Kraj duge veze ili ima jos nade?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

zvecic
Posts: 1
Joined: 26/07/2017 17:41

#1 Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by zvecic »

U vezi smo bili 7 i po godina. Imam 26 godina. Bez vecih svadja, bez laganja, uvijek smo bili iskreni jedno prema drugom, puni razumijevanja. Da sam mogla birati osobine koje ce imati moj partner ne bih mogla ovako izabrati. Jednostavno kad se dvoje ljudi savrseno slaze. Uvijek smo bili podrska jedno drugom, nikad nismo sputavali jedno drugo u bilo cemu. On je ponekad izlazio sa svojim drustvom, ja sa svojim, nismo ostali "neizivljeni" kao sto neki kazu.

Naisao je jedan period kada je svako imao svoje obaveze, nismo se cesto vidjali, a i kada se vidimo bilo je hladno, samo ispricamo najvaznije i to je to. Medjutim, ja ni u jednom trenutku nisam sumnjala u nasu vezu, koja je do tada bila cvrsta i puna ljubavi. Mislila sam da ce taj period proci, isplanirali smo citavo ljeto zajedno. Odjednom je poceo govoriti da nije vise siguran sta osjeca, udaljio se.
Tada ja pocinjem da se borim i nastojim mu dokazati koliko mi je stalo do nase veze i da ni malo ne sumnjam u nas. Cini mi se da ga je svaki moj pokusaj sve vise udaljavao. To je trajalo mjesec dana.

Kada smo se vidjeli rekao je da mu se nisu vratila osjecanja. Voli me, ali je ohladio. I od tada vise nismo zajedno. Ja i dalje vidim buducnost samo s njim. Mislim da ne moze tek tako nestati sve ovo sto smo izgradili. Pa u pitanju je 7 godina provedenih zajedno i citav zivot planiran zajedno.. Ali ne znam sta on misli..

Kako se pomiriti sa cinjenicom da vise nema te osobe u zivotu? Kako krenuti dalje? Ne patim puno, valjda mislim da ce nam ovo pomoci da shvatimo sta smo imali jedno u drugom i da to vise nikad necemo naci. Ali ne zelim se ni previse nadati.. :-?
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#2 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by kafanski_covjek »

kreni ti sestro dalje :)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by supercali »

Za pocetak mozemo na kafu
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#4 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by nightvision »

Nasao je on podavno drugu pa na njega svakako ne racunaj vise.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by Truba »

Dojadilo liku
User avatar
BarbaDue
Posts: 63299
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#6 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by BarbaDue »

Neka te još neko vrijeme u blizini, možda se nešto i promjeni. Ako baš Vidiš da je i on ohladio kupi svoje stvari i gOnjaj drugi tramvaj.
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#7 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by kafanski_covjek »

BarbaDue wrote:Neka te još neko vrijeme u blizini, možda se nešto i promjeni. Ako baš Vidiš da je i on ohladio kupi svoje stvari i gOnjaj drugi tramvaj.
neka javi kad bude na stanici :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#8 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by medvjed23 »

zvecic wrote: Kako krenuti dalje?
zakopaj se u obaveze.. posao, kurs, hobi - nađi bilo šta što će ti ispuniti dane i zaokupiti misli..
User avatar
pukepuke
Posts: 2258
Joined: 18/08/2008 16:16
Location: Sjever-jug

#9 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by pukepuke »

zvecic wrote: Tada ja pocinjem da se borim i nastojim mu dokazati koliko mi je stalo do nase veze i da ni malo ne sumnjam u nas. Cini mi se da ga je svaki moj pokusaj sve vise udaljavao. To je trajalo mjesec dana.
Ne patim puno, valjda mislim da ce nam ovo pomoci da shvatimo sta smo imali jedno u drugom i da to vise nikad necemo naci.
Ali džaba sva tvoja borba ako njemu više nije stalo. Ti ne moraš ništa ni dokazivati jer je tebi i dalje stalo. A i što imaš od toga da mu eto kao dokažeš? Samo to da se on sažali na tebe i da ti ne bi patila, da se veza razvlači još neko vrijeme i u tebi budi lažnu nadu. Boli i bolit će, ali proći će.
zvecic wrote:Ne patim puno, valjda mislim da ce nam ovo pomoci da shvatimo sta smo imali jedno u drugom i da to vise nikad necemo naci.
Ama kako možeš znati da takvu ljubav više nikad nećete naći... Nikad je tako finalna riječ, a tvoj život tek počeo.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#10 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by ExNihilo »

Image
User avatar
Dope_Man
Posts: 7753
Joined: 03/06/2016 16:31

#11 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by Dope_Man »

Svojim ti putem. Svakako je to predugo vrijeme, treba iskusiti druge ljude, ili nauciti i biti solo, ne kontam tu potrebu ljudi da su konstantno u vezama, bilo da ne dozvoljavaju da neka preduga zvanicno zavrsi ili da skacu iz jedne u drugu.

