Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#16151 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by red evil »

Nije lako se plasirati na SP. Vjerujem da mi u najjačem sastavu možemo sa skoro svim selekcijama nositi, osim možda 2-3 ekipe, kao što su Španija, Francuska... Ja vjerujem da idemo na SP.
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#16152 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Mustang1 »

Pa ne igraju NBA igraci to? Ne znam ovaj drugi krug? Posto ove prve kvalifikacije pocinju u pola NBA sezone. Nema sanse da ce oni ikoga pustiti.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16153 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

phillie wrote:Spanija
Slovenija
---------------
Poljska
Litvanija

-----------------
Francuska
Rusija

--------------

Njemacka
Srbija

-----------------

Ako uzmemo u obzir da mozemo nekako biti bolji od Crne Gore ili Madjarske ili Belgije ili Gruzije, koja je to grupa gdje bi se mogli nadati da mozemo osvojiti jos neki bod od favorita? Meni se cini protiv Poljaka ili Litvanije. Kakav mozemo ocekivati sastav Slovenije i Crne Gore u kvalifikacijama ?
Vecine reprezentacija se ne trebamo bojati ako budu igrale bez NBA i Euroliga igraca. Svi ce morati izaci sa potpuno novim i neuigranim timovima i tu upravo lezi nasa najveca sansa i to je mozda i najvece dobro sto ce nam donjeti ove predkvalifikacije. Sa Kikanovicem i Stipanovicem bit cemo za svjetlosnu godinu jaci pod kosem. A i siguran sam da ce Dule kao prvo izboriti se sa ovom bolsecu a kao drugo iskopati jos koje iznenadjenje kao sto je Tomic koji je jucer bio izvanredan. Sljedeci krug kvalifikacija bilo gdje da upadnemo vidim kao sigurniji prolaz nego sto je bio u predkvalifikacijama
VPSA
Posts: 517
Joined: 19/05/2017 14:25

#16154 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by VPSA »

Ne znam je li iko spomenuo, ali bitno je i to da se u ovu drugu fazu prenose svi rezultati iz prve faze ( s 2 repke koje su prosle jos). Tako da ako bi prosli tipa jer smo Belgiju 2 puta dobili a oni ispali, morali bi skoro sve tekme dobit u 2. fazi da se mozemo ista nadati.

Da se ode na SP to bi bio najveci kosarkaski uspjeh u historiji zemlje i jasno da nam sanse u bilo kakvim scenarijima razvoja ove situacije oko igracae nisu prevelike, ali treba se borit pa sta bude. Ja ovo sve svakako vidim kao pripremanje sto jaceg tima za naredni eurobasket, a ove tekme s najboljim evropskim ekipama nam mogu samo valjati. Mozda bi zato bilo dobro proci u ovaj 2. krug jer je to jos 6 dodatnih jakih utakmica. A ako se plasiramo onda im svima treba napravit biste tamo ispred ekonomije s Mesom, Andricem i ekipom.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16155 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

VPSA wrote:Ne znam je li iko spomenuo, ali bitno je i to da se u ovu drugu fazu prenose svi rezultati iz prve faze ( s 2 repke koje su prosle jos). Tako da ako bi prosli tipa jer smo Belgiju 2 puta dobili a oni ispali, morali bi skoro sve tekme dobit u 2. fazi da se mozemo ista nadati.

Da se ode na SP to bi bio najveci kosarkaski uspjeh u historiji zemlje i jasno da nam sanse u bilo kakvim scenarijima razvoja ove situacije oko igracae nisu prevelike, ali treba se borit pa sta bude. Ja ovo sve svakako vidim kao pripremanje sto jaceg tima za naredni eurobasket, a ove tekme s najboljim evropskim ekipama nam mogu samo valjati. Mozda bi zato bilo dobro proci u ovaj 2. krug jer je to jos 6 dodatnih jakih utakmica. A ako se plasiramo onda im svima treba napravit biste tamo ispred ekonomije s Mesom, Andricem i ekipom.
Sad u sljedecem krugu imas 6 utakmica a ako ga prodjes onda u grupi imas 6 ekipa i to je jos 10 utakmica koje ce odrediti koja tri tima iz grupa idu na SP. Dakle da bi se otislo na SP treba odigrati jos 16 utakmica:)

Image
VPSA
Posts: 517
Joined: 19/05/2017 14:25

#16156 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by VPSA »

hrasno38 wrote:
VPSA wrote:Ne znam je li iko spomenuo, ali bitno je i to da se u ovu drugu fazu prenose svi rezultati iz prve faze ( s 2 repke koje su prosle jos). Tako da ako bi prosli tipa jer smo Belgiju 2 puta dobili a oni ispali, morali bi skoro sve tekme dobit u 2. fazi da se mozemo ista nadati.

