Kraj duge veze ili ima jos nade?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#26 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by ho oponopono »

zvecic wrote:U vezi smo bili 7 i po godina. Imam 26 godina. Bez vecih svadja, bez laganja, uvijek smo bili iskreni jedno prema drugom, puni razumijevanja. Da sam mogla birati osobine koje ce imati moj partner ne bih mogla ovako izabrati. Jednostavno kad se dvoje ljudi savrseno slaze. Uvijek smo bili podrska jedno drugom, nikad nismo sputavali jedno drugo u bilo cemu. On je ponekad izlazio sa svojim drustvom, ja sa svojim, nismo ostali "neizivljeni" kao sto neki kazu.

Naisao je jedan period kada je svako imao svoje obaveze, nismo se cesto vidjali, a i kada se vidimo bilo je hladno, samo ispricamo najvaznije i to je to. Medjutim, ja ni u jednom trenutku nisam sumnjala u nasu vezu, koja je do tada bila cvrsta i puna ljubavi. Mislila sam da ce taj period proci, isplanirali smo citavo ljeto zajedno. Odjednom je poceo govoriti da nije vise siguran sta osjeca, udaljio se.
Tada ja pocinjem da se borim i nastojim mu dokazati koliko mi je stalo do nase veze i da ni malo ne sumnjam u nas. Cini mi se da ga je svaki moj pokusaj sve vise udaljavao. To je trajalo mjesec dana.

Kada smo se vidjeli rekao je da mu se nisu vratila osjecanja. Voli me, ali je ohladio. I od tada vise nismo zajedno. Ja i dalje vidim buducnost samo s njim. Mislim da ne moze tek tako nestati sve ovo sto smo izgradili. Pa u pitanju je 7 godina provedenih zajedno i citav zivot planiran zajedno.. Ali ne znam sta on misli..

Kako se pomiriti sa cinjenicom da vise nema te osobe u zivotu? Kako krenuti dalje? Ne patim puno, valjda mislim da ce nam ovo pomoci da shvatimo sta smo imali jedno u drugom i da to vise nikad necemo naci. Ali ne zelim se ni previse nadati.. :-?
...živio kraj...:pusi2:
betametazon
Posts: 1603
Joined: 22/06/2011 23:56

#27 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by betametazon »

zvecic wrote: Ja i dalje vidim buducnost samo s njim.
Boze, kako sam ja daleko od ovoga... :)

Shvatices jednom da se bez svakog moze...ustvari da se moze bez svakog ko moze bez tebe :) i vise nikad neces biti isti...
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#28 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by BarbaDue »

betametazon wrote:
zvecic wrote: Ja i dalje vidim buducnost samo s njim.
Boze, kako sam ja daleko od ovoga... :)

Shvatices jednom da se bez svakog moze...ustvari da se moze bez svakog ko moze bez tebe :) i vise nikad neces biti isti...
Držat će je ta ideja sve dok joj neko, ili taj dečko lično brutalno ne dokaže da više nikada neće biti skupa, nažalost tada joj ni kafana neće pomoći.

Zato, savjetujem joj da već počne kraičkom malog mozga pomišljati na suprotnu ideju. :wink:
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#29 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by lmo »

zvecic wrote: Ja i dalje vidim buducnost samo s njim. Mislim da ne moze tek tako nestati sve ovo sto smo izgradili. Pa u pitanju je 7 godina provedenih zajedno i citav zivot planiran zajedno..
Kako se pomiriti sa cinjenicom da vise nema te osobe u zivotu? Kako krenuti dalje?

pa eto nestalo je, kako ne može?...
stigli ste do kraja i to je to...goni dalje, posveti se sebi, bolje se upoznaj, uživaj...sretno! :D
Samprotivsviju
Posts: 6406
Joined: 03/12/2011 13:10

#30 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by Samprotivsviju »

Ni rijeci vise od pokretaca teme :roll:
User avatar
zavezata-vreca
Posts: 890
Joined: 04/02/2016 00:17

#31 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by zavezata-vreca »

Pokretacice teme javi mi se ako ti treba utjeha. Pp
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#32 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by nema me tamo »

Samprotivsviju wrote:Ni rijeci vise od pokretaca teme :roll:

Pomirila se.
Samprotivsviju
Posts: 6406
Joined: 03/12/2011 13:10

#33 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by Samprotivsviju »

nema me tamo wrote:
Samprotivsviju wrote:Ni rijeci vise od pokretaca teme :roll:

Pomirila se.
Moze biti

Mada ako je on nju ostavio je glupost od nje javljati se i traziti pomirenje, ako se predomislio javiti ce se sam
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#34 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by nema me tamo »

Samprotivsviju wrote:
nema me tamo wrote:
Samprotivsviju wrote:Ni rijeci vise od pokretaca teme :roll:

Pomirila se.
Moze biti

Mada ako je on nju ostavio je glupost od nje javljati se i traziti pomirenje, ako se predomislio javiti ce se sam
Valjda se javio sam..