Fokusiraj se na sebe, budi sama sebi dovoljna, a sve ostalo je dodatak u zivotu koji je privremen.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#12 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by triconja »

Nista sestro, nisi ga na vrijeme ufatila na bebu. Vise srece drugi put :izet:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18380
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#13 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by SmokingMan »

Ljudi kroz naš život dolaze i odlaze,od nekih se teže rastavljamo,kao da nekada ostavljamo i dio sebe sa njima.Vremenom će isti mnogo nedostajati,ali najbolje je da iz toga izvučeš samo ono pozitivno.Nastavi dalje curo. :thumbup:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63299
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#14 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by BarbaDue »

medvjed23 wrote:
zvecic wrote: Kako krenuti dalje?
zakopaj se u obaveze.. posao, kurs, hobi - nađi bilo šta što će ti ispuniti dane i zaokupiti misli..
Meni to nikad nije uspjevalo, probavao sam ali ne ide. Kada god sam patio zbog raskida izliječio sam rane sa drugim ženama.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#15 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by Bosanski_kralj »

[quote="BarbaDue"]
:thumbup:
I sam tako radim.

U ovom konkretnom slučaju on već sad ganja druge cure, dok otvaračica teme pati, nada se, mašta samo o njemu. Kad se on zasiti svega toga, vratiće se, a ona će ga raširenih ruku dočekati i tako pasti i u svojim i u njegovim očima.
Samprotivsviju
Posts: 6406
Joined: 03/12/2011 13:10

#16 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by Samprotivsviju »

Nikad nisam volio davati savjete na ovakve teme...iz uvijek istog razloga...ovo samo tvoje vidjenje svega

Nije mu jasno kako se to desilo u roku od 1 2 mjeseca....to obicno dolazi puno ranije, ali se vremenom jaca intezitet
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#17 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by annoy »

imala sam slicnu situaciju, poceli hodati u godinama kad ste i vi, i pukla veza nakon 5 godina
ima nesto u tome kad se ljudi nađu tako mladi, s vremenom ponekad izrastu u totalno druge osobe, a veza "odrasta" s njima i jednostavno dođe vrijeme da se ide dalje
mozda je i kod vas stvar da je to bila mladenacka ljubav i da vas je on "prerastao"
nemoj gaziti svoje dostojanstvo i pusti ga na miru
svaki prekid je tezak, pogotovo nakon toliko godina, srastes s tom osobom i tesko ti je uopce zamisliti svijet bez nje
ali to sve prođe s vremenom
jednostavno ides dan po dan
dozvoli si period plakanja i tugovanja ali nemoj se tome prepustiti previse, zaokupi se drugim stvarima, poslom, hobijima...
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#18 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by medvjed23 »

BarbaDue wrote:
medvjed23 wrote:
zvecic wrote: Kako krenuti dalje?
zakopaj se u obaveze.. posao, kurs, hobi - nađi bilo šta što će ti ispuniti dane i zaokupiti misli..
Meni to nikad nije uspjevalo, probavao sam ali ne ide. Kada god sam patio zbog raskida izliječio sam rane sa drugim ženama.
valjda je i to individualno i zavisi od prirode osobe, odnosno od toga koliko je okrenuta sebi a koliko vani, prema drugima (introvertnost/ekstrovertnost)..

ja iz skromnog iskustva mogu reći da u liječenju stare ljubavi pomažu i nova ljubav i zatrpavanje obavezama, s tim da je ovo drugo puno lakše ostvariti :D
Ujedam
Posts: 4121
Joined: 16/03/2012 13:47

#19 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by Ujedam »

On je nasao drugu garant.
Zivot ide dalje i tebi, jedan se otegao-drugi se protegao ;)
Samprotivsviju
Posts: 6406
Joined: 03/12/2011 13:10

#20 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by Samprotivsviju »

Ujedam wrote:On je nasao drugu garant.
Zivot ide dalje i tebi, jedan se otegao-drugi se protegao ;)
:D

Nevalja ni puno da se otezu i protezu :D
Ujedam
Posts: 4121
Joined: 16/03/2012 13:47

#21 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by Ujedam »

Samprotivsviju wrote:
Ujedam wrote:On je nasao drugu garant.
Zivot ide dalje i tebi, jedan se otegao-drugi se protegao ;)
:D

Nevalja ni puno da se otezu i protezu :D

Bas mislim suprotno, dok se otezu i protezu dobro je :lol:
Samprotivsviju
Posts: 6406
Joined: 03/12/2011 13:10

#22 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by Samprotivsviju »

Ujedam wrote:
Samprotivsviju wrote:
Ujedam wrote:On je nasao drugu garant.
Zivot ide dalje i tebi, jedan se otegao-drugi se protegao ;)
:D

Nevalja ni puno da se otezu i protezu :D

Bas mislim suprotno, dok se otezu i protezu dobro je :lol:
Sta ce komsija rec' :D
Ujedam
Posts: 4121
Joined: 16/03/2012 13:47

#23 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by Ujedam »

Komsije se pridruze :lol:
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#24 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by Anestezija »

Ne može tu ni vidovita Nusmira iz Švrakina pomoć'
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#25 Re: Kraj duge veze ili ima jos nade?

Post by seoBIH »

Hoce frajer da jebe nesto drugo. Dosadi mu a mlad. Vratit ce se.
Post Reply