Da se ode na SP to bi bio najveci kosarkaski uspjeh u historiji zemlje i jasno da nam sanse u bilo kakvim scenarijima razvoja ove situacije oko igracae nisu prevelike, ali treba se borit pa sta bude. Ja ovo sve svakako vidim kao pripremanje sto jaceg tima za naredni eurobasket, a ove tekme s najboljim evropskim ekipama nam mogu samo valjati. Mozda bi zato bilo dobro proci u ovaj 2. krug jer je to jos 6 dodatnih jakih utakmica. A ako se plasiramo onda im svima treba napravit biste tamo ispred ekonomije s Mesom, Andricem i ekipom.
Sad u sljedecem krugu imas 6 utakmica a ako ga prodjes onda u grupi imas 6 ekipa i to je jos 10 utakmica koje ce odrediti koja tri tima iz grupa idu na SP. Dakle da bi se otislo na SP treba odigrati jos 16 utakmica:)

Image
Mislim da nije. Prenose se 4 rezultata s 2 ekipe koje su prosle zajedno s tobom, a s ove nove 3 igras 6 tekmi. Tako barem pise na wikipediji:
In the second round, the top three teams from each group were placed in a group with three other top teams. All results from the first qualification round are carried over to the second round. Games will be played in September 2018, November 2018 and February 2019.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16157 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

VPSA wrote:
hrasno38 wrote:
VPSA wrote:Ne znam je li iko spomenuo, ali bitno je i to da se u ovu drugu fazu prenose svi rezultati iz prve faze ( s 2 repke koje su prosle jos). Tako da ako bi prosli tipa jer smo Belgiju 2 puta dobili a oni ispali, morali bi skoro sve tekme dobit u 2. fazi da se mozemo ista nadati.

Da se ode na SP to bi bio najveci kosarkaski uspjeh u historiji zemlje i jasno da nam sanse u bilo kakvim scenarijima razvoja ove situacije oko igracae nisu prevelike, ali treba se borit pa sta bude. Ja ovo sve svakako vidim kao pripremanje sto jaceg tima za naredni eurobasket, a ove tekme s najboljim evropskim ekipama nam mogu samo valjati. Mozda bi zato bilo dobro proci u ovaj 2. krug jer je to jos 6 dodatnih jakih utakmica. A ako se plasiramo onda im svima treba napravit biste tamo ispred ekonomije s Mesom, Andricem i ekipom.
Sad u sljedecem krugu imas 6 utakmica a ako ga prodjes onda u grupi imas 6 ekipa i to je jos 10 utakmica koje ce odrediti koja tri tima iz grupa idu na SP. Dakle da bi se otislo na SP treba odigrati jos 16 utakmica:)

Image
Mislim da nije. Prenose se 4 rezultata s 2 ekipe koje su prosle zajedno s tobom, a s ove nove 3 igras 6 tekmi. Tako barem pise na wikipediji:
In the second round, the top three teams from each group were placed in a group with three other top teams. All results from the first qualification round are carried over to the second round. Games will be played in September 2018, November 2018 and February 2019.
Ajde kako god vidjet cemo...da je proc ovaj sljedeci krug pa cemo onda dumati dalje:) u cetvrtak izvlacenje
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16158 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16159 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#16160 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Murat Sabanovic »

VPSA wrote:Ne znam je li iko spomenuo, ali bitno je i to da se u ovu drugu fazu prenose svi rezultati iz prve faze ( s 2 repke koje su prosle jos). Tako da ako bi prosli tipa jer smo Belgiju 2 puta dobili a oni ispali, morali bi skoro sve tekme dobit u 2. fazi da se mozemo ista nadati.

Da se ode na SP to bi bio najveci kosarkaski uspjeh u historiji zemlje i jasno da nam sanse u bilo kakvim scenarijima razvoja ove situacije oko igracae nisu prevelike, ali treba se borit pa sta bude. Ja ovo sve svakako vidim kao pripremanje sto jaceg tima za naredni eurobasket, a ove tekme s najboljim evropskim ekipama nam mogu samo valjati. Mozda bi zato bilo dobro proci u ovaj 2. krug jer je to jos 6 dodatnih jakih utakmica. A ako se plasiramo onda im svima treba napravit biste tamo ispred ekonomije s Mesom, Andricem i ekipom.
u tome i jest fazon. inace, da se rezultati ne prenose bile bi to opet predkvalifikacije. zato ciljati prvo mjesto u grupi,tek onda bi imali sanse da se kvalifikujemo.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#16161 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Murat Sabanovic »

