Krah AGROKORA

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#326 Re: Krah AGROKORA

Post by walk_M-A-N »

Evo se Slovenci brinu, znači da su u lošoj situaciji, za razliku od nas, jer kod nas „nema razloga za brigu“.
A šta ima veze ako izvuku pare, mi ćemo uzeti kredit, „prilika od milijardu“ haha.
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/sl ... d-agrokora
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#327 Re: Krah AGROKORA

Post by sarajevoxxxx »

Index kao Buldog, kada uhvati ili zagrize ne pušta :-) Natovario se na kosti Agrokoru, da to nije humano

Najnoviji tekst " Agrokor će definitivno bankrotirati"

http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx? ... &id=965149
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#328 Re: Krah AGROKORA

Post by sarajevoxxxx »

:shock: :?
"Kada bi bilo prodano sve što "Agrokor" posjeduje, bilo bi dovoljno tek za jednu šestinu obaveza", objašnjava Savić dodajući da je samo pitanje vremena kada će Agrokor otići u pravi stečaj. Što će preživjeti, tek će se vidjeti
.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#329 Re: Krah AGROKORA

Post by JThomas »

walk_M-A-N wrote:Evo se Slovenci brinu, znači da su u lošoj situaciji, za razliku od nas, jer kod nas „nema razloga za brigu“.
A šta ima veze ako izvuku pare, mi ćemo uzeti kredit, „prilika od milijardu“ haha.
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/sl ... d-agrokora
samo fadil ne, fadila boli kurac :mrgreen:
User avatar
mayab
Posts: 27017
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#330 Re: Krah AGROKORA

Post by mayab »

JThomas wrote:
walk_M-A-N wrote:Evo se Slovenci brinu, znači da su u lošoj situaciji, za razliku od nas, jer kod nas „nema razloga za brigu“.
A šta ima veze ako izvuku pare, mi ćemo uzeti kredit, „prilika od milijardu“ haha.
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/sl ... d-agrokora
samo fadil ne, fadila boli kurac :mrgreen:
Dilfa i njegova klika su bez sumnje strani placenici, koje radi licne koristi boli neka stvar kako ce to sve biti na nivou drzave, hoce li propasti Konzum i zajebati nase dobavljace, hoće li nafta poskupiti, hoće li se telekom prodati u bescjenje, bitno da je njihov tal siguran i dovoljno visok :run:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#331 Re: Krah AGROKORA

Post by JThomas »

sarajevoxxxx wrote:Index kao Buldog, kada uhvati ili zagrize ne pušta :-) Natovario se na kosti Agrokoru, da to nije humano

Najnoviji tekst " Agrokor će definitivno bankrotirati"

http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx? ... &id=965149
pa naravno da će bankrotirati, ako mu ašćare ne poklone novac da ga spase. a to će malo teže proći od ovoga što je prošlo.

lako se sad natovariti, a uz to je i tačno, što se nisu natovarili kad je bilo vrijeme...
User avatar
Better Man
Posts: 16688
Joined: 01/10/2006 20:10

#332 Re: Krah AGROKORA

Post by Better Man »

U Konzumu već par sedmica nema se uopšte kupiti PP piletina- Izgleda da su u nekom belaju s njima, odnosno da su im debelo dužni para.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#333 Re: Krah AGROKORA

Post by sarajevoxxxx »

Meni uvijek čudno bilo što nemaju Bajrinih proizvoda najviše paštetu sam tražio.Neki veliki igrači su ipak znali šta se dešava, prvo pare pa ćeš onda dobiti robu. Ono povlačenje Koka-kolinih proizvoda početkom decembra prošle godine je izgleda bio samo predznak velike oluje.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#334 Re: Krah AGROKORA

