KRADJA PASSAT-a, kako to????

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#26 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by ins »

CHICAGO wrote:da li mi IKO moze KONKRETNO da odgovori na moje pitanje... DA LI 2006-2008 PASSAT ima takozvani SMART KEY za paljenje... HVALA UNAPRIJED!!!!
Ima, a krade se laptopom, koji se usteka u port za servisni racunar, posebnim softwareom za koji urbana legenda kaze da kosta 600.000 EUR u cashu.

U ato se ulazi tako sto se zareze lim na zadnjim vratima, i deaktivira centralna brava...
zlatan01
Posts: 1176
Joined: 23/08/2006 16:29
Location: Halmstad

#27 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by zlatan01 »

ins wrote:
CHICAGO wrote:da li mi IKO moze KONKRETNO da odgovori na moje pitanje... DA LI 2006-2008 PASSAT ima takozvani SMART KEY za paljenje... HVALA UNAPRIJED!!!!
Ima, a krade se laptopom, koji se usteka u port za servisni racunar, posebnim softwareom za koji urbana legenda kaze da kosta 600.000 EUR u cashu.

U ato se ulazi tako sto se zareze lim na zadnjim vratima, i deaktivira centralna brava...
Otprilike sam i ja nesto slicno cuo. Problem za lopove je koliko vremena sve ovo uzme, tj da li ce to postati previse rizicno. Statistika u Svedskoj kaze da je svega 10% ukradenih auta opremljeno elektronskom blokadom motora. Smart key je inace vec prilicno rasprostranjen sistem za paljenje bez kljuca i ja sam ga probao kako na Passat tako i na Lexus IS mada je Passat-ov sistem vjerovatno unikatan jer nema dugme.
kirk13
Posts: 118
Joined: 23/04/2005 21:19
Location: Ljubljana

#28 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by kirk13 »

[Otprilike sam i ja nesto slicno cuo. Problem za lopove je koliko vremena sve ovo uzme, tj da li ce to postati previse rizicno. Statistika u Svedskoj kaze da je svega 10% ukradenih auta opremljeno elektronskom blokadom motora. Smart key je inace vec prilicno rasprostranjen sistem za paljenje bez kljuca i ja sam ga probao kako na Passat tako i na Lexus IS mada je Passat-ov sistem vjerovatno unikatan jer nema dugme.
A da li neko zna kako je recimo sa Golfom 5 koji svi takođu imaju elektronsku blokadu motora i kodirano paljenje? Da li je to kao kod Passata ili nešto drugo? Kakva je razlika u poređenju sa Golf 4? Jel' treba ugradit još kakav alarm ili je to to?
zlatan01
Posts: 1176
Joined: 23/08/2006 16:29
Location: Halmstad

#29 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by zlatan01 »

boki071 wrote:Ključ ti najmanje treba :D

Imaš laptop, odašiljač, software koji očita kod, gumeni ključ koji staviš u bravu udariš volan samim tim ispadne "cilindar" i vozi brate............ :D
Vjerovatno je ovo vrlo moguci scenario, ali kako rekoh koliko to sve traje? Vjerovatno puno duze nego kod kradje auta bez blokade motora. Na kraju ja uvjek kazem da je kasko osiguranje najbolji lijek.
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#30 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by whow »

Ono sto ce vjerovatno biti interesantno vozacima u BiH je podatak da vecina ukradanih automobila u Canadi i USA se uopce ne otuduje sa namjerom da se preprodaju nego se koriste kao getaway car ( auto za bijeg od Policije pri izvrsenju krivicnoga djela), joyride (auto se ukrade provoza i ostavi negdje u kanalu), kao i za potrebe chop shopova to se " mehanicarske " radionice u kojima se ukradeni automobili rasparcavaju i prodaju za djelove i staro zeljezo. Krada za potrebe direkte proprodaje je izuzetno rijetka jer je kontola rigorozna i ovakvo auto je gotovo nemoguce "legalizirati" sto samim tim znaci da je njegova trzisna vrijednost veoma mala. Kradu se uglavnom stariji modeli koji nemaju zastitu, lopovi uglavnom bjeze od svake vrste zastite te odabiru auta koja su najlaksa za kradu. Narvno postoje i krade po narudzbi kada se obicno narucuje neko od exluzivnih vozila. Cuo sam pricu kako je jedan auto thief odradio Corvetu iz GM dealershipa za koju mu je bilo obecanu 10 000 dollara ( cijena ove Corvete je izmedu 70-80 holjada ) ali se lopovu auto dopao pa ge nije htio prodati vec se tako vozikao za novom Corvetom bez tablica dok ga Policija nije zaganjala.Citava prica se zavrsila u chrash-u pri kome je Corveta onistena. Ovo takoder govori o sumnjivoj inteligenciji lopova. Sto se tice Passata ovdje gotovo da ih i nema, niko to ovdje ne kupuje kada za iste pare mozes kupiti puno bolje auto .
CHICAGO
Posts: 106
Joined: 23/05/2007 18:27

