Krah AGROKORA

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
mayab
Posts: 27017
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#426 Re: Krah AGROKORA

Post by mayab »

I dalje je stvarno "čudno" da jedan Todorić hoda slobodan i bez istinski podignute optužnice, a sjebao, devastirao sve najveće hrvatske brendove.
Znači sve po zakonu, jbga, nije se imalo poslovne sreće :lol: :lol: :lol:
:hajmooo: :hajmooo: :hajmooo:
:lala:
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#427 Re: Krah AGROKORA

Post by strong69 »

Todoric sigurno ima "argumente" o saradnji sa drzavom koji ga cine sigurnim. To me ne iznenaduje. Ono sto me cudi je to da je dobio tolike kredite. Kako je dobio toliki novac od jebenih komercijalnih banaka a da nije imao pokrice za to?
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#428 Re: Krah AGROKORA

Post by DaffyDuck »

Ma pitanje je sta ce sve biti i ko ce radi sebe skinuti zastitu s njega... Ima jos puno ljudi sa "uvezanim drustvima" koji su potonuli s njim. Kakav je to sataraš sa firmama iz Srbije, CG, Hr, Holandije... :-)
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#429 Re: Krah AGROKORA

Post by musicman80 »

Agrokor u BIH ce najvise nastradati. Sama cinjenica da BiH nema zakon Lex Agrokor kojeg imaju Hrvatska, Srbija i Slovenija dovoljno govori.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#430 Re: Krah AGROKORA

Post by dječak sa šibicama »

Normalno da su radnici nadrkani kad nisu dobili regres ovog ljeta, mjere stednje itd.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#431 Re: Krah AGROKORA

Post by orinoco »

musicman80 wrote:Agrokor u BIH ce najvise nastradati. Sama cinjenica da BiH nema zakon Lex Agrokor kojeg imaju Hrvatska, Srbija i Slovenija dovoljno govori.
U BiH nema Agrokor, ima Konzum, koji u svom poslovanju nema ni blizu loše poslovanje kao sistem Agrokor.

A i BiH nema interes donositi zakon koji štiti kapital inostranih ulagača.
VPSA
Posts: 517
Joined: 19/05/2017 14:25

#432 Re: Krah AGROKORA

Post by VPSA »

orinoco wrote:
musicman80 wrote:Agrokor u BIH ce najvise nastradati. Sama cinjenica da BiH nema zakon Lex Agrokor kojeg imaju Hrvatska, Srbija i Slovenija dovoljno govori.
U BiH nema Agrokor, ima Konzum, koji u svom poslovanju nema ni blizu loše poslovanje kao sistem Agrokor.

A i BiH nema interes donositi zakon koji štiti kapital inostranih ulagača.
Sigurno su Slovenci donijeli zakon koji stiti hrvatski kapital.
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#433 Re: Krah AGROKORA

Post by bach »

orinoco wrote:
musicman80 wrote:Agrokor u BIH ce najvise nastradati. Sama cinjenica da BiH nema zakon Lex Agrokor kojeg imaju Hrvatska, Srbija i Slovenija dovoljno govori.
U BiH nema Agrokor, ima Konzum, koji u svom poslovanju nema ni blizu loše poslovanje kao sistem Agrokor.

A i BiH nema interes donositi zakon koji štiti kapital inostranih ulagača.
Kad su ti prazne police, kada nemaš proizvode Coca Cola Company i kada nemaš Bimalovog ulja u radnji, to znači da ti poslovanje ide jako dobro?!!!!
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#434 Re: Krah AGROKORA

Post by dječak sa šibicama »

E jbg sad, coca cola i Bimal u istoj recenici :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#435 Re: Krah AGROKORA

Post by Sanjarko »

dječak sa šibicama wrote:E jbg sad, coca cola i Bimal u istoj recenici :D
Pa ide. Jedno svjetski a drugo lokalni brend. Ovo mi govori da ce Konzum u Bosni propast a da ce poklopit Merkator samo ono sta valja. Za Agrokor ne znam. Kad su ovako velike kompanije u krizi vecinom ih rasparcaju. Kad sam ja piso da je u dugovima do guse i da je moguc bankrot niko nije vjerovao. Tako da nece vjerovat u ovo rasparcavanje.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#436 Re: Krah AGROKORA

Post by dječak sa šibicama »

Nece bankrotirati, a i Konzum ce prezivjeti.

Oni samo prodajom Jamnice mogu pokriti sva ostala dugovanja, njima je Cola vec nudila ogroman iznos prije dvije tri godine ali je Todoric odbio. Da je prihvatio, ne bi ni doslo do ovoga.

