Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post Reply
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#1 Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by amrica »

S obzirom da su Makedonija i CG priznale Kosovo, cak i po cijenu protjerivanja svojih ambasadora, logicno pitanje kad ce BiH to isto uciniti?

Za ocekivati (100%, sto bi rekao jedan politicar) je da ce se RS protiviti. Da li pokrenuti referendum po tom pitanju? Da li BiH ima pravo raspisati referndum ili neko slicno validno ispitivanje javnog misljenja?
Last edited by amrica on 20/08/2011 11:41, edited 1 time in total.
grki
Posts: 73
Joined: 07/10/2008 20:54

#2 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by grki »

amrica wrote:S obzirom da su Makedonija i CG priznale Kosovo, cak i po cijenu protjerivanja svojih ambasadora, logicno pitanje kad ce BiH to isto uciniti?

Za ocekivati (100%, sto bi rekao jedan politicar) je da ce se RS protiviti. Da li pokrenuti referendum po tom pitanju? Da li BiH ima pravo raspisati referndum ili neko slicno validno ispitivanje javnog misljenja?
Ne referendumaj ako boga znaš :lol:
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#3 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by amrica »

Ovo cisto informativno :D :D :D :D
grki
Posts: 73
Joined: 07/10/2008 20:54

#4 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by grki »

amrica wrote:Ovo cisto informativno :D :D :D :D
Ma može šta god hoćeš samo nemoj da se ovaj narod za šta pita matere ti :dance:
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#5 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by amrica »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Na zalost, narod se pita na izborima.


A na forumu ima ljudi koji znaju sta pametno reci, je li ono: ne cackaj mecku!
grki
Posts: 73
Joined: 07/10/2008 20:54

#6 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by grki »

amrica wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Na zalost, narod se pita na izborima.


A na forumu ima ljudi koji znaju sta pametno reci, je li ono: ne cackaj mecku!
Zato ti i govorim,narodu ne treba dati ništa da se pita.Kad god se upito,usro je.Mislim taj jebeni narod ili ti bravi
ljubilac
Posts: 148
Joined: 08/05/2008 23:26

#7 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by ljubilac »

Nikada, nadam se.
User avatar
Aguirre
Posts: 41
Joined: 19/06/2008 01:45
Location: Eksedicija: Osvajanje Zapada!

#8 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Aguirre »

Ma u ovoj drzavi se nemoze izglasat ni prijedlog zakona o popisu stanovnistva! a kamoli o priznanju neke drzave... koliko god ovo izgledalo nepovezano, vjeruj mi, ima itekako puno zajednickog.
Al to je za neku drugu temu! Pozdrav
MAGISTAR.MOSTAR
Posts: 15
Joined: 14/09/2008 21:01
Location: Mostar

#9 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by MAGISTAR.MOSTAR »

Evo ne znamo od dobra i blagostanja ni sami što ćemo sa sobom, pa nam samo još fali i priznavanje Kosova. K'o puno bi im pomoglo naše priznanje. A i nama bi baš dobro došlo. Valja uvoziti košpica i lubenice po povoljnijim cjenama.
A uostalom, ako ćemo da zaredamo, hajdemo ih sve u paketu priznati, i Kosovo, i Abhaziju a bogami i Južnu Osetiju....a kad malo razmislim zašto ne i Baskiju, kurde, Tamilske tigrove i ostale prijateljske narode.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#10 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by mostarac »

amrica wrote:S obzirom da su Makedonija i CG priznale Kosovo, cak i po cijenu protjerivanja svojih ambasadora, logicno pitanje kad ce BiH to isto uciniti?

Za ocekivati (100%, sto bi rekao jedan politicar) je da ce se RS protiviti. Da li pokrenuti referendum po tom pitanju? Da li BiH ima pravo raspisati referndum ili neko slicno validno ispitivanje javnog misljenja?
nama nije u interesu nezavisno kosovo i zasto bi to uradili ako nam nije u interesu.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#11 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by amrica »

A da li su MAc i CG postale dzamahirije priznavanjem Kosova? :D :D :D
User avatar
Frane-x
Posts: 322
Joined: 27/02/2008 19:48

#12 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Frane-x »

amrica wrote:S obzirom da su Makedonija i CG priznale Kosovo, cak i po cijenu protjerivanja svojih ambasadora, logicno pitanje kad ce BiH to isto uciniti?

Za ocekivati (100%, sto bi rekao jedan politicar) je da ce se RS protiviti. Da li pokrenuti referendum po tom pitanju? Da li BiH ima pravo raspisati referndum ili neko slicno validno ispitivanje javnog misljenja?
Referendum o priznanju Kosova...
Ženska glavo ostavi se politike.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#13 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by amrica »

a da sam muska glava, kakav bi imao argument?

