicica ali daleko od toga da je bio aparthejd za evropljane. drazen nije imao srece, dosao je u tim gdje je bilo boljih igraca od njega.

inace ovdje u ameriki nema nikakvih dvojbi, naj evropljanin svih vremena je dirk I to zato sto je bio kljucni igrac svog tima za nba titulu. nakon dirka pocinje prica sta bi bilo kad bi bilo, tj. da je sabonis dosao zdrav I igrao u nba, kao bio bi naj svih vremena. drazen, kukoc, radja I divac se pominju u tom kontekstu kao znacajni igraci ali nista vise od toga.
http://www.pozitivno.ba/prica-o-drazenu ... lija-foto/
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#962 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by kakavdanakneiskustvu »

mfeed wrote:
mali_milojica wrote:Najveci zajeb KK Bosna od postanka. Sve je bilo dogovoreno sa njim da dodje u Sarajevo,placeno mu i unaprijed nesto,pocascen autom (tada Golfom1) i jos dosta toga,a onda ista ta Bosna mu uzme titulu ispred nosa pod cudnim okolnostima. Covjek sve poklone vrati,pare vrati i ode u Cibonu i ostalo je istorija.
Gledati njegovu karijeru samo kroz NBA je degutantno. Prvo,igrao je tamo samo 4 godine,premalo da pokaze sve svoje sposobnosti,mada je i u tako kratkom periodu ostavio neizbrisiv trag.
Drugo,biti evropljanin u NBA krajem 80-ih i pocetkom 90-ih je bilo gore nego biti crnac u istoj toj NBA 1950-ih.
ne znam odakle ti taj info, nista nije bilo dogovoreno sa drazenom, on nikad nije bio zaintersovan za bosnu, znam to pouzdano jer sam jedno vrijeme tamo trenirao te poznavao dvojicu trenera. najblizi dovodjenu u bosnu od tih zvijezda je bio paspalj koji je proveo mjesec dana u sarajevu I napravio ogroman hotelski ceh za bosnu , pokupio se za beograd te potpisao za partizan.

sto se tice nba, portland je godinama besplatno lijecio sabonisa samo da zaigra za njih, danilovic je odmah zaigrao za prvu petorku a za divca je medzik rekao da su nakon prvog treninga vidjeli kakvog su igraca dobili. priznajem, nije bio hajp kao u doba onog debila milicica ali daleko od toga da je bio aparthejd za evropljane. drazen nije imao srece, dosao je u tim gdje je bilo boljih igraca od njega.

inace ovdje u ameriki nema nikakvih dvojbi, naj evropljanin svih vremena je dirk I to zato sto je bio kljucni igrac svog tima za nba titulu. nakon dirka pocinje prica sta bi bilo kad bi bilo, tj. da je sabonis dosao zdrav I igrao u nba, kao bio bi naj svih vremena. drazen, kukoc, radja I divac se pominju u tom kontekstu kao znacajni igraci ali nista vise od toga.
i zato sto je bio mvp lige,i zato sto je 6. strijelac lige svih vremena i zato što je vjerovatno u top 5 igraca na poziciji na kojoj je igrao
mfeed
Posts: 362
Joined: 11/06/2013 19:42

#963 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by mfeed »

thx za link, prvi put cujem.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#964 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by kakavdanakneiskustvu »

malo je tesko za povjerovati da ta blago iritantna gospodja vozi preko trideset godina star auto
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#967 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by golman »

Slavni splitski košarkaš Goran Sobin,brutalno pretučen na plaži,pri čemu su mu nanijete teške tjelesne povrede i polomljena 4 rebra.Pretukle ga komšije,jer ih je prijavio inspekciji za nelegalno rentiranje brodića.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#972 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by zijancer »

(: ljevoruki konobar

strava pregled napada :-D 1:36 - 1:40


:-) 1:06 - 1:22 :mrgreen:
Last edited by zijancer on 28/09/2016 17:53, edited 3 times in total.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#973 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by vryzas »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Maestro :thumbup:
Post Reply