#31 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by CHICAGO »

whow wrote:Ono sto ce vjerovatno biti interesantno vozacima u BiH je podatak da vecina ukradanih automobila u Canadi i USA se uopce ne otuduje sa namjerom da se preprodaju nego se koriste kao getaway car ( auto za bijeg od Policije pri izvrsenju krivicnoga djela), joyride (auto se ukrade provoza i ostavi negdje u kanalu), kao i za potrebe chop shopova to se " mehanicarske " radionice u kojima se ukradeni automobili rasparcavaju i prodaju za djelove i staro zeljezo. Krada za potrebe direkte proprodaje je izuzetno rijetka jer je kontola rigorozna i ovakvo auto je gotovo nemoguce "legalizirati" sto samim tim znaci da je njegova trzisna vrijednost veoma mala. Kradu se uglavnom stariji modeli koji nemaju zastitu, lopovi uglavnom bjeze od svake vrste zastite te odabiru auta koja su najlaksa za kradu. Narvno postoje i krade po narudzbi kada se obicno narucuje neko od exluzivnih vozila. Cuo sam pricu kako je jedan auto thief odradio Corvetu iz GM dealershipa za koju mu je bilo obecanu 10 000 dollara ( cijena ove Corvete je izmedu 70-80 holjada ) ali se lopovu auto dopao pa ge nije htio prodati vec se tako vozikao za novom Corvetom bez tablica dok ga Policija nije zaganjala.Citava prica se zavrsila u chrash-u pri kome je Corveta onistena. Ovo takoder govori o sumnjivoj inteligenciji lopova. Sto se tice Passata ovdje gotovo da ih i nema, niko to ovdje ne kupuje kada za iste pare mozes kupiti puno bolje auto .


a koje auto mozes uzeti za $25K a da ima iste STANDARDNE performanse i opremu kao passat...??? da matere ti enlighten me!!!!!

Ja sam baj d vej uzeo svoga potpuno novog sa paketom # 1 za $23,500 e haj mi onda kazi koji je to auto da ga mogu uzeti za te pare a da je
1. istih konja
2 iste (ili manje) potrosnje
3. istog sigurosnog ranga (zvjezdica)
4. da ima vise airbag-a (kod mene punih 12 komada)
5. da ima istu garanciju
itd itd....

Samo mi nemoj reci Toyota Camry ili Honda Accord zivota ti jer se ne mogu ni porediti..
almir_pasa
Posts: 11
Joined: 11/02/2008 22:37
Location: Sarajevo

#32 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by almir_pasa »

CHICAGO wrote:Meni su u SA 1993 drpili Njemackog GTD-a (sa 2000km predjene kilometraze)... ali u Njem. su mi ugradili "magnetnu blokadu" .... lopovi ga nisu mogli upaliti nikako... na kraju mi je neko dojavio lokaciju auta i kad sam ga nasao tek su poceli da ga rasparchavaju (skinuli sajbe i neke manje dijelove)...


BH lopovi su face, ali ima i za njih stvari kojima nisu dohakali....

rekao sam vec na par prijasnjih postova - nedavno je u Chicagu bio auto show i sajam auto elektronike, na kojem je predstavljen najnoviji Japanski izum - Ultrasonic Car Defender (alarm koji se sluzi ultrazvucnom tehnologijom sa 2-way pejdzerom)...

Kompanija nudi $75000 onome ko onesposobi alarm...

Ma pasa tijesi se ti. Kao sto neko rece, ako ti je auto "naruceno" ili padne pod oko pogresnoj osobi nema tog alarma/sigurnosnog sistema koji ce ti ga spasiti.
Mom jaranu se neki dan ukrali novu vw vectru a imao 4 alarma/sigurnosna sistema.
almir_pasa
Posts: 11
Joined: 11/02/2008 22:37
Location: Sarajevo

#33 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by almir_pasa »

almir_pasa wrote:
CHICAGO wrote:Meni su u SA 1993 drpili Njemackog GTD-a (sa 2000km predjene kilometraze)... ali u Njem. su mi ugradili "magnetnu blokadu" .... lopovi ga nisu mogli upaliti nikako... na kraju mi je neko dojavio lokaciju auta i kad sam ga nasao tek su poceli da ga rasparchavaju (skinuli sajbe i neke manje dijelove)...


BH lopovi su face, ali ima i za njih stvari kojima nisu dohakali....

rekao sam vec na par prijasnjih postova - nedavno je u Chicagu bio auto show i sajam auto elektronike, na kojem je predstavljen najnoviji Japanski izum - Ultrasonic Car Defender (alarm koji se sluzi ultrazvucnom tehnologijom sa 2-way pejdzerom)...

Kompanija nudi $75000 onome ko onesposobi alarm...