Bio sam u vezi 2 godine i kako to obicno biva naljecu te picke s svih strana..
I upravo sam uradio isto kao i on par sedmica da me ne bi smarala i onda se vratio..
Smijesno je vidiš kako ja pricam ko ono ja mangup, a ustvari ona vjerovatno skace po kurcu ko luda,..
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#35 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by ho oponopono »

...šta bi sa ovom u behutu...ona sada cmizdri, ona moli...proklinje sve jebene godinice sa njim i besane noći jer sada su joj umorne oči...:pusi2:

...ili se pak urahaćuje novom kitom, promjena joj godi ...:pusi2:
User avatar
dulekrele
Posts: 3814
Joined: 10/04/2014 18:25

#36 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by dulekrele »

ja probo sa alkoholom ali nije pomoglo :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26693
Joined: 16/07/2010 13:49

#37 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by medvjed23 »

ne isplati se ta terapija.. dugo traje, poskupa je i ima razorne nuspojave..
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72572
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#38 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by Velkoski »

ugradi sise
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#39 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by kockica_kockica »

zvecic wrote:U vezi smo bili 7 i po godina. Imam 26 godina. Bez vecih svadja, bez laganja, uvijek smo bili iskreni jedno prema drugom, puni razumijevanja. Da sam mogla birati osobine koje ce imati moj partner ne bih mogla ovako izabrati. Jednostavno kad se dvoje ljudi savrseno slaze. Uvijek smo bili podrska jedno drugom, nikad nismo sputavali jedno drugo u bilo cemu. On je ponekad izlazio sa svojim drustvom, ja sa svojim, nismo ostali "neizivljeni" kao sto neki kazu.

Naisao je jedan period kada je svako imao svoje obaveze, nismo se cesto vidjali, a i kada se vidimo bilo je hladno, samo ispricamo najvaznije i to je to. Medjutim, ja ni u jednom trenutku nisam sumnjala u nasu vezu, koja je do tada bila cvrsta i puna ljubavi. Mislila sam da ce taj period proci, isplanirali smo citavo ljeto zajedno. Odjednom je poceo govoriti da nije vise siguran sta osjeca, udaljio se.
Tada ja pocinjem da se borim i nastojim mu dokazati koliko mi je stalo do nase veze i da ni malo ne sumnjam u nas. Cini mi se da ga je svaki moj pokusaj sve vise udaljavao. To je trajalo mjesec dana.

Kada smo se vidjeli rekao je da mu se nisu vratila osjecanja. Voli me, ali je ohladio. I od tada vise nismo zajedno. Ja i dalje vidim buducnost samo s njim. Mislim da ne moze tek tako nestati sve ovo sto smo izgradili. Pa u pitanju je 7 godina provedenih zajedno i citav zivot planiran zajedno.. Ali ne znam sta on misli..

Kako se pomiriti sa cinjenicom da vise nema te osobe u zivotu? Kako krenuti dalje? Ne patim puno, valjda mislim da ce nam ovo pomoci da shvatimo sta smo imali jedno u drugom i da to vise nikad necemo naci. Ali ne zelim se ni previse nadati.. :-?
"Naisao je jedan period kada je svako imao svoje obaveze, nismo se cesto vidjali, a i kada se vidimo bilo je hladno, samo ispricamo najvaznije i to je to. Medjutim, ja ni u jednom trenutku nisam sumnjala u nasu vezu, koja je do tada bila cvrsta i puna ljubavi."

To je taj period kad je umrla ljubav... i bila samo navika koja je produzila agoniju...

Nemoj se nadati previse... svoj zivot kreiraj prema sebi... ne cekaj na nesto sto se nece desiti... i da kad ti se javi s derneka pijan i pocne pricati da mu nedostajes zapravo zeli sex...