Agrokor ima sta prodati, da bi prezivio. Konzum je tu najmanje bitan, i najmanji gubitnik u koncernu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#437 Re: Krah AGROKORA

Post by Sanjarko »

dječak sa šibicama wrote:Nece bankrotirati, a i Konzum ce prezivjeti.

Oni samo prodajom Jamnice mogu pokriti sva ostala dugovanja, njima je Cola vec nudila ogroman iznos prije dvije tri godine ali je Todoric odbio. Da je prihvatio, ne bi ni doslo do ovoga.

Agrokor ima sta prodati, da bi prezivio. Konzum je tu najmanje bitan, i najmanji gubitnik u koncernu.
Ma imam raznih oblika bankrota, cak djelomicnog. Nisam reko da ce propast ali da ce se rasparcat mozda. Jamnicu ne mogu prodat jer kako znam Sberbank je to poklopila. Duguju milijarde, niko mislim ni ne zna koliko tacno duguju. Mozda grijesim. Ko Hipo. Ne znam kak se sad zove uopste i ko bivsu Hipo koristi. Sa A nekako se sad zove.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#438 Re: Krah AGROKORA

Post by Sanjarko »

PS. Tesko ce u Bosni Konzum opstat jer u Bosni pada populacija za 50%.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#439 Re: Krah AGROKORA

Post by ultima_palabra »

dječak sa šibicama wrote:Nece bankrotirati, a i Konzum ce prezivjeti.

Oni samo prodajom Jamnice mogu pokriti sva ostala dugovanja, njima je Cola vec nudila ogroman iznos prije dvije tri godine ali je Todoric odbio. Da je prihvatio, ne bi ni doslo do ovoga.

Agrokor ima sta prodati, da bi prezivio. Konzum je tu najmanje bitan, i najmanji gubitnik u koncernu.
Bapska prica. Jamnica vrijedi max 3 milijarde kuna, a dugovanja su 40.

Sve firme da se prodaju, ne mogu pokriti dugovanja. Zato je drzava i usla u proces, da odugovlaci i nagovara vjerovnike na smanjivanje potrazivanja.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#440 Re: Krah AGROKORA

Post by Sanjarko »

Ma poklopili Rusi Jamnicu za dug od ne znam milijardu ili kuna ili eura. Ne raduje me ovo uopste radi radnika. Od pratetka bratic sef Konzuma, u Konzumu zaposlen jos nekoga imam. Populacija Bosne i Hrvatske pada za 50%, sta mislite da ce se desit u tom padu, da ce trziste itd. rast itd. To sam davno indirektno govorio sta pad populacije nosi. Isto ovo sta rade sa vakim firmama u filmu Lijepa Zena opisano. Gir glumio facu u tom filmu koja radi sta se radi sa ovakim firmama kad su u ovakim problemima, rasparcaju ih, mislim oni to zovu salvage. Hrvatska preko naroda moze lovu umpumpavat ali pitanje do kad. Moze samo ublazit i usporit pad. Ima i djelomican znaci krah. Od recimo 5 radnji 2 ti propadnu. Sad sta ce opstat pitanje.
User avatar
mayab
Posts: 27017
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#442 Re: Krah AGROKORA

Post by mayab »

Ha ha, tako bi i ja znao pregovarati, izfantaziraćemo kako bi to nešto trebalo biti u budućnosti, a ove milionske dugove koje imamo do sada, najbolje da zaboravimo....
Pregovarača i govana, ali ovde su na potezu i ključni faktor ti naši dobavljači koji traže svoje pare, nadam se da neće popustiti šupljim obećanjima :bih:
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#443 Re: Krah AGROKORA

Post by Truba »

đe su pare

User avatar
mayab
Posts: 27017
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#444 Re: Krah AGROKORA

Post by mayab »

User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#445 Re: Krah AGROKORA

Post by bach »

http://bruketa-zinic.com/hr/2017/08/23/ ... b%26%C5%BE

Agrokor napustila marketing ekipa. Brod tone i tone...
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#446 Re: Krah AGROKORA

Post by victom »

Grah Akrogora
Last edited by victom on 01/03/2021 05:16, edited 2 times in total.
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#447 Re: Krah AGROKORA

Post by drastic »

jel se prodala jahta?
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15463
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#450 Re: Krah AGROKORA

Post by problemnatravunu »

:lol: :lol: :lol:

Image
Post Reply