Post by pinkman »

sarajevoxxxx wrote:Meni uvijek čudno bilo što nemaju Bajrinih proizvoda najviše paštetu sam tražio.Neki veliki igrači su ipak znali šta se dešava, prvo pare pa ćeš onda dobiti robu. Ono povlačenje Koka-kolinih proizvoda početkom decembra prošle godine je izgleda bio samo predznak velike oluje.
Svi veci dobavljaci imaju bankovnu garanciju. Imaju jaku pregovaracku poziciju, a ovi mali ne smiju ni traziti jer se boje izbacivanja. Citam na Indexu da je tamosnji Konzum izbacio dobavljaca jaja (oni sto su trazili stecaj) i sad su tamo jaja iz San Marina :D

Ne mozes izbaciti Coca-Colu, Nutellu, Kinder, Milku, Red Bull i druge.. :D
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#335 Re: Krah AGROKORA

Post by dalmatinka »

sarajevoxxxx wrote:Meni uvijek čudno bilo što nemaju Bajrinih proizvoda najviše paštetu sam tražio.Neki veliki igrači su ipak znali šta se dešava, prvo pare pa ćeš onda dobiti robu. Ono povlačenje Koka-kolinih proizvoda početkom decembra prošle godine je izgleda bio samo predznak velike oluje.
Ne, predznak je bio prije točno godinu dana, kada je tadašnji predsjednik uprave Konzuma Darko Knez dao ostavku i prešao u svoju firmu. S obzirom na to da sam takvo nešto već doživjela - počelo je na isti način, točno sam znala što slijedi, jedino što nisam znala kad. Ne kaže se uzalud da kad brod tone štakori ga prvi napuštaju.
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#336 Re: Krah AGROKORA

Post by bach »

dalmatinka wrote:
sarajevoxxxx wrote:Meni uvijek čudno bilo što nemaju Bajrinih proizvoda najviše paštetu sam tražio.Neki veliki igrači su ipak znali šta se dešava, prvo pare pa ćeš onda dobiti robu. Ono povlačenje Koka-kolinih proizvoda početkom decembra prošle godine je izgleda bio samo predznak velike oluje.
Ne, predznak je bio prije točno godinu dana, kada je tadašnji predsjednik uprave Konzuma Darko Knez dao ostavku i prešao u svoju firmu. S obzirom na to da sam takvo nešto već doživjela - počelo je na isti način, točno sam znala što slijedi, jedino što nisam znala kad. Ne kaže se uzalud da kad brod tone štakori ga prvi napuštaju.

Zar kod vas u Hrvatskoj nije sve divno, bajno i krasno...Bar si u raspravama tako tvrdila...
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#337 Re: Krah AGROKORA

Post by sarajevoxxxx »

dalmatinka wrote:
sarajevoxxxx wrote:Meni uvijek čudno bilo što nemaju Bajrinih proizvoda najviše paštetu sam tražio.Neki veliki igrači su ipak znali šta se dešava, prvo pare pa ćeš onda dobiti robu. Ono povlačenje Koka-kolinih proizvoda početkom decembra prošle godine je izgleda bio samo predznak velike oluje.
Ne, predznak je bio prije točno godinu dana, kada je tadašnji predsjednik uprave Konzuma Darko Knez dao ostavku i prešao u svoju firmu. S obzirom na to da sam takvo nešto već doživjela - počelo je na isti način, točno sam znala što slijedi, jedino što nisam znala kad. Ne kaže se uzalud da kad brod tone štakori ga prvi napuštaju.
Kako je moguće da neko napravi toliki dug? Kako neko može biti dužan 6 puta više nego što mu firma i roba vrijede? Možeš zapasti u dug, možeš biti i puno dužan, ali biti 6 puta više dužan nego što cijela firmi vrijedi je sasvim nešto drugo. Sve osobe, cijela uprava, mislim da su znali šta se dešava i MORALI su reagovati kada se desilo prvo veće zaduženje bez naznaka da se dugovi i krediti mogu vratiti.