I ne zazivam referendum, nego samo pitam.

Niko ovdje da raspravlja argumentirano, da ili ne, ocito tabu tema, RS, zna se protiv, FBiH, apsolutno nezainteresirana, jer, tacno sto je neko napisao, kakve mi imamo ili nemamo koristi od priznavanja Kosova.

Kakve su koristi imale zemlje koje su priznale BiH 91.?
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#14 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Mx »

Kosovo Alps
Image

Image

Kosovo
Image

Kosovo
Image

Kosovo
Image

Image

Vise slika na http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 2&page=103

Ko je sve priznao Kosovo od bivsih YU drzava

1. Slovenija
2. Hrvatska
3. Crna Gora
4. Makedonija

Ko jedini nije priznao Kosovo od bivsih YU drzava

1. Srbija i 2. Bosna i Hercegovina (Entiteti Federacija BiH, Bosnjaci i Hrvati i R. Srpska, Srbi)
Last edited by Mx on 12/03/2013 10:57, edited 3 times in total.
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#15 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by turban »

olovo92 wrote:
amrica wrote:
Kakve su koristi imale zemlje koje su priznale BiH 91.?
Имали су Муслимани користи....Како то рече Слинајџић 1992. :''Признање СРБиХ ће бити пут у стабилност'' :lol: :lol: :lol: А онда је почело:''Куууууууууууукууууууууууууууу мајкооооооооооооооооооо хеееееееееееееељп Базнијаааааааааааааааааааааа''' Image
Hajde probaj jos jednom... :x
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#16 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by amrica »

Nidje veze, pitam kakve je, napr, koristi imala Bugarska koja je medju prvim (ili prva?) priznala BiH?

A tema o H.S. za pljuvanje koliko hoces.

Tvoja zastava sve rekla, nisi sagovornok, nego monologicar.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#17 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by mostarac »

bona sagledaj samo ovo

1. Imamo li mi koristi da priznamo Kosovo? - Ama bas nikakve

2. Mozemo li imati stete? - Mozemo i to strasne

Odgovor se sam namece da li BiH treba priznati Kosovo.
daddy2
Posts: 34
Joined: 10/02/2008 23:37

#18 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by daddy2 »

olovo92 wrote:
Mx wrote:Ko je sve priznao Kosovo od bivsih YU drzava

1. Slovenija
2. Hrvatska
3. Crna Gora
4. Makedonija

Ko jedini nije priznao Kosovo od bivsih YU drzava

1. Srbija i 2. Bosna i Hercegovina (Entiteti Federacija BiH, Bosnjaci i Hrvati i R. Srpska, Srbi)
Очигледно је да Муслимани (тј. конвертовани Срби) највише поштују државу Србију, знају да је то и њихова држава, знају Муслимани да су Срби .....хвала вам браћо на подршци 8)

Image
Pa da, slazem se sa tobom. Poturice nece da priznaju kosovo, jer znaju da imaju srpskih korijena. I ja im se zahvaljuem na podrsci :lol:

Nadam se da ste dobili odgovor sada. :-D Moderator, moze lock! :zzzz:
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#19 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by amrica »

mostarac wrote:bona sagledaj samo ovo

1. Imamo li mi koristi da priznamo Kosovo? - Ama bas nikakve

2. Mozemo li imati stete? - Mozemo i to strasne

Odgovor se sam namece da li BiH treba priznati Kosovo.

Uh, Mostarac, bas si me razocarao, klasicna bosansko-hercegovacka: mene se i moje kuce ne tice, ja sam neutralan, dok ne dodju po mene... a onda si ostao sam.

Ponavljam: Kakve je koristi imala Bugarska sto je priznala BIh 91.?

U cemu je poenta? Da li smo protiv priznavanja Kosova? Zato jer se bojimo politicke trgovine, Kosovo za RS, zbog jake Srbije, ili nas Kosovo nikako ne zanima.
Ili je u pitanju neka planetarna politicka trgovina, gdje su i Srbija i Kosovo pioni, a mi jos manji od njih?

Ili smo za priznavanje, pa cak i nemali koristi?

Korist i steta?

Kakva korist? Ako je vecina zemalaj EU priznala Kosovo, mi mozemo samo imati koristi od toga. Sljedimo EU smjernice....