Ma pasa tijesi se ti. Kao sto neko rece, ako ti je auto "naruceno" ili padne pod oko pogresnoj osobi nema tog alarma/sigurnosnog sistema koji ce ti ga spasiti.
Mom jaranu se neki dan ukrali novu vw vectru a imao 4 alarma/sigurnosna sistema.
Ispravak ne VW vectru nego VW JETTU - novu
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#34 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by whow »

CHICAGO wrote:
whow wrote:Ono sto ce vjerovatno biti interesantno vozacima u BiH je podatak da vecina ukradanih automobila u Canadi i USA se uopce ne otuduje sa namjerom da se preprodaju nego se koriste kao getaway car ( auto za bijeg od Policije pri izvrsenju krivicnoga djela), joyride (auto se ukrade provoza i ostavi negdje u kanalu), kao i za potrebe chop shopova to se " mehanicarske " radionice u kojima se ukradeni automobili rasparcavaju i prodaju za djelove i staro zeljezo. Krada za potrebe direkte proprodaje je izuzetno rijetka jer je kontola rigorozna i ovakvo auto je gotovo nemoguce "legalizirati" sto samim tim znaci da je njegova trzisna vrijednost veoma mala. Kradu se uglavnom stariji modeli koji nemaju zastitu, lopovi uglavnom bjeze od svake vrste zastite te odabiru auta koja su najlaksa za kradu. Narvno postoje i krade po narudzbi kada se obicno narucuje neko od exluzivnih vozila. Cuo sam pricu kako je jedan auto thief odradio Corvetu iz GM dealershipa za koju mu je bilo obecanu 10 000 dollara ( cijena ove Corvete je izmedu 70-80 holjada ) ali se lopovu auto dopao pa ge nije htio prodati vec se tako vozikao za novom Corvetom bez tablica dok ga Policija nije zaganjala.Citava prica se zavrsila u chrash-u pri kome je Corveta onistena. Ovo takoder govori o sumnjivoj inteligenciji lopova. Sto se tice Passata ovdje gotovo da ih i nema, niko to ovdje ne kupuje kada za iste pare mozes kupiti puno bolje auto .


a koje auto mozes uzeti za $25K a da ima iste STANDARDNE performanse i opremu kao passat...??? da matere ti enlighten me!!!!!

Ja sam baj d vej uzeo svoga potpuno novog sa paketom # 1 za $23,500 e haj mi onda kazi koji je to auto da ga mogu uzeti za te pare a da je
1. istih konja
2 iste (ili manje) potrosnje
3. istog sigurosnog ranga (zvjezdica)
4. da ima vise airbag-a (kod mene punih 12 komada)
5. da ima istu garanciju
itd itd....

Samo mi nemoj reci Toyota Camry ili Honda Accord zivota ti jer se ne mogu ni porediti..
Evo sam si odgovorio na svoje pitanje. Novi Accord ubija Passata u svakome pogledu , Camry je takoder bolje auto za manje para, hajmo dalje , Nisan Maksima, Chrysler 300 je bolji od Passata ,a ja bih se cak usudio reci da je i Huyndai Sonata bolje auto za manje pare. Passat te na cesti izade minimalno 30 hiljada i ko nevjeruje neka ode na bilo koji VW link za Candau i build your own Passat pa ces vidjeti koliko te kosta novi Passat . Ja sam vozio Passata sa 2.0 T motorom station wagon 2007 godiste sa 54000 kilometara i bio sam totalno razocaran performancama kao sto sam to negdje ranije napisao. Ono sto me je dojmilo kod pasata je njegova unutrasnjost i detalji dok me je izgled, voznja , preformance pa cak i prostranost kabine za auto te klase totalno razocarala.
Kao sto sam rekao bar u Kanadi za iste ili manje pare mozes kupiti bar 5 bolijh auta . Valjda zato i nemozes vidjeti Passata na ulici a ako neki i spazis onda su sanse 50/50 da ga voza bosanac kome je VW nesto poput religije. Govorim ovo jer sam i sam bio takav ali treba biti objektivan provozati malo i druga auto pored VW pa se uvjeriti da VW ustvari najvise prodaje ime i znacka.
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#35 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by shadow »

whow wrote:
CHICAGO wrote:
whow wrote:Ono sto ce vjerovatno biti interesantno vozacima u BiH je podatak da vecina ukradanih automobila u Canadi i USA se uopce ne otuduje sa namjerom da se preprodaju nego se koriste kao getaway car ( auto za bijeg od Policije pri izvrsenju krivicnoga djela), joyride (auto se ukrade provoza i ostavi negdje u kanalu), kao i za potrebe chop shopova to se " mehanicarske " radionice u kojima se ukradeni automobili rasparcavaju i prodaju za djelove i staro zeljezo. Krada za potrebe direkte proprodaje je izuzetno rijetka jer je kontola rigorozna i ovakvo auto je gotovo nemoguce "legalizirati" sto samim tim znaci da je njegova trzisna vrijednost veoma mala. Kradu se uglavnom stariji modeli koji nemaju zastitu, lopovi uglavnom bjeze od svake vrste zastite te odabiru auta koja su najlaksa za kradu. Narvno postoje i krade po narudzbi kada se obicno narucuje neko od exluzivnih vozila. Cuo sam pricu kako je jedan auto thief odradio Corvetu iz GM dealershipa za koju mu je bilo obecanu 10 000 dollara ( cijena ove Corvete je izmedu 70-80 holjada ) ali se lopovu auto dopao pa ge nije htio prodati vec se tako vozikao za novom Corvetom bez tablica dok ga Policija nije zaganjala.Citava prica se zavrsila u chrash-u pri kome je Corveta onistena. Ovo takoder govori o sumnjivoj inteligenciji lopova. Sto se tice Passata ovdje gotovo da ih i nema, niko to ovdje ne kupuje kada za iste pare mozes kupiti puno bolje auto .


a koje auto mozes uzeti za $25K a da ima iste STANDARDNE performanse i opremu kao passat...??? da matere ti enlighten me!!!!!

