KRAJ TELEVIZIJE!

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#51 Re: KRAJ TELEVIZIJE!

Post by Officer Crabtree »

Nema kraja televizije jer većina ljudi na internetu ne zna pronaći ono što bi gledao putem TV-a...
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#52 Re: KRAJ TELEVIZIJE!

Post by Hakiz »

Nema sve na internetu. A mnogo toga nema na internetu prije nego što bude na TV-u.
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#53 Re: KRAJ TELEVIZIJE!

Post by fortaleza »

Televiziji će ostati ekskluzivni prijenosi, prvenstveno sporta te nekih emisija kao i informativni program.

Sve ostalo uključujući film, serije, emisije, dokumentarce itd će prvenstveno preuzeti internet kao popularni online servisi poput Netflix-a.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#54 Re: KRAJ TELEVIZIJE!

Post by Maharadza »

fortaleza wrote:Televiziji će ostati ekskluzivni prijenosi, prvenstveno sporta te nekih emisija kao i informativni program.

Sve ostalo uključujući film, serije, emisije, dokumentarce itd će prvenstveno preuzeti internet kao popularni online servisi poput Netflix-a.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SxC8DttGWmU [/youtube]

Ne bih se složio oko informativnog programa! :mrgreen:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#55 Re: KRAJ TELEVIZIJE!

Post by insomnia78 »

Ma kakav kraj, evo ovdje televizije ubise
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#56 Re: KRAJ TELEVIZIJE!

Post by insomnia78 »

Nemoj se ravnati prema nasim televizijama
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#57 Re: KRAJ TELEVIZIJE!

Post by SerijeSync »

Čujem kako djete plače tamo negdje iza zida

Zašto plače što li mu je?

Koli njemu nerve kida?

tantaranta tatata tarartattata
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#58 Re: KRAJ TELEVIZIJE!

Post by insomnia78 »

Kad holokaust vecinu trenom unisti
Ti ces doci u svojoj moci da duhove rastjeras

Kad lesinari vec obave svoj posao ti ces doci u svojoj moci da klicu zasijes.

Kad ni kosturima vise traga ne bude
Ti ces doci u svojoj moci, vrati ces se satane
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#59 Re: KRAJ TELEVIZIJE!

Post by Truba »

gledao sam mtv kad smo uveli moju tv nekoliko dana...

već sam osjećao psihofizičke posljedice po tijelo i dušu

najgadnija je bila reklama za gordi sore i to 12. sezonu :lol: :lol: :lol: :lol: kako je onaj odron dogurao do 12. godina

i naravno tin mama :| :| :| :|

ono sve skupa je strahota

aj muzika li la... jedino sto valja je ona emisija rikikulneslesnes :D

odron

dno dna sve skupa...ko odgaja milijune i milijune djece i mladih i ko diktira kalupe ponašanja
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#60 Re: KRAJ TELEVIZIJE!

Post by dezurni_ucenik »

SerijeSync wrote:Čujem kako djete plače tamo negdje iza zida

Zašto plače što li mu je?

Koli njemu nerve kida?

tantaranta tatata tarartattata

Čujem kočnicu gdje škripi

tamo negdje iza zida

dijete više i ne plače

zašto, zašto majka pita
lajkujMe
Posts: 12260
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#61 Re: KRAJ TELEVIZIJE!

Post by lajkujMe »

Ja licno nisam gledao tv preko 4 godine, ponekad upalim 1 minut prije utakmice i gledam je ali samo najvaznije utakmice jer nisam sportofil. Ali tv u biti nisam gledao nikako 4 godine, znaci vijesti, serije, emisije, filmovi.

Vijesti dobivam preko interneta, serije i filmove streamujem na internetu, emisije i ne gledam haha.

Znaci jedine reklame koje dolaze do mene su preko interneta (cak ni to hvala adblocku :D), i ono u sanducicima za pisma gdje dolaze letci od konzuma i slicno....

I tako ja kod sestre neki dan gdje se gleda tv aktivno i buljim u tv i nekako su me te reklame ocarale kvalitetom i inovativnoscu vise sam njih pratio nego seriju koja se vrtila na tv'u haha
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#62 Re: KRAJ TELEVIZIJE!

Post by nema me tamo »

Podsjeti me kad su Manijaci i Horde jedni drugim grafite šarali, i neko napisao kraj grafita u Sarajevu. :lol: :lol: :lol:

Nije smiješno jelde? :D
User avatar
Hame_
Posts: 5552
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#63 Re: KRAJ TELEVIZIJE!