Krizanje

Grupa A (Spanija,Slovenija,Crna Gora) se kriza grupom B ( Turska, Latvija,Ukrajina)
Grupa C (Poljska,Litvanija,Madjarska) se kriza sa grupom D (Italija, Hrvatska ,Rumunija)
Grupa E (Belgija,Francuska,Rusija) se kriza sa grupom F (Ceska, Finska,Island)
Grupa G (Njemacka, Srbija,Gruzija) se kriza sa grupom H (Izrael, Britanija i Grcka)
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#16162 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Murat Sabanovic »

hrasno38 wrote:Dule Vujosevic nakon pobjede.....

http://sportsport.ba/bh_kosarka/pustimo ... oga/248854
nahvali mensu zvanog treca cetvrtina.

i ja mislim da je ovo mensina pobjeda. izmorio je crnju i to pravo... kontrolisao defanzivni skok dok je u napadu u kljucnim momentima spustio loptu na tomica,sto je rezultiralo faulom ili poenima.

bravo menso!!!
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#16163 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

mega_mashcine wrote: kao sto philie rece, zajebano kako god, pogotovo jer ne znamo u kakvim sastavima će doći ostale repke, ali i naša.

Dakle, otprilike je situacija sljedeća:

GRUPA 1 (A-B):
Španija
Slovenija
Bosna i Hercegovina (Potrebno da budemo bolji od Crne Gore)
Turska
Latvija
Ukrajina

GRUPA 2 (C-D):
Litvanija
Poljska
Bosna i Hercegovina (Potrebno da budemo bolji od Mađarske)
Italija
Hrvatska
Rumunija

GRUPA 3 (E-F)
Francuska
Rusija
Bosna i Hercegovina (Potrebno da budemo bolji od Belgije)
Češka
Island
Finska

GRUPA 4 (G-H):
Srbija
Njemačka
Bosna i Hercegovina (Potrebno da budemo bolji od Gruzije)
Izrael
Grčka
Velika Britanija

Eto pa sami presudite. Fkt nije lako ni u jednoj grupi, ali ja bih ako je ikako moguće izbjegao C grupu, jer u kakvim god sastavima da budu reprezentacije, jako teško će biti završiti ispred Litvanije, Hrvatske i Italije, a tu su Rumunija i Poljska, koje u ovakvoj grupi moraš dobiti i kući i na strani, ako hoćeš proći..
Što se tiče križanja, možda bi nam najbolje odgovarala E grupa, jer sigurno da se možemo ravnopravno nositi i sa Češkom, i sa Islandom i Finskom, ali nam je za to potrebno da u prvoj fazi budemo bolji od Belgije (koja je meni poprilična nepoznanica)..
Vjerujem da bi nam bilo dosta lakše sa Gruzijom izaći na kraj, a onda bi se križali sa Izraelom, V.Britanijom i Grčkom, nimalo lagano i u ovom slučaju.

Tako da ja sada ipak biram E grupu, s Belgijom za drugi krug, ako njih prodjemo, onda se potući sa Cesima, Islandom i Finskom, pa sta bude. :bih:
A uz to izbjeći dvomeč sa Srbijom, mislim da nam to nije potrebno..
Ova e-f bi bila najidealnija, ove ostale grupe imaju barem po 3 jace ekipe od nas, mada opet se nista ne zna bez sastava ekipa. Hajde vala da i mi jednom vidimo to svjetsko prvenstvo, pa onda i olimpijske igre 8-)
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20397
Joined: 12/08/2013 12:51

#16164 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by insaneinthebrain »

jedva prosli pretkvalifikacije a neki spominju svjetsko :lol: :zzzz:
hajd mozda musa eksplodira pa pocne zabijati po 50 p po utakmici
Last edited by insaneinthebrain on 20/08/2017 17:18, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58429
Joined: 03/08/2010 19:04

#16165 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

channel10 wrote:Jesu li ovo grupe za kvalifikacije ili kad se prodju kvalifikacije?

Edit: vidim da su kvalifikacije. Kad ce se igrati i hoće li igrati Nurkic i Teletovic?

nece igrati nba i euroligaski a vjerovatno i eurocup igraci jer su kvalifikacije za vrijeme sezone
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58429
Joined: 03/08/2010 19:04

#16166 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

insaneinthebrain wrote:jedva prosli pretkvalifikacije a neki spominju svjetsko :lol: :zzzz:
hajd mozda musa eksplodira pa pocne zabijati po 50 p po utakmici

ja bolan
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#16167 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Romanista 101% »

samo ne Fince, ostale mozemo tuci sa pol snage












:D
User avatar
phillie
Posts: 9350
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#16168 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by phillie »

Pa hoce li Musa moci igrati za nas? Gdje se Cedevita takmici?