Ja sam baj d vej uzeo svoga potpuno novog sa paketom # 1 za $23,500 e haj mi onda kazi koji je to auto da ga mogu uzeti za te pare a da je
1. istih konja
2 iste (ili manje) potrosnje
3. istog sigurosnog ranga (zvjezdica)
4. da ima vise airbag-a (kod mene punih 12 komada)
5. da ima istu garanciju
itd itd....

Samo mi nemoj reci Toyota Camry ili Honda Accord zivota ti jer se ne mogu ni porediti..
Evo sam si odgovorio na svoje pitanje. Novi Accord ubija Passata u svakome pogledu , Camry je takoder bolje auto za manje para, hajmo dalje , Nisan Maksima, Chrysler 300 je bolji od Passata ,a ja bih se cak usudio reci da je i Huyndai Sonata bolje auto za manje pare. Passat te na cesti izade minimalno 30 hiljada i ko nevjeruje neka ode na bilo koji VW link za Candau i build your own Passat pa ces vidjeti koliko te kosta novi Passat . Ja sam vozio Passata sa 2.0 T motorom station wagon 2007 godiste sa 54000 kilometara i bio sam totalno razocaran performancama kao sto sam to negdje ranije napisao. Ono sto me je dojmilo kod pasata je njegova unutrasnjost i detalji dok me je izgled, voznja , preformance pa cak i prostranost kabine za auto te klase totalno razocarala.
Kao sto sam rekao bar u Kanadi za iste ili manje pare mozes kupiti bar 5 bolijh auta . Valjda zato i nemozes vidjeti Passata na ulici a ako neki i spazis onda su sanse 50/50 da ga voza bosanac kome je VW nesto poput religije. Govorim ovo jer sam i sam bio takav ali treba biti objektivan provozati malo i druga auto pored VW pa se uvjeriti da VW ustvari najvise prodaje ime i znacka.

Ako uzmemo u obzir da su kanadski i americki dolar skoro bare-bare onda nisi u pravu. Taj passat te u Americi na cesti izadje oko $23-23,5 milje i to sa svom opremom. Vjerujem u ovo sto je napisao CHICAGO jer ga i moj buraz vozi, isto ga je platio. Taj isti auto, dvije godine i 40,000 milja (64,000 kilometara) kasnije vrijedi izmedju 16 i 17 hiljada dolara. Dakle, nakon 2 dvije godine vozanja od nekih 2500+ km mjesecno, izgubio je oko 30% vrijednosti sto je dosta prihvatljivo.
Cijene ostalih auta koje si naveo se uglavnom ne mogu porediti. Accord sedan sa opremom koja dodje u navedenom passatu ce bez problema izaci na 26-27 milja. Maxima ce dogurati blizu trancike, camry bi se sa nekim srednjim paketom opreme mozda mogao uklopiti u istu cijenu. Sto se tice drzanja cijene, tu su negdje, sve ostalo je stvar cejfa i licnog ukusa.

p.s. Ne vozim i ne "navijam" ni za jedan gore navedeni model :-)
Smartex
Posts: 183
Joined: 07/02/2007 00:01
Location: San Diego

#36 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by Smartex »

Evo sam si odgovorio na svoje pitanje. Novi Accord ubija Passata u svakome pogledu , Camry je takoder bolje auto za manje para, hajmo dalje , Nisan Maksima, Chrysler 300 je bolji od Passata ,a ja bih se cak usudio reci da je i Huyndai Sonata bolje auto za manje pare. Passat te na cesti izade minimalno 30 hiljada i ko nevjeruje neka ode na bilo koji VW link za Candau i build your own Passat pa ces vidjeti koliko te kosta novi Passat . Ja sam vozio Passata sa 2.0 T motorom station wagon 2007 godiste sa 54000 kilometara i bio sam totalno razocaran performancama kao sto sam to negdje ranije napisao. Ono sto me je dojmilo kod pasata je njegova unutrasnjost i detalji dok me je izgled, voznja , preformance pa cak i prostranost kabine za auto te klase totalno razocarala.
Kao sto sam rekao bar u Kanadi za iste ili manje pare mozes kupiti bar 5 bolijh auta . Valjda zato i nemozes vidjeti Passata na ulici a ako neki i spazis onda su sanse 50/50 da ga voza bosanac kome je VW nesto poput religije. Govorim ovo jer sam i sam bio takav ali treba biti objektivan provozati malo i druga auto pored VW pa se uvjeriti da VW ustvari najvise prodaje ime i znacka.[/quote]

:lol: :lol: :lol:
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#37 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by d2 »

chuchumbamayumbe wrote:Svako se auto da odraditi...Upratis lika koji ga vozi, sacekas ga da parkira, dok izlazi laganini devetku na potiljak i to je to.
Liku na Otoci klepishe Audija ja mislim cetvorku, haman nova novcata, zeder, alarmi, qrci-palci...Dosh'o pasha pred garazu, izisao da je otvori, a hadzuke lijepo sjeli i odvezli se sa Audijem, zederom i full opremom.
naravno, hoces biti ljubazan pa izaci iz auta.
User avatar
Vares City
Posts: 6965
Joined: 01/02/2008 21:13
Location: 'nonde

#38 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by Vares City »

Ljudi moji,sto se ba bez veze sikirate!!!!!
Vozite "Citroen"i nemojte ga ni zakljucavati,nece ga niko :lol:
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#39 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by whow »

a koje auto mozes uzeti za $25K a da ima iste STANDARDNE performanse i opremu kao passat...??? da matere ti enlighten me!!!!!