Post by Hame_ »

fortaleza wrote:Suvremeno korporativističko društvo davno je odustalo od ciljanja stvarnih potreba čovjeka, koje su ograničene, i počelo je ciljati na emocionalne potrebe, koje su iluzorne i nezasitne, a jedna od dviju najjačih emocija koje pokreću ljude jest strah.
Danas više nemamo nadnaravni strah od munje i pomrčine mjeseca ali imamo strah od starosti, usamljenosti, neuspjeha, otkaza ili neprihvaćanja. I metode protiv straha su se promijenile, pa se umjesto žrtvovanja i magijskih obreda troše razni artikli i usluge. Preparati za pomlađivanje ciljaju na strah od starenja, zabava cilja na strah od samoće. Auti i odjeća ciljaju na strah od neprihvaćanja. Reklama puna bezbrižnosti i lepršavosti cilja na činjenicu da ljudi uopće ne uživaju u svakodnevnoj rutini, napetosti i zamoru, a reklama koja prikazuje spajanje ljudi cilja na strah od usamljenosti. Tu se još provlači i neki općeniti neuhvatljivi strah vezan uz opstanak. Strah je iracionalan. Zato je tako pogodan, pa ga se prvo, postavljanjem nedostižnih ideala kao mogućih, kroz reklame stvara, a tada se nudi lijek za stvoreni strah, u vidu određenog proizvoda. O tom strahu se ne govori, jer je sakriven iza fasade i društveno prihvaćenih obrazaca.

Marketing je jedna neprirodna grana koja ide protiv čovjeka i cilja na podsvijesno, emocije.
E to. Evo mene je pokretač teme njenim naslovom "prepao" da je "KRAJ TELEVIZIJE!" i uđem da provjerim, kad ono on hvali svoj lani uzet 55" Philips TELEVIZOR :mrgreen:
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#64 Re: KRAJ TELEVIZIJE!

Post by dustaban »

Officer Crabtree wrote:Nema kraja televizije jer većina ljudi na internetu ne zna pronaći ono što bi gledao putem TV-a...
Ali zato se blizi kraj "vecine ljudi koji na internetu ne znaju pronaci ono sta bi gledali putem TV-a"
;-)
a bogme izumiru i ovi koji misle su televizor i televizija neodvojive stvari?!
Hame_ wrote:... mene je pokretač teme njenim naslovom "prepao" da je "KRAJ TELEVIZIJE!" i uđem da provjerim, kad ono on hvali svoj lani uzet 55" Philips TELEVIZOR :mrgreen:
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#65 Re: KRAJ TELEVIZIJE!

Post by zunazu »

Moj jarane ja mijenjam kanal čim krenu reklame tako da kod mene ne postižu nikakve ciljeve.
bumerangss
Posts: 4477
Joined: 12/01/2015 16:47

#66 Re: KRAJ TELEVIZIJE!

Post by bumerangss »

zunazu wrote:Moj jarane ja mijenjam kanal čim krenu reklame tako da kod mene ne postižu nikakve ciljeve.
Ja imam Moja TV i imam mogucnost da gledam sta hocu i kad hocu :D tj da vratim propušteni sadržaj , neku emisiju unazad 72 sata i sto je njbitnije moze da se ubrza i stopira sve kao na birvaktile video-rekorderu i DVD-u i ubrzam reklame koje traju 20-ak minuta ja ih pregjedam za 10 sekundi :wink:
Namjerno propustim 3 epizode serije koje traju po sat i onda napravim kokice, sjedem i uzivam 2 sata jer su sat reklame a njih ubrzam, pa stopiram kad hocu u WC, pa povratim scenu kad nisam nesta stigao procitati...

Tako pregledam 3 dnevnika na TVSA FTV i Hayatu za 10-ak minuta jer ubrzavam i gledam samo ono sto me interesuje :D
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#67 Re: KRAJ TELEVIZIJE!

Post by dustaban »

bumerangss wrote:
zunazu wrote:Moj jarane ja mijenjam kanal čim krenu reklame tako da kod mene ne postižu nikakve ciljeve.
Ja imam Moja TV i imam mogucnost da gledam sta hocu i kad hocu :D tj da vratim propušteni sadržaj , neku emisiju unazad 72 sata i sto je njbitnije moze da se ubrza i stopira sve kao na birvaktile video-rekorderu i DVD-u i ubrzam reklame koje traju 20-ak minuta ja ih pregjedam za 10 sekundi :wink:
Namjerno propustim 3 epizode serije koje traju po sat i onda napravim kokice, sjedem i uzivam 2 sata jer su sat reklame a njih ubrzam, pa stopiram kad hocu u WC, pa povratim scenu kad nisam nesta stigao procitati...
Tako pregledam 3 dnevnika na TVSA FTV i Hayatu za 10-ak minuta jer ubrzavam i gledam samo ono sto me interesuje :D
To sto ti radis je upravo goreopisani kraj televizije!
;-)
Post Reply