Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#16301 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Cavendish »

Ma pitao sam iz razloga jer ako je rodjen ovdje kod nas mislim da su veće šanse da zaigra za nas. Iako su i mnogi naši odlučili se za Tursku ipak je mnogo više rođenih Sandzaklija odlučilo uzeti tursko državljanstvo. Ipak su mnogo jače veze izmedju sandžaka i turske negoli turske i BiH. Ne treba donositi nikakve preuranjene zaključke o momku nego savez treba mudro djelovati.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#16302 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by amar1994 »

aratet wrote:
bingov buraz wrote:Zašto je to bitno naglasiti?
Zato sto u Sandzaku Tursku nista manje ne vole nego BiH.
Vole i kod nas Tursku, ali ne bas kao BiH, izuzev SDA podmlatka.
:thumbup: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#16303 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Murat Sabanovic »

hrasno38 wrote:Kad imas drzavu iza sebe i nemas govana u istoj onda mozes biti i prvak Evrope. 24 Novembra prva utakmica protiv Rusije u BiH a onda tri dana kasnije gostovanje Francuskoj. Nakon toga se utakmice igraju u februaru i junu 2018 kada kvalifikacije zavrsavaju u prvoj rundi te druga runda pocinje u septembru 2018. Strasno bi volio vidjeti okrsaj Muse i Doncica. Dva ogromna mlada talenta ali ipak Doncicu fali jedna stvar a to je sut. Naravno Musa je u odnosu na njega fizicki insisponiran ali puno brzi. Bas bi volio gledati taj okrsaj :-D
kakav okrsaj...nasi bi to naduvali,a ustavri nema tu okrsaja....pustite momke da igraju kosarku....ali kad ih vec poredite treba biti objektivan i priznati da je doncic za tri stepenice iznad muse... tehnicki je podkovaniji, iskusniji,a i kosarkaska inteligencija mu je veca...doncic je vec sada formiran kosarkas, dok je musi potrebno najmanje jos 2-3 godine da dodje na sadasnji lukin nivo...

p.s. lukino najjace oruzje je sut ! mislim da dzananu vise odgovara americka kosarka, nego luki. vidjecemo kako ce to izgledati za 5- 6 godina. puno uspjeha i zdravlja obojici
User avatar
hrasno38
Posts: 31410
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16304 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Murat Sabanovic wrote:
hrasno38 wrote:Kad imas drzavu iza sebe i nemas govana u istoj onda mozes biti i prvak Evrope. 24 Novembra prva utakmica protiv Rusije u BiH a onda tri dana kasnije gostovanje Francuskoj. Nakon toga se utakmice igraju u februaru i junu 2018 kada kvalifikacije zavrsavaju u prvoj rundi te druga runda pocinje u septembru 2018. Strasno bi volio vidjeti okrsaj Muse i Doncica. Dva ogromna mlada talenta ali ipak Doncicu fali jedna stvar a to je sut. Naravno Musa je u odnosu na njega fizicki insisponiran ali puno brzi. Bas bi volio gledati taj okrsaj :-D
kakav okrsaj...nasi bi to naduvali,a ustavri nema tu okrsaja....pustite momke da igraju kosarku....ali kad ih vec poredite treba biti objektivan i priznati da je doncic za tri stepenice iznad muse... tehnicki je podkovaniji, iskusniji,a i kosarkaska inteligencija mu je veca...doncic je vec sada formiran kosarkas, dok je musi potrebno najmanje jos 2-3 godine da dodje na sadasnji lukin nivo...