A steta je olicena u Dodi, i u, ocito, tvom strahu od njega.
Klasika, ne talasaj, nek je sad dobro, i sve super... Samo ti kao SDP-ovac si previse pomiren sa ovim status quo kojim Dodo uz pomoc prijetnji sa druge strane Drine (a diskutabilne koliko su stvarne) odrzava svoju vladavinu, a pomaze i SDA I HDZ da ostanu na vlasti.
Kazes mozemo imati STRASNE stete? Kakve? Ponovo rat? Tesko. Srbija nema vise JNA naouruzanje. RS se ne moze otcijepiti.... po Daytonu nema tu mogucnost. Tu je medjunarodna zajednica koja predobro zaradjuje da bi dozvolila da se promijeni sadasnje stanje....


Ovdje je Kosovo samo egzamplar ispitivanja javnog mijenja. Druga tema (Dino Mustafic) , da li biti dozivotno zrtve i puzati pred svakim ili dokazati da imamo kicmu...
Ako necemo danas za Kosovo, sutra necemo za ovo, pa za ono.... i onda cemo ostati donji zauvijek.
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#20 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Mx »

Kosovo, Sharr mountain (Brezovice)
Image

Vise slika na: http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 2&page=103
Last edited by Mx on 12/03/2013 11:08, edited 3 times in total.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#21 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by mostarac »

olovo92 wrote:
mostarac wrote:bona sagledaj samo ovo

1. Imamo li mi koristi da priznamo Kosovo? - Ama bas nikakve

2. Mozemo li imati stete? - Mozemo i to strasne

Odgovor se sam namece da li BiH treba priznati Kosovo.
Ох, колега Херцеговац је у праву....али, ти не рачунаш на оно ''да комшији цркне крава'' 8) па, да се онда мало балије наслађују над лешином 8)
Image
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#22 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by mostarac »

daddy2 wrote:
olovo92 wrote:
Mx wrote:Ko je sve priznao Kosovo od bivsih YU drzava

1. Slovenija
2. Hrvatska
3. Crna Gora
4. Makedonija

Ko jedini nije priznao Kosovo od bivsih YU drzava

1. Srbija i 2. Bosna i Hercegovina (Entiteti Federacija BiH, Bosnjaci i Hrvati i R. Srpska, Srbi)
Очигледно је да Муслимани (тј. конвертовани Срби) највише поштују државу Србију, знају да је то и њихова држава, знају Муслимани да су Срби .....хвала вам браћо на подршци 8)

Image
Pa da, slazem se sa tobom. Poturice nece da priznaju kosovo, jer znaju da imaju srpskih korijena. I ja im se zahvaljuem na podrsci :lol:

Nadam se da ste dobili odgovor sada. :-D Moderator, moze lock! :zzzz:

jos jedna

Image
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#23 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by mostarac »

amrica wrote:
mostarac wrote:bona sagledaj samo ovo

1. Imamo li mi koristi da priznamo Kosovo? - Ama bas nikakve

2. Mozemo li imati stete? - Mozemo i to strasne

Odgovor se sam namece da li BiH treba priznati Kosovo.

Uh, Mostarac, bas si me razocarao, klasicna bosansko-hercegovacka: mene se i moje kuce ne tice, ja sam neutralan, dok ne dodju po mene... a onda si ostao sam.

Ponavljam: Kakve je koristi imala Bugarska sto je priznala BIh 91.?

U cemu je poenta? Da li smo protiv priznavanja Kosova? Zato jer se bojimo politicke trgovine, Kosovo za RS, zbog jake Srbije, ili nas Kosovo nikako ne zanima.
Ili je u pitanju neka planetarna politicka trgovina, gdje su i Srbija i Kosovo pioni, a mi jos manji od njih?

Ili smo za priznavanje, pa cak i nemali koristi?

Korist i steta?

Kakva korist? Ako je vecina zemalaj EU priznala Kosovo, mi mozemo samo imati koristi od toga. Sljedimo EU smjernice....

A steta je olicena u Dodi, i u, ocito, tvom strahu od njega.
Klasika, ne talasaj, nek je sad dobro, i sve super... Samo ti kao SDP-ovac si previse pomiren sa ovim status quo kojim Dodo uz pomoc prijetnji sa druge strane Drine (a diskutabilne koliko su stvarne) odrzava svoju vladavinu, a pomaze i SDA I HDZ da ostanu na vlasti.
Kazes mozemo imati STRASNE stete? Kakve? Ponovo rat? Tesko. Srbija nema vise JNA naouruzanje. RS se ne moze otcijepiti.... po Daytonu nema tu mogucnost. Tu je medjunarodna zajednica koja predobro zaradjuje da bi dozvolila da se promijeni sadasnje stanje....


