Krajisnici

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
BOGUS
Posts: 118
Joined: 10/05/2008 13:04
Location: the baustela

#251 Re: Krajisnici

Post by BOGUS »

Gornje staklo nije u prvobitnom izgledu :izet:
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#252 Re: Krajisnici

Post by VCorp »

Prije koji mjesec fora je bila kartonske kutije nabijati na radare u Cazinu :lol:
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#253 Re: Krajisnici

Post by SkyLimit »

Ja sam se u ovom virtualnom životu veoma razočarao u Krajišnike, mada taj virtualni Svijet ne smatram toliko relevantnim. Svojevremeno sam se i sam divio pričama o hrabrosti Krajišnika, čak sam i otvorio temu o 505. brigadi sa svim mogućim hvalospjevima, međutim i ljudi koji se bave i psihologijom, i vjerom i vojskom kažu da je pretjerano hvaljenje štetno za onog kome su pohvale upućene, a to se upravo dogodilo Krajišnicima.

Bahati, bezobrazni, podcjenjivački prema nekim drugim predjelima BiH kad se priča o odbrani domovine, skloni paušalnim ocjenama, da je to barem potkrijepljeno znanjem, već jedva da i znaju koga tačno prozivaju. Upamtite, ovo govorim nekrajišnicima, za 10 godina pričati će da su samo oni branili Bosnu.

Sjećam se intervjua sa rahmetli Nanićem u kojem on spominje kako je Armija RBiH ostvarila neki uspjeh na Majevici, a meni toplo oko srca samo što je neko koga toliko cijeniš obratio pažnju na ono što se događa "ovamo".

Naravno, bilo bi naivno donijeti određene zaključke o Krajišnicima na osnovu pisanja nekoliko njih na internetu, no neke stvari se vide, a ja ne podnosim onaj bahati pristup "samo JA, JA, JA" u bilo čemu.
Last edited by SkyLimit on 28/01/2017 15:31, edited 1 time in total.
Zoya
Posts: 23151
Joined: 09/06/2008 14:54

#254 Re: Krajisnici

Post by Zoya »

Mrtva će glava pasti :skoljka:
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#255 Re: Krajisnici

Post by Hemel »

SkyLimit wrote:Ja sam se u ovom virtualnom životu veoma razočarao u Krajišnike, mada taj virtualni Svijet ne smatram toliko relevantnim. Svojevremeno sam se i sam divio pričama o hrabrosti Krajišnika, čak sam i otvorio temu o 505. brigadi sa svim mogućim hvalospjevima, međutim i ljudi koji se bave i psihologijom, i vjerom i vojskom kažu da je pretjerano hvaljenje štetno za onog kome su pohvale upućene, a to se upravo dogodilo Krajišnicima.

Bahati, bezobrazni, podcjenjivački prema nekim drugim predjelima BiH kad se priča o odbrani domovine, skloni paušalnim ocjenama, da je to barem potkrijepljeno znanjem, već jedva da i znaju koga tačno prozivaju. Upamtite, ovo govorim nekrajišnicima, za 10 godina pričati će da su samo oni branili Bosnu.

Sjećam se intervjua sa rahmetli Nanićem u kojem on spominje kako je Armija RBiH ostvarila neki uspjeh na Majevici, a meni toplo oko srca samo što je neko koga toliko cijeniš obratio pažnju na ono što se događa "ovamo".

Naravno, bilo bi naivno donijeti određene zaključke o Krajišnicima na osnovu pisanja nekoliko njih na internetu, no neke stvari se vide, a ja ne podnosim onaj bahati pristup "samo JA, JA, JA" u bilo čemu.
Ne mijenjaj misljenje o Krajisnicima a ovi nisu relevantni. :wink:
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#256 Re: Krajisnici

Post by Ajatolah_ »

Jedno pitanje za Krajišnike - zašto teritorija Općine Bihać ima ovako čudan oblik, i otkad? :D Jednom dobrom dijelu su bliži Bos. Petrovac, pa čak i Drvar i Bos. Grahovo...
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#257 Re: Krajisnici

Post by Ridjobrki »

Ajatolah_ wrote:Jedno pitanje za Krajišnike - zašto teritorija Općine Bihać ima ovako čudan oblik, i otkad? :D Jednom dobrom dijelu su bliži Bos. Petrovac, pa čak i Drvar i Bos. Grahovo...
Zbog toga što je nakon rata Bihaću priključen Martin Brod, naselje koje je ranije bilo u sastavu općine Drvar. Bosanski Petrovac M. Brodu jeste bliži kad se gleda zračna linija ali kad se pogleda konfiguracija terena i planine koje ih razdvajaju onda je to druga priča. A najbliže naselje na koje je Martin Brod upućen je Kulen Vakuf a on je dio bihaćke općine pa se to onda spojilo. Najlogičnije i najprirodnije bi bilo da je to mjesto ostalo drvarska mjesna zajednica ali ratna linija razgraničenja je stala tu i sad je tako kako je.