Onda zar te banke koje su davale kredite Agrokoru zar nisu sebe zaštitile? Ako jesu, a vjerovatno je da jesu, banku ne možeš prevariti, onda će daleko najdeblji kraj izvući dobavljači i država koja isto tako potražuje. Ako dobavljači ne mogu da naplate, onda ni oni neće dati ili platiti porez. Mislim da brat-bratu stotinjak ljudi iz Agrokora, kao i neki hrvatski političari, da trebaju na robiju, jer na kraju dugove će platiti obični građanin Hrvatske tako što ga je Agrokor prevario, i novac od poreza svojih, i onih od dobavljača, zadržao za sebe ili Bog zna kako se trošio.

Sve u svemu afera stoljeća.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#338 Re: Krah AGROKORA

Post by sarajevoxxxx »

Mislim, i bankama je odgovaralo da izdaju kredite, znaju oni kako će to naplatiti.Oni su sve znali šta i gdje sve vodi, međutim, banke ne zanima sigurnost običnog građanina koji će biti pokraden, već njihova vlastita. Ima tu odgovornosti i banaka.Kako možeš davati nekome kredit ako je isti totalni kokuz.
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#339 Re: Krah AGROKORA

Post by drastic »

sarajevoxxxx wrote:Mislim, i bankama je odgovaralo da izdaju kredite, znaju oni kako će to naplatiti.Oni su sve znali šta i gdje sve vodi, međutim, banke ne zanima sigurnost običnog građanina koji će biti pokraden, već njihova vlastita. Ima tu odgovornosti i banaka.Kako možeš davati nekome kredit ako je isti totalni kokuz.
hrvati ce naprviti istu gresku kao grci 2010 umjesto da sada odjebu bankare i agrokor sutra kad se naprave refinansije bice kasno
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#340 Re: Krah AGROKORA

Post by sarajevoxxxx »

Evo teksta iz 2012. dakle, prije pet godina neki ljudi su jasno i glasno kazali šta se dešava.Realno i index i drugi mediji su morali biti glasniji puno prije izbijanja ovih afera. Jedan zaista dobar tekst:

http://pescanik.net/kako-je-todoric-pos ... ogatiji-2/
Todorića se danas proziva zbog neplaćanja, te se u niz navrata moglo čuti i pročitati kako je razvoj njegova carstva bazirao na neplaćanju dobavljača, od kojih su mnogi zbog toga propali. Navodno se jednom priliom Luka Rajić požalio tadašnjem predsjedniku Franji Tuđmanu da Todorić ne plaća na vrijeme, što ga je skupo koštalo – Dukatova roba je izbačena s Konzumovih polica, pa je vraćena, potom je opet izbačena, a zadnji povratak je plaćen između 10 i 20 milijuna eura.
Jedan drugi bivši Agrokorov menadžer, koji je pristao na razgovor izričito pod uvjetom da ostane anoniman, ne slaže se s takvim tumačenjem. “Kulturu neplaćanja prvi je 1995. uveo Miroslav Kutle, a Ivica Todorić ju je ubrzo prihvatio kao zgodan način beskamatnog kreditiranja. Ipak, tu postoji jedna bitna razlika – Todorić je taj novac ulagao u posao. Jedino se Đuro Gavrilović usprotivio takvom načinu plaćanja nakon 180 dana i ostao je dosljedan u tom sukobu. Da su i drugi tako postupili, vjerojatno bi Agrokor danas urednije plaćao. A što se naplaćivanja polica tiče, ulazak sigurno ima svoju cijenu. Deset milijuna eura koliko su neki proizvođači morali platiti za ulazak u Konzum je svakako previše, no njima se očito isplatilo.