p.s. lukino najjace oruzje je sut ! mislim da dzananu vise odgovara americka kosarka, nego luki. vidjecemo kako ce to izgledati za 5- 6 godina. puno uspjeha i zdravlja obojici
Ha sta je Luki najjace oruzje????? Sut??? Vidi on i Musa se ne mogu porediti u sutu nikako. Lukin svaki sut za tri poena ide skoro od tablu kao da eksere zabija. Luka je fizicki jaci i tu je njegova prednost kao i naravno iskustvo igranja velikih utakmica u Realu. Medjutim Musa je suhi talenat....daj mu loptu i ako je njegovo vece uopste nije bitno tko je sa druge strane. Kada sam rekao okrsaj mislio sam na sportski...utakmicu....izmedju ova dva kosarkaska dragulja a ne tucu. Po onome sto je Luka pokazao na EP njegov najveci adut su skokovi i asistencije....naraavno postize on i poene ali nije suter (bar po ovome sto je pokazao na EP). Luka je igrao najvise od svih igraca...29.1 minutu po utakmici i imao je prosjek 14.3 poena ali i 8.1 skokova te 3.6 asistencija. Upravo takva statistika ga ne cini suterom ali ga cini zaista vrhunskim igracem.
Musa igra vrlo slican nacin kosarke ali puno vise pogadja kada igra. Voli da asistira ali voli i da skace i kupi lopte. Naravno slazem se ja sa tobom da je Luka trenutacno u prednosti ali bez obzira strasno bi volio da vidim okrsaj na ternu izmedju njih dvojice. Odavno Evropa nije imala tako dva mlada talenta.
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#16305 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

ni jedan ni drugi nemaju neki sut realno. tu su negdje, samo sto je doncic ipak igrao u jacoj ligi. u vecini ostalih stvari doncic je par nivoa iznad i nema nikakve sramote tu, jer se igrac tipa doncic radja jednom u ko zna koliko godina. također ovih par nivoa ispod doncica ne znaci nista lose, cak naprotiv znaci da je i musa pravo dobar igrac.
Phantasy
Posts: 406
Joined: 30/06/2014 17:35

#16306 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Phantasy »

hrasno38 wrote:
Murat Sabanovic wrote:
hrasno38 wrote:Kad imas drzavu iza sebe i nemas govana u istoj onda mozes biti i prvak Evrope. 24 Novembra prva utakmica protiv Rusije u BiH a onda tri dana kasnije gostovanje Francuskoj. Nakon toga se utakmice igraju u februaru i junu 2018 kada kvalifikacije zavrsavaju u prvoj rundi te druga runda pocinje u septembru 2018. Strasno bi volio vidjeti okrsaj Muse i Doncica. Dva ogromna mlada talenta ali ipak Doncicu fali jedna stvar a to je sut. Naravno Musa je u odnosu na njega fizicki insisponiran ali puno brzi. Bas bi volio gledati taj okrsaj :-D
kakav okrsaj...nasi bi to naduvali,a ustavri nema tu okrsaja....pustite momke da igraju kosarku....ali kad ih vec poredite treba biti objektivan i priznati da je doncic za tri stepenice iznad muse... tehnicki je podkovaniji, iskusniji,a i kosarkaska inteligencija mu je veca...doncic je vec sada formiran kosarkas, dok je musi potrebno najmanje jos 2-3 godine da dodje na sadasnji lukin nivo...

p.s. lukino najjace oruzje je sut ! mislim da dzananu vise odgovara americka kosarka, nego luki. vidjecemo kako ce to izgledati za 5- 6 godina. puno uspjeha i zdravlja obojici
Ha sta je Luki najjace oruzje????? Sut??? Vidi on i Musa se ne mogu porediti u sutu nikako. Lukin svaki sut za tri poena ide skoro od tablu kao da eksere zabija. Luka je fizicki jaci i tu je njegova prednost kao i naravno iskustvo igranja velikih utakmica u Realu. Medjutim Musa je suhi talenat....daj mu loptu i ako je njegovo vece uopste nije bitno tko je sa druge strane. Kada sam rekao okrsaj mislio sam na sportski...utakmicu....izmedju ova dva kosarkaska dragulja a ne tucu. Po onome sto je Luka pokazao na EP njegov najveci adut su skokovi i asistencije....naraavno postize on i poene ali nije suter (bar po ovome sto je pokazao na EP). Luka je igrao najvise od svih igraca...29.1 minutu po utakmici i imao je prosjek 14.3 poena ali i 8.1 skokova te 3.6 asistencija. Upravo takva statistika ga ne cini suterom ali ga cini zaista vrhunskim igracem.
Musa igra vrlo slican nacin kosarke ali puno vise pogadja kada igra. Voli da asistira ali voli i da skace i kupi lopte. Naravno slazem se ja sa tobom da je Luka trenutacno u prednosti ali bez obzira strasno bi volio da vidim okrsaj na ternu izmedju njih dvojice. Odavno Evropa nije imala tako dva mlada talenta.
Doncic je bolji suter od Muse, ovo se ni ne moze raspravljati.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#16307 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Murat Sabanovic »