Ima to i nekog smisla recimo zbog nacionalnog parka Una gdje je dobro da je taj čitav potez toka Une u jednoj općini. U svakom slučaju, posjeti Martin Brod, vidi vodopad i probaj najbolju pastrmku u BiH, vrijedi maksuz zapucati tamo bez obzira kojoj općini pripadao.
User avatar
Lord Vader
Posts: 526
Joined: 17/05/2014 11:19
Location: Bunker NVZa

#258 Re: Krajisnici

Post by Lord Vader »

Ridjobrki wrote:
Ajatolah_ wrote:Jedno pitanje za Krajišnike - zašto teritorija Općine Bihać ima ovako čudan oblik, i otkad? :D Jednom dobrom dijelu su bliži Bos. Petrovac, pa čak i Drvar i Bos. Grahovo...
Zbog toga što je nakon rata Bihaću priključen Martin Brod, naselje koje je ranije bilo u sastavu općine Drvar. Bosanski Petrovac M. Brodu jeste bliži kad se gleda zračna linija ali kad se pogleda konfiguracija terena i planine koje ih razdvajaju onda je to druga priča. A najbliže naselje na koje je Martin Brod upućen je Kulen Vakuf a on je dio bihaćke općine pa se to onda spojilo. Najlogičnije i najprirodnije bi bilo da je to mjesto ostalo drvarska mjesna zajednica ali ratna linija razgraničenja je stala tu i sad je tako kako je.

Ima to i nekog smisla recimo zbog nacionalnog parka Una gdje je dobro da je taj čitav potez toka Une u jednoj općini. U svakom slučaju, posjeti Martin Brod, vidi vodopad i probaj najbolju pastrmku u BiH, vrijedi maksuz zapucati tamo bez obzira kojoj općini pripadao.
Kod Papre u Otoci. :D
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#259 Re: Krajisnici

Post by Ajatolah_ »

Ovo me podsjeti da sam zaboravio zahvaliti Riđobrkom na odgovoru. :) :thumbup:

Helem, i pretpostavljao sam da se radi o tim razlozima za geografski nelogičnu pripadnost određenih dijelova Bihaću umjesto Drvaru, no nisam bio previše upućen da je do ovakvih prekrajanja dolazilo i kad su u pitanju općine koje danas ne dijeli entitetska linija (mada je konkretno pripadnost Drvara i Bosanskog Grahova FBiH svakako specifična).
anodi
Posts: 85
Joined: 23/04/2017 09:57

#260 Re: Krajisnici

Post by anodi »

pozdrav krajsnici..
kakva je ovo firma care fusion u cazinu..
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#261 Re: Krajisnici

Post by BISCANIN2 »

Dobra firma, medicinski materijal proizvode.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#262 Re: Krajisnici

Post by Kralj Tvrtko I. »

Ide li neko iz pravca Zenice ili Sarajeva za Bihać u toku sedmice ove? Ako ima jesno mjesto slobodno...?
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#263 Re: Krajisnici

Post by Ironman_88 »

SkyLimit wrote:Ja sam se u ovom virtualnom životu veoma razočarao u Krajišnike, mada taj virtualni Svijet ne smatram toliko relevantnim. Svojevremeno sam se i sam divio pričama o hrabrosti Krajišnika, čak sam i otvorio temu o 505. brigadi sa svim mogućim hvalospjevima, međutim i ljudi koji se bave i psihologijom, i vjerom i vojskom kažu da je pretjerano hvaljenje štetno za onog kome su pohvale upućene, a to se upravo dogodilo Krajišnicima.

Bahati, bezobrazni, podcjenjivački prema nekim drugim predjelima BiH kad se priča o odbrani domovine, skloni paušalnim ocjenama, da je to barem potkrijepljeno znanjem, već jedva da i znaju koga tačno prozivaju. Upamtite, ovo govorim nekrajišnicima, za 10 godina pričati će da su samo oni branili Bosnu.

Sjećam se intervjua sa rahmetli Nanićem u kojem on spominje kako je Armija RBiH ostvarila neki uspjeh na Majevici, a meni toplo oko srca samo što je neko koga toliko cijeniš obratio pažnju na ono što se događa "ovamo".