Ja sam baj d vej uzeo svoga potpuno novog sa paketom # 1 za $23,500 e haj mi onda kazi koji je to auto da ga mogu uzeti za te pare a da je
1. istih konja
2 iste (ili manje) potrosnje
3. istog sigurosnog ranga (zvjezdica)
4. da ima vise airbag-a (kod mene punih 12 komada)
5. da ima istu garanciju
itd itd....

Samo mi nemoj reci Toyota Camry ili Honda Accord zivota ti jer se ne mogu ni porediti..[/quote]

Evo sam si odgovorio na svoje pitanje. Novi Accord ubija Passata u svakome pogledu , Camry je takoder bolje auto za manje para, hajmo dalje , Nisan Maksima, Chrysler 300 je bolji od Passata ,a ja bih se cak usudio reci da je i Huyndai Sonata bolje auto za manje pare. Passat te na cesti izade minimalno 30 hiljada i ko nevjeruje neka ode na bilo koji VW link za Candau i build your own Passat pa ces vidjeti koliko te kosta novi Passat . Ja sam vozio Passata sa 2.0 T motorom station wagon 2007 godiste sa 54000 kilometara i bio sam totalno razocaran performancama kao sto sam to negdje ranije napisao. Ono sto me je dojmilo kod pasata je njegova unutrasnjost i detalji dok me je izgled, voznja , preformance pa cak i prostranost kabine za auto te klase totalno razocarala.
Kao sto sam rekao bar u Kanadi za iste ili manje pare mozes kupiti bar 5 bolijh auta . Valjda zato i nemozes vidjeti Passata na ulici a ako neki i spazis onda su sanse 50/50 da ga voza bosanac kome je VW nesto poput religije. Govorim ovo jer sam i sam bio takav ali treba biti objektivan provozati malo i druga auto pored VW pa se uvjeriti da VW ustvari najvise prodaje ime i znacka.[/quote]


Ako uzmemo u obzir da su kanadski i americki dolar skoro bare-bare onda nisi u pravu. Taj passat te u Americi na cesti izadje oko $23-23,5 milje i to sa svom opremom. Vjerujem u ovo sto je napisao CHICAGO jer ga i moj buraz vozi, isto ga je platio. Taj isti auto, dvije godine i 40,000 milja (64,000 kilometara) kasnije vrijedi izmedju 16 i 17 hiljada dolara. Dakle, nakon 2 dvije godine vozanja od nekih 2500+ km mjesecno, izgubio je oko 30% vrijednosti sto je dosta prihvatljivo.
Cijene ostalih auta koje si naveo se uglavnom ne mogu porediti. Accord sedan sa opremom koja dodje u navedenom passatu ce bez problema izaci na 26-27 milja. Maxima ce dogurati blizu trancike, camry bi se sa nekim srednjim paketom opreme mozda mogao uklopiti u istu cijenu. Sto se tice drzanja cijene, tu su negdje, sve ostalo je stvar cejfa i licnog ukusa.

p.s. Ne vozim i ne "navijam" ni za jedan gore navedeni model :-)[/quote]

Da ne ispadne da ja sada izmisljam evo zvanicnih cijena iz Nordern Autohause - najveceg VW dealershipa u Alberti>

Pricing varies among trims, so to keep things simple we’ve included the pricing overview here. But don’t stop there. You can also build your own, compare it, or request a quote by clicking below.
Trim
Engine
Transmission
MSRP*
Passat 2.0L 200 hp 6-speed manual $27,475
2.0L 200 hp 6-speed automatic with Tiptronic® $28,875
2.0T 2.0L 200 hp 6-speed manual $29,975
2.0L 200 hp 6-speed automatic with Tiptronic® $31,375
3.6L 3.6L 280 hp 6-speed automatic with Tiptronic® and 4MOTION® $42,975
Excise Tax on Air Conditioning (Add to all orders for A/C equipped models) $100
Freight and PDI $1,335
Options
Trim Option MSRP*
Passat
Comfortline
17'' Monte Carlo alloy wheels
Leather-wrapped multifunction steering wheel
Leather-wrapped shift knob
Premium 7 radio with in-dash CD changer and diversity antenna
Chrome exterior window trim
Lighting package
$2,000

