Kradja auta i sta uciniti

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
bob7
Posts: 91
Joined: 27/10/2009 18:33

#101 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by bob7 »

;-)
cudotvorac
Posts: 9
Joined: 17/03/2011 14:40

#102 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by cudotvorac »

definicija sigurnosti po citatu " broja 1" .op. ALAN FORD
sigurno je ono što je osigurano
od nas svak ima pravo da na svoj način tumaći pojam osiguranja
ali prava informacija se uvijek dobija od onih koji je sami prave i ugradjuju, ipak ginekologu ne ideš kad te zaboli zub.....................
nedavno mi kolega govori , meni komšija ugradio zaštitu xxxxx, PRAVO DOBRA I SIGURNA.....
de mi matere ti reci što ti je komšo po zanimanju , a on veli ::::MOLER, I TO PRAVO DOBAR
AFERIM
jel njemu treba da vjerujem ili mom izoštrenom akademski -mahalskom instiktu , pa u neku ruku svi smo mi hazarderi, nepromišljeno stavljamo svoj novac na tablu ,, sa odgovorom u sebi pa možda i dobijem
al u ovom slučaju kad mi je auto vani na otvorenom ne želim da ostavim niti jednu opciju hamletovskoj dilemi "dal če osvanut ili neče"



kad perem vozilo na autopraonici . mnoga auta imaju naljepnici o odr. zaštiti a od te zaštite niti traga ,
stog nije mjerodavno , ako ima naljepnicu da je sa određenom zaštitom i ukradeno
mnogi prodaju naljepnicu radi reklame , a ne samo rad zaštite
probaj u hudiny ili cobri dobit naljepnicu, dobit ćeš .....

statistički broj ukradenih vozila povećava činjenica da pojedinci dolaze sa vozilima na stranim tablama sa dobrim osiguranjem , te ga prijave kao nestalo uzmu pinku od osiguranja, zatim ga prodaju nekom kretenu koji če mu promjenit identity , normalno uz prepravljen broj šasije i dokumenata , prodat vama koji ste crkli da zaradite taj novac , i na kraju popušite foru.........

svajet, kupuj samo vozila koja su kupljena i održavana u BIH, koja imaju neki trag postojanja, i da znaš ko je vlasnik
Sa_u_srcu
Posts: 1864
Joined: 19/10/2010 23:09

#103 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by Sa_u_srcu »

http://www.youtube.com/watch?v=2C65ziTmhis

Ne znam jel islo, al evo strasnog zedera u akciji, covjek ga otvara za pola minute...hmm...tako da, iako ga i ja imam, mislim da je CObra ipak malo bolja i jaca stvar, al eto...
Sa_u_srcu
Posts: 1864
Joined: 19/10/2010 23:09

#104 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by Sa_u_srcu »

@di wrote:
Sa_u_srcu wrote:http://www.youtube.com/watch?v=2C65ziTmhis

Ne znam jel islo, al evo strasnog zedera u akciji, covjek ga otvara za pola minute...hmm...tako da, iako ga i ja imam, mislim da je CObra ipak malo bolja i jaca stvar, al eto...
A šta je Cobra?

alarm, jako dobar, koji u kombinaciji sa nekim mehanickim ili skrivenim preprekama ipak cini jako dobru zastitu od kradje...mada nista nije nemoguce, ali ipak...bolje je malo uloziti u to, nego se puno sekirati...
_maxy_
Posts: 24
Joined: 07/02/2011 11:54

#105 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by _maxy_ »

:( ljudi nasikirali ste me , jbt dodje mi da se naoružam i da spavam u autu :(
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#106 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by bordo gandalf »

_maxy_ wrote::( ljudi nasikirali ste me , jbt dodje mi da se naoružam i da spavam u autu :(
Ni to ti nije sigurno pokucat ce ti na prozor sa utokom i reci izlazi :D skriveni prekidaci nisu losi

Zimus jaranu maznu seat ibizu stari mu dosao iz italije bez ikakve zastite auto "golo" dosao prespavao nema auta...prijavi policiji oko 11 sati...zvao italiju posto ima dva gps-a u sebi skrivena nisu ga mogli locirati negdje oko 19 h zove policija pronasli smo vozilo mozete doci po njega...ne znam kako je moguce valjda su lopove cekali na ziceru ali auto su pronasli prije nego sto je prijavljen nestanak znaci auto pronasli u pola 9 cekali lopove da obiđu auto kad su se pojavili svi popadali...auto pronađeno pod zemljom :-) u otesu pita ga policajac gdje ces auto kaze kod rođaka u dvoriste, kaze auto mora u garazu naruceno bilo trebalo taj dan da se preda...savjetovao ga da auto ne voza, kaze mogu ti na semaforu uci u auto jer neko je dao pare vec za njega...
Last edited by bordo gandalf on 30/04/2011 02:20, edited 1 time in total.
_maxy_
Posts: 24
Joined: 07/02/2011 11:54

#107 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by _maxy_ »

rashtiman wrote:
_maxy_ wrote::( ljudi nasikirali ste me , jbt dodje mi da se naoružam i da spavam u autu :(
Ni to ti nije sigurno pokucat ce ti na prozor sa utokom i reci izlazi :D skriveni prekidaci nisu losi
pucao bih odmah cim bi ih vidio...i to izu straha :D majku im... odležao bi ih....ili bih i njih i auto digao kako neko reče ...kašikarom :x
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#108 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by bordo gandalf »

Ne vrijedi...zivot je zivot...samo dobru zastitu ne jednu par njih :D kad uđesu auto da pola sata prvo skidas zastite palis prekidace pa tek onda auto :D
Last edited by bordo gandalf on 30/04/2011 02:24, edited 1 time in total.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#109 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by bordo gandalf »

.
emirbey_7
Posts: 86
Joined: 18/01/2011 15:12

#110 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by emirbey_7 »

Najbolja zastita?

