Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#16126 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by nema me tamo »

4 repke znaci hrasno u ovom krugu?
I 3 prolaze..

I onda ide 3 krug?
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#16127 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

nema me tamo wrote:4 repke znaci hrasno u ovom krugu?
I 3 prolaze..

I onda ide 3 krug?
Da...sada imas 8 grupa po 4 reprezentacije u koje upadaju ovi iz predkvalifikacija i iz tih grupa idu po tri ekipe u sljedeci krug gdje se formiraju 4 grupe po 6 reprezentacije i iz svake grupe ce prva tri ici na SP.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#16128 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by nema me tamo »

Ma odlicno..

Godinama govorim da je bezveze prva ova varijanta glavna, a ovo je sad super...
User avatar
phillie
Posts: 9356
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#16129 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by phillie »

@hrasno38

Pa to je covjek i rekao :D nakon ovoga ide 3. krug sa 4 grupe po 6 ekipa.
User avatar
Ludzak
Posts: 5471
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#16130 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Ludzak »

Kosovo ne može sa Srbima, a mi ko fol možemo. :run:
U svakoj grupi ima bar jedna repka koju mi možemo pobijediti i kao trećeplasirani proći dalje, osim možda grupe G. Tako da bih tu grupu najmanje volio da dobijemo.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#16131 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Murat Sabanovic »

hrasno38 wrote:Posto Kosovo ne moze sa Srbijom u grupu kao da gledam da nam ne gine upravo ta grupa gdje je Srbija i mislim da bi nam ta grupa bila i te kako prolazna posto tri ekipe idu dalje.
Mi ako zelimo na SP onda moramo poslije krizanja grupa biti medju prve tri ekipe. Ako prije krizanja budemo treci,tesko da cemo vidjeti SP osim na televizoru. Zato treba biti medju prve dvije ekipe pa poslije mlatnuti koju ekipu .... i eto nas na SP :D
User avatar
phillie
Posts: 9356
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#16132 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by phillie »

Ma dovite za grupu C. :bih: :bih: :bih:
VPSA
Posts: 517
Joined: 19/05/2017 14:25

#16133 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by VPSA »

Moram i Vrabca da pohvalim za ovo sinoc. 16 poena, trica 2/2 :mrgreen:, odbrana standardno vrhunska. Bas onako kapitenski i dzinovski je korak napravio zadnju godinu. Sad ide u jacu ligu i nadati se da ce biti jos bolji.

I Atic je bio odlican, njemu je ova godina najbitnija, da se hoce nekako konacno nametnut u AEK-u, moze od njeg bit odlican evropski igrac. Ima sve elemente, samo jos mentalno da se spremi.
El_comadante
Posts: 7919
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#16134 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by El_comadante »

hrasno38 wrote:
nema me tamo wrote:4 repke znaci hrasno u ovom krugu?
I 3 prolaze..

I onda ide 3 krug?
Da...sada imas 8 grupa po 4 reprezentacije u koje upadaju ovi iz predkvalifikacija i iz tih grupa idu po tri ekipe u sljedeci krug gdje se formiraju 4 grupe po 6 reprezentacije i iz svake grupe ce prva tri ici na SP.
znači bit če lakše proći ovu grupu nego u pretkvalifikacijama jer je tamo bilo 2/4 a ovde 3/4? super. treba biti samo bolji od jedne reprezentacije.. naravno sada je to teže
El_comadante
Posts: 7919
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#16135 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by El_comadante »

phillie wrote: A evo, 24,08 je izvlacenje:
There will be a draw on Thursday, 24 Aug, at 10:30 CET in Munich to determine where each team goes in the FIBA Basketball World Cup 2019 European Qualifiers. The draw will be streamed at YouTube.com/FIBA!
There is a catch:

Sweden, Estonia, Bulgaria and the Netherlands - as group winners - can go in these groups:
Group B: Turkey, Latvia, Ukraine.
Group D: Italy, Croatia, Romania.
Group F: Czech Republic, Iceland, Finland.
Group H: Israel, Great Britain, Greece.

Bosnia and Herzegovina, Belarus, Kosovo and Austria - as second placed teams - can join:
Group A: Montenegro, Slovenia, Spain.
Group C: Poland, Lithuania, Hungary.
Group E: Belgium, France, Russia.
Group G: Germany, Serbia, Georgia.*
*(Kosovo cannot be in the same group as Serbia)
e ovo nisam nigdje našao ni pročitao nek si zalijepo da i mi znamo službeno
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58698
Joined: 03/08/2010 19:04