Todorić je jako dobro razvijao posao, no krajem 90-tih se počeo pomalo megalomanski ponašati, ulazio je u krive biznise. Nije mu se smjelo dopustiti da bude i proizvođač i trgovac, u dobro uređenim zemljama to nije moguće jer onda imaš transferne cijene, peglaš firmi dobit i ne plaćaš porez. I još po nečemu se razlikovao od Kutle – nije se otvoreno politički svrstavao već je posvuda umrežio svoje ljude, ili one koje je nečim zadužio i zapravo je bilo svejedno tko je na vlasti”, zaključuje naš sugovornik.
“Došao sam u sjedište Agrokora na sastanak koji je predsjednik stranke dogovorio s Todorićem, kurtoazno smo popričali par minuta, potom je on otišao u drugu sobu i vratio se s omotnicom u kojoj je bilo 50 000 kuna. Rekao je da daje privatan novac svoje obitelji jer žele razvijati višestranačje i nije mi dao nikakvu priznanicu. Taj sam novac zatim položio na stranački račun i pritom naveo da je donacija dobivena od Ivice Todorića, što je stranka spomenula i u svojem financijskom izvješću. Bila je to pogreška: kasnije sam čuo da je vlasnik Agrokora zbog toga jako naljutio, jer ni jedna druga stranka – a gotovo sve su dobile novac – nije javno priznala da je Todorić financira. Ako su mali dobivali po 50 000 kuna, koliko je onda davao velikima, HDZ-u i SDP-u? Po mojoj procjeni, barem deset puta više”, procijenio je bivši stranački blagajnik”
Njegov je i Tisak, najveći hrvatski distributer tiskovina, sa 1 200 prodajnih mjesta, kao i Zvijezda, vodeći proizvođač ulja, margarina i majoneze. Vlasnik je najveće hrvatske mesne industrije, PIK Vrbovec i najvećeg poljoprivredno – industrijskog kombinata PIK Belje. Preko svojih je tvrtki, sukladno njihovoj veličini i po propisima kojima su se i brojni drugi okoristili, u 2011. izvukao 174,2 milijuna kuna državnih poticaja. :-) Posjeduje velike vinarije u Poreču (Agrolaguna), Vukovaru (Vupik), Iloku, Jastrebarskom (Mladina). Njegov Ledo najveći je domaći proizvođač sladoleda, a Solana Pag najveći proizvođač soli. Jamnica je vodeći domaći proizvođač izvorske i mineralne vode. Jedno vrijeme bio je vlasnik zagrebačkog Intercontinentala, Bobisa, Mlinara, splitske mljekare Mils, koju je prodao Miroslavu Kutli. U zadnje vrijeme kreće u telefoniju, otvara benzinske crpke, započinje i s hotelijerstvom – početkom 2012. preuzeo je manjinski udjel u dubrovačkom Gulliver travelu, ima i udjel u turističkoj agenciji Adriatica.net, želi sagraditi elektranu na biogorivo. Htio je kupiti Podravku, Dionu, Namu, slovenski Mercator i Radensku…
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#341 Re: Krah AGROKORA

Post by sarajevoxxxx »

drastic wrote:
sarajevoxxxx wrote:Mislim, i bankama je odgovaralo da izdaju kredite, znaju oni kako će to naplatiti.Oni su sve znali šta i gdje sve vodi, međutim, banke ne zanima sigurnost običnog građanina koji će biti pokraden, već njihova vlastita. Ima tu odgovornosti i banaka.Kako možeš davati nekome kredit ako je isti totalni kokuz.
hrvati ce naprviti istu gresku kao grci 2010 umjesto da sada odjebu bankare i agrokor sutra kad se naprave refinansije bice kasno
Evo po ovom tekstu iznad, da se naslutiti omjer kriminala.Prava i stvarna država ili vlast je bio Todorić.Svi ostali su bili u njegovoj službi.

Ova teza je zanimljiva: Nije mu se smjelo dopustiti da bude i proizvođač i trgovac, u dobro uređenim zemljama to nije moguće jer onda imaš transferne cijene, peglaš firmi dobit i ne plaćaš porez. :-) Koliko se samo novca na ovaj način izvulo od države i građana. Ima i kod nas ovoga.

Fascinantno koliko je duga lista ljudi koji se dovode u vezu sa kriminalom u Agrokoru: državni poreznici, političari, bankari, uprava...