Neko spominje ovu grupu sa Rusima i Francuzima nesto kao pozeljno, jer se ona kriza sa Islandom Ceskom i Finskom. Naizgled i jeste, ali kad skontas da ces u tu grupu donijeti nulu (jer nam je zijan i od Francuske i od Rusije), a s druge strane imati npr Cesku sa 6 bodova, Finsku sa 4 Island sa nulom onda trebas dobijati i na strani i kod kuce :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16169 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Murat Sabanovic wrote:
hrasno38 wrote:Dule Vujosevic nakon pobjede.....

http://sportsport.ba/bh_kosarka/pustimo ... oga/248854
nahvali mensu zvanog treca cetvrtina.

i ja mislim da je ovo mensina pobjeda. izmorio je crnju i to pravo... kontrolisao defanzivni skok dok je u napadu u kljucnim momentima spustio loptu na tomica,sto je rezultiralo faulom ili poenima.

bravo menso!!!
Ja kad sam pisao da je to kljuc pobjede onda su me ovdje ismijavili. Boatright je odirao 39 minuta :shock: a postigao samo 22 poena uz katastrofalan ukupan sut od 33% i za trojke 25%. Za uporedbu Musa je odigrao 33 minute dao poen manje sa procentom 40% i uz trojke 50%!!! Potrosili smo bruku licnih na crnca ali se isplatilo i Zahiragic ga je cuvao extra i odigrao odlicno svojih 21 minutu.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58429
Joined: 03/08/2010 19:04

#16170 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

phillie wrote:Pa hoce li Musa moci igrati za nas? Gdje se Cedevita takmici?

Neko spominje ovu grupu sa Rusima i Francuzima nesto kao pozeljno, jer se ona kriza sa Islandom Ceskom i Finskom. Naizgled i jeste, ali kad skontas da ces u tu grupu donijeti nulu (jer nam je zijan i od Francuske i od Rusije), a s druge strane imati npr Cesku sa 6 bodova, Finsku sa 4 Island sa nulom onda trebas dobijati i na strani i kod kuce :D
u eurokupu
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16171 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

phillie wrote:Pa hoce li Musa moci igrati za nas? Gdje se Cedevita takmici?

Neko spominje ovu grupu sa Rusima i Francuzima nesto kao pozeljno, jer se ona kriza sa Islandom Ceskom i Finskom. Naizgled i jeste, ali kad skontas da ces u tu grupu donijeti nulu (jer nam je zijan i od Francuske i od Rusije), a s druge strane imati npr Cesku sa 6 bodova, Finsku sa 4 Island sa nulom onda trebas dobijati i na strani i kod kuce :D
I Rusi i Francuzi su tanjez bez NBA i Euroliga igraca.....jesu jaci jer im je baza ogromna ali ni blizu tako jaki da se ne zmoe igrati sanjim pogotovo kuci.
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#16172 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Mustang1 »

Kako god bilo ovo treba igrati u velikim dvoranama. Ovo ako ne napunimo onda jebaji ga.
VPSA
Posts: 517
Joined: 19/05/2017 14:25

#16173 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by VPSA »

Ma nema sanse da se igra i bez EL igraca a kamo li jos Eurocup igraca, te kvalifikacije bas ne bi imale smisla. Pogotovo jer vidim u novembru su samo 4 dana u pitanju, to je samo jedna sedmica EL da se pomjeri. Siguran sam da ce se nesto tu dogovorit, ili ce se pomjerit koje kolo EL ili ce se pomjerit ove kvalifikacije.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16174 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

VPSA wrote:Ma nema sanse da se igra i bez EL igraca a kamo li jos Eurocup igraca, te kvalifikacije bas ne bi imale smisla. Pogotovo jer vidim u novembru su samo 4 dana u pitanju, to je samo jedna sedmica EL da se pomjeri. Siguran sam da ce se nesto tu dogovorit, ili ce se pomjerit koje kolo EL ili ce se pomjerit ove kvalifikacije.
Koliko se ja sjecam Eurokup se nije spominjao. Ha tek sam sad vidio da su Wright i Kikan u istom klubu (Monaco).
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#16175 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

NBA sezona zavrsava krajem maja naredne godine, osim finalista koji igraju do polovine juna. Igraci ekipa koje ne udju u play off slobodni su jos u aprilu.

Zadnja dva kola kvalifikacija su zadnjih dana juna i prvih dana jula. Dakle, NBA igraci ce moci igrati zadnja dva kola, ako to zele.

Ista stvar i sa euroligasima.
Post Reply