Rear Side Airbags
$450
2.0T
Highline
Comfortline
17'' Le Mans alloy wheels
Leather seating surfaces
HomeLink®
Power sunroof
Burr-walnut inserts
Bi-xenon headlights with adaptive front-lighting system (AFS)
Climatronic® with dual-zone temperature control
$5,000
Power sunroof
$1,400
with 3-month subscription
$450
Side Curtain ProtectionTM and front and rear side airbags
$450
3.6L
Highline
Sport suspension
Leather seating surfaces
Three-spoke leather-wrapped multi-function steering wheel with Tiptronic® controls
Power front seats with memory and lumbar support for driver's side
Power exterior mirrors with memory
Manual rear and side sunshades
$3,000
DVD Satellite Navigation
$2,700
Rear Side Airbags
$450

EVO PA KO ZNA DA RACUNA NEKA IZVOLI . DAKLE NAJOBICNIJI PASSAT , GOL KO PISTOLJ SA MANUELNIM MJENJACEM OBICNIM CELICNIM FELGAMA I NAJOSNOVNIJOM OPREMOM U KANADI KOSTA PREKO 30 000 DOLLARA , NA OVO DODAJ 5% gst STO JE ZNACI OKO 32000 (TRIDESET DVIJE HILJADE) GOL KO PISTOLJ. I ZA CASH - AKO NEMAS CASH SVE TO FINANCIRAS @5 .9% DAKLE IZADETE TE NAJOBICNIJI PASSAT 40 000 HILJADA. AKO HOCES PASSAT SA V6 MASINOM POCETNA CIJENA 42 000 RECIMO DODAS KOZU I ALUFELGE I PAR SITNICA ZA 5000 PAKET PA RECIMO SUNROOF ZA 1450 ,GST I EVO GA 50000 SLOVIMA PEDESET HILJADA DOLLARA ZA PASSATA PLUS TAKSA , PREKO PEDESET. PA MORAS BITI LUD PA DATI OVOLIKE PARE. MOZDA JE PASSAT U USA JEFTINIJI ALI OVO SU KANADSKE CIJENE I TO NA AKCIJI SA 3500 POPUSTA JER JE DO PRIJE 2 MJESECA OSNOVNA CIJENA PASSATA BILA 1 DOLLAR ISPOD 30 000 PLUS DADZBINE DAKLE OKO 35000 NA CESTI PONOVO SA CELICNIM FELGAMA , MANUELNIM MJENJACEM I OSNOVNOM OPREMA. A O CIJENEMA U VW SERVISIMA I DA NE GOVORIM. ZA$ 30 000 NA CESTI DOBIJES NOVOGA CHRYSLERA 300 TOURING SA MERCEDESOVOM SASIJOM , PODVOZJEM , UPRAVLJACKIM SISTEMOM , SJEDALIMA AUTOMATSKIM MJENJACEM -TAKODER MERCEDES - DOZIVOTNOM GARANCIJOM- KOZOM ,V6 MASINOM SA 250 KONJA , ZADNJOM VUCOM, MASOM OPCIJA ( EPS , TRACTION CONTROL, ABS ,) KOJE DOLAZE STANDARNDO TE IZGLEDOM KOJI OSVAJA. DAKLE PASAT SA SLICNOM OPREMOM TE KOSTA 20000 VISE . OVU SE NARAVNO KANADSKE CIJENE U HRVATSKOJ CHRYSLER 300 TOURING KOSTA 48000 EURA. DAKLE CIJENE SE RAZLIKUJU OVISNO O TRZISTA (PONUDA POTRAZNJA) STOGA RECIMO IMAMO SITUACIJU DA JE U KANADI PASSAT ZA 10 000 SKUPLJI NEGO U USA ILI RECIMO 300 U HRVATSKOJ KOSTA DUPLO VISE NEGO U CANADI 48000 EURA =CC.70 000 DOLLARA.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#40 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by d2 »

jesmo centar svijeta, dodju amerikanci da se svadjaju na sarajevo-x oko americkih auta :D
punto
Posts: 6
Joined: 05/03/2008 12:34

#41 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by punto »

Imam novog Passata sa elektronskim kljucem kupljenog u Sarajevu. Pitanje da li je adekvatna zastita ovdje ovaj kljuc -> APSOLUTNO NE.
Ja sam na svog ugradila COBRU i MULTI-LOCK zastitu u VW ASA servisu u Sarajevu i plus kasko ga osigurala ( u USA ovo bi bio kao full coverage insurance, ne samo liability). Pored toga, auto garaziram sa nekoliko brava :) .
Ne zaboravi, ne mora se ovdje auto samo upaliti da se ukrade. Ovdje su lopovi kreativni, neka auta slepaju, a neka samo natovare na kamion.
A glede Passata i religije, ne do Bog nije religija, ali sto jest jest, da imam milione, nikada drugo auto ne bih kupila. Volim ga i zadovoljna sam 100%. Pored komfora, na 1000 km potrosim jedan rezervoar, oko 5-6 l na 100 km potrosnja. Imam tonu mjesta u gepeku, sto za one sto imaju djecu znaju koliko znaci. :)

p.s.
na autoputu u Njemackoj imala sam ga priliku voziti na 160 km/h. Potrosnja i dalje je 6.1 l na 100 km, a auto klizi, imas osjecaj da vozis 90 km/h. Drugi Passati su me ostavljali u prasini i na 160 km/h, ali ja se ne usudim vise 8) ... Nadalje, servis ASA u Sarajevu za Passata (promjena ulja i ostalo) kostao me 100 km manje nego za moje drugo upola jeftinije korejsko auto. A usluga je na nivou koji sam vidjela u USA. Stvarno skroz sam zadovoljna.
User avatar
potpuni stranac
Posts: 807
Joined: 13/03/2008 09:54
Location: Lost at space and time