:novine:
PeppermintSA
Posts: 1908
Joined: 05/08/2010 20:00

#40 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by PeppermintSA »

Ta pojava višegodišnjeg vezivanja u srednjoj školi i ranim dvadesetim meni nije normalna. Ova i slične priče me podsjećaju na one američke filmove iz 50-ih godina: fina porodica u predgrađu, kuća sa bijelom ogradom i garažom, žena domaćica, muž od karijere, dvoje djece, kćerka ima srednjoškolsku ljubav koja dolazi po nju Cadillacom i vozi u ljetno kino, pa se ta veza vuče godinama i pravi se cijela fama o njenom gubljenju nevinosti: ''Are you sure you're ready?'', poslije kina se vozi na one Lover's Lanes, roditelji ga simpatišu i on visi kod njih u kući konstantno. I onda je zaprosi u 23. godini i oni preslikaju brak svojih roditelja. Bljak.

Skroz prevaziđeno. Danas se u svijetu živi brzo, individualne slobode su mnogo veće, mogućnost eksperimentisanja i promiskuiteta su hvala bogu tu i niko te pojave ne osuđuje, monotono, kvazimoralističko vezivanje je zamijenjeno tzv. hook-up kulturom, ganja se karijera, ljudi žive brže i frceraju punom parom. Kod nas, s druge strane, mlađe generacije su konzervativnije od starijih. Strašno.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#41 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by JThomas »

tradicija i kurvaluk su uvijek paralelno egzistirali jedno do drugog, jer čovjek ima poriv i potrebu za oboje. kurvaluka ima i u saudijskoj arabiji, samo ako ti nije prezime saud moraš baš paziti da te ne uhvate...
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#42 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by alipasijaner »

Prvi post, a vec tako teska tema... nego stavio sam supu iz kesice sad ne znam jesam li prije 5 ili 7 minuta.. odoh bacit' pogled sta se desava da ne bih jeo raskuhane rezance..
PeppermintSA
Posts: 1908
Joined: 05/08/2010 20:00

#43 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by PeppermintSA »

alipasijaner wrote:Prvi post, a vec tako teska tema... nego stavio sam supu iz kesice sad ne znam jesam li prije 5 ili 7 minuta.. odoh bacit' pogled sta se desava da ne bih jeo raskuhane rezance..
:lol:
User avatar
medvjed23
Posts: 26693
Joined: 16/07/2010 13:49

#44 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by medvjed23 »

vala meni nije do kraja jasna ta priča kako se danas u svijetu živi brzo.. ok, razumijem je na nekom lokalnom nivou, jer ovdje je socijalizam zamijenjen divljim kapitalizmom.. al ako govorimo, naprimjer, o zapadu, tamo se nekad, slično kao ovdje danas, radilo po 16 sati dnevno, pa je čovjek jedino mogao raditi i spavati i u tom ubitačnom, brzom tempu mu je prolazio skoro čitav život.. no danas na zapadu, bar koliko je meni poznato, postoji, iako ne optimalana, nezanemariva zaštita prva radnika koja mnogim ljudima ostavlja vremena za dangubu i omogućava jedan relativno lagan život, bez mnogo žurbe i srkleta..

dakle, ako govorimo o kulturnom krugu kojem mi, bar deklarativno, želimo pristupiti, život može biti samo sporiji nego prije..
PeppermintSA wrote:Ta pojava višegodišnjeg vezivanja u srednjoj školi i ranim dvadesetim meni nije normalna. Ova i slične priče me podsjećaju na one američke filmove iz 50-ih godina: fina porodica u predgrađu, kuća sa bijelom ogradom i garažom, žena domaćica, muž od karijere, dvoje djece, kćerka ima srednjoškolsku ljubav koja dolazi po nju Cadillacom i vozi u ljetno kino, pa se ta veza vuče godinama i pravi se cijela fama o njenom gubljenju nevinosti: ''Are you sure you're ready?'', poslije kina se vozi na one Lover's Lanes, roditelji ga simpatišu i on visi kod njih u kući konstantno. I onda je zaprosi u 23. godini i oni preslikaju brak svojih roditelja. Bljak.