Naravno, bilo bi naivno donijeti određene zaključke o Krajišnicima na osnovu pisanja nekoliko njih na internetu, no neke stvari se vide, a ja ne podnosim onaj bahati pristup "samo JA, JA, JA" u bilo čemu.
Druže ti sa ovim nisi opisao Krajišnika, već nažalost jednog prosječnog stanovnika BiH. To je naš mentalni sklop, kao mali sam od oca čuo par puta izjavu "nema nas ko nas, jebeš nas" :) - kroz odrastanje sam shvatio šta je tad mislio.
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#264 Re: Krajisnici

Post by Truba »

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/70 ... ni-pritvor

Vidi cara
Ubila ga djevojka skoro duplo mladja...ljubitelj motora...reko legenda sta joj bi
Zadnji pasus me izzbacio iz cipela :roll:
Ima suprugu i djecu i ne da curi da se dopisuje s drugima :lol:
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#265 Re: Krajisnici

Post by crveni_makovi »

Black swan wrote: 19/12/2021 21:43 https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/70 ... ni-pritvor

Vidi cara
Ubila ga djevojka skoro duplo mladja...ljubitelj motora...reko legenda sta joj bi
Zadnji pasus me izzbacio iz cipela :roll:
Ima suprugu i djecu i ne da curi da se dopisuje s drugima :lol:
To je ništa
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#266 Re: Krajisnici

Post by Truba »

Jaoj
To su isti slucajevi

Na avazu je prije bilo ubila strica

A sada se ne spominje stric pa nisam povezao
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3564
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#267 Re: Krajisnici

Post by anex »

Oooo Krajišnici imal vas?
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#268 Re: Krajisnici

Post by Truba »

ovo je forum 3 općine :mrgreen: sarajevske
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3564
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#269 Re: Krajisnici

Post by anex »

Nekad sam ja sa @Ridjobrki pisao...al nema ni njega....
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#270 Re: Krajisnici

Post by Truba »

Udo se za kapitalisticu
Dzinna
Posts: 361
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#271 Re: Krajisnici

Post by Dzinna »

Ciao Krajisnici
Treba mi preporuka za rafting na Uni i sto obici
Hvala :kiss:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7407
Joined: 16/01/2007 23:38

#272 Re: Krajisnici

Post by banjaluka078 »

Dzinna wrote: 10/06/2023 19:25 Ciao Krajisnici
Treba mi preporuka za rafting na Uni i sto obici
Hvala :kiss:
Ne znam za rafting, za obići kreneš redom. Bosanska Krupa: čaršija, tvrđava, spustiš se mostom i proštetaš do Zelenih otoka...ako iad nastupi ljeto, tu se možeš i okupati. Onda kreneš prema Bihaću, ali obavezno skreneš na Ostrožac, možeš u kanjonu negdje stati na proširenju i sići do Une, prizori su filmski. Možete popiti kafu u Kostelima, fino vdjeti one bukove. Onda Bihać, ja volim prošetati velikim parkom i tom obalom dokle god ima staze, onda se vratim, obiđem Kapetanovu kulu i taj dio i onda ili u pivnicu kod mosta, ili preko mosta pa kod Muje na ćevape ili u restoran baš nad samom Unom.
Onda prema Japodskim otokama, Lohovu, vidjeti dvoslap i troslap. Pa vožnja prema Štrbačkom buku, onda malo preko Kulen Vakufa i završiš na ribi u Martin Brodu (pastrmka obavezna i svrati na izletište Lučica). Usput ima kula i utvrda, ako si u fazonu da to obilaziš.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7407
Joined: 16/01/2007 23:38

#273 Re: Krajisnici

Post by banjaluka078 »

Krajišnici...jedini ljudi koji jure medvjedicu s mladima da je snime. I od kojih je medvjedica razumnija. :D :lol:

Dzinna
Posts: 361
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#274 Re: Krajisnici

Post by Dzinna »

@banjaluka078 hvala :kiss:
Koliko je potrebno za to sve? Dan ili dva?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7407
Joined: 16/01/2007 23:38

#275 Re: Krajisnici

Post by banjaluka078 »

Dzinna wrote: 11/06/2023 11:24 @banjaluka078 hvala :kiss:
Koliko je potrebno za to sve? Dan ili dva?
Mislim da bi jedan bio malo, baš bi ti bilo turbo, da samo juriš s mjesta na mjesto.
Post Reply