#42 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by potpuni stranac »

punto wrote:p.s.
na autoputu u Njemackoj imala sam ga priliku voziti na 160 km/h. Potrosnja i dalje je 6.1 l na 100 km, a auto klizi, imas osjecaj da vozis 90 km/h. Drugi Passati su me ostavljali u prasini i na 160 km/h, ali ja se ne usudim vise 8) ... Nadalje, servis ASA u Sarajevu za Passata (promjena ulja i ostalo) kostao me 100 km manje nego za moje drugo upola jeftinije korejsko auto. A usluga je na nivou koji sam vidjela u USA. Stvarno skroz sam zadovoljna.
ako nije problem, a koliko tačno košta ta izmjena ulja u ASA-i.
punto
Posts: 6
Joined: 05/03/2008 12:34

#43 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by punto »

Muz je vozio auto na servis bas nedavno, i cini mi se negdje oko 150 km .. Provjerit cu sa njim pa se javim ako je druga cijena, ali sam 99% sigurna da je negdje oko 150 km bilo.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#44 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by johntra »

promijeni ba onda nick, bezveze da ti više piše Punto :D
ne znam zašto tolika opčinjenost Passatom, kad se za te pare može uzeti bar pet ljepših, bogatijih i automobila sa kojima ćete mirnije spavati...
to 160 na sat, a potrošnja 6,1 okači mačku o rep ili neka ti u ASA-i pregledaju bord kompjuter...
punto
Posts: 6
Joined: 05/03/2008 12:34

#45 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by punto »

Zaista nije mi cilj da iznosim neistine glede potrosnje (ne znam otkud takav stav :? ), ali ovo je vec 2. put da sam vozila istu dugu distancu, i prema tankovanim litrima/predjenim kilometrima brojevi se slazu sa pokazateljem na onboard kompjuteru , auto je dizelas. Sigurna sam da ima dosta drugih dobrih auta u rasponu cijena Passata, ali ja sam osoba koja kada jednom nadje ono sto joj se svidja i pase, ne trazi dalje. Inace auto vozim sada aktivno preko nekih 10 godina, imala sam priliku voziti od Forda, Opela, Mitsubishija, do Jeepa, Nissanov terenaca, Toyotu, Korejce (neka u ulozi renta car-a doduse).. U mom iskustvu ova auta se ne mogu porediti, kako po konfornosti i sigurnosti, tako i po potrosnji i "handlingu"....
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#46 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by DobroJutroKolumbo »

Ima caka da ti ne mogu ukrasti auto nikako , vjeruj mi...osim ako ti ne prislone dugu devetku na celo! :D :D :D :lol: A tako je jednostavno, lopovi se nikad toga nebi sjetili... :D :D :lol: :lol: Ali necu da ofiram , mozda neki povlo ovo cita , pa ce poceti to koristiti... :lol: :lol: :lol: :D :D :D
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#47 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by johntra »

niko ne tvrdi da lažeš glede potrošnje...ali hajmo uzeti u obzir činjenice...ako govoriš da ti je Passat B6 i dizel, onda pretpostavljam da je u pitanju 2,0 TDI, koji kao što svi znamo ima 140 KS...znači otprilike vožnja 160 na sat jeste 3.000, prevedena na obrtaje u minuti, a zna se na koliko obrtaja dizeli razvijaju najveću snagu...prema tome, pri konstantnoj brzini od toliko km na sat, nema šanse da logički automobil troši toliko...to je možda bilo pokazivanje trenutne potrošnje...
normalno da se neće porediti auta koja si prije vozila sa novim Passatom, jer su to uglavnom bili automobili starije koncepcije, koji nikako ne mogu parirati Passatu...novi Mondeo je u svakom pogledu bolji od Passata i bolje se prodaje u Njemačkoj od njega...to su samo podaci u koje pola bh. stanovništva sa VW znakom ne želi vjerovati i misli da su izmišljotine...
nije ovo nikakva kritika tvojih postova, NHF... :bih:
punto
Posts: 6
Joined: 05/03/2008 12:34