Skroz prevaziđeno. Danas se u svijetu živi brzo, individualne slobode su mnogo veće, mogućnost eksperimentisanja i promiskuiteta su hvala bogu tu i niko te pojave ne osuđuje, monotono, kvazimoralističko vezivanje je zamijenjeno tzv. hook-up kulturom, ganja se karijera, ljudi žive brže i frceraju punom parom. Kod nas, s druge strane, mlađe generacije su konzervativnije od starijih. Strašno.


hvala bogu :thumbup: lijepo je to čuti.. a bilo bi još ljepše kad bi ta tolerancija djelovala i u suprotnom smjeru..
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72572
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#45 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by Velkoski »

pa zbog kvazibrzog života sve je više depresivnih, jadnih, tužnih i sve je veća potreba za lexom i teškim drogicama :mrgreen:

mentalni problemi nikad nisu bili izraženiji :mrgreen:
Samprotivsviju
Posts: 6406
Joined: 03/12/2011 13:10

#46 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by Samprotivsviju »

Ja bi rekao pokretacici teme

Ima nade :)
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#47 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by ho oponopono »

...je li bolan... :pusi2:... koji kurac joj tom prividnom "nadom" produžavaš agoniju oko činjenice da frajeru jednostavno više nije stalo do nje...ohladio se lik, dopizdila mu...hoće možda promjenu...:pusi2:

...šta sad ona treba insistirati na tom odnosu( koji je već otišao u tri lijepe uprkos godinama) i jebenoj samoći u dvoje, izolirana totalno, samo da se vodi eto kao i dalje su skupa, a ovamo patnja...:pusi2:
Samprotivsviju
Posts: 6406
Joined: 03/12/2011 13:10

#48 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by Samprotivsviju »

ho oponopono wrote:...je li bolan... :pusi2:... koji kurac joj tom prividnom "nadom" produžavaš agoniju oko činjenice da frajeru jednostavno više nije stalo do nje...ohladio se lik, dopizdila mu...hoće možda promjenu...:pusi2:

...šta sad ona treba insistirati na tom odnosu( koji je već otišao u tri lijepe uprkos godinama) i jebenoj samoći u dvoje, izolirana totalno, samo da se vodi eto kao i dalje su skupa, a ovamo patnja...:pusi2:
Gle to je prica sa jedne strane, kako kazu istina je negdje izmedju

Imao sam slicnu stvar, mislim da bi moja bivsa dobar dio njezine price uradila copy/paste, tj. Ovaj oko paznje....a ustvari daleko je od istine :D
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#49 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by ho oponopono »

Samprotivsviju wrote:
ho oponopono wrote:...je li bolan... :pusi2:... koji kurac joj tom prividnom "nadom" produžavaš agoniju oko činjenice da frajeru jednostavno više nije stalo do nje...ohladio se lik, dopizdila mu...hoće možda promjenu...:pusi2:

...šta sad ona treba insistirati na tom odnosu( koji je već otišao u tri lijepe uprkos godinama) i jebenoj samoći u dvoje, izolirana totalno, samo da se vodi eto kao i dalje su skupa, a ovamo patnja...:pusi2:
Gle to je prica sa jedne strane, kako kazu istina je negdje izmedju

Imao sam slicnu stvar, mislim da bi moja bivsa dobar dio njezine price uradila copy/paste, tj. Ovaj oko paznje....a ustvari daleko je od istine :D
...a šta je istina mi to ne znamo...iz predočenog i savjetujemo...ali kao ko fol voli ju, ali ohladio se eto bla bla. . odveć dovoljno za slanje u tri lijepe...:pusi2:
Samprotivsviju
Posts: 6406
Joined: 03/12/2011 13:10

#50 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by Samprotivsviju »

ho oponopono wrote:
Samprotivsviju wrote:
ho oponopono wrote:...je li bolan... :pusi2:... koji kurac joj tom prividnom "nadom" produžavaš agoniju oko činjenice da frajeru jednostavno više nije stalo do nje...ohladio se lik, dopizdila mu...hoće možda promjenu...:pusi2:

...šta sad ona treba insistirati na tom odnosu( koji je već otišao u tri lijepe uprkos godinama) i jebenoj samoći u dvoje, izolirana totalno, samo da se vodi eto kao i dalje su skupa, a ovamo patnja...:pusi2:
Gle to je prica sa jedne strane, kako kazu istina je negdje izmedju

Imao sam slicnu stvar, mislim da bi moja bivsa dobar dio njezine price uradila copy/paste, tj. Ovaj oko paznje....a ustvari daleko je od istine :D
...a šta je istina mi to ne znamo...iz predočenog i savjetujemo...ali kao ko fol voli ju, ali ohladio se eto bla bla. . odveć dovoljno za slanje u tri lijepe...:pusi2:
Naravno da ne znamo, ali cisto sumnjam da je ovo dala onako objektivno misljenje i sagledavanje dogadjaja koji su predhodili :)

Vjerujem da i on ima svoju stranu price
Post Reply