Napravili su sistem ''Agrokor'' koji kada uletiš u njega, dobijaš novac. Tvoje je samo da šutiš, ponekad zažmiririš na jedno oko, odradiš nešto oko promjene zakona, sve zavisi šta je tvoj zadatak u tom elitističkom raju.Kada se za sve sazna, uvijek se možeš pravdati da nisi znao, ili da si čak heroj, davao si plate radnicima, naplaćao se državi poreza itd.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#342 Re: Krah AGROKORA

Post by pinkman »

sarajevoxxxx wrote:Mislim, i bankama je odgovaralo da izdaju kredite, znaju oni kako će to naplatiti.Oni su sve znali šta i gdje sve vodi, međutim, banke ne zanima sigurnost običnog građanina koji će biti pokraden, već njihova vlastita. Ima tu odgovornosti i banaka.Kako možeš davati nekome kredit ako je isti totalni kokuz.
Zato sto je prevazislo okvire ekonomije, a postalo dio politike, odnosno plan Rusije da ostvari znacajniji uticaj na Balkanu.

Ko misli da su Rusi glupi i da nisu znali da je to brod koji tone grdno se vara. Svi su sve znali, a ovo je jedna velika svjetska igra. Pa ne daje se 600.000.000,00€ bez revizije i detaljnog uvida u poslovne knjige.

Kad uzimas kredit za stan moras milion papira donijeti, a zamisli tek za 600 miliona eura :D
sarajevoxxxx wrote:Evo teksta iz 2012. dakle, prije pet godina neki ljudi su jasno i glasno kazali šta se dešava.Realno i index i drugi mediji su morali biti glasniji puno prije izbijanja ovih afera. Jedan zaista dobar tekst:

http://pescanik.net/kako-je-todoric-pos ... ogatiji-2/
Todorić je jako dobro razvijao posao, no krajem 90-tih se počeo pomalo megalomanski ponašati, ulazio je u krive biznise. Nije mu se smjelo dopustiti da bude i proizvođač i trgovac, u dobro uređenim zemljama to nije moguće jer onda imaš transferne cijene, peglaš firmi dobit i ne plaćaš porez. I još po nečemu se razlikovao od Kutle – nije se otvoreno politički svrstavao već je posvuda umrežio svoje ljude, ili one koje je nečim zadužio i zapravo je bilo svejedno tko je na vlasti”, zaključuje naš sugovornik.
Ti nisi pratio Index kad tako pises. Jedini od znacajnijih medija koji je "udarao" po Agrokoru jeste Index, i zato nisu dobili niti kunu oglasivackog kolaca. Da su mogli vise - tesko.

Ovaj dio iznad o transfernim cijenama je netacan jer nigdje na svijetu nije zabranjeno biti proizvodjac i trgovac sve dok postujes transferne cijene, odnosno, transakcije izmedju povezanih lica moraju biti trzisne, jer kompanije koje prave netrzisne cijene mogu veliku razliku napraviti na porezu, sto je svakako utaja poreza.

Koga vise zanima moze procitati Pravilnik o transfernim cijenama:
http://www.pufbih.ba/v1/public/upload/z ... jenama.pdf
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#343 Re: Krah AGROKORA

Post by sarajevoxxxx »

Rusi sa Agrokorom mogu samo izgubiti nema tu selameta, a za kredite oni će vjerovatno svaki euro naplatiti. Banka se zna zaštiti, kola će se najviše slomiti na običnim dobavljačima, i običnom građaninu u čiji đep će država zavući ruku da sačuva Agrokor.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#344 Re: Krah AGROKORA

Post by pinkman »

sarajevoxxxx wrote:Rusi sa Agrokorom mogu samo izgubiti nema tu selameta, a za kredite oni će vjerovatno svaki euro naplatiti. Banka se zna zaštiti, kola će se najviše slomiti na običnim dobavljačima, i običnom građaninu u čiji đep će država zavući ruku da sačuva Agrokor.
Hoces da kazes da su Rusi profulali jer su dali kredit Agrokoru? :D

Oni su tacno znali sta rade. Njima nije problem dati dodatnu milijardu eura da ovladaju Balkanom. :-) Vojno tesko, ali ekonomski itekako moguce. Oni sa Agrokorom ne mogu biti na gubitku.
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#345 Re: Krah AGROKORA