Nazalost, iz vlastitog iskustva.

Kasko. Neprocjenjivo.
User avatar
Zvek
Posts: 1430
Joined: 16/10/2010 19:58

#111 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by Zvek »

Zeder, Multlock, Cobra i naravno kasko.
_maxy_
Posts: 24
Joined: 07/02/2011 11:54

#112 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by _maxy_ »

ili unajmiti Bodyguard-a jednog odnosno dvojicu da u smjenama stalno motre na auto :D :D
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#113 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by johntra »

Možda ga je konto odvući? :D
korisnik foruma
Posts: 4
Joined: 12/05/2011 12:18

#114 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by korisnik foruma »

Ljudi zanima me je li nekome od vas ili nekome koga znate, ukraden noviji mercedes s tzv. IC bravom-ključem? Priča se da je njih teže ukrast a i ja nisam čuo za takve slučajeva u okolici.
User avatar
olensoner
Posts: 1151
Joined: 24/01/2008 19:34

#115 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by olensoner »

korisnik foruma wrote:Ljudi zanima me je li nekome od vas ili nekome koga znate, ukraden noviji mercedes s tzv. IC bravom-ključem? Priča se da je njih teže ukrast a i ja nisam čuo za takve slučajeva u okolici.
Ako su imali opremu iz ovlastenog Mercedes servisa, vrlo je moguce...
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#116 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by corsa »

Mercedes ima tu bravu od '97, pa zar je moguce da od tada nikad nisi cuo da je nekome ukraden mercedes? :D
User avatar
olensoner
Posts: 1151
Joined: 24/01/2008 19:34

#117 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by olensoner »

Ali mislim da su u Mercedesu prije neke 2-3 godine nesto dodatno radili na toj bravi i rekli da se navodno ne moze ukrasti nikako.
saniiado
Posts: 143
Joined: 27/09/2010 08:21

#118 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by saniiado »

betontennis wrote:Prije par sedmica meni su ukrali pasata, platio 3 milje vratili ga ja ga prodo i to je to što se tiče iskustva

Koji je Passat bio (godiste mislim) - jesi li imao ikakve zastite?

Sretno!
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#119 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by Skyfox »

rashtiman wrote:...savjetovao ga da auto ne voza, kaze mogu ti na semaforu uci u auto jer neko je dao pare vec za njega...
strasno :x
korisnik foruma
Posts: 4
Joined: 12/05/2011 12:18

#120 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by korisnik foruma »

corsa wrote:Mercedes ima tu bravu od '97, pa zar je moguce da od tada nikad nisi cuo da je nekome ukraden mercedes? :D
Nisam čuo da je ukraden noviji mercedes, nekome koga ja znam, a naravno da sam vidio na netu da su ih krali. Isto mi je momak mehaničar koji najviše radi mercedes u svom poslu rekao da nije čuo da su kod nas pokušali ukrast a ne ukrali. Činjenica je da se manje kradu od VW, Audija, Škode... ne znam da li zbog te brave ili nekog drugog razloga.
User avatar
Libyano
Posts: 459
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Tripoli nekad, BiH sad

#121 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by Libyano »

Jedno pitanje...
Koliko je siguran Passat Mk6 od kradje, kako se pokazao u praksi?
User avatar
Qler
Posts: 23606
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#122 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by Qler »

Nedavno su covjeku ukrali Octavia-u sa Cobra alarmom i Mul-T-Lock-om. Toliko o toj zastiti...
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#123 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by drndalo »

Jesi li siguran da je sve bilo "upalito"? Obicno se ne bi zahebali sa 2 dobre zastite odjednom, nego bi isli tamo gdje je nema... Ili su imali kopiju elektronike, iz praonice npr...? :?
saniiado
Posts: 143
Joined: 27/09/2010 08:21

#124 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by saniiado »

Libyano wrote:Jedno pitanje...
Koliko je siguran Passat Mk6 od kradje, kako se pokazao u praksi?
I mene ovo interesuje....

pod-pitanje ---- da li je MK 6 i B6 ista stvar (govorim za Passata 2006 - 2011)?

Hvala!!!
User avatar
Libyano
Posts: 459
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Tripoli nekad, BiH sad

#125 Re: Kradja auta i sta uciniti

Post by Libyano »

saniiado wrote:
Libyano wrote:Jedno pitanje...
Koliko je siguran Passat Mk6 od kradje, kako se pokazao u praksi?
I mene ovo interesuje....

pod-pitanje ---- da li je MK 6 i B6 ista stvar (govorim za Passata 2006 - 2011)?

Hvala!!!
ista je stvar, to je sestica Passat, bez obzira sta stavis ispred :)
Post Reply