#48 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by punto »

np :), NHF . Ne ulazim u statistike posto nisam sa njima upoznata, ali kao generalno pravilo drzim se dalje od auta proizvedenih u USA. Iz iskustva, ova auta su vecinom (opet ne sva), napravljena sa pravilom da su prostrana unutra, eye candy iz vana, i ono sto meni smeta jeste da ih rade da budu "good enough". Ako kazu recimo da se treba promjeniti zubcani remen nakon 60000 milja, onda budi siguran da to nije pod "preporucujem", nego pod "pokvarit ce se, mora se mjenjati". Generalno vezano za Ford, ova firma je prije u svojim ranijim godinama postojanja izbacila auto za koje je znala da je lako zapaljiv prtljaznik sa gorivom. No ipak proracunali su da je cijena tuzbi od nesretnih slucajeva je manja od cijene povlacenja modela. Nekoliko porodica je izginulo u ovakvom autu. Znam da nema veze sa onim sto pricamo, ali iz ovog razloga, a i niza drugih problema koje je ova kompanija imala sa modelima automobila u proslosti (recalls i sl.), te generalno slabije sigurnosti vozila, ne bih uzela ih u razmatranje. Po mom misljenju najkvaltetnija vozila i dalje proizvode Njemci i Japanci... Opet ovo naravno nije pravilo, ima svijetlih izuzetaka. Isto tako govorim o vozilima dostupnim nama smrtnicima, ne o luksuznim autima.
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#49 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by whow »

punto wrote:np :), NHF . Ne ulazim u statistike posto nisam sa njima upoznata, ali kao generalno pravilo drzim se dalje od auta proizvedenih u USA. Iz iskustva, ova auta su vecinom (opet ne sva), napravljena sa pravilom da su prostrana unutra, eye candy iz vana, i ono sto meni smeta jeste da ih rade da budu "good enough". Ako kazu recimo da se treba promjeniti zubcani remen nakon 60000 milja, onda budi siguran da to nije pod "preporucujem", nego pod "pokvarit ce se, mora se mjenjati". Generalno vezano za Ford, ova firma je prije u svojim ranijim godinama postojanja izbacila auto za koje je znala da je lako zapaljiv prtljaznik sa gorivom. No ipak proracunali su da je cijena tuzbi od nesretnih slucajeva je manja od cijene povlacenja modela. Nekoliko porodica je izginulo u ovakvom autu. Znam da nema veze sa onim sto pricamo, ali iz ovog razloga, a i niza drugih problema koje je ova kompanija imala sa modelima automobila u proslosti (recalls i sl.), te generalno slabije sigurnosti vozila, ne bih uzela ih u razmatranje. Po mom misljenju najkvaltetnija vozila i dalje proizvode Njemci i Japanci... Opet ovo naravno nije pravilo, ima svijetlih izuzetaka. Isto tako govorim o vozilima dostupnim nama smrtnicima, ne o luksuznim autima.
VECINA NOVIH POGOTOVO AMARICKIH AUTOMOBILA NEMA ZUPCASTI REMEN NEGO LANAC.PRICE O GOOD ENOUGH SU BEZ ARGUMENATA, CHRYSLER DAJE DOZIVOTNU GARANCIJU -DOBRO STE PROCITALI DOZIVOTNU NA SVOJA AUTA. CHRYSLER 300 JE PO MOME MISLJENJU MNOGO BOLJE AUTO OD PASSATA. TVOJ PASSAT JE DIZEL I ZATO MANJE TROSI PROVOZAL PASSATA SA V6 MASINOM PA CU TE PITATI ZA POTROSNJU. BOSANCI VJERUJU U VW KAO U BOGA I TO JE TESKO IZMJENITI. PO PITANJU USA AUTOMOBILA MISLIM DA SU NAPRAVILI OGROMANE POMAKE U ZADNJIH OSAM GODINA STO POTVRDUHU I STATISTIKE VW SA DRUGE STRANE IMA JEDAN OD NAJLOSIJIH REKORDA PO PITANJU KVALITETA I KVARENJA. TOLIKO
User avatar
nerko13
Posts: 93
Joined: 20/07/2006 10:50

#50 Re: KRADJA PASSAT-a, kako to????

Post by nerko13 »

jebo passata kupi si audija ;-)

*****gospodar prstenova*****

imam audija A4 2,5 TDI karavan, masina V6 163KS sa multitronik-automatskim mjenjacem.
potrosnja mu je do ludila (normalka mu je cca. 8-9l na 100km). kad ga vozim preko 160kmh trosi jos ludje..
rezervoar mu je od 65l i nikad ga ne mozes napuniti... kad ga upalis, potrosi ti idmah 2 litrice dok si rekao keks, ali
kad mu cujes zvuk, jebo dizelase... samo mu je boxer motor rava i mozda neki V12
fulkasko kosta da ne pricam. ali i to se nekako uspije skockati, tako da nije frke....

ugradio sam multi-lock i to u ZG, kontam idem ga malo profurati na autoput i potrositu koju litricu.
kupio odlicne 18" aluminijumske felge, malkice ga spustio i dodao s-line spojlere....

izgleda fenomenalno...znam da nema nista sa temom, jednostavno se malo hvalim.....

sala mala

:D :D :D

najbolje mi je to kad seljaci odu u ameriku i kupe si njemacko vozilo...... haahahhaha
pored onolikih mustanga, krajslera, korveta, sevroleta, kadilaka i vrazijih majki oni si kupe volkswagen hahahah
haso i mujo su za neke svijet izmislili......
znam da ce mi sada ovdje srozgati sve na kameru, ali najgore je to sto se jos i prepiru oko cijene vozila hahahahaha...

lud zbunjen normalan....
vozdrica.....
Post Reply