Post by drastic »

pinkman wrote:
sarajevoxxxx wrote:Rusi sa Agrokorom mogu samo izgubiti nema tu selameta, a za kredite oni će vjerovatno svaki euro naplatiti. Banka se zna zaštiti, kola će se najviše slomiti na običnim dobavljačima, i običnom građaninu u čiji đep će država zavući ruku da sačuva Agrokor.
Hoces da kazes da su Rusi profulali jer su dali kredit Agrokoru? :D

Oni su tacno znali sta rade. Njima nije problem dati dodatnu milijardu eura da ovladaju Balkanom. :-) Vojno tesko, ali ekonomski itekako moguce. Oni sa Agrokorom ne mogu biti na gubitku.
kako bolan ne mogu izgubiti u kolko je jedinica rasparcan taj agrokor i koliko je toga pod drugim sakrivenim hipotekama.Ja sam isto mislio da ce predati vecinski dio tih nekih sto kazu dobrih firmi da bi se izvadio ali tek sad vidim da nije mogao jer su kuhali knjige godinama. Todoric je zalozio male supke hrvatske politicare i poreznike i oni vadeci sami sebe vade i njega Sjeti se da su rusi prvo izjavili da su lazirali knjige da bi isti dan snizili ton jer su i oni skontali da ako budu dizali previse buke tesko ce ovi provuci te nove zakone za bail out.

Da hrvatski narod zna kompletnu istinu svih tih shema (sto nikad nece)bilo bi krvi do koljena isti dan na jelacic placu
Last edited by drastic on 23/04/2017 08:12, edited 1 time in total.
johnlock071
Posts: 339
Joined: 03/08/2013 17:38

#346 Re: Krah AGROKORA

Post by johnlock071 »

JThomas wrote: lako se sad natovariti, a uz to je i tačno, što se nisu natovarili kad je bilo vrijeme...
Index je "natovaren" na "Gazdu" i njegovu kriminalno stečenu korporaciju već godinama.
melac
Posts: 1549
Joined: 25/08/2008 19:33

#347 Re: Krah AGROKORA

Post by melac »

dalmatinka wrote:
sarajevoxxxx wrote:Meni uvijek čudno bilo što nemaju Bajrinih proizvoda najviše paštetu sam tražio.Neki veliki igrači su ipak znali šta se dešava, prvo pare pa ćeš onda dobiti robu. Ono povlačenje Koka-kolinih proizvoda početkom decembra prošle godine je izgleda bio samo predznak velike oluje.
Ne, predznak je bio prije točno godinu dana, kada je tadašnji predsjednik uprave Konzuma Darko Knez dao ostavku i prešao u svoju firmu. S obzirom na to da sam takvo nešto već doživjela - počelo je na isti način, točno sam znala što slijedi, jedino što nisam znala kad. Ne kaže se uzalud da kad brod tone štakori ga prvi napuštaju.
Dobra opservacija.
Jos ga je Todoric najavljivao kao vrhunskog mendzera, koji ce upravlkati Adria Retail-om. Ako je neko znao stanje i imanje tada je to bio Darko Knez.
Zanimljiv zakljucak, moram priznati.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#348 Re: Krah AGROKORA

Post by dalmatinka »

bach
Zar kod vas u Hrvatskoj nije sve divno, bajno i krasno...Bar si u raspravama tako tvrdila...
bach, ti si čudo nad čudima. :-)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#349 Re: Krah AGROKORA

Post by JThomas »

ma ne mogu ni banke u ovoj situaciji naplatiti i iscijediti vodu iz kamena. ali će njih relativno najmanje zaboliti. možda idu i svjesno idu na gubitak u novcu radi političkog cilja, ali do novca neće ni banke doći. jer banka da može naplatiti prinudno ne bi davala novi kredit na kredit da ga vadi, od kojih je svaki sljedeći za nju veća zavala - nego bi naplatila i izašla iz sranja. u ovoj fazi su i one u mašini.
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#350 Re: Krah AGROKORA

Post by The BEN10 »

.
Post Reply