#16136 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

hrasno38 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Fudo387 wrote:Pa cekaj, ovo su nake kvalifikacije za kvalifikacije?
Kako to? :cry:
eto kako smo nisko spali
Ovo nisu kvalifikacije ovo su PREDKVALIFIKACIJE i tako se i zovu. Sada da bi se otislo na SP moraju se proci dva kruga kvalifikacija i u oba kruga idu po prve tri ekipe. U prvom krugu idu 3/4 od 8 grupa a u drugom 3/6 od 4 grupe.
da
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#16137 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by jarobot »

shake69 wrote:Kako zrela i pametna igra!!! Junaci nasi! Bravo, momci! :bih:
I da se najebem matere navijacima Srbije koji su dosli s zastavom istocnih komsija iako utakmica nema nikakve veze sa Srbijom!
Netrebaš ti jebu oni sami sebi već :izet:
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#16138 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by drndalo »

Samo da ponovim jer sam bio na putu u vrijeme zadnje tekme, bravo momci, gore ne moze biti nego sto je bilo, jedini pravac je naprijed, pa sta bude !!!
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#16139 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by mega_mashcine »

Koja grupa se kriza sa grupom F u drugom krugu, da li se to vec zna? Mislim da bi najbolje bilo upasti u tu grupu koja se kriza sa grupom F, jer mi se cini da mozemo dobiti sve ekipe iz te grupe i Cesku,i Island i Finsku. Cak nam je i bitnije da u tom drugom krugu dobijemo lakse protivnike.
Uglavnom je rano bilo sta prognozirati dok ne vidimo ko ce sa kakvom ekipom igrati.
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#16140 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by red evil »

mega_mashcine wrote:Koja grupa se kriza sa grupom F u drugom krugu, da li se to vec zna? Mislim da bi najbolje bilo upasti u tu grupu koja se kriza sa grupom F, jer mi se cini da mozemo dobiti sve ekipe iz te grupe i Cesku,i Island i Finsku. Cak nam je i bitnije da u tom drugom krugu dobijemo lakse protivnike.
Uglavnom je rano bilo sta prognozirati dok ne vidimo ko ce sa kakvom ekipom igrati.
Zna se već, ide A-B, C-D... evo grupa, mi idemo u ove gdje je X2.

Image


Ma ovo je odlično, dobili smo odličnu bazu mladih igrača, prosjek godina ove reprezentacije je 22. Ima dosta potencijala u ovoj reprezentaciji samo treba raditi na njemu. Mi ćemo otprilike biti na nivou EP 2015, imat ćemo sličan roster i trenera tog ranga a ostale ekipe će biti dosta slabije jer su na to prvenstvo svi osim nas došli u najjačem sastavu. Vjerujem da možemo proći i ove kvalifikacije. :bih:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#16141 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by uglavnomja »

nije losO, moglo je biti puno gore :thumbup:


vujosevicu najljepse zelje za ozdravljenje :)
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#16142 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by mega_mashcine »

red evil wrote:
mega_mashcine wrote:Koja grupa se kriza sa grupom F u drugom krugu, da li se to vec zna? Mislim da bi najbolje bilo upasti u tu grupu koja se kriza sa grupom F, jer mi se cini da mozemo dobiti sve ekipe iz te grupe i Cesku,i Island i Finsku. Cak nam je i bitnije da u tom drugom krugu dobijemo lakse protivnike.
Uglavnom je rano bilo sta prognozirati dok ne vidimo ko ce sa kakvom ekipom igrati.
Zna se već, ide A-B, C-D... evo grupa, mi idemo u ove gdje je X2.

Image


Ma ovo je odlično, dobili smo odličnu bazu mladih igrača, prosjek godina ove reprezentacije je 22. Ima dosta potencijala u ovoj reprezentaciji samo treba raditi na njemu. Mi ćemo otprilike biti na nivou EP 2015, imat ćemo sličan roster i trenera tog ranga a ostale ekipe će biti dosta slabije jer su na to prvenstvo svi osim nas došli u najjačem sastavu. Vjerujem da možemo proći i ove kvalifikacije. :bih:
Po ovome onda ispada da su A i C najgore po nas i itekako bi valjalo izbjeci ove grupe. Kakvi god sastavi da budu, bice jako, jako tesko ove grupe proci.
E i G bi nam možda najbolje odgovarale.

Jbg, puno je tu sad kalkulacija, ali ja bih volio G grupu. :bih:
User avatar
Ludzak
Posts: 5471
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#16143 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Ludzak »

Aaa G je baš najgora za nas.
B, C ili F grupe bi bile najidealnije.
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#16144 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by mega_mashcine »

Ludzak wrote:Aaa G je baš najgora za nas.
B, C ili F grupe bi bile najidealnije.
samo u X2 mozemo.. dakle B i F ne možeš.
C je najidealnija ako nam je cilj da prodjemo samo prvi krug kvalifikacija..
User avatar
phillie
Posts: 9356
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#16145 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by phillie »

Spanija
Slovenija
---------------
Poljska
Litvanija

-----------------
Francuska
Rusija

--------------

Njemacka
Srbija

-----------------

Ako uzmemo u obzir da mozemo nekako biti bolji od Crne Gore ili Madjarske ili Belgije ili Gruzije, koja je to grupa gdje bi se mogli nadati da mozemo osvojiti jos neki bod od favorita? Meni se cini protiv Poljaka ili Litvanije. Kakav mozemo ocekivati sastav Slovenije i Crne Gore u kvalifikacijama ?
User avatar
Mustang1
Posts: 28746
Joined: 29/12/2010 17:31

#16146 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Mustang1 »

mega_mashcine wrote:
Ludzak wrote:Aaa G je baš najgora za nas.
B, C ili F grupe bi bile najidealnije.
samo u X2 mozemo.. dakle B i F ne možeš.
C je najidealnija ako nam je cilj da prodjemo samo prvi krug kvalifikacija..
Pa ako se kriza sa D grupom hajd ti reci koja grupa bi bila idealnija za krizanje. Ako uzmes u obzir i ekipe iz te trenutne grupe.
User avatar
phillie
Posts: 9356
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#16147 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by phillie »

Ma jebeno kako god. Ako i pretpostavimo da budemo u grupi C i odemo dalje sa Poljacima i Litvancima, i tamo nas docekaju Talijani, Hrvati i recimo Svedjani...u takvoj grupi trebamo biti treci da idemo na SP. Jebeno, ali ako nista ova mlada ekipa imace bruku kvalitetnih utakmica da sticu iskustvo i da se kale...

:bih: :bih: :bih:
El_comadante
Posts: 7919
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#16148 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by El_comadante »

ja bih grupu C jer smatram da su Madjari najslabiji od svih ekipa u svim grupa u kojim možemo biti plus mogli možda i sa Poljacima ravnopravno igrati ostalo teško
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#16149 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by mega_mashcine »

Mustang1 wrote:
mega_mashcine wrote:
Ludzak wrote:Aaa G je baš najgora za nas.
B, C ili F grupe bi bile najidealnije.
samo u X2 mozemo.. dakle B i F ne možeš.
C je najidealnija ako nam je cilj da prodjemo samo prvi krug kvalifikacija..
Pa ako se kriza sa D grupom hajd ti reci koja grupa bi bila idealnija za krizanje. Ako uzmes u obzir i ekipe iz te trenutne grupe.
kao sto philie rece, zajebano kako god, pogotovo jer ne znamo u kakvim sastavima će doći ostale repke, ali i naša.

Dakle, otprilike je situacija sljedeća:

GRUPA 1 (A-B):
Španija
Slovenija
Bosna i Hercegovina (Potrebno da budemo bolji od Crne Gore)
Turska
Latvija
Ukrajina

GRUPA 2 (C-D):
Litvanija
Poljska
Bosna i Hercegovina (Potrebno da budemo bolji od Mađarske)
Italija
Hrvatska
Rumunija

GRUPA 3 (E-F)
Francuska
Rusija
Bosna i Hercegovina (Potrebno da budemo bolji od Belgije)
Češka
Island
Finska

GRUPA 4 (G-H):
Srbija
Njemačka
Bosna i Hercegovina (Potrebno da budemo bolji od Gruzije)
Izrael
Grčka
Velika Britanija

Eto pa sami presudite. Fkt nije lako ni u jednoj grupi, ali ja bih ako je ikako moguće izbjegao C grupu, jer u kakvim god sastavima da budu reprezentacije, jako teško će biti završiti ispred Litvanije, Hrvatske i Italije, a tu su Rumunija i Poljska, koje u ovakvoj grupi moraš dobiti i kući i na strani, ako hoćeš proći..
Što se tiče križanja, možda bi nam najbolje odgovarala E grupa, jer sigurno da se možemo ravnopravno nositi i sa Češkom, i sa Islandom i Finskom, ali nam je za to potrebno da u prvoj fazi budemo bolji od Belgije (koja je meni poprilična nepoznanica)..
Vjerujem da bi nam bilo dosta lakše sa Gruzijom izaći na kraj, a onda bi se križali sa Izraelom, V.Britanijom i Grčkom, nimalo lagano i u ovom slučaju.

Tako da ja sada ipak biram E grupu, s Belgijom za drugi krug, ako njih prodjemo, onda se potući sa Cesima, Islandom i Finskom, pa sta bude. :bih:
A uz to izbjeći dvomeč sa Srbijom, mislim da nam to nije potrebno..
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#16150 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by channel10 »

Jesu li ovo grupe za kvalifikacije ili kad se prodju kvalifikacije?

Edit: vidim da su kvalifikacije. Kad ce se igrati i hoće li igrati Nurkic i Teletovic?
Post Reply