Ovdje je Kosovo samo egzamplar ispitivanja javnog mijenja. Druga tema (Dino Mustafic) , da li biti dozivotno zrtve i puzati pred svakim ili dokazati da imamo kicmu...
Ako necemo danas za Kosovo, sutra necemo za ovo, pa za ono.... i onda cemo ostati donji zauvijek.
Amrice uz duzno postovanje malo si mi zalutala u politiku.
Bugarska apsolutno nije mogla imati nikakvu stetu sto je priznala BiH 92. godine. S druge strane nasa steta sa priznanjem Kosova moze biti nesaglediva, jer kosovo formalno pravno nema nikakve uslove da stekne nezavisnost. Ja se nadam da je nikada nece ni steci iz jednostavnog razloga, jer to nama nije interes. U politici nema merhameta i sve je interes, a ja sam bar 10 puta na ovom forumu pisao kilometarske postove da objasnim zasto BiH treba da bude protiv nezavisnosti Kosova. To ce jednostavno destabilizovati ovu zemlju i dati u ruke Dodi i ekipi argument da kazu, kad moze Kosovo, mozemo i mi. To mu ne mora dati danas, al za 50 godina moze. Znaci nama to nije interes, a samo to se gleda. Sudbina albanaca me ne zanima jer ovdje se radi o nasoj guzici, kao sto njih nije zanimala i sigurno ih ne bi zanimala sudbina Bosanaca kad se radilo o njihovoj guzici i to su pravila politike. Svako voli i gleda samo sebe. Nije moralno i ljudski, al to su pravila i mi ih nismo pisali. Opstaju i ostaju samo najjaci, a politika i pravda nisu bas dva bliska pojma. U politici za pravdu niko ne mari, nego jaci tlaci. Meni su Srebrenica, Banjaluka, Zvornik, Trebinje i Bijeljina mnogo vazniji od Pristine, Gnjilana, Peci, Prizrena. Znaci nije vrijeme za merhamet. Da se to nas ne dotice i ne tice bilo bi mi svejedno, al kako to nas moze direktno pogoditi ja sam protiv jer to nije nas interes, a mi prije svega treba da gledamo sebe i sudbina moje zemlje i njenog naroda mi je mnogo vaznija od sudbine Kosova i Albanaca na Kosovu.
Last edited by mostarac on 11/10/2008 01:04, edited 2 times in total.
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#24 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Mx »

Kosovo
Image

Image

Image

Image

Vise skika na: http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 2&page=103
daddy2 wrote:
olovo92 wrote:
Mx wrote:Ko je sve priznao Kosovo od bivsih YU drzava

1. Slovenija
2. Hrvatska
3. Crna Gora
4. Makedonija

Ko jedini nije priznao Kosovo od bivsih YU drzava

1. Srbija i 2. Bosna i Hercegovina (Entiteti Federacija BiH, Bosnjaci i Hrvati i R. Srpska, Srbi)
Очигледно је да Муслимани (тј. конвертовани Срби) највише поштују државу Србију, знају да је то и њихова држава, знају Муслимани да су Срби .....хвала вам браћо на подршци 8)

Image
Pa da, slazem se sa tobom. Poturice nece da priznaju kosovo, jer znaju da imaju srpskih korijena. I ja im se zahvaljuem na podrsci :lol:

Nadam se da ste dobili odgovor sada. :-D Moderator, moze lock! :zzzz:
Kao sto vidite drzava Srbija i tzv Republika Srpska imaju punu podrsku politicara Bosnjaka i Hrvata iz Federacije BiH. Sada kada su oni takvi dzentlmeni prema vama red je da im dzentlmenski vratite i ukinete tzv R. Srpsku :D

Drugo vi niste nikakvi Srbi, cak mislim da i ne znate sta ste poslije konvertiranja od tzv Srba u Turke (skoro 500 godina) pa onda opet konvertiranje u bosanske Srbe i na kraju ce te traziti da konvertirate u Albance da bi dobili radne vize za Kosovo i Albaniju :D
Last edited by Mx on 12/03/2013 11:03, edited 2 times in total.
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#25 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

mostarac wrote:bona sagledaj samo ovo

1. Imamo li mi koristi da priznamo Kosovo? - Ama bas nikakve

2. Mozemo li imati stete? - Mozemo i to strasne

Odgovor se sam namece da li BiH treba priznati Kosovo.
Pa kako je EU pritegla Crnu Goru da prizna Kosovo. Dodje Ren i kaze vidite ako zelite da se priblizite EU priznajte Kosovo. Po meni je to sasvim dobar razlog.
Post Reply