hrasno38 wrote:
Murat Sabanovic wrote:
hrasno38 wrote:Kad imas drzavu iza sebe i nemas govana u istoj onda mozes biti i prvak Evrope. 24 Novembra prva utakmica protiv Rusije u BiH a onda tri dana kasnije gostovanje Francuskoj. Nakon toga se utakmice igraju u februaru i junu 2018 kada kvalifikacije zavrsavaju u prvoj rundi te druga runda pocinje u septembru 2018. Strasno bi volio vidjeti okrsaj Muse i Doncica. Dva ogromna mlada talenta ali ipak Doncicu fali jedna stvar a to je sut. Naravno Musa je u odnosu na njega fizicki insisponiran ali puno brzi. Bas bi volio gledati taj okrsaj :-D
kakav okrsaj...nasi bi to naduvali,a ustavri nema tu okrsaja....pustite momke da igraju kosarku....ali kad ih vec poredite treba biti objektivan i priznati da je doncic za tri stepenice iznad muse... tehnicki je podkovaniji, iskusniji,a i kosarkaska inteligencija mu je veca...doncic je vec sada formiran kosarkas, dok je musi potrebno najmanje jos 2-3 godine da dodje na sadasnji lukin nivo...

p.s. lukino najjace oruzje je sut ! mislim da dzananu vise odgovara americka kosarka, nego luki. vidjecemo kako ce to izgledati za 5- 6 godina. puno uspjeha i zdravlja obojici
Ha sta je Luki najjace oruzje????? Sut??? Vidi on i Musa se ne mogu porediti u sutu nikako. Lukin svaki sut za tri poena ide skoro od tablu kao da eksere zabija. Luka je fizicki jaci i tu je njegova prednost kao i naravno iskustvo igranja velikih utakmica u Realu. Medjutim Musa je suhi talenat....daj mu loptu i ako je njegovo vece uopste nije bitno tko je sa druge strane. Kada sam rekao okrsaj mislio sam na sportski...utakmicu....izmedju ova dva kosarkaska dragulja a ne tucu. Po onome sto je Luka pokazao na EP njegov najveci adut su skokovi i asistencije....naraavno postize on i poene ali nije suter (bar po ovome sto je pokazao na EP). Luka je igrao najvise od svih igraca...29.1 minutu po utakmici i imao je prosjek 14.3 poena ali i 8.1 skokova te 3.6 asistencija. Upravo takva statistika ga ne cini suterom ali ga cini zaista vrhunskim igracem.
Musa igra vrlo slican nacin kosarke ali puno vise pogadja kada igra. Voli da asistira ali voli i da skace i kupi lopte. Naravno slazem se ja sa tobom da je Luka trenutacno u prednosti ali bez obzira strasno bi volio da vidim okrsaj na ternu izmedju njih dvojice. Odavno Evropa nije imala tako dva mlada talenta.
pazi majstore.. musa nema jos ozbiljnih utakmica,dok je ovaj najbolja petorka EP. musa jos nije kosarkasko ime,vec potencijal. o kojem ti okrsaju govoris??? o okrsaju vrhunskog igraca i potencijalnog vrhunskog igraca! musa bi taj duel mozda gledao kao okrsaj,dok to za luku sigurno ne bi bio. niti bi to javnost(osim mozda u bosni) gledala kao okrsaj.

sto se lukinog suta tice dovljno je pogledati https://www.youtube.com/watch?v=eNE38no9Oxc

znas i sam da se danas kosarka svodi na pick igru i sut.pogledaj musinu pick igru ili desni ulaz...prosjek,zar ne? sut je dosta popravio i
nije mu los. ali pick mu nije jos dobar.
i meni je musa drazi,jer je nas. ali jas sam fun donciceve kosarke...ovo sto doncic danas demonstrira vec odavno nije vidjeno u europi.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#16308 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Thorgerson »

Iako je Doncic daleko sada odmakao Musi, ja sam takodjer misljenja da ce Musa ipak biti uspjesniji u NBA.

Skauti su odusevljeni kakvu scoring ability ima Musa, ali u svakom reportu koji sam citao prva slabost koju navode je naravno slaba fizicka konstitucija.
User avatar
hrasno38
Posts: 31410
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16309 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

OK svako ima pravo na svoje misljenje i to je u redu. Ja ne mislim kao vi i zato kazem da bi volio da vidim taj susret a doci ce do njega kad tad.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40712
Joined: 29/06/2011 23:39

#16310 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

Musa ce biti odlican igrac, ali uozbiljite se, Doncicu prognoziraju i prvi pik na NBA draftu.

Doncic je daleko kompletniji igrac, on i odbranu i napad igra fantasticno. Takvog beka ovi prostori nisu vidjeli od Petrovic Drazena.
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#16311 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by aratet »

dječak sa šibicama wrote:Musa ce biti odlican igrac, ali uozbiljite se, Doncicu prognoziraju i prvi pik na NBA draftu.

Doncic je daleko kompletniji igrac, on i odbranu i napad igra fantasticno. Takvog beka ovi prostori nisu vidjeli od Petrovic Drazena.
Doncic se daleko prije razvio i prije je gurnut na parket.
To sto je bolji sada ne mora znaciti da ce biti bolji i u NBA.
User avatar
hrasno38
Posts: 31410
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16312 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

User avatar
hrasno38
Posts: 31410
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16313 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

dječak sa šibicama wrote:Musa ce biti odlican igrac, ali uozbiljite se, Doncicu prognoziraju i prvi pik na NBA draftu.

Doncic je daleko kompletniji igrac, on i odbranu i napad igra fantasticno. Takvog beka ovi prostori nisu vidjeli od Petrovic Drazena.
Petrovic nikad nije igrao odbranu fantasticno!
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40712
Joined: 29/06/2011 23:39

#16314 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

Steta, tako to krene, ko je imao nekog iskustva sa dijabeticarima. Pocne od prsta, onda noga, na kraju nastupi smrt. Kad se vec dodje do tog stadija.
Problem je u teskom zacjeljivanju rana.

Ali borac je Dusko.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58703
Joined: 03/08/2010 19:04

#16315 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

hrasno38 wrote:
dječak sa šibicama wrote:Musa ce biti odlican igrac, ali uozbiljite se, Doncicu prognoziraju i prvi pik na NBA draftu.

Doncic je daleko kompletniji igrac, on i odbranu i napad igra fantasticno. Takvog beka ovi prostori nisu vidjeli od Petrovic Drazena.
Petrovic nikad nije igrao odbranu fantasticno!

nije je u vevropi skoro nikako ni igrao,tek je u nba morao poceti pokusati igrati i obranu
User avatar
hrasno38
Posts: 31410
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16317 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

https://www.klix.ba/sport/kosarka/vujos ... 170927028?

Drago mi je pravo radi Campare...zaista je zasluzio!
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#16318 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

jel se to buza oporavio? bilo bi dobro biberovica pozvati, ali jebena fiba :evil:
User avatar
hrasno38
Posts: 31410
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16319 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

spree wrote:jel se to buza oporavio? bilo bi dobro biberovica pozvati, ali jebena fiba :evil:
16 godina? da nije malo prerano...a i bio bi red da odigra za neku omladinsku selekciju
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#16320 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

Drpit ce nam ga turci i jbg onda. Momak odigrao par min za fener, godine odmah nebitne. Vrijedi ga pozvati, ali ne moze jbg.
User avatar
hrasno38
Posts: 31410
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16321 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

spree wrote:Drpit ce nam ga turci i jbg onda. Momak odigrao par min za fener, godine odmah nebitne. Vrijedi ga pozvati, ali ne moze jbg.
Pa ako postoji sansa da ga drpe Turci onda nam i ne treba....za reprezentaciju treba da igraju samo oni koji nemaju dileme!!!
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#16322 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Itsoktobealone »

Eh i ovo malo šanse sto je bilo do sada je nestalo sa ovom odlukom igranja Euroligaških igrača. Jebiga, čestitke momcima.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#16324 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Altsa »

Belgija je jedina nasa sansa ako je i ona.
User avatar
hrasno38
Posts: 31410
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16325 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Altsa wrote:Belgija je jedina nasa sansa ako je i ona.
Ne mislim ja bas tako.......ja mislim da ce se u Skenderiji dobro pomuciti sve tri reprezentacije da nas dobiju kao i da ce Dusko napraviti takvu atmosferu medju igracima koja ce dovesti do tih pobjeda. Naravno pod uslovom da zaista Skenderija bude krcata kao